![]() |
InStat index* sklasyfikowanych piłkarzy Wisły Kraków:
317 - Maciej Sadlok ;) |
Sadlok miał sporo przechwytów, ale oprócz przypadkowej asysty z przodu nic ciekawego.. z tyłu zapadła mi w pamięć ta główka, zamiast wybić, zagrać do Buchalika to podał prosto do lechity i była groźna akcja ..
|
Cytat:
BTW. Lech powinien mieć karnego po faulu Burligi przy rogu. Było teraz Lidze+ Ekstra i ja się z tym zgadzam. |
Może już nie zastanawiajmy się kto był najgorszy?
Trochę przy tym zaangażowaniu piłkarzy nie uchodzi. Każdy popełnił jakiś błąd, czy kilka, ale nie popełnili błędów tylko siedzący na ławce. |
Buchalik- poprawnie, choć wybić oraz wyjść do dośrodkowan to on się już chyba nie nauczy
Klemenz- b. dobrze, Niepsuj, Janicki poprawnie, Sadlok słabo mimo niezamoerzonej asysty Basha, Savicevic poprawnie Wojtkowski-b.dobrze- szarpal i ciągnął grę do przodu niesamowicie mimo strat Zukov- bardzo dobrze, chyba jedyny z chłodna głową u nas który umie zrobić użytek z techniki w sytuacji zagrozenia Mak-najsłabszy, niewidoczny Tupta-rowniez słabo Burliga- dobra zmiana, widać doświadczenie. Buksa- slabiutko, niewidoczny Kuveljic- bez oceny, nic nie wniósł ale nic nie zepsul |
Cytat:
|
@pepe72: chyba chodziło o to, że Niepsujowi się sytuacja z nogą poprawia i dlatego => poprawnie :-)
|
Cytat:
Ja się zupełnie nie zgadam. Savicevic odkąd gramy Bashą i Zhukovem gra coś pomiędzy dychą a ósemką. Prędzej bym go dychą pełną gębą nazwał niż szóstką. Zdarza mu się wrócić i powalczyć o piłkę jak bronimy całym zespołem (generalnie Vukan zawsze dużo pressuje i biega), ale on przecież praktycznie w każdym meczu wchodzi w strefę napastnika przy dośrodkowaniach czy krótkim rozegraniu w grze pozycyjnej. Jego drugi gol w tej rundzie to żaden przypadek tylko efekt 'przebranżowienia' Vukana przez Skowronka. I dobrze. Im Vukan gra dalej od własnej bramki tym mniejszy strach i większy pożytek z niego dla drużyny. |
Cytat:
Trzeba myśleć o przedłużeniu Zukova koniecznie!!! Od takich walczaków i to jeszcze bardzo dobrych technicznie powinno się rozpoczynać budowę drużyny. Na przyszłość. Szkoda, że Kuveljic dostaje obecnie tak mało minut. Brozio wypowiadał się o nim w superlatywach, może coś jest na rzeczy. Co się stało z Makiem. Parę miesięcy temu ładnie ciągnął grę skrzydłem, dzisiaj słabiutko. Gra Wojtkowskiego podoba mi się coraz bardziej. Co prawda sporo strat, ale obecnie jest to jeden z motorów napędowych tej drużyny. |
Forumowi znawcy widza Niepsuja w skaldzie.
W sumie faktycznie zagral poprawnie, nic nie zawalil:) |
Każdy punkt cenny. Z innej beczki. Co z Damianem Pawłowskim? Nie łapie się do kadry od kilku spotkań?
|
Cytat:
Krótki komentarz do meczu: cenny remis, z bardzo mocnym Lechem który pewnie za tydzień puknie Legię. Ten punkt trzeba bardzo szanować. Solidne spotkanie każdego z naszych graczy. Wejście Buksy było dość marne. Ma on jeszcze przed sobą bardzo dużo pracy. Miejmy nadzieję że Brożek będzie już gotowy na Piast. Z nim i Kuba powinno udać się wywieźć punkty z Gliwic. Tym bardziej że Piast będzie po PP w Gdansku. |
No to statystyki meczu. Znowu najwiecej przebiegl Savicevic
https://i.ibb.co/Cb0mqMt/Zrzut-ekran...9-07-47-56.png https://i.ibb.co/bKKXTSH/Zrzut-ekran...9-07-48-22.png https://i.ibb.co/hXpjBT3/Zrzut-ekran...9-07-48-38.png |
Remis trzeba przyjąć z pokorą. Lech miał dużo więcej z gry i mógł to spokojnie wygrać. My osłabieni ale wyszarpaliśmy remis.
Szkoda, że mimo dominacji Lecha straciliśmy typową bramkę "z dupy", bo bywało dużo groźniej pod naszą bramką, a udawało się zażegnać niebezpieczeństwo. |
Cytat:
|
Savicević i Mak w drugiej połowie zniknęli z pola widzenia.Jednak Mak nie dał tyle co Kuba. Olek Buksa kolejny raz boleśnie przekonał się co znaczy granie z seniorami. Remis cenny ale drogę do ósemki znacznie nam utrudnia.
|
Cenny punkt w walce o utrzymanie (dający cień szansy na walkę o top8, ale to już bardziej życzeniowe myślenie - do Jagi tracimy 6p. a mamy lepszy bilans, do Płocka tracimy 5p. a do Górnika 2p. a mamy gorszy, więc tutaj ten punkt sporo daje).
Na wiosnę trudno jest się doszukać negatywnych jednostek w naszym składzie, bo gramy bardzo kompaktowo. Można się czepiać, że Buchalik kopie po autach, Mak traci piłkę na skrzydle lub wrzuca do nikogo (bo przeważnie nikogo w tym polu karnym nie było), Sadlok nie słysząc podpowiedzi "panikuje" w prostej (wedle oceny widza) sytuacji lub Tupta traci piłkę za piłką, jednak pamiętając nasze mecze z tego i poprzedniego sezonu nie można przejść obojętnie wobec progresu tych zawodników, których nikt tutaj specjalnie nie cenił, a w dodatku widać to, że każdy czuję odpowiedzialność za dobro zespołu i nie ma sytuacji, gdy odpuszczamy, czy to krycie, czy powrót po stracie piłki. Szkoda bramki, był tam błąd naszego ustawienia. W sytuacji Jóźwiaka nie mogliśmy nic zrobić - była to genialna akcja Poznaniaków przeprowadzona w szybkim tempie. Jedynymi błędami jakie Żukow robi są straty w pobliżu pola karnego, po przejęciu piłki, kiedy chce rozegrać piłkę pod presją rywala, a reszta naszych zawodników zdaje się mieć minę "weź to wyp... to jak najdalej" i wtedy nasz Generał ma problem, bo nie ma komu zagrać piłki, nie jest nauczony wybijać na pałę, a ten ułamek sekundy powoduje, że rywal jest w stanie mu wybić piłkę. Pół roku i nauczy się Ekstraklasy (jeśli u Nas zostanie) :D Wojtkowski. Szkoda, że kończy mu się kontrakt. Przez 1.5 roku nie wierzyłem w niego, nie pokazywał nic, co pozwoliłoby mieć nadzieję, że będzie z niego piłkarz. Szybkość, technika, waleczność... Czasami brakuje odpowiedniej decyzji, nie ma niestety dobrego strzału, kończy mu się status młodzieżowca... I tak jest dużo lepszy od Maka. Klemenz. Bałem się wejścia Burligi, bo jego forma po kontuzji jest niewiadomą. Za to Klemenz pewnie nawet w środku pomocy, by dobrze wyglądał (całe szczęście trener nie będzie tego próbował ;) ). Świetnie się rozwinął, wydaje się być sympatycznym gościem, któremu sodóweczka nie odbije, więc dodatkowo mu kibicuje. Niech te rezerwy już zaczną grać, bo nasz pierwszy skład przypomina Polskę na Euro 2016, gdzie nie bardzo było kogo wpuścić z ławki, w obawie o obniżenie poziomu drużyny. Chuca nie sprawdzał się na skrzydle, więc musi czekać na 8. kartkę Vukana - w ofensywie dawałby może jeszcze więcej jak Czarnogórzec, ale nie zapieprzałby ponad 12 km w ciągłym pressingu. Jeśli z Piastem nie mogliby zagrać Turgeman, Brożek oraz Tupta, zaryzykowałbym wyjście Jean Carlosem w ataku - był tak próbowany w sparingach, nie ma wykończenia, ale potrafi zastawić piłkę i się przy niej utrzymać, a to jest jego przewaga nad Buksą w obecnej sytuacji. |
O punkt blizej utrzymania. Lech wiecej atakował ale w celnych był tylko ciut lepszy, najwazniejsze ze w 2 polowie nie cofnelismy sie pod koniec jak w meczu z Wisła Plock, mielismy swoje okazje, moglismy jeszcze cos strzelic tak jak moglismy tez cos stracic. Ogladałem wczoraj Lige+Extra i w jednej sytuacji w 2 polowie Burliga pociagał pilkarza Lecha za koszulke, w dobie powtorek wideo sporo ryzykował, całe szczescie ze sedzia na VAR nie zauwazył bo to był 100% karny. To juz 8 mecz bez porazki (6 zwyciestw, 2 remisy) mielismy dostac w derbach, mielismy przegrac z Lechem a w tych dwoch spotkaniach zdołalismy wyciagnac 4 punkty. Oby ta passa ciagneła sie jak najdłuzej.
|
Cytat:
|
SofaScore tez podaje 55-45 dla WIsly. A do przerwy bylo odwrotnie. Dziwnie bo na zywo bym powiedzial, ze Lech mial wiecej posiadania
|
Cytat:
|
Vukan mial w tym meczu 17 strat. Sporo, dobrze że daleko od naszej bramki. Ciekawe kiedy w końcu Chuca dostanie szansę bo końcówkę jesieni miał bardzo dobra i wydawało się że zaczyna odpalać...natomiast zamiast być pierwszym do zmiany za Vukana, to jest ostatnim...
|
Cytat:
W ogóle tak się złożyło, że częściej na razie wchodzą zawodnicy z obrony niż pomocy. Poza tym Vukan biega najwięcej z naszych, nie widać po nim wielkiego zmęczenia, więc łata się inne pozycje. A Chuca to jednak środek, a nie skrzydło, wiec ciężko mu się przebić na razie, ale pewnie niedługo dostanie szansę. |
Cytat:
A ile miał odbiorów? |
Cytat:
|
Nie zmienia to faktu , że w drugiej połowie Vukana na boisku nie było.
|
Cytat:
W moim przekonaniu Vukan jest teraz znacznie lepszy i bardziej zaangażowany w odbiór niż to było na początku |
Cytat:
Myślę że sporo z tych strat było w polu karnym Lecha i w okolicach, kiedy udawało im się przerwać akcję. |
Jeszcze nie ten watek ale tego chwile nie ma.
https://i.ibb.co/5MqRCHz/Zrzut-ekran...9-17-46-59.png a za 2 tygodnie Wisla-Legia... |
I Piast wstrzymal sprzedaz biletow na mecz z nami
https://piast-gliwice.eu/aktualnosci...wis-wstrzymana |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl