Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XI kolejka] Lech Poznań - Wisła Kraków, 05-10-2019, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10219)

Ogryzek 06.10.2019 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1544072)
Przecież tak graliśmy z Craxą i gol padł po błędzie obrony. Tak samo jak w Poznaniu, pierwszy gol pod wielbłądem formacji obronnej.
Stolar byłby idiotą, by przy tak dziurawej obronie stawiał na "autobus".

Własnie jak masz słabą obronę łatwiej się bronić gdzie jest większa asekuracja. Grasz blisko siebie.

Niech chociaż spróbuje raz zagrać INACZEJ a potem będziemy pisać że się nie da bo słabi obrońcy itd

wolfy 06.10.2019 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1544072)
Przecież tak graliśmy z Craxą i gol padł po błędzie obrony. Tak samo jak w Poznaniu, pierwszy gol pod wielbłądem formacji obronnej.
Stolar byłby idiotą, by przy tak dziurawej obronie stawiał na "autobus".

Tracisz czas. Winny jest Stolarczyk. Żadne obiektywne przesłanki, takie jak beznadziejny skład wyjściowy i błędy indywidualne nie usprawiedliwiają przegranej, Wisła to trzynastokrotny mistrz Polski i ma skład na puchary.

Nie pozwólmy faktom stanąć na drodze polowania na czarownice.

it 06.10.2019 10:07

Chyba coś mi się stanęło, bo od pewnego czasu zgadzam się w 100% z wolfym :].
Przynajmniej jeśli chodzi o ocenę gry/trenowania Wisły.

guardian_angel 06.10.2019 10:09

Nie chce mi się powtarzać tego co napisałem w temacie o Stolarczyku.

Ja bardziej o meczu - Jean Carlos ma dziwną łatwość mijania rywali, wczoraj parę razy bardzo ładnie na skrzydle pociągnął pod bramkę. Jego babola oceniał tym razem nie będą, bo przytrafił się w momencie, gdy morale drużyny było i tak na dnie.

bódyń 06.10.2019 10:37

Ale Carlos zrobil to drugi raz. Wczesniej w meczu z Lubinem.


Denerwuje to tracenei bramek po naszych bledach. Czy oni maja zakaz wybicia pilki do przodu na oslep? czasem trzeba

Karherop 06.10.2019 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez guardian_angel (Post 1544086)
Nie chce mi się powtarzać tego co napisałem w temacie o Stolarczyku.

Ja bardziej o meczu - Jean Carlos ma dziwną łatwość mijania rywali, wczoraj parę razy bardzo ładnie na skrzydle pociągnął pod bramkę. Jego babola oceniał tym razem nie będą, bo przytrafił się w momencie, gdy morale drużyny było i tak na dnie.

Niech go Stolarczyk wystawi w ataku. Prawdopodobieństwo że tam poda piłkę rywalowi ma najmniejsze konsekwencje dla zespolu. Jednocześnie tak jak pisze kolega wyżej, ma atuty które można wykorzystać. Jak ma tam grać Zdybowicz czy Drzazga to gorzej i tak nie będzie.

Co do samego wyniku- nie ma co z niego dużo wyciagac. Do stanu 0-2 byliśmy wyrównanym rywalem absolutnie nie zasługującym na porazke. Potem mecz się dla nas skończył co zresztą było do przewidzenia. Sama porażka w tych rozmiarach zawsze boli, ale często nie ma wpływu na zespół. Ostatnio 0-4 przegrał Sobolewski a potem wrócił na ścieżkę wygranych.

Bardziej niż wynik martwią mnie kolejne kontuzje i kartki. Choć zastanawiam się czy ten odpoczynek Saviceviciowi dobrze nie zrobi. Niech wychodzi z lawki, bo dotychczas wtedy jest najpozyteczniejszy dla zespołu.

czaro 06.10.2019 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Levis88 (Post 1544004)
Powtórzę ci, to są profesjonalni piłkarze w profesjonalnym klubie -jakkolwiek to nie brzmi; a nie potrafią prosto do piłki kopnąć, dośrodkować ze stojącej piłki już nie mówiąc i strzale z dystansu w światło bramki. Co do zarobków to zarabiają kilka razy więcej od zwykłego człowieka tyrajacego tydzień na budowie czy kopalni.

Zakładam, że masz 31 lat. Postaram się wytłumaczyć.

Gdyby zwykli ludzie tyrający tydzień na budowie czy kopalni umieli kopać piłkę lepiej niż nasi piłkarze, to raczej graliby w piłkę i zarabiali lepiej niż zwykli ludzie tyrający tydzień na budowie czy kopalni. Tak już ułożony jest nasz świat, że biznes futbolowy i zwykli ludzie tyrający tydzień na budowie czy kopalni cenią wyżej kopanie piłki niż prace na budowie i w kopalni. Dlatego opłacają wysokie honoraria albo kupują bilety, ewentualnie abonament w telewizji sportowej.

Tak, jak nasi piłkarze są profesjonalistami, tak też profesjonalistami są piłkarze naszych rywali. Widocznie nasi rywale są w lepszej formie, mają więcej energii i mniej urazów, albo zwyczajnie są lepsi. Trzeba być na to przygotowanym. W każdym zawodzie są lepsi i gorsi. Chociaż czasem można nadrobić ambicją, to nie z każdym i nie zawsze.

Wreszcie wszystko wskazuje na to, że problemy finansowe Wisły nie polegają tylko na tym, że jest zadłużona wobec miasta czy innych wierzycieli, ale także na tym, że płaci mniejsze honoraria niż inne kluby ekstraklasy. Ergo sprowadza piłkarzy niżej wyceniających swoje umiejętności albo formę, a więc zapewne także słabszych i w niższej formie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1543999)
Z tymi sowitymi wynagrodzeniami to tak nie do końca. Drugi Mak wyśmiał naszą ofertę i poszedł do pierwszej ligi, tak więc...

Jeśli to prawda, to powinno być przypomniane w kilku tematach, gdzie trwa awantura o to, że sprowadziliśmy np. takiego Silvę, zamiast młodych zdolnych Polaków, którzy jak wiadomo aż się rwą aby pracować tak ciężko jak w kopalniach i na budowach, a do tego za taką samą stawkę jak górnik czy budowlaniec.

Ma_niek 06.10.2019 13:34

Sto razy było pisane że nie było żadnej poważnej oferty za drugiego maka. Nawet jakby dostał gorsza ofertę to byłby nas a nie pierwszej lidze .

it 06.10.2019 14:42

A ten Mak to miał być zbawieniem czy co?
I tak byłyby teksty o naściąganiu szrotu.

wolfy 06.10.2019 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ma_niek (Post 1544107)
Sto razy było pisane że nie było żadnej poważnej oferty za drugiego maka. Nawet jakby dostał gorsza ofertę to byłby nas a nie pierwszej lidze .

Nie tylko Mak wyśmiał naszą ofertę. Zwłaszcza zdolni młodzi się tu nie pchają...

Szneka 06.10.2019 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1544122)
Nie tylko Mak wyśmiał naszą ofertę. Zwłaszcza zdolni młodzi się tu nie pchają...

Szota Pawłowski Zdybowicz Pischinger Żyłka0 Koncewicz to nie młodzi zdolni? kto oprócz Płachety nie chciał iść do nas?

wolfy 06.10.2019 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1544124)
Szota Pawłowski Zdybowicz Pischinger Żyłka0 Koncewicz to nie młodzi zdolni? kto oprócz Płachety nie chciał iść do nas?

Są zdolni i zdolniejsi, że tak to ujmę. Znaczy, na pewno są młodzi, tu się zgodzę.
Nie chce mi się teraz szukać kto nas zlał w tym akurat okienku, może później.

sevenheaven 06.10.2019 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1544122)
Nie tylko Mak wyśmiał naszą ofertę. Zwłaszcza zdolni młodzi się tu nie pchają...

skończ pierdo** albo wytrzeźwiej w końcu, bo w każdym temacie gadasz farmazony
sam Mak w wywiadzie powiedział, że Wisła go nie chciała.. a jedynie Płacheta odrzucił nasza ofertę, mimo, że finansowo wcale nasza nie była gorsza

za kontuzje i skład personalny ( niepotrzebna "zdolna" młodzież ) odpowiada Stolarczyk i trzeba sobie jasno to powiedzieć

wolfy 06.10.2019 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1544128)
skończ pierdo** albo wytrzeźwiej w końcu, bo w każdym temacie gadasz farmazony
sam Mak w wywiadzie powiedział, że Wisła go nie chciała.. a jedynie Płacheta odrzucił nasza ofertę, mimo, że finansowo wcale nasza nie była gorsza

za kontuzje i skład personalny ( niepotrzebna "zdolna" młodzież ) odpowiada Stolarczyk i trzeba sobie jasno to powiedzieć

Ależ oczywiście że nie chodziło o pieniądze. Chłopak od dziecka marzył o grze w Śląsku Wrocław, który znany jest z przepłacania piłkarzy za miejskie pieniądze i rok temu o mało się nie s.......ił z ligi. Nie wygrasz z młodzieńczą miłością chłopaka z Łowicza.

Zapomniałeś dodać że Stolarczyk odpowiada też za koklusz, gradobicie, Grzegorza Schetynę w PO i skandaliczny występ Polski na Eurowizji. To bym mu jeszcze wybaczył, ale żeby Brożka popsuć? Przecież to człowiek ze stali.
Ale menda z tego Stolarczyka.

bódyń 06.10.2019 18:44

To teraz cos milczego
https://i.ibb.co/YhsDcYm/Zrzut-ekran...6-19-42-59.png

czaro 06.10.2019 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1544128)
skończ pierdo** albo wytrzeźwiej w końcu, bo w każdym temacie gadasz farmazony
sam Mak w wywiadzie powiedział, że Wisła go nie chciała.. a jedynie Płacheta odrzucił nasza ofertę, mimo, że finansowo wcale nasza nie była gorsza

za kontuzje i skład personalny ( niepotrzebna "zdolna" młodzież ) odpowiada Stolarczyk i trzeba sobie jasno to powiedzieć

Oczywiście, że odpowiada za skład.

Z mojej perspektywy, osoby, która śledzi informacje w mediach, ale wie niewiele więcej, wygląda to tak: przy naszych środkach Stolarczyk próbuje tu po znajomości ściągać piłkarzy, którzy przewinęli się przez Pogoń, młodzieżówkę albo Wisłę, bo z jednej strony innych nie zna, a z drugiej jego relacje personalne mają być dodatkowym atutem przy przekonywaniu ich do przeprowadzki do Krakowa. I tak też gdybyśmy mieli więcej siana, to Stolarczyk musiałby albo zrobić lepszy research albo odpuścić na rzecz prawdziwego dyrektora sportowego. Ale ponieważ nie mamy siana, to może dobrze, że kogoś poznał i ściągnął.

Co do piłkarzy obcych i przychodzących z polecenia zaprzyjaźnionych menedżerów: nie wypowiem się, nie wiem, kto tu robi interesy.

Jedno jest pewne: skoro nie oferujemy wysokich kontraktów, to szanse, że trafi nam się solidny gracz są niewielkie. Mam wrażenie, że brak środków spowodował, że nie śledzimy też niższych lig południowych, co kiedyś próbowaliśmy robić. Na diamenty do oszlifowania zatem też niewielka szansa.

leszekpw 06.10.2019 19:58

Do tego doprowadzilismy:

https://gol24.pl/cala-polska-smieje-...m-poznan-wideo

Arronax 06.10.2019 20:04

Nikt się nie pokazywał do gry i nie chcieli walnąć lagi do przodu. Poklepali sobie.

Za tydzień zrobią to samo (film) z inną drużyną. W tej lidze o każdym coś ciekawego można zrobić.

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

wolfy 06.10.2019 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1544144)

Ależ ty masz kompleksy...

Tylko kto tu jest śmieszny - rezerwowa Wisła dla której remis jest sukcesem, czy grający u siebie Lech trzymający bohatersko szyki obronne? Gwizdy kibiców Lecha do kogo były kierowane? Do Wisły że się nie szarpie do przodu, czy Lecha że nie atakuje?

Rozumiem że wyjebanie dzidy do przodu, po której piłka wróciłaby pod nasze pole karne w 20 sekund nie naraziłaby Cię na ból dupy?

My mogliśmy sobie tak pykać 90 minut i zainkasować jeden punkt z trudnego terenu.

Davss875 06.10.2019 20:34

Jean Carlos to się do tarcia chrzanu nie nadaje!

Książę Palownik 06.10.2019 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davss875 (Post 1544150)
Jean Carlos to się do tarcia chrzanu nie nadaje!

Na pewno nie nadaje się do gry na skrzydle, ponieważ nie ma jakiejkolwiek dynamiki. Jest wolniejszy nawet od naszych stoperów.

Natomiast byłby z niego ciekawy zawodnik na pozycji nr 8, jeśli się bardziej ogarnie. Papiery na grę ma dość fajne, niestety lata grania z hiszpańskimi dziećmi sprawiają, że on potrzebuje czasu, żeby się dostosować do naszej siłowej, nastawionej na faul ligi.

leszekpw 07.10.2019 00:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1544149)
Rozumiem że wyjebanie dzidy do przodu, po której piłka wróciłaby pod nasze pole karne w 20 sekund nie naraziłaby Cię na ból dupy?.

Ból dupy jak to piszesz to będziemy mieć zaraz wszyscy jak jeszcze parę takich wspaniałych spotkań pod wodzą wspaniałego Stolarczyka i wylądujemy w strefie spadkowej.
Może co niektórzy pomyślą nad założeniem jakiegoś fanclubu Stolarczyka?
Fakt był obrońcą z charakterem i jako piłkarza niezwykle go cenię, ale o trenerce to ma blade pojęcie.
Z taką grą to z Piasem nie mamy czego szukać u siebie.

Mogę się założyć, że za parę spotkań będzie grupa spadkowa. O dobrą whiskey. Przyjmujesz zakład, czy strach Cię obleciał? :D

Arkadiusz.Czerepach 07.10.2019 07:19

już wiemy że nie lubisz Stolarczyka , prawie tak mocno , jak niejaki Tir do Słubic Ramireza

musisz nam o tym przypominać 16x dziennie ?

co chcesz osiągnąć takim zalewem frustracji ?

wolfy 07.10.2019 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1544160)
Mogę się założyć, że za parę spotkań będzie grupa spadkowa. O dobrą whiskey. Przyjmujesz zakład, czy strach Cię obleciał? :D

Najbliższe spotkania mamy z Piastem i Legią, nie będziemy w nich faworytami. Takie przejrzyste manipulacje możesz sobie darować. Uważasz ludzi za debili, czy sam kompletnie nie ogarniasz co się dzieje?

Mamy plagę kontuzji i trudny terminarz, więc bardzo prawdopodobne że przesuniemy się w dół tabeli. Miałoby to znaczenie gdyby sezon się kończył, a nie był na samym początku, zwłaszcza że wszyscy solidarnie trzymają dystans. Na tym etapie nie wiadomo nawet kto o co gra. Legia jest poza pierwszą ósemką, ale raczej będzie walczyła o mistrzostwo.
Nie ma znaczenia czy w najbliższych trzech kolejkach będziemy w grupie spadkowej. Liczy się gdzie będziemy na koniec sezonu.
Cracovia w tamtym sezonie przez długi okres zamykała tabelę, a skończyła na miejscu pucharowym.

Biorąc to wszystko pod uwagę - czego się mam bać? Z kim zakładać? Z histeryzującą po przegranym rezerwowym składem meczu ....ą w internecie? Stać Cię w ogóle na dobre whisky? Takie nie kosztuje 200 zł. Mam się założyć się z internetowym trollem o 1000 zł na zasadzie że jak ja przegram, to zapłacę bo mam honor, a jak ty przegrasz to na bank nie zapłacisz? :rotfl: Jasne, dzieciaku.

Zmieniłeś temat z histerii: "cały świat się z nas śmieje" którą wywołałeś, więc rozumiem, że temat umarł?

Tak naprawdę Stolarczyk nie ma tu nic do rzeczy, chodzi o bandę oderwanych od rzeczywistości, roszczeniowych przygłupów. To nie jest jakaś nowa sytuacja, przerabialiśmy ją już 40 razy. Gdyby na miejscu Stolarczyka był Sobolewski tak samo by to wyglądało. Wiem bo pamiętam co tutaj pisano na temat Sobola kiedy był trenerem tymczasowym, albo kiedy zwolniono Carillo i grupa miejscowych debili usrała sobie w swoich małych móżdżkach że to jego wina, że pod nim kopał dołki. Te posty wciąż istnieją.
Są tutaj mentalni gówniarze którzy każdą przegraną traktują jak osobistą zniewagę i mają w dupie sytuację klubu, tak jak byli wcześniej. O ile za czasów Cupiała, kiedy jeszcze była kasa miało to jakiś sens (na pewno nie było mądre), to przy Boguskim grającym na prawej obronie z konieczności robi się komedia.

Z Piastem nie będziemy faworytem nawet jak wszyscy wrócą do zdrowia. Wczoraj na miękko sklepali Legię, akurat oglądałem, aktualnie nie nasz poziom. Oni pewnie zawalczą minimum o puchary, Fornalik znowu ich dobrze ustawił.
Ten sam Fornalik który dwa lata temu bronił się z nimi przed spadkiem.

Gunner1906 07.10.2019 08:44

Przed meczem każdy pisał że dostaniemy w....... i dostaliśmy. Skąd teraz te płacze?

Ludzie mamy słabych piłkarzy, zrozumcie to!!! Od 10 lat nie ma sukcesów, bo nie ma kasy, czyli nie ma dobrych piłkarzy. Ile się przewinęło przez ten czas trenerów? Pewnie około 15. Ależ mamy pecha że każdy był chujo wy... Teraz za Stolarczyka na pewno przyjdzie ktoś kto zacznie seryjnie z tą drużyną wygrywać i jeszcze powalczymy o puchary.

Arked 07.10.2019 09:09

Spokojnie. Kilku zawodników wyjdzie z fizycznego dołka, Brożek i Błaszczykowski wrócą po kontuzjach, wygramy 3 mecze z rzędu strzelając 12 goli i choroba dwubiegunowa sporej części kibiców przejdzie z tonu depresyjnego w maniakalny. Nic nowego pod słońcem.

szprotson 07.10.2019 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1544176)
Spokojnie. Kilku zawodników wyjdzie z fizycznego dołka, Brożek i Błaszczykowski wrócą po kontuzjach, wygramy 3 mecze z rzędu strzelając 12 goli i choroba dwubiegunowa sporej części kibiców przejdzie z tonu depresyjnego w maniakalny. Nic nowego pod słońcem.

https://wislakrakow.com/forum/showpo...0&postcount=54

:D

oby tak było Arked, gorzej jak wejdziemy w stabilizacje w.......ów biorąc pod uwagę to jakim składem gramy.

Niech każdy z Was jeśłi ma otworzy papierowy skarb kibica. Następnie otworzy go tam gdzie jest kadra Wisły, zedrze herb i nazwe klubu i popatrzy na kadrę. Całościowo. I pytanie jaki klub tam widzicie zamiast Wisły...

Ogryzek 07.10.2019 09:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1544177)
https://wislakrakow.com/forum/showpo...0&postcount=54

:D

oby tak było Arked, gorzej jak wejdziemy w stabilizacje w.......ów biorąc pod uwagę to jakim składem gramy.

Niech każdy z Was jeśłi ma otworzy papierowy skarb kibica. Następnie otworzy go tam gdzie jest kadra Wisły, zedrze herb i nazwe klubu i popatrzy na kadrę. Całościowo. I pytanie jaki klub tam widzicie zamiast Wisły...

Klub np. Wisła Płock
Klub który ma lepszą kadrę od Arki, ŁKS.,Górnika, Korony czy Rakowa.

Zespół na granicy pierwszej i drugiej 8. Można z tych piłkarzy wycisnąć pierwszą 8 wg mnie

wolfy 07.10.2019 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1544178)
Klub np. Wisła Płock
Klub który ma lepszą kadrę od Arki, ŁKS.,Górnika, Korony czy Rakowa.

Zespół na granicy pierwszej i drugiej 8. Można z tych piłkarzy wycisnąć pierwszą 8 wg mnie

Dobrze. A teraz weź leki i spójrz jeszcze raz.

Arked 07.10.2019 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1544177)
https://wislakrakow.com/forum/showpo...0&postcount=54

:D

oby tak było Arked, gorzej jak wejdziemy w stabilizacje w.......ów biorąc pod uwagę to jakim składem gramy.

Niech każdy z Was jeśłi ma otworzy papierowy skarb kibica. Następnie otworzy go tam gdzie jest kadra Wisły, zedrze herb i nazwe klubu i popatrzy na kadrę. Całościowo. I pytanie jaki klub tam widzicie zamiast Wisły...

Patrząc na kruchość naszych zawodników to będziemy tak sobie przechodzić od serii w.......ów do serii zwycięstw przez cały sezon. Oby efektem było spokojne zachowanie ligowego bytu i parę fajnych, udanych meczów po drodze. Ciężko realnie liczyć na coś więcej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl