Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [I KOLEJKA] WISŁA Kraków - Śląsk Wrocław, 20 lipca, godz. 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10193)

szym_ek 21.07.2019 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pzkwr (Post 1541585)
Gdyby po 1. kolejce miano typować kandydatów do spadku, to zdecydowanie wygrywamy.

Kolejka się jescze nie skończyła... Rozumiem, że nie oglądałeś popisów Arki?

Jedyny plus tego meczu, że wkońcu się zaczął sezon. Sporo zmian wymuszonych i wyglądało jak wyglądało. Typowy mecz na remis tyle, że Sląskowi weszło.
Będzie lepiej.

Jay jay 21.07.2019 09:09

Mecz z perspektywy widza bardzo slaby, kunktatorstwo na poziomie polfinalu Mistrzostw Swiata (serio, tak ma wygladac nowa lepsza ekstraklasa? gra do pierwszej bramki a pozniej odliczanie do konca spotkania? 0_0). Slask gdyby mial dobrych skrzydlowych to Wisla zeszlaby z bagazem 3, 4 goli. Nie wyciagam dramatycznych wnioskow, ale:
a)obrona to ma bcc 4 ludzi MYSLACYCH I REAGUJACYCH ODPOWIEDNIO SZYBKO. Nie ma sie co dostosowywac poziomem biernosci do innych pilkarzy z tej pozycji w polskiej lidze bo PROFESJONALNA PILKA NOZNA TO CIAGLE DOSKONALANIE SIE PO GODZINACH(!!!!). Jak nie umisz zagrac tak to popytaj trenera co lepiej zrobic by wiecej takich sytuacji nie mialo miejsca a nie po sezonie Wisla Krakow ma ponad 60 goli straconych w przeciagu calego sezonu bo TAK WYSZLO. (Nie ma winowajcow za poprzedni sezon, Sadlok dalej wali babole az przykro, ale zarzad chyba nie mysli znalezc kogos lepszego za niego bo NIE MA TAKICH.
b)pomoc. W tej polprofesjonalnej lidze bardzo dobra 2 linia to 80% sukcesu. Tak buduje swoj fundament sukcesu Legia, tak powinna tez myslec Wisla. 5 ludzi pracujacy nie tylko w swoich sektorach boiska, ale ZAPIEHDALAJACY NA CALEJ SZEROKOSCI BOISKA. Ktos nie wytrzymuje tempa to w 55 lub 60 zmiana i rezerwowy powinien utrzymac takie tempo gry jak w pierwszych 45 minutach. Slask majac miernych pilkarzy robil co chcial w srodku boiska.
c)brak wyraznej deklaracji o co walczy klub w tym sezonie. Wiem, zaraz zleci sie tysiac glosow, ze nie ma kim grac, nie ma lawki, ale to nie zwalnia z odpowiedzialnosci grajacych w pierwszym skladzie z tego, ze w tym klubie jest dalej presja wyniku, a nie wakacje. Wakacje to moga sobie urzadzic siedzac na klozecie czytajac gazete, a nie w powaznym klubie pilkarskim.

Levis88 21.07.2019 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szym_ek (Post 1541589)
Kolejka się jescze nie skończyła... Rozumiem, że nie oglądałeś popisów Arki?

Jedyny plus tego meczu, że wkońcu się zaczął sezon. Sporo zmian wymuszonych i wyglądało jak wyglądało. Typowy mecz na remis tyle, że Sląskowi weszło.
Będzie lepiej.

Oglądałem Arkę i wyglądali słabo na tle bardzo dobrej Jagi a nie słabego Śląska - taki szczegół.
My przegraliśmy ten mecz już w szatni. Zero agresji, doskoku czy walki. Zobaczcie sobie powtórkę jak nasi wychodzą na drugą połowę, jakie mają miny i jak się mobilizują...

fqqs 21.07.2019 09:42

Cytat:

Stolarczyk improwizuje bo musi. Ma tak słabą kadrę że musiał nawet zmienić system gry. Pytanie na ten moment jaki sens było przedłużać umowę z wiecznie leczącym się Błaszczykowskim,

Puknij się w łeb pacanie...

sandomingo 21.07.2019 09:47

Masakryczny mecz, co tu dużo mówić....Obie drużyny słabiutkie ale niestety Wisła słabsza.
No ale bez 3 podstawowych zawodników i napastnika nie bardzo może być lepiej.

Na tym komentarze trzeba zakończyć, zobaczymy co będzie dalej.

Adrio 21.07.2019 10:08

Czyli już nie ma co się łudzić lecimy? Nie warto kupować karnetów czy biletów bo po pierwszej kolejce sezonu, gdzie znów mamy rozpieprzony skład, przegrywamy ze Śląskiem który grał praktycznie tym samym składem co w zeszłym sezonie i grał taki sam piach? Czy w takim wypadku można zwrócić karnet i kupić na sąsiadkę gdzie europa w cenie??

Mecz był taki sam jaki graliśmy ze Śląskiem w tamtym sezonie chyba na wyjeździe, dużo walki i bramkę strzeliliśmy fuksem tutaj to oni strzelili po strzale życia.


Według mnie dużej różnicy pod względem jakości nie było widać. Pierwsze kilkanaście minut gdzie Śląsk wyszedł wysokim pressingiem miał przewagę ale potem to my kontrolowaliśmy grę tylko brakowało tak jak mówicie dobrego rozegrania i wykończenia.

Po przerwie też były długie momenty gdzie kontrolowaliśmy grę i w tym czasie to Śląsk strzelił. Też nie rozumiem tak długiego czekania ze zmianami ale to Stolarczyk widzi zawodników na co dzień i wie co potrafią a nie my. Z drugiej strony w takim meczu taki Kumah mógł by zrobić różnice w środku na podmęczonego rywala.



Dobry mecz Brożka, dawno tak dobrze przygotowanego do meczu go nie widziałem, powalczył przytrzymał, zgrał piłkę, do gry za napastnikiem w sam raz jeżeli organizm mu jeszcze pozwoli.


Boguś zagrał dość poprawnie ale nic poza tym, Wojtkowski jak zawsze dużo zamieszania kółeczek zwodów ale zero dobrego dogrania piłki czy zdobycia pola. Silva jakby trochę bojaźliwie ale było kilka momentów kiedy miał piłkę przy nodze to poszedł ze zwodem zdobył pole ale potem znów odgrywał niepotrzebnie do tyłu. Drzazga chyba nie dojechał albo to nie jest ustawienie pod niego.


Obrona nadal potrzebuje zgrania jeżeli tak ma wyglądać. Jedynie Sadlok wykazywał chęć do gry. Niepsuj not grejt not teribel....


Buchalik stabilnie. Obronione kilka dobrych strzałów, trochę szczęścia też miał ze słupkami.



Szkoda, że Płacheta do nas nie przyszedł....

guardian_angel 21.07.2019 10:17

Meczu niestety nie widziałem, ale mogę zaryzykować stwierdzenie, że bez Savicevica nie ma gry. Trafiłem?

Zooey_Deschanel 21.07.2019 12:27

Tu sa potrzebne transfery NA JUZ!

wolfy 21.07.2019 12:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pepinho (Post 1541572)
O przebudowie drużyny można mówić jeżeli takowa ma jakiś sens my co sezon robimy niby przebudowę by z kolejnym pod względem sportowym notować słabsze wyniki. Obecnie kadra jest na walkę o utrzymanie takimi ogórami Jak Janic,ki czy Niepsój gry obronnej nie poprawimy. Co do naszej ofensywy to bez wzmocnień emerytem Brożkiem nic nie zdziałamy. Swoją drogą dziwne te częste kontuzje środkowych pomocników.

Człowieku, zlituj się. Przecież my przebudowujemy kadrę z przyczyn czysto finansowych, co okienko odchodzą najlepsi zawodnicy (przede wszystkim ofensywni). Przez trzy okienka z rzędu tracimy najlepszych napastników - pokaż mi inną drużynę z takimi problemami.

GBO 21.07.2019 12:42

Pierwsza kolejka jeszcze się nie skończyła, ale myślę że już można wyciągać wnioski.

1. Po porażce 0:3 na własnym boisku pierwszym spadkowiczem będzie Arka ( może już nawet po rundzie zasadniczej )
2. O drugie premiowane spadkiem miejsce będą zaciekle rywalizować Wisła i Raków. Wszak oba kluby przegrały swoje pierwsze domowe mecze po 0:1
3. Trzeciego spadkowicza powinny wyłonić niedzielne mecze.
4. Po remisie na własnym boisku z walki o tytuł można wykluczyć Pasta.
5. Śląsk i Korona mogą zacząć budować kadrę na puchary. Oba kluby wygrały w delegacji po 1:0
6. Jagiellonia po wygranej 3:0 na wyjeździe jest murowanym faworytem do zdobycia mistrzostwa.

Pozostałe 36 kolejek, jakie zostały, to w zasadzie tylko formalność.

Pozdrawiam

wolfy 21.07.2019 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GBO (Post 1541600)
Pierwsza kolejka jeszcze się nie skończyła, ale myślę że już można wyciągać wnioski.

1. Po porażce 0:3 na własnym boisku pierwszym spadkowiczem będzie Arka ( może już nawet po rundzie zasadniczej )
2. O drugie premiowane spadkiem miejsce będą zaciekle rywalizować Wisła i Raków. Wszak oba kluby przegrały swoje pierwsze domowe mecze po 0:1
3. Trzeciego spadkowicza powinny wyłonić niedzielne mecze.
4. Po remisie na własnym boisku z walki o tytuł można wykluczyć Pasta.
5. Śląsk i Korona mogą zacząć budować kadrę na puchary. Oba kluby wygrały w delegacji po 1:0
6. Jagiellonia po wygranej 3:0 na wyjeździe jest murowanym faworytem do zdobycia mistrzostwa.

Pozostałe 36 kolejek, jakie zostały, to w zasadzie tylko formalność.

Pozdrawiam

W sumie trzeba budować skład na pierwszą ligę:D

Arronax 21.07.2019 13:02

Dobrze napisane.

Słaby mecz? Każda drużyna w Ekstraklasie ma co chwilę słabszy mecz.

Wiadomo fajnie by było robić udane transfery ale jak nie ma $$ to i .... Zawodnicy kontuzjowani się wyleczą i co wtedy? Nie stać nas na kadrę "2 równorzędnych zawodników na każdą pozycję"

A napastników dobrych to ze świecą szukać, 3/4 zespołów ma ten problem.

wolfy 21.07.2019 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arronax (Post 1541602)
Dobrze napisane.

Słaby mecz? Każda drużyna w Ekstraklasie ma co chwilę słabszy mecz.

Wiadomo fajnie by było robić udane transfery ale jak nie ma $$ to i .... Zawodnicy kontuzjowani się wyleczą i co wtedy? Nie stać nas na kadrę "2 równorzędnych zawodników na każdą pozycję"

A napastników dobrych to ze świecą szukać, 3/4 zespołów ma ten problem.

O, to, to. Mam wrażenie że sporo osób nie ogląda ekstraklasy, bo to był taki średni mecz na remis gdzie zadecydował jeden strzał życia zawodnika. Obie drużyny tworzyły sytuacje, u nas brakowało wykończenia/ szczęścia, ale Putnocky trochę strachu się najadł. Myślę że minie trochę czasu zanim wszystko się zgra ze sobą.
Z pozytywów to nowi pokazali się przyzwoicie. Zwłaszcza nasz nowy Brazylijczyk widać że umie grać w piłkę. Możemy mieć z niego dużo pociechy jak zgra się z drużyną.

Wiadomo kiedy Savicević i Basha wrócą?

matinen 21.07.2019 13:23

Wczorajszy mecz dobitnie pokazał, że bez 2-3 wzmocnień do pierwszej 11 (nie uzupełnień składu, tylko grajków na już) może być krucho w tym sezonie. Nie przekonują mnie opinie typu 4 podstawowych zawodników kontuzjowanych. Zawsze ktoś będzie miał kontuzje, nie Kuba to Sadlok lub ktoś inny. Samemu ciężko mi to pisać ale wczoraj nie dało się na to patrzeć, a graliśmy (u siebie) z bardzo słabym Śląskiem Wrocław, który najprawdopodobniej będzie jedną z najsłabszych drużyn w Ekstraklasie. Właściwie wszyscy Wiślacy (może poza Boguskim) zaprezentowali się słabo lub bardzo słabo. Tym bardziej nie rozumiem decyzji, że pierwsza zmiana miała miejsce dopiero w 79 minucie (druga w 90 !!!). Gonimy wynik, gramy przed własną publicznością i nie wykorzystujemy 3 zmian ? Trochę to dziwne. Co szkodziło wcześniej wpuścić np. Kumaha? Trochę strach co będzie dalej ale jak to mówią nadzieja umiera ostatnia.

Arronax 21.07.2019 13:24

Druga sprawa np dziś taki Lech ilu ma młodych piłkarzy w szerokiej kadrze? Też mają braki a teoretycznie mają pieniądze. Nie tylko u nas tak jest.
Legia nie ma napastnika, Carlitos ma grać w pomocy.A niby pucharowicz ....
Sąsiadka już ma zwalniać/zmniejszać kadrę bo odpadli.

I można tak wymieniać w nieskończoność ...

Tylko czy jest sens kontraktować no-name i rozdmuchiwać kadrę i wydając pieniądze, których nie ma za dużo?
Mamy się utrzymać, Puchary nam nie grożą.

Gospodarujmy czym mamy i jak będzie możliwość to wzmacniajmy. A składu wcale złego nie mamy.

To Ekstraklasa. Połowa meczy wygrana babolem lub fartem. Tu nie ma logiki.

adfurle 21.07.2019 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1541601)
W sumie trzeba budować skład na pierwszą ligę:D

Jeśli już, to na czwartą. Zobaczymy pierwszą jak świnia gwiazdy.

wolfy 21.07.2019 13:41

Z transferami było powiedziane że czekamy na okazję. Nie jest sztuką kupić jakiegoś Mubambę który 10 lat temu podobno dobrze się zapowiadał i obserwować jak kopie się po czole. 2-3 wzmocnień do pierwszego składu nie będzie w tym okienku, kropka. To jest jakaś abstrakcja.
Trzeba czekać aż drużyna zgra się ze sobą, wrócą kontuzjowani etc. Katastroficzne wizje po pierwszym meczu sezonu to jakiś absurd. Zwłaszcza że to był średni mecz, bez porównania z padaką jaką graliśmy ze Śląskiem na wyjeździe w poprzednim sezonie. Tyle że wtedy na farcie wygraliśmy, ale po 90 minutach rozpaczliwej obrony i cudem wywalczonym rzucie wolnym. W tamtym sezonie zagraliśmy masę o wiele gorszych meczy, nie piszę tu nawet o rundzie finałowej.

Dariook 21.07.2019 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1541608)
Z transferami było powiedziane że czekamy na okazję. Nie jest sztuką kupić jakiegoś Mubambę który 10 lat temu podobno dobrze się zapowiadał i obserwować jak kopie się po czole. 2-3 wzmocnień do pierwszego składu nie będzie w tym okienku, kropka. To jest jakaś abstrakcja.
Trzeba czekać aż drużyna zgra się ze sobą, wrócą kontuzjowani etc. Katastroficzne wizje po pierwszym meczu sezonu to jakiś absurd. Zwłaszcza że to był średni mecz, bez porównania z padaką jaką graliśmy ze Śląskiem na wyjeździe w poprzednim sezonie. Tyle że wtedy na farcie wygraliśmy, ale po 90 minutach rozpaczliwej obrony i cudem wywalczonym rzucie wolnym. W tamtym sezonie zagraliśmy masę o wiele gorszych meczy, nie piszę tu nawet o rundzie finałowej.

Zgoda, zagralismy mase gorszych meczy. Niepokojace jest to, ze kontynuujemy kiepska passe.

Szansa, ze to moze zaskoczy.

Arkadiusz.Czerepach 21.07.2019 14:47

sorry za brak meczówki , ale wiecie , wakacje gimnazjum zamkniete , ograniczony dostep do neta te sprawy ;)





a tak na serio , to odcialem sie od neta prawie całkiem, o meczu sie dowiedziałem z insta-story kolegi

wracam w czwartek , wiec w piatek z lekkim opoznieniem wjedzie meczówka 2 kolejki

matinen 21.07.2019 14:53

W tamtej rundzie mieliśmy Kolara i trochę punktów z pierwszej rundy. Dzisiaj nie mamy pół napastnika i nie ma kto wykończyć nielicznych akcji ofensywnych. Dodatkowo jesteśmy po 1. kolejce, a w naszej i tak wąskiej kadrze już mamy szpital. Wiem, że ciężko o 3 wzmocnienia na już ale bez tych wzmocnień może być bardzo ciężko o punkty. Naprawdę chciałbym się mylić.

Pocieszające jest to, że osoby decyzyjne w klubie (Obidziński, Stolarczyk) chyba zdają sobie sprawę z konieczności wzmocnień drużyny i często o tym wspominają. Pytanie tylko ile z tych planów wyjdzie i kiedy zostaną zrealizowane. Nam pozostaje trzymać kciuki za zarząd i drużynę. Niezależnie od okoliczności.

Adrio 21.07.2019 15:22

Jeszcze co do meczu, czy była rozważana gdzieś sytuacja kiedy obrońca Śląska praktycznie położył się na Maku w polu karnym?

wolfy 21.07.2019 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1541609)
Zgoda, zagralismy mase gorszych meczy. Niepokojace jest to, ze kontynuujemy kiepska passe.

Szansa, ze to moze zaskoczy.

Ale czego oczekujesz jak my co pół roku zgrywamy zupełnie nową ofensywę? I tak teraz byłaby jako taka stabilizacja ze środkiem pola, gdyby nie kontuzje przez które gramy składem i ustawieniem zupełnie eksperymentalnym.

Zresztą, bez Bashy i Savicevicia w poprzedniej rundzie była stypa, teraz to tak tragicznie nie wyglądało. Liczę na ich powrót i przesunięcie Silvy na jego nominalną pozycję.
Brak nam napastnika, no ale tak ma trzy czwarte ekstraklasy.

Arronax 21.07.2019 16:09

Jesteśmy w sytuacji jakiej jesteśmy i tyle. Cieszmy się tym co mamy.

Lepiej by było ściągać kogoś na kredyt czy powiększać zadłużenie?

Dariook 21.07.2019 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1541613)
Ale czego oczekujesz jak my co pół roku zgrywamy zupełnie nową ofensywę? I tak teraz byłaby jako taka stabilizacja ze środkiem pola, gdyby nie kontuzje przez które gramy składem i ustawieniem zupełnie eksperymentalnym.

Zresztą, bez Bashy i Savicevicia w poprzedniej rundzie była stypa, teraz to tak tragicznie nie wyglądało. Liczę na ich powrót i przesunięcie Silvy na jego nominalną pozycję.
Brak nam napastnika, no ale tak ma trzy czwarte ekstraklasy.

No wlasnie ja nie oczekuje cudow. Po prostu chcial bym widziec jakis progres, gdyz chyba nie jest tajemnica, ze magicznie rozniacych sie skillem zawodnikow nie pozyskamy o ile cokolwiek pozyskamy.

Nie wiem czy kontuzje powinny byc wytlumaczeniem. To sport i takie sytuacje trzeba zakladac, jesli sie na taki wypadek nie zabezpieczamy...czyli mozna zalozyc,ze liczymy na cud.

Jednak aby nie bylo. Wiem, ze to poczatek wiec nie wymagam. Stonowana troska.

matinen 21.07.2019 18:21

Podobno mamy jakąś kwotę na transfery gotówkowe. BTW jak tak patrzę na nowego bramkarza Pogoni (pozyskanego ZA DARMO), czy nawet wczorajszą dyspozycję Putnockiego (także transfer bez kwoty odstępnego) to aż dziw bierze, że nie potrafimy znaleźć PEWNEGO bramkarza i to od niepamiętnych czasów. Wygląda na to, że nie wszystko jest kwestią pieniędzy. Wystarczy dobre rozeznanie na rynku i właśnie wykorzystanie okazji.
Wolfy i właśnie to jest kluczowe, że ostatnio co rundę budujemy zespół praktycznie od nowa. Z różnych przyczyn.

wolfy 21.07.2019 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matinen (Post 1541616)
Podobno mamy jakąś kwotę na transfery gotówkowe. BTW jak tak patrzę na nowego bramkarza Pogoni (pozyskanego ZA DARMO), czy nawet wczorajszą dyspozycję Putnockiego (także transfer bez kwoty odstępnego) to aż dziw bierze, że nie potrafimy znaleźć PEWNEGO bramkarza i to od niepamiętnych czasów. Wygląda na to, że nie wszystko jest kwestią pieniędzy. Wystarczy dobre rozeznanie na rynku i właśnie wykorzystanie okazji.
Wolfy i właśnie to jest kluczowe, że ostatnio co rundę budujemy zespół praktycznie od nowa. Z różnych przyczyn.

Przyczyna jest jedna i ta sama. Brak pieniędzy.

Z pozytywów - Legia właśnie się włączyła w walkę o spadek:D

topamers 21.07.2019 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matinen (Post 1541616)
Podobno mamy jakąś kwotę na transfery gotówkowe. BTW jak tak patrzę na nowego bramkarza Pogoni (pozyskanego ZA DARMO), czy nawet wczorajszą dyspozycję Putnockiego (także transfer bez kwoty odstępnego) to aż dziw bierze, że nie potrafimy znaleźć PEWNEGO bramkarza i to od niepamiętnych czasów. Wygląda na to, że nie wszystko jest kwestią pieniędzy. Wystarczy dobre rozeznanie na rynku i właśnie wykorzystanie okazji.
Wolfy i właśnie to jest kluczowe, że ostatnio co rundę budujemy zespół praktycznie od nowa. Z różnych przyczyn.

Co wczoraj zepsuł Buchal?

Przegraliśmy mecz po strzale życia jakiegoś grajka nieznanego :)

Równie dobrze mógł Wojtkowski nie odpuszczać dośrodkowującemu i by gówno z tej akcji mieli.

Gorszym problemem jest to, że wczoraj u Nas najlepiej zagrali dziadkowie Boguś i Brożek :)

matinen 21.07.2019 22:17

Właśnie to, że najlepiej zagrali, jak to określiłeś "dziadkowie" pokazuje słabość naszej kadry. Co do Buchala. Wczoraj nic nie zawalił ale miał też furę szczęścia. Co nie zmienia faktu, że pewności nie daje żaden z naszych golkiperów. Wzmianka o bramkarzach była po to żeby pokazać, że większość zespołów w ekstraklasie potrafi wyszukać solidnych (w większości za darmo), a u nas od lat jest problemem na tej pozycji. Nawet w czasach gdy było lepiej finansowo.

mr_kwolf 22.07.2019 09:41

Nie ma to jak ocenianie bramkarza po jednym występie. Za 2-3 mecze ten z Pogoni odwali jakąś kaszane a'la Lis z Piastem i będzie beka jakiego to ogóra nie kupili z Szczecinie. Putnocky też w Lechu ma niejedno na sumieniu. Nie przypadkiem go stamtąd pogonili bez żalu.

Nie twierdze, że ten z Pogoni to nie kozak, ale ocenianie bramkarza po jednym meczu to śmiech na sali.

it 22.07.2019 10:01

Panika to się tu zacznie, jeśli po 4 kolejkach będzie 0 punktów, a jest to całkiem realne.
Kalendarz nam nie sprzyja, bo teraz wyjazd na dobrą Lechię, potem u siebie z Górnikiem, niestety w poniedziałek (najczęściej wtopa), potem wyjazd do coraz lepszej Pogoni...
Nie zdziwię się, jeśli pierwsze punkty złapiemy z ŁKS dopiero 16 sierpnia.
Być może zbiegnie się to akurat z powrotem duetu V+V, Burligi, może Kuby?

Jeśli będą tu panować nastroje samobójcze, to polecam analizę dorobku sąsiadki po 8 pierwszych meczach w ubiegłym sezonie...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl