Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXXII kolejka] Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków, Czwartek 25 IV, godzina 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10163)

bridgeburner 25.04.2019 12:43

Wczoraj Lechowi ichniejszy mecz sezonu wygrał gość 1 rok starszy od Hoyo-Kowalskiego
Każdy wie że to najlepeij rokujacy młody obrońca w klubie i razem z Buksa największe talenty
Jak się uczyć na błędach to lepszej okazji nie będzie, więc niech się uczy on który ma szansę być piłkarzem a nie goście którzy znikną po skończeniu wieku juniora

iamironman 25.04.2019 12:52

Cytat:

Ale głupoty pieprzysz.
Lis ma średnią 1,72 bramki/mecz w lidze
Łukasz Jarosiński średnia 4 bramki/mecz

No fakt, a przypomnij ile występów zaliczył jarosiński? .......1
Pan Lis ma kiepskich kolegów w obronie, to fakt, ale on im nie pomaga. Jakbym miał takiego cie...a za plecami i wiedział, że cokolwiek nie pójdzie w okolice bramki to ten puści, to też bym grał nerwowo.
Jeszcze to jego przedłużanie wybić, przy niekorzystnym stanie wyniku to już zakrawa na kpinę! ....może przypomnę pogoń, sosnowiec, piast ....., a przepraszam w każdym meczu tak robi.


Ktokolwiek byle nie on. On nie powinien nawet zbliżać się do murawy, a co dopiero stać między słupkami w ekstraklasie

jendrus 25.04.2019 14:07

Panowie gramy w czwartek. Liga Europy wróciła :) :p
Można się oszukiwać... ;)

Szneka 25.04.2019 14:19

ma ktoś meczową osiemnastkę?

Karherop 25.04.2019 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez iamironman (Post 1538632)
No fakt, a przypomnij ile występów zaliczył jarosiński? .......1
Pan Lis ma kiepskich kolegów w obronie, to fakt, ale on im nie pomaga. Jakbym miał takiego cie...a za plecami i wiedział, że cokolwiek nie pójdzie w okolice bramki to ten puści, to też bym grał nerwowo.
Jeszcze to jego przedłużanie wybić, przy niekorzystnym stanie wyniku to już zakrawa na kpinę! ....może przypomnę pogoń, sosnowiec, piast ....., a przepraszam w każdym meczu tak robi.


Ktokolwiek byle nie on. On nie powinien nawet zbliżać się do murawy, a co dopiero stać między słupkami w ekstraklasie

Rzuciłeś durną tezę to masz głupią odpowiedź.
Szanuj bramkarza swego bo możesz mieć gorszego.

FraMat 25.04.2019 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez iamironman (Post 1538627)
O właśnie,szkoda, że historiawisly nie jest uzupełniana na bieżąco. Zastanawia mnie czy Mateusz Lis jest już najgorszym bramkarzem w historii tego klubu czy jeszcze nie?
Jego średnia puszczanych bramek na mecz systematycznie rośnie. Teraz to poniżej trójki nie schodzi...... Niechże się ktoś zlituje nad naszym klubem i nie wystawia więcej tego pata....cha!

Koń trojański po poprzednim zarządzie

Modne się zrobiło napierd....nie na Lisa.
Może nie jest wybitny, ale ta napierd....ka to już chyba efekt zbyt dużego picia.

Średnia puszczanych bramek wynika nie tylko z umiejętności bramkarza ale i z postawy obronnej całej drużyny.

s1mone 25.04.2019 18:56

Lis jest jednym z najgorszych bramkarzy jakich mieliśmy w kluczowej sprawie : bronienie strzałów.


Bardzo dobrze gra nogami. W miarę pewny na przedpolu. Wrzutki wyłapuje.... ale broni po prostu słabo. To już nawet wyśmiewany tu Miśkiewicz bronił lepiej (chociaż w piłkę kopać nie potrafił). Pawełek to przy Lisie po prostu wysokiej klasy fachowiec.


Jak on nie zacznie bronić to powinien trafić na ławkę, ewentualnie na trybuny. Szczerze? Ten drugi bramkarz, co go podpisaliśmy raczej gorszej rundy by od Lisa nie zagrał. Lubię Mateusza, ale uważam, że wyczerpał on już limit błędów na rok albo i dłużej.

LucjuszWielki 25.04.2019 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1538640)
Modne się zrobiło napierd....nie na Lisa.
Może nie jest wybitny, ale ta napierd....ka to już chyba efekt zbyt dużego picia.

Średnia puszczanych bramek wynika nie tylko z umiejętności bramkarza ale i z postawy obronnej całej drużyny.

Jakie modne?? Po prostu zawalił co najmniej 3 mecze po powrocie Błaszcza, do tego przegrał nam SAM mecz z Piastem... straciliśmu kupe kasy przez niego. Zdecydowanie najgorszy bramkarz w lidze.

Nic go już nie obroni, musiałby bronić na zero i strzelać po 3 gole, żeby zmył ten haniebny wyczyn, przez który klub znów zebrał kolejne ciosy finansowe.

Babole z Piastem nie były pierwszymi, tylko KOLEJNYMI. Każdemu może się zdarzyć, ale tutaj nie zdarzyło się, tylko nastąpiła pewna REGULARNOŚĆ babolowa i kulawych interwencji.

Stelio 25.04.2019 20:30

Mariusz Pawełek v2 z Lisa, z tą różnicą że za czasów Pawełka nadrabialismy zajebistym polem

bridgeburner 25.04.2019 21:31

Jakbyśmy wyszli seniorami na Śląsk i udałoby się zremisowac to utrzymanie praktycznie pewne

El'kabat 25.04.2019 21:41

Dziś to był dobry cyrk.

Boguski skaczący jak pingwin do główki mija się z nią, asy z Sosnowca wpadające na siebie przy aucie i do tego podsumowanie, czyli 36-letni Brożek najszybszy w meczu :lol:

Nie oglądałem Śląska dziś, ale ciężko sobie wyobrazić większą żenadę od SO.

Kamson 25.04.2019 21:42

Wyzdrowieje ktoś na Śląska, czy dalej będziemy aż tak improwizować?

Karherop 25.04.2019 21:45

Skazani na druzgocącą porażkę zaskakująco dobrze wyglądaliśmy w 1 połowie. W drugie kompletnie zabrakło nam sił. A kończąc mecz ze średnią wieku 21.4 ustanowiliśmy średnia nie do pobicia przez kilka lat w ekstraklasie.
Trochę ciężko ocenić juniorów po tym meczu, bo oczywiście to nie powinno tak wyglądać że grają w otoczeniu 5 innych na poziomie ekstraklasowym.
Niemniej jednak:
Hoyo - jeden błąd przy bramce , tak wygladal solidnie. Gdybym nie wiedział że ma 15 lat dałbym mu z 18. Wg mnie lepiej się prezentuje niż Szot na tej pozycji.
Szot - również solidniej niż na stoperze. Mam wrażenie że mając do wyboru dwójkę Basha Szot i Basha Plewka to pierwsze zestawienie dałoby nam więcej spokoju. Może tak w kolejnym meczu?
Grabowski - kilka strat w obronie, poza tym momentami bardzo solidnie. W otoczeniu 10 seniorów dorównały poziomem do ekstraklasy.
Kumah - szkoda akcji w ostatniej minucie... Szybki, ciekawe rozegranie, ma w sobie to coś.
Buksa - głównie się zastawiał. Na plus.
Słomka - najaktywniejszy z juniorów w ofensywie. Chciałbym go zobaczyć w całym meczu. Szkoda że są plotki o jego odejściu. Pewnie inne kluby chcą go podebrać wizja pierwszego składu....

wolfy 25.04.2019 21:49

Do kiedy Słomka ma kontrakt?

pepe72 25.04.2019 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1538651)
Jakbyśmy wyszli seniorami na Śląsk i udałoby się zremisowac to utrzymanie praktycznie pewne

Jak Miedź przegra, a Korona zdobędzie punkt to też się utrzymamy.
A seniorów to niech trener potrzyma do wyleczenia się. Praktycznie jeden punkt nam daje spokój niezależnie od tabeli (jeśli z Koroną ;) ), a na 100% dwa.

Karherop 25.04.2019 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1538657)
Do kiedy Słomka ma kontrakt?

Do czerwca.

Zapomnialbym o jednym młodym: Pawle Brozku. Imponował w 1 połowie i trzeba to przyznać że właśnie dla takich momentów warto było aby wznowił karierę. Jednocześnie mam nadzieję że tym razem damy mu w spokoju zawiesić buty na kolku ;) szacun Broziu

PvD 25.04.2019 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1538657)
Do kiedy Słomka ma kontrakt?

Słomka ma kontrakt do 30.06.2019. cały czas jest gotowy podpisać nowy kontrakt niestety klub się wstrzymuje z decyzją.

s1mone 26.04.2019 01:14

Jak na szpital jaki jest obecnie w kadrze to nie było źle.

Dodam też, że moim zdaniem nie przegraliśmy przez juniorów tylko przez całkowity brak środkowych pomocników w linii pomocy. My po prostu nie mieliśmy kim rozgrywać. Boguski jak gra środek to na 10, a nie 6 czy 8. Szot jest obrońcą i to było widać.

Hoyo Kowalski zagrał świetne zawody, dużo lepiej niż Szot w zeszłym tygodniu. Patrząc na jego potencjał powinien grać wszystko do końca rundy, a możliwe, że jak się Sadlok / Wasyl wyleczą to powinien też przy którymś z tych starych wyjadaczy łapać szlify (na miejscu Stolara bym z premedytacją ławkował jednego z nich, albo przesunął Sadloka na bok obrony). Niby przy drugiej bramce dał się ograć, ale to nie był jakiś koszmarny błąd w stylu juniora tylko przegrany pojedynek o centrymetry z napastnikiem. Sadlokowi czy Wasylowi też się zdarza. Patrząc na jego wiek to powinniśmy nim grać. Grał pewnie w obronie, świetnie się ustawiał, wygrywał główki, nie bał się zagrać piłką. Miałem wrażenie, że patrzę na seniora pełną gębą a nie 15 letniego młokosa.

Grabowski już trochę słabiej, miał dobre momenty, ale też o wiele gorsze - pod koniec oddychał rękawami. Dał się parę razy łatwo ograć, krył dużo na radar. Tak czy siak występ na plus (za wiek i brak kompleksów), ale jemu ewidentnie potrzeba ogrania zanim będzie mógł grać w 1 składzie regularnie. Najlepiej by go było do 1 ligi wypożyczyć i niech zbiera szlify.

Szot przeciętnie. Niewidoczny. No ale to nie jest pomocnik.... Z resztą on podobny casus do Grabowskiego, jeszcze nie ten rozmiar kapelusza na regularną grę w pierwszym składzie.

Bardzo fajna zmiana Kumaha i Słomki. Wnieśli trochę świeżości i wiatru. Tylko nie za bardzo mieli z kim grać, bo w środku pola był lej po bombie. Na końcówki się nadają, na występy od początku to IMO prędzej Kumah niż Słomka.

Generalnie jak na to, że graliśmy głównie juniorami, a starsi piłkarze musieli grać na nie swoich pozycjach to zagraliśmy fajny mecz. Gdyby tak strzelam zagrało 2-3 juniorów i środek pomocy Basha Savicević to mogłoby się okazać, że nie ma zbytniego ubytku na jakości. Cieszy taki potencjał wśród młodych.

Książę Palownik 26.04.2019 05:57

Co myślicie o Hoyo-Kowalskim? Jak dla mnie świetny debiut jak na 15-letniego dzieciaka. W sytuacji z Sanogo nie miał większych szans z uwagi na różnicę w warunkach fizycznych - ale za 3-4 lata z Hoyo-Kowalskiego może być kawał chłopa. W mojej ocenie naprawdę obiecujący występ, widać po chłopaku talent.

Szot też lepszy niż z płockiem. DM to chyba trochę lepsza pozycja dla niego, przynajmniej w seniorach.

No i Broziu. Szacun. Przytrzymanie piłki, niezła szybkość jak na ten wiek.
Słomka też ciekawy, warto go zatrzymać w Wiśle.

Za to Kumah całkowicie bez polotu. Niestety nawet wyszkoleniem technicznym się nie imponuje.

Wehrmacht 26.04.2019 06:20

Smutny byl ten wczorajszy mecz. Ale za to swietnie zobrazowal co by bylo gdybysmy musieli cala runde konczyc juniorami. A ta opcja miala tutaj zaskakujaco wielu zwolennikow, ktorzy nawet twierdzili, ze bysmy sie wtedy utrzymali.

Te wszystkie pochwaly naszych juniorow, to nie bardzo wiem skad sie biora, bo nikt mi nie powie, ze to co sie wczoraj odstawilo w Sosnowcu to nie byla ustawka ze strony Zaglebia. To co oni odstawili w 1 polowie, to nadaje sie tylko do prokuratury we Wroclawiu. NIE DA SIE byc tak slabym. Oni ani nie biegali, ani nie robili kompletnie niczego. Gdyby Brozek zjadl sniadanie, to do przerwy moglo byc 0-3. A akcja z nie wiem, 20-30 minuty, gdzie wychodzimy 4 czy 5 na 3 obroncow Zaglebie i ABSOLUTNIE nikt z Sosnowca sie nie wraca, ani nawet za tym nie biegnie, to byl chyba najwiekszy kabaret w tym sezonie.

Po czym nastepuje przerwa, gdzie wielu przewidywalo, ze po przerwie zacznie sie granie i.... w 12 minut Sosnowiec strzela 2 bramki i wraca do nic nie robienia przez reszte meczu. Parodia, absurd, kompromitacja pilki na zawodowym poziomie. I tak nic nie grajacy, stojacy w miejscu przez 75 minut w tym meczu Sosnowiec z nami wygrywa. Co wiecej moglo sie skonczyc w okolicach 5 lub 6 w drugiej polowie. Z Sosnowcem.

Ja nie mowie, ze grali zle, czy tym bardziej nie mam pretensji do 15 czy 16 latkow, tylko staram sie zauwazyc, ze to jak wypadli, ze wpisza sobie po prostu wyjazdowa porazke 1-2 w debiucie do CV, czyli zaden wstydliwy wynik, jest efektem tego co odjebal dzis Sosnowiec. Cos za co powinni byc spuszczeni do 4 ligi gdzie ich miejsce.

Gdybysmy wczoraj zagrali z chocby namiastka "powaznej" druzyny z tej ligi, to mogloby sie skonczyc historyczna kompromitacja. Sosnowiec pozwala nam strzelic sobie bramke i stworzyc realne zagrozenie 2-3 kolejnych, bo i tak wie, ze po przerwie to odrobi. To jest nieprawdopodobne. Ktos ma jakas wiedze jakie zaklady sie odstawily na ten mecz?

Maine_Coon 26.04.2019 06:53

Ale niby po co ta ustawka?

Karherop 26.04.2019 07:08

Pawłowski w przerwie przecież wytłumaczył, piłkarze nie radzą sobie ze stresem :lol:

bridgeburner 26.04.2019 07:30

Szot wg mnie lepeij wyglądał wczoraj w środku niż na obronie
Nie wiem skąd wniosek że to obrońca - na stopera wydaje się że brakuje mu kilku centymetrow
Kumah pokazał że ma dynamikę, jest w nim potencjał ale na pewno potrzebuje czasu
Co do Słomki - on już rocznikowo ma 21 lat, coś tam wczoraj pokazał ale jak na skrzydlowego wydaje się być zbyt wolny
Jeżeli w przyszłym sezonie gramy o 8 pozycje to do rotacji bym go zostawił, szczególnie że przez rok jeszcze będzie mlodziezowcem ale jeżeli chcemy walczyć o coś więcej to nie zdziwiło by że klub z nim nie przedłuży umowy

Karherop 26.04.2019 08:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1538678)
Jeżeli w przyszłym sezonie gramy o 8 pozycje to do rotacji bym go zostawił, szczególnie że przez rok jeszcze będzie mlodziezowcem ale jeżeli chcemy walczyć o coś więcej to nie zdziwiło by że klub z nim nie przedłuży umowy

Na razie to my nikogo nie przedłużamy począwszy od trenera, Bashy, Pietrzaka, Drzazgi i innych. Więc odpowiedz sobie sam o co będziemy walczyć w przyszłym sezonie.
Nie przeczę że transfery jakieś będą - bo muszą, ale spodziewam się raczej że będziemy szukać tylko gości z kartą w ręku i w obliczu tego nawet tacy piłkarze jak Słomka mogą się przydać.

sndr 26.04.2019 08:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1538680)
Na razie to my nikogo nie przedłużamy począwszy od trenera, Bashy, Pietrzaka, Drzazgi i innych. Więc odpowiedz sobie sam o co będziemy walczyć w przyszłym sezonie.
Nie przeczę że transfery jakieś będą - bo muszą, ale spodziewam się raczej że będziemy szukać tylko gości z kartą w ręku i w obliczu tego nawet tacy piłkarze jak Słomka mogą się przydać.

Mówi się o odejściu Bashy. Pietrzak od początku rundy przebąkuje o wyjeździe za granicę a Drzazga ma klauzulę +1 (nie wiem jak sformułowaną). Ze Stolarczykiem mają się spotkać kiedy będzie trochę więcej czasu, gramy co trzy dni, nie panikowałabym.

A kiedy my ostatnio przeprowadzaliśmy transfery gotówkowe? Savićević, Brlek, pojedyncze przypadki finansowane przez zewnętrznych inwestorów. Jeszcze za BC braliśmy (i to parę sezonów wstecz) prawie wyłącznie graczy z kartą na ręku, nic nowego. Na dyskutowanie o transferach gotówkowych szkoda w ogóle klawiatury, nie ma na co liczyć. Przestańcie się łudzić, że przyjdzie dobry wujek i sypnie dolarami.

silver03 26.04.2019 08:49

Mecz specyficzny i niemiarodajny do oceny juniorów, ale mimo wszystko... Za grę wyróżniłbym Grabowskiego, Kumaha i Słomkę.

wolfy 26.04.2019 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 1538660)
Słomka ma kontrakt do 30.06.2019. cały czas jest gotowy podpisać nowy kontrakt niestety klub się wstrzymuje z decyzją.

To trzymajmy kciuki że podpiszą. Może coś z niego być.

szym_ek 26.04.2019 09:06

Trudno było oczekiwać od takiego składu jakiś fajerwerków ale młodzi się nawet fajnie pokazali. Taki Hoyo to jakby grał z Wasylem to w ciągu roku będzie z niego pożądny stoper.

Ja nie wiem kto kiedyś stweirdził, że Lis gra dobrze nogami ale musiał być ostro na bani. Na palcach jednej ręki można było mu policzyć dobry wybicia wczoraj!

bódyń 26.04.2019 09:55

Zawodnicy <18 grali wczoraj z napisem "laczy nas pasja". Laczy nas pasja to blog lvbetu. Znalazlem takie cos
https://www.legalsport.pl/ustawa-haz...przed-hazardem
"Reklama nie może być kierowana do małoletnich, nie może ich przedstawiać ani odbywać się przy ich udziale. "
Klub cos pisal na ten temat?

Szneka 26.04.2019 09:56

Od kilku spotkań bardzo irytuje mnie Kolar. Niedokładny, non stop pretensje, głupie faule. Od Niego jako ogranego zawodnika mamy prawo coś wymagać.Pietrzak na prawej stronie przyzwoicie. Młodzież?- ktoś pisał, że nie ma co oceniać na podstawie Sosnowca. Uważam, że młodzież dała radę. Hoyo może być pewnym punktem , Szot w destrukcji lepszy niż Plewka.
Czemu Plewka nie grał?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl