Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXI kolejka]Górnik Zabrze - Wisła Kraków, poniedziałek 11 II, godzina 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10099)

Ogryzek 11.02.2019 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 1533470)
Bardzo obawiam się tego meczu. w pewnym sensie balon jest pompowany, ja już mam dość tych historii o wspaniałej atmosferze. Górnik z nożem na gardle, koniec lizania się po fiutach czas na weryfikację na boisku.

Dokładnie. Też mam spore obawy do tego meczu - a Górnik walczy o być albo nie być w eklapie. Łatwo nie będzie.

wolfy 11.02.2019 11:30

Łatwo nie będzie. Nowy skład, wielu piłkarzy ma malutko minut w tym sezonie, Górnik zdesperowany. Liczę na trzy punkty, ale remis nie będzie złym wynikiem.

szym_ek 11.02.2019 11:59

Jestem lekkim optymistą.
W obu zespołach sporo zmian kadrowych więc spodziewam się wesołego futbolu z przodu. Natomiast obrona Górnika nie należy do najlepszych w lidze a u nas jest solidnie. Wasyl, Sadlok sobie dadzą rade z Angulo a jedyna zmiana to będzie prawa obrona gdzie może zagrać doświadczony i solidny Burliga.

0:0 albo 0:1 byłoby moim typem na to spotkanie

avitus 11.02.2019 12:30

Jako że pierwszy mecz rozgrywek się odbędzie za kilka godzin to najpierw typy długoplanowe
Mistrz Legia w-wa
Spadek Zagłębie Sosnowiec,Śląsk Wrocław
Co do meczu z Górnikiem. nikt nie ma pojęcia jaką jest siła obecnej drużyny,,po odejściu ponad połowy drużyny a przybycia niedoświadczonych lub nie grających przed kilka miesięcy graczy ,nie jestem przekonana czy Nowa jest na poziomie środka tabeli czy Zagłębia Sosnowiec
Ale jako że Górnik w tym sezonie gra beznadziejnie stawiam na bezbramkowy remis.(mimo że uważam Ślązacy w końcu się przebudzą )
A co wyniku całej wiosny ,obiektywnie czarno to widzę terminarz jest katastrofalny,najwieksze szansę punktowe mamy w dwóch pierwszych meczach później jedynie Sosnowiec
Cała reszta ...terminarz jest bardzo pesymistyczny.
Do utrzymania potrzebne są 11 pkt czyli ,3 zwycięstwa i dwa remisy.
Ślásk , Sosnowiec,Miedz, i Płock muszą je nam dać .
No i w końcówce liczę na mecze z drużynami które będą walczyć o pietruszkę.
Ale żeby było troszeczkę optymistycznie że grający za darmo przez pół roku Gracze będą zajmować tak wysokie miejsce w tabeli to wyrazy największego Szacunku.(normalnie to polscy piłkarze olali by sprawę i byłaby czerwona latarnia co w obecnej sytuacji oznaczało by spadek)

Karherop 11.02.2019 13:31

@avitus

Polecam posłuchać Szymkowiaka w Prawdzie futbolu jak mówi o kwestii płacenia /nie płacenia. Za "jego czasów " co drugi klub nie płacił pieniędzy i nie miało to żadnego odzwierciedlenia na wyniki. W sensie nie ma reguły : płacisz grasz dobrze, nie płacisz kładziesz lage.

Zresztą w nowszych czasach i Ruch i Polonia długo się sportowo broniły.
Do meritum: to że piłkarze mają płacone nie wpłynie drastycznie ma ich grę. Zaszło w zespole dużo zmian, ale wg mnie drastycznie w pierwszej 11 ucierpiała tylko pozycja napastnika/ofensywnego pomocnika. Aczkolwiek Kolar z Drzazga mogą nas pozytywnie zaskoczyć.
Zmiany na skrzydłach - mogą dać nam więcej wartości niz na jesień. Peszko, Kuba>Kostal, Boguski
Obrona bez zmian.
Środek pomocy prawie bez zmian.
Bramkarz bez zmian.

Oby wyniki także bez zmian :)

Wojtas 11.02.2019 17:53

Moze byc ciezko,sklad dość ciekawy,sam jestem ciekaw co zagrają,remis też nie bedzie zły.

bridgeburner 11.02.2019 18:44

Nie można grać na 2 napastnikow i z Plewka w srodku
Lej po bombie, całkowicie zdominowany zostaliśmy w pomocy

Revolver 11.02.2019 18:48

Oczywiście bardzo się cieszę, że w ogóle mogę dalej oglądać Wisłę w Ekstraklasie (i to zawsze będzie najważniejsze), ale takiej ku*wa bryndzy, jak w pierwszej połowie, to za Ramireza nawet nie było. ZERO pomysłu na grę.

Drzazga, Palcic i Plewka - niesamowicie chvjowi.

wolfy 11.02.2019 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Revolver (Post 1533500)
Oczywiście bardzo się cieszę, że w ogóle mogę dalej oglądać Wisłę w Ekstraklasie (i to zawsze będzie najważniejsze), ale takiej ku*wa bryndzy, jak w pierwszej połowie, to za Ramireza nawet nie było. ZERO pomysłu na grę.

Drzazga, Palcic i Plewka - niesamowicie chvjowi.

Zaczyna się.
Mamy nowy skład, cudów nie ma i na razie nie będzie. Nasz cel to spokojne utrzymanie, otrzymanie licencji i nie zbankrutowanie.

sandomingo 11.02.2019 19:52

Ok, pierwsze śliwki robaczywki.
A tak poważnie, to dzisiaj zgodnie z oczekiwaniami, przynajmniej moimi.
Wyglądało to, delikatnie pisząc nienajlepiej ale bywały już w tym sezonie gorsze mecze w wykonaniu Wisły.
Było wiadomo, że będzie ciężko, bo to jest jednak nowa drużyna.

Teraz bardzo ważny mecz ze Śląskiem - tutaj nie ma miejsca na porażkę, bo zacznie się robić nerwowo.

Mam nadzieję, że zadziała logika ekstraklapy - Śląsk wygrał, my przegraliśmy. Za tydzień może być odwrotnie:)

Skawa Wadowice 11.02.2019 19:55

Gra nie była tragiczna. W ataku pare zrywów, w obronie różnie bywa. Raczej mecz jak każdy, czyli każdy kto gra z nami ma sporo sytuacji. Górnik wykorzystał je. Zresztą z Górnikiem zawsze ciężko się grało. Jedynie co nam wychodzi to derby mimo formy obu zespołów. Oni sa jednak stworzeniu do bycią cieniem Wisły. Chwile się będą cieszyć, że są nad nami no i tyle :)

Ze Sląskiem u siebie zwycięstwo

ciacho 11.02.2019 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1533505)
Zaczyna się.
Mamy nowy skład, cudów nie ma i na razie nie będzie. Nasz cel to spokojne utrzymanie, otrzymanie licencji i nie zbankrutowanie.

Rozumiem, że nie można w tym temacie dyskutować i go zamykamy?

wolfy 11.02.2019 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1533508)
Rozumiem, że nie można w tym temacie dyskutować i go zamykamy?

Można, ale trochę za wcześnie na płacze nad estetyką. O ile w ogóle jest sens, biorąc pod uwagę nasz skład i sytuację.

maxx304 11.02.2019 19:57

Szkoda wyniku, ale widać możliwości dobrej gry. Potrzebne zgranie i przygotowanie motoryczne. Stolar coś z tego poukłada, mam nadzieję że nie będzie nerwowych ruchów.

Wspaniale znowu zobaczyć Kubę w koszulce Wisły. Nie pozostaje nam nic innego jak brać przykład z naszego kapitana i wspierać klub, jak tylko się da :)

Revolver 11.02.2019 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1533505)
Zaczyna się.
Mamy nowy skład, cudów nie ma i na razie nie będzie. Nasz cel to spokojne utrzymanie, otrzymanie licencji i nie zbankrutowanie.

"CUDÓW"? Graliśmy z Górnikiem Zabrze, który być może będzie do ostatniej kolejki srał w gacie, żeby nie spaść, a nie z Man City. Chociaż "graliśmy" to może zbyt duże słowo.

Jeżeli granie na wyrównanym poziome z jedną z gorszych drużyn E-Klasy nazwałbyś "cudem", to ja nie wiem, jak Twoim zdaniem mamy się niby spokojnie utrzymać.

Ale, zanim zarzucisz mi defetyzm, to sprostuję, że totalnie wierzę, że następne mecze będą wyglądały o wiele lepiej, a mój post odnosił się do TEGO meczu (a zwłaszcza pierwszej połowy).

Levis88 11.02.2019 20:00

Ciężkie nogi niestety. Trochę czasu jeszcze minie aż odzyskają świeżość - oby do górnej ósemki.

ciacho 11.02.2019 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1533509)
Można, ale trochę za wcześnie na płacze nad estetyką. O ile w ogóle jest sens, biorąc pod uwagę nasz skład i sytuację.

Jakie za wcześnie? Chyba oceniamy dzisiejsze mecz... Tego dotyczy ten temat.

wolfy 11.02.2019 20:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Revolver (Post 1533511)
"CUDÓW"? Graliśmy z Górnikiem Zabrze, który być może będzie do ostatniej kolejki srał w gacie, żeby nie spaść, a nie z Man City. Chociaż "graliśmy" to może zbyt duże słowo.

Jeżeli granie na wyrównanym poziome z jedną z gorszych drużyn E-Klasy nazwałbyś "cudem", to ja nie wiem, jak Twoim zdaniem mamy się niby spokojnie utrzymać.

Ale, zanim zarzucisz mi defetyzm, to sprostuję, że totalnie wierzę, że następne mecze będą wyglądały o wiele lepiej, a mój post odnosił się do TEGO meczu (a zwłaszcza pierwszej połowy).

A my według Ciebie to o co gramy? Być może (oby nie) to my będziemy srali w gacie do ostatniej kolejki, bo nie mamy ławki a skład jest mocno kombinowany...

Jeżeli liczyłeś że pojedziemy Górnik to obawiam się że nie ogarniasz rzeczywistości Wisły AD 2019. Odrobina pokory wskazana.
Straciliśmy większość składu, mamy dość wiekowych piłkarzy z dziurami łatanymi przez zawodników z nikłym doświadczeniem na tym poziomie.

s1mone 11.02.2019 20:03

Totalny brak zgrania przednich formacji. Jeszcze sporo wody upłynie zanim to zacznie wyglądać.

Z dwójki Kuba - Peszko to chyba jednak Peszko lepiej. Generalnie obydwa skrzydła słabiutko.

Środek pomocy też nie dojechał, Drzazga z Kolarem się dublowali często. Ta drużyna ma potencjał na lepszą grę, ale potrzeba czasu.

Wojtas 11.02.2019 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1533513)
Jakie za wcześnie? Chyba oceniamy dzisiejsze mecz... Tego dotyczy ten temat.

Sklad montowany na szybko,czesc zawodnikow odeszla,nowi potrzebuja chwile czasu,jesli ktos myslal ze mu tu ich dzis powieziemy 3;0 to byl w bledzie

grunt to szybko sie zgrać i trzymac sie szansy gry w piewszej 8 poki jest,bo zapewne do konca bedzie walka o awans.

regan 11.02.2019 20:04

Widać, że nietrafione przygotowania ale nie ma co się dziwić bo znamy historie ostatniego miesiaca to całe zamieszanie + obóz last minute itd. Górnik głównie jechał na wykorzystywaniu naszych błędów, głównie Plewki, który miał dziś chrzest bojowy, widać u niego potencjał, ale jeszcze zasadniczy brak obycia z grą na o wiele wyższym poziomie niż CLJ, stąd te wszystkie straty, musi szybciej myśleć.

U nas to się będzie rozwijać z meczu na mecz, będzie męczarnia, pasuje wzmocnić środek pola jakimś kreatywnym zawodnikiem a także atak i więcej nie trzeba. Jak to będzie to spokojnie damy radę, póki co pierwsze koty za płoty nie ma co dramatyzować, muszą się wszyscy zgrać, weterani złapać formę i świeżość, młodzi - obycie. Ale na to jeszcze potrzeba trochę czasu. W każdym razie wróżenie co będzie dalej po tym jednym meczu nie ma sensu, trzeba czekać i pracować.

sandomingo 11.02.2019 20:06

Podstawa w tej lidze to przygotowanie fizyczne, a tutaj dzisiaj wyglądaliśmy słabo.
Nie wiem co nie wyszło ale jak nie wybiegamy to nie wygramy.

Także pozostaje cierpliwość i ciężka praca.
Teraz cel to nie przegrać ze Śląskie, bo będzie nerwówka.

Ajax 11.02.2019 20:07

Zamiast okresu przygotowawczego było przekonywanie piłkarzy, żeby nie rozwiązywali kontraktów, zespół sklecony naprędce. Tak to jeszcze z 2-3 mecze będzie wyglądało nie ma co rozrywać szat. Będziemy walczyć o utrzymanie raczej i tyle.

Dla mnie ze Śląskiem 4-5-1 i czekanie na kontry zdecydowanie.

Ogryzek 11.02.2019 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Revolver (Post 1533511)
"CUDÓW"? Graliśmy z Górnikiem Zabrze, który być może będzie do ostatniej kolejki srał w gacie, żeby nie spaść, a nie z Man City. Chociaż "graliśmy" to może zbyt duże słowo.

Jeżeli granie na wyrównanym poziome z jedną z gorszych drużyn E-Klasy nazwałbyś "cudem", to ja nie wiem, jak Twoim zdaniem mamy się niby spokojnie utrzymać.

Ale, zanim zarzucisz mi defetyzm, to sprostuję, że totalnie wierzę, że następne mecze będą wyglądały o wiele lepiej, a mój post odnosił się do TEGO meczu (a zwłaszcza pierwszej połowy).

Górnikiem który jest:

1, Bardziej zgrany
2, bardziej zdeterminowany
3, Nie osłabił się

Płakać zaczniemy po tfu tfu porażce z Maliniakami. Teraz trzeba wyciągnąć wnioski i grać o 3 punkty w następnym meczu.

Wiślak709 11.02.2019 20:16

Mnie to bardziej od ofensywy martwi defensywa, w którą Górnik wchodził jak w masło, a nie można powiedzieć, że obronie grają nowicjusze.

Natomiast nie ma co dramatyzować. Jeszcze sporo meczów przed nami.

MaLk 11.02.2019 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Revolver (Post 1533511)
"CUDÓW"? Graliśmy z Górnikiem Zabrze, który być może będzie do ostatniej kolejki srał w gacie, żeby nie spaść, a nie z Man City. Chociaż "graliśmy" to może zbyt duże słowo.

Jeżeli granie na wyrównanym poziome z jedną z gorszych drużyn E-Klasy nazwałbyś "cudem", to ja nie wiem, jak Twoim zdaniem mamy się niby spokojnie utrzymać.

To jest polska liga, więc zespół jesienią jeden z najsłabszych równie dobrze wiosną może być jednym z najlepszych. I vice versa. To tak na marginesie.

Jest rzeczą oczywistą, że mamy zaległości treningowe, brakuje nam zgrania i obsady kilku kluczowych pozycji. Cudów nie ma, nawet jeśli gra się z jedną z gorszych drużyn.

Revolver 11.02.2019 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1533514)
A my według Ciebie to o co gramy? Być może (oby nie) to my będziemy srali w gacie do ostatniej kolejki, bo nie mamy ławki a skład jest mocno kombinowany...

Jeżeli liczyłeś że pojedziemy Górnik to obawiam się że nie ogarniasz rzeczywistości Wisły AD 2019. Odrobina pokory wskazana.
Straciliśmy większość składu, mamy dość wiekowy skład z dziurami łatanymi przez zawodników z nikłym doświadczeniem na tym poziomie.

Gdzie napisałem, że spodziewałem się, że pojedziemy Górnik? Napisałem, że graliśmy do dupy i tyle. Bo graliśmy.

Pisząc zupełnie pragmatycznie, to też życzyłbym sobie właśnie "spokojnego utrzymania się". O to moim zdaniem gramy. Piszesz, że to nasz cel, a jednocześnie ze stoickim spokojem przyjmujesz totalny wpierrdol od drużyny, która sama jakoś wyjątkowo składem nie powala. Może lepiej odrobinę mniej pokory z Twojej strony.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1533520)
Górnikiem który jest:

1, Bardziej zgrany
2, bardziej zdeterminowany
3, Nie osłabił się

1. Jasne.
2. Nie wiem czy to akurat miarodajny czynnik. Napisałbym raczej, że Górnik podszedł poważniej do pierwszych 45 minut.
3. W naszej obronie zmienił się tylko Palcic, a i tak zagrali, jakby pierwszy raz widzieli się w życiu na oczy.

solny 11.02.2019 20:18

Wchodzą jak w masło bo cała drużyna idzie do przodu. Nie wiem po co zresztą bo w ataku pozycyjnym i tak nic nie potrafią. Postawić autobus jak za Carrillo i tyle. Górnik dzisiaj na tym dobrze wyszedł.

Sami 11.02.2019 20:19

Plewka katastrofa, mam nadzieję, że zagra Savicević w następnym meczu lub chociażby Klemenz...

Ataku niestety nie mamy i pasowałoby zagrać 4-5-1 z samym Kolarem na szpicy.

Dzimi 11.02.2019 20:22

Odejście Imza, Bartkowskiego, Korta, Ondraska i Kostala to ogromne straty i osłabienia. Póki co Kostal i Imaz > Peszko i Kuba.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl