Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

arti 30.04.2017 16:15

@dariook
kiedy pociągi do lepszych i zasobniejszych miejsc juz dawno odjechały, a Ty poniewczasie dochodzisz do wniosku, ze wolalbyś jednak zarabiac 2-3x wiecej wsiadasz w ten który jeszcze stoi na peronie.

ashkeczup 30.04.2017 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1469408)
Przeszedł obok gry i chyba faktycznie jest na wylocie z BVB.

A to szkoda, przecież to legenda tego klubu... Mogliby coś z Lewym, Piszczkiem i Smolarkiem razem podziałać :D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1469365)
Ps. Prawdziwy talent zawsze się obroni? Bzdura... Przykładowo -mieliśmy kiedyś zajebistego młodzieżowca, Darka Zawadzkiego, talent jakich mało. Niczego w piłce nie osiągnął, wg Ciebie pewnie nie miał talentu (odpowiednich umiejętności) :D

A czym się wyróżniał? Bo ktoś efektowny nie zawsze jest efektywny i odwrotnie. Kolejny raz można podać przykład Burligi, który poruszał się jak paralityk, gracji Kroosa nie miał raczej, a robił tyle zamieszania z przodu, że się czasem za głowę łapałem.

szprotson 30.04.2017 18:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1469416)



A czym się wyróżniał? Bo ktoś efektowny nie zawsze jest efektywny i odwrotnie. Kolejny raz można podać przykład Burligi, który poruszał się jak paralityk, gracji Kroosa nie miał raczej, a robił tyle zamieszania z przodu, że się czasem za głowę łapałem.

Zawadzki to był drugi lepszy Szymek. Kto go widział w akcji za czasów małolata ten wie o czym mówie. Ułozona nóżka, przegląd pola, technika - to był wg. mnie typ iberyjskiego pilkarza. U nas była wtedy za toporna pilka na niego i za mocny skład.

JrQ- 30.04.2017 19:06

Gdyby się dobrze prowadził, to by się przebił.
Tak jak i reszta...

ashkeczup 30.04.2017 19:11

Szczególnie, że nie skończył kariery w wieku 19 lat. Nigdzie nie odpalił, nawet w niższych ligach.

s1mone 30.04.2017 20:02

Talent to jedno, a ciężka praca drugie.

Wielu wyróżniających się młodzików 'odpada' i nie jest to wina trenera/ów tylko ich nieprofesjonalnego podejścia / odpuszczania / pozaboiskowego trybu życia. Prędzej wybije się ciężko pracujący średniak niż gwiazdor, który nie potrafi się wyrzec pewnych rzeczy i całkowicie skupić na piłce.

Charlie 07.05.2017 20:53

Marcelo z samobójczym golem w derbach Stambułu z Fenerbache. Na jego nieszczęście miało to miejsce w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, gdy goście grali w dziewieciu, a sama bramka bardzo przypomina trafienie Jopa sprzed 7 lat.

Mrsnh 08.05.2017 10:55

KAZIMIERZ MOSKAL PO SEZONIE ODEJDZIE Z POGONI!
http://www.przegladsportowy.pl/pilka...277,1,956.html

msn 08.05.2017 11:14

Pogoń grała do przodu, w przeciwieństwie do czasów Michniewicza, a statystyki osiągnął lepsze:
http://weszlo.com/2017/05/08/pogon-m...hodzi-sezonie/

Arkadiusz.Czerepach 08.05.2017 15:27

ciekawe co się u Kazika porobiło że musiał sam odejść ?
szkoda , chyba to była jego dotychczasowa najlepsza przygoda z trenerką

inspektor erektor 08.05.2017 15:34

jako przyczynę podał "powody osobiste", więc pewnie chodzi o kwestie rodzinne, słabo się pracuje w Szczecinie jak rodzina (a przynajmniej syn) w Krakowie

nero 08.05.2017 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez inspektor erektor (Post 1470009)
jako przyczynę podał "powody osobiste", więc pewnie chodzi o kwestie rodzinne, słabo się pracuje w Szczecinie jak rodzina (a przynajmniej syn) w Krakowie

Jeżeli to jest prawdziwy powód to jakoś mało profesjonalne podejście. Gość ma swoje lata i powinien chyba przewidzieć, ile km dzieli Szczecin od Krakowa.

mitmichael 11.05.2017 16:18

Pilkarz szklanka Cezary Wilk ma przejsc dzisiaj trzecia w ciagu dwoch lat operacje kolana

MłodePokolenie 11.05.2017 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1470146)
Pilkarz szklanka Cezary Wilk ma przejsc dzisiaj trzecia w ciagu dwoch lat operacje kolana

Szklany? Ty chyba nie wiesz co to znaczy zerwane więzadło w kolanie. Druga kontuzja to samo kolano i znów rekonstrukcja. A teraz trzecia artroskopia i wciąż to samo prawe kolano. Ktoś ewidentnie s.......ił robote i źle go prowadził lub za wcześnie dał zielone światło.

picasso 11.05.2017 22:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MłodePokolenie (Post 1470163)
Szklany? Ty chyba nie wiesz co to znaczy zerwane więzadło w kolanie. Druga kontuzja to samo kolano i znów rekonstrukcja. A teraz trzecia artroskopia i wciąż to samo prawe kolano. Ktoś ewidentnie s.......ił robote i źle go prowadził lub za wcześnie dał zielone światło.

lub właśnie szklanka czyli podatny na kontuzje.

Dariook 11.05.2017 22:38

Szklany zdrajca :D

MłodePokolenie 11.05.2017 22:44

Nie. Szklanym się jest wtedy gdy się łapie często róźne kontuzje przez dłuższy okres czasu a nie w przypadku gdy przez większość kariery nie było się podatnym na kontuzje do momentu gdy síę trafia bardzo poważna i później cały czas ma się problem z tym samym w jego przypadku prawym kolanem.

Dariook 11.05.2017 22:54

A kij mu w nery!

mitmichael 22.05.2017 15:18

Jak poinformował na Twitterze Jarosław Mroczek – prezes Pogoni Szczecin – jutro o godzinie 11. poznamy nowego trenera Pogoni Szczecin. Podobno bedzie nim... Maciej Skorza

brylant17 22.05.2017 17:37

Podejrzewam,że Skorża może zrobić fajny zespół ma młodych +mądre transfery i może być ciekawie....

Patryko 22.05.2017 18:09

Ja jestem ciekaw, jak sobie poradzi w drużynie bez wielkich nazwisk. Jeśli zrobi TOP3 w przyszłym sezonie to jest przekozak.

brylant17 23.05.2017 10:27

Skorża oficjalnie trenerem Pogoni asystentem został Rafał Janas, a od przygotowania fizycznego będzie Paolo Terziotti

Arkadiusz.Czerepach 23.05.2017 10:44

Pogoń może ciekawie wyglądać w przyszłym sezonie, mają zdolną młodzież która siłą rzeczy już teraz zbiera "pierwsze koty za płoty" i potem powinno byc tylko lepiej

!!IRIVER!! 23.05.2017 11:04

No to liga będzie ciekawsza :D :D :D

KOALIK 23.05.2017 11:08

Robert Maaskant znowu spadł do drugiej ligi holenderskiej.

Dwa lata temu zrobił to z Bredą, teraz z zespołem G.A.Eagles.

Prowadził zespół w siedmiu ostatnich meczach. Zanotował sześć porażek (w tym 0:8 z Feyenoordem) i tylko raz wygrał.

To chyba koniec kariery Maaskanta (choć ona już się załamała jesienią 2011 r., do tej pory nie prowadził ponownie takiej ekipy jak Wisła), bo wypada też wspomnieć, że po odejściu z Bredy przez kilkanaście miesięcy nie miał zespołu, a po odejściu z Krakowa nie odniósł żadnego sukcesu, a jego kluby są coraz gorsze (półamatorskie w swoim kraju).

O sukcesach drugiego wizjonera z Holandii Valckxa też nie słychać, po jego odejściu z Krakowa była długa przerwa, choć ostatnio został dyrektorem Venlo i ten klub awansował do Eredivisie, wcześniej pracował w Anorthosis Famagusta.

Swego czasu przedstawiani jako wizjonerzy, którzy mieli wznieść klub na nieosiągalny wcześniej poziom.

Po odejściu z Wisły trafiali do coraz to słabszych zespołów, choć dla mnie nie jest to dziwne, bo już to było wielokrotnie udowodnione, że to oni swoimi przekrętami transferowymi doprowadzili Wisłę do ruiny finansowej, więc dla mnie to nie są żadni specjaliści, tylko najwięksi szkodnicy, którzy zmarnowali pokaźne pieniądze, które trafiały do ich znajomych piłkarzy, menedżerów.

Ostatnio o tym też wspomniała aktualna prezes Wisły.

AdzikWK 23.05.2017 11:33

To właśnie duet doprowadził do tego, co się stało, ale to tylko dowód na to jak klub był zarządzany, kasa Cupiała nie mogła zaspokajać wszystkiego

Arkadiusz.Czerepach 23.05.2017 11:34

jasne sami do tego doprowadzili

Charlie 23.05.2017 12:01

No to wychodzi na to, że Maaskant to przeciętny/słaby trener. Nie zmienia to faktu ,że jego pobyt w Krakowie należy ocenić na plus, bo przejął zespół po Karabachu, bez Głowackiego, Marcelo, a potem też Diaza i ogarnął do tego stopnia, że zimę skończył w czołówce z małą stratą do lidera. Wiosną miał Meliksona, ale oprócz świetną formę osiągnęli Małecki, Kirm, Wilk i Chavez, co też wydaje mi się zasługą trenera.

Arkadiusz.Czerepach 23.05.2017 12:55

świeży materiał :

http://weszlo.com/2017/05/23/kibice-...ismy-sie-tego/

brylant17 23.05.2017 13:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1470892)
jasne sami do tego doprowadzili

A wg ciebie kto ?

As 23.05.2017 15:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1470810)
Podejrzewam,że Skorża może zrobić fajny zespół ma młodych +mądre transfery i może być ciekawie....

Daj spokoj, Skorza i budowanie zespolu na mlodych. Masz chzyba krotka pamiec i nie pamietasz jaki styl prowadzenia druzyny ma Skorza.

Otoz chetnie Ci przypomne. Facet ma zelazna 11 i piluje ja ile wlezie, w kregu zainteresowania trenera jest 13-14 zawodnikow ale o ile nie ma kontuzji czy kartek to niezaleznie od okolicznosci graja w kolko ci sami ludzie.

Pamietam jak nawet Brozka nie hccial puscic na slub brata mimo iz o ile sie nie myle Wisla juz miala klepniete mistrzostwo i grali defacto o nic.

Arkadiusz.Czerepach 23.05.2017 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1470904)
A wg ciebie kto ?

całe towarzystwo (niesportowe :P ) które przy okazji sobie przytuliło to i owo

R33 23.05.2017 19:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1470909)
Pamietam jak nawet Brozka nie hccial puscic na slub brata mimo iz o ile sie nie myle Wisla juz miala klepniete mistrzostwo i grali defacto o nic.

Tak gwoli ścisłości Wisła pewne mistrzostwo miała w następnej kolejce. Co nie zmienia faktu, że było to pięć meczy przed końcem.

wiesniak842 23.05.2017 19:37

Skorża typowy polski ogór trenerski. Potrafi się ładnie wysłowić, przeważnie dobrze żyje z kopaczami. Max piąte, szóste miejsce. Jak z Moskalem:D Levadii mu nigdy nie wybaczę.

Pero 23.05.2017 19:49

Po przeczytaniu wywiadu z Zieniem po raz kolejny rzuca mi sie w oczy rzecz o której mówi każdy piłkarz Wisły z czasów BC:
-najlepszy okres w życiu
-rodzinna i wspaniała atmosfera
To jest dosyć ciekawe. Zmieniali się trenerzy, działacze, piłkarze a każdy to podkreśla...

czaro 23.05.2017 22:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1470931)
Po przeczytaniu wywiadu z Zieniem po raz kolejny rzuca mi sie w oczy rzecz o której mówi każdy piłkarz Wisły z czasów BC:
-najlepszy okres w życiu
-rodzinna i wspaniała atmosfera
To jest dosyć ciekawe. Zmieniali się trenerzy, działacze, piłkarze a każdy to podkreśla...

Z właścicielem klubu styczności nie mieli. Był tylko jeden działacz, który zmieniał tylko nazwę funkcji...

R33 24.05.2017 17:32

Niektórzy mieli.

abcabc 24.05.2017 18:32

Zieńczuk tłumaczy coś o Petrescu. To był świrek gorszy od Smudy. A i osiągnięcia miał mniejsze od Smudy. Do tego nie był związany praktycznie z Wisła, więc skąd te sentymenty do niego u niektórych?

Cytat:

Zieńczuk:

Myśmy się spotkali z trenerem rok po jego zwolnieniu, byliśmy w tym samym miejscu na obozie - to było przyjemne spotkanie, ale na treningach sprawy miały się inaczej. One były ekstremalnie ciężkie, w wielu aspektach, tyle co przebiegłem przez ten rok, to chyba nie powtórzyłem tego przez kolejne 10 lat na treningu. Gdzieś te parametry wydolnościowe później wychodziły niezłe, ale nie przekładało się to na samopoczucie w meczach. Sam przychodziłem do domu i leżałem w wannie z lodem, bo nogi bolały, pulsowały, ale gdyby przekładało się to na wynik sportowy, człowiek by się z tym pogodził. Wiadomo - kto nie chce zdobyć tytułu, grać w Lidze Mistrzów? Leżałbym w tym lodzie po pięć godzin dziennie, jednak nie wyglądaliśmy fajnie na boisku. Poza tym trener nas nie szanował, co chwilę słyszeliśmy, że jesteśmy fucking chickens, mówił, że jakby mógł to by nas wszystkich zmienił, ale nie może tego zrobić, bo mu nie pozwoliliby w klubie.

Jedna była ciekawa sytuacja na treningu, trener często z nami wchodził do dziadka i Mauro Cantoro założył mu dwie dziury, takie przetaczanki, typowo bezczelne. Widzieliśmy, że Petrescu kipi. Później wszedł w gierkę, poszedł bark w bark z takim młodym chłopakiem, 18 czy 19 lat miał, to był bodajże Dawid Kubowicz. Trener odbił się od niego i poleciał na tak zwane cyce, potem wstał i kopnął Dawida w dupę. Chorobliwie ambitny człowiek i czasem nie trzymał nerwów na wodzy.








link

abcabc 24.05.2017 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1470890)
Robert Maaskant znowu spadł do drugiej ligi holenderskiej.
...
O sukcesach drugiego wizjonera z Holandii Valckxa też nie słychać,
Swego czasu przedstawiani jako wizjonerzy, którzy mieli wznieść klub na nieosiągalny wcześniej poziom.

:gp:
Dokładnie. A miłośnicy Holendrów jakoś cicho. A potem znowu będą legendy. :lol:

FraMat 24.05.2017 19:25

Dżizas... tacy słabi Holendrzy i tak byli o klasę lepsi od PMS. Podobnie jak III ligowy trener z Hiszpanii pokazuje, że PMS nie jest mu straszna.
To, że Maaskant spadł ze swoim klubem do II ligi a w Polsce po jednym sezonie zdobył mistrzostwo to tylko pokazuje miejsce naszych trenerów w skali europejskiej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl