Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

Maciuś 30.07.2015 20:57

No to Nowa Legia przeskoczyła do następnej rundy.

Zooey_Deschanel 05.08.2015 13:21

Lech gra dzisiaj o honor z Basel. Transmisja standardowo w TVP1 od 20:10.

Kocur 05.08.2015 13:41

Cholera, akurat o tej samej porze zaplanowałem odkurzanie mieszkania :/

dynek.pl 05.08.2015 13:52

Do kompletu ciekawe jaka kare od UEFA dostanie Jagiellonia za "biały stok" w nazwie :D

El'kabat 05.08.2015 15:38

Kuchenkom Basel wybije pewnie honor z głowy już po pierwszej polowie :) W ogóle jak można postawić obok siebie słowa typu honor i amika....

el Nuero 05.08.2015 17:17

Niektóre zagrania uefa mogą nawet zwykłemu piknikowi dać do myślenia, że w tej organizacji działają wyłącznie debile i idioci:
http://www.mmwroclaw.pl/artykul/slas...t,t,id,tm.html
Jeśli będą "sypać" kary za herby miejskie, to trzeba będzie zdyskwalifikować całą Europę :-)))

I druga rzecz: skoro naszą Wisełkę zdyskwalifikowano za nóż+Dino Baggio, to czemu całkowitej dyskwalifikacji nie dostało albańskie Kukesi, dlaczego nie wywalono z pucharów cypryjską dzicz za rzucanie kamieniami w trenującą Jagę, dlaczego w 2005 nie zdyskwalifikowano Romy (był tylko walkower) gdy sędzia Frisk dostał w głowę od "kibiców" w Rzymie... Nasze kluby są traktowane o wiele gorzej - za to samo przestępstwo - niż ekipy z innych krajów. I taka to uczciwość uefa, rzygać się chce :-P

rafkur 05.08.2015 21:05

Jeżeli my się nie szanujemy to czemu mają nas szanować inni? Od lat robimy loda Europie i płaszczymy się przed każdym kto przyjechał zza Odry. Czemu mają nas nagle zacząć taktować po partnersku?
Oby od września zmieniło się choć trochę.
Wiem, że to nie jest "polityczny" ale jest to ściśle powiązane. Poprzednik wspomniał o Romie. Sami sobie odpowiedzmy jaka byłaby reakcja włoskiego związku i włoskich polityków. A jakie reakcje są u nas. Tu nie chodzi o pobłażanie przestępcom. Tu chodzi najpierw o rzetelną ocenę co jest przestępstwem a co nie nie a następnie zastosowanie współmiernej kary. Jeżeli polski rząd ochoczo przyklaskuje karom nakładanym przez komisję ligi za flagi patriotyczne to czemu się dziwić, że niedługo pewnie w Europie ukarzą nas za flagę z godłem na meczu klubowym?

ziz99 05.08.2015 22:11

Cytat:

Zobaczymy co "skarb" zdziała w eliminacjach LM...

Od dawna twierdzę, że Skorża jest przereklamowany i zdania nie zmieniam mimo MP. Lech ma bardzo dobre zarządzanie, ale gra jest co najmniej średnia. Jak widać w Polce to wystarcza na wygranie ligi.
Moja wypowiedź z 8.06 http://www.wislakrakow.com/forum/sho...01#post1403801

Skorża potwierdził tylko to co o nim pisałem. Co prawda Basel to już wyższa półka wśród średniaków europejskich, niemniej uważam, że Maciuś to salonowy, przereklamowany trener i nic więcej.

Kocur 05.08.2015 22:22

Cytat:

Co się dzieje? No o co chodzi? Przecież miało być tak pięknie! Wywiady miały być... No o co chodzi
:lol:


Jeszcze usłyszałem Engela "mistrz Polski odpada w dobrym stylu" ... jak kurva można odpadać w dobrym stylu dostając 4 strzały w dwumeczu :lol:

!!IRIVER!! 05.08.2015 22:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1410028)
:lol:


Jeszcze usłyszałem Engela "mistrz Polski odpada w dobrym stylu" ... jak kurva można odpadać w dobrym stylu dostając 4 strzały w dwumeczu :lol:

Właśnie też mnie to zniszczyło. :D Nadal jesteśmy zespołem, który był najbliżej, a w Warszawie ból dupy jeszcze większy chyba niż rok temu ;)

ToTylkoJa 05.08.2015 22:31

RIVER z tego co widac, to Ty masz bol dupy:) Byliscie najblizej? My i Widzew w LM bylismy, ba, my nawet wyszlismy z grupy LM. Wiec nie osmieszaj sie z tym bolem dupy i tym najblizej:lol:

Ogryzek 05.08.2015 22:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ziz99 (Post 1410027)
Moja wypowiedź z 8.06 http://www.wislakrakow.com/forum/sho...01#post1403801

Skorża potwierdził tylko to co o nim pisałem. Co prawda Basel to już wyższa półka wśród średniaków europejskich, niemniej uważam, że Maciuś to salonowy, przereklamowany trener i nic więcej.

Przereklamowany to był Rumak. Maciuś przynajmniej wygrywa to co musi wygrać. MP zdobył. A wygrać musi awans do LE. Po meczach IV rundy będzie można pisać że przereklamowany jak Amica odpadnie.

Więc bez przesady.

kreseq 05.08.2015 23:05

Cóż Lech to było wiadomo że dostanie w cymbał.
Mnie najbardziej podobał się strzelec bramki dla BATE w pojedynku z Videotonem :) Tzn jego imie i naziwsko i klub któremu wturlał ;)

Smuga 06.08.2015 00:15

A tak naprawdę i szczerze Panowie: Co znaczą te wszystkie Mistrzostwa i Puchary Polski? Według mnie nic. Krajowymi trofeami możemy sobie całe gablotki zapychać albo zacząć podcierać tyłki. Od faktu kto zdobędzie w danym roku Mistrzostwo lub Puchar Polski poziom naszej ligi ani nie wzrośnie, ani nie zmaleje. Pucharowa „przygoda” Amici, Śląska i Jagi tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że nasza Ekstraklasa, to jeden wielki bajzel i żadne zaklinanie rzeczywistości przez pseudoekspertów pokroju Jureczka Engela tego nie zmieni. Byliśmy, jesteśmy i będziemy po pachy zanurzeni w tym gównie do momentu, póki nie znajdzie się jakiś mądry Człowiek, który .......nie pięścią w stół i krzyknie: „Dosyć tego!” Tu trzeba pracy u podstaw na wzór pozytywizmu. W innym wypadku dalej będziemy pływać w tym szambie i udawać, że wszystko jest w normie. :-/ A od bardzo dawna nie jest...

brylant17 06.08.2015 05:10

Dudka ty symulancie dostajesz w tył głowy łapiesz się za twarz no ku...a :D Nie zagramy przez najbliższe 20 lat dopóki kluby nie zaczną inwestować w poważnych piłkarzy.Przykład wczoraj Amika

wikink1 06.08.2015 07:01

Panowie problem polskiej kopanej jest duzo bardzie skomplikowany niż się mówi i nie są to jedynie pieniądze . Ja uważam ze podstawa to sprawy właścicielskie ,pasożytnictwo w oku klubów brak fachowców począwszy od trenerów a skończywszy na ludziach sprowadzających pilarzy do klubów .POLSKA PIŁKA WYGLĄDA JA TO FORUM gości pisze jedno a za tydzień się wypiera ze to napisał TAK PO POLSKU I JESZCZE JEDNO WSZYSTKO PRZEZ HOLENDRÓW

Gwiaździsty 06.08.2015 08:18

Tak bezbarwnego dwumeczu o LM to już dawno nie było. Ale nie ma co się dziwić, polska liga z roku na rok jest coraz słabsza. Kiedyś zdarzało mi się oglądać jakiś mecz (poza grą Wisły), ale teraz żaden tzw. "hit" nie jest w stanie przyciągnąć mnie na dłużej niz 10 min. Wystarcza mi tylko sprawdzenie wyniku co jakiś czas. Wbrew temu co wieszczyli przepowiadacze o czekającej na po Euro 2012 eksplozji zainteresowania (biznesu i kibiców) ekstraklasą nic takiego nie nastąpiło. Zwiedzacze stadionów już sobie je oglądnęli, biznes wcale nie pcha się drzwiami i oknami. Opakowanie w miarę przyzwoite ale produkt czyli piłkarze coraz słabsi. Daleka droga przed polska piłką klubową aby cokolwiek osiągnąć.
Zauważyliście, ze teraz od lat nie ma w ogóle jakiejkolwiek wygranej z bardziej znaną drużyną i to nie chodzi już o jej wyeliminowanie w dwumeczu, tylko zwykłe 1:0 u siebie.

Zooey_Deschanel 06.08.2015 13:45

Basel zagrał dokładnie tak samo jak Lech w rewanżu z FK Sarajewo. Najmniejszym nakładem sił. Trudno się im dziwić. Dzisiaj pewnie podobnie zagra Legia, która może sobie pluć w brodę, bo gdyby to ona została mistrzem, to byłaby właśnie rozstawiona w ostatniej rundzie eliminacji LM i o awans mogłaby walczyć z takimi tuzami, jak Skenderbeu z Albanii.

Janusz 06.08.2015 14:01

Tzn II w rundzie kwalifikacji Legia by miała "wolny los"?

Zooey_Deschanel 06.08.2015 14:37

Nie rób z siebie głupka. To znaczy, że w II, III i IV rundzie trafiałaby na zespoły teoretycznie słabsze, a przy szczęśliwym losowaniu miałaby autostradę do Ligi Mistrzów. Zakładając oczywiście, że przechodziłaby każdą z wyżej wymienionych rund.

Janusz 06.08.2015 15:21

To była ironia.
Nie takie "potęgi" jak Legia odpadały trafiając
Cytat:

na zespoły teoretycznie słabsze
Kluczowe jest tu zdanie
Cytat:

Zakładając oczywiście, że przechodziłaby każdą z wyżej wymienionych rund.
Bo mi z wypowiedzi kolegi Zooey_Deschanel wychodzi że jak Legia zdobędzie Mistrzostwo Polski, to może jednocześnie świętować awans do Ligi Mistrzów...

AntyMod 06.08.2015 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smuga (Post 1410038)
A tak naprawdę i szczerze Panowie: Co znaczą te wszystkie Mistrzostwa i Puchary Polski? Według mnie nic. Krajowymi trofeami możemy sobie całe gablotki zapychać albo zacząć podcierać tyłki. Od faktu kto zdobędzie w danym roku Mistrzostwo lub Puchar Polski poziom naszej ligi ani nie wzrośnie, ani nie zmaleje. Pucharowa „przygoda” Amici, Śląska i Jagi tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że nasza Ekstraklasa, to jeden wielki bajzel i żadne zaklinanie rzeczywistości przez pseudoekspertów pokroju Jureczka Engela tego nie zmieni. Byliśmy, jesteśmy i będziemy po pachy zanurzeni w tym gównie do momentu, póki nie znajdzie się jakiś mądry Człowiek, który .......nie pięścią w stół i krzyknie: „Dosyć tego!” Tu trzeba pracy u podstaw na wzór pozytywizmu. W innym wypadku dalej będziemy pływać w tym szambie i udawać, że wszystko jest w normie. :-/ A od bardzo dawna nie jest...


pierwszym krokiem ktory moze TROCHE podniesc poziom tej ligi to extraklasa 10 zespolowa i 4 rundowa

el Nuero 06.08.2015 23:46

Takie pytanie piknika: jeśli Legia wygrywa na wyjeździe 2:1, a potem ten wynik starcia z Kukesi jest weryfikowany jako walkower, to czy zawodnikom w meczu "walkowerowym" (Nikolić i Rzeżniczak) strzelone bramki liczą się do "osobistego dorobku strzeleckiego", czy też jest to anulowane?

A co do losowania- myślę, że od niego może zależeć więcej, niż od umiejętności drużyn L+L. Trafili poznaniacy na Basel - i było pozamiatane zgodnie z planem. Choć z drugiej strony, Żalgiris i Stjarnan też miały być ekipami "łatwymi do łyknięcia"...

Angmir 07.08.2015 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez el Nuero (Post 1410131)
Takie pytanie piknika: jeśli Legia wygrywa na wyjeździe 2:1, a potem ten wynik starcia z Kukesi jest weryfikowany jako walkower, to czy zawodnikom w meczu "walkowerowym" (Nikolić i Rzeżniczak) strzelone bramki liczą się do "osobistego dorobku strzeleckiego", czy też jest to anulowane?

A co do losowania- myślę, że od niego może zależeć więcej, niż od umiejętności drużyn L+L. Trafili poznaniacy na Basel - i było pozamiatane zgodnie z planem. Choć z drugiej strony, Żalgiris i Stjarnan też miały być ekipami "łatwymi do łyknięcia"...

Oficjalnie są anulowane.

Z tym że nie ma żadnych oficjalnych konkursów strzeleckich w UEFA. Wszystko to domena dziennikarzy.
Wielokrotnie protokoły sędziowskie różnią się od statystyk np Ekstraklasy SA czy PS kiedy np sędzie nieprawidłowo przypisał gola itp.

Widząc bieżącą formę Lecha i w mniejszym stopniu Legii dobre losowanie jest jak najbardziej pożądane.
Wiele z klubów na które mogą trafić są co najmniej porównywalnej z nimi klasy i o awansie w takich przypadkach zadecyduje bieżąca forma sportowa. Dodatkowo Polskim klubom wybitnie nie leżą a) kluby ze Skandynawii b) Portugalii (nigdy Polski klub nie wygrał dwumeczu). No i lepiej nie trafić na rosnące potęgi wschodu - Kazachstan i Azerbejdżan - wylosowanie ich to zawsze kłopot - logistyczny, kibicowski, społeczny ...

emj10 07.08.2015 07:50

Bramki z tego co było podawane z komunikacie zostają zaliczone.

Zooey_Deschanel 07.08.2015 10:42

Bramki zostają zaliczone. W tamtym roku Legia wygrała z Celticiem 2:0, a następnie był walkower. Bramki strzelone przez Kucharczyka i Żyre nie zostały im anulowane.

Potencjalni rywale Legii
Cytat:

Rosenborg (NOR)
Zorya Luhansk (UKR)
Žilina (SVK)
Vojvodina (SRB)
Altach (AUT)
Potencjalni rywale Lecha
Cytat:

Hajduk Split (CRO)
Atromitos (GRE)
Dinamo Minsk (BLR)
Videoton (HUN)
Rabotnicki (MKD)
Kairat Almaty (KAZ)

!!IRIVER!! 07.08.2015 11:50

Legia potencjalnie może trafić wyraźnie gorzej aniżeli kuchenki. Niewygodni Norwegowie i Ukraińcy, do tego Altach które stłukło Guimaraes. A i Żyliny czy Serbów lekceważyć nie można.
Rywal marzeń dla Lecha sportowo to chyba Rabotnicki, ale znając szczęście Maćka Skorży trafi na Mińsk albo Ałmaty. Nie dość, że marketingowa bryndza to i piłkarsko będzie ciężko. Pod kątem atrakcyjności kibicowskiej najlepszy byłby oczywiście Hajduk.

mr_kwolf 07.08.2015 12:01

Dla Lecha najlepiej Videoton lub Rabotnicki. Dla Legii chyba Zilina. Ogólnie nie ma tutaj zespołów nie do przejścia.

dynek.pl 07.08.2015 12:20

Przy takim losowaniu kak nie bedzie dwoch druzyn w grupie to nalezy rozwiazac ekstraklasa i w zamian wprowadzic co najwyzej jakies rozgrywki amatorskie.

kreseq 07.08.2015 12:23

Videoton to nie jest potęga...wiadomo ale jednak to też nie są maksymalne ogórki. Nie z takimi Lech dostawał w cymbał. Szanse 80%
Co do Ukraińców to... mogło być lepiej... W lidze średnio, grają w sumie tylko zawodnikami z Ukrainy, ale pocisnęli w poprzedniej rundzie Belgów i to konkretnie. Szanse 55%

To będą ciężkie mecze ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl