Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Dariook 29.03.2016 12:35

Kadra Władka Jegiełło wciąga ich nosem.

Dzimi 20.04.2016 22:35

Ja powiedziałbym, że to najlepsza reprezentacja od roku około 1990. Ale czasów Deyny, Szarmacha, Bońka, Laty, czyli repry od roku 74 do 82 jeszcze nie dorównała i jest jej do tego daleko.

emj10 21.04.2016 07:43

Jakościowo to od lat 80-tych nie mieliśmy lepszych piłkarzy.

AYALA 21.04.2016 07:57

Od 1982 roku, kiedy to zajeliśmy trzecie miejsce na Mundialu Hiszpanii.

swiety37 21.04.2016 08:07

Ale najlepszym meczem rerpezentacji w tym wieku to chyba mimo wszystko pozostaje ten z Portugalią :)

daniello1987 21.04.2016 14:53

Czy mając karte kibica ma sie pierwszenstwo przy zakupie biletu na repre? i czy jest jakas opłata miesięczna za nią czy tylkopłaci sie podczas zakładania?

mari339 21.04.2016 15:24

Tak, bilety dla posiadaczy KK są sprzedawane około tydzień przed otwartą sprzedażą. Za kartę płaci się raz przy wyrabianiu 25zł, ale za to przy zakupie biletu na następny mecz dostajesz te 25zł z powrotem w formie zniżki.

daniello1987 21.04.2016 15:27

Dzięki wielkie kolego!

For_FuN_ 12.05.2016 16:00

Balonik nieźle nadmuchany... Dziennikarze, to jednak potrafią tworzyć rzeczywistość :D. A dla przypomnienia, to rozegraliśmy fatalne spotkanie z Irlandią na wyjeździe(z tego, co pamiętam 1 strzał), bardzo słabe spotkanie ze Szkocją(to oni dominowali, a my cudem zremisowaliśmy) i słabe z Niemcami(Ci to mieli więcej okazji, niż w Warszawie). Biorę pod uwagę tylko spotkania z drużynami, które potrafiły grać w piłkę w naszej grupie. Teraz mamy lepsze w grupie i gramy wszystko na wyjeździe. Więc spokojnie, bo to już po pierwszym meczu może być nerwowo(jeśli stracimy punkty).

A co do kadry, to znana jest mniej więcej od kilku miesięcy:
1. Bramkarze - Szczęsny, Boruc, Fabiański
2. Boczni obrońcy - Piszczek, Jędrzejczyk, Wawrzyniak(nie po to grał w kadrze i był powoływany cały czas, żeby nie jechać) i Rybus
3. Środkowi obrońcy - Pazdan, Glik, Salamon, Szukała
4. Środkowi pomocnicy - Linetty, Jodłowiec, Krychowiak, Zieliński
5. Skrzydłowi - Grosicki, Kuba, Wszołek, Kapustka
6. Napastnicy - Lewandowski, Milik, Teodorczyk

Zostaje 1 miejsce. Pytanie, czy pojedzie Mączyński, czy Starzyński, bo tak na innych pozycjach raczej nie ma dyskusji. Chyba, że zabierze Stępińskiego zamiast Teodorczyka lub odstrzeli Szukałę(ale w to wątpie, bo nie mamy stoperów; Lewczuk to żart). A jak nie pojedzie Wszołek tylko Peszko, to naprawdę... Dzisiaj będziemy coś więcej wiedzieć :).

Bene Nati 12.05.2016 18:52

Bramkarze:
Artur Boruc
Łukasz Fabiański
Wojciech Szczęsny
Przemysław Tytoń

Obrońcy:
Thiago Cionek
Paweł Dawidowicz
Kamil Glik
Artur Jędrzejczyk
Michał Pazdan
Łukasz Piszczek
Bartosz Salamon
Jakub Wawrzyniak

Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski
Kamil Grosicki
Tomasz Jodłowiec
Bartosz Kapustka
Grzegorz Krychowiak
Karol Linetty
Krzysztof Mączyński
Sławomir Peszko
Maciej Rybus
Filip Starzyński
Paweł Wszołek
Piotr Zieliński

Napastnicy:
Robert Lewandowski
Arkadiusz Milik
Artur Sobiech
Mariusz Stępiński


Kogo by nie powołał i tak będzie krytykowany.

Optymalna kadra.

Podkreśliłem tych, których moim zdaniem odrzuci. Oczywiście, jeszcze mogą pojawić się kontuzje.

!!IRIVER!! 12.05.2016 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bene Nati (Post 1439660)
Bramkarze:
Artur Boruc
Łukasz Fabiański
Wojciech Szczęsny
Przemysław Tytoń

Obrońcy:
Thiago Cionek
Paweł Dawidowicz
Kamil Glik
Artur Jędrzejczyk
Michał Pazdan
Łukasz Piszczek
Bartosz Salamon
Jakub Wawrzyniak

Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski
Kamil Grosicki
Tomasz Jodłowiec
Bartosz Kapustka
Grzegorz Krychowiak
Karol Linetty
Krzysztof Mączyński
Sławomir Peszko
Maciej Rybus
Filip Starzyński
Paweł Wszołek
Piotr Zieliński

Napastnicy:
Robert Lewandowski
Arkadiusz Milik
Artur Sobiech
Mariusz Stępiński


Kogo by nie powołał i tak będzie krytykowany.

Optymalna kadra.

Podkreśliłem tych, których moim zdaniem odrzuci. Oczywiście, jeszcze mogą pojawić się kontuzje.


Podkreśliłeś o jednego za mało - ma skreślić 5. ;)

W moim odczuciu wypadnie Linetty/Sobiech, Stępiński, Peszko, Tytoń i Dawidowicz. Ogólnie nazwiska w porządku, pytanie czy brak Mili z punktu widzenia pozasportowego (atmosfera) może mieć znaczenie.

For_FuN_ 13.05.2016 02:23

Do pozostania w domu deleguję ;): Tytoń(oczywiste), Cionek(farbowany lis, w dodatku rezerwowy w Serie B), Mączyński(pół roku przerwy), Sobiech(bo jest po prostu za słaby) i Peszko(1 dobry mecz w naszej ogórkowej lidze na przestrzeni sezonu). Nie mają prawa też jechać Dawidowicz(ale ten przynajmniej grał) i Stępiński(technika na poziomie Championship, a może i niżej), ale jak trzeba wybierać... Starzyński też nie powinien jechać, ale co zrobić.
Pierwszy mecz remis, potem o życie i znowu się nie układa, więc Adam spogląda na ławkę, a tam Peszko i Stępiński :D... Dziwne powołania, to choroba każdego selekcjonera, bo każdy kolejny nie zakłada, że czołowi piłkarze mogą grać maniane.

P.S - Znając życie, to Nawałka zabierze Cionka(facet musi mieć jakieś kwity), a potem będzie drżał, jak jednak trzeba będzie go wstawić do składu(kontuzje, kartki innych).

ABGwislakABG 13.05.2016 06:54

Tytoń, Cionek, (niestety) Mąka, Dawidowicz, Stępiński.

silver03 13.05.2016 07:45

Jeśli Nawałka nie odstrzeli Maćzyńskiego to tym bardziej nie zrobi tego z Peszką. Za duże ryzyko, że Robert zacznie marudzić, że mu trener kumpla wywalił, a Mąka, który całą rundę leczył kontuzje zostaje.

Bene Nati 13.05.2016 07:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1439665)
Podkreśliłeś o jednego za mało - ma skreślić 5. ;)

Właśnie z tym piątym miałem problem. I Adam Nawałka też się będzie głowił.

mitmichael 13.05.2016 07:53

A ja typuje, ze nie pojedzie Tyton i Dawidowicz (to raczej jasne) Peszko (dopiero z Legia dobrze zagrał), Kapustka i Sobiech. Taki Wilshere nie grał kupe czasu a i tak Hodgson nie wyobraza sobie srodka reprezentacji Anglii bez niego. Podobnie jak Maka gdzie wiadomo jakie relacje łacza go z Nawałka gdzie grał w kadrze mimo tego, ze wielu narzekało i widziało w srodku pola lepszych pilkarzy. Nie wiem czy bedzie miał pewne miejsce w pierwszym składzie kosztem np Zielinskiego ale mysle, ze na Euro pojedzie. A Kapustka jest młody i jeszcze wiele przed nim.

ABGwislakABG 13.05.2016 07:56

I tym bardziej go wezmie, by poznal smak wielkiego turnieju, zaprocentuje w pdzyszlosci bla bla bla :)

emj10 13.05.2016 08:39

Kapustkę weźmie na 100%. Prędzej z pomocników wyleci Starzyński.

Nie zabierze tych zawodników: Tytoń, Cionek, Dawidowicz, Starzyński i Stępiński.

Zresztą jest błąd z tym Rybusem w pomocy, gdyż kadra będzie wyglądała następująco:

Bramkarze:
Artur Boruc
Łukasz Fabiański
Wojciech Szczęsny

Obrońcy:
Maciej Rybus
Kamil Glik
Artur Jędrzejczyk
Michał Pazdan
Łukasz Piszczek
Bartosz Salamon
Jakub Wawrzyniak

Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski
Kamil Grosicki
Tomasz Jodłowiec
Bartosz Kapustka
Grzegorz Krychowiak
Karol Linetty
Krzysztof Mączyński
Sławomir Peszko
Paweł Wszołek
Piotr Zieliński

Napastnicy:
Robert Lewandowski
Arkadiusz Milik
Artur Sobiech

El'kabat 13.05.2016 09:36

Kapustkę weźmie niestety. Jak tylko Krzysiek się będzie jakoś prezentowal, to pojedzie na bank. Nie od dziś Nawałka ma do niego słabość.
Podobnie jak kolega wyżej uważam, do odstrzału : Tytoń, Dawidowicz, Cionek, Wszołek albo Starzyński i Stępiński.

Jakby zarówno Mąka, jak i Guzmics pojechali to nam wpada za obu 14 koła ojro/ dzień ?

Bene Nati 13.05.2016 09:51

Wszołek nie pojedzie? E, nie.

Ja bym nie brał Kapustkę. Bynajmniej nie dlatego, że jest żydem, ale on po prostu nie jest jeszcze gotowy fizycznie i mentalnie na wielkie granie. Już widzę jak będą przestawiać jego 60 kg.

wiesniak842 13.05.2016 10:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1439689)
Kapustkę weźmie niestety. Jak tylko Krzysiek się będzie jakoś prezentowal, to pojedzie na bank. Nie od dziś Nawałka ma do niego słabość.
Podobnie jak kolega wyżej uważam, do odstrzału : Tytoń, Dawidowicz, Cionek, Wszołek albo Starzyński i Stępiński.

Jakby zarówno Mąka, jak i Guzmics pojechali to nam wpada za obu 14 koła ojro/ dzień ?

Troche mniej - 280000 ojro (jakies 11tys za dzien) liczac od pierwszego dnia zgrupowania do konca fazy grupowej. Jak ktos wyjdzie z grupy to wiecej. Trzeba przyznac, ze jakby daj Boze obaj zostali powolani to niezla kasa by nam wpadla.

gypsy 28.05.2016 13:10

Ja to się ostatnio uzależniłam od relacji ze zgrupowania w Arłamowie na kanale Łaczy nas piłka... Świetna robota, mega przyjemnie się to ogląda, momentami człowiek czuje jakby tam był z reprezentacją :) Dzięki temu kadra jest blisko kibiców tak blisko jak tylko jest to możliwe.

Gercu 28.05.2016 16:42

Podobno Rybus i Wawrzyniak maja poważniejsze urazy. Ciekawe, czy Sadlok siedzi pod telefonem :^)

w0lno. 29.05.2016 10:28

Cytat:

- To rzadki uraz, ale niemal na pewno wyklucza Macieja Rybusa z Euro 2016. Ta kontuzja była na samym końcu naszych przypuszczeń. Liczyliśmy, że mimo niej będzie mógł trenować i grać. Nie zapowiadało się na to - mówi doktor reprezentacji, Jacek Jaroszewski.
Rybus nie jedzie na Euro. Dramat kur*a.

rafaello56 29.05.2016 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bene Nati (Post 1439692)
Wszołek nie pojedzie? E, nie.

Ja bym nie brał Kapustkę. Bynajmniej nie dlatego, że jest żydem, ale on po prostu nie jest jeszcze gotowy fizycznie i mentalnie na wielkie granie. Już widzę jak będą przestawiać jego 60 kg.

Kapustka jest idealny właśnie na zmianę na ostatnie 20 minut, a właśnie takich umiejących się pokazać zmienników potrzeba w reprezentacji i on właśnie pojedzie. Najgorsze że to żyd ale dla Nawałki to bez znaczenia

heoij 30.05.2016 20:16

https://media.laczynaspilka.pl/image...bb2fb8d181.jpg




Stępiński za słaby na Wisłę, ale na Euro jedzie :D

Karherop 30.05.2016 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez heoij (Post 1440599)

Stępiński za słaby na Wisłę, ale na Euro jedzie :D

vide Kokoszka za Leo

Nie mamy w tej chwili żadnego solidnego napastnika nr 3 w kadrze. Pomocników pewnie by się znalazło z 20 z o solidniejszej marce.

Ogólnie to można dyskutować o pozycjach 17-23. Trzon kadry mamy solidny, reszta (Linetty, Stępiński, Cionek, Kapustka, Peszko, Starzyński, Salomon) jest poniekąd na doczepkę. Jeśli zamiast nich Nawałka powołałby Pawłowskiego (z Lecha), Wolskiego, Mierzejewskiego, Gajosa, Sadloka (gdy był w formie), Szukałę czy Gollę to pewnie też by się wybronił. O ile którykolwiek z nich dostał prawdziwą szansę.

Niemniej jednak oby Nawałka na Euro zaprezentował drużynę która osiągnie historyczny sukces. Ma na to papiery.

Jaroo1 30.05.2016 21:59

Patrząc na to w jakich klubach grają podstawowi piłkarze z pierwszej jedenastki - którą można łatwo typować (można się kłócić o 2 czy 3 pozycje) to mamy praktycznie całą jedenastkę grającą w najmocniejszych ligach świata tj z Hiszpanii (Krycha), Włoch (Szczęsny, Cionek, Zieliński,Glik) Niemiec (Kuba, Piszczek, Lewyi), Francji (Grosicki), Anglii (Fabian)
To jest 10 nazwisk, do tego Milik ze słabszej ligi holenderskiej ale za to z klubu topowego, Ajaxu + Salamon Serie B, młode wilki jak Kapustka, Linetty i Stępiński do tego legijny zaprzęg w postaci kilku panów, Peszko, który w kadrze zawsze się stara, Mąka, który też coś tam pokazał, Boruc to nie trzeba komentować i na doczepkę Starzyński.

Może liga włoska nie jest już tak silna jak kiedyś ale na pewno to jest takie top 3- 5 ex aequo z francuską czy niemiecką.
Także na prawdę pierwsza jedenastka kotna, bo to nie są w swoich klubach chłopcy od podawania piłek panom w Anglii, Hiszpanii, Niemczech, Francji czy Włoszech tylko często mocne punkty zespołów i druga jedenastka to albo młodzi obiecujący, albo ci z Legii, która jest obecnie najlepszym klubem w Polsce, albo mimo wszystko dobre chłopaki jak Boruc, Mąka, Peszko.
Na prawdę fajna kadra.

AYALA 30.05.2016 22:35

Za Stępińskiego wziąłbym Teodorczyka, a za Peszke na skrzydło Małego

tommiyacht 31.05.2016 05:34

Szkoda Rybusa jak cholera. Czy sie myle czy na LO jest tylko Wawrzyniak i nikt inny ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl