![]() |
Kadra Władka Jegiełło wciąga ich nosem.
|
Ja powiedziałbym, że to najlepsza reprezentacja od roku około 1990. Ale czasów Deyny, Szarmacha, Bońka, Laty, czyli repry od roku 74 do 82 jeszcze nie dorównała i jest jej do tego daleko.
|
Jakościowo to od lat 80-tych nie mieliśmy lepszych piłkarzy.
|
Od 1982 roku, kiedy to zajeliśmy trzecie miejsce na Mundialu Hiszpanii.
|
Ale najlepszym meczem rerpezentacji w tym wieku to chyba mimo wszystko pozostaje ten z Portugalią :)
|
Czy mając karte kibica ma sie pierwszenstwo przy zakupie biletu na repre? i czy jest jakas opłata miesięczna za nią czy tylkopłaci sie podczas zakładania?
|
Tak, bilety dla posiadaczy KK są sprzedawane około tydzień przed otwartą sprzedażą. Za kartę płaci się raz przy wyrabianiu 25zł, ale za to przy zakupie biletu na następny mecz dostajesz te 25zł z powrotem w formie zniżki.
|
Dzięki wielkie kolego!
|
Balonik nieźle nadmuchany... Dziennikarze, to jednak potrafią tworzyć rzeczywistość :D. A dla przypomnienia, to rozegraliśmy fatalne spotkanie z Irlandią na wyjeździe(z tego, co pamiętam 1 strzał), bardzo słabe spotkanie ze Szkocją(to oni dominowali, a my cudem zremisowaliśmy) i słabe z Niemcami(Ci to mieli więcej okazji, niż w Warszawie). Biorę pod uwagę tylko spotkania z drużynami, które potrafiły grać w piłkę w naszej grupie. Teraz mamy lepsze w grupie i gramy wszystko na wyjeździe. Więc spokojnie, bo to już po pierwszym meczu może być nerwowo(jeśli stracimy punkty).
A co do kadry, to znana jest mniej więcej od kilku miesięcy: 1. Bramkarze - Szczęsny, Boruc, Fabiański 2. Boczni obrońcy - Piszczek, Jędrzejczyk, Wawrzyniak(nie po to grał w kadrze i był powoływany cały czas, żeby nie jechać) i Rybus 3. Środkowi obrońcy - Pazdan, Glik, Salamon, Szukała 4. Środkowi pomocnicy - Linetty, Jodłowiec, Krychowiak, Zieliński 5. Skrzydłowi - Grosicki, Kuba, Wszołek, Kapustka 6. Napastnicy - Lewandowski, Milik, Teodorczyk Zostaje 1 miejsce. Pytanie, czy pojedzie Mączyński, czy Starzyński, bo tak na innych pozycjach raczej nie ma dyskusji. Chyba, że zabierze Stępińskiego zamiast Teodorczyka lub odstrzeli Szukałę(ale w to wątpie, bo nie mamy stoperów; Lewczuk to żart). A jak nie pojedzie Wszołek tylko Peszko, to naprawdę... Dzisiaj będziemy coś więcej wiedzieć :). |
Bramkarze:
Artur Boruc Łukasz Fabiański Wojciech Szczęsny Przemysław Tytoń Obrońcy: Thiago Cionek Paweł Dawidowicz Kamil Glik Artur Jędrzejczyk Michał Pazdan Łukasz Piszczek Bartosz Salamon Jakub Wawrzyniak Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski Kamil Grosicki Tomasz Jodłowiec Bartosz Kapustka Grzegorz Krychowiak Karol Linetty Krzysztof Mączyński Sławomir Peszko Maciej Rybus Filip Starzyński Paweł Wszołek Piotr Zieliński Napastnicy: Robert Lewandowski Arkadiusz Milik Artur Sobiech Mariusz Stępiński Kogo by nie powołał i tak będzie krytykowany. Optymalna kadra. Podkreśliłem tych, których moim zdaniem odrzuci. Oczywiście, jeszcze mogą pojawić się kontuzje. |
Cytat:
Podkreśliłeś o jednego za mało - ma skreślić 5. ;) W moim odczuciu wypadnie Linetty/Sobiech, Stępiński, Peszko, Tytoń i Dawidowicz. Ogólnie nazwiska w porządku, pytanie czy brak Mili z punktu widzenia pozasportowego (atmosfera) może mieć znaczenie. |
Do pozostania w domu deleguję ;): Tytoń(oczywiste), Cionek(farbowany lis, w dodatku rezerwowy w Serie B), Mączyński(pół roku przerwy), Sobiech(bo jest po prostu za słaby) i Peszko(1 dobry mecz w naszej ogórkowej lidze na przestrzeni sezonu). Nie mają prawa też jechać Dawidowicz(ale ten przynajmniej grał) i Stępiński(technika na poziomie Championship, a może i niżej), ale jak trzeba wybierać... Starzyński też nie powinien jechać, ale co zrobić.
Pierwszy mecz remis, potem o życie i znowu się nie układa, więc Adam spogląda na ławkę, a tam Peszko i Stępiński :D... Dziwne powołania, to choroba każdego selekcjonera, bo każdy kolejny nie zakłada, że czołowi piłkarze mogą grać maniane. P.S - Znając życie, to Nawałka zabierze Cionka(facet musi mieć jakieś kwity), a potem będzie drżał, jak jednak trzeba będzie go wstawić do składu(kontuzje, kartki innych). |
Tytoń, Cionek, (niestety) Mąka, Dawidowicz, Stępiński.
|
Jeśli Nawałka nie odstrzeli Maćzyńskiego to tym bardziej nie zrobi tego z Peszką. Za duże ryzyko, że Robert zacznie marudzić, że mu trener kumpla wywalił, a Mąka, który całą rundę leczył kontuzje zostaje.
|
Cytat:
|
A ja typuje, ze nie pojedzie Tyton i Dawidowicz (to raczej jasne) Peszko (dopiero z Legia dobrze zagrał), Kapustka i Sobiech. Taki Wilshere nie grał kupe czasu a i tak Hodgson nie wyobraza sobie srodka reprezentacji Anglii bez niego. Podobnie jak Maka gdzie wiadomo jakie relacje łacza go z Nawałka gdzie grał w kadrze mimo tego, ze wielu narzekało i widziało w srodku pola lepszych pilkarzy. Nie wiem czy bedzie miał pewne miejsce w pierwszym składzie kosztem np Zielinskiego ale mysle, ze na Euro pojedzie. A Kapustka jest młody i jeszcze wiele przed nim.
|
I tym bardziej go wezmie, by poznal smak wielkiego turnieju, zaprocentuje w pdzyszlosci bla bla bla :)
|
Kapustkę weźmie na 100%. Prędzej z pomocników wyleci Starzyński.
Nie zabierze tych zawodników: Tytoń, Cionek, Dawidowicz, Starzyński i Stępiński. Zresztą jest błąd z tym Rybusem w pomocy, gdyż kadra będzie wyglądała następująco: Bramkarze: Artur Boruc Łukasz Fabiański Wojciech Szczęsny Obrońcy: Maciej Rybus Kamil Glik Artur Jędrzejczyk Michał Pazdan Łukasz Piszczek Bartosz Salamon Jakub Wawrzyniak Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski Kamil Grosicki Tomasz Jodłowiec Bartosz Kapustka Grzegorz Krychowiak Karol Linetty Krzysztof Mączyński Sławomir Peszko Paweł Wszołek Piotr Zieliński Napastnicy: Robert Lewandowski Arkadiusz Milik Artur Sobiech |
Kapustkę weźmie niestety. Jak tylko Krzysiek się będzie jakoś prezentowal, to pojedzie na bank. Nie od dziś Nawałka ma do niego słabość.
Podobnie jak kolega wyżej uważam, do odstrzału : Tytoń, Dawidowicz, Cionek, Wszołek albo Starzyński i Stępiński. Jakby zarówno Mąka, jak i Guzmics pojechali to nam wpada za obu 14 koła ojro/ dzień ? |
Wszołek nie pojedzie? E, nie.
Ja bym nie brał Kapustkę. Bynajmniej nie dlatego, że jest żydem, ale on po prostu nie jest jeszcze gotowy fizycznie i mentalnie na wielkie granie. Już widzę jak będą przestawiać jego 60 kg. |
Cytat:
|
Ja to się ostatnio uzależniłam od relacji ze zgrupowania w Arłamowie na kanale Łaczy nas piłka... Świetna robota, mega przyjemnie się to ogląda, momentami człowiek czuje jakby tam był z reprezentacją :) Dzięki temu kadra jest blisko kibiców tak blisko jak tylko jest to możliwe.
|
Podobno Rybus i Wawrzyniak maja poważniejsze urazy. Ciekawe, czy Sadlok siedzi pod telefonem :^)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
https://media.laczynaspilka.pl/image...bb2fb8d181.jpg
Stępiński za słaby na Wisłę, ale na Euro jedzie :D |
Cytat:
Nie mamy w tej chwili żadnego solidnego napastnika nr 3 w kadrze. Pomocników pewnie by się znalazło z 20 z o solidniejszej marce. Ogólnie to można dyskutować o pozycjach 17-23. Trzon kadry mamy solidny, reszta (Linetty, Stępiński, Cionek, Kapustka, Peszko, Starzyński, Salomon) jest poniekąd na doczepkę. Jeśli zamiast nich Nawałka powołałby Pawłowskiego (z Lecha), Wolskiego, Mierzejewskiego, Gajosa, Sadloka (gdy był w formie), Szukałę czy Gollę to pewnie też by się wybronił. O ile którykolwiek z nich dostał prawdziwą szansę. Niemniej jednak oby Nawałka na Euro zaprezentował drużynę która osiągnie historyczny sukces. Ma na to papiery. |
Patrząc na to w jakich klubach grają podstawowi piłkarze z pierwszej jedenastki - którą można łatwo typować (można się kłócić o 2 czy 3 pozycje) to mamy praktycznie całą jedenastkę grającą w najmocniejszych ligach świata tj z Hiszpanii (Krycha), Włoch (Szczęsny, Cionek, Zieliński,Glik) Niemiec (Kuba, Piszczek, Lewyi), Francji (Grosicki), Anglii (Fabian)
To jest 10 nazwisk, do tego Milik ze słabszej ligi holenderskiej ale za to z klubu topowego, Ajaxu + Salamon Serie B, młode wilki jak Kapustka, Linetty i Stępiński do tego legijny zaprzęg w postaci kilku panów, Peszko, który w kadrze zawsze się stara, Mąka, który też coś tam pokazał, Boruc to nie trzeba komentować i na doczepkę Starzyński. Może liga włoska nie jest już tak silna jak kiedyś ale na pewno to jest takie top 3- 5 ex aequo z francuską czy niemiecką. Także na prawdę pierwsza jedenastka kotna, bo to nie są w swoich klubach chłopcy od podawania piłek panom w Anglii, Hiszpanii, Niemczech, Francji czy Włoszech tylko często mocne punkty zespołów i druga jedenastka to albo młodzi obiecujący, albo ci z Legii, która jest obecnie najlepszym klubem w Polsce, albo mimo wszystko dobre chłopaki jak Boruc, Mąka, Peszko. Na prawdę fajna kadra. |
Za Stępińskiego wziąłbym Teodorczyka, a za Peszke na skrzydło Małego
|
Szkoda Rybusa jak cholera. Czy sie myle czy na LO jest tylko Wawrzyniak i nikt inny ?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl