![]() |
Cytat:
Na trybunie wschodniej jest zaprojektowanych 9 kiosków gastronomicznych (4 na kondygnacji 00, 5 na kondygnacji +2), na zachodniej 7 (3 na kondygnacji 00, 4 na +2). Biorąc pod uwagę wielkość trybun N/S to pewnie zaprojektowano (lub zaprojektuje się) po 3 kioski. Ich wyposażenie więc to nie takie hop siup, trudno ukryć że nie jest to opłacalna inwestycja, dlatego one powinny zostać wyposażone przez inwestora, ich brak szczerze mnie dziwi (z nowo budowanych stadionów tylko na naszym ten obowiązek jest zrzucany na klub czy operatora... ) i pewnie skończy się jak w przypadku trybuny południowej. Nawet gdyby nie wykonano wszystkich, a 2 na kondygnacje + bezgotówkowe płatności to sprzedaż szłaby dosyć sprawnie. |
Cytat:
hm, w sumie taki bezdotykowy terminal, jak w maku - to by było coś! 30 sekund na transakcję od zamówienia po odejście zadowolonego klienta ;) |
Cytat:
|
Wygląda na to że to nie żart ale ja podbijam swoje pytanie co to dla nas oznacza czy przy takim wykończeniu stadionu da się na nim grać puchary?
|
Zdewastowane boisko! Gdzie zagra Wisła i Cracovia?
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...ia,1459264,812 :D:D:D:D:D |
Mogli się bardziej postarać z opisem a i grafika im tak nie wyszła ;) Na pierwszej fotce nie ma kretowiny w narożniku a na drugiej jest ;)
|
Znowu przylecialy krety i wydziobały trawe?
|
Ciekaw jestem co jest żartem na tswd, ale w sumie nie rzuca się nic tak na pierwszy rzut oka ;) Mam nadzieję że rzeczywiście przegłosowali tą kasę i że starczy na wszystko prócz punktów gastronomicznych i tych innych.
*Na oficjalnej Głowa odzyskał auto sprzed 14 lat ;) |
Cytat:
http://premiumshop24.bzwbk.pl/899,34...rCard_PayPass/ bezdotykowa karta, którą się wcześniej doładowuje na określoną kwotę, a później zbliżeniem do czytnika płaci z środków, które się na nią wcześniej wrzuciło. No, ale to próżniaczej głowy marzenia. Fajnie by było, ale OT robię ;) |
Piękne to by było gdyby ten system zgrali z KKM w [końcu stadion miejski;)] albo nawet z nowymi legitymacjami studenckimi. Ale tu chyba ponosi mnie fantazja.
co do tegorocznych żartów w tym roku stadion jest chyba na topie bo Gazeta Krakowska podaje, ze sponsorem tytularny stadionu Wisły zostanie ... comarch, a sam stadion będzie się zwał Comarch Arena. |
http://www.krakow.naszemiasto.pl/art...?kategoria=664
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: A tak przy okazji to nie chciałbym żeby ten stadion był Areną |
|
Cytat:
|
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1191861662.jpg
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1191862412.jpg tak mi sie tylko wydaje czy jednak wejscia na A/B sa znacznie szersze od tych na C ? |
Cytat:
|
Co do A/B to chyba dałoby się ten dach nieco przyspieszyć. Po złożeniu trybunu C zanim zaczęli budować tam dach to minął przynajmniej jeden miesiąc. Widząc tempo prac przy obecnej trybunie nie dało by się wybudować tego dachu nieco szybciej tak aby oświetlenie było gotowe na sierpień mamy całe 4 miesiące
|
wisla.krakow.pl:
Jak informowaliśmy w poniedziałek, od początku tego tygodnia prace na budowie stadionu przy Reymonta 22 trwały od 6 do 22, czyli pracowano na dwie zmiany. Okazuje się jednak, że praca po zmroku jest niemożliwa. Na pracę po zmroku narzekali przede wszystkim spawacze, których praca w łączeniu kolejnych elementów budowy wymaga sporej precyzji. Tymczasem po założeniu okularów ochronnych i przy słabym oświetleniu, jakie jest na budowie, ich praca staje się niemożliwa. W związku z tym postanowiono, że piątek będzie ostatnim dniem pracy na dwie zmiany. Po przerwie świątecznej robota znowu trwać będzie osiem godzin. Na budowie układane są kolejne rzędy trybuny zachodniej. Przymocowanych jest ich już tyle, że widać pierwsze wejście z pomieszczeń, które będą znajdowały się wewnątrz budowli. Po przeciwnej stronie stadionu natomiast trwa montaż sufitów podwieszanych. W miejscach, gdzie dociera mniej instalacji, pojawiły się już całe stelaże, na których opierane będą kolejne części sufitu. Zamontowano też windę, którą osoby niepełnosprawne będą wyjeżdżały na poziom pierwszy, gdzie znajdować się będzie ich sektor. To z wycofaniem dwóch zmian to żart, no nie? |
Cytat:
|
Cytat:
W drugim zaś wariancie (SportFive operator, Wisła poddzierżawca) istnieje ryzyko, że operator będzie przeszkadzał w Wiśle, np dyktując jej jako "poddzierżawcy" jakieś zawyżone czynsze, blokując niektóre terminy (np: zamiast jakiegoś meczu towarzyskiego może mu się w danym dniu bardziej opłacać zorganizowanie koncertu etc.), co byłoby niebezpieczną sytuacją. Trzeba to wszystko zawarować w odpowiednich umowach. I na jakiej zasadzie Wisła ma płacić miastu jakiś dodatkowy haracz rzędu 20% dochodów? Czyli miasto będzie miało coś do powiedzenia w kwestii biletów, budżetu klubu, dochodów od reklamodawców etc. ? Jest przecież "czynsz" 1% - wiec czemu klub ma się zgodzić na jeszcze jeden "podatek" od dochodów, które sobie sam wypracuje? W drugiego Belkę się bawią? Albo to, albo to. Jakoś nie słyszałem, aby Cracovia musiała oddawać po wybudowaniu stadionu 20% osiąganych dzieki niemu dochodów miastu, podobnie Lech,Legia, Lechia etc... Co oni znów wymyślili? |
Cytat:
Mam nadzieje że to żart |
Najlepszy jest fragment "Tymczasem po założeniu okularów ochronnych i przy słabym oświetleniu, jakie jest na budowie, ich praca staje się niemożliwa." To sobie kurde zamontujcie takie oswietlenie zeby nie bylo slabe. Mam nadzieje ze to syndrom 01.04.2010
|
Na weszlo.com został poruszony problem, który już od dawna mnie nurtuje, a mianowicie koszty budowy stadionów w Polsce vs. tych na zachodzie.
http://www.weszlo.com/news/4770 Jeżeli ktoś bardziej siedzi w temacie to może zweryfikuje ceny podawane przez weszlo. Jeżeli to prawda to brak mi słów. Z czego może wynikac ta różnica? 2 czy 3 stadiony w tym artykule nie mają piętrowych trybun więc jestem w stanie to zrozumieć ale co z Lipskiem, Leverkusen, Hannoverem? Cena zadnego z nich nie przekracza 90mln euro a wystarczy spojrzeć na zdjęcia i porównać je do R22. A żeby bylo weselej to z tego co wiem nasz stadion z obecnie budowanych jest najtańszy w przeliczeniu na pojemność... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Koszty wyburzenia nie mogły być duże bo do wyburzenia nie było wiele. C było trybunką na wale ziemnym a A i B prostą konstrukcją. Do tego śmiesznie mały budynek klubowy. A co do wyposażenia to w Lipsku i Hannoverze były rozgrywane mecze MŚ 2006 więc wyposażeniem zapewne nie ustępują naszemu stadionowi.
|
Czemu na weszlo.com się uczepili stadionu Wisły to nie rozumiem. Koszt budoway stadionów w Gdańsku i we Wrocławiu wynosi 800-900 mln zl mimo że są tylko o 8 tys większe od naszego. Koszta stadionu narodowego na 55 tys wynosi prawie 2 mld zł:!:
Co prawda to prawda w Polsce z niewiadomych przyczyn stadiony są bardzo drogie. |
Cytat:
|
http://www.weszlo.com/news/4770 i wszystko jasne. Publiczne pieniądze=niczyje pieniądze.
|
Cytat:
Sprawdź jeszcze koszt budowy SanSiro, znajdź przelicznik lirów na ojro, pewnie się okaże, że też był tańszy. A jak nie, to wystarczy koszt podzielić przez liczbę krzesełek i na bank nasze wyjdą drożej... Albo pójdźmy jeszcze dalej - dzielmy przez liczbę składanych krzesełek, bo takie były w projekcie... Weszło, ... niczym prawda objawiona... Chyba, że nie wyczułem ironii, jeśli tak, to sorry ;) |
A sprawdziliscie te kwoty ktore podali? Bo jakos nie sadze zeby dalo sie postawic w Niemczech stadion za 40mln euro. A zreszta zeby artykul byl rzetelny to niech porownaja koszty budowy rowniez mostow, centrow handlowych. Moze sie okazac ze to normalne zjawisko bo tam wszystko skosnoocy buduja ;)
A w ogole to tez mi nowosc ze nasz stadion jest drogi. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl