Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

PiotrG 01.04.2010 00:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbyychu (Post 879240)
zależy od kosztów wynajmu i od tego, co jeszcze znajdzie się w środku. Bo przy wysokich kosztach i braku innych obiektów przyciągających uwagę, poza meczami, to dwugodzinny okres wzmożonej sprzedaży raz w tygodniu to może być ciut mało ;)

Punkty gastronomiczne otwarte są w trakcie imprez sportowych i pozasportowych, na co dzień nie ma sensu ich otwieranie.
Na trybunie wschodniej jest zaprojektowanych 9 kiosków gastronomicznych (4 na kondygnacji 00, 5 na kondygnacji +2), na zachodniej 7 (3 na kondygnacji 00, 4 na +2). Biorąc pod uwagę wielkość trybun N/S to pewnie zaprojektowano (lub zaprojektuje się) po 3 kioski. Ich wyposażenie więc to nie takie hop siup, trudno ukryć że nie jest to opłacalna inwestycja, dlatego one powinny zostać wyposażone przez inwestora, ich brak szczerze mnie dziwi (z nowo budowanych stadionów tylko na naszym ten obowiązek jest zrzucany na klub czy operatora... ) i pewnie skończy się jak w przypadku trybuny południowej.
Nawet gdyby nie wykonano wszystkich, a 2 na kondygnacje + bezgotówkowe płatności to sprzedaż szłaby dosyć sprawnie.

Zbyychu 01.04.2010 00:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 879245)
Nawet gdyby nie wykonano wszystkich, a 2 na kondygnacje + bezgotówkowe płatności to sprzedaż szłaby dosyć sprawnie.

bezgotówkowe czy konkretniej bezdotykowe? bo jednak zabawa z kartą potrafi trochę zająć ;)
hm, w sumie taki bezdotykowy terminal, jak w maku - to by było coś! 30 sekund na transakcję od zamówienia po odejście zadowolonego klienta ;)

PiotrG 01.04.2010 04:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbyychu (Post 879246)
bezgotówkowe czy konkretniej bezdotykowe? bo jednak zabawa z kartą potrafi trochę zająć ;)
hm, w sumie taki bezdotykowy terminal, jak w maku - to by było coś! 30 sekund na transakcję od zamówienia po odejście zadowolonego klienta ;)

To już zależy od tego jak zostałoby to ujęte w przetargu na IT, bo to właśnie ta działka. Można zastosować bezdotykowy czytnik kart kibica, coś podobnego jak stosowane jest w niektórych kołowrotach wejściowych (np. takich jakie będą na Legii). Można zastosować wiele opcji, oprócz płacenia z karty kibica możliwe byłoby opłacenie czegoś z telefonu komórkowego, ważne aby ten obsługiwał MMSy. Tylko tutaj trzeba chęci i pieniędzy aby coś takiego zainstalować.

KOMINEK 01.04.2010 08:21

Wygląda na to że to nie żart ale ja podbijam swoje pytanie co to dla nas oznacza czy przy takim wykończeniu stadionu da się na nim grać puchary?

sqbi 01.04.2010 08:42

Zdewastowane boisko! Gdzie zagra Wisła i Cracovia?

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...ia,1459264,812

:D:D:D:D:D

Tenzen 01.04.2010 09:05

Mogli się bardziej postarać z opisem a i grafika im tak nie wyszła ;) Na pierwszej fotce nie ma kretowiny w narożniku a na drugiej jest ;)

Maciuś 01.04.2010 09:18

Znowu przylecialy krety i wydziobały trawe?

Grzadq 01.04.2010 09:26

Ciekaw jestem co jest żartem na tswd, ale w sumie nie rzuca się nic tak na pierwszy rzut oka ;) Mam nadzieję że rzeczywiście przegłosowali tą kasę i że starczy na wszystko prócz punktów gastronomicznych i tych innych.

*Na oficjalnej Głowa odzyskał auto sprzed 14 lat ;)

Zbyychu 01.04.2010 09:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 879256)
To już zależy od tego jak zostałoby to ujęte w przetargu na IT, bo to właśnie ta działka. Można zastosować bezdotykowy czytnik kart kibica, coś podobnego jak stosowane jest w niektórych kołowrotach wejściowych (np. takich jakie będą na Legii). Można zastosować wiele opcji, oprócz płacenia z karty kibica możliwe byłoby opłacenie czegoś z telefonu komórkowego, ważne aby ten obsługiwał MMSy. Tylko tutaj trzeba chęci i pieniędzy aby coś takiego zainstalować.

myślałem właściwie o czymś takim:
http://premiumshop24.bzwbk.pl/899,34...rCard_PayPass/
bezdotykowa karta, którą się wcześniej doładowuje na określoną kwotę, a później zbliżeniem do czytnika płaci z środków, które się na nią wcześniej wrzuciło.
No, ale to próżniaczej głowy marzenia. Fajnie by było, ale OT robię ;)

cyke 01.04.2010 09:51

Piękne to by było gdyby ten system zgrali z KKM w [końcu stadion miejski;)] albo nawet z nowymi legitymacjami studenckimi. Ale tu chyba ponosi mnie fantazja.

co do tegorocznych żartów w tym roku stadion jest chyba na topie bo Gazeta Krakowska podaje, ze sponsorem tytularny stadionu Wisły zostanie ... comarch, a sam stadion będzie się zwał Comarch Arena.

crazykaro 01.04.2010 09:59

http://www.krakow.naszemiasto.pl/art...?kategoria=664

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

A tak przy okazji to nie chciałbym żeby ten stadion był Areną

peterwislak 01.04.2010 10:07

http://www.dziennik.krakow.pl/pl/akt...onu-wisly.html

kolejna plotka :D:D

zbymak 01.04.2010 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez peterwislak (Post 879315)

To nie jest plotka rozmowy Wisły z Sportfive byly już prowadzone na jesieni ubieglego roku

SpoXsteR 01.04.2010 12:20

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1191861662.jpg
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1191862412.jpg

tak mi sie tylko wydaje czy jednak wejscia na A/B sa znacznie szersze od tych na C ?

Sami 01.04.2010 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 879382)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1191861662.jpg
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1191862412.jpg

tak mi sie tylko wydaje czy jednak wejscia na A/B sa znacznie szersze od tych na C ?

Jak je obrobią, to się zmniejszą. Proste. Tak samo było na C.

crazykaro 01.04.2010 13:55

Co do A/B to chyba dałoby się ten dach nieco przyspieszyć. Po złożeniu trybunu C zanim zaczęli budować tam dach to minął przynajmniej jeden miesiąc. Widząc tempo prac przy obecnej trybunie nie dało by się wybudować tego dachu nieco szybciej tak aby oświetlenie było gotowe na sierpień mamy całe 4 miesiące

Slayer666 01.04.2010 14:35

wisla.krakow.pl:

Jak informowaliśmy w poniedziałek, od początku tego tygodnia prace na budowie stadionu przy Reymonta 22 trwały od 6 do 22, czyli pracowano na dwie zmiany. Okazuje się jednak, że praca po zmroku jest niemożliwa.

Na pracę po zmroku narzekali przede wszystkim spawacze, których praca w łączeniu kolejnych elementów budowy wymaga sporej precyzji. Tymczasem po założeniu okularów ochronnych i przy słabym oświetleniu, jakie jest na budowie, ich praca staje się niemożliwa. W związku z tym postanowiono, że piątek będzie ostatnim dniem pracy na dwie zmiany. Po przerwie świątecznej robota znowu trwać będzie osiem godzin.

Na budowie układane są kolejne rzędy trybuny zachodniej. Przymocowanych jest ich już tyle, że widać pierwsze wejście z pomieszczeń, które będą znajdowały się wewnątrz budowli. Po przeciwnej stronie stadionu natomiast trwa montaż sufitów podwieszanych. W miejscach, gdzie dociera mniej instalacji, pojawiły się już całe stelaże, na których opierane będą kolejne części sufitu. Zamontowano też windę, którą osoby niepełnosprawne będą wyjeżdżały na poziom pierwszy, gdzie znajdować się będzie ich sektor.

To z wycofaniem dwóch zmian to żart, no nie?

zbymak 01.04.2010 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Slayer666 (Post 879442)
wisla.krakow.pl:

Jak informowaliśmy w poniedziałek, od początku tego tygodnia prace na budowie stadionu przy Reymonta 22 trwały od 6 do 22, czyli pracowano na dwie zmiany. Okazuje się jednak, że praca po zmroku jest niemożliwa.

Na pracę po zmroku narzekali przede wszystkim spawacze, których praca w łączeniu kolejnych elementów budowy wymaga sporej precyzji. Tymczasem po założeniu okularów ochronnych i przy słabym oświetleniu, jakie jest na budowie, ich praca staje się niemożliwa. W związku z tym postanowiono, że piątek będzie ostatnim dniem pracy na dwie zmiany. Po przerwie świątecznej robota znowu trwać będzie osiem godzin.

Na budowie układane są kolejne rzędy trybuny zachodniej. Przymocowanych jest ich już tyle, że widać pierwsze wejście z pomieszczeń, które będą znajdowały się wewnątrz budowli. Po przeciwnej stronie stadionu natomiast trwa montaż sufitów podwieszanych. W miejscach, gdzie dociera mniej instalacji, pojawiły się już całe stelaże, na których opierane będą kolejne części sufitu. Zamontowano też windę, którą osoby niepełnosprawne będą wyjeżdżały na poziom pierwszy, gdzie znajdować się będzie ich sektor.

To z wycofaniem dwóch zmian to żart, no nie?

Jaki żart poważna informacja

Markus 01.04.2010 14:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 879420)
,
5. Rozmowy z Wisłą się nie zakończyły i są dwie opcje:
I. podpisanie prze miasto z Wisłą umowy na dzierźawę 100% całego stadionu, a Wisła podpisze umowę poddzierżawy z operatorem, w której sama bierze 25% (część sportowa) a operator 75% (część komercyjna), co byłoby korzystne dla miasta i Wisły,
II. podpisanie przez miasto umowy z operatorem na dzierżawę 100% całości stadionu, a operator podpisze umowę poddzierżawy z Wisłą na 25% powierzchni stadionu (część sportowa), a sam weźmie 75% (część komercyjna), tutaj stroną umowy z miastem byłby operator, a nie Wisła i on decydowałby o pewnych sprawach dotyczących wykorzystania stadionu.
Projekt umowy zakłada, że jeśli będzie zysk ze stadionu to miasto bierze 20%, a 80% bierze Wisła z operatorem (podział zysków w zależności jaka będzie umowa pomiędzy nimi), natomiast jeśli będzie strata to miasto nic nie dopłaca i 100% pokrywa Wisła do spółki z operatorem, ale muszą go akceptować wszystkie strony i z tym wiążą się dalsze rozmowy,

Wszystko trzeba dobrze zabezpieczyć umowami prawnymi - aby np: przy pierwszym wariancie nie stało się kiedyś tak, że Wisła bierze całość, ale kiedyś "poddzierżawca" wycofuje się i klub zostaje jako operator całości z koniecznością płacenia czynszu i za część sportową i komercyjną.

W drugim zaś wariancie (SportFive operator, Wisła poddzierżawca) istnieje ryzyko, że operator będzie przeszkadzał w Wiśle, np dyktując jej jako "poddzierżawcy" jakieś zawyżone czynsze, blokując niektóre terminy (np: zamiast jakiegoś meczu towarzyskiego może mu się w danym dniu bardziej opłacać zorganizowanie koncertu etc.), co byłoby niebezpieczną sytuacją.

Trzeba to wszystko zawarować w odpowiednich umowach. I na jakiej zasadzie Wisła ma płacić miastu jakiś dodatkowy haracz rzędu 20% dochodów? Czyli miasto będzie miało coś do powiedzenia w kwestii biletów, budżetu klubu, dochodów od reklamodawców etc. ? Jest przecież "czynsz" 1% - wiec czemu klub ma się zgodzić na jeszcze jeden "podatek" od dochodów, które sobie sam wypracuje? W drugiego Belkę się bawią?
Albo to, albo to.

Jakoś nie słyszałem, aby Cracovia musiała oddawać po wybudowaniu stadionu 20% osiąganych dzieki niemu dochodów miastu, podobnie Lech,Legia, Lechia etc...

Co oni znów wymyślili?

crazykaro 01.04.2010 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Slayer666 (Post 879442)
wisla.krakow.pl:

Jak informowaliśmy w poniedziałek, od początku tego tygodnia prace na budowie stadionu przy Reymonta 22 trwały od 6 do 22, czyli pracowano na dwie zmiany. Okazuje się jednak, że praca po zmroku jest niemożliwa.

Na pracę po zmroku narzekali przede wszystkim spawacze, których praca w łączeniu kolejnych elementów budowy wymaga sporej precyzji. Tymczasem po założeniu okularów ochronnych i przy słabym oświetleniu, jakie jest na budowie, ich praca staje się niemożliwa. W związku z tym postanowiono, że piątek będzie ostatnim dniem pracy na dwie zmiany. Po przerwie świątecznej robota znowu trwać będzie osiem godzin.

Na budowie układane są kolejne rzędy trybuny zachodniej. Przymocowanych jest ich już tyle, że widać pierwsze wejście z pomieszczeń, które będą znajdowały się wewnątrz budowli. Po przeciwnej stronie stadionu natomiast trwa montaż sufitów podwieszanych. W miejscach, gdzie dociera mniej instalacji, pojawiły się już całe stelaże, na których opierane będą kolejne części sufitu. Zamontowano też windę, którą osoby niepełnosprawne będą wyjeżdżały na poziom pierwszy, gdzie znajdować się będzie ich sektor.

To z wycofaniem dwóch zmian to żart, no nie?

Może ze spawaniem jest problem ale nie rozumiem czemu nie mozna innych prac wykonywać na 2 zmiany? Przecież trzeba wykończyć wnętrza C, rozpocząć prace wewnątrza A/B (gdzie światło dzienne nie ma takiego znaczenia), obniżyć murawę itd itp. A poza tym obecnie jest jasno od 06:00 do 18:00 a będzie z dnia na dzień coraz dłużej.
Mam nadzieje że to żart

Przybyszewski 01.04.2010 15:04

Najlepszy jest fragment "Tymczasem po założeniu okularów ochronnych i przy słabym oświetleniu, jakie jest na budowie, ich praca staje się niemożliwa." To sobie kurde zamontujcie takie oswietlenie zeby nie bylo slabe. Mam nadzieje ze to syndrom 01.04.2010

Cichy 01.04.2010 15:19

Na weszlo.com został poruszony problem, który już od dawna mnie nurtuje, a mianowicie koszty budowy stadionów w Polsce vs. tych na zachodzie.

http://www.weszlo.com/news/4770

Jeżeli ktoś bardziej siedzi w temacie to może zweryfikuje ceny podawane przez weszlo. Jeżeli to prawda to brak mi słów. Z czego może wynikac ta różnica? 2 czy 3 stadiony w tym artykule nie mają piętrowych trybun więc jestem w stanie to zrozumieć ale co z Lipskiem, Leverkusen, Hannoverem? Cena zadnego z nich nie przekracza 90mln euro a wystarczy spojrzeć na zdjęcia i porównać je do R22.

A żeby bylo weselej to z tego co wiem nasz stadion z obecnie budowanych jest najtańszy w przeliczeniu na pojemność...

Arapaho 01.04.2010 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 879457)
Najlepszy jest fragment "Tymczasem po założeniu okularów ochronnych i przy słabym oświetleniu, jakie jest na budowie, ich praca staje się niemożliwa." To sobie kurde zamontujcie takie oswietlenie zeby nie bylo slabe. Mam nadzieje ze to syndrom 01.04.2010

To musi być syndrom 1 kwietnia. Przeciez maja lampy więc niech nie opowiadają bajek :)

picasso 01.04.2010 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cichy (Post 879459)
Na weszlo.com został poruszony problem, który już od dawna mnie nurtuje, a mianowicie koszty budowy stadionów w Polsce vs. tych na zachodzie.

http://www.weszlo.com/news/4770

Jeżeli ktoś bardziej siedzi w temacie to może zweryfikuje ceny podawane przez weszlo. Jeżeli to prawda to brak mi słów. Z czego może wynikac ta różnica? 2 czy 3 stadiony w tym artykule nie mają piętrowych trybun więc jestem w stanie to zrozumieć ale co z Lipskiem, Leverkusen, Hannoverem? Cena zadnego z nich nie przekracza 90mln euro a wystarczy spojrzeć na zdjęcia i porównać je do R22.

A żeby bylo weselej to z tego co wiem nasz stadion z obecnie budowanych jest najtańszy w przeliczeniu na pojemność...

nie wiem jak było z tamtymi stadionami,ale u nas trzeba chyba jeszcze doliczyć do kosztów budowy,także koszty wyburzenia starych trybun,choc podejrzewam,że nie były one w odniesieniu do całości ogromne.druga sprawa,nie wiem jak tamte stadiony sa wyposażone (baseny itd) to też dodatkowo podniosło cenę trybuny "E".

Cichy 01.04.2010 15:59

Koszty wyburzenia nie mogły być duże bo do wyburzenia nie było wiele. C było trybunką na wale ziemnym a A i B prostą konstrukcją. Do tego śmiesznie mały budynek klubowy. A co do wyposażenia to w Lipsku i Hannoverze były rozgrywane mecze MŚ 2006 więc wyposażeniem zapewne nie ustępują naszemu stadionowi.

crazykaro 01.04.2010 16:14

Czemu na weszlo.com się uczepili stadionu Wisły to nie rozumiem. Koszt budoway stadionów w Gdańsku i we Wrocławiu wynosi 800-900 mln zl mimo że są tylko o 8 tys większe od naszego. Koszta stadionu narodowego na 55 tys wynosi prawie 2 mld zł:!:
Co prawda to prawda w Polsce z niewiadomych przyczyn stadiony są bardzo drogie.

ciacho 01.04.2010 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 879471)
nie wiem jak było z tamtymi stadionami,ale u nas trzeba chyba jeszcze doliczyć do kosztów budowy,także koszty wyburzenia starych trybun,choc podejrzewam,że nie były one w odniesieniu do całości ogromne.druga sprawa,nie wiem jak tamte stadiony sa wyposażone (baseny itd) to też dodatkowo podniosło cenę trybuny "E".

Tylko, że na tamtych są pewnie rzeczy, o których nam się nawet nie śni.

Pan Jotka 01.04.2010 16:20

http://www.weszlo.com/news/4770 i wszystko jasne. Publiczne pieniądze=niczyje pieniądze.

Grzesiek7 01.04.2010 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 879482)
http://www.weszlo.com/news/4770 i wszystko jasne. Publiczne pieniądze=niczyje pieniądze.

Balcerowicz musi odejść !

Sprawdź jeszcze koszt budowy SanSiro, znajdź przelicznik lirów na ojro, pewnie się okaże, że też był tańszy.
A jak nie, to wystarczy koszt podzielić przez liczbę krzesełek i na bank nasze wyjdą drożej...
Albo pójdźmy jeszcze dalej - dzielmy przez liczbę składanych krzesełek, bo takie były w projekcie...

Weszło, ... niczym prawda objawiona...

Chyba, że nie wyczułem ironii, jeśli tak, to sorry ;)

orzeu 01.04.2010 20:16

A sprawdziliscie te kwoty ktore podali? Bo jakos nie sadze zeby dalo sie postawic w Niemczech stadion za 40mln euro. A zreszta zeby artykul byl rzetelny to niech porownaja koszty budowy rowniez mostow, centrow handlowych. Moze sie okazac ze to normalne zjawisko bo tam wszystko skosnoocy buduja ;)
A w ogole to tez mi nowosc ze nasz stadion jest drogi.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl