Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

szprotson 09.10.2015 06:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1416567)
. Zremisowalismy oczywiscie dzięki Lewandowskiemu ale i kalectwie Grosickiego, ktory oczywiscie nie mial siły dokopać piłki do pola karnego na wysokość głów zawodników.

Czyli wiesz ze zamysł na rozegranie tego rzutu wolnego był inny? Masz przecieki z kadry nt tego jakie schematy graja?

Najlepszy mecz Mąki w zyciu. Tak mało strat nie zanotował chyba jeszcze nigdy + w krótkiej grze miażdzył Szkotów.
W sumie spodniczki 2 strzaly, 2 mega bramki. W koncu za nami idzie fart, no i idzie też nowy Górski via Adam Siwy w okularach Nawałka.
Błaszczykowski słabo.

swiety37 09.10.2015 07:36

Mąka - najlepszy na boisku.
W szoku byłem jak patrzyłem na wszelkie podania Glika... szybko, z pierwszej piłki, dołem, górą, w każdą stronę i chyba wszystko idealnie do nogi...
Mąka, Lewandowski i Glik byli najlepsi u nas. Fabiańskiemu za to brakuje tych 15cm wzrostu, zagrał jak nasz Buchalik - wpuścił to, co miało wpaść.

dynek.pl 09.10.2015 07:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1416579)
Czyli wiesz ze zamysł na rozegranie tego rzutu wolnego był inny? Masz przecieki z kadry nt tego jakie schematy graja?

Chcesz rozmawiać czy mnie gnębić ? :D

Myślisz, ze Fabiański specjalnie biegł w pole karne żeby dostać piłkę na wysokości kolan ?
Generalnie jak widzę Grosicki to zastanawiam się czy jednak Peszko nie jest lepszy (ale może to dlatego,
ze nie widzę Peszki :)) bo przynajmniej ma trochę siły w nodze jak trzeba dośrodkować czy strzelić.

A najbardziej to mi szkoda, ze Sobota gnije w jakiejś drugiej Bundeslidze. Mysle, ze jakby wrocil do ekstraklasy,
odbudowal sie do formy z meczy Slask-Brugge to przy takiej konkurencji milaby pewny peirwszy sklad.
No i tego Klicha tez szkoda bo zawsze byl jakas opcja ofensywna w srodku pola. Dziwne bo gral w Holandii
i w kadrze dosyc przyzwoicie i nagle druga liga niemiecka go przerasta.

szprotson 09.10.2015 08:04

No pewka ze to wszystko było planowe.
Fabian idzie na wrzute wszyscy kryją wysokich czekają na dośrodkowanie a my hop siup zmięta wrzutka, przepuszczenie miedzy nogami i golazo :)
W innym przypadku Grosik powinien interwały biegać do dzis a od jutra zaczac sie uczyć wrzucać piłką lekarska

mic 09.10.2015 08:26

Co sie stanie jezeli w Irlandia zremisujemy 1:1 ? Kto awansuje ? W pierwszym meczu tez bylo 1:1 ...

Krav 09.10.2015 08:33

Przy wyniku 0:0 lub 1:1 awansujemy my mając lepszy bilans bramek niż Irlandia, przy remisie wyższym (2:2, 3:3 itd) awansują Irlandczycy mają lepszy stosunek bramek z nami.

swiety37 09.10.2015 09:14

Jest też opcja że i Polska i Irlandia awansują przy jakimkolwiek remisie, ale warunek jest taki, że Niemcy u siebie muszą przegrać z Gruzją.

arti 11.10.2015 07:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1416567)
Więcej szczęscia niż rozumu. Ja nie wiem jak my chcielismy odrabiać straty wprowadzając Jodłowca, Wawrzyniaka czy Olkowskiego. Zremisowalismy oczywiscie dzięki Lewandowskiemu ale i kalectwie Grosickiego, ktory oczywiscie nie mial siły dokopać piłki do pola karnego na wysokość głów zawodników.
Jak zobaczyłem powołania Nawałki (Mila, Peszko kosztem zawodników grających w klubach) to pomyslalem sobie, ze nie zdziwie sie jak na koniec odpadniemy i zdanie podtrzymuję.

Fatalna kontuzja Milika przed dzisiejszym meczem i Warzywniak za Rybusa (mniej zwrotny i wg mnie słabszy w ofensywie). Cały nasz sposób gry - 2 w dodatku strzelających napastników legł w gruzach przed decydującym meczem. Zapowiada się powtórka z Formalika i Smudy - Lewy szarpiący się w pojedynkę z obrońcami zdany na pomoc jedynie Kuby bo reszta ofensywnych gra jak wiatr zawieje. A efekty tego pamiętamy.
Remis wydaje się być szczytem marzeń na dziś. Stawiam optymistycznie 1-1.

swiety37 11.10.2015 09:10

Tylko że tym razem z Lewandowskim nie będą jakieś zielińskie czy mierzejewskie tylko szykowany jest sobiech, czyli w teorii napastnik.

arti 11.10.2015 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1416832)
Tylko że tym razem z Lewandowskim nie będą jakieś zielińskie czy mierzejewskie tylko szykowany jest sobiech, czyli w teorii napastnik.

Duża niewiadoma.

dynek.pl 11.10.2015 15:24

Mila powinien grac za Milika no bo jak nie to po co go powołał ? Chyba nie za zasługi. Kazdy selekcjoner predzej czy pozniej przejechal sie na przywiazaniu do nazwisk. Zobaczymy czy Nawalka juz czy jeszcze.

Waldonis 11.10.2015 15:59

Dzisiaj bardzo ważny mecz, presja ogromna, oczekiwania kosmiczne ale ... gramy bez kilku podstawowych zawodników, mecze o stawkę po 3 dniach wolnego gramy zdecydowanie gorzej, przeciwnik po ograniu Niemców jest na fali wznoszącej, a morale u nich po tym meczu tak wzrosło, że porażka z nami będzie dla nich dramatem. Generalnie przewiduję obronę Częstochowy, obserwując ławkę rezerwowych ustawienie defensywne jest jedynym rozwiązaniem, trzeba liczyć na wsparcie kibiców i że Lewy coś strzeli. Strasznie się obawiam tego spotkania i mój typ to 1:1.

ABGwislakABG 11.10.2015 16:08

Ze Szkotami rezultat z 1 meczu się powtórzył. Liczę tutaj na dokładnie to samo rozwiązanie. Też 1-1 biorę z pocałowaniem ręki.

Nie zgodzę się z wypowiedzią poprzednika - my po ograniu Niemców mieliśmy falę wznoszącą i skończyło się na 2-2 ze Szkocją. Pomijając okazje na 3-2 to rezultat oddawał przebieg całego spotkania.

Startujemy coś na pułapie Szkocji przed meczem z nami - oni ledwo wyciągnęli 1-0 z Gruzją, my rzutem na taśmę zremisowaliśmy z nimi.

TSWthedues 11.10.2015 20:37

Miód i Orzeszki! piękna asysta Mączyńskiego a Robert kończy wyśmienicie:) w pierwszej połowie!

radek2323 11.10.2015 20:39

Coś mi się wydaje że Mąka nie pogra długo u nas....

ypeeh 12.10.2015 22:57

Podpisał 3-letnią umowę, za czapkę gruszek nie odejdzie. Coś Wisełka ma rękę do darmowych transferów - Rysiek, Mąka, Sadlok. Oby tak dalej.

Elefant 05.11.2015 19:01

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/kadra/oficjalnie-mecz-polska-chorwacja-w-marcu-w-krakowie/hg375s

Cytat:

To już oficjalna informacja: 26 marca 2015 roku reprezentacja Polski rozegra w Krakowie towarzyskie spotkanie z Chorwacją. - Mecz z tym rywalem jest pewny, chyba że wpadniemy na siebie w losowaniu fazy grupowej Euro 2016.
Z innych źródeł prasowych wynika, że mecz na R22.

dynek.pl 07.11.2015 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1419269)

Szkoda, ze w Wielka Sobote - dali Krakowowi mecz na odczepnego bo pewne inne miasta nie chcialy w tym terminie.

A jak sie Wam podobaja powolania Nawalki ? Niby po wygranych eliminacjach nie wypada krytykowac ale qrwa wszystko znowu zmierza do powtorki z rozrywki czyli kolejny selekcjoner, ktory przywiazal sie do nazwisk. Wiemy jak to sie zawsze konczylo. Powolania Peszki i Mili to kpina. W ogole to tez sygnal dla nich, ze nawet nie musza sie starac w klubie bo i tak
bez wzgledu na forme miejsce na euro maja. Z drugiej strony tez kiepski sygnal dla zawodnikow wyrozniajacych sie w lidze (jak dla mnie brakuje Fojuta, Cetnarskiego czy Zwolinskiego), ze bez wzgledu na forme marne szanse zeby zalapc sie do kadry bo prawie wszystkie miejsca sa zajete.

http://weszlo.com/2015/11/06/najwiek...adama-nawalki/

rafaltwsd 08.11.2015 15:53

Mi dalej w kadrze Nawałki brakuje skrzydłowych i dziwi mnie to ze nie sa powoływanie nowi zawodnicy ktorzy mogli by zwiekszyc rywalizacje.

Mysle ze oparcje kadry na zawodnikach którzy wywalczyli awans nie jest złym pomyslem, poniewaz slekcjoner opiera sie na wyselekcjonowanej grupie zawodników ale az sie prosi zeby w meczach towarzyskich ( zwłąszcza teraz a nie w marcu) sprawdzic kogos nowego, dac troche swiezosci reprezentacji.

PiVoSH92 08.11.2015 16:06

Patrząc na aktualną formę Peszki to już nawet powołanie Boguskiego byłoby mniejszym absurdem...

Kocur 23.12.2015 17:50

W sumie nie ma tematu ogólnego o piłce:
Cytat:

Szef FIFA Sepp Blatter i władający UEFA Michel Platini zostali zawieszeni na osiem lat od wszelkich czynności związanych z piłką nożną - ogłosiła w poniedziałek komisja etyki związku
Może Zdzisiek Kręcina ? :D

ABGwislakABG 17.03.2016 07:00

https://2.bp.blogspot.com/-VmGEgD-tQ...2016-kit-5.jpg

Jak dla mnie piękna.

gypsy 26.03.2016 20:45

Ładny mecz z Finlandią. Skład troche eksperymentalny, a jednak rozbił Finów 5:0. Nie ma co się podniecać, ale ja mogę powiedzieć, że to najlepsza reprezentacja Polski, jaką mi było dane oglądać :)

felipe 26.03.2016 21:42

Stroje na Euro rzeczywiście piekne- proste, klasyczne, biel i czerwień oraz Orzeł na właściwych miejscach. Co do wyniku- ta kadra ma już tyle jakości, że goli takich średniakow europejskich kiedy i jak chce. Jaki żal, że Euro mieliśmy 4 lata temu z Frankiem na ławce. ..

Dzimi 27.03.2016 00:24

Na Euro walczymy z Ukrainą o 2 miejsce w grupie, sądzę że się może udać, i potem w zależności od tego na kogo trafimy zakończymy na 1/8 albo ćwierćfinale.

buczo1985 27.03.2016 16:39

Żyję 30 lat i również muszę powiedzieć, że to najlepsza kadra jaką widziałem. Mam nadzieję, że przełoży się to na wyjście z grupy. Za eliminacje należy się to tej drużynie.

Karherop 28.03.2016 09:18

Kadra jest naprawdę solidnie poukładana (chapeau bas Nawałka), jednak nie można też ukryć że trafiła mu się świetna generacja piłkarzy w swoim najlepszym wieku: Lewandowski, Krychowiak, Piszczek, Glik + bramkarze. Jeśli chodzi o potencjał piłkarski to na pewno najwyższy od 20 lat, choć solidnością w obronie na pewno trochę brakuje do kadry Engela (przynajmniej na papierze).

Oby Euro nam się udało, wtedy na pewno wielu graczy wypromuje się do lepszych klubów. Przyjdzie 'moda' na polskich piłkarzy. Po cichu też liczę, że powołanie do szerokiej kadry dostanie Mączyński, a gdyby wykręcał dobre statystyki to również i Rafał Wolski.

Bene Nati 28.03.2016 09:33

Niczego nie odbierając Adamowi Nawałce i jego piłkarzom, ale prawdziwy sprawdzian dopiero przed nimi - na euro.

Niemcy to Niemcy, nawet z problemami i w słabej formie.
Ukraina? Jeszcze do niedawna poza naszym zasięgiem. Tak jak my, mają kilku świetnych piłkarzy. To będzie mega trudny mecz.
Irlandia? Teoretycznie najsłabsza w grupie, ale jej piłkarze są ograni na wyspach, mają bardzo dobre warunki fizyczne, są niesamowicie wybiegani, mają charakter. Stanowią zgrany kolektyw. Mogą ugrać 0-0 z każdym w tej grupie.

Należy cieszyć się ze zwycięstw reprezentacji, ale nie pompowałbym balonu po ograniu słabiutkiej Finlandii.

Na euro przeciwnicy będą o klasę lepsi i ja osobiście wyjście z grupy potraktuje jako sukces.

Swoją drogą ciekawe kogo Adam Nawałka zabierze. Starzyński, Kapustka, Wszołek, Mączyński, Salamon, Teodorczyk, wszystkich zabrać się nie da.

Kogokolwiek nie wybierze będzie nieźle krytykowany, gdyż w tym kraju jest co najmniej 30 milionów selekcjonerów. Wystarczy się przejechać pod pierwszy lepszy monopolowy, żeby usłyszeć co Nawałka robi źle, kogo niepotrzebnie powołuje. :D

Dariook 29.03.2016 04:58

Ta reprezentacja jest najlepsza od czasow, pamietnej Bitwy pod Grunwaldem 1410r .

ABGwislakABG 29.03.2016 08:10

Bez przesady, tej z 1978 r. nie pobije.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl