Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

qqq_b 16.07.2015 13:11

@Jaroo1 Chyba lepiej zagrać w III rundzie eliminacji LM z Videotonem z Węgier albo z HJK z Finlandii aniżeli z Baselem albo Steaua, prawda? Chyba lepiej zagrać w ostatniej rundzie eliminacji LE z Apollonem z Cypru albo z Partizanem z Serbii aniżeli z Dortmundem albo Bilbao, prawda? Więc skończ pie***lić farmazony o tym, że współczynnik nie gra roli, bo gra i to dużą. Możesz przez 2-3 lata wygrywać ekstraklasę i mieć całkiem niezłą ekipę, ale co z tego skoro już w III rundzie el.LM trafisz rok po roku na Basel, Steaua i huja - spadasz do IV rundy el.LE, w której znowu rok po roku masz pecha i trafiasz na Dortmund i Bilbao. Zresztą Wisła chyba wie najlepiej o tym, co to znaczy mieć pecha w losowaniu, bo gdy miała największą pakę w XXI wieku w Polsce, zawsze trafiała na Reale albo Barcelony.

Jaroo1 16.07.2015 19:38

Skończ .......ić, że możemy jako Polacy trafić na Dortmund lub Bilbao. I teoretycznie lepiej trafić na słabszego ale praktyka jest taka, że jak się jest dobrym to nie trzeba trafiać na frajerów. Dlaczego tacy jak ty całe życie licza na frajerskie łut szczęścia?
Prawda jest taka, nie zasługujesz, masz klub chujowy a awansujesz to i tak gówno będzie z tej kasy z LM itd. To jest jak taki socjal, nie zasługujesz a dostajesz. A socjal to gówno i więcej szkodzi niż pomaga.
Zasługujesz to awansujesz - w obecnym układzie bo granie z Barcelonami i Realami rzeczywiście nie miało sensu.
No chyba, że patrzymy w kategoriach jednorazowego wyskoku, awansować do LM żeby przeżyć przygodę raz na 20 lat. Wtedy frajerskie oczekiwanie na szczęście ma sens. Ale chyba to nie jest szczytem ambicji Polaków.

Davss875 16.07.2015 22:08

To co dzisiaj widziałem to żenada poprostu. Legia dno, słabiutko!!! Jagiellonia i Śląsk bardzo mnie rozczarowały, raczej odpadną na 90%, Legia pomimo zwyciestwa 1-0 też nie może być pewna awansu, szanse 50:50. Nasze kluby są bardzo słabiutkie. Z czym do Europy??? Lech przejdzie do 3 rnd el i na tym etapie też może zakończyć swoją przygodę, bo tam to już się schody zaczynają!!! Jesteśmy zerem piłkarskim w Europie!!!

brylant17 16.07.2015 22:21

Za tydzień będzie tradycyjny eurow....... odpadną Jaga,Śląsk i 7egia obym się mylił......

dynek.pl 17.07.2015 07:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davss875 (Post 1407959)
To co dzisiaj widziałem to żenada poprostu. Legia dno, słabiutko!!! Jagiellonia i Śląsk bardzo mnie rozczarowały, raczej odpadną na 90%, Legia pomimo zwyciestwa 1-0 też nie może być pewna awansu, szanse 50:50. Nasze kluby są bardzo słabiutkie. Z czym do Europy??? Lech przejdzie do 3 rnd el i na tym etapie też może zakończyć swoją przygodę, bo tam to już się schody zaczynają!!! Jesteśmy zerem piłkarskim w Europie!!!

A ogladales mecze ? Z tego co czytam to nie byly jakies jedonstronne. Tydzien w przygotowaniach do sezonu duzo zmieniac tak jak i bramka zdobyta na wyjezdzie, a jak wiadomo nie od dzis nam lepiej sie gra z kontry. Mysle, ze ktos z dwojki Jaga/Slask przejdzie dalej.

Fajnie by bylo miec 2 druzyny w fazie grupowej LE zeby bylo co ogladac w jesienne wieczory ale Legii bedzie ciezko z taka gra.

!!IRIVER!! 17.07.2015 07:51

Oglądałem większość meczu Jagi i jakoś w miarę mi się podobała ich gra. Przypomnę, że liga cypryjska to już nie te ogóry co 15 lat temu, zresztą sami się o tym przekonaliśmy.

W przypadku Legii, widziałem dosłownie może 20 minut wszystkiego i widać, że tam jest problem.
Najbardziej urzekło mnie pajacowanie w którejś tam minucie Rzeźniczaka, gdy podczas walki z Rumunem wypadł z boiska a potem się na nie wturlikał, żeby opóźniać grę. :lol:

marcin19876 17.07.2015 08:13

Czy któryś z szanownych bajkopisarzy oglądał wczorajsze mecze??Oglądałem Jagielonię i jakoś nie wiedziałem nędzy i rozpaczy wręcz przeciwnie, zagrali fajną kombinacyjną piłkę, brakowało tylko bramki ale 0-0 nie jest złe.
Może i Legia zagrała słabo ale Rumuni, którzy są od nas wyżej w rankingu zagrali jeszcze słabiej.
Jeśli chodzi o Śląsk to jest po tym meczu największą niewiadomą.
Patrząc przez pryzmat wszystkich spotkań a było ich już 8, 6 wygranych i 2 remisy uważam że jest szansa zebyśmy mieli 4 zespoły w kolejnej rundzie.

dynek.pl 17.07.2015 08:19

Cytat:

Grupa 1

Drużyny rozstawione:

FC Basel 1893 (Szwajcaria)
FK AS Trenčín (Słowacja) / Steaua Bukareszt (Rumunia)
Celtic FC (Szkocja) / Stjarnan (Islandia)
Łudogorec Razgrad (Bułgaria) / Milsami Orhei (Mołdawia)
NK Maribor (Słowenia) / FK Astana (Kazachstan)

Drużyny nierozstawione:

FK Sarajevo (Bośnia i Hercegowina) / Lech Poznań (Polska)
FK Partizan (Serbia) / Dila Gori (Gruzja)
Qarabağ Ağdam (Azerbejdżan) / FK Rudar (Czarnogóra)
FK Ventspils (Łotwa) / HJK (Finlandia)
Skënderbeu Korçë (Albania) / Crusaders FC (Irlandia Północna)
Ktos w ogole wie na jakiej zasadzie jest ten podzial na grupy bo mi zawsze to smierdzi ? Nie wiem czemu nie mozna polosowac po prostu wszystkich rozstawionych przeciwko nierozstawionym ? Nie wierze, ze w takiej bogatej organizaci brakuje kulek.

kerim1906 17.07.2015 09:29

rozstawione wyższy współczynnik, nierozstawione niższy współczynnik,

teraz zauważyłem że są faktycznie 2 grupy ,ale w tej drugiej mocniejsze ekipy , chyba faktycznie powinni losować całą dziesiątkę

Sensej 17.07.2015 09:30

Dynek,

Chodzi o dwie rzeczy: drużyny z tego samego kraju nie mogą grać razem (głownie chodzi o LE) i są zestawienia krajów (konflikty itp) które nie mogą grać razem według UEFY i też to brane jest pod uwage przy podziale.

Gdy te warunki nie wykluczają par zazwyczaj idzie to schematem jak przy playoffach w różnych dziedzinach. Np 1,4,5,8,9 (wedlug rankingu to koszyk A) 2,3,6,7,10 (to koszyk B)

kerim1906 17.07.2015 09:51

w LM w "naszym" zestawie grają tylko mistrzowie krajów , pozostaje wariant"konfliktowy" , jeżeli tego nie ma powinni losować całą dziesiątkę, po co te numerki?

qqq_b 17.07.2015 10:02

Legia - zagrali dno, ale powinni przejść
Jaga - przeciętna gra, moim zdaniem Omonia była lepsza, szanse na awans 50/50
Śląsk - nie widziałem, szanse 60/40 dla IFK
Lech - pewny awans, oby nie grali z Basel!

Krav 17.07.2015 11:21

no to temat pt. "polska drużyna w LM" na ten rok możemy zamknąć :D

tas de fleia 17.07.2015 11:36

Jak ich nie lubię to trzeba przyznać, że pecha to mają wybitnego :D

Pan Jotka 17.07.2015 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq_b (Post 1408003)
Legia - zagrali dno, ale powinni przejść
Jaga - przeciętna gra, moim zdaniem Omonia była lepsza, szanse na awans 50/50
Śląsk - nie widziałem, szanse 60/40 dla IFK
Lech - pewny awans, oby nie grali z Basel!

Jednak zagrają z Basel kartoflu.

rafalek 17.07.2015 11:48

I dobrze, niech poczują co to znaczy mieć pecha w losowaniu...

Inter Mediolan, Barcelona x2, Real Madryt, APOEL...

mr_kwolf 17.07.2015 11:51

Zatrudnili Skorżę to mają za swoje. Ten to ma niefarta w losowaniach (Beitar, Barcelona, Tottenham).

Kocur 17.07.2015 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 1408028)
I dobrze, niech poczują co to znaczy mieć pecha w losowaniu...

Inter Mediolan, Barcelona x2, Real Madryt, APOEL...

Lubię to!


Takie FC Basel to się powinno wciągać nosem i wysrać 90 minut później.
W skali piłkarskiej Europy w LM to taki Ruch Radzionków. Kolega powyżej napisał co znaczy trafić na silną drużynę.

jova 17.07.2015 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1408030)
Takie FC Basel to się powinno wciągać nosem i wysrać 90 minut później.
W skali piłkarskiej Europy w LM to taki Ruch Radzionków. Kolega powyżej napisał co znaczy trafić na silną drużynę.

Bez przesady. Basel nie ma jakiejś wielkiej marki, ale byle kto nie wychodzi z grupy LM kosztem Liverpoolu.

Davss875 17.07.2015 12:19

Pamiętacie? Wisła kiedyś wygrała z FC Basel 3-1 w fazie grupowej Pucharu UEFA to był bodajże 2006 rok

tas de fleia 17.07.2015 12:32

Na stronie Stanowskiego jest tekst o tym i porównanie jak zmienił się zespół szwajcarski a jak TS od tamtego momentu. Trzeba przyznać, że pod kątem myślenia perspektywicznego to uciekli nam o kilka klas. A tą fajną podcinkę Pawła z tamtego meczu to pamiętam cały czas.

jova 17.07.2015 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tas de fleia (Post 1408036)
Na stronie Stanowskiego jest tekst o tym i porównanie jak zmienił się zespół szwajcarski a jak TS od tamtego momentu. Trzeba przyznać, że pod kątem myślenia perspektywicznego to uciekli nam o kilka klas. A tą fajną podcinkę Pawła z tamtego meczu to pamiętam cały czas.

Podcinka Brożka? To chyba nie ten mecz.
Z Basel Paulista zaszalał.
https://www.youtube.com/watch?v=k7iNmrylQ44
Edit: Z tą podcinką, to chyba o Feyenoord chodzi.

el Nuero 17.07.2015 12:38

Wisełka kontra Bazylea AD 2006 z fantastycznym golem Paulisty :-)) Tyle, że w późniejszych latach Wisła pikowała w dół (za wyjątkiem 1 dobrego sezonu pucharowego), a Bazylea witała się z Ligą Mistrzów. Najbliżej LM nasi byli w Atenach, ale zostali wyeliminowani przez łysego sk*** który ukradł gola Marka Penksy. Tak to biednemu wiatr w oczy: jak nie Real, to Barcelona, albo z pucharów wyrzuca cię Riley :-(

Zobaczymy, jak poznaniacy zaprezentują się przeciwko mistrzowi Szwajcarii. Z pozostałych ekip najłatwiej chyba mają legioniści, chyba że skompromitują się z "potęgą" z Albanii bądź Czarnogóry. Co do Śląska i Jagi - życzę im jak najlepiej, ale boję się, że ewentualne przejście drugiej rundy może być ich ostatnim sukcesem pucharowym.

tas de fleia 17.07.2015 12:46

No faktycznie, mój błąd. Nie wiem czemu, ale jakoś byłem pewien, że to było z Basel.

mr_kwolf 17.07.2015 13:18

Losowanie LE bardzo łaskawe dla naszych drużyn. Jestem w stanie sobie wyobrazić scenariusz, że wszystkie 4 zespoły wystapią w 4 rundzie eliminacji LE.

Chociaż oczywiście wiadomo, że będzie o taki scenariusz bardzo ciężko.

kreseq 17.07.2015 13:26

Czyli brak pucharów i strata współczynnika? Myle się ;) ?

qqq_b 17.07.2015 15:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1408027)
Jednak zagrają z Basel kartoflu.

I po kiego ch*ja piszesz "kartoflu"? WIesz tyle co zjesz i zgrywasz wielkiego znaffce.

Janusz 17.07.2015 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1408030)
Takie FC Basel to się powinno wciągać nosem i wysrać 90 minut później.
W skali piłkarskiej Europy w LM to taki Ruch Radzionków. Kolega powyżej napisał co znaczy trafić na silną drużynę.

Ty wiesz o czym piszesz? :mysli: Takie Basel jest 19 w rankingu klubowym UEFA
Za nimi, czyli gorsi są:
SSC Napoli
Tottenham Hotspur FC
AC Milan
Sevilla FC
FC Internazionale Milano
Olympique Lyonnais
AFC Ajax
Dynamo Kijów
...
Galatasaray SK
ACF Fiorentina
SS Lazio
...
Liverpool FC
...
i dopiero duuuużo niżej Ruch Radzionków.

Glazik 23.07.2015 19:18

Wyglada na to ze Jaga i Slask sie juz zegnają z Pucharami... :/

PiVoSH92 23.07.2015 22:27

Jaga się skompromitowała, a nawet bardziej Probierz się skompromitował. Jaga wyglądała jak zbieranina nieznanych sobie kopaczy, za grosz taktyki. Śląska nie oglądałem, bo nie miałem jak, ale wynik dość słaby, jednak oceniał nie będę dopóki gdzieś nie zobaczę, jak wpadły bramki.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl