Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

_ukoL 06.07.2010 12:12

Tym bardziej, że to nie inwestycja za marne grosze tylko za ogromne pieniądze. Skandalem jest, że taka suma wyrzucona jest w obiekt, który ma tak śmieszne wręcz mankamenty. Nie rozumiem jak w cywilizowanym kraju można prowadzić taką inwestycję, gdzie projekt jest zmieniany co chwila, gdzie ciągle coś jest nie tak jak powinno. Nie rozumiem.

Daja`n 06.07.2010 12:17

Tak macie rację jak tutaj napiszecie że barierki mają zły kolor to pracownik już leci po farbę i maluje na kolor jaki sobie zapragniecie!Szok jaka bzdura!

madziar 06.07.2010 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Daja`n (Post 929050)
Nie mogę się już doczekać końca budowy tego stadionu bo zaczynam mieć problemy z oddaniem moczu jak czytam te wieczne płakanie jaki ten stadion jest spaprany.Ocknijcie się ludzie wam przeszkadza nawet kolor barierki!

Tak cieszmy sie ze wogole cos robia i nawet jakby zrobili asfaltowe boisko to dziekujmy Majchrowi na kolanach ze raczyl zrobic cokolwiek... Za 0,5 MILIARDA złotych mozna oczekiwać przyzwoitego stadionu a nie klocków poskładanych byle jak... Zreszta nikt cudów nie oczekuje bo jaki by stadion nie byl to i tak kazdy przyjdzie kibicowac a nie ogladac kolor balustrad ale noz sie w kieszeni otwiera ile mln poszlo a nawet glupiego telebimu za ta kase nie bedzie... To gdzie sie podzialy te pieniadze? bo w tej cenie spokojnie wszystko mozna bylo zmiescic...

Arapaho 06.07.2010 12:22

^^Człowieku stań przed ścianą i uderz łbem 2 razy.Jakby ten stadion byl za 50 a nie 500 mln nikt by pewnie nie narzekał.Niedociera? (to do Daja'n oczywiście)

Arapaho 06.07.2010 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 929011)
Po pierwsze stadion będzie spełniał wszystkie wymogi, jedyne czego brakuje to telebimów i nie jest to znowu jakis koszt milionowy...

Dwa, stadion Śląski w przytaczanym przez ciebie przykładzie wychodzi jeszcze drożej jeśli liczyć cenę krzesełka...

Koszt telebimu - oferta jednej z firm:
6000 zł / m2. Nie wiem jakie wymiary mają byc u nas.Powiedzmy 10x3m tj.- 180 tyś zł x 2 szt=360 tyś z + montaż i transport.Razem pewnie ponad 400 tyś zł.Nie wiem czy to mało

P.S.W Poznaniu będą wymiary 8,1x14,4 m ( 700 tyś zł za jeden telebim)

licoo 06.07.2010 12:33

Kiedyś była mowa o tym, że można, w razie konieczności, obniżyć jeszcze murawę i dorobić kilka rzędów krzesełek, tak żeby powiększyć pojemność stadionu do przynajmniej 40 tys. Bo ja mam wielką nadzieję, że jednak te 33 tys. to za jakiś czas będzie mało.

KoPer 06.07.2010 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 929091)
Koszt telebimu - oferta jednej z firm:
6000 zł / m2. Nie wiem jakie wymiary mają byc u nas.Powiedzmy 10x3m tj.- 180 tyś zł x 2 szt=360 tyś z + montaż i transport.Razem pewnie ponad 400 tyś zł.Nie wiem czy to mało

dookoła kilku sponsorów, którym zapewni się też reklamę świetlną na samym telebimie + kilkadziesiąt tysięcy, które musimy zapłacić Hutnikowi za kolejne mecze i byłoby po sprawie ...

nie mówiąc o tym, że powinno to już być zapewnione przez miasto jako wykonawca stadionu o klasie elite ...

damianos 06.07.2010 12:39

Ale bym miał radochę jakby się okazało, że są dowody na mega przekręt i prezydencik wraz z jego przydupasem projektancikiem z betonowym mózgiem skończyli w więzieniu.
To jest poprostu chore by jeden dziad z drugim okradał i działał na szkode społeczeństwa którym rządzi.

RLY 06.07.2010 13:55

Mav 23 po co podnosić posadzkę.Nie lepiej zrobić podkonstrukcję pod sam fotel.Wtedy balustrada spełnia normę bezpieczeństwa a jedynie podwyższa się fotel z ewenutalnym podestem.Wysokość mierzysz od elementów konstrukcji a nie wyposazenia trybuny przeciez.

AS82 06.07.2010 14:16

Nie wiem czy będą wykańczać nasz stadion z zewnątrz ,ale wygląda on mało atrakcyjnie, "gołe mury" i wszedzie te niebieskie rury które wystają z góry. Stadion pejsów jest ładnie wykończony takimi jakby białymi panelami ,przez co wyglada nowoczesnie i estetycznie z zewnatrz. Wiem ze to nie jest najwazniejsze jak stadion wyglada z boku ,ale słabo to wyglada

joshi 06.07.2010 14:29

kwestia gustu, mi się beton podoba

Sylwek1906 06.07.2010 14:51

Ja tam nie widze nic fajnego w supermarkecie na kałuży :P

dawidTS 06.07.2010 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 929145)
...ale wygląda on mało atrakcyjnie, "gołe mury" i wszedzie te niebieskie rury które wystają z góry...


ale to zaj******e zrymowałeś !

Fanatyk R22 06.07.2010 15:09

http://www.stadionwisly.info/fotorel...sla_krakow.jpg

dla mnie te gołe mury są ok, a widok z Parku Jordana na nasz stadion jest wręcz przepiękny, na pewno zapiera dech w piersiach! szkoda, że wszystkie 4 trybuny nie będą takie same.. bo wtedy stadion byłby wręcz cudny.. taki wielki prostopadłościenny klocek..

W obecnej formie nasz stadion według mnie prezentuje się lepiej niż nowo powstające stadiony Cracovii, Legii czy Śląski..

KOMINEK 06.07.2010 15:18

Byłem wczoraj pod stadionem od strony Parku Jordana i gołe mury wyglądają obleśnie. Wygląda to tak jakby budowa nie został skończona

Pablo84 06.07.2010 15:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 929087)
^^Człowieku stań przed ścianą i uderz łbem 2 razy.Jakby ten stadion byl za 50 a nie 500 mln nikt by pewnie nie narzekał.Niedociera? (to do Daja'n oczywiście)

A te ponad 0.5 mld bynajmniej nie wzieły się z kosmosu, tylko są to pieniądze od mieszkańców Krakowa- czyli Wasze lub Waszych rodziców.Przypomnę że rondo mogilskie kosztowało coś ponad 300 mln a wiecie jaka to ważna inwestycja dla Krakowa.Więc chyba mamy prawo narzekać, bo te 0,5 mld zwyczajnie przejedzon lub ukradziono,przez bandę nieudaczników.Oczywiście, jako kibic Wisły bardzo się ciesze, że mamy nowy dom, jednak jako lokalny patriota nie mogę zapomnieć o tym, że ten stadion powstaje niewspółmiernie do kosztów.
Za 0.5 mld powinna stać wizytówka Krakowa a nie karykatura stadionu, z Bóg wie iloma błędami

Snow 06.07.2010 15:26

Moim zdaniem tu nawet już nie chodzi o cenę tylko o błędy których dało się uniknąć niekoniecznie wydając więcej pieniędzy.

Mario Nh 06.07.2010 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 929181)
Byłem wczoraj pod stadionem od strony Parku Jordana i gołe mury wyglądają obleśnie. Wygląda to tak jakby budowa nie został skończona

Tak się właśnie KOMINEK zastanawiam. Komu może się może ten beton podobać w obecnym stanie?
WYGLĄDA TO FATALNIE!
Bez elewacji się nie obędzie.

Arapaho 06.07.2010 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fanatyk R22 (Post 929179)
http://www.stadionwisly.info/fotorel...sla_krakow.jpg

dla mnie te gołe mury są ok, a widok z Parku Jordana na nasz stadion jest wręcz przepiękny, na pewno zapiera dech w piersiach! szkoda, że wszystkie 4 trybuny nie będą takie same.. bo wtedy stadion byłby wręcz cudny.. taki wielki prostopadłościenny klocek..

W obecnej formie nasz stadion według mnie prezentuje się lepiej niż nowo powstające stadiony Cracovii, Legii czy Śląski..


Chyba raczysz żartować.Gołe mury z zaciekami widocznymi ze 100m.Kratownica nie mająca jakiejkolwiek symetrii - w jednych miejscach nie ma stężeń a w innych sa dwa (kto nie wie to te belki ukośne ), do tego agregaty na dachu których na tym zdjeciu jeszcze wszystkich nie ma, sterczące wentylacje.i to pisze tylko o widoku z parku Jordana.K....a bubel dziesięciolecia , jak nie stulecia.
A elewacji nie będzie. Jak Prezydent mówi że sie zastanowi po zakończeniu budowy to znaczy że bedzie wielkie G. Zobaczycie- jak teraz nie wywalczymy elewacji to nigdy nie powstanie

nt5 06.07.2010 16:57

Symetria jest estetyką głupców - Marek Hłasko

crazykaro 06.07.2010 17:12

Ja już tu raz zrobiłem zestawienie kosztów poszczególnych stadionów i 0,5 mld to dużo ale nie w porównaiu z innymi polskimi stdionami. dodatkowo jeszcze nikt nie pisał że nasz stadion jako jedyny ma piwnice, co niestety niekorzystnie wpływa na koszty budowy

Pioneer 06.07.2010 17:45

Ta betonowa elewacja stadionu Wisły to architektura PRL w najczystszej postaci. Obtułowicz przecież inaczej nie projektuje, więc trudno się dziwić że cały stadion ma urok betonowego bloku mieszkalnego. Dla mnie wygląda to ochydnie i prostacko i aż trudno uwierzyć, że coś tak odrażającego mogło powstać w XXI wieku.

Edo 06.07.2010 18:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pioneer (Post 929267)
Ta betonowa elewacja stadionu Wisły to architektura PRL w najczystszej postaci. Obtułowicz przecież inaczej nie projektuje, więc trudno się dziwić że cały stadion ma urok betonowego bloku mieszkalnego. Dla mnie wygląda to ochydnie i prostacko i aż trudno uwierzyć, że coś tak odrażającego mogło powstać w XXI wieku.

poczekamy za parę lat, jak wspaniałe "oponki" w innych naszych miastach zaczną się sypać, trzeba będzie je zacząć konserwować. Wtedy się będzie wydawało wiele pieniążków i będzie płacz, albo znając nasze reali będzie leżało i gniło. Wystarczy popatrzeć na Portugalię (a my mamy jeszcze mocne zimy i kupę śniegu). Przecież każdy obiekt trzeba konserwować i utrzymywać. a to są koszta i jeśli konstrukcja czy bryła jest skomplikowana to i koszta będą wyższe. U nas te pieniądze można zagospodarować na co innego. Nie lamentuj , będzie dobrze...

Donki 06.07.2010 18:12

Wszystkie warstwy pod murawę zostały już połozone ??

andrzej 06.07.2010 18:13

Ze stadiony.net:

Stadion Wisły coraz bliżej „elity”

Mimo piętrzących się opóźnień, budowa Stadionu im. Henryka Reymana dobiega powoli końca. Coraz bliżej klasy Elite, bo telebimy jednak będą, a asfaltu wokół murawy nie. Mimo wszystko wciąż nie brakuje pytań. Najnowsze dotyczy zlikwidowanych stoisk gastronomicznych. Miały być, nie ma.



Kibice Wisły przeżywają w ostatnich miesiącach prawdziwą huśtawkę nastrojów, a ci obserwujący z bliska inwestycję przy Reymonta łapali się za głowy już nie raz. Terminy niedotrzymane, mecz pucharowy ich klub rozegra na Suchych Stawach, a kolejne obietnice stoją pod znakiem zapytania. Czy podczas realizacji tej inwestycji czekają ich kolejne negatywne emocje? Może nie.
Coraz mniej wątpliwości

Otrzymaliśmy dziś uspokajające zapowiedzi z kierującego projektem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Na początek – telebim jednak będzie. - Telebimy będą na stadionie, nie wiem szczerze mówiąc, skąd hasło o braku telebimów, skoro już robione są konstrukcje pod telebim - pisze zdziwiony Jacek Bartlewicz, rzecznik ZIKiT. Rzeczywiście, na stopniach zachodniej trybuny leży już rusztowanie gotowe unieść telebim po osadzeniu pod dachem. Choć wypowiedź brzmi optymistycznie, to przecież trzeba pamiętać, że brak telebimów zapowiedział sam prezydent Jacek Majchrowski. Telebim jest poza zakresem realizacji (zakup i montaż urządzenia leżą w gestii użytkownika) - napisał w czerwcowej odpowiedzi na pismo radnego Dariusza Olszówki. Jak więc będzie? Będziemy się tej sprawie przyglądać.
Rzecznik ZIKiT rozwiewa też wątpliwości związane z asfaltem wokół murawy. Przypomnijmy, że tydzień temu pojawiły się kontrowersje. Serwis WislaKrakow.com podał, że zamiast sztucznej trawy wokół boiska będzie wylany asfalt. Nie jest to prawdą. Na mocnej podbudowie z kruszywa będzie położona sztuczna trawa dla dróg serwisowych i rozgrzewki zawodników. - poinformował nas Bartlewicz. Asfaltowy pas ma mieć tylko 4 metry przy samych trybunach, by umożliwić wjazd pojazdów technicznych.
Wygląda na to, że kolejnych problemów nie dostarczą kryteria związane z pojemnością stadionu. Całkowita liczba miejsc przekracza wymagania stawiane obiektom klasy Elite, podobnie powinno być zarówno z miejscami VIP, jak i tymi dla prasy. Co prawda miejsc w skyboksach trybuny głównej na pewno nie ma 1500, jak wymaga UEFA, ale tę kwestię nie raz rozwiązuje się stawiając lepsze fotele na „zwykłych” sektorach. Pytania rodzi jedynie rozmieszczenie sal konferencyjnych – jest ich trzy, wszystkie bardzo duże i każda... w innym narożniku stadionu. Najpewniej jednak przy okazji meczów używana będzie tylko ta w pawilonie multimedialnym, a pozostałe pozostaną w gestii operatora jako powierzchnie do wynajmu.
Loża czyli bunkier

Idealnie jednak nie jest. O tym, że loże dla VIP-ów, tzw. skyboksy, zostały upchnięte głęboko między trybuny i wyglądają dość niepozornie, wiedzieliśmy już od dawna. Jednak kiedy pojawiły się fotele, okazało się, że najdroższe miejsca na stadionie mają... fatalną widoczność. - Kiedy usiadłem wygodnie, opierając głowę, nie widziałem nawet centymetra boiska – mówi anonimowo osoba, która miała okazję przetestować obecne ułożenie foteli w pierwszym rzędzie. Każda loża ma dwa rzędy – widoczność z drugiego nie budzi już takich wątpliwości, widać całe boisko.
Osobom z pierwszego rzędu całą murawę zasłania masywny betonowy mur. Wymogi prawne nakazują istnienie balustrady, ale czy konieczny był beton zamiast przezroczystych lub półprzezroczystych materiałów? Tak to zaprojektowano. Np. aby osoba w loży była bardziej anonimowa i nikt z zewnątrz do niej nie zerkał - napisał na forum Wisły użytkownik mav23, podający się za przedstawiciela Studia Architektonicznego.
Według tego samego użytkownika problem z widocznością wynika ze zmian wprowadzonych przez inwestora. ZIKiT miał zmienić lepsze fotele zaproponowane przez architektów, na tańsze i gorsze. Kwestię oglądania meczów z pierwszego rzędu można będzie jednak rozwiązać, podnosząc fotele – jednocześnie nie pogarszając widoku z drugiego rzędu.
Catering? Za ścianą

Niestety, całkiem dosłownie. Według naszych informacji wykonawca zabudował miejsce przygotowane pod stanowiska cateringowe na niższym poziomie wschodniej trybuny. Kioski z jedzeniem i napojami miały być ulokowane naprzemiennie z toaletami wzdłuż wejść na sektory na drugim piętrze. W projekcie jest ich pięć. Toalety zostały, a kiosków nie ma, choć były już podciągnięte instalacje. Zostały zabudowane ściankami gipsowo-kartonowymi – bez okienek, które miałyby służyć klientom. Co gorsza, na parterze też stanowisk gastronomicznych ani widu, ani słychu – też są zabudowane.
Co w związku z tym? Jeśli te informacje się potwierdzą (we wtorek nie mieliśmy możliwości weryfikacji u inwestora), stadion nie będzie mógł liczyć na klasę Elite. Zapewnienie widzom z każdego sektora dostępu do toalet oraz stoisk gastronomicznych to jeden z fundamentalnych obowiązków w świetle norm UEFA.

Edo 06.07.2010 18:20

No... nie jest tak tragicznie. Wisła jest najbardziej medialnym klubem ale i tez wielu dziennikarzyn lubi się po Niej "powozić". Najlepszym lekarstwem jest poczekać do końca i samemu ocenić.

ps. może mi ktoś napisać do kiedy kurka wodna zostaną zawieszone wszystkie krzesełka, bo idzie to strasznie opornie.

Donki 06.07.2010 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez andrzej (Post 929279)
Catering? Za ścianą

Niestety, całkiem dosłownie. Według naszych informacji wykonawca zabudował miejsce przygotowane pod stanowiska cateringowe na niższym poziomie wschodniej trybuny. Kioski z jedzeniem i napojami miały być ulokowane naprzemiennie z toaletami wzdłuż wejść na sektory na drugim piętrze. W projekcie jest ich pięć. Toalety zostały, a kiosków nie ma, choć były już podciągnięte instalacje. Zostały zabudowane ściankami gipsowo-kartonowymi – bez okienek, które miałyby służyć klientom. Co gorsza, na parterze też stanowisk gastronomicznych ani widu, ani słychu – też są zabudowane.
Co w związku z tym? Jeśli te informacje się potwierdzą (we wtorek nie mieliśmy możliwości weryfikacji u inwestora), stadion nie będzie mógł liczyć na klasę Elite. Zapewnienie widzom z każdego sektora dostępu do toalet oraz stoisk gastronomicznych to jeden z fundamentalnych obowiązków w świetle norm UEFA.

Czyli bedzie tak jak na sektorze E, WC i to wszystko :lol: Paranoja

La Furia Dell' Est 06.07.2010 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mav23 (Post 928847)
1. Kwestia foteli w lożach VIP - projektant został pozbawiony jakiegokolwiek wpływu na wybór foteli, które okazały się nie bardziej kinowe niż stadionowe. Co spowodowało że widok na murawę jest jaki jest. Murek spełnia minimum normy czyli (pion+poziom) 120cm, przy zastosowaniu odpowiedniego siedziska nie było by żadnych problemów. Ale sprawa jest już rozwiązana będą odpowiednie poprawki wszystko będzie ok.
2. Sprawa kranów przy umywalkach - ręce opadają - w medialnym są takie i nikt przez kilka lat nie protestował i nagle zaczyna się szukanie błędów i lament. Jeden przycisk, woda z mieszalnika zawsze w optymalnej temperaturze, do tego duża oszczędność wody - nie nowość w obiektach użyteczności publicznej.
3. Belki pod górną trybuną na zachodniej - w tej chwili malowane białą farbą o odpowiednich właściwościach przeciwkorozyjnych i ogniowych następnie kolor niebieski taki jak na wschodniej.
4. Kostka brukowa w pasie o szerokości 4 m przy rowie bezpieczeństwa - absurd - jest zadyma wypadają kibice na murawę i strzał kosteczką w trybunę - i wtedy zacznie się gadanie że projektant zawalił.
Co więcej osobiście uważam że kostka wyglądała by jeszcze gorzej niż asfalt.
Ale w tej sprawie trwają jeszcze rozmowy.
5. Sprawa układu krzesełek. I tu po raz kolejny sprawa odbyła sie bez udziału projektanta - gwarantuje że gdyby wzór trafił do architektów obcięta szóstka została by zauważona.
6. Pisuary - o tym tez była mowa - długie rynny nie są żadną nowością. Przytoczę często stawiany za wzór stadion allianz arena, gdzie pojawiają się takie same. A to że z jednej z ubikacji będzie widać Błonia - dla mnie bomba, załatwiasz sprawę z pięknym widokiem. Ubikacja jest na prawie 10 metrach nad ziemią więc nie wydaje mi się żeby ktoś z zewnątrz mógł wypatrzeć cokolwiek :)

Wydaje mi się że pojawił się nowy sposób na spędzanie wolnego czasu przed monitorem - znajdź 3 błędy na stadionie Wisły Kraków, trochę tu jednak za dużo paniki i szumu. Jeżeli pojawią się błędy po zakończeniu prac wtedy należy na nie zwracać uwagę i szukać winowajcy. Na każdej budowie pojawiają się dziwne i nie przewidziane sprawy - do takich rzeczy przewidziano nadzory autorskie i inspektorów nadzoru.

Napisze tak: czytam wiele mądrych, mniej mądrych i całkiem nie mądrych wypowiedzi.Ok, czasami piszą to osoby bardziej albo mniej kumate w danym temacie.Ale to co napisałeś , że niby wybrali fotele kinowe i PRZEZ TO JEST PROBLEM, to niestety ale musze to napisać: albo jesteś "inny" albo co nie daj Boże " jeszcze bardziej-INNY". Otóż wyobraź sobie, że wysokość na której dupcia VIP-a zalegnie na fotelu/krześle jest okreśona normą, a po to tak sie dzieje , żeby każdy (również VIP) : a.kolanami sobie zębów nie wybił-w przypadku zbyt małej odległości od podłoża, ewentualnie nie machał sobie beztrosko 90 min nóżkami, gdyby odległość od podłoża była zbyt wysoka.Reasumując-gdyby to napisał laik- nawet bym nie skomentował, jak do tej pory nie komentowałem. Ale skoro to pisze ktoś , kto ma o tym pojęcie-to z całym szacunkiem............................:foch:

PiotrG 06.07.2010 19:12

http://img697.imageshack.us/img697/1884/ssssd.th.gif
To wyjaśni problem.
Balkon zaprojektowano tak, aby widz (tylko nie wiem jakiej wysokości) siedzący w pierwszym rzędzie niemal na styk widział linię boczną i dalszą część boiska zza murku. Wszystko co wcześniej (od trybuny do linii bocznej) będzie niewidoczne. Problem nasuwa się w chwili, gdy widz nie spełnia założonej przez projekt wysokości, czy proporcji ciała.
Co do samego muru to no comment - taniej i estetycznej wyszłaby barierka, czy też szklana balustrada. Ktoś niestety zapragnął budować mur berliński dla VIP'ów.

La Furia Dell' Est 06.07.2010 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 929316)
http://img697.imageshack.us/img697/1884/ssssd.th.gif
To wyjaśni problem.
Balkon zaprojektowano tak, aby widz (tylko nie wiem jakiej wysokości) siedzący w pierwszym rzędzie niemal na styk widział linię boczną i dalszą część boiska zza murku. Wszystko co wcześniej (od trybuny do linii bocznej) będzie niewidoczne. Problem nasuwa się w chwili, gdy widz nie spełnia założonej przez projekt wysokości, czy proporcji ciała.
Co do samego muru to no comment - taniej i estetycznej wyszłaby barierka, czy też szklana balustrada. Ktoś niestety zapragnął budować mur berliński dla VIP'ów.

Piotr.
Wysokość siedziska od podłoża to h.45-46 cm.W każdym inny przypadku mamy problem.Jeżeli murek był przygotowany dla VIP-ów o wzroście 2.45 cm-to ok;)
żródło:
Uchwała nr XVI/383 z dnia 19 i 20 listopada 2009 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie upoważnienia Wydziału ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN do uzgadniania projektów przebudowy istniejących stadionów w zakresie tworzenia i funkcjonowania infrastruktury wpływającej na bezpieczeństwo osób uczestniczących w meczach piłki nożnej
[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]Działając na podstawie Art. 78 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20.03.2009 r., w zw. z art. 34 § 1 pkt. r) Statutu PZPN postanawia się, co następuje:
I. Upoważnia się Wydział ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich w imieniu PZPN do uzgadniania projektów przebudowy istniejących stadionów: Ekstraklasy, I ligi, II ligi w zakresie tworzenia i funkcjonowania infrastruktury wpływającej na bezpieczeństwo osób uczestniczących w meczach piłki nożnej.
II. Określa się następujący zakres uzgodnień:
1. Uchwała nr XIV/191 z dnia 28 listopada 2007 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie niektórych wymagań technicznych dla lokalizacji i budowy nowych stadionów do gry w piłkę nożną.
2. Dopuszcza się ogrodzenie wokół boiska (w miejsce fosy), najlepiej jakby jego wysokość nie przekraczała 1,2 m. Każdy sektor musi posiadać ilość bramek wystarczającą do ewakuacji widzów z tego sektora.
Takie bramki powinny:
a) mieć minimum 1,2 m szerokości,
b) otwierać się w stronę przeciwną do widowni,
c) być wyposażone w zasuwy i rygle, które mogą być otworzone z obydwu stron,
d) być wyraźnie oznakowane i pomalowane na inny kolor, niż reszta ogrodzenia wokół boiska.
e) W celu uniknięcia, problemów z widocznością dla widzów, pierwszy rząd siedzeń dla widzów powinien znajdować się 1 m powyżej poziomu boiska.
3. Indywidualne miejsca siedzące:
minimalna przestrzeń przeznaczona dla każdej osoby siedzącej powinna być następująca:
szerokość siedzenia - minimum 45 cm (46)
wysokość oparcia - minimum 30 cm
wysokość siedzenia - 45 cm (wysokość podkolanowa)
głębokość rzędu siedzeń - 70 cm.
Minimalna szerokość pomiędzy rzędami powinna wynosić 40 cm. Zaleca się, aby ilość siedzeń w rzędzie nie przekraczała 14, gdy przejście znajduje się tylko po jednej stronie i 28, gdy przejścia znajdują się po obydwu stronach.
Tam, gdzie zamontowane są siedzenia podnoszone, szerokość przejścia jest mierzona przy podniesionym siedzeniu
[/FONT]
[/FONT]

VanBasten 06.07.2010 19:32

le piero bdół
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 929051)
No pewenie najlepiej wszystko olać, jak bedzie to bedzie :lol: Gdyby kazdy miał takie podejscie jak ty to wiesz ile rzeczy bylo by zjeba**ch ??

Hahahaha a powiedz co dzięki Twojemu płakaniu zmieni sie w tym projekcie , budowie itp . Podpowiem Ci : nic . A nawet gdyby ktos , nie wiem kto , jakiś cudotwórca chciał coś zmienić na stadionie i chciałby zasięgnąć opini kibiców to po przeczytaniu tych wszystkich płaczów , bzdur i czepiania się o byle pierdół np .kolor przesęł , umywalki itp poszedłby się napić żeby odreagować a potem dałby sobie spokój :) Wy wszystko wiecie najlepiej : ile kosztuje nasz stadion , ile kosztuje Śląski , kto ile wziął w łąpe .Nie wiecie tylko jak Obtułowicz wygrał przetarg :) Ale tego możecie nie wiedzieć bo przecież przetargu nie było :) Ale po co komu to wiedzieć , przeciez to szczegóły nie tak ważne jak to dlaczego jedna z 30 tys krzesełek jest w innym odcieniu :) Ludzie ogranijcie się !
Już pisałem że ten stadion jest budowany wg chorych zasad ale takie były realia , takie czasy . Równie dobrze mogliśmy nie mieć nic . Przypominam że jak zaczeła się przebudowa stadiony nie było jeszcze mowy o Euro i generalnie był problem z funduszami .Stadion należał do Policji itp . Jakoś się udało to wszystko przeskoczyć .Powstaje stadion na 33 tys ludzi gdzie będzie można pokazać naszą kibicowską siłę w dopingu .Będzie stadion , którego nie będziemy musieli się wstydzić w europie a wy się czepiacie o to że wyjazd dla kosiarki jest nie tam gdzie sobie wymarzyliście . Dramat

19sebawro06 06.07.2010 19:36

dobrze ze przynajmniej będzie sztuczna trawa

PiotrG 06.07.2010 19:39

La Furia Dell' Est, ja to tylko wyciągnąłem z projektu trybuny zachodniej i dorysowałem linię prostą. Nie wiem czy to jakiś fake, czy realne założenie, jednak skoro jest w dokumentacji, to uznałem, że jest to zobowiązujące założenie.
Na problem widoczności zwracałem uwagę na długo przed montażem siedzisk czy ich zamówieniem, gdy zaczynano budować go na trybunie zachodniej.

VanBasten 06.07.2010 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 929185)
A te ponad 0.5 mld bynajmniej nie wzieły się z kosmosu, tylko są to pieniądze od mieszkańców Krakowa- czyli Wasze lub Waszych rodziców.Przypomnę że rondo mogilskie kosztowało coś ponad 300 mln a wiecie jaka to ważna inwestycja dla Krakowa.Więc chyba mamy prawo narzekać, bo te 0,5 mld zwyczajnie przejedzon lub ukradziono,przez bandę nieudaczników.

Hmmmm z tego wynika że stadion jest wart swojej ceny .Skoro jest taki beznadziejny jak twierdzisz to nie powinien być drogi .I ...nie jest .Oficjalnie kosztował 510 mln , 500 mln ukradł lub przejadł /pewnie w Wierzynku/ prezydent i jego przydupasy .Czyli de facto stadion kosztował tylko 10 mln .To chyba nie jest dużo za 33 tys miejsc ? Normalnie słabo się robi jak człowiek to czyta . A tak na marginesie skąd wiesz ile ukradziono lub przejedzono przy okazji budowy ronda Mogilskiego ? A ile przy innych inwestycjach ?

blackluk 06.07.2010 19:50

La Furia Dell' Est jeśli można zapytać, czyli jeśli wysokości siedzisk nie wpłynęła na widoczność bo sa zgodne z norma to mam rozumieć, ze p oraz kolejny się okazało ze projekt stadionu robił idiota ? Jak można najlepsze miejsca wpakować za betonowy mur za którego od początku było wiadome ze nic nie będzie widać. Ja nie mogę tego pojąc co to w dzisiejszych czasach nie robią wizualizacji jak co będzie wyglądać przy danych założeniach?

La Furia Dell' Est 06.07.2010 19:58

Panowie.Skoro wysokość od podłoża do siedziska jest znana od lat, pomijam ze dokument PZPN jest z 2009r, to wniosek nasuwa sie sam.Pewnie że mogę przedłużyć konstrukcję nóg fotela, tak aby wysokość siedziska podnieść np. na h.70 cm.Pytanie tylko po co?
Blackluk-przez "łzy" mozna powiedzieć, że dla Pana O., to pierwsze ( i mam nadzieję ostatnie), koty za płoty..........szkoda że naszym kosztem........................

pawelwislak 06.07.2010 20:01

Ja się tak zastanawiam jak to jest możliwe że oni tak bajkowo nam mówili że jak co to stadion będzie gotowy na 1 mecz. Jak murawa jest całkowicie w proszku ja nie wiem jak oni chcieli zrobić tą murawę przecież mówił sam podwykonawca że spoko od 2 lipca ma się boisko zielenić bez kitu kto się zajmuję nadzorem i karami za opóźnienia kto te cholerne umowy podpisywał

Mahazel888 06.07.2010 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nt5 (Post 929247)
Symetria jest estetyką głupców - Marek Hłasko

A powiedział to żeby pocieszyć faceta bez jednej reki, jak razem pili wódkę i ten inwalida miał po paru kieliszkach doła.

Pablo84 06.07.2010 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez VanBasten (Post 929338)
Hmmmm z tego wynika że stadion jest wart swojej ceny .Skoro jest taki beznadziejny jak twierdzisz to nie powinien być drogi .I ...nie jest .Oficjalnie kosztował 510 mln , 500 mln ukradł lub przejadł /pewnie w Wierzynku/ prezydent i jego przydupasy .Czyli de facto stadion kosztował tylko 10 mln .To chyba nie jest dużo za 33 tys miejsc ? Normalnie słabo się robi jak człowiek to czyta . A tak na marginesie skąd wiesz ile ukradziono lub przejedzono przy okazji budowy ronda Mogilskiego ? A ile przy innych inwestycjach ?

Ty tak na poważnie?Bo nie wiem czy się smiać czy płakać.
Jeśli chodzi o ostatnie zdanie, to najlepiej będzie jak spytasz pana Tajstera.

kohprzem'68 07.07.2010 04:47

Problem maniany z naszym stadionem wypłynął na szersze wody szkoda że na ostatniej stronie ale zawsze PS
http://www.sports.pl/Pilka-nozna/LE-...742,1,833.html

Należy podtrzymywac zainteresowanie mediów tematem gdzie miasto i urzędnicy olewają sprawę bo wybory się zbliżają więc Majchrowski bedzie się spuszczał by wyjśc z tej sytuacji z twarzą , jeśli jest to wogóle możliwe .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl