![]() |
Tym bardziej, że to nie inwestycja za marne grosze tylko za ogromne pieniądze. Skandalem jest, że taka suma wyrzucona jest w obiekt, który ma tak śmieszne wręcz mankamenty. Nie rozumiem jak w cywilizowanym kraju można prowadzić taką inwestycję, gdzie projekt jest zmieniany co chwila, gdzie ciągle coś jest nie tak jak powinno. Nie rozumiem.
|
Tak macie rację jak tutaj napiszecie że barierki mają zły kolor to pracownik już leci po farbę i maluje na kolor jaki sobie zapragniecie!Szok jaka bzdura!
|
Cytat:
|
^^Człowieku stań przed ścianą i uderz łbem 2 razy.Jakby ten stadion byl za 50 a nie 500 mln nikt by pewnie nie narzekał.Niedociera? (to do Daja'n oczywiście)
|
Cytat:
6000 zł / m2. Nie wiem jakie wymiary mają byc u nas.Powiedzmy 10x3m tj.- 180 tyś zł x 2 szt=360 tyś z + montaż i transport.Razem pewnie ponad 400 tyś zł.Nie wiem czy to mało P.S.W Poznaniu będą wymiary 8,1x14,4 m ( 700 tyś zł za jeden telebim) |
Kiedyś była mowa o tym, że można, w razie konieczności, obniżyć jeszcze murawę i dorobić kilka rzędów krzesełek, tak żeby powiększyć pojemność stadionu do przynajmniej 40 tys. Bo ja mam wielką nadzieję, że jednak te 33 tys. to za jakiś czas będzie mało.
|
Cytat:
nie mówiąc o tym, że powinno to już być zapewnione przez miasto jako wykonawca stadionu o klasie elite ... |
Ale bym miał radochę jakby się okazało, że są dowody na mega przekręt i prezydencik wraz z jego przydupasem projektancikiem z betonowym mózgiem skończyli w więzieniu.
To jest poprostu chore by jeden dziad z drugim okradał i działał na szkode społeczeństwa którym rządzi. |
Mav 23 po co podnosić posadzkę.Nie lepiej zrobić podkonstrukcję pod sam fotel.Wtedy balustrada spełnia normę bezpieczeństwa a jedynie podwyższa się fotel z ewenutalnym podestem.Wysokość mierzysz od elementów konstrukcji a nie wyposazenia trybuny przeciez.
|
Nie wiem czy będą wykańczać nasz stadion z zewnątrz ,ale wygląda on mało atrakcyjnie, "gołe mury" i wszedzie te niebieskie rury które wystają z góry. Stadion pejsów jest ładnie wykończony takimi jakby białymi panelami ,przez co wyglada nowoczesnie i estetycznie z zewnatrz. Wiem ze to nie jest najwazniejsze jak stadion wyglada z boku ,ale słabo to wyglada
|
kwestia gustu, mi się beton podoba
|
Ja tam nie widze nic fajnego w supermarkecie na kałuży :P
|
Cytat:
ale to zaj******e zrymowałeś ! |
http://www.stadionwisly.info/fotorel...sla_krakow.jpg
dla mnie te gołe mury są ok, a widok z Parku Jordana na nasz stadion jest wręcz przepiękny, na pewno zapiera dech w piersiach! szkoda, że wszystkie 4 trybuny nie będą takie same.. bo wtedy stadion byłby wręcz cudny.. taki wielki prostopadłościenny klocek.. W obecnej formie nasz stadion według mnie prezentuje się lepiej niż nowo powstające stadiony Cracovii, Legii czy Śląski.. |
Byłem wczoraj pod stadionem od strony Parku Jordana i gołe mury wyglądają obleśnie. Wygląda to tak jakby budowa nie został skończona
|
Cytat:
Za 0.5 mld powinna stać wizytówka Krakowa a nie karykatura stadionu, z Bóg wie iloma błędami |
Moim zdaniem tu nawet już nie chodzi o cenę tylko o błędy których dało się uniknąć niekoniecznie wydając więcej pieniędzy.
|
Cytat:
WYGLĄDA TO FATALNIE! Bez elewacji się nie obędzie. |
Cytat:
Chyba raczysz żartować.Gołe mury z zaciekami widocznymi ze 100m.Kratownica nie mająca jakiejkolwiek symetrii - w jednych miejscach nie ma stężeń a w innych sa dwa (kto nie wie to te belki ukośne ), do tego agregaty na dachu których na tym zdjeciu jeszcze wszystkich nie ma, sterczące wentylacje.i to pisze tylko o widoku z parku Jordana.K....a bubel dziesięciolecia , jak nie stulecia. A elewacji nie będzie. Jak Prezydent mówi że sie zastanowi po zakończeniu budowy to znaczy że bedzie wielkie G. Zobaczycie- jak teraz nie wywalczymy elewacji to nigdy nie powstanie |
Symetria jest estetyką głupców - Marek Hłasko
|
Ja już tu raz zrobiłem zestawienie kosztów poszczególnych stadionów i 0,5 mld to dużo ale nie w porównaiu z innymi polskimi stdionami. dodatkowo jeszcze nikt nie pisał że nasz stadion jako jedyny ma piwnice, co niestety niekorzystnie wpływa na koszty budowy
|
Ta betonowa elewacja stadionu Wisły to architektura PRL w najczystszej postaci. Obtułowicz przecież inaczej nie projektuje, więc trudno się dziwić że cały stadion ma urok betonowego bloku mieszkalnego. Dla mnie wygląda to ochydnie i prostacko i aż trudno uwierzyć, że coś tak odrażającego mogło powstać w XXI wieku.
|
Cytat:
|
Wszystkie warstwy pod murawę zostały już połozone ??
|
Ze stadiony.net:
Stadion Wisły coraz bliżej „elity” Mimo piętrzących się opóźnień, budowa Stadionu im. Henryka Reymana dobiega powoli końca. Coraz bliżej klasy Elite, bo telebimy jednak będą, a asfaltu wokół murawy nie. Mimo wszystko wciąż nie brakuje pytań. Najnowsze dotyczy zlikwidowanych stoisk gastronomicznych. Miały być, nie ma. Kibice Wisły przeżywają w ostatnich miesiącach prawdziwą huśtawkę nastrojów, a ci obserwujący z bliska inwestycję przy Reymonta łapali się za głowy już nie raz. Terminy niedotrzymane, mecz pucharowy ich klub rozegra na Suchych Stawach, a kolejne obietnice stoją pod znakiem zapytania. Czy podczas realizacji tej inwestycji czekają ich kolejne negatywne emocje? Może nie. Coraz mniej wątpliwości Otrzymaliśmy dziś uspokajające zapowiedzi z kierującego projektem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Na początek – telebim jednak będzie. - Telebimy będą na stadionie, nie wiem szczerze mówiąc, skąd hasło o braku telebimów, skoro już robione są konstrukcje pod telebim - pisze zdziwiony Jacek Bartlewicz, rzecznik ZIKiT. Rzeczywiście, na stopniach zachodniej trybuny leży już rusztowanie gotowe unieść telebim po osadzeniu pod dachem. Choć wypowiedź brzmi optymistycznie, to przecież trzeba pamiętać, że brak telebimów zapowiedział sam prezydent Jacek Majchrowski. Telebim jest poza zakresem realizacji (zakup i montaż urządzenia leżą w gestii użytkownika) - napisał w czerwcowej odpowiedzi na pismo radnego Dariusza Olszówki. Jak więc będzie? Będziemy się tej sprawie przyglądać. Rzecznik ZIKiT rozwiewa też wątpliwości związane z asfaltem wokół murawy. Przypomnijmy, że tydzień temu pojawiły się kontrowersje. Serwis WislaKrakow.com podał, że zamiast sztucznej trawy wokół boiska będzie wylany asfalt. Nie jest to prawdą. Na mocnej podbudowie z kruszywa będzie położona sztuczna trawa dla dróg serwisowych i rozgrzewki zawodników. - poinformował nas Bartlewicz. Asfaltowy pas ma mieć tylko 4 metry przy samych trybunach, by umożliwić wjazd pojazdów technicznych. Wygląda na to, że kolejnych problemów nie dostarczą kryteria związane z pojemnością stadionu. Całkowita liczba miejsc przekracza wymagania stawiane obiektom klasy Elite, podobnie powinno być zarówno z miejscami VIP, jak i tymi dla prasy. Co prawda miejsc w skyboksach trybuny głównej na pewno nie ma 1500, jak wymaga UEFA, ale tę kwestię nie raz rozwiązuje się stawiając lepsze fotele na „zwykłych” sektorach. Pytania rodzi jedynie rozmieszczenie sal konferencyjnych – jest ich trzy, wszystkie bardzo duże i każda... w innym narożniku stadionu. Najpewniej jednak przy okazji meczów używana będzie tylko ta w pawilonie multimedialnym, a pozostałe pozostaną w gestii operatora jako powierzchnie do wynajmu. Loża czyli bunkier Idealnie jednak nie jest. O tym, że loże dla VIP-ów, tzw. skyboksy, zostały upchnięte głęboko między trybuny i wyglądają dość niepozornie, wiedzieliśmy już od dawna. Jednak kiedy pojawiły się fotele, okazało się, że najdroższe miejsca na stadionie mają... fatalną widoczność. - Kiedy usiadłem wygodnie, opierając głowę, nie widziałem nawet centymetra boiska – mówi anonimowo osoba, która miała okazję przetestować obecne ułożenie foteli w pierwszym rzędzie. Każda loża ma dwa rzędy – widoczność z drugiego nie budzi już takich wątpliwości, widać całe boisko. Osobom z pierwszego rzędu całą murawę zasłania masywny betonowy mur. Wymogi prawne nakazują istnienie balustrady, ale czy konieczny był beton zamiast przezroczystych lub półprzezroczystych materiałów? Tak to zaprojektowano. Np. aby osoba w loży była bardziej anonimowa i nikt z zewnątrz do niej nie zerkał - napisał na forum Wisły użytkownik mav23, podający się za przedstawiciela Studia Architektonicznego. Według tego samego użytkownika problem z widocznością wynika ze zmian wprowadzonych przez inwestora. ZIKiT miał zmienić lepsze fotele zaproponowane przez architektów, na tańsze i gorsze. Kwestię oglądania meczów z pierwszego rzędu można będzie jednak rozwiązać, podnosząc fotele – jednocześnie nie pogarszając widoku z drugiego rzędu. Catering? Za ścianą Niestety, całkiem dosłownie. Według naszych informacji wykonawca zabudował miejsce przygotowane pod stanowiska cateringowe na niższym poziomie wschodniej trybuny. Kioski z jedzeniem i napojami miały być ulokowane naprzemiennie z toaletami wzdłuż wejść na sektory na drugim piętrze. W projekcie jest ich pięć. Toalety zostały, a kiosków nie ma, choć były już podciągnięte instalacje. Zostały zabudowane ściankami gipsowo-kartonowymi – bez okienek, które miałyby służyć klientom. Co gorsza, na parterze też stanowisk gastronomicznych ani widu, ani słychu – też są zabudowane. Co w związku z tym? Jeśli te informacje się potwierdzą (we wtorek nie mieliśmy możliwości weryfikacji u inwestora), stadion nie będzie mógł liczyć na klasę Elite. Zapewnienie widzom z każdego sektora dostępu do toalet oraz stoisk gastronomicznych to jeden z fundamentalnych obowiązków w świetle norm UEFA. |
No... nie jest tak tragicznie. Wisła jest najbardziej medialnym klubem ale i tez wielu dziennikarzyn lubi się po Niej "powozić". Najlepszym lekarstwem jest poczekać do końca i samemu ocenić.
ps. może mi ktoś napisać do kiedy kurka wodna zostaną zawieszone wszystkie krzesełka, bo idzie to strasznie opornie. |
Cytat:
|
Cytat:
|
http://img697.imageshack.us/img697/1884/ssssd.th.gif
To wyjaśni problem. Balkon zaprojektowano tak, aby widz (tylko nie wiem jakiej wysokości) siedzący w pierwszym rzędzie niemal na styk widział linię boczną i dalszą część boiska zza murku. Wszystko co wcześniej (od trybuny do linii bocznej) będzie niewidoczne. Problem nasuwa się w chwili, gdy widz nie spełnia założonej przez projekt wysokości, czy proporcji ciała. Co do samego muru to no comment - taniej i estetycznej wyszłaby barierka, czy też szklana balustrada. Ktoś niestety zapragnął budować mur berliński dla VIP'ów. |
Cytat:
Wysokość siedziska od podłoża to h.45-46 cm.W każdym inny przypadku mamy problem.Jeżeli murek był przygotowany dla VIP-ów o wzroście 2.45 cm-to ok;) żródło: Uchwała nr XVI/383 z dnia 19 i 20 listopada 2009 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie upoważnienia Wydziału ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN do uzgadniania projektów przebudowy istniejących stadionów w zakresie tworzenia i funkcjonowania infrastruktury wpływającej na bezpieczeństwo osób uczestniczących w meczach piłki nożnej [FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]Działając na podstawie Art. 78 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20.03.2009 r., w zw. z art. 34 § 1 pkt. r) Statutu PZPN postanawia się, co następuje: I. Upoważnia się Wydział ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich w imieniu PZPN do uzgadniania projektów przebudowy istniejących stadionów: Ekstraklasy, I ligi, II ligi w zakresie tworzenia i funkcjonowania infrastruktury wpływającej na bezpieczeństwo osób uczestniczących w meczach piłki nożnej. II. Określa się następujący zakres uzgodnień: 1. Uchwała nr XIV/191 z dnia 28 listopada 2007 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie niektórych wymagań technicznych dla lokalizacji i budowy nowych stadionów do gry w piłkę nożną. 2. Dopuszcza się ogrodzenie wokół boiska (w miejsce fosy), najlepiej jakby jego wysokość nie przekraczała 1,2 m. Każdy sektor musi posiadać ilość bramek wystarczającą do ewakuacji widzów z tego sektora. Takie bramki powinny: a) mieć minimum 1,2 m szerokości, b) otwierać się w stronę przeciwną do widowni, c) być wyposażone w zasuwy i rygle, które mogą być otworzone z obydwu stron, d) być wyraźnie oznakowane i pomalowane na inny kolor, niż reszta ogrodzenia wokół boiska. e) W celu uniknięcia, problemów z widocznością dla widzów, pierwszy rząd siedzeń dla widzów powinien znajdować się 1 m powyżej poziomu boiska. 3. Indywidualne miejsca siedzące: minimalna przestrzeń przeznaczona dla każdej osoby siedzącej powinna być następująca: szerokość siedzenia - minimum 45 cm (46) wysokość oparcia - minimum 30 cm wysokość siedzenia - 45 cm (wysokość podkolanowa) głębokość rzędu siedzeń - 70 cm. Minimalna szerokość pomiędzy rzędami powinna wynosić 40 cm. Zaleca się, aby ilość siedzeń w rzędzie nie przekraczała 14, gdy przejście znajduje się tylko po jednej stronie i 28, gdy przejścia znajdują się po obydwu stronach. Tam, gdzie zamontowane są siedzenia podnoszone, szerokość przejścia jest mierzona przy podniesionym siedzeniu [/FONT][/FONT] |
le piero bdół
Cytat:
Już pisałem że ten stadion jest budowany wg chorych zasad ale takie były realia , takie czasy . Równie dobrze mogliśmy nie mieć nic . Przypominam że jak zaczeła się przebudowa stadiony nie było jeszcze mowy o Euro i generalnie był problem z funduszami .Stadion należał do Policji itp . Jakoś się udało to wszystko przeskoczyć .Powstaje stadion na 33 tys ludzi gdzie będzie można pokazać naszą kibicowską siłę w dopingu .Będzie stadion , którego nie będziemy musieli się wstydzić w europie a wy się czepiacie o to że wyjazd dla kosiarki jest nie tam gdzie sobie wymarzyliście . Dramat |
dobrze ze przynajmniej będzie sztuczna trawa
|
La Furia Dell' Est, ja to tylko wyciągnąłem z projektu trybuny zachodniej i dorysowałem linię prostą. Nie wiem czy to jakiś fake, czy realne założenie, jednak skoro jest w dokumentacji, to uznałem, że jest to zobowiązujące założenie.
Na problem widoczności zwracałem uwagę na długo przed montażem siedzisk czy ich zamówieniem, gdy zaczynano budować go na trybunie zachodniej. |
Cytat:
|
La Furia Dell' Est jeśli można zapytać, czyli jeśli wysokości siedzisk nie wpłynęła na widoczność bo sa zgodne z norma to mam rozumieć, ze p oraz kolejny się okazało ze projekt stadionu robił idiota ? Jak można najlepsze miejsca wpakować za betonowy mur za którego od początku było wiadome ze nic nie będzie widać. Ja nie mogę tego pojąc co to w dzisiejszych czasach nie robią wizualizacji jak co będzie wyglądać przy danych założeniach?
|
Panowie.Skoro wysokość od podłoża do siedziska jest znana od lat, pomijam ze dokument PZPN jest z 2009r, to wniosek nasuwa sie sam.Pewnie że mogę przedłużyć konstrukcję nóg fotela, tak aby wysokość siedziska podnieść np. na h.70 cm.Pytanie tylko po co?
Blackluk-przez "łzy" mozna powiedzieć, że dla Pana O., to pierwsze ( i mam nadzieję ostatnie), koty za płoty..........szkoda że naszym kosztem........................ |
Ja się tak zastanawiam jak to jest możliwe że oni tak bajkowo nam mówili że jak co to stadion będzie gotowy na 1 mecz. Jak murawa jest całkowicie w proszku ja nie wiem jak oni chcieli zrobić tą murawę przecież mówił sam podwykonawca że spoko od 2 lipca ma się boisko zielenić bez kitu kto się zajmuję nadzorem i karami za opóźnienia kto te cholerne umowy podpisywał
|
Cytat:
|
Cytat:
Jeśli chodzi o ostatnie zdanie, to najlepiej będzie jak spytasz pana Tajstera. |
Problem maniany z naszym stadionem wypłynął na szersze wody szkoda że na ostatniej stronie ale zawsze PS
http://www.sports.pl/Pilka-nozna/LE-...742,1,833.html Należy podtrzymywac zainteresowanie mediów tematem gdzie miasto i urzędnicy olewają sprawę bo wybory się zbliżają więc Majchrowski bedzie się spuszczał by wyjśc z tej sytuacji z twarzą , jeśli jest to wogóle możliwe . |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl