Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

SpoXsteR 30.03.2010 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 878761)


- nie zakończyły się rozmowy z Wisłą, która chce 25% powierzchni stadionu,

nie znam sie na tym do konca... wiec pytam, jest w tym uwzględnione muzeum i sklep kibica?

i skoro wyceniac beda stadion w oparciu o koszt jego budowy.. ponad 500 mln zl, to juz teraz wiadomo (biorac pod uwage te 25% + cos tam) jaki bedzie mniej wiecej koszt spłaty przez Wisle za wynajem ? no i dla Wisly nie jest najlepiej ze wycena bedzie w oparciu o KOSZT BUDOWY ?

i jesli 3 trybuny maja byc skonczony.. to mamy rozumiec ze z wykonczeniem (E i D) ?

orzeu 30.03.2010 21:20

rav napisales ze wycena bedzie wykonana a Majchrowski ze juz jest. O co tu chodzi?
Nie znam szczegolow i przypuszczam ze sprawa rozbija sie o utrzymanie obiektu (dwoch obiektow w wypadku zostawienia hali) ale wg mnie nie jest najlepszym rozwiazaniem burzenie hali i stawianie nowej.

peterwislak 30.03.2010 21:31

Czyli teraz przepisy pozwalają zorganizować dzień otwarty na stadionie:):) bo to święto pracy 1 wyjątkowy dzień w roku kiedy przepisy nie działają:) oj majcher by sie zbłaźnił kolejny raz

Arapaho 30.03.2010 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez derr (Post 878704)
gdzie sa ci pracownicy na 2 zmiany ??moze o jakiegos ciecia chodziło

od 1 marca miały być 3 zmiany - a robili - czasem- na 2. teraz miały być 2 - to robi jedna :D

sandbender 30.03.2010 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 878813)
od 1 marca miały być 3 zmiany - a robili - czasem- na 2. teraz miały być 2 - to robi jedna :D

Robią na dwie, tyle że krótsze. Po 4 godziny. :>

Bartii 30.03.2010 23:38

Troche gdybania..

Czy ta wycena o koszt budowy nie bedize wygladac cos w tym stylu:
koszt budowy (500 mln) * 25% = 125 mln
125 mln * 1% = 1,25 mln (koszt wynajmu)

?

QBAS 30.03.2010 23:58

Skoro wymianę murawy ma sfinansować obecny wykonawca to moje pytanie jest takie: czy mamy jakieś "parametry" tej murawy zapisane w umowie czy znowu po miesiącu użytkowania murawa będzie do wymiany? Już z doświadczenia wiemy, że co tanie to drogie i jedynie droższa murawa jest w dłuższej perspektywie bardziej opłacalna.

Wiem, że sprawa murawy to wisienka na torcie ale warto już teraz również tę sprawę skonkretyzować.

1q2 31.03.2010 01:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartii (Post 878839)
Troche gdybania..

Czy ta wycena o koszt budowy nie bedize wygladac cos w tym stylu:
koszt budowy (500 mln) * 25% = 125 mln
125 mln * 1% = 1,25 mln (koszt wynajmu)

?

W tym stylu to raczej nie będzie.Te 25% to chyba muszą się do czegoś innego odnosić.Jeśli koszt=wartość (,swoją drogą bardzo ciekawa metoda oceny wartości stadionu.Pomijam fakt że nie wiem co w takim wypadku robił biegły rzeczoznawca jak wystarczył by kalkulator) , to wychodzi coś wręcz odwrotnego - Elementy potrzebne do rozegrania meczu to chyba większość kosztów budowy stadionu.

Ogólnie rzecz biorąc Wisła musi być czujna bo podpisze byle co i po roku okaże się że mimo średniej 20tys ludzi na mecz(wariant optymistyczny), zarobiła mniej niż na starym stadionie, przy średniej 10 tyś - bądź w ogóle nie zarobiła

PiotrG 31.03.2010 01:43

Mnie zastanawia 25% powierzchni stadionu.
Część sportowa - to przecież 3 kondygnacje na trybunie wschodniej (strefy kibiców + -1, jako techniczne i pomieszczenia konserwatora murawy), po 1 na N/W i 5 z 6 kondygnacji trybuny zachodniej, a to na pewno jest więcej niż 25% powierzchni obiektu. Żeby odbył się mecz trzeba wynająć strefy kibiców, szatnie dla zawodników, sędziów, kontroli antydopingowej itp, zaplecze mediów, a to przecież kupa powierzchni. Zresztą nie wiem jak oni to przeliczają. Raczej skłonny jestem sądzić, że te 25% odnosi się do powierzchni biur, które Wisła chce wynająć pod siedzibę klubu.
Trzeba czekać, bo miasto jaj ognia unika wszelkich rzeczowych odpowiedzi na temat przetargów i rozmów o wynajem obiektu.

Cichy 31.03.2010 07:09

A czy była mowa o tym gdzie miałyby grać koszykarki, koszykarze, siatkarki w czasie budowy nowej hali w miejscu starej?

Kuba 31.03.2010 07:13

Jaworzno albo Tomex

PiotrG 31.03.2010 07:26

Cytat:

Zobaczyli m.in. przestronne, oszklone loże z balkonami, w tym lożę prezydencką
Taa, tylko loża prezydencja jest na trybunie zachodniej :F
http://www.dziennik.krakow.pl/pl/reg...euro-2012.html

No to czekamy na głosowanie i jego wyniki.

Arapaho 31.03.2010 08:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 878851)
Mnie zastanawia 25% powierzchni stadionu.
Część sportowa - to przecież 3 kondygnacje na trybunie wschodniej (strefy kibiców + -1, jako techniczne i pomieszczenia konserwatora murawy), po 1 na N/W i 5 z 6 kondygnacji trybuny zachodniej, a to na pewno jest więcej niż 25% powierzchni obiektu. Żeby odbył się mecz trzeba wynająć strefy kibiców, szatnie dla zawodników, sędziów, kontroli antydopingowej itp, zaplecze mediów, a to przecież kupa powierzchni. Zresztą nie wiem jak oni to przeliczają. Raczej skłonny jestem sądzić, że te 25% odnosi się do powierzchni biur, które Wisła chce wynająć pod siedzibę kl
ubu.
Trzeba czekać, bo miasto jaj ognia unika wszelkich rzeczowych odpowiedzi na temat przetargów i rozmów o wynajem obiektu.

Też tak mi się wydaje - chodzi chyba o 25% powierzchni komercyjnej i całą sportową tj.60-70% całego stadionu.Jesli mowa byłaby o 25% z całości - to z tego by wynikało że 75% to komercja a tak nie jest napewno

Wrona 31.03.2010 09:11

Jak to jest z tymi miejscami dla ekip tv? Od jakiegoś czasu przewija się koncepcja, że na trybunie wschodniej będzie zaplecze tv i tam będą ustawiane kamery, tymczasem jednym z wymogów UEFA (przynajmniej dla EURO) jest ustawienie głównych kamer na trybunie w naszym wypadku zachodniej (zachodzące słońce z tyłu, za kamerami). I takie były pierwotne założenia podczas projektowania stadionu. Czy to wersja tymczasowa, a potem przeprowadzka na zachodnią?

Zbyychu 31.03.2010 09:13

Pewnie tymczasowa, skoro trybuna zachodnia będzie kończona jako ostatnia, już po oddaniu stadionu do użytkowania (z tego, co zrozumiałem).

filip74 31.03.2010 09:16

Foteliki wystawione na budowie stadionu w Gdańsku .
Pewnie z tych będą wybierać.

http://images37.fotosik.pl/273/6dc327b3ab989bbemed.jpg

Zbyychu 31.03.2010 09:21

Hm, to w górnym rzędzie, drugie od lewej, trochę przypomina nasze. Mam nadzieje, że nasze będą jednak jednokolorowe, a nie czarne od spodu, byłby trochę zonk ;)
Warszawski sedesik też rozważany, jak widzę. No i przegięty "fotel prezesa".
Nie wiem, jak kwestie techniczne, mocowań, wytrzymałości i wygody, ale estetycznie najbardziej przemawiają do mnie te dwa czerwone po prawej na górze.

LukL 31.03.2010 09:56

Taki mniej więcej będzie widok na boisko z trybuny narożnej:
http://img32.imageshack.us/img32/4632/boiskof.jpg

rav 31.03.2010 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wrona (Post 878883)
Jak to jest z tymi miejscami dla ekip tv? Od jakiegoś czasu przewija się koncepcja, że na trybunie wschodniej będzie zaplecze tv i tam będą ustawiane kamery, tymczasem jednym z wymogów UEFA (przynajmniej dla EURO) jest ustawienie głównych kamer na trybunie w naszym wypadku zachodniej (zachodzące słońce z tyłu, za kamerami). I takie były pierwotne założenia podczas projektowania stadionu. Czy to wersja tymczasowa, a potem przeprowadzka na zachodnią?

To bzdura. Na trybunie wschodniej jest możliwość zainstalowania kamer, ale transmisje będą przeprowadzane tak jak dotychczas - od strony zachodniej. Być może podczas pierwszych meczów, gdy konstrukcja trybuny zachodniej nie będzie gotowa, kamery będą od strony wschodniej.

Vinci 31.03.2010 10:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 878859)
do Cichy: na komisji nie było o tym mowy. Z tego co się dowiedziałem to planują na suchych stawach (tomex), ale tam trzeba zrobić remont lub ewentualnie na kolnej, gdzie jest nowa hala, ale nie ma miejsca dla publiczności. W grę wchodzi też Jaworzno. Ale najbardziej prawdopodobny jest tomex.

A czy na mecze ligowe koszykarek, hala Korony nie spełnia wymogów? Ile na Tomex wchodzi ludzi?

Bartii 31.03.2010 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbyychu (Post 878889)
Hm, to w górnym rzędzie, drugie od lewej, trochę przypomina nasze. Mam nadzieje, że nasze będą jednak jednokolorowe, a nie czarne od spodu, byłby trochę zonk ;)
Warszawski sedesik też rozważany, jak widzę. No i przegięty "fotel prezesa".
Nie wiem, jak kwestie techniczne, mocowań, wytrzymałości i wygody, ale estetycznie najbardziej przemawiają do mnie te dwa czerwone po prawej na górze.

mnie wydaje ze to niebieskie na srodku jest nasze (4rte), inna kwestia ze gdyby na tym stadionie wybrali te same co na stadion Wisly, to ciekawe jak wyrobia z produkcja.. albo maja wystarczajaca moc produkcyjna i bedzie to ich interes zycia albo...

rav 31.03.2010 10:30

Napisał do mnie pracownik wyższego szczebla firmy, która produkować będzie nasze krzesełka - i myślę, że jego informacje rozwieją wszelkie wątpliwości co do mocy produkcyjnych Megan Siting.

Informacja z ich strony internetowej (35 tys. krzesełek rocznie) dotyczy modeli kinowych, teatralnych czy tez audytoryjnych. Dla porównania - Nowy Styl produkuje ich podobno 3-4 razy mniej.

Natomiast technologia produkcji krzesełek stadionowych jest znacznie prostsza. Czas produkcji 1 szt. krzesełka stadionowego jest kilkadziesiąt razy krótszy od 1 szt fotela widowiskowego, tak więc wyprodukowanie np. ok. 50.000 szt krzesełek, to kwestia tygodni niż miesięcy.

Zapewnia więc, że zdążą na czas.
No i jest Wiślakiem od dawna ;) więc myślę, że się przyłożą.

pan Dudi 31.03.2010 10:34

Jak dla mnie pozostanie starej hali to konieczność. Przecież w momencie, kiedy Wisła znajdzie operatora na nową halę (bo sama pewnie nie będzie zainteresowana utrzymywaniem hali poza meczami koszykarek), to gdzie mają się podziać inne sekcje? Przecież siatkarki nie zostaną wpuszczone na halę o pojemności 5000, skoro ich mecze nie cieszą się zbytnią popularnością. Jeśli taki operator będzie miał do wyboru jakiś posrany koncert z jakąś tam widownią, albo mecz siatkarek, czy koszykarzy Wisły, to wybierze oczywiście koncert.

Opcja z grą na jakichś Koronach, Tomexach, czy Jaworznie (!), to dla mnie absurd, skoro na miejscu mamy idealną halę, do goszczenia rozgrywek niższego szczebla!

Już nie będę wspominał, że Cracovia ma mieć 3 hale i nie ma problemu, a my musimy wybierać, mając znacznie większe sukcesy w zasadzie każdej sekcji, która też występuje u nich.

rav 31.03.2010 10:49

TS Wisła chce być operatorem całej hali.
Już teraz nie będzie można grać w kosza w PLKK. Nie wiem jak z II ligą koszykarzy (od nowego sezonu pewnie III) czy I ligą koszykarek. Pamiętaj jeszcze o tzw. nowej hali.
Nowa hala ma mieć maksimum 5 tys. miejsc, ale z tego mnóstwo miejsc "rozkładanych". Na co dzień będą tu trzy boiska treningowe.
A starą halę coraz trudniej utrzymać: przeciekający dach, przegniłe ściany...

Staszek 31.03.2010 11:01

Zburzenie starej hali skomplikuje zycie nie tylko sekcji koszykowki ale i siatkarskiej ,judo ,gimnastycznej itp .Jest jeszcze basen .To powazne wyzwanie dla wladz TS.

Ups ,faktycznie zapedzilem sie z tym wyburzaniem ;)

rav 31.03.2010 11:08

Judo? Gimnastyczki? Basen?
Zburzona ma być sama hala a nie cały budynek.

Bi@ły89 31.03.2010 11:15

LukL czy to zdjęcie, które wkleiłeś było robione z samej góry tj. z najwyższego rzędu, gdzie będą krzesełka w narożniku?

pan Dudi 31.03.2010 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 878916)
TS Wisła chce być operatorem całej hali.
Już teraz nie będzie można grać w kosza w PLKK. Nie wiem jak z II ligą koszykarzy (od nowego sezonu pewnie III) czy I ligą koszykarek. Pamiętaj jeszcze o tzw. nowej hali.
Nowa hala ma mieć maksimum 5 tys. miejsc, ale z tego mnóstwo miejsc "rozkładanych". Na co dzień będą tu trzy boiska treningowe.
A starą halę coraz trudniej utrzymać: przeciekający dach, przegniłe ściany...

Czyli rozumiem, że sytuacja typu "koszykarze- juniorzy nie mają gdzie grać", a obok stoi pusta pięciotysięczna hala nie będzie miała miejsca? Hmm. Orientujesz się, jak do całej sprawy podchodzą działacze TSu?

LukL 31.03.2010 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bi@ły89 (Post 878928)
LukL czy to zdjęcie, które wkleiłeś było robione z samej góry tj. z najwyższego rzędu, gdzie będą krzesełka w narożniku?

Chyba przed ostatni rząd...
..a zdjęcie na stojąco robione

Arapaho 31.03.2010 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 878897)
Taki mniej więcej będzie widok na boisko z trybuny narożnej:
http://img32.imageshack.us/img32/4632/boiskof.jpg


I ciekawe jak zabezpieczą ludzi na dole trybuny południowej żeby " mądrale" nie rzucaly w nich jakimś badziewiem...?Postawią plekse to zasłonią częśc boiska.
Wg.mnie jest to bezsensowne miejsce.Stara lokalizacja jest dużo lepsza.Jeden ewentualny bufor mniej, brak zagrożenia dla pikników a ponadto zapewniałaby ciagłość kibiców Wisły - lepsza koordynacja dopingu -o ile wschodnia i południowa bedą dopingować :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl