Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

willow 05.07.2010 21:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 928770)
To kto powierza nadzór nad inwestycją za 500 mln zł babie, która nigdy w życiu meczu nie widziała?

Przy czym pisałem już, że wiele wskazuje na to, że ten asfalt to efekt cięć ZIKiT-u, a nie wymysł projektanta.

Wspominałem wcześniej, że Wisła także ma swój udział w tym całym bałaganie. Ale znacznie mniejszy niż piszesz.

To ZIKiT wydaje ciężkie pieniądze na stadion, dostał wiele lat temu książkę licencyjną PZPN i wytyczne UEFA, i miał obowiązek zrobić ten stadion zgodnie z wymogami.

Tak naprawdę, to Wisła powinna wyrażać życzenia ws. detali: wyposażenia niektórych wnętrz czy krzesełek. A nie uczyć ich, że asfalt dookoła murawy jest nieestetyczny i niebezpieczny.


Po pierwsze Rafale, Wisła na razie nic nie może sobie życzyć, bo do stadionu nie ma żadnych praw. Brak decyzyjności w naszym klubie przez ostatnie kilkanaście miesięcy spowodował, że do tej pory nie ma dogadanych z miastem spraw dot. umowy najmu, jej kwoty czy kwestii operatora.
A jest to ewidentnie jeden z czynników opóźniających inwestycję.

Po drugie, Wisła uczestniczyła w ustalaniu szczegółów projektowych więc jakim cudem nie wychwyciła takich baboli, jak asfalt wokół murawy?

Po trzecie, nawet jeśli powierzasz budowę swojego domu firmie budowlanej, to, jak mniemam, będziesz starał się być na budowie codziennie, żeby osobiście nadzorować pracę. I na bieżąco reagowałbyś na błędy projektowe czy wykonawcze. A nawet jeśli nie Ty osobiście, to ktoś z Twojego ramienia.
Zapytam: dlaczego nie było od strony Wisły inspektora, który nadzorowałby budowę?

Oczywiście ZIKIT ma również ogromny udział w tej kompromitacji. Pewnie i Polimex nie jest bez winy.
Ale niestety nasz klub również.

licoo 05.07.2010 21:49

W tym momencie to bym chciał żeby Cupiał się wkurzył i powiedział że jego drużyna nie będzie grać na tym stadionie. On wyłoży kasę, wykupi np tereny Wawelu Kraków i wybuduje tam zajebisty stadion. A na tym moglibyśmy pograć np jakieś 2 lata dopóki nie wybudują nowego, lepszego. Ciekawe co wtedy by Majchrowski i jego świta zrobili, błagali by na kolonach żeby Cupiał tego nie robił:D

rafil 05.07.2010 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 928808)
W tym momencie to bym chciał żeby Cupiał się wkurzył i powiedział że jego drużyna nie będzie grać na tym stadionie. On wyłoży kasę, wykupi np tereny Wawelu i wybuduje tam zajebisty stadion. A na tym moglibyśmy pograć np jakieś 2 lata dopóki nie wybudują nowego, lepszego. Ciekawe co wtedy by Majchrowski i jego świta zrobili, błagali by na kolonach żeby Cupiał tego nie robił:D

pomijając fakt, że Cupiał chyba nie ma tych kilkuset milionów na stadion, to pomysł dobry :D mógłby wykupić tereny od Nadwiślanu np. :D

element 05.07.2010 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 928793)
Brak decyzyjności w naszym klubie przez ostatnie kilkanaście miesięcy spowodował, że do tej pory nie ma dogadanych z miastem spraw dot. umowy najmu, jej kwoty czy kwestii operatora.
A jest to ewidentnie jeden z czynników opóźniających inwestycję.

I ten argument kompletnie do mnie nie przemawia.
Czy Ty chciałbyś w ślepo podpisywać coś warte ponad PÓŁ MILIARDA ZŁOTYCH by potem obudzić się z ręką w nocniku?
Jak Wisła miała cokolwiek podpisywać skoro do teraz Majchrowski nie uporał się z obliczeniem ile będzie wart stadion.
I tu jest ten haczyk założony przez miasto. Bo gdyby Wisła coś wcześniej podpisała nie będąc świadoma ile tak na prawdę to i ówdzie będzie kosztować mimo że byliby karmieni słodkim pierdzeniem jak my do teraz choćby z oddaniem stadionu do użytku to po wszystkim okazałoby się że Wisła podpisała umowy, które finansowo mogłyby je stoczyć na same dno. Stadion miał kosztować nieco ponad 400 mln. Teraz się mówi o 550, a to chyba nie koniec.
Różnica? prawie 150 mln zł! A na dniach może się okazać że będzie to dużo, dużo więcej.
No więc na chłopski rozum początkowo Wisła podpisuje umowę z miastem - wynajem itp
Coś za co miała Wisła pierwotnie płacić przykładowo 5 mln zł teraz okazałoby się że cena ta wynosi przykładowo 15 mln zł! I właśnie dziękować Bogu że nie popełniliśmy tego błędu bo odbijałoby nam się to czkawką przez następne 20 lat.
Dlatego nie dziwi mnie że Wisła chcę mieć stuprocentową pewność ile czego będzie, jak to będzie wyglądać i jakie będą tego koszta. I mam nadzieje że nie oczekuje na słowa rzucone na pysk bo w tym to miasto jest dobre. Tylko zaczeka do końca budowy mając wszystko czarno na białym jak to wygląda i za co tak na prawdę płacą.

Cytat:

Po drugie, Wisła uczestniczyła w ustalaniu szczegółów projektowych więc jakim cudem nie wychwyciła takich baboli, jak asfalt wokół murawy?
I tu jest właśnie problem z tym stadionem. Bo oni tną koszta i zmieniają co po chwila koncepcje projektu.
Pierwotnie nie miało być asfaltu ale na tydzień przed położeniem murawy wyskoczyli z asfaltem. Takich wymian było prawdopodobnie setki. I przy okazji odsyłam do góry. Sam sobie odpowiedziałeś czemu Wisła nie zamierza się na dziś dzień dogadywać z miastem - bo koncepcja ciągle się zmienia i koszty ciągle rosną.
To tak jakby Ci budowali dom. Pierwotnie miało być 5 pokoi. Ale coś tam nie spasowało i jednak będą 3. Jakbyś się czuł?
I tak to wygląda ze stadionem.
Więc na **** coś podpisywać skoro ciągle tną w chuja i do teraz nie wiadomo ile będzie choćby kołowrotów. Oni nie wiedzą ile będzie kołowrotów na 10 dni przed meczem (tak zakładali). I Ty oczekujesz że z takimi pustakami Wisła będzie podpisywać umowę. Już **** z kołowrotami. My nie wiemy nawet kiedy oddadzą C do użytku i Wisła w ślepo ma coś podpisywać i operować stadionem. Jakim stadionem i co pod nim będzie się znajdować? bo pierwotne projekty i schematy można w dupsko wsadzić skoro jutro im się odwidzi i wymyślą lotnisko na środku boiska dla helikopterów.

picasso 05.07.2010 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 928808)
W tym momencie to bym chciał żeby Cupiał się wkurzył i powiedział że jego drużyna nie będzie grać na tym stadionie. On wyłoży kasę, wykupi np tereny Wawelu i wybuduje tam zajebisty stadion. A na tym moglibyśmy pograć np jakieś 2 lata dopóki nie wybudują nowego, lepszego. Ciekawe co wtedy by Majchrowski i jego świta zrobili, błagali by na kolonach żeby Cupiał tego nie robił:D

nic.nie wydaliby pozwolenia na budowę.

wojti11795 05.07.2010 21:56

licoo napisał(a):http://www.wislakrakow.com/forum/ima...s/viewpost.gif
Cytat:

W tym momencie to bym chciał żeby Cupiał się wkurzył i powiedział że jego drużyna nie będzie grać na tym stadionie. On wyłoży kasę, wykupi np tereny Wawelu i wybuduje tam zajebisty stadion. A na tym moglibyśmy pograć np jakieś 2 lata dopóki nie wybudują nowego, lepszego. Ciekawe co wtedy by Majchrowski i jego świta zrobili, błagali by na kolonach żeby Cupiał tego nie robił:D
Heh może jeszcze nie na terenach Wawelu tylko w Myślenicach:D

A z innej beczki, pamiętam jak kiedys mówili że na Hutniku nie można grać LE, żeby się nie okazało że musimy grać w Sosnowcu

harthausen 05.07.2010 21:58

^^ to akurat najmniejsza przeszkoda. Wystarczy, że wykupi (oczywiście to czysto hipotetyczne gry słowne) choćby takie boisko Kmity w Zabierzowie (od klubu czy miasta, egal, do tego kto jest właścicielem) i mu Majcher może skoczyć z PnB.

Charlie 05.07.2010 22:00

Cytat:

A z innej beczki, pamiętam jak kiedys mówili że na Hutniku nie można grać LE, żeby się nie okazało że musimy grać w Sosnowcu
Skoro delegat UEFA dopuścił stadion Hutnika to znaczy, że można na nim grać przynajmniej eliminacje, bo fazy grupowej raczej na pewno nie.

willow 05.07.2010 22:03

Element, a skąd info, że pierwotnie nie miało być asfaltu? Poproszę o jakieś źródła. Podobnie poproszę o źródła, że co chwila są zmieniane koncepcje z powodu cięcia kosztów. Bo według mnie są zmieniane z powodu błędów projektowych i zmian przepisów budowlanych, m.i. ppoż. Pokażesz mi jakieś dokumenty, czy po prostu powielasz plotki?

A propo`s domu. Gdybym nadzorował jego budowę, nie dopuściłbym, aby zamiast 5 pokoi zrobiono 3. To chciałem przekazać podając ten przykład.

element 05.07.2010 22:12

Cytat:

Podobnie poproszę o źródła, że co chwila są zmieniane koncepcje z powodu cięcia kosztów. Bo według mnie są zmieniane z powodu błędów projektowych i zmian przepisów budowlanych
Bez różnicy, na to samo wychodzi.
Tylko czemu Wisła ma przez to cierpieć?

Co do domu dlatego nie wspomniałem o tym że Ty przykładowo za niego płacisz, a jedynie ktoś Ci go za frajer buduje. Ale miałbyś wstępne zapewnienia że będziesz miał do dyspozycji 5 pokoi. Zacierasz rączki i pod koniec okazuje się że jednak 3. I Wisła też do stadionu nic się nie dokłada ale to nie zmienia faktu że ktoś jej będzie nakazywał coś podpisywać w ciemno. Bo skoro obiecują jej że będą mieli tego 10 sztuk, a czegoś innego 5 by potem okazało się że tego pierwszego będzie o połowę mniej, a z tej piątki zrobi się dwójka to z jakiej racji Wisła ma podpisywać coś na co się pierwotnie nie zgadzała? To jest z kogoś robienie w chuja. I to w biały dzień.
Rozumiem, Wisła nic nie płaci za wynajem itp. Więc bez różnicy. Ale tu się rozchodzi o grube miliony. Grube miliony z budżetu klubu, budżetu naszego kochanego klubu do którego każdy z nas w jakimś stopniu się dokładał i dokłada i jesteśmy jego cząstką. Dlatego mi to robi wielką różnicę czy podpiszą umowę od razu czy po dwóch latach. Czy zakontraktują piłkarza za milion euro czy za 200 tyś. Wszyscy na tym zyskujemy i jednocześnie wszyscy tracimy i tak jak klub się musi liczyć z każdym groszem tak jak i przede wszystkim my musimy to robić.

nt5 05.07.2010 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 928826)
Element, a skąd info, że pierwotnie nie miało być asfaltu? Poproszę o jakieś źródła. Podobnie poproszę o źródła, że co chwila są zmieniane koncepcje z powodu cięcia kosztów. Bo według mnie są zmieniane z powodu błędów projektowych i zmian przepisów budowlanych, m.i. ppoż. Pokażesz mi jakieś dokumenty, czy po prostu powielasz plotki?

A propo`s domu. Gdybym nadzorował jego budowę, nie dopuściłbym, aby zamiast 5 pokoi zrobiono 3. To chciałem przekazać podając ten przykład.

Interia.pl
Cytat:

- Wisła brała udział w uzgodnieniach dokumentacji. W momencie, gdy rzeczywiście ze względów bezpieczeństwa projektant nie wyraził zgody na ułożenie tam kostki, to padła propozycja, żeby zrobić to z betonu. Analizujemy ten problem. To nie jest kwestia naszego uporu. Proszę pamiętać, że mamy "deadline" oddania, więc nie możemy zaczynać projektowania od nowa - zwraca uwagę Joanna Niedziałkowska, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.
http://obrazy.2012.org.pl/images/sto...w/krakow1d.jpg

Na tej wizualizacji też nie widać asfaltu. Nawet kostki brukowej.

mav23 05.07.2010 22:37

1. Kwestia foteli w lożach VIP - projektant został pozbawiony jakiegokolwiek wpływu na wybór foteli, które okazały się nie bardziej kinowe niż stadionowe. Co spowodowało że widok na murawę jest jaki jest. Murek spełnia minimum normy czyli (pion+poziom) 120cm, przy zastosowaniu odpowiedniego siedziska nie było by żadnych problemów. Ale sprawa jest już rozwiązana będą odpowiednie poprawki wszystko będzie ok.
2. Sprawa kranów przy umywalkach - ręce opadają - w medialnym są takie i nikt przez kilka lat nie protestował i nagle zaczyna się szukanie błędów i lament. Jeden przycisk, woda z mieszalnika zawsze w optymalnej temperaturze, do tego duża oszczędność wody - nie nowość w obiektach użyteczności publicznej.
3. Belki pod górną trybuną na zachodniej - w tej chwili malowane białą farbą o odpowiednich właściwościach przeciwkorozyjnych i ogniowych następnie kolor niebieski taki jak na wschodniej.
4. Kostka brukowa w pasie o szerokości 4 m przy rowie bezpieczeństwa - absurd - jest zadyma wypadają kibice na murawę i strzał kosteczką w trybunę - i wtedy zacznie się gadanie że projektant zawalił.
Co więcej osobiście uważam że kostka wyglądała by jeszcze gorzej niż asfalt.
Ale w tej sprawie trwają jeszcze rozmowy.
5. Sprawa układu krzesełek. I tu po raz kolejny sprawa odbyła sie bez udziału projektanta - gwarantuje że gdyby wzór trafił do architektów obcięta szóstka została by zauważona.
6. Pisuary - o tym tez była mowa - długie rynny nie są żadną nowością. Przytoczę często stawiany za wzór stadion allianz arena, gdzie pojawiają się takie same. A to że z jednej z ubikacji będzie widać Błonia - dla mnie bomba, załatwiasz sprawę z pięknym widokiem. Ubikacja jest na prawie 10 metrach nad ziemią więc nie wydaje mi się żeby ktoś z zewnątrz mógł wypatrzeć cokolwiek :)

Wydaje mi się że pojawił się nowy sposób na spędzanie wolnego czasu przed monitorem - znajdź 3 błędy na stadionie Wisły Kraków, trochę tu jednak za dużo paniki i szumu. Jeżeli pojawią się błędy po zakończeniu prac wtedy należy na nie zwracać uwagę i szukać winowajcy. Na każdej budowie pojawiają się dziwne i nie przewidziane sprawy - do takich rzeczy przewidziano nadzory autorskie i inspektorów nadzoru.

iiYama 05.07.2010 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mav23 (Post 928847)
1. Kwestia foteli w lożach VIP - projektant został pozbawiony jakiegokolwiek wpływu na wybór foteli, które okazały się nie bardziej kinowe niż stadionowe. Co spowodowało że widok na murawę jest jaki jest. Murek spełnia minimum normy czyli (pion+poziom) 120cm, przy zastosowaniu odpowiedniego siedziska nie było by żadnych problemów. Ale sprawa jest już rozwiązana będą odpowiednie poprawki wszystko będzie ok.

Czyli jednym słowem zmian dokonał ZIKiT szukając gdzie się da oszczędności...

Jakie poprawki masz na myśli? Skoro murek spełnia wymogi wysokości rozumiem że będzie wykonywana wylewka by podnieść widzów o kilkanaście cm w górę.

Donki 05.07.2010 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mav23 (Post 928847)
1. Kwestia foteli w lożach VIP - projektant został pozbawiony jakiegokolwiek wpływu na wybór foteli, które okazały się nie bardziej kinowe niż stadionowe. Co spowodowało że widok na murawę jest jaki jest. Murek spełnia minimum normy czyli (pion+poziom) 120cm, przy zastosowaniu odpowiedniego siedziska nie było by żadnych problemów. Ale sprawa jest już rozwiązana będą odpowiednie poprawki wszystko będzie ok.

A można wiedzieć jakie bedą te poprawki??

pawelwislak 05.07.2010 22:45

Prawda jest taka że Cupiał wraz z którymś sponsorem chcieli swego czasu wybudować stadion z własnych środków ale niestety wtedy polityka miasta była nie damy terenów bo nie! I temat upadł a prawdopodbnie gdyby wtedy do tego doszło nasza sytuacja wyglądała by zupełnie inaczej zarówno Wisły jak i Krakowa(czytaj Euro) bo bylibyśmy od dłuższego czasu jedynym klubem z dużym stadionem. Ale było minęło cieszmy się że może się doczekamy na wiosnę otwartego stadionu...

anthony09 05.07.2010 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mav23 (Post 928847)
1. Kwestia foteli w lożach VIP - projektant został pozbawiony jakiegokolwiek wpływu na wybór foteli, które okazały się nie bardziej kinowe niż stadionowe. Co spowodowało że widok na murawę jest jaki jest. Murek spełnia minimum normy czyli (pion+poziom) 120cm, przy zastosowaniu odpowiedniego siedziska nie było by żadnych problemów. Ale sprawa jest już rozwiązana będą odpowiednie poprawki wszystko będzie ok.
2. Sprawa kranów przy umywalkach - ręce opadają - w medialnym są takie i nikt przez kilka lat nie protestował i nagle zaczyna się szukanie błędów i lament. Jeden przycisk, woda z mieszalnika zawsze w optymalnej temperaturze, do tego duża oszczędność wody - nie nowość w obiektach użyteczności publicznej.
3. Belki pod górną trybuną na zachodniej - w tej chwili malowane białą farbą o odpowiednich właściwościach przeciwkorozyjnych i ogniowych następnie kolor niebieski taki jak na wschodniej.
4. Kostka brukowa w pasie o szerokości 4 m przy rowie bezpieczeństwa - absurd - jest zadyma wypadają kibice na murawę i strzał kosteczką w trybunę - i wtedy zacznie się gadanie że projektant zawalił.
Co więcej osobiście uważam że kostka wyglądała by jeszcze gorzej niż asfalt.
Ale w tej sprawie trwają jeszcze rozmowy.
5. Sprawa układu krzesełek. I tu po raz kolejny sprawa odbyła sie bez udziału projektanta - gwarantuje że gdyby wzór trafił do architektów obcięta szóstka została by zauważona.
6. Pisuary - o tym tez była mowa - długie rynny nie są żadną nowością. Przytoczę często stawiany za wzór stadion allianz arena, gdzie pojawiają się takie same. A to że z jednej z ubikacji będzie widać Błonia - dla mnie bomba, załatwiasz sprawę z pięknym widokiem. Ubikacja jest na prawie 10 metrach nad ziemią więc nie wydaje mi się żeby ktoś z zewnątrz mógł wypatrzeć cokolwiek :)

Wydaje mi się że pojawił się nowy sposób na spędzanie wolnego czasu przed monitorem - znajdź 3 błędy na stadionie Wisły Kraków, trochę tu jednak za dużo paniki i szumu. Jeżeli pojawią się błędy po zakończeniu prac wtedy należy na nie zwracać uwagę i szukać winowajcy. Na każdej budowie pojawiają się dziwne i nie przewidziane sprawy - do takich rzeczy przewidziano nadzory autorskie i inspektorów nadzoru.

Takich gościu lubię :) Szybko, na temat, bez jakiś awantur, mamy nadzieję, że wszystko będzie ok ;] Naszą rolą jest zadawać pytania, a inni powinni na nie odpowiadać ;)

1q2 05.07.2010 22:52

mav23 - jak już jesteś - czy ze środka loży(skyboksu) będzie możliwość oglądania meczu na żywo(przez szybę)?

Manson33 05.07.2010 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mav23 (Post 928847)
4. Kostka brukowa w pasie o szerokości 4 m przy rowie bezpieczeństwa - absurd - jest zadyma wypadają kibice na murawę i strzał kosteczką w trybunę - i wtedy zacznie się gadanie że projektant zawalił.
Co więcej osobiście uważam że kostka wyglądała by jeszcze gorzej niż asfalt.
Ale w tej sprawie trwają jeszcze rozmowy.

No i może te rozmowy coś zmienią, choć z drugiej strony nie zauważyłem wielkiego szumu o kostkę na przykład w Lubinie.

http://foto.imgv.ziolo.eu/7c43ce9b22...ebia-lubin.jpg

SpoXsteR 05.07.2010 22:55

jezuniu.. tylko nie kostki jak na Legii.. to jest ohydne.. juz jeden spacerniak przed D i E praktykowalismy ..

jak mozesz Mav to napisz czy beda podwieszane male plazmy przed skyboxami z zewnatrz (w tych miejscach http://img257.imageshack.us/img257/268/blad.gif)
albo czy bedzie mozliwosc ich podlaczenia , bo np. bedzie to lezec w gestii klubu.. chyba rozumiemy sie ..

Cytat:

Jakie poprawki masz na myśli? Skoro murek spełnia wymogi wysokości rozumiem że będzie wykonywana wylewka by podnieść widzów o kilkanaście cm w górę.
tylko zeby to podniesienie nie sprawilo ze wtedy drugi wyzszy rzad foteli bedzie przykryta od gory.. w sensie musi byc proporcja odleglosci.. zeby dolny rzad glow nie przykryl gore..

crazykaro 05.07.2010 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mav23 (Post 928847)
1. Kwestia foteli w lożach VIP - projektant został pozbawiony jakiegokolwiek wpływu na wybór foteli, które okazały się nie bardziej kinowe niż stadionowe. Co spowodowało że widok na murawę jest jaki jest. Murek spełnia minimum normy czyli (pion+poziom) 120cm, przy zastosowaniu odpowiedniego siedziska nie było by żadnych problemów. Ale sprawa jest już rozwiązana będą odpowiednie poprawki wszystko będzie ok.
2. Sprawa kranów przy umywalkach - ręce opadają - w medialnym są takie i nikt przez kilka lat nie protestował i nagle zaczyna się szukanie błędów i lament. Jeden przycisk, woda z mieszalnika zawsze w optymalnej temperaturze, do tego duża oszczędność wody - nie nowość w obiektach użyteczności publicznej.
4. Kostka brukowa w pasie o szerokości 4 m przy rowie bezpieczeństwa - absurd - jest zadyma wypadają kibice na murawę i strzał kosteczką w trybunę - i wtedy zacznie się gadanie że projektant zawalił.
Co więcej osobiście uważam że kostka wyglądała by jeszcze gorzej niż asfalt.
Ale w tej sprawie trwają jeszcze rozmowy.
5. Sprawa układu krzesełek. I tu po raz kolejny sprawa odbyła sie bez udziału projektanta - gwarantuje że gdyby wzór trafił do architektów obcięta szóstka została by zauważona.

Wydaje mi się że pojawił się nowy sposób na spędzanie wolnego czasu przed monitorem - znajdź 3 błędy na stadionie Wisły Kraków, trochę tu jednak za dużo paniki i szumu. Jeżeli pojawią się błędy po zakończeniu prac wtedy należy na nie zwracać uwagę i szukać winowajcy. Na każdej budowie pojawiają się dziwne i nie przewidziane sprawy - do takich rzeczy przewidziano nadzory autorskie i inspektorów nadzoru.

Ad 1.Mam takie pytanie mav23
Dlaczego ten murek jest betonowy a nie aluminiowy z przeszkleniami ?? Beton nie dośc że zasłania to dodatkowo zaciemnia skyboxy które i tak są dość ciemne przez stopnice ale to akurat nie problem.
Jakie będzie rozwiązaine zaistniałego problemu??

Ad2. Co do kranów to w kazdym nowym budynku jak CH, kina czy biura są takie krany ale oczywiście ktoś musiał głupie pytanie zadać

Ad4. Moze i asfalt lepiej bedzie wyglądał od kostki brukowej ale przeciez przez ostatnie lata przy A/B była ułożona kostka brukowa i jakoś nie przypominam sobie żeby ktokolwiek ją wyrywał. Poza tym asfalt to nie problem o ile będzie miał 3m szerokości a nie tak jak to przedstawiono, wszystko co za banerami reklamowymi będzie wyasfaltowane jak tor F1 :p

Ad 5 Dlaczego projektant od razu nie przedstawił projektu (nawet nie od razu ale pół roku temu mozna było przedstawić jakiś projekt tak żeby można go było ocenić). A skoro żadnych informacji na temat projektu układu siedzeń nie było to niestety kibice wzięli sprawy w swoje ręce i jest to co jest

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelwislak (Post 928856)
Prawda jest taka że Cupiał wraz z którymś sponsorem chcieli swego czasu wybudować stadion z własnych środków ale niestety wtedy polityka miasta była nie damy terenów bo nie! I temat upadł a prawdopodbnie gdyby wtedy do tego doszło nasza sytuacja wyglądała by zupełnie inaczej zarówno Wisły jak i Krakowa(czytaj Euro) bo bylibyśmy od dłuższego czasu jedynym klubem z dużym stadionem. Ale było minęło cieszmy się że może się doczekamy na wiosnę otwartego stadionu...

Pamiętam to. Z tego co pamiętam to chyba miasto zgłosiło się do PZPN czy ministerswa sportu w sprawie dotacji ale wszystko upadlo bo potrzebna była kasa na stadion w Chorzowie, a że wtedy PZPN to były ludki ze Śląska to o kasie mogliśmy zapomnieć i stadion nie powstał

mav23 05.07.2010 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 928851)
Jakie poprawki masz na myśli? Skoro murek spełnia wymogi wysokości rozumiem że będzie wykonywana wylewka by podnieść widzów o kilkanaście cm w górę.

Coś w tym stylu. Podniesienie posadzki + dodanie poręczy w poziomie dla zachowania wymogów.

Cytat:

mav23 - jak już jesteś - czy ze środka loży(skyboksu) będzie możliwość oglądania meczu na żywo(przez szybę)?
Chyba nie. Ale sprawdzę to jutro na 100% i dam znać

Cytat:

Dlaczego ten murek jest betonowy a nie aluminiowy z przeszkleniam
- tak to zaprojektowano. Np. aby osoba w loży była bardziej anonimowa i nikt z zewnątrz do niej nie zerkał.

Cytat:

Ad4. Moze i asfalt lepiej bedzie wyglądał od kostki brukowej ale przeciez przez ostatnie lata przy A/B była ułożona kostka brukowa i jakoś nie przypominam sobie żeby ktokolwiek ją wyrywał. Poza tym asfalt to nie problem o ile będzie miał 3m szerokości a nie tak jak to przedstawiono że wszystko co za banerami reklamowymi będzie wyasfaltowane jak tor F1 :p
Szerokość 4m i nic więcej. Żadnej rozgrzewki na asfalcie. A jeżeli jednak wyrwie za rok czy 2.

Cytat:

Ad 5 Dlaczego projektant od razu nie przedstawił projektu (nawet nie od razu ale pół roku temu mozna było przedstawić jakiś projekt tak żeby można go było ocenić). A skoro żadnych informacji na temat projektu układu siedzeń nie było to niestety kibice wzięli sprawy w swoje ręce i jest to co jest
Nie pracuje zbyt długo - z tego co słyszałem w zamierzeniu projektantów wszystkie krzesełka na nowych trybunach miały być niebieskie i tylko biała gwiazda na północnej taki projekt był od początku- chyba by wśród kibiców nie przeszło :)

Cytat:

tylko zeby to podniesienie nie sprawilo ze wtedy drugi wyzszy rzad foteli bedzie przykryta od gory.. w sensie musi byc proporcja odleglosci.. zeby dolny rzad glow nie przykryl gore..
Spokojnie o takich rzeczach tez się pamięta.

Cytat:

jak mozesz Mav to napisz czy beda podwieszane male plazmy przed skyboxami z zewnatrz (w tych miejscach http://img257.imageshack.us/img257/268/blad.gif)
Z tego co wiem nie. Ale możliwość zamontowania istnieje. Jednak to już chyba w gestii Klubu.

VanBasten 05.07.2010 23:07

mav23 ....wreszcie ktoś rozsądny ) Nie mam wątpliwości że miasto odwaliło amatorszczyzne , popełniono wiele błedów i stadion nie powala z nóg . ALe czepianie się takich pierdół jak kolor wsporników , odcień krzesełek , brak zimnej wody itp świadczy tylko o tym , że większość tu piszących to zwykli internetowi idioci ......sorry za te słowa ale do innych wniosków nie można dojść czytaąc te wszystkie bzdury .

anthony09 05.07.2010 23:20

ale ja mam podstawowe pytanie czy te narożnik (dziura pomiędzy trybunami a dachem)i zostaną załatane jakąś pleksą czy czymś podobnym ? To pytanie się już pojawiało ale nie było odpowiedzi ...

crazykaro 05.07.2010 23:21

^^ I jeszcze pytanie czy od strony okrąglaka trybuna A/B będzie osłonięta tak jak E?

Przydałby się taki mav23 jeśli nie od początku to przynajmniej w ostatnich dwóch latach. Przynajmniej projektanci by wiedzieli na czym zależy kibicom i stadion byłby bardziej dopracowany.

Dzięki za odpowiedź :-)

Bronowianin 06.07.2010 00:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 928753)
Sposób w jaki jest realizowana inwestycja w stadion Wisły jest skandaliczny. Mam nadzieje, że Majchrowski na tym popłynie.


Tylko widzisz, procent osób które zdają sobie sprawę ze skandalicznej realizacji tej budowy jest niewielki. Przeważają osoby które nie znają szczegółów i nie mają pojęcia o tych wszystkich błędach, niedoróbkach itp. Ludzie po prostu cieszą się że robi się cokolwiek, wiesz wezmą do ręki gazetkę wydawaną przez UM (bodajże to KRAKÓW.PL) i przeczytają propagandowy tekst w którym mowa o tym że na R 22 powstaje rzekomo stadion klasy ELITE i mają wrażenie że nie jest źle.

Sam słyszałem nie raz jak ludzie, którzy w jakiś sposób się z Wisłą utożsamiają, od czasu do czasu pójdą na jakiś mecz, ale nie znają sytuacji w klubie, jaj ze stadionem itd. mówią że extra bo wreszcie będzie zajebisty stadion, wszyscy właśnie na to czekali itp. Oni zdają sobie sprawę tylko z dobrych stron budowy tego stadionu i takich ludzi (wyborców) będzie właśnie masa, a osób które 'siedzą' w sprawach tego klubu jest w porównaniu z nimi niewiele. Dlatego wydaje mi się że jaja z naszą budową nie odbiją się negatywnie dla Majchrowskiego. Jeszcze jak zdążyliby dajmy na to jakimś cudem przed wyborami samorządowymi skończyć trybunę wschodnią, to przetnie sobie wstęgę, kard. Stanisław 'kapelan PO' Dziwisz poświęci i co najwyżej poparcie mu o parę setnych procenta podskoczy...

1q2 06.07.2010 00:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 928911)
kard. Stanisław 'kapelan PO' Dziwisz

No, po ostatnich wydarzeniach to łatkę PO trzeba mu odczepić ;)

A co do mojego pytania do mava23 a propos przeszklonych skyboxów(od strony stadionu) i możliwości oglądania z nich meczów.
To jest ważne i tak np będzie u parchów.To u nas jeszcze bardziej ważne, bo chyba nikt płacący ogromne sumy nie będzie chciał być upchnięty jak w kinie - w miejscu przypominającym stanowisko snajperskie.Z góry beton z dołu beton i beton z przodu

A pytam się też dla tego że nasz Wielki Architekt - Dyzma jeśli chodzi o projektowanie stadionów - jakiś czas temu zapowiadał tak.

'...Do tego między piętrami trybun powstaną 33 loże, każda o powierzchni 35 m kw. Będzie można w nich zasiąść w fotelach obitych skórą. Do lóż, przeszklonych od strony boiska, poprowadzą osobne wejścia...'

Domyślam się że to przeszklenie od strony boiska nie jest po to by podziwiać miejsce na telebim albo ptaki krążące nad parkiem Jordana, tylko po to by móc ze środka skyboxu - oglądnąć sobie mecz

ps i to nie jest że się wszystkiego czepiam, tylko nie zdziwię się jak większość z tych całych skyboxów, będzie zwykłymi pustostanami

KOMINEK 06.07.2010 07:18

W dzisiejszej Wyborczej jest artykuł o naszym stadionie – miałki jak cholera, coś napisali, ale na dobrą sprawę nic wynika z niego, kto tak naprawdę zawalił, że nadal stadionu nie ma.

Cała ta sytuacja niewątpliwie doprowadza nas do białej gorączki.

Może, więc ludzie, którzy w tym temacie siedzą stworzyliby by tekst o obietnicach naszego prezydenta, o zaniedbaniach, o wszystkich wspaniałych pomysłach, o usterkach, o odpowiedziach (lub ich braku) na interpelacje - i taki tekst wysłać do gazet.

Wybory się zbliżają, jest mundial (wzrasta zainteresowanie piłką), wakacyjny sezon ogórkowy – może media kupią.

Politycy bardzo nie lubią zainteresowania mediów w drażliwych dla nich tematach. Niech informacja idzie w świat może to coś nam pomoże.

Od kogo ma być ten list/ petycja/ informacja ?
Tu rodzi się problem ?
Zbierać przez internet podpisy ? (pesel imię nazwisko – są takie strony gdzie można taką akcje przeprowadzić)
Może jakieś inne propozycje.

willow 06.07.2010 07:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mav23 (Post 928847)
1. Kwestia foteli w lożach VIP - projektant został pozbawiony jakiegokolwiek wpływu na wybór foteli, które okazały się nie bardziej kinowe niż stadionowe. Co spowodowało że widok na murawę jest jaki jest. Murek spełnia minimum normy czyli (pion+poziom) 120cm, przy zastosowaniu odpowiedniego siedziska nie było by żadnych problemów. Ale sprawa jest już rozwiązana będą odpowiednie poprawki wszystko będzie ok.
2. Sprawa kranów przy umywalkach - ręce opadają - w medialnym są takie i nikt przez kilka lat nie protestował i nagle zaczyna się szukanie błędów i lament. Jeden przycisk, woda z mieszalnika zawsze w optymalnej temperaturze, do tego duża oszczędność wody - nie nowość w obiektach użyteczności publicznej.
3. Belki pod górną trybuną na zachodniej - w tej chwili malowane białą farbą o odpowiednich właściwościach przeciwkorozyjnych i ogniowych następnie kolor niebieski taki jak na wschodniej.
4. Kostka brukowa w pasie o szerokości 4 m przy rowie bezpieczeństwa - absurd - jest zadyma wypadają kibice na murawę i strzał kosteczką w trybunę - i wtedy zacznie się gadanie że projektant zawalił.
Co więcej osobiście uważam że kostka wyglądała by jeszcze gorzej niż asfalt.
Ale w tej sprawie trwają jeszcze rozmowy.
5. Sprawa układu krzesełek. I tu po raz kolejny sprawa odbyła sie bez udziału projektanta - gwarantuje że gdyby wzór trafił do architektów obcięta szóstka została by zauważona.
6. Pisuary - o tym tez była mowa - długie rynny nie są żadną nowością. Przytoczę często stawiany za wzór stadion allianz arena, gdzie pojawiają się takie same. A to że z jednej z ubikacji będzie widać Błonia - dla mnie bomba, załatwiasz sprawę z pięknym widokiem. Ubikacja jest na prawie 10 metrach nad ziemią więc nie wydaje mi się żeby ktoś z zewnątrz mógł wypatrzeć cokolwiek :)

Wydaje mi się że pojawił się nowy sposób na spędzanie wolnego czasu przed monitorem - znajdź 3 błędy na stadionie Wisły Kraków, trochę tu jednak za dużo paniki i szumu. Jeżeli pojawią się błędy po zakończeniu prac wtedy należy na nie zwracać uwagę i szukać winowajcy. Na każdej budowie pojawiają się dziwne i nie przewidziane sprawy - do takich rzeczy przewidziano nadzory autorskie i inspektorów nadzoru.

No i brawo. Krótko i na temat, a nie lamenty i szukanie wkoło winnych. Będzie trzeba, to ich znajdziemy.

Arapaho 06.07.2010 08:19

mav 24- 3 raz to samo pytanie ale może mi w końcu odpiszesz.
Czy telebim był przez architekta zaprojektowany i ZIKIT z niego zrezygnował czy tez od początku nie miał być projektowany? Jeśli był to jaki typ/model

Pablo84 06.07.2010 09:25

Ciesze się, że są tacy ludzie jak Pan Olszówka i Pan Białoński. Gdyby Ci Panowie nie nagłośnili problemu, jakim jest stadion, pewnie do tej pory o budowie wiedzieliby tylko forumowicze .Niech się ludzie w całej Polsce dowiedzą jak bogaty Kraków marnotrawi pieniądze w jeden z największych bubli Krakowa.
Dlatego mam nadzieję, że konsekwencję zostaną wyciągnięte od Majchrowskiego i Obtułowicza.
Do Pani Niedziałkowskiej mam mniejsze pretensje, wszak jest tylko pionkiem na szachownicy.

Rafael18 06.07.2010 09:30

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...nie-ma,1501503
Może coś się ruszy.

DrunkenBear 06.07.2010 10:09

510 mln za stadion na 33k miejsc, który bez poprawek nie będzie spełniał wymogów UEFA? To przecież stadion Śląska całkowity koszt budowy ma 850mln na 43k miejsc...

Ja nie wiem, ale po wybudowaniu tego stadionu, to NIK powinien chyba skontrolować jak to było z tą budową. Bo to jakaś paranoja. Jak dla mnie powierzenie projektowania stadionu architektowi, który w życiu czegoś takiego nie zaprojektował i nie znał norm UEFA, to istna niegospodarność. Jestem ciekaw jakim cudem wygrał przetarg.

Konrad. 06.07.2010 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrunkenBear (Post 929004)
510 mln za stadion na 33k miejsc, który bez poprawek nie będzie spełniał wymogów UEFA? To przecież stadion Śląska całkowity koszt budowy ma 850mln na 43k miejsc...

Ja nie wiem, ale po wybudowaniu tego stadionu, to NIK powinien chyba skontrolować jak to było z tą budową. Bo to jakaś paranoja. Jak dla mnie powierzenie projektowania stadionu architektowi, który w życiu czegoś takiego nie zaprojektował i nie znał norm UEFA, to istna niegospodarność. Jestem ciekaw jakim cudem wygrał przetarg.

Po pierwsze stadion będzie spełniał wszystkie wymogi, jedyne czego brakuje to telebimów i nie jest to znowu jakis koszt milionowy...

Dwa, stadion Śląski w przytaczanym przez ciebie przykładzie wychodzi jeszcze drożej jeśli liczyć cenę krzesełka...

Lizak 06.07.2010 10:26

w tym temacie zostało już powiedziane wszystko, szkoda nerwów,
dla mnie największym skandalem jest to, że tą sprawą nie zaionteresowała się jeszcze prokuratura!!
Majchrowski powinien iść siedzieć na długie lata za ten przekręt na R22 i wszyscy jego przydupasy również.
powinni być rozliczeni co do złotówki! ZŁODZIEJE I NIEUDACZNICY!!!!!

madziar 06.07.2010 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrunkenBear (Post 929004)
Jak dla mnie powierzenie projektowania stadionu architektowi, który w życiu czegoś takiego nie zaprojektował i nie znał norm UEFA, to istna niegospodarność. Jestem ciekaw jakim cudem wygrał przetarg.

Jak to jakim? Przeciez to kumpel Majchra wiec skoro mogl zarobic jeden i drugi to po co bylo brac kogos innego? 12mln za taki ch...owy projekt to po kilka mln na glowe na czysto i mozna sie ustawic...


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 929011)
Po pierwsze stadion będzie spełniał wszystkie wymogi, jedyne czego brakuje to telebimów i nie jest to znowu jakis koszt milionowy...

Dwa, stadion Śląski w przytaczanym przez ciebie przykładzie wychodzi jeszcze drożej jeśli liczyć cenę krzesełka...

Telebimy wbrew pozorom to pryszcz... a to przeciez jeden z wielu braków... i sumujac wyjdzie niezla sumka... Pozatym trzeba bedzie poprawiac za jakis czas wszystko aby stadion spelnial jakiekowliek normy... Wiec to kolejne mln ktore leca w bloto...

Hanex 06.07.2010 10:54

Juz pomijajac fakt, ze zadnego przetargu na projekt nie bylo, no ale o tym juz bylo mowione kilkanascie razy...

anthony09 06.07.2010 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hanex (Post 929038)
Juz pomijajac fakt, ze zadnego przetargu na projekt nie bylo, no ale o tym juz bylo mowione kilkanascie razy...

najgorsze jest to, że poprostu gdybyśmy ten przetarg zrobili to śmiem twierdzić, że mielibyśmy porządny stadion, chociażby na 40 tys :)

joshi 06.07.2010 11:01

przetarg nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o pojemność stadionu.

Natomiast konkurs dałby na pewno podobny rezultat jak w przypadku sąsiadki, czyli dobry i przemyślany projekt o wysokich walorach estetycznych.

Daja`n 06.07.2010 11:09

Nie mogę się już doczekać końca budowy tego stadionu bo zaczynam mieć problemy z oddaniem moczu jak czytam te wieczne płakanie jaki ten stadion jest spaprany.Ocknijcie się ludzie wam przeszkadza nawet kolor barierki!

Donki 06.07.2010 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Daja`n (Post 929050)
Nie mogę się już doczekać końca budowy tego stadionu bo zaczynam mieć problemy z oddaniem moczu jak czytam te wieczne płakanie jaki ten stadion jest spaprany.Ocknijcie się ludzie wam przeszkadza nawet kolor barierki!

No pewenie najlepiej wszystko olać, jak bedzie to bedzie :lol: Gdyby kazdy miał takie podejscie jak ty to wiesz ile rzeczy bylo by zjeba**ch ??


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl