Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

kerim1906 27.02.2015 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1391698)
ITI to wiele lat temu i nie za bardzo wiem co to ma wspólnego z obecnym sezonem. Obsrany zaś raczej do Legii nie dokładna :>

Poza tym chodziło o kwestie kondycji kopaczy. My nie gramy 37 meczów w sezonie tylko 55.




Zresztą o czym jest ta gadka - wszyscy w lidze chcieliby być na naszym miejscu i tyle.

dobra , iti dawne czasy ? , obleśny nie dokłada ( tu akurat zgoda bo to słup) to skąd kasa ?

"Poza tym chodziło o kwestie kondycji kopaczy. My nie gramy 37 meczów w sezonie tylko 55." no to skandal 30 przepłaconych kopaczy i tyle meczy :haha:, nie dziwie sie że potrzebujecie sędziów do pomocy :lol:

0 22 27.02.2015 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1391700)
dobra , iti dawne czasy ? , obleśny nie dokłada ( tu akurat zgoda bo to słup) to skąd kasa ?

Z Wiednia zapewne. U Was też ponoć ciekawe ruchy w tym temacie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1391700)
no to skandal 30 przepłaconych kopaczy i tyle meczy :haha:, nie dziwie sie że potrzebujecie sędziów do pomocy :lol:

Nudny jesteś. Czuj się zwycięzcą :)

Meczów, nie meczy Polaku.

kerim1906 27.02.2015 13:51

"Meczów, nie meczy Polaku." - pewny jesteś ? Polaku ? radzę sprawdzić

0 22 27.02.2015 13:54

Pewny. Kompromitujesz całkiem sensownego gościa ze swojego avatara. Jako jego potencjalny wyborca apeluję, abyś nie robił mu siary.

stalsanok1946 27.02.2015 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1391698)
ITI to wiele lat temu i nie za bardzo wiem co to ma wspólnego z obecnym sezonem. Obsrany zaś raczej do Legii nie dokładna :>

Poza tym chodziło o kwestie kondycji kopaczy. My nie gramy 37 meczów w sezonie tylko 55.

Zresztą o czym jest ta gadka - wszyscy w lidze chcieliby być na naszym miejscu i tyle.

co Ty gościu robisz na tym forum? kibic Legii?

co do posta, ITI pompowało hajs w Legię która obecnie stanowi o jej sile, ale jeśli chcesz wiedzieć to jeszcze ITI sprowadzało Kuciaka, Vrdoljaka, Rzeźniczaka, a bądź co bądź to w swojej formacji liderzy

55? a co to jest? w Premier League niektóre drużyny mają w tej chwili tyle meczów :lol:

kerim1906 27.02.2015 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1391708)
Pewny. Kompromitujesz całkiem sensownego gościa ze swojego avatara. Jako jego potencjalny wyborca apeluję, abyś nie robił mu siary.

nie rób siary jak obrazowo piszesz , obydwa wyrazy są poprawne , natomiast u ciebie niepoprawne jest 11 , proszę sprawdzić jedno i drugie czyli poprawność wyrazów , meczy i meczów , i cyfrę 11 w podpisie , jak ogarniesz daj znać

Według profesora Miodka obie formy są poprawne zarówno meczy jak i meczów.

0 22 27.02.2015 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stalsanok1946 (Post 1391710)
co Ty gościu robisz na tym forum? kibic Legii?

Piszę. W....iam. Czasami i to i to na raz.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stalsanok1946 (Post 1391710)
co do posta, ITI pompowało hajs w Legię która obecnie stanowi o jej sile, ale jeśli chcesz wiedzieć to jeszcze ITI sprowadzało Kuciaka, Vrdoljaka, Rzeźniczaka, a bądź co bądź to w swojej formacji liderzy

Stwierdzenie, że ITI pompowało hajs w Legię jest grubą przesadą. To było sto lat temu, nie chce mi się gadać o tym. Niech będzie, że pompowało.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stalsanok1946;139171055?
a co to jest? w Premier League niektóre drużyny mają w tej chwili tyle meczów :lol:

Jak mi nie wierzysz to sobie policz ile Legia gra meczów w tym sezonie. To nie jest dużo, ale nasza polska konkurencja gra kilkanaście meczów (meczy!!!!!!!!!!!!!!!!!) mniej.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1391711)
nie rób siary jak obrazowo piszesz , obydwa wyrazy są poprawne , natomiast u ciebie niepoprawne jest 11 , proszę sprawdzić jedno i drugie czyli poprawność wyrazów , meczy i meczów , i cyfrę 11 w podpisie , jak ogarniesz daj znać

Według profesora Miodka obie formy są poprawne zarówno meczy jak i meczów.

Podtrzymuję. Znam stanowisko Miodka. Ze zdziwieniem przyjmuję, że dla kogoś takiego jak Ty, ktoś o takiej przeszłości jak Miodek może być autorytetem. Otóż Miodek wcale nie uznaje, że obie te formy są jednakowe. Podstawową formą jest meczów, zaś meczy jest niestety często używana przez nieuków, co w konsekwencji spowoduje, że za kilkanaście lat zostanie wprowadzona do słowników.

Jest to kolejny dowód na barbaryzację języka polskiego, która postępuje na skutek rozwoju internetu i coraz częstszych możliwości publicznego używania języka polskiego przez osoby niedouczone. Na tej samej zasadzie za kilkadziesiąt lat poprawne będzie mówienie "pisze se", a nie "piszę sobie" albo "co tu pisze" zamiast "co tu jest napisane".

Kończę temat ze swojej strony.

EDIT:

Barbaryzacja, a nie "barberyzacja". To byli barbarzyńcy, a nie barberzyńcy. 11 zmienię w maju.

kerim1906 27.02.2015 15:38

zgoda , Miodek nie jest dla mnie autorytetem z wiadomych względów, chociaż na swojej robocie raczej się zna, druga zgoda to słowo "meczów" jest w pewnej "wyższości" nad słowem "meczy" , jednak obydwa sa poprawne i potwierdza to nie tylko Miodek , i nie pisz o barberyzacji bo to przesada , tutaj na pewno nie pasuje , reasumując pozostaje problem z Twoja cyfrą 11 , przyznaj że to żałosne, i będziemy kwita

19sebawro06 27.02.2015 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1391719)
Piszę. W....iam. Czasami i to i to na raz.



Stwierdzenie, że ITI pompowało hajs w Legię jest grubą przesadą. To było sto lat temu, nie chce mi się gadać o tym. Niech będzie, że pompowało.



Jak mi nie wierzysz to sobie policz ile Legia gra meczów w tym sezonie. To nie jest dużo, ale nasza polska konkurencja gra kilkanaście meczów (meczy!!!!!!!!!!!!!!!!!) mniej.



Podtrzymuję. Znam stanowisko Miodka. Ze zdziwieniem przyjmuję, że dla kogoś takiego jak Ty, ktoś o takiej przeszłości jak Miodek może być autorytetem. Otóż Miodek wcale nie uznaje, że obie te formy są jednakowe. Podstawową formą jest meczów, zaś meczy jest niestety często używana przez nieuków, co w konsekwencji spowoduje, że za kilkanaście lat zostanie wprowadzona do słowników.

Jest to kolejny dowód na barbaryzację języka polskiego, która postępuje na skutek rozwoju internetu i coraz częstszych możliwości publicznego używania języka polskiego przez osoby niedouczone. Na tej samej zasadzie za kilkadziesiąt lat poprawne będzie mówienie "pisze se", a nie "piszę sobie" albo "co tu pisze" zamiast "co tu jest napisane".

Kończę temat ze swojej strony.

EDIT:

Barbaryzacja, a nie "barberyzacja". To byli barbarzyńcy, a nie barberzyńcy. 11 zmienię w maju.

a ja mam nadzieję że ta zajebista pewność siebie da ci kiedyś mocno po dupie. mam nadzieję że w maju właśnie

FraMat 27.02.2015 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1391731)
pozostaje problem z Twoja cyfrą 11 , przyznaj że to żałosne, i będziemy kwita

Nie ma cyfry 11, sorry...

kerim1906 27.02.2015 20:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1391773)
Nie ma cyfry 11, sorry...

następny polonista nawiedzony ?,znowu błysnąłeś , daruj sobie

Barbaryzacja, a nie "barberyzacja". To byli barbarzyńcy, a nie barberzyńcy. 11 zmienię w maju.

022 , po pierwsze literówka, po drugie jak nie jesteś"barbarzyńcą" to zmień szybko na 10 , teraz , już ,tak dla higieny i co by ludzi nie straszyć

!!IRIVER!! 27.02.2015 21:26

Kuźwa, skończcie offtop - przejdźcie sobie na priva, poloniści, ja .......ę ich mać.

qqq_b 28.02.2015 14:01

Zamykam temat.

brylant17 31.03.2015 18:16

Cytat:

UEFA ogłosiła dziś nowy podział pieniędzy dla klubów występujących w europejskich pucharach w latach 2015-18.

Liga Mistrzów

Łączne środki przeznaczone dla klubów - 1,257 mld euro

IV runda eliminacyjna
- po 2 mln dla zwycięzców
- po 3 mln dla pokonanych

Faza grupowa
- każdy z klubów występujących w fazie grupowej otrzyma 12 mln euro
- za każdą wygraną - 1,5 mln, za remis 500 tys.

1/8 finału - 5,5 mln euro dla każdego klubu
1/4 finału - 6 mln
1/2 finału - 7 mln
Finał - 15 mln dla zwycięzcy, 10,5 mln dla pokonanego

Dodatkowo do podziału dla klubów będzie 482,9 mln euro z tytułu praw telewizyjnych.

Liga Europy

Łączne środki przeznaczone dla klubów - 381 mln euro (w latach 2012-15 było to 233 mln)

Faza grupowa
- każdy z klubów występujących w fazie grupowej otrzyma 2,4 mln euro
- za każdą wygraną - 360 tys., za remis 120 tys.
- zwycięzca grupy otrzyma dodatkowo 500 tys., druga drużyna w grupie 250 tys.

1/16 finału - 500 tys. euro dla każdego klubu
1/8 finału - 750 tys.
1/4 finału - 1 mln
1/2 finału - 1,5 mln
Finał - 6,5 mln dla zwycięzcy, 3,5 mln dla pokonanego

Dodatkowo do podziału dla klubów będzie 152,4 mln euro z tytułu praw telewizyjnych.

UEFA podniosła stawki za grę w pucharach grubo,ale dla Polskich klubów gra w LM raczej nie szybko.Dla Wisełki to było by zbawienie zagrać w LM.Chodź pierwsze trzeba zainwestować w graczy no,ale.....

shaggy 31.03.2015 19:07

Jest się o co bić bo nawet skrawki z tego europejskiego stołu w postaci tego co płacą w LE to kasa nie do pogardzenia. Tym bardziej szkoda że od kilku sezonów traktujemy PP po mecoszemu bo jak mawiają klasycy to najkrótsza droga do Europy...
Awans Wisły do LM rozwiązałby sprawę spłaty zadłużenia (wolno marzyć nie? :)) a i Legii której też się ostatnio zdzarza nie płacić na czas piłkarzom taki kąsek chętnie by przytuliła...

AntyMod 31.03.2015 23:17

brylant - naprawde jestes pewny ze Uczciwi z LetFootballWin w nastepnym sezonie nie zagraja w LM ??? ja sie obawiam , i stawiam 80 % na to ze jednak to stanie sie w tym roku ....chyba ze jakims cudem nie zdobeda w tym roku MP ..... choc malo realne zeby PZPN i exportowa druzyna Bonka mogla sobie pozwolic na taki klops

brylant17 01.04.2015 08:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1396477)
brylant - naprawde jestes pewny ze Uczciwi z LetFootballWin w nastepnym sezonie nie zagraja w LM ??? ja sie obawiam , i stawiam 80 % na to ze jednak to stanie sie w tym roku ....chyba ze jakims cudem nie zdobeda w tym roku MP ..... choc malo realne zeby PZPN i exportowa druzyna Bonka mogla sobie pozwolic na taki klops

Nie zdobędą mistrzostwa, jak będą się kopać po czole jak to robią na wiosnę.Nawet jakby zdobyli to i tak nie zagrają w LM albo coś odwalą kibicie 7 albo nie znów zagra nieuprawniony zawodnik :D Żeby zagrać trzeba zainwestować

Gwiaździsty 01.04.2015 10:30

Legia przy ogromnych jak na polską ligę nakładach dotychczas nie zdobyła wiecej, niz zdobyła Wisła czy Amika. Wyjście z grupy LE to max na co było stać polskie zespoły. Nie dawno Ajax na luziku wybił im z głowy jakies senne marzenia o finale (klepane przez warszawskich pismaków). W następnej rundzie ten sam Ajax został sprowadzony na ziemię przez Ukraińców z Dnipro. Wystarczy ogladać polską ekstraklapę by widzieć, ze osiagnięte przez nich MP to efekt dłuższej niż gdzie indziej ławki a nie jakości gry.

Jaroo1 01.07.2015 19:18

Panowie, będą jutrzejsze mecze polskich ekip w LE transmitowane gdzieś w polskiej tv? Szczególnie mi chodzi o mecz Sląska. Ewentualnie wiecie może czy chociaż jakaś zagraniczna tv robi transmisję? - wtedy pewnie na necie by było do obejrzenia.

Gucio25 01.07.2015 19:24

czy z tych wytycznych wynika, że odpadnięcie w IV rundzie eliminacji daje 2mln za przegraną + 2,4mln za fazę grupową LE? tożto są pieniądze prawie takie jak niedawno w fazie grupowej LM..

Kocur 01.07.2015 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1406445)
Panowie, będą jutrzejsze mecze polskich ekip w LE transmitowane gdzieś w polskiej tv? Szczególnie mi chodzi o mecz Sląska. Ewentualnie wiecie może czy chociaż jakaś zagraniczna tv robi transmisję? - wtedy pewnie na necie by było do obejrzenia.


Cytat:

Krajowe telewizje nie postarały się o prawa do transmisji ze spotkań Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław z ich zagranicznymi przeciwnikami. Nieco więcej nadziei można mieć na zobaczenie w akcji Legii Warszawa i Lecha Poznań.


Mecz FC Kruoja - Jagiellonia Białystok pokaże tylko Laola1.tv - zagraniczna telewizja dostępna w internecie

Transmisję ze stolicy Bośni, gdzie FK Sarajevo podejmie mistrzów Polski, wyprodukuje tamtejsza FACE TV

Legia cholera ich wie bo nie wiadomo jeszcze z kim zagrają, a o Śląsku nic nie znalazłem :neutral:

kerim1906 01.07.2015 20:09

0 22 "11 zmienię w maju."

przypadkowo przypomniałem sobie Twoją buńczuczną deklarację z 27.02.2015, 14:24

prosiłem tylko o zmianę liczby z podpisu 11 na prawdziwą czyli 10 , maj minął i nie zmieniłeś , ciekawe dlaczego :-D

Kocur " o Śląsku nic nie znalazłem" z tego co czytałem nie będzie transmisji Śląska

skttrbrain 01.07.2015 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 1406448)
czy z tych wytycznych wynika, że odpadnięcie w IV rundzie eliminacji daje 2mln za przegraną + 2,4mln za fazę grupową LE? tożto są pieniądze prawie takie jak niedawno w fazie grupowej LM..

Nawet lepiej = 2,4 za grupę plus 3 za odpadnięcie. Czyli za dojście do 4. rundy eliminacji LM ma się teraz min. 5,4 mln euro. I to powinien być cel dla Lecha na ten rok. Pokonanie dwóch drużyn w zasięgu, by zmazać plamę z czasów sRumakowych. Oby tak właśnie się stało.

edit: WKS ma transmitować to samo coś, co Jagę, tyle że transmisja będzie niedostępna dla ludzi z Polski i Słowenii. Więc trzeba pokombinować trochę ;)

0 22 02.07.2015 09:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1406453)
0 22 "11 zmienię w maju."

przypadkowo przypomniałem sobie Twoją buńczuczną deklarację z 27.02.2015, 14:24

prosiłem tylko o zmianę liczby z podpisu 11 na prawdziwą czyli 10 , maj minął i nie zmieniłeś , ciekawe dlaczego :-D

Zmienię w maju, nie martw się :)

kerim1906 02.07.2015 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1406488)
Zmienię w maju, nie martw się :)


2025 :haha:?

brylant17 02.07.2015 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1406488)
Zmienię w maju, nie martw się :)



Już kupiliście majstra ? :haha:

qqq_b 02.07.2015 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 1406467)
Nawet lepiej = 2,4 za grupę plus 3 za odpadnięcie. Czyli za dojście do 4. rundy eliminacji LM ma się teraz min. 5,4 mln euro. I to powinien być cel dla Lecha na ten rok. Pokonanie dwóch drużyn w zasięgu, by zmazać plamę z czasów sRumakowych. Oby tak właśnie się stało.

Lech w III rundzie już będzie nierozstawiony i może trafić np. na Basel. Poza tym, znając ostatnie poczynania tego zespołu w Europie należy wnioskować, że nawet Bośniakom nie dadzą rady.

0 22 02.07.2015 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1406489)
2025 :haha:?

Nie no myślę, że szybciej. Szybciej niż południowa konkurencja :)


Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1406490)
Już kupiliście majstra ? :haha:

Majster to składa meble.

Gwiaździsty 02.07.2015 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1406453)
0 22 "11 zmienię w maju."

przypadkowo przypomniałem sobie Twoją buńczuczną deklarację z 27.02.2015, 14:24

prosiłem tylko o zmianę liczby z podpisu 11 na prawdziwą czyli 10 , maj minął i nie zmieniłeś , ciekawe dlaczego :-D

Kocur " o Śląsku nic nie znalazłem" z tego co czytałem nie będzie transmisji Śląska

Ja tam pamiętam inną wypowiedź o tym jak podchodzi na luziku do przegranych meczów Legii, bo ma niezmąconą niczym pewność, że MP i tak bedzie w cuglach. Ciekawe jak teraz przed kolejnym sezonem, czy pewnośc jest podobna ? :rotfl:

brylant17 02.07.2015 18:24

Słabiutko Jagiellonia oj słabiutko mam nadzieję ,że u siebie pokażą jak się gra z ogórami i będzie pewne 3:0 Czas na WKS chodź też trudny wyjazd to remis biorę w ciemno


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl