Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Hudy 30.03.2010 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 878545)

3 miesiące x 2,5 tys = 7,5 tys
trybuna będzie miała +- 11 tys więc przy zatrudnieniu kilku osob dodatkowo nie powinno to stanowić wielkiego problemu, zwłaszcza,że naszesiedzenia nie mają obić, nagłówków, podpórek na łokcie etc.

ok ok ale nie tylko dla Nas robią te krzesełka i na pewno mają też inne zamówienia
może nawet 2.5 tys miesięcznie
wiadomo, że warto dla każdej firmy o takie kontrakty walczyć nawet jak się nie jest do końca pewnym, że się da radę
no ale trzeba wierzyć w nich

Dagobert 30.03.2010 12:00

czasem mam wrażenie że za kare nam budują ten stadion:D a to za duże odległości od murawy a to dach na pewno będzie przeciekał a to krzesełek nie zdążą wyprodukować:) ja tam kiedyś byłem zachwycony że C wybetonowali bo na krawężnikach się źle siedziało:D

joshi 30.03.2010 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 878545)
właśnei o jakość raczej się nie obawiam, bo nie jest to wielka fabryka i napewno zależy im na dobrej opinii

tylko te moce przerobowe mogą być niewystarczające tj takie miałem obawy dopóki nei zacząłem sobie kalkulować ...

mają 3 miesiące - kwiecień, maj i czerwiec tj 1/4 roku kalendarzowego.

Jesli w ciągu roku wykonują 30 tysięcy to w miesiąc moga wykonać 2,5 tys krzesełek.

3 miesiące x 2,5 tys = 7,5 tys
trybuna będzie miała +- 11 tys więc przy zatrudnieniu kilku osob dodatkowo nie powinno to stanowić wielkiego problemu, zwłaszcza,że naszesiedzenia nie mają obić, nagłówków, podpórek na łokcie etc.

chłopaki podstawowy błąd - złe założenie. skoro w roku robią 30 tyś to rzeczywiście wychodzi 2,5 tyś na miesiąc, ale robią tyle bo może nie mają większych zamówień stąd taka średnia.
Zdążą czy nie zależy tylko od tego jakie mają moce przerobowe, a tego nie wiemy, jednak domyślam się że skoro mają 3 miesiące to w razie czego będą robić 24h na dobę i będzie git.

Sinoos 30.03.2010 13:03

Zawsze istnieje możliwość, że ta Firma, która dostarcza te krzesełka wynajmie jeszcze podwykonawcę na produkcję tych krzesełek. I tak jak napisał Joshi - nie wiadomo, czy te 30 000 to jest ich maksymalna produktywność, czy realna ilość zamówień. Zresztą, skoro się podjęli tego, to znaczy, że dadzą radę - nie pakowaliby się w zlecenie nie do zrealizowania, bo na pewno są jakieś kary umowne za nie dotrzymanie terminu zlecenia.

cassius31krakow 30.03.2010 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 878590)

Ad 1.


BLA BLA BLA


Ad 16.


Mówiąc krótko - Majchower mówi nam żebyśmy się pożegnali z grą na Reymonta tej jesieni.

:evil:

rafal777 30.03.2010 14:01

A więc mnie interesowała odpowiedź na moje pytania 10 i 11. I wynika z tego iż stadion nie jest budowany tylko dla klubu piłkarskiego Wisła Kraków a przeznaczony jest na różne imprezy (co oczywiście można zrozumieć bo to jest stadion miejski). W takim razie kolejne pytanie do Prezydenta. Czy Pana zdaniem aby zorganizować koncert muzyki popularnej i imprezy firmowe wystarczą same trybuny bez żadnego zaplecza? No bo przecież wszystko w środku ma wykończyć Wisła. To Pan Prezydent myśli że Wisła wszystko w środku wykończy a potem miast zorganizuje sobie na tym imprezę firmową?? Poza tym fajna to firma doradzała, mecz futbolu amerykańskiego...lol. Jeszcze mogli napisać turniej skoków narciarskich...

orzeu 30.03.2010 14:10

1. "Biorąc pod uwagę przestrzenie użytkowe tylko po stronie wschodniej stadionu, o łącznej powierzchni 21 269,48 m2 uważam, że istnieje możliwość zorganizowania tam wszystkich potrzebnych pomieszczeń dla przedstawicieli mediów, o których Pan Radny wspomina. Wyposażenie pomieszczeń, w zależności od tymczasowego lub docelowego przeznaczenia, będzie uzupełniane na bieżąco."

Kabaret. "Uwazam ze istnieje mozliwosc". Inwestor sam wyznacza "tu i tu ma byc to i to" a nie dopasowuje sie do tego co powstanie i na koncu na sile upycha ze "no dobra, to tutaj chyba powinno dac sie zrobic". Jakies "tymczasowe wyposazenie" to kolejny absurd.

2. Stan deweloperski w odniesieniu do stadionu, jaja :lol:

15, 17 to znaczy ze za dzierzawe budynku klubowego w 2010 pomimo iz Wisla nie gra na stadionie mamy placic?????????????????
"wartosc zostala okreslona" kiedy, gdzie i ile wynosi??

crazykaro 30.03.2010 16:07

orzeu ty tak na siłe szukasz dziury w całym??
ad. 2 od początku było wiadomo że częśc komercyjna będzie nie wykończona i oddana w stanie surowym i nie widzę w tym nic dziwnego

ad.3 Wisła cały czas korzysta z trybuny E i okrąglaka, a na jesień będzie korzystać jeszce z 2 kolejnych trybun

Arapaho 30.03.2010 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 878590)
Pan
Dariusz Olszówka
Radny Miasta Krakowa
W uzupełnieniu odpowiedzi z dnia 26 marca 2010 r. na Pana interpelację w sprawie modernizacji stadionu Wisły Kraków, złożoną pomiędzy sesjami Rady Miasta Krakowa w dniu 5 marca 2010 r., uprzejmie informuję:

Ad 9.
Modernizacja stadionu piłkarskiego jest realizowana na podstawie określonej wizji architektonicznej Pana Wojciecha Obtułowicza. Usytuowanie czerpni i wyrzutni powietrza wentylacji i klimatyzacji na trybunie wschodniej będzie analogiczne jak na trybunie południowej. .
................

Naprawdę bzdury pisać też trzeba umiec żeby nie być złapanym na niekompetencji :
na trybunie południowej usytuowanie jest na ścianie /elewacji a na wschodniej będą na dachu. Oba przypadki podlegają innym przepisom.!!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 878590)
W związku z tym, że czerpnia powinna być umieszczona dwa metry od wyrzutni, element maskujący musiałby być wyższy. Ewentualne zastosowanie ekranu maskującego wiąże się z koniecznością dokonania istotnych zmian projektowych, uwzględniających zarówno estetykę jak też warunki eksploatacyjne i konserwacyjne, a tym samym nowej decyzji pozwolenia na budowę. Pomijam w tym przypadku niebagatelne koszty całego przedsięwzięcia.
................

Przeklejam Warunki Techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 ri - pogrubiony przypadek który ma u nas zastosowanie- kazdy chyba widzi że na dachu są centrale a więc urządzenia zblokowane
par.152.
10. Czerpnie i wyrzutnie powietrza na dachu budynku należy sytuować poza strefami zagrożenia wybuchem, zachowując między nimi odległość nie mniejszą niż 10 m przy wyrzucie poziomym i 6 m przy wyrzucie pionowym, przy czym wyrzutnia powinna być usytuowana co najmniej 1 m ponad czerpnią.
11. Odległość, o której mowa w ust. 10, może nie być zachowana w przypadku zastosowania zblokowanych urządzeń wentylacyjnych, obejmujących czerpnię i wyrzutnię powietrza, zapewniających skuteczny rozdział strumienia powietrza świeżego od wywiewanego z urządzenia wentylacyjnego. Nie dotyczy to przypadku usuwania powietrza zawierającego zanieczyszczenia szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe zapachy lub substancje palne.

Jakie 2 metry odległości ?jakie wyższe maskowanie- nawet jeśli to wyrzutnia ma być tylko 1 m wyżej - co to za wielka róznica?jaki wyższy koszt?

Arapaho 30.03.2010 16:15

Prezydent sprytnie wymknąl z głównego pytania ktore brzmiało: Polimex zgodnie z umową na wykonac stadion spelniajacy warunki kategorii Elite-mimo że nie ma uwzglednionego IT,kołowrotków,systemów komputerowych,murawy.Gdzie jest na to odpowiedź? Nie ma .Za to mamy odpowiedz:" Podstawą dopuszczenia stadionu do rozgrywek ligowych nie jest jego klasa, kategoria(w tym przypadku „ELITE”) a spełnienie warunków wytycznych UEFA w sprawie wydawania licencji klubom, jak również zgodność z „Regulaminem stadionu UEFA”


klasyczne spławienie "natręta"

1q2 30.03.2010 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 878635)
orzeu ty tak na siłe szukasz dziury w całym??
ad. 2 od początku było wiadomo że częśc komercyjna będzie nie wykończona i oddana w stanie surowym i nie widzę w tym nic dziwnego

Od początku było wiadomo że stadion ma być gotowy na euro 2012 i też było wiadomo że Wisła nie da 70 baniek na jego wykończenie a miasto
To że Euro się posypało też winą Wisły nie jest - zresztą nikt nie domaga się wykańczania powierzchni komercyjnych a jedynie takich które są niezbędne jeśli chodzi o rozgrywanie meczów.Nie da się meczu zagrać bez IT,kołowrotków,murawy, wykończonych szatni, pomieszczeń dla prasy itp.
Równie dobrze przecież mogli by trybuny w stanie zerowym zostawić

A z tym całym % od wartości to też będzie cyrk - Bardzo ciekawe jest jakie cyferki im wyszły ,oczywistym jest fakt że jeśli już to klub będzie płacił ten procent nie od wartości całego obiektu a od części którą będzie użytkowała już w ogóle się wszystko pogmatwa jak Wisła będzie chciała wynajmować stadion tylko na określone dni;)
Pomijam już fakt że klub powinien się domagać zniżek w pierwszym okresie użytkowania, bo w pierwszym projekcie stadion miał być mniejszy i tańszy - Droższa wersja postała ze względu na Euro a nie widzimisie klubu.
Oczywistym jest że klub w np. pierwszym roku nie zapełni stadionu

crazykaro 30.03.2010 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 878653)
Od początku było wiadomo że stadion ma być gotowy na euro 2012 i też było wiadomo że Wisła nie da 70 baniek na jego wykończenie a miasto
To że Euro się posypało też winą Wisły nie jest - zresztą nikt nie domaga się wykańczania powierzchni komercyjnych a jedynie takich które są niezbędne jeśli chodzi o rozgrywanie meczów.Nie da się meczu zagrać bez IT,kołowrotków,murawy, wykończonych szatni, pomieszczeń dla prasy itp.
Równie dobrze przecież mogli by trybuny w stanie zerowym zostawić

Ale w pkt 2 odpowiedzi na interpelację jest mowa tylko o powierzchni komercyjnej:!:

1q2 30.03.2010 17:36

Żeby uściślić sprawę - tu szczególnie pytanie do Darka Olszówki, Piotra G.,orła,rava - czy mam racje.

Według mnie sprawa jest w jednym prosta - miasto zobowiązało się zbudować obiekt klasy Elite - ze wszystkimi konsekwencjami które za tym idą.
Czyli trybunami,trybunami dla Vipów,sky-boksami,szatniami,pomieszczeniami dla sędziów,obserwatorów,dziennikarzy,oficjeli,ubikacj ami,murawą,oświetleniem,telebimem,kołowrotkami,sys temem it,restauracjami,cateringiem(jeśli to też wchodzi w klasę Elite) - wszystko powinno być wykończone i działające.

Oczywiście jest kwestia co z tego miasto chce zbudować z własnych pieniędzy a na co chce znaleźć inwestora - Jednak całość spoczywa na barkach miasta.
Jedyna rzeczą która nie jest wymagana do standardu Elite(jak rozumiem) to zagospodarowanie tzw przestrzeni biurowej ale to też spoczywa na ich barkach, bądź na barkach firm które z miastem podpiszą odpowiednie umowy.

Oczywiście Wisła, jako że będzie głównym użytkownikiem obiektu, powinna starać się jak najbardziej wejść w ten interes - tak by sama mogła jak najwięcej zarobić i by miasto miało z tego pieniądze.Stąd pewnie, spóźnione ale takie długie negocjacje.Oczywiście wejść , nie znaczy dorzucić 75 baniek - bo to każdy wie że klubu na to nie stać - chyba że warunki byłby by takie że Cupiał potraktował by to jako dobry i pewny interes

PiotrG 30.03.2010 17:39

Czyli ciągle nie wiemy co z pozostałymi przetargami. Miejsca na wschodniej dla mediów zorganizować się da, tylko co IT i potem wyposażeniem trybuny zachodniej...
Jeszcze długa i kręta droga do ukończenia stadionu.
Co do stadionu Cracovii "sfinansuje wyposażenie pomieszczeń biurowych" zapewne chodzi o nic innego jak wyposażenie siedziby klubu, też mi wielki wkład finansowy, część handlowa i gastronomiczna to pomieszczenia od którejś tam ulicy, już ogłoszono poszukiwanie najemców tych powierzchni. No i tak
Cytat:

W zakresie wyposażenia przetarg na przebudowę stadionu obejmował wyposażenie techniczne systemów słaboprądowych, stałą zabudowę meblową pomieszczeń pod trybunami (szatnie, umywalnie, pokoje: sędziów, obserwatorów, delegatów związkowych, obsługi dyspozytorskiej), stanowiska robocze komentatorów i sprawozdawców prasy, radia i TV a także sprzęt do utrzymania i konserwacji murawy.

A nie można tak było ująć tego w przypadku przetargu na trybunę zachodnią?
Cytat:

Jedyna rzeczą która nie jest wymagana do standardu Elite(jak rozumiem) to zagospodarowanie tzw przestrzeni biurowej ale to też spoczywa na ich barkach, bądź na barkach firm które z miastem podpiszą odpowiednie umowy.
Nie jest to wymagane. Na czas EURO potrzeba przeznaczyć jakąś tam przestrzeń biurową dla UEFA i tyle, trzeba też zapewnić miejsca VIPom z dostępem do restauracji. Reszta UEFY nie obchodzi - pomieszczenia komercyjne czy to biura, czy fitness itd nie obchodzą UEFA, a w czasie EURO ich praca byłaby jeszcze prawdopodobnie niemożliwa.

P.S. Coś nie widać oświadczenia o końcu rozmów z Wisłą na temat wynajmu stadionu.

marcin19876 30.03.2010 18:24

witam
 
mam takie male 2 pytanka, moze ktos zna na nie odpowiedz. 1) skoro krzesełka zostały juz zamowione to na kiedy przewiduje sie ich dostarczenie i kiedy rozpocznie sie montowanie krzeselek na sektorze C?, 2) czy ktos moze wie do czego jest ta fosa?moze to kolejne zabezpieczenie boiska przed wejsciem kibicow na plyte murawy, jesli tak to byloby male przegęcie...

Donki 30.03.2010 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcin19876 (Post 878702)
mam takie male 2 pytanka, moze ktos zna na nie odpowiedz. 1) skoro krzesełka zostały juz zamowione to na kiedy przewiduje sie ich dostarczenie i kiedy rozpocznie sie montowanie krzeselek na sektorze C?, 2) czy ktos moze wie do czego jest ta fosa?moze to kolejne zabezpieczenie boiska przed wejsciem kibicow na plyte murawy, jesli tak to byloby male przegęcie...

2. Tak to jest takie zabezpieczenie :p A dlaczego to jest według ciebie przegiecie ??:-p

derr 30.03.2010 18:35

gdzie sa ci pracownicy na 2 zmiany ??moze o jakiegos ciecia chodziło

SpoXsteR 30.03.2010 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SKWK
Dzisiejsza komisja radnych.

Wyburzenie starej hali i na jej miejscu wybudowanie nowej.

W dniu dzisiejszym na stadionie Wisły Kraków odbyła się komisja radnych. Poruszane były kwestie Hali Wisły Kraków oraz budowy stadionu piłkarskiego przy ulicy Reymonta 22.

W sprawie hali omawianie były dwa wyjścia. Pierwszym jest wyburzenie starej hali i na jej miejscu wybudowanie nowej. Stara hala nie spełnia przepisów międzynarodowej federacji koszykówki i siatkówki. Drugie wyjście to dobudowanie nowego obiektu na tyłach starego.

W odpowiedzi na pytanie w kierunku, której opcji składnia się dyrektor Kowal, jest budowa nowej hali na miejscu wyburzonej starej.


W trakcie wizyty na budowie stadionu piłkarskiego, usłyszeliśmy potwierdzenia, że planowo pierwszy mecz na stadionie Wisły Kraków rozegrany zostanie 11 sierpnia 2010 roku.

Montaż trybuny zachodniej ma zostać zakończony już w maju, natomiast trybuny wschodniej w listopadzie.

Układ krzesełek na trybunie zachodniej będzie tym zaprojektowanym przez kibiców, napis „WISŁA 1906”. Zmieniony został narożnik w jakim znajdował się będzie sektor gości.

Nie będzie on położony w narożniku budynku medialnego tylko po przeciwnej stronie. Prawdopodobnie oddzielony zostanie on pleksjami. W miejscu starego sektora gości znajdował się będzie sektor dla rodzin z dziećmi.

czyli sektor gości jednak w narożniku.. szkoda
pleksami.. no ciekawie.. juz to widze... bo jesli maja 3 tys miejsc buforowych zrobic ta na ch.. ta pleksa.. na prawde nie mozna ich dac gdzie dotychczas, czyli obok okraglaka??

FraMat 30.03.2010 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 878678)
Żeby uściślić sprawę - tu szczególnie pytanie do Darka Olszówki, Piotra G.,orła,rava - czy mam racje.

Według mnie sprawa jest w jednym prosta - miasto zobowiązało się zbudować obiekt klasy Elite - ze wszystkimi konsekwencjami które za tym idą.

ciekawe przed kim?
przed sobą?
bo chyba nie zobowiązało sie do tego przed Wisłą?
Może ewentualnie przed UEFA kiedy liczono naiwnie na Euro w Krakowie. Ale że nie ma Euro, to i zobowiązania straciły jakoś na aktualności.
Chyba?

Belzebub 30.03.2010 18:52

Te krzesełka sie automatycznie składają?
Ciekawe ile razy wstając podczas akcji naszego zespołu, kibice glebna do tyłu gdy beda chcieli usiąść :)


Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego projektu stadionu,ale teraz patrząc na widok z kopca mysle ze prezentuje sie kolosalnie,podobnie widok z samej góry sektora przyjezdnych jest konkretny!
Obultowicz chyba wzrolwal sie na rzymskim Koloseum:)

orzeu 30.03.2010 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 878635)
orzeu ty tak na siłe szukasz dziury w całym??
ad. 2 od początku było wiadomo że częśc komercyjna będzie nie wykończona i oddana w stanie surowym i nie widzę w tym nic dziwnego

ad.3 Wisła cały czas korzysta z trybuny E i okrąglaka, a na jesień będzie korzystać jeszce z 2 kolejnych trybun

cos takiego jak stan deweloperski w odniesieniu do stadionu nie ma prawa istniec. PiotrG pokazal jak wyglada stan w jakim stadion Cracovii zostanie oddany, dlaczego my mamy miec inaczej? Jedyne miejsca gdzie jestem w stanie zrozumiec zostawienie wyposazenia przez miasto dla Wisly to biura klubu, sklep i muzeum. Wyposazenie szatni czy pomieszczen dla mediow to obowiazek miasta. Inaczej niech Wisla zastrzeze sobie w umowie ze przy meczu reprezentacji wszystkie meble z szatni wyjezdzaja a niech miasto sobie przyniesie swoje :lol:
chcialbym sie tez dowiedziec ile wynosi wartosc stadionu, kiedy i kto ja zrobil.
rafal777 tez zwrocil uwage na ciekawa rzecz, Wisla wykancza stadion, miasto pozniej go uzytkuje na rozne imprezy.
to co pokazal Arapaho, proponuje panom z miasta ktorzy sie nad tym napocili (wiem ze czytacie forum) zadzwonic do pierwszego z brzegu VTS czy innego Lennoxa i poprosic o katalog central wentylacyjnych. niekompetentne osły.
jeszcze jedno
Cytat:

Od 2009 r. z terenu boiska wykonywane są roboty montażowe elementów prefabrykowanych, przede wszystkim trybuny wschodniej i częściowo zachodniej. W związku z powyższym nie jest możliwe wykonywanie modernizacji murawy przed zakończeniem prac montażowych np. konstrukcji dachu trybuny wschodniej. W przypadku wcześniejszego wyłonienia Wykonawcy ww. robót, mogłoby dojść do konfliktu interesów podmiotów gospodarczych zainteresowanych jednoczesnym działaniem na placu budowy
:lol: czlowieka ktory to napisal przerasta chyba remont pokoju polegajacy na wymianie podlogi i malowaniu bo nie potrafilby najwyrazniej zgrac ze soba dwoch firm co do terminow i kolejnosci wykonywania prac. Rozumiem ze mozna byc imbecylem, ale nie rozumiem jak mozna wystawiac sie publicznie na takie posmiewisko.

Cytat:

Ad 10, 11.
Statystycznie można przyjąć, że Wisła Kraków w sezonie piłkarskim rozgrywała na swoim stadionie od 19 do 25 meczów. W związku z powyższym zostało ustalone szersze wykorzystywanie obiektu stadionu, wykraczające poza organizowanie wyłącznie meczów piłki nożnej. Jak sama nazwa wskazuje będzie to „stadion miejski”. W założeniach pierwotnych zawartych w raporcie analizującym architekturę i konstrukcję obiektu, wykonanym przez Firmę „ADD+bv”, zostało określone możliwe wykorzystanie stadionu z podaniem rodzaju imprez (tabela na stronie 5 raportu). Posiadająca wiedzę i doświadczenie, zagraniczna Firma sugeruje, że oprócz meczów piłki nożnej mogą się na stadionie odbywać inne imprezy sportowe, jak mecze rugby i futbolu amerykańskiego, koncerty muzyki popularnej czy imprezy firmowe (z widownią na trybunach). Firma „ADD+bv” podkreślała w swoich opracowaniach, że powinien powstać stadion wielofunkcyjny, z którego też można korzystać poza rozgrywkami ekstraklasy, Pucharu Polski i UEFA. W tym celu powstają takie przestrzenie jak biura, sale konferencyjne czy restauracje.
To zdanie: Statystycznie można przyjąć, że Wisła Kraków w sezonie piłkarskim rozgrywała na swoim stadionie od 19 do 25 meczów. W związku z powyższym zostało ustalone szersze wykorzystywanie obiektu stadionu, wykraczające poza organizowanie wyłącznie meczów piłki nożnej. Jak sama nazwa wskazuje będzie to „stadion miejski”. niech sobie pan prezydent powiesi nad biurkiem bo skoro bedzie to "stadion miejski" a Wisla jedynie bedzie tu rozgrywac mecze to niech miasto sobie go samo sfinansuje w 100%. Chyba ze druzynom rugby, futbolu amerykanskiego, wykonawcom muzyki popularnej czy firmom od imprez tez zaproponowano partycypowanie w kosztach wyposazenia stadionu lub procent za wynajem. Wtedy pozostaje mi jedynie pogratulowac umiejetnosci negocjacji panu prezydentowi. Fraze "to jest stadion miejski" mam nadzieje ze zapamietaja bardzo dobrze ludzie ze strony klubu negocjujacy warunki umowy i powtorza podczas rozmow tyle razy ile bedzie padac propozycja wspolfinansowania czegokolwiek na tym obiekcie.

PiotrG 30.03.2010 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu
cos takiego jak stan deweloperski w odniesieniu do stadionu nie ma prawa istniec. PiotrG pokazal jak wyglada stan w jakim stadion Cracovii zostanie oddany, dlaczego my mamy miec inaczej? Jedyne miejsca gdzie jestem w stanie zrozumiec zostawienie wyposazenia przez miasto dla Wisly to biura klubu, sklep i muzeum. Wyposazenie szatni czy pomieszczen dla mediow to obowiazek miasta. Inaczej niech Wisla zastrzeze sobie w umowie ze przy meczu reprezentacji wszystkie meble z szatni wyjezdzaja a niech miasto sobie przyniesie swoje

Dokładnie. W deweloperce oddaje się przestrzeń biurową, skyboxy, muzeum, sklep, restauracje i inne powierzchnie które nie są niezbędne do funkcjonowania stadionu. Takie rzeczy jak szatnie, punkty medyczne, toalety, gastronomię, zaplecze dla mediów, TV, wyposażenie i zaplecze dla pielęgnacji murawy instalacje, IT itd muszą być gotowe.
Pierwszy mecz miał być w lipcu, już jest w sierpniu, coraz mniej zaczynam wierzyć w bajkę o powrocie Wisły na stadion na rundę jesienną. To naprawdę jest chore, że miasto jednemu klubowi funduje stadion ze wszystkim niezbędnym do rozgrywania meczy, a drugiemu (co tu dużo mówić znacznie lepszemu i przynoszącemu miastu rozgłos w Polsce i w Europie, bo Levadia to tylko mdły epizod w porównaniu do tego co działo się kilka lat temu) każe dopłacać grubą kasę aby obiekt zaczął funkcjonować.
Tutaj Wisła może postawić miasto pod ścianą, albo wykończa obiekt i go wynajmujemy albo sayonara i stać będzie kolejny szkieletor.
Cytat:

:lol: czlowieka ktory to napisal przerasta chyba remont pokoju polegajacy na wymianie podlogi i malowaniu bo nie potrafilby najwyrazniej zgrac ze soba dwoch firm co do terminow i kolejnosci wykonywania prac. Rozumiem ze mozna byc imbecylem, ale nie rozumiem jak mozna wystawiac sie publicznie na takie posmiewisko.
Wystarczyło ogłosić JEDEN przetarg na dokończenie budowy stadiony - ujmując budowę trybuny wschodniej, zachodniej, wnętrza północnej, wyposażenia, IT, otoczenia i wykonania murawy. Byłoby po sprawie.

Markus 30.03.2010 19:37

Cytat:

]Od 2009 r. z terenu boiska wykonywane są roboty montażowe elementów prefabrykowanych, przede wszystkim trybuny wschodniej i częściowo zachodniej. W związku z powyższym nie jest możliwe wykonywanie modernizacji murawy przed zakończeniem prac montażowych np. konstrukcji dachu trybuny wschodniej. W przypadku wcześniejszego wyłonienia Wykonawcy ww. robót, mogłoby dojść do konfliktu interesów podmiotów gospodarczych zainteresowanych jednoczesnym działaniem na placu budowy. Ponadto projekt modernizacji boiska został zwrócony do Studia Architektonicznego
To jakaś chora szopka, zwykły bełkot.

Tak, odpowiedź na to i inne pytania jest miażdżącym świadectwem niekompetencji osób od projektowania, zaplanowania i przeprowadzenia inwestycji. Czysty kabaret. I my płacimy podatki na takich ludzi...

Kretynizmem było już nie ujęcie murawy i innych spraw w umowie z Polimexem. A szczytem groteski jest tłumaczenie, że pewnych spraw nie można robić równolegle.

Wreszcie, niech Majchrowski za przeproszeniem nie .......i, że klub oczekiwał w przeciwieństwie np: do Cracovii oddania mu do użytkowania i rozgrywania meczy stadionu w developerskim stanie, bez wyposażonych szatni itd. i jeszcze był gotów płacić za to w ciemno kilkanaście milionów złotych rocznie za wynajmem.

Ten człowiek swoją gadaniną jedynie przerażająco kompromituje urząd.

rav 30.03.2010 19:43

Kilka informacji:

1. O hali czytaliście. Są dwie koncepcje: stara - że hala będzie na tyłach obecnej głównej hali oraz nowa - że wyburzy się starą halę i postawi nową. Widać, że wszyscy przekonują się do tej drugiej opcji, za nią jest szef ZIS-u no i akceptuje ją TS Wisła. Ponadto złożono do miasta zgodę walnego zgromadzenia TS Wisła na przekazanie działki pod halę miastu.

2. Polimex nie jest zainteresowany byciem operatorem stadionu. Pani Niedziałkowska dziś zdecydowanie zaprzeczyła tym plotkom. Podobno nie ma takiego tematu.

3. Negocjacje miasta z Wisłą na obecnym etapie zostały zakończone. Nieoficjalnie słychać, że Wisła weźmie około 25% stadionu, przeważająca większość to tzw. część sportowa.

4. Wycena stadionu będzie wykonana w oparciu o koszt budowy stadionu. Ten zaś wynosi 505 mln zł.

A widok z górnego piętra jest zaj***sty! Zdjęcia tego zupełnie nie oddają. Dużo lepiej niż na zdjęciach wygląda widoczność ze skyboksów (konstrukcja górnego piętra nie zasłania tak bardzo).

Markus 30.03.2010 19:50

Jeszcze jedno kluczowe pytanie, na które jak widać Majcher robi wszystko, by nie odpowiedzieć:

Kto w końcu i w jakim trybie sfinansuje położenie tej murawy i pozostałych spraw (IT, D, etc.), kiedy zostaną rozpisane tu przetargi - kończąc to puste, żenujące gadulstwo oraz politykę uników serwowane przez miasto?

rav 30.03.2010 19:53

Jutro głosowanie ws. ok. 72 czy 75 mln. To powinno wystarczyć.

Markus 30.03.2010 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 878739)
Jutro głosowanie ws. ok. 72 czy 75 mln. To powinno wystarczyć.

Jeśli zostanie przegłosowane. A jeśli nie? Czy ktoś ma jakiś plan B?

Zresztą, nawet jeśli pieniądze zostaną przyznane, pytanie jest nadal aktualne: kiedy konkretnie przetargi, w jakim trybie, za jakimi KONKRETNYMI datami wykonania? Na razie nie ma żadnych konkretów i przynajmniej w tym elemencie śladów profesjonalnego podejścia, tylko wciąż słowa, obietnice, czcze gadanie...

Grzesiek7 30.03.2010 20:17

Jeśli już o KOKRETACH wspomniałeś, radni się odgrażali, że bez pełnej, szczegółowej informacji nt harmonogramu i kosztów inwestycji.... niczego nie przegłosują...

Fuks 30.03.2010 20:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 878761)
- terminy podtrzymują, trzy trybuny w połowie lipca, zachodnia (A/B) do końca października,

czyli ze D wykonczą... to bylaby nawet dobra wiadomosc.

PiotrG 30.03.2010 20:42

Cytat:

jednak miasto chce nadal szukać kogoś, kto wyłoży pieniądze na wykończenie, a jak się nie znajdzie to zapisuje teraz te środki, a o tym realnie zadecyduje przyszła rada, czyli jak się ktoś znajdzie to dla miasta będzie dobrze jak się dołoży, a jak nie to miasto zapłaci później,
Ogłoszą przetargi, wyłonią wykonawców i zrobią te prace teraz, a wykonawcy będą czekać na wypłatę do 2012/2013? Czy będą najpierw czekać na to czy znajdzie się sponsor, jeśli nie to głosowanie rady o przyznaniu środków i dopiero prace?
Cytat:

- terminy podtrzymują, trzy trybuny w połowie lipca, zachodnia (A/B) do końca października,
te 3 trybuny to razem z wykończeniem północnej? Czy ona będzie w takim samym stanie jak i teraz, czyli pusta w środku a kibice wchodzić będą od strony boiska?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl