![]() |
Cytat:
może nawet 2.5 tys miesięcznie wiadomo, że warto dla każdej firmy o takie kontrakty walczyć nawet jak się nie jest do końca pewnym, że się da radę no ale trzeba wierzyć w nich |
czasem mam wrażenie że za kare nam budują ten stadion:D a to za duże odległości od murawy a to dach na pewno będzie przeciekał a to krzesełek nie zdążą wyprodukować:) ja tam kiedyś byłem zachwycony że C wybetonowali bo na krawężnikach się źle siedziało:D
|
Cytat:
Zdążą czy nie zależy tylko od tego jakie mają moce przerobowe, a tego nie wiemy, jednak domyślam się że skoro mają 3 miesiące to w razie czego będą robić 24h na dobę i będzie git. |
Zawsze istnieje możliwość, że ta Firma, która dostarcza te krzesełka wynajmie jeszcze podwykonawcę na produkcję tych krzesełek. I tak jak napisał Joshi - nie wiadomo, czy te 30 000 to jest ich maksymalna produktywność, czy realna ilość zamówień. Zresztą, skoro się podjęli tego, to znaczy, że dadzą radę - nie pakowaliby się w zlecenie nie do zrealizowania, bo na pewno są jakieś kary umowne za nie dotrzymanie terminu zlecenia.
|
Cytat:
Mówiąc krótko - Majchower mówi nam żebyśmy się pożegnali z grą na Reymonta tej jesieni. :evil: |
A więc mnie interesowała odpowiedź na moje pytania 10 i 11. I wynika z tego iż stadion nie jest budowany tylko dla klubu piłkarskiego Wisła Kraków a przeznaczony jest na różne imprezy (co oczywiście można zrozumieć bo to jest stadion miejski). W takim razie kolejne pytanie do Prezydenta. Czy Pana zdaniem aby zorganizować koncert muzyki popularnej i imprezy firmowe wystarczą same trybuny bez żadnego zaplecza? No bo przecież wszystko w środku ma wykończyć Wisła. To Pan Prezydent myśli że Wisła wszystko w środku wykończy a potem miast zorganizuje sobie na tym imprezę firmową?? Poza tym fajna to firma doradzała, mecz futbolu amerykańskiego...lol. Jeszcze mogli napisać turniej skoków narciarskich...
|
1. "Biorąc pod uwagę przestrzenie użytkowe tylko po stronie wschodniej stadionu, o łącznej powierzchni 21 269,48 m2 uważam, że istnieje możliwość zorganizowania tam wszystkich potrzebnych pomieszczeń dla przedstawicieli mediów, o których Pan Radny wspomina. Wyposażenie pomieszczeń, w zależności od tymczasowego lub docelowego przeznaczenia, będzie uzupełniane na bieżąco."
Kabaret. "Uwazam ze istnieje mozliwosc". Inwestor sam wyznacza "tu i tu ma byc to i to" a nie dopasowuje sie do tego co powstanie i na koncu na sile upycha ze "no dobra, to tutaj chyba powinno dac sie zrobic". Jakies "tymczasowe wyposazenie" to kolejny absurd. 2. Stan deweloperski w odniesieniu do stadionu, jaja :lol: 15, 17 to znaczy ze za dzierzawe budynku klubowego w 2010 pomimo iz Wisla nie gra na stadionie mamy placic????????????????? "wartosc zostala okreslona" kiedy, gdzie i ile wynosi?? |
orzeu ty tak na siłe szukasz dziury w całym??
ad. 2 od początku było wiadomo że częśc komercyjna będzie nie wykończona i oddana w stanie surowym i nie widzę w tym nic dziwnego ad.3 Wisła cały czas korzysta z trybuny E i okrąglaka, a na jesień będzie korzystać jeszce z 2 kolejnych trybun |
Cytat:
na trybunie południowej usytuowanie jest na ścianie /elewacji a na wschodniej będą na dachu. Oba przypadki podlegają innym przepisom.!! Cytat:
Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 ri - pogrubiony przypadek który ma u nas zastosowanie- kazdy chyba widzi że na dachu są centrale a więc urządzenia zblokowane par.152. 10. Czerpnie i wyrzutnie powietrza na dachu budynku należy sytuować poza strefami zagrożenia wybuchem, zachowując między nimi odległość nie mniejszą niż 10 m przy wyrzucie poziomym i 6 m przy wyrzucie pionowym, przy czym wyrzutnia powinna być usytuowana co najmniej 1 m ponad czerpnią. 11. Odległość, o której mowa w ust. 10, może nie być zachowana w przypadku zastosowania zblokowanych urządzeń wentylacyjnych, obejmujących czerpnię i wyrzutnię powietrza, zapewniających skuteczny rozdział strumienia powietrza świeżego od wywiewanego z urządzenia wentylacyjnego. Nie dotyczy to przypadku usuwania powietrza zawierającego zanieczyszczenia szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe zapachy lub substancje palne. Jakie 2 metry odległości ?jakie wyższe maskowanie- nawet jeśli to wyrzutnia ma być tylko 1 m wyżej - co to za wielka róznica?jaki wyższy koszt? |
Prezydent sprytnie wymknąl z głównego pytania ktore brzmiało: Polimex zgodnie z umową na wykonac stadion spelniajacy warunki kategorii Elite-mimo że nie ma uwzglednionego IT,kołowrotków,systemów komputerowych,murawy.Gdzie jest na to odpowiedź? Nie ma .Za to mamy odpowiedz:" Podstawą dopuszczenia stadionu do rozgrywek ligowych nie jest jego klasa, kategoria(w tym przypadku „ELITE”) a spełnienie warunków wytycznych UEFA w sprawie wydawania licencji klubom, jak również zgodność z „Regulaminem stadionu UEFA”
klasyczne spławienie "natręta" |
Cytat:
To że Euro się posypało też winą Wisły nie jest - zresztą nikt nie domaga się wykańczania powierzchni komercyjnych a jedynie takich które są niezbędne jeśli chodzi o rozgrywanie meczów.Nie da się meczu zagrać bez IT,kołowrotków,murawy, wykończonych szatni, pomieszczeń dla prasy itp. Równie dobrze przecież mogli by trybuny w stanie zerowym zostawić A z tym całym % od wartości to też będzie cyrk - Bardzo ciekawe jest jakie cyferki im wyszły ,oczywistym jest fakt że jeśli już to klub będzie płacił ten procent nie od wartości całego obiektu a od części którą będzie użytkowała już w ogóle się wszystko pogmatwa jak Wisła będzie chciała wynajmować stadion tylko na określone dni;) Pomijam już fakt że klub powinien się domagać zniżek w pierwszym okresie użytkowania, bo w pierwszym projekcie stadion miał być mniejszy i tańszy - Droższa wersja postała ze względu na Euro a nie widzimisie klubu. Oczywistym jest że klub w np. pierwszym roku nie zapełni stadionu |
Cytat:
|
Żeby uściślić sprawę - tu szczególnie pytanie do Darka Olszówki, Piotra G.,orła,rava - czy mam racje.
Według mnie sprawa jest w jednym prosta - miasto zobowiązało się zbudować obiekt klasy Elite - ze wszystkimi konsekwencjami które za tym idą. Czyli trybunami,trybunami dla Vipów,sky-boksami,szatniami,pomieszczeniami dla sędziów,obserwatorów,dziennikarzy,oficjeli,ubikacj ami,murawą,oświetleniem,telebimem,kołowrotkami,sys temem it,restauracjami,cateringiem(jeśli to też wchodzi w klasę Elite) - wszystko powinno być wykończone i działające. Oczywiście jest kwestia co z tego miasto chce zbudować z własnych pieniędzy a na co chce znaleźć inwestora - Jednak całość spoczywa na barkach miasta. Jedyna rzeczą która nie jest wymagana do standardu Elite(jak rozumiem) to zagospodarowanie tzw przestrzeni biurowej ale to też spoczywa na ich barkach, bądź na barkach firm które z miastem podpiszą odpowiednie umowy. Oczywiście Wisła, jako że będzie głównym użytkownikiem obiektu, powinna starać się jak najbardziej wejść w ten interes - tak by sama mogła jak najwięcej zarobić i by miasto miało z tego pieniądze.Stąd pewnie, spóźnione ale takie długie negocjacje.Oczywiście wejść , nie znaczy dorzucić 75 baniek - bo to każdy wie że klubu na to nie stać - chyba że warunki byłby by takie że Cupiał potraktował by to jako dobry i pewny interes |
Czyli ciągle nie wiemy co z pozostałymi przetargami. Miejsca na wschodniej dla mediów zorganizować się da, tylko co IT i potem wyposażeniem trybuny zachodniej...
Jeszcze długa i kręta droga do ukończenia stadionu. Co do stadionu Cracovii "sfinansuje wyposażenie pomieszczeń biurowych" zapewne chodzi o nic innego jak wyposażenie siedziby klubu, też mi wielki wkład finansowy, część handlowa i gastronomiczna to pomieszczenia od którejś tam ulicy, już ogłoszono poszukiwanie najemców tych powierzchni. No i tak Cytat:
A nie można tak było ująć tego w przypadku przetargu na trybunę zachodnią? Cytat:
P.S. Coś nie widać oświadczenia o końcu rozmów z Wisłą na temat wynajmu stadionu. |
witam
mam takie male 2 pytanka, moze ktos zna na nie odpowiedz. 1) skoro krzesełka zostały juz zamowione to na kiedy przewiduje sie ich dostarczenie i kiedy rozpocznie sie montowanie krzeselek na sektorze C?, 2) czy ktos moze wie do czego jest ta fosa?moze to kolejne zabezpieczenie boiska przed wejsciem kibicow na plyte murawy, jesli tak to byloby male przegęcie...
|
Cytat:
|
gdzie sa ci pracownicy na 2 zmiany ??moze o jakiegos ciecia chodziło
|
Cytat:
pleksami.. no ciekawie.. juz to widze... bo jesli maja 3 tys miejsc buforowych zrobic ta na ch.. ta pleksa.. na prawde nie mozna ich dac gdzie dotychczas, czyli obok okraglaka?? |
Cytat:
przed sobą? bo chyba nie zobowiązało sie do tego przed Wisłą? Może ewentualnie przed UEFA kiedy liczono naiwnie na Euro w Krakowie. Ale że nie ma Euro, to i zobowiązania straciły jakoś na aktualności. Chyba? |
Te krzesełka sie automatycznie składają?
Ciekawe ile razy wstając podczas akcji naszego zespołu, kibice glebna do tyłu gdy beda chcieli usiąść :) Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego projektu stadionu,ale teraz patrząc na widok z kopca mysle ze prezentuje sie kolosalnie,podobnie widok z samej góry sektora przyjezdnych jest konkretny! Obultowicz chyba wzrolwal sie na rzymskim Koloseum:) |
Cytat:
chcialbym sie tez dowiedziec ile wynosi wartosc stadionu, kiedy i kto ja zrobil. rafal777 tez zwrocil uwage na ciekawa rzecz, Wisla wykancza stadion, miasto pozniej go uzytkuje na rozne imprezy. to co pokazal Arapaho, proponuje panom z miasta ktorzy sie nad tym napocili (wiem ze czytacie forum) zadzwonic do pierwszego z brzegu VTS czy innego Lennoxa i poprosic o katalog central wentylacyjnych. niekompetentne osły. jeszcze jedno Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Pierwszy mecz miał być w lipcu, już jest w sierpniu, coraz mniej zaczynam wierzyć w bajkę o powrocie Wisły na stadion na rundę jesienną. To naprawdę jest chore, że miasto jednemu klubowi funduje stadion ze wszystkim niezbędnym do rozgrywania meczy, a drugiemu (co tu dużo mówić znacznie lepszemu i przynoszącemu miastu rozgłos w Polsce i w Europie, bo Levadia to tylko mdły epizod w porównaniu do tego co działo się kilka lat temu) każe dopłacać grubą kasę aby obiekt zaczął funkcjonować. Tutaj Wisła może postawić miasto pod ścianą, albo wykończa obiekt i go wynajmujemy albo sayonara i stać będzie kolejny szkieletor. Cytat:
|
Cytat:
Tak, odpowiedź na to i inne pytania jest miażdżącym świadectwem niekompetencji osób od projektowania, zaplanowania i przeprowadzenia inwestycji. Czysty kabaret. I my płacimy podatki na takich ludzi... Kretynizmem było już nie ujęcie murawy i innych spraw w umowie z Polimexem. A szczytem groteski jest tłumaczenie, że pewnych spraw nie można robić równolegle. Wreszcie, niech Majchrowski za przeproszeniem nie .......i, że klub oczekiwał w przeciwieństwie np: do Cracovii oddania mu do użytkowania i rozgrywania meczy stadionu w developerskim stanie, bez wyposażonych szatni itd. i jeszcze był gotów płacić za to w ciemno kilkanaście milionów złotych rocznie za wynajmem. Ten człowiek swoją gadaniną jedynie przerażająco kompromituje urząd. |
Kilka informacji:
1. O hali czytaliście. Są dwie koncepcje: stara - że hala będzie na tyłach obecnej głównej hali oraz nowa - że wyburzy się starą halę i postawi nową. Widać, że wszyscy przekonują się do tej drugiej opcji, za nią jest szef ZIS-u no i akceptuje ją TS Wisła. Ponadto złożono do miasta zgodę walnego zgromadzenia TS Wisła na przekazanie działki pod halę miastu. 2. Polimex nie jest zainteresowany byciem operatorem stadionu. Pani Niedziałkowska dziś zdecydowanie zaprzeczyła tym plotkom. Podobno nie ma takiego tematu. 3. Negocjacje miasta z Wisłą na obecnym etapie zostały zakończone. Nieoficjalnie słychać, że Wisła weźmie około 25% stadionu, przeważająca większość to tzw. część sportowa. 4. Wycena stadionu będzie wykonana w oparciu o koszt budowy stadionu. Ten zaś wynosi 505 mln zł. A widok z górnego piętra jest zaj***sty! Zdjęcia tego zupełnie nie oddają. Dużo lepiej niż na zdjęciach wygląda widoczność ze skyboksów (konstrukcja górnego piętra nie zasłania tak bardzo). |
Jeszcze jedno kluczowe pytanie, na które jak widać Majcher robi wszystko, by nie odpowiedzieć:
Kto w końcu i w jakim trybie sfinansuje położenie tej murawy i pozostałych spraw (IT, D, etc.), kiedy zostaną rozpisane tu przetargi - kończąc to puste, żenujące gadulstwo oraz politykę uników serwowane przez miasto? |
Jutro głosowanie ws. ok. 72 czy 75 mln. To powinno wystarczyć.
|
Cytat:
Zresztą, nawet jeśli pieniądze zostaną przyznane, pytanie jest nadal aktualne: kiedy konkretnie przetargi, w jakim trybie, za jakimi KONKRETNYMI datami wykonania? Na razie nie ma żadnych konkretów i przynajmniej w tym elemencie śladów profesjonalnego podejścia, tylko wciąż słowa, obietnice, czcze gadanie... |
Jeśli już o KOKRETACH wspomniałeś, radni się odgrażali, że bez pełnej, szczegółowej informacji nt harmonogramu i kosztów inwestycji.... niczego nie przegłosują...
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl