![]() |
Obecnie kibiców Wisły zbulwersował pomysł wylania na przestrzeni pomiędzy murawą i trybunami asfaltu. Jak można było takie skandaliczne rozwiązanie zaakceptować już na poziomie projektu?
- Wisła brała udział w uzgodnieniach dokumentacji. W momencie, gdy rzeczywiście ze względów bezpieczeństwa projektant nie wyraził zgody na ułożenie tam kostki, to padła propozycja, żeby zrobić to z betonu. Analizujemy ten problem. To nie jest kwestia naszego uporu. Proszę pamiętać, że mamy "deadline" oddania nie możemy zaczynać projektowania od nowa. http://images50.fotosik.pl/312/fc1cf15f27fc031dmed.jpg No zaczym ten post zniknie z powodu że nie jest na temat bo wklejona jest fotka stadionu z Lubina , parę osób zdąży zobaczyć że można jednak wyłożyć kostkę w koło murawy na nowo budowanym stadionie w Polsce. |
można wyłożyć.tylko po co?żeby ktos na mokrej murawie robic wślizg zatrzymal się tej kostce,albo faulowany,wyrżnął glową?
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie wydaje mi się żeby Legia, Śląsk, Korona czy Zagłębie kontrolowała takie rzeczy. W ogóle stadion. Tylko u nas muszą się prosić, nalegać, pisać, dwoić się i troić żeby łaskawie stadion postawili. Sądziłem że jest to logiczne i byle cymbał wie że takie rzeczy jak widok ze skyboxów musi być pierwszorzędny. I tak samo wokół murawy musi być choćby sztuczna murawa żeby piłkarze mieli gdzie się rozgrzewać. Nawet dla osoby, która nigdy meczu nie oglądała (swoją drogą mocny akcent - babka meczu na oczy nie widziała ale ma sporo do powiedzenia w kwestii naszego stadionu. To jakiś ewenement na skalę światową) Ale jak się okazuje to Wisła musi ich przekonać co nie jest zresztą łatwe że żeby móc było usiąść na trybunie potrzebne są krzesełka. Żeby móc zagrać w piłkę potrzebna jest murawa. I jak się teraz okazuje żeby móc mieć dobry widok przede wszystkim ze skyboxów należy wykonać skyboxy w taki sposób żeby był dobry widok. Człowieka śmiech ogarnia czytając o tym, bo te problemy są z dupy wzięte - jak widok ze skyboxów czy murawa na stadionie. Ja rozumiem mieć problem z jakimiś łamigłówkami gdzieś w piwnicach żeby złączyć ze sobą 5 tyś kabli. A tu są problemy dotyczące PODSTAWOWYCH rzeczy na stadionie. Wręcz najważniejszych i tak prostych do wykonania jak budowa cepa. Ja mam tylko nadzieję że SA nie da się szantażować i nie wróci na stadion dopóki wszystko nie będzie dopięte na ostatni guzik. Inaczej strzelimy sobie w kolano. Oni wtedy tym wszystkim rzucą w ****u (jak rzucili trybuną D, która 4(?) rok stoi pusta) i zostawią Wisłę z tym wszystkim. Telebimy - nie kupować. Skyboxy - nie reperować. itd To jest zasrany obowiązek miasta oddać do użytku w pełni sprawny stadion. O klasie Elite. I Wisła złamanego grosza ma do tego nie przyłożyć. Tak jak jest w dokumentacji. I tak jak obiecali. |
morgenes masz dużo racji, ale przypuszczam, że w początkowej fazie projektowania i budowy stadionu zarząd Wisły miał pełne zaufanie do ludzi, którzy podobno mieli się znać na rzeczy i nie bardzo mogę sobie wyobrazić sytuację gdy ktoś przychodzi do biura architekta i miesza a projektach, bo wie lepiej jak to ma być zrobione. Tym bardziej, że właścicielem obiektu jest miasto, a nie Wisła. Najważniejsze to nie zamiatać teraz tych niedoróbek pod dywan tylko zrobić ile się da, aby po meczu otwarcia nie wyjść z niesmakiem z R22. Skoro Wisła zgłasza 104!!! poprawki ( przerażająca liczba), to znaczy, że coś jest nie tak i mam nadzieje, że odpowiedzialni za ten stan rzeczy zostaną ukarani (kary finansowe czy też dymisje). Jakbym ja dawał coś takiego ludziom to byłoby mi po prostu wstyd.
|
Cytat:
No i raczej już będzie . |
Cytat:
|
No to trzeba zacząć akcje promocyjną stadionu ;]
Jedyne hasło, które jest adekwatne do poziomu tego stadionu to bubel "Największy bubel o jakim marzyłeś!, Stadion prawie klasy "elite" ! tylko tutaj zobaczysz: - ograniczone miejsca vip. - asfalt zamiast trawy dla rozgrzewających się piłkarzy - karetka wjeżdżająca przez sale konferencyjną a dodatkowo darmowy skok na bungee z narożnika stadionu :) tylko stadion Wisły jest pełen atrakcji ! |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
- jedyne w swoim rodzaju barierki, których nie uświadczysz na żadnym innym stadionie, pozwalające uchwycić postindustrialny charakter 'teatru' na R22 - znakomicie rozwiązana sieć parkingów w okół stadionu która spowoduje szybsze bicie serca u kibica i pytanie - będzie samochód jak wrócę czy nie będzie - najprawdopodobniej unikalny system wchodzenia na stadion, który pozwoli bardzo miło spędzić kilka godzin w kolejce i przypomnieć sobie czasy PRLU -oraz najnowocześniejsze telebimy na świecie które będą niewidoczne dla kibica. |
akurat z punktem... dotyczącym dizajnu stadionu zgodzić się nie mogę :D
widok z parku Jordana zapiera dech w piersiach w pozytywnym znaczeniu tego słowa :D |
Ja na miejscu Wisły nie wchodziłbym na stadion, póki go nie ukończą w 100%, a potem zarządał od miasta zwrotu straconych pieniedzy za gre poza Reymonta od czerwca 2010 (pierwotna data oddania stadionu)
|
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...3343962001.jpg
wygląda na to, że cyferka "6" nie jest w żadnym wypadku ścięta :):):) tylko troszkę zasłania ją barierka... :-/:-/:-/ |
oj tak czytam te wszystkie kometarze i chcialo by sie powiedziec co wy pier..... ale nietety macie racje. Za tyle kasy stadion powinien wygladac zupelnie inaczej no ale coz lepszy taki niz zaden
|
a są jakieś umowy między miastem klubem dotyczące wynajmu , opłat i terminów?
Jeżeli ich nie ma a tylko jakieś ustne obiecanki cacanki ubarwione przez dziennikarzy to se można żądać. |
Cytat:
|
Kolejny mankament na stadionie Wisły na skalę światową!
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...8230728030.jpg Wykonawca nie przewidział w "kranach" kurka z zimną wodą.. zatem jesteśmy skazani tylko na gorącą wodę i zapewne częste poparzenia :-/:-/ |
Cytat:
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::rotfl::rotfl:: rotfl::rotfl::rotfl::rotfl: 10 dla Ciebie!! !! jeszcze sie okaze ze masz racje, co jest wielce prawdopodobne :lol: ale znajac ich pomyslowosc moze przewidzieli to tak ze 1 umywalka jest z goraca, druga obok z zimna.. i myc dlonie bedziemy na zmiane ciekawe co bedzie w kabinach.. Cytat:
|
Cytat:
o taki: http://www.artdiam.pl/images/ciecie_1_m.jpg |
Cytat:
Hhehehehe, dobry żart :) |
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...nie-ma,1501503
Paranoja jakaś ponad pół miliarda za stadion i taka lipa :( |
Cytat:
nie zrozumiales mnie(sory) piszac "inaczej" nie mialem na mysli calkiem innego wygladu stadionu tylko sposob jego wykonania ktory pozostawia jak widac wiele do zyczenia |
Zgadzam sie w pełni z Elementem,dopóki nie beda zroboine i uwzglednione wszystkie poprawki ,babole i inne rzeczy nie moze WISŁA przejac stadionu nawet kosztem gry na hutniku.Zacaly stadion odpowiada miasto ,ma byc klasa elite i koniec.Wisla nie jest inwestorem,a to ze teraz Majchrowski i spółka szukaja oszczędnosci to ich problem.Dziwnym trafem po gorszej stronie błoń jakoś problemów nie maja.wISŁA JUZ IHC POWINNA SKARZYC ZA poniesione straty z tytulu nie rozgrywania meczów na reymonta.Zobaczycie ze jeszcze dlugo nie wejdziemy na R22 a z tego wszystkiego wyjdzie wielka afera i sprawy w sądach.
|
a teraz niestety kolejny mankament i już nie taki żartobliwy...
http://img257.imageshack.us/img257/268/blad.gif pod względem estetyki nie wygląda to najlepiej.. tak samo jak schody żółte i białe na różnych trybunach tak i te zaznaczone części będą razić po oczach.. :-/ http://img257.imageshack.us/i/blad.gif/ |
^^ większym problemem niż te dźwigary/ lewary czy co to tam jest jest odległość pomiędzy rzędami - popatrz na tego faceta który je montuje i wyobraź sobie, że ktoś siedzi na miejscu - przecież, żeby wyjść to trzeba będzie na swoją kolej czekać.. O wygodnym siedzeniu kogoś z długimi nogami już nie wspomnę
|
Zobaczycie co się będzie dziac jak murawe położą oby tylko boisko było wymiarowe
|
odstęp pomiędzy pierwszym, a drugim rzędem w loży VIP jest taki jak pomiędzy rzędami w Cinema City - a tam się jakoś da wciskać na swoje miejsce nawet, gdy cały rząd jest już pełny :D
chyba najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie całego pierwszego rzędu i postawienie tam np. stolików lub jakiś innych atrakcji dla widzów z drugiego rzędu :) oczywiście przy dwukrotnym podniesieniu ceny za bilet :D da się co nie :D |
To są nowoczesne baterie umywalkowe , głównie stosowane w miejscach publicznych , posiadaja system czasowy - woda leci ok 5-7 sekund co pozwala na oszczędność wody do 50%. Może z niej lecieć woda zimna lub mieszana więc bez paniki ;)
|
Cytat:
|
akurat nie mogę się z Tobą zgodzić, bo niby malują białe na niebieskie, czy niebieskie na białe?
na pierwszej budowanej trybunie wschodniej elementy od początku były niebieskie, a na zachodniej od początku są białe i o żadnym malowaniu nigdy nikt nie wspominał.. |
Sposób w jaki jest realizowana inwestycja w stadion Wisły jest skandaliczny. Mam nadzieje, że Majchrowski na tym popłynie.
Chciałbym natomiast ostudzić nadzieje co poniektorych, że Wisła może czegokolwiek domagać się od miasta ze względu na opóźnienia, czy niezgodność Stadionu z obietnicami. Prawda jest taka, że miasto buduje Stadion Miejski, na terenie należącym do miasta, a Wisła na razie nie ma do niego ŻADNYCH praw. Nie jest operatorem, nie jest właścicielem, nie jest najemcą. Na dzisiejszy dzień nie ma Wisły na Reymonta. Teoretycznie Majchrowski mógłby zdecydować, że operatatorem stadionu będzie np. Garbarnia Kraków, albo Prądniczanka, a nie Wisła. To, że Kraków buduje stadion Wiśle, to na razie tylko gentelmen agreement, i realizacja zapotrzebowania społecznego, a nie wynika to z żadnej umowy. Jedyną siłę jaką ma Wisła w tym całym zamieszaniu jesteśmy My - kibice wyborcy. Tysiące kibiców, może dziesiątki tysięcy w Krakowie. Tylko troska o opinie publiczną może do czegoś zmusić mejskich urzędników. Tylko przez nas zrobienie jakiejś piramidalnej bzdury (jak np. oddanie stadionu Garnarni) całkowicie nie wchodzi w grę. Przecież zostali by zjedzeni, rozszarpani, spaleni i rzuceni psom na pożarcie (politycznie of course :) ) Mam jednak nadzieje, że nawet te nie-piramidalne bzdury jak opóźnienia, obietnice rzucane na wiatr, nieudolność i żałość w realizacji inwestycji, gówniany projekt przepchnięty po znajomości itp. sprawią, że aktualnie rządząca ekipa zostanie wysadzona ze stołków w tempie ekspresowym. Tylko do tego trzeba IŚĆ DO WYBORÓW! |
Miarka naprawdę się przebiera. Zastanawiam się, co jeszcze musi nastąpić, jaki koszmarny i szkodliwy absurd się pojawić, jakie kłamstwo czy niekompetencja wypłynąć, by kibice Wisły w końcu gremialnie wyszli na ulicę i pod urzędem ZIKiT oraz UM zacząć walczyć o interes swojego klubu i wywiązanie się miasta z obietnic?
Nie chcę krytykować SKWK, kolejny raz klubu, dziennikarzy, ale na co czekają? Aż kolejna deklaracja i zapewnienie okaże się pustą farsą? Droga "białych rękawiczek" i ufania urzędnikom nic nie dała. Czas sięgnąć po bardziej wyraziste i zdecydowane działania, szczególnie, że wybory za pasem! |
przydałoby się pojednanie wszystkich Wiślackich serwisów internetowych i newsy na głównej stronie o jakieś akcji! na pewno wiele osób by się przeszło pod ZIKiT.. ale póki co dużo się mówi, a żadna strona jeszcze tego nie podłapała..
skoro codziennie na tej stronie przebywa do kilku tysięcy osób co chwila, to na pewno udałoby się zebrać grupę 2,3 tysięcy chętnych.. trzeba tylko odpowiedniej reklamy.. ps. ja po 14 lipca zgłaszam swoją gotowość :D |
Liga Europy na Hutniku - link
Cytat:
|
skoro problem z widokiem z pierwszego rzędu VIP jest już rozwiązany to przydałby się jakieś zdjęcia z wykonanego zabiegu :D
|
Cytat:
Halo, tu ziemia. Bo od jakiegoś czasu strzelasz ślepakami. Zaglądasz na stronę SKWK? Chodzisz z nimi do miasta / projektanta? Więc na czym opierasz swoją tezę że nic nie robią. Klub nic nie robi? 104 poprawki znikąd się pojawiły? To że nic nie piszą na Oficjalnej stronie nie jest niczym dziwnym. To jest oficjalna strona i muszą się powstrzymać od tego typu niusów do wglądu publiki. Choćby w formie chłodnego tekstu "Majchrowski znów nie dotrzymał obietnicy" itd. Tak samo nie wyobrażam sobie żeby oficjalne strony Legii / Widzewa / Śląska / Bełchatowa i multum innych klubów pisały tego typu niusy. Przynajmniej nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Ochalik też musi tonować emocje. Na takie niusy mogą sobie pozwolić strony nieoficjalne lub 4fun pisząc tutaj na forum. Co najwyżej Basałaj może pogadać z kim trzeba w cztery oczy, a to że o tym nie piszą na oficjalnej nie znaczy że nic nie robią. Nie tak dawno było spotkanie SKWK z Basałajem (wystarczy zajrzeć na stronę SKWK) i omawiano po raz kolejny problemy związane ze stadionem. Chodzą, robią co mogą, a Ty oczekujesz że za pomocą czarodziejskiej różdżki SKWK przekona miasto do wstawienia telebimów, murawy zamiast asfaltu czy poprawki miejsc w skyboxach. Czy tam klub. Bo oni tak chcą to tak miasto zrobi? Na zasadzie, chwila.. coś nie poszło ze skyboxami. telefon SKWK do Majchrowskiego - Ty, do poprawki macie skyboxy - Aha, zaraz poprawimy - Dzięki , do usłyszenia. Niestety nie jest tak różowo. A dziennikarze jak będą mieli widzimisię to wstawią taki nius. Co najwyżej może to zrobić Białoński, prywatnie sympatyk Wisły. |
Cytat:
Przy czym pisałem już, że wiele wskazuje na to, że ten asfalt to efekt cięć ZIKiT-u, a nie wymysł projektanta. Wspominałem wcześniej, że Wisła także ma swój udział w tym całym bałaganie. Ale znacznie mniejszy niż piszesz. To ZIKiT wydaje ciężkie pieniądze na stadion, dostał wiele lat temu książkę licencyjną PZPN i wytyczne UEFA, i miał obowiązek zrobić ten stadion zgodnie z wymogami. Tak naprawdę, to Wisła powinna wyrażać życzenia ws. detali: wyposażenia niektórych wnętrz czy krzesełek. A nie uczyć ich, że asfalt dookoła murawy jest nieestetyczny i niebezpieczny. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl