Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

ABGwislakABG 13.10.2014 16:46

NOMINACJA!


Cytat:

presja władz, mediów itp nie pozwoli mu zrealizować wszystkich, szczególnie tych kontrowersyjnych aspektów
M.in.? Akurat Boniek z platformersami za pan brat. Z czym się gryzą? Media też ma po swojej stronie. Które na niego najeżdzały i kiedy?

Cytat:

Zwycięstwo nad Niemcami odbudowało atmosferę w szatni, otoczkę odbudował Boniek.
No to hop-siup. Osiągnięcia Bońka. Takie, które bezsprzecznie należą się jemu, a nie kopaczom czy trenerowi.

Cytat:

Wystarczy spojrzeć jakie jest zapotrzebowanie biletów na mecze reprezentacji.
Patrzysz przez pryzmat meczu z Niemcami? Bo wg mnie było zawsze. 43 tys. na San Marino (Narodowy), 30 tys. na Mołdawie we Wrocku.

Cytat:

Boniek wyszedł do ludzi, do mediów.
Co Ty z tymi mediami? :D

Cytat:

Nawet do hasła: "Łączy nas piłka." Bo Ty, gdybyś miał wybierać zapewne między mistrzostwem świata Polski a racami na trybunach podczas jej meczów wybrałbyś to drugie zapewne.
Do hasła nic nie mam. Gdybania nienawidzę. "Gdyby mama miała fi**a, to by była ojcem" - Kazik.

Cytat:

Musicie w końcu zrozumieć, że to wszystko kręci się wokół piłki i boiska, nie - rac i opraw. One są dodatkiem. Też kiedyś byłem młody, też krzyczałem podobnie...
Media, media. Stary, a tak łyka papkę po papce od justyny popapke. Boli (?) to, że robi to gość, który mniema o sobie, że sprawy kibicowskie były dla niego ważne. Robisz podjazd odnośnie rac znajdując idealnie temat zastępczy nie wgłębiając się w meritum sprawy.

Bliżej 3 niż 1 z przodu. Nie bój się, taki młody już nie jestem.

O "przygodzie" pt "Zibi selekcjoner s-kadry już nie pamiętamy?

Takie wnioski po jednym meczu, moder czy admin na fali uniesienia zmienia nazwę tematu "bo im się należy". Dostaną od Szkotów to ponowna zmiana? Nawałka już nie taki cacy z piłkarzami?

Wyłażą kompleksy wielkie jak Burj Dubai.

palikot 13.10.2014 17:44

Ludzie...
zwykły fuks, taki sam jak Jagielloni z nami, nawet przebieg meczu identyczny....
a wy się podniecacie jak naiwniaki.
Zaraz przegrają bo fuksa nie będzie, słabszy mecz i po tej waszej atmosferze :D

wiesniak84 13.10.2014 17:59

Kazdy kto choc troche ma cos wspolnego z ruchem kibicowskim w Polsce dobrze wie, ze reprezentacja PZPNu wziela sie nie tylko od farbowanych lisow. Amosfera z dopingiem na kadrze zostala pojebana przez kibicow glownie ze wzgledu na podejscie PZPNu do tematu. Liczy sie kasa.... i nic wiecej. Janki z powymalowanymi ryjami placa gruba kase, nic sie nie dzieje, krzykna raz na pol godziny, kazdy zadowolony. Kto szuka innych wrazen jedzie na wyjazd bo tam Januszow juz nie ma bo za daleko, bo organizowac czas trzeba to tamto i sramto, zupelnie jak na stadionach ekstraklasy z ta roznica, ze tutaj gramy z takimi Niemcami, Angolami itp itd a w ekstraklasie gramy z klubami pokroju jakichs Kazachow, Azerow albo i gorzej nie umniejszajac poziomowi druzyn z tych krajow.

!!IRIVER!! 13.10.2014 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1379815)
Ludzie...
zwykły fuks, taki sam jak Jagielloni z nami, nawet przebieg meczu identyczny....
a wy się podniecacie jak naiwniaki.
Zaraz przegrają bo fuksa nie będzie, słabszy mecz i po tej waszej atmosferze :D

Co nie zmienia faktu, że gryźli trawę zdecydowanie bardziej aniżeli Jaga z nami, a i poziom gry Niemców też "ciut" lepszy niż Wisły. Jakby to powiedzieć - więcej w tym wszystkim było jakości niż w polskiej lidze i nie próbuj z tym dyskutować. Nie dziwi Cię też chyba, że zespół był ustawiony na zagranie na 0 z tyłu i próbę zrobienia tej jednej-dwóch kontr. Wpadło, udało się, szczęście dopisało i super, trzeba się z tego cieszyć. Ileż to już razy próbowaliśmy grać z mocniejszymi efektownie, a wychodziły z tego porażki? Dla tej drużyny najważniejsze było właśnie takie budujące zwycięstwo, z kimś wartościowym. Ostatnie takie przytrafiło się z Czechami w 2008 roku...

Jutro za to nastąpi weryfikacja, czy potrafimy zagrać coś atakiem pozycyjnym, bo Szkoci na pewno nie będą tak cisnąć jak Niemiaszki i zarówno posiadanie jak i inicjatywa w grze powinna być po naszej stronie.
Pewne jest jedno - zawodnicy wreszcie przełamali tę fatalną passę, niemiecką klątwę, której nie udało się zwyciężyć w najlepszych dla polskiej piłki czasach. Widać też, że mają wreszcie nieco inaczej ułożone w głowach, nie wiem czy to kwestia że dorośli, aby zacząć grać ZA KADRĘ, czy wreszcie pojawił się team spirit? Zobaczymy. Wierzę, że idą lepsze czasy dla repry. :alleluja:

palikot 13.10.2014 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1379818)
Co nie zmienia faktu, że gryźli trawę zdecydowanie bardziej aniżeli Jaga z nami, a i poziom gry Niemców też "ciut" lepszy niż Wisły. Jakby to powiedzieć - więcej w tym wszystkim było jakości niż w polskiej lidze i nie próbuj z tym dyskutować. Nie dziwi Cię też chyba, że zespół był ustawiony na zagranie na 0 z tyłu i próbę zrobienia tej jednej-dwóch kontr. Wpadło, udało się, szczęście dopisało i super, trzeba się z tego cieszyć. Ileż to już razy próbowaliśmy grać z mocniejszymi efektownie, a wychodziły z tego porażki? Dla tej drużyny najważniejsze było właśnie takie budujące zwycięstwo, z kimś wartościowym. Ostatnie takie przytrafiło się z Czechami w 2008 roku...

Jutro za to nastąpi weryfikacja, czy potrafimy zagrać coś atakiem pozycyjnym, bo Szkoci na pewno nie będą tak cisnąć jak Niemiaszki i zarówno posiadanie jak i inicjatywa w grze powinna być po naszej stronie.
Pewne jest jedno - zawodnicy wreszcie przełamali tę fatalną passę, niemiecką klątwę, której nie udało się zwyciężyć w najlepszych dla polskiej piłki czasach. Widać też, że mają wreszcie nieco inaczej ułożone w głowach, nie wiem czy to kwestia że dorośli, aby zacząć grać ZA KADRĘ, czy wreszcie pojawił się team spirit? Zobaczymy. Wierzę, że idą lepsze czasy dla repry. :alleluja:

Matko
1) Ja nie porównuje poziomu gry w tych dwóch meczach do siebie, tylko porównuje przebieg wydarzeń. A był on identyczny. Nawet bramki padały w podobny sposób w podobnych minutach. strzałów było tyle samo chyba nawet, czy posiadanie piłki.
2) Prawda jest taka, że Niemcy mieli sytuacje na 0:2 do przerwy, a na 0:5 w meczu a my... 3 kontry z tego dwie skuteczne a tak się nie wygrywa na dłuższą metę i dlatego piszę, żeby się nie podniecać, bo teraz robicie z nich bohaterów, dlatego, że wygrali fuksem. Jak przegrają to napiszecie że go gnoje nieudacznicy, leserzy - polska specjalność. I tak będzie, coś przegrają w słabym stylu bo w przyrodzie szczęście musi się zgadzać.
3) Ja się nie cieszę meczami reprezentacji. Jakoś nie potrafię ;)

Mario Nh 13.10.2014 19:17

Ale głupoty piszecie, szkoda się tutaj logować i tracić czasu na pisanie.

piter116 13.10.2014 19:24

To może chociaż ten temat Cię zaciekawi:

http://wislakrakow.com/forum/showthr...25#post1379825

http://www.youtube.com/watch?v=2PGIUBioGGU

Zajrzyj zanim się wylogujesz.

ichigo 13.10.2014 19:27

Próba gry ofensywnej i przejmowania inicjatywy w meczu z Niemcami skończyłaby się pewnie podobnie jak w meczu z Hiszpanią za kadencji Smudy. A że Nawałka jest widocznie mądrzejszy od Franka i zdaje sobie sprawę z róznicy w umiejętnościach, to wybrał jedyną słuszną taktykę, no i wreszcie się sprawdziła. Zresztą Niemcy nie mieli znowu aż tak dużo naprawdę stuprocentowych sytuacji, myślę, że znalazły by się 3-4. Reszta to był raczej podania do Szczęsnego.
Mecz w sumie był dość podobny do tego na MŚ w Niemczech (choć tam przewage mieli jednak większą), a już wtedy niewiele zabrakło do szczęścia.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1379820)
3 kontry z tego dwie skuteczne a tak się nie wygrywa na dłuższą metę.

Chelsea za kadencji Di Matteo grała tak niemal całą fazę pucharową LM (czego apogeum było w dwumeczu z Barcelona), i raczej dobrze na tym wyszła :P Podobnie Mourinho z Interem. Zdaję sobie sprawę, że to trochę nie ten poziom, ale taktyka dobra jak każda inna.

!!IRIVER!! 13.10.2014 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1379820)
Matko
1) Ja nie porównuje poziomu gry w tych dwóch meczach do siebie, tylko porównuje przebieg wydarzeń. A był on identyczny. Nawet bramki padały w podobny sposób w podobnych minutach. strzałów było tyle samo chyba nawet, czy posiadanie piłki.
2) Prawda jest taka, że Niemcy mieli sytuacje na 0:2 do przerwy, a na 0:5 w meczu a my... 3 kontry z tego dwie skuteczne a tak się nie wygrywa na dłuższą metę i dlatego piszę, żeby się nie podniecać, bo teraz robicie z nich bohaterów, dlatego, że wygrali fuksem. Jak przegrają to napiszecie że go gnoje nieudacznicy, leserzy - polska specjalność. I tak będzie, coś przegrają w słabym stylu bo w przyrodzie szczęście musi się zgadzać.
3) Ja się nie cieszę meczami reprezentacji. Jakoś nie potrafię ;)


No i co z tego, że mieli? Liczy się to, co w sieci. Bronił im ktoś trafiać? :-) Za ten jebany 74' i wiele innych upokorzeń należało im się wreszcie dostać w pałę, choć i tym razem obijali nas jak chcieli. Na szczęście mur przetrwał.

Ty już tak masz, że potrafisz się cieszyć tylko meczami Wisły. ;) No i ok, ale nie odbieraj innym, że czasem potrafią wyjść ponadto i podjarać się reprezentacją. Zwłaszcza, że stało się to po tyyyylu latach postu. Oby na mistrzostwo Polski Wiślaków nie trzeba było czekać tyle lat, co na miłe zwycięstwo Biało-Czerwonych.

mitmichael 14.10.2014 21:47

Euforia po dzisiejszym meczu troche mniejsza ale myslałem, ze bedzie gorzej.
http://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.ne...d6cd96fce54156

Blaszczu16 14.10.2014 21:59

Szkoda tego słupka przy akcji Sebka Mili. Byłby to piękny gol. Dałby nam komfort w naszej grupie, ale O'Shea pozwolił nam łagodniej znieść rozczarowujący remis ze Szkotami. Miałem nadzieję, że u siebie zdobędziemy komplet punktów i z w 18 punktami awansujemy na EURO nie patrząc na mecze wyjazdowe (oprócz Gibków), no ale stało się inaczej. Piłka jest mega nieprzewidywalna.

PS. Lewy jest za słaby na kadrę, ale - na szczęście dla niego - poza Milikiem nie mamy lepszego napadziora.

PS2. Brak Kuby zanadto widoczny.

sandomingo 14.10.2014 22:13

Teraz konieczne będą 3 punkty z Gruzją.
Ogólnie to 6 pkt z Gruzją, 3 z Gibraltarem i remisy z Irlandią i Szkocją mogą dać awans...

!!IRIVER!! 14.10.2014 23:22

Mnie ten wynik cieszy z dwóch powodów:
1) drużyna pozytywnie zareagowała na gola na 1:2, okazało się, ze potrafi narzucić swój styl gry, a gol Milika i akcja Mila-Grosicki to absolutny majstersztyk. Trzeba wierzyć, że będą ciułać kolejne oczka. Ważne, aby inne drużyny nawzajem się wykrwawiały.
2) media i "eksperci", którzy tych chłopaków ozlocili i kazali ęygrać 3-0 ze Szkocja, bo to przecież cieniasy. Nie, ten zimny kubeł był potrzebny natychmiast, niech nic nie dzieje się za szybko, a wszystko małymi ale pewnymi konkretnymi krokami. Dziś byl jeden z nich.

ps. gdy zobaczylem, ze sędziuje Hiszpan, wiedziałem że nie bedzie to sędziowanie najwyższych lotów. Całe szczęście, że chłopaki nie zeszły połamane i że nie wyjebal jakiegoś kartofla z karnym z kapelusza.
2)

PiVoSH92 15.10.2014 07:31

Patrząc ogólnie na sędziowanie podczas tych eliminacji... chyba przestanę narzekać na naszą ligę. Tyle błędów w pozornie prostych sytuacjach (wejście prostą nogą na goleń... stopa na ziemi i noga połamana w cholerę), rózne nastawienie odnośnie podobnych fauli (raz nawet nie gwizdnie, raz da żółtą kartkę), u nas nawet problemy z doliczonym (przerwy w grze były, a 2 minuty się za same zmiany należały)...

Karherop 15.10.2014 09:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1379890)
Szkoda tego słupka przy akcji Sebka Mili. Byłby to piękny gol. Dałby nam komfort w naszej grupie, ale O'Shea pozwolił nam łagodniej znieść rozczarowujący remis ze Szkotami. Miałem nadzieję, że u siebie zdobędziemy komplet punktów i z w 18 punktami awansujemy na EURO nie patrząc na mecze wyjazdowe (oprócz Gibków), no ale stało się inaczej. Piłka jest mega nieprzewidywalna.

PS. Lewy jest za słaby na kadrę, ale - na szczęście dla niego - poza Milikiem nie mamy lepszego napadziora.

PS2. Brak Kuby zanadto widoczny.

Co jak co, ale jestem mu wczoraj w stanie wybaczyć ten występ, gdzie powinien w 10 minucie nie wrócić już na murawę. Poza tym zrobił w tym meczu, grając z kontuzją więcej niż np. Sobota, grający bez kontuzji.

Fakt jest jednak taki że nie wiem czemu go Nawałka trzymał cały mecz.

Życzę Kubie jak najlepiej, ale myślę że na wiosnę będzie z niego dopiero pożytek. Trzymam mocno kciuki za niego.

emj10 16.10.2014 07:52

Błaszczykowski jest już w takim wieku, że wątpię, aby odegrał jeszcze jakąś rolę w reprezentacji. Raczej czeka go zjazd w BvB i zmiana klubu oraz rola zmiennika w reprze.

arti 16.10.2014 18:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1379905)
Co jak co, ale jestem mu wczoraj w stanie wybaczyć ten występ, gdzie powinien w 10 minucie nie wrócić już na murawę. Poza tym zrobił w tym meczu, grając z kontuzją więcej niż np. Sobota, grający bez kontuzji.

Fakt jest jednak taki że nie wiem czemu go Nawałka trzymał cały mecz.

Życzę Kubie jak najlepiej, ale myślę że na wiosnę będzie z niego dopiero pożytek. Trzymam mocno kciuki za niego.

Wstawiłby Teodora czy innego i Szkoci zaczęliby grać bardziej ofensywnie widząc, że nie ma naszego najlepszego napastnika.
Co do Kuby - ile straci na szybkości i dynamice po takim urazie... No i jak psyche?

gypsy 31.10.2014 13:58

Są już zagraniczne powołania na mecze z Gruzją i Szwajcarią
http://www.pzpn.pl/reprezentacje/rep...a-i-szwajcaria

Bez niespodzianek, poza Piotrkiem Zielińskim, który jest rezerwowym w 17. drużynie Serie A. No zobaczymy, czy selekcjoner da mu zagrać.

piotrex007 31.10.2014 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gypsy (Post 1381228)
Są już zagraniczne powołania na mecze z Gruzją i Szwajcarią
http://www.pzpn.pl/reprezentacje/rep...a-i-szwajcaria

Bez niespodzianek, poza Piotrkiem Zielińskim, który jest rezerwowym w 17. drużynie Serie A. No zobaczymy, czy selekcjoner da mu zagrać.

Ostatnio właśnie wyszedł w podstawowym składzie Empoli na mecz z Sassuolo i zaliczył asystę, chociaż jego drużyna przegrała 1:3 :)

http://www.livesports.pl/mecz/KnzjbBVc/#szczegoly-meczu

Kocur 14.11.2014 20:39

Gruzja - Polska 0:4


no no, ładnie :)

kerim1906 14.11.2014 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1382277)
Gruzja - Polska 0:4


no no, ładnie :)

Gruzja w potężnym kryzysie, zajmiemy 4 miejsce w grupie,poważne mecze przed nami , Irlandia,Szkocja, Niemcy, pożyjemy zobaczymy

Kocur 14.11.2014 21:27

Nie ma się co podniecać ale start mamy na razie odpukać idealny.

sandomingo 14.11.2014 22:29

10 punktów zdobytych i 10 brakuje do awansu. Zakładając 3 pkt z Gibraltarem trzeba zdobyć jeszcze 7 w meczach z Gruzją i Irlandią u siebie oraz Irlandią i Szkocją na wyjeździe.
Ten awans jest naprawdę w zasięgu.

emj10 15.11.2014 09:37

Jeszcze wstrzymałbym się z huraoptymizmem. Na początku marca gramy w Irlandii, natomiast Szkocja zagra z Gibraltarem, a Niemcy grają w Gruzji. Równie dobrze może być taka sytuacja, że cała czwórka będzie mieć po 10 punktów po 5 kolejce.

dynek.pl 15.11.2014 10:18

Dokładnie, nie rozumiem tego hurraoptymizmu. Czyzby przeszlosc nas niczego nie nauczyla ? My jestesmy przeciez Polacy czyli potrafimy spieprzyć sytuację, która jest trudna do spieprzenia.
Podoba mi sie, że ta kadra walczy do pierwszej do ostatniej minuty - patrze akcja Lewego, po której podwyższyliśmy na 4:0.
Ta grupa jest za silna. Jak patrzę na grupę z Węgrami, Rumunią, Irlandią Północną i Grecją to szkoda, że od nas nie mogą awansować 4 zespoły.

Jaroo1 15.11.2014 17:23

Chyba po zwycięstwie z Niemcami, nieżłym meczu ze Szkocją i rozbiciu Gruzinów 4:0 trudno żeby się załamywać i myśleć, że nie awansujemy? Oczywiście wszystko jest możliwe ale w końcu można powiedzieć, że ta zbieranina kopaczy zaczyna przypominać piłkarzy i ta ich gra znowu cieszy. A tak już nie było dawno, w takiej sytuacji trzeba patrzeć z optymizmem na przyszłość. Myślę, że 9 pkt u siebie z Gibraltarem, Irlandią i Gruzją są jak najbardziej możliwe. Do tego mamy 3 wyjazdy, Niemcy, Szkocja, Irlandia. Tutaj nikogo 2 porażki nie zdziwią, nie załamią i nie powinny nam przeszkodzić w awansie, może z Irlandią jakis remisik, albo ze Szkocją?

brylant17 15.11.2014 17:39

Wszystko też zależy czy Adaś nie zacznie mieszać i kombinować ze składem.Oraz by piłkarze byli w formie i bez kontuzji to będzie dobrze.

uposledzony_ale_kumaty 30.12.2014 16:21

AS Wywiadu 5 - Michał Kołodziejczyk
https://www.youtube.com/watch?v=j99a...ature=youtu.be

Blaszczu16 01.01.2015 08:25

Kołodzieja kojarzę zawsze z tego, że się często pozytywnie wypowiada na temat Wisły. Jeden z nielicznych dziennikarzy, którzy trzeźwo patrzą na naszą kopaną.

Only777 12.01.2015 15:17

A o Gliku z dnia na dzień głośniej. Możemy być z niego dumni.
http://www............../2015/01/11/gl...fanow-il-toro/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl