Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

wściekłe pięści węża 07.10.2016 14:57

U nas są łapiduchy, a w Europie renomowani lekarze. Ot, obiektywna opinia. :lol:

O grze w polskiej lidze decyduje polski lekarz. W tym wypadku ten lekarz zdecydował, że Marco grać nie może, więc o co oni się w ogóle srają do Wisły?

AntyMod 07.10.2016 15:45

ja tez czegos nie rozumiem - o ile pamietam to ten grajek byl dlugo na L4 i Wisla caly czas na niego czekal - wkoncu lekarze stwierdzili niezdolnosc do gry kosztem zdrowia lub nawet zycia ..... w czym tu WIsła zawinila ?? miala trzymac inwalide do konca kontraktu ?? jak skoro lekarze tak orzekli to niby dlaczego Wisla ma za to placic ??? rozumiem ze jesl;i pracujesz w fabryce na 5 letniej umowie - i zdarzy sie wypadek ktory wg lekarzy eliminuje pracownika calkowicie z uprawianego zawodu to pracodawca i tak do konca umowy placi pensje ?/ bo ja myslalem ze w takim wypadku pracownik po prostu staje sie inwalida- rencista itp ....oczywiscie to taki szybki przyklad - tylko nie rozumiem dlaczego klub ma placic teraz za bledy lekarskie itp ..... no chyba ze to zalezalo tylko i wylacznie od jednego lekarza pracujacego na etacie w klubie i nikogo wiecej

aNouc 07.10.2016 15:48

Wisla mu oplacila kilkunastu lekarzy i żaden z nich nie chciał go dopuścic do gry. Po jakims czasie Jovanovic na "własną rękę" zrobil badania w jakiejs klinice w Europie i nagle wyzdrowiał.

Ogolem cala sprawa pogmatfana.

For_FuN_ 07.10.2016 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1454848)
Weź skończ .......ić, bo gdybyśmy chcieli zrobić wałek nie trzymalibyśmy Jovanovica przez rok, tylko kontrakt zerwalibyśmy wcześniej...

To ty .......isz(co za wyszukane słownictwo) :). Zapoznałbyś się z przepisami, a potem dowiedział się, że to Wisła mu wybierała lekarzy. Po trzecie... skoro FIFA uznała winę, to na podstawie określonych paragrafów, więc nie jest tak, jak mówisz, a po prostu lubisz opowiadać głupoty.
Jakie wałki się robi w polskiej służbie zdrowia, to nie będę mówił(operacje robiliście bez łapówki :D? albo jakie pisma może wystawić lekarz po odpowiedniej opłacie... ale to już inny temat...). Jak widać wypowiadają się w tym temacie ludzie, którzy nie mają z naszą ochroną zdrowia do czynienia. I też ludzie, co nie mieli porównania np. z niemiecką służbą zdrowia.

Dziwna sprawa, że wybrani(przez nas) lekarze twierdzą, że kopacz to inwalida, a z 3 innych państw, że całkiem zdrowy i gotowy do profesjonalnego sportu :D.

serek.c2 07.10.2016 16:56

Oczywiście - i dlatego leczył się u nas przez rok... Tak robiliśmy ten wałek :)

Nie znasz sprawy, nie wiesz jacy lekarze badali Marko, a wypowiadasz się ze 100% pewnością - to jest właśnie to Twoje .......enie. Stajesz murem za zawodnikiem, za FIFA nie dopuszczając nawet myśli, że Wisła wcale nie musiała w tej konkretnej sytuacji być winna.

Ps. Łapownictwo występuje nie tylko u nas i jeśli myślisz, że w takiej Serbii jest mniejsze, to gratuluję poczucia humoru.

brylant17 07.10.2016 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1454854)
Wisla mu oplacila kilkunastu lekarzy i żaden z nich nie chciał go dopuścic do gry. Po jakims czasie Jovanovic na "własną rękę" zrobil badania w jakiejs klinice w Europie i nagle wyzdrowiał.

Ogolem cala sprawa pogmatfana.


I na to bym się powoływał,że żaden Polski lekarz nie chciał go dopuścić do gry....przecież musieli wystawić papier,że nie jest zdolny do gry

Patryko 07.10.2016 22:18

Jeśli zapadnie wyrok nakazujący zapłacić Jovanovicowi pieniądze, to wypadałoby wytoczyć procesy wszystkim lekarzom, którzy nie dali mu zezwolenia na grę w piłkę (bo to przez ich decyzje Wisła straci sporo pieniędzy).

Dzideek 18.10.2016 12:35

No to jest tak, że nie mamy Kapki, a jest Junco. Zobaczymy co z tego wyjdzie, pod względem PR ruch na plus

MaLk 18.10.2016 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1454854)
Wisla mu oplacila kilkunastu lekarzy i żaden z nich nie chciał go dopuścic do gry. Po jakims czasie Jovanovic na "własną rękę" zrobil badania w jakiejs klinice w Europie i nagle wyzdrowiał.

Ogolem cala sprawa pogmatfana.

Paradoksalnie jest to całkowicie możliwe i mogło być zgodne ze stanem faktycznym.

U Jovanovicia zdiagnozowali sarkoidozę. Nikt nie wie jaka jest przyczyna tej choroby. Problem polega na tym, że w "normalnym" stadium faktycznie, nikt nie powinien dać mu pozwolenia na grę, bo to byłoby coś w stylu dopuszczenia do gry kogoś, kto ma gruźlicę. Jasne było, że się nie nadaje.

Tyle tylko, że sarkoidoza w 85% przypadków po ok. 2 latach sama się cofa (też nikt nie wie dlaczego) i taki delikwent wraca do normalnej sprawności.

Więc równie dobrze jedni i drudzy lekarze mogli mieć rację. Tyle że badali zdolność do gry w różnych momentach...

FraMat 24.10.2016 10:18

Pogoń Szczecin
4 zwycięstwa
5 remisów
4 porażki

I nikt tam nie nazywa Kazika "remisem"
:mysli:

wolfu 07.11.2016 23:53

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0...b3&oe=58D1CAD5

ot ciekawostka, interesujacy zbiór nazwisk

Dariook 08.11.2016 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1455615)
Pogoń Szczecin
4 zwycięstwa
5 remisów
4 porażki

I nikt tam nie nazywa Kazika "remisem"
:mysli:

Widocznie potrzebował zmiany. U nas zawsze szedł na kompromis/remis.

FraMat 08.11.2016 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1456469)
Widocznie potrzebował zmiany. U nas zawsze szedł na kompromis/remis.

Ciekaw jestem jak poradziłby sobie Moskal bez topora Cupiała nad głową.
Kto wie, może jednak Moskal będzie jeszcze kiedyś w Wiśle?

orm 08.11.2016 17:30

Moskal ma prawie 50 lat, jeszcze 15 - 20 może być aktywnym trenerem. Biorąc pod uwagę, że w w naszej lidze trener jak 2 lata prowadzi drużynę to jest dużo, to może trenować z 10 -12 drużyn -- czemu nie Wisłę?

Ogryzek 08.11.2016 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1456478)
Ciekaw jestem jak poradziłby sobie Moskal bez topora Cupiała nad głową.
Kto wie, może jednak Moskal będzie jeszcze kiedyś w Wiśle?

A może w Pogoni ma kilku bardziej kreatywnych piłkarzy?

wersji może być wiele

dynek.pl 23.11.2016 00:37

Cierzniak może sobie wpisać w CV występ w Lidze Mistrzów :D

luke1906 23.11.2016 07:16

U nas by pewno w CV mógł co najwyżej wpisać - rozwiązanie kontraktu z winy pracodawcy.

Śmiejcie się dalej, oni grają w LM, a my zbieramy pieniądze na przeżycie. Drugi raz w ciągu roku.
I łapiemy 6 w Szczecinie.

brylant17 23.11.2016 08:55

A ty myślisz,że stać nas na grę w pucharach ? z tymi piłkarzami błagam cię...

Pero 23.11.2016 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1457709)
Cierzniak może sobie wpisać w CV występ w Lidze Mistrzów :D

Pytanie co jest większym obciachem? Puścić osiem z Borrusią czy sześć z Pogonią? Może patrzmy na nasze problemy bo wg mnie przegrana 8:4 w LM za co dostali 66,5 mln zł nie jest tak bardzo śmieszne.

d 23.11.2016 11:32

Ja jednak myślę, że tu chodzi nie o szyderę z Legii (niespecjalnie są ku temu powody), tylko z jednego, konkretnego zawodnika, bardzo bliskiego naszym sercom. W pojedynkę zawalił reszcie mecz przy golach 1, 3 i 4, czyli wtedy gdy jeszcze teoretycznie było o co grać. Na miejscu Prijovicia szlag by mnie trafił.

wściekłe pięści węża 23.11.2016 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 1457711)
U nas by pewno w CV mógł co najwyżej wpisać - rozwiązanie kontraktu z winy pracodawcy.

Śmiejcie się dalej, oni grają w LM, a my zbieramy pieniądze na przeżycie. Drugi raz w ciągu roku.
I łapiemy 6 w Szczecinie.

Idź się rozpłacz i najlepiej weź innych kolegów przerażonych "zbieraniem pieniędzy na przeżycie". Jest sposób, na dopływ środków i jednocześnie aktywizację środowiska kibiców Wisły, to trzeba go wykorzystać. Przy okazji masz możliwość zakupu unikatowej koszulki, albo atrakcji, która zostaje w pamięci na zawsze. Przestań w związku z tym jojczeć.

Wracając jednak do tematu, to serwis ligabedzieciekawsza.pl przypomniał postać innego byłego piłkarza Wisły- Konrada Handzlika. Ja o dzieciaku w zasadzie zapomniałem.

Cytat:

Konrad Handzlik – mimo młodego wieku, o piłkarzu słyszała już jednak spora część Polski. Do drużyny mistrza Polski Handzlik przeszedł z Wisły Kraków, co nie spotkało się z pozytywną reakcją środowisk kibicowskich „Białej Gwiazdy”. Pochodzący z Wadowic zawodnik, jest obecnie klubowym kolegą Tina Matica. Podczas gdy Chorwat sukcesywnie zalicza kolejne epizody w meczach drużyny Zagłębia, Handzlik regularnie zajmuje miejsce… na trybunach. Debiutujący w Ekstraklasie 6 listopada 2015 roku piłkarz, ma obecnie problem by znaleźć się w kadrze meczowej drużyny występującej na niższym poziomie rozgrywkowym. Na boisku zameldował się tylko w pierwszej kolejce, zaliczając 23 minuty w meczu przeciwko Chojniczance Chojnice zakończonym remisem 2:2.

szprotson 23.11.2016 17:10

nasz wychowanek? Oskar Wąsikowski z tego co wieść gminna niesie przeszedł z piłki na naukę.

szprotson 28.11.2016 11:39

Jasiu Paulista - STÓWECZKA !!!

Pulpet 28.11.2016 16:40

Mam taką teorię, że Wdowczyk od dawna ugadywał się z Arką, która od dawna gra straszną pytę. Nie chciał debiutować w meczu z Wisłą i to na naszym stadionie, więc ostatni raz poprowadził drużynę Niciński. Po pogromie 1:5 złotousty Darek może od poniedziałku rozpocząć przygotowania z Arką. Trzyma się to qpy, ale pewnie tak nie będzie ;-)

morganfield 28.11.2016 16:42

Nie trzyma się kupy bo może dopiero pierwszego stycznia podpisać kontrakt w e-klapie.

mitmichael 01.12.2016 21:25

Franek Smuda bedzie w Łecznej czynił cuda :D
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...trenera/7kpcd6

Herbi1303 02.12.2016 10:35

Przynajmniej liga będzie śmieszna jak Franiu zacznie udzielać wywiadów. Niech wraca, nudno trochę bez jego złotych myśli :)

arti 02.12.2016 19:22

Dobra wiadomość - liczę że spadnie z nimi na zbity pysk do 1 ligi.

Patryko 02.12.2016 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1458425)
Dobra wiadomość - liczę że spadnie z nimi na zbity pysk do 1 ligi.

Co ciekawe, podobnie jak w Ratyzbonie nie będzie to jego wina!

buczo1985 04.12.2016 10:32

Na wczorajszych fotkach meczowych pojawił się Cleber. Gdzie on teraz mieszka?

funkykoval 05.12.2016 11:37

Clebera w sobotę kumpel spotkał w Novotelu, który za czasów Cupiała był miejscem gdzie piłkarze mieli zbiórkę dzień przed meczem na Reymonta.

brylant17 07.12.2016 16:36

Broniszewski został trenerem Pogoni Siedlce umowa została podpisana na 1,5 roku z opcją przedłużenia.Powodzenia

arti 09.12.2016 17:26

wywiad z Michałem Czekajem
http://weszlo.com/2016/12/09/musiale...juz-nie-wroce/

Barti 09.12.2016 17:57

Swego czasu modne było "jechanie" po Michale Czekaju. Ja Go kojarzę jako skromnego i sympatycznego chłopaka. Zamieniłem z nim kiedyś kilka słów, jak był na sektorze rodzinnym. Dodatkowo, często można było Go zobaczyć na meczach futsalu jak żadną inną "gwiazdę" z ówczesnego składu. Szkoda, że to wszystko tak się potoczyło. Po bardzo udanym debiucie z Koroną, został okrzyknięty objawieniem. Wtedy już pisałem - spokojnie, jeszcze musi sporo się uczyć. I nie to, żebym się teraz mądrzył i przechwalał ;)...Tak było...No i potem te czerwone kartki, gdzie mieszali Go z błotem kibice, którzy wcześniej chwalili pod niebiosa...Przykre...Szkoda, że tak to się wszystko potoczyło. Może gdyby był wprowadzany do składu bardziej płynnie, stopniowo...

cash_X 09.12.2016 18:43

Nikt nie twierdzi, że nie jest sympatyczny. Warunki fizyczne na stopera miał, ale brakowało mu zawsze głowy do gry na tej pozycji. Miał ogromne problemy z ustawianiem się i przewidywaniem jak się akcja potoczy, przez to był wiecznie tempo za przeciwnikiem, czego skutki widzieli wszyscy.

Ejdzbiol 09.12.2016 19:25

Jak dla mnie klub mimo wszystko powinien po latach wyciągnąć rękę do tego człowieka. Zwrócic pieniądze za operację i rehabilitację, powiedzieć wprost że już nie zagra ale jeśli kiedykolwiek wróci do formy to widzimy go tu z powrotem, jeśli nie tak to w roli trenera. Coś trzeba by było zrobić, to Wislak, wychowanek...

Barti 09.12.2016 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cash_X (Post 1459076)
Nikt nie twierdzi, że nie jest sympatyczny. Warunki fizyczne na stopera miał, ale brakowało mu zawsze głowy do gry na tej pozycji. Miał ogromne problemy z ustawianiem się i przewidywaniem jak się akcja potoczy, przez to był wiecznie tempo za przeciwnikiem, czego skutki widzieli wszyscy.

Tylko te problemy które opisałeś, wynikały z braku doświadczenia, a to na pozycji stopera przychodzi z wiekiem. Stare wygi woziły młodego zawodnika. Sam zresztą przyznał, że płacił frycowe. I to było widać jak na dłoni. Potrzeba było czasu żeby odpalił, bo warunki jak zauważyłeś miał. Niestety przyplątały się kontuzje. Do tego niechęć kibiców, którzy najpierw skandowali "ściągnij rodaków, postaw na młodych Polaków" a potem jechali po nim równo. A wystarczyło stopniowo wrzucać Go na głęboką wodę.

wolfy 10.12.2016 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1459096)
A wystarczyło stopniowo wrzucać Go na głęboką wodę.

Nie, po prostu trzeba było zrobić porządek z kolanem. Na blokadzie nikt dobrze grał nie będzie.

Nasza opieka medyczna przez lata była skandaliczna - to akurat żadna tajemnica. Inna sprawa to czy Michał do uprawiania sportu zawodowo - gdzie są olbrzymie przeciążenia zdolne uszkodzić nawet osoby predestynowane genetycznie do tego typu wysiłku - się nadaje. Na zachodzie robi się juniorom badania pod tym kątem, u nas (w Polsce) zawsze był czysty Darwinizm - zostawali najzdrowsi i najsilniejsi, reszta odchodziła z poważnymi kontuzjami.

Arkadiusz.Czerepach 10.12.2016 15:53

wolfy dokładnie

w każdym razie biorąc pod uwagę obecną sytuację tzn. absoultny brak pieniędzy na transfery gotówkowe a także bezgotówkowe gdzie zawodnik chciałby dostawać konkretny pieniądz , można by go pewnie za grosze przytulić bo jak widac z wywiadu altrnatywą dla Michała jest praca w fitness platinium za 1,5k miesięcznie (jak kolega z pozycji obok M. Kowalski)

Barti 10.12.2016 16:10

Nie wiem czy uważnie przeczytaliście ten wywiad. Michał wyraźnie powiedział że nie miał treningów z trenerem od przygotowania fizycznego. Wzmacniając odpowiednie partie mięśni można było uniknąć kontuzji. To jest przyczyna a nie to co pisze wolfy o jakiejś selekcji - to jest ostateczność.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl