![]() |
Tempo na A rzeczywiście zadziwiające.
Szkoda, że całość nie szła tak od początku, już byśmy grali u siebie. |
No niezłe niezłe to tempo, ale miałem nadzieje że do układania murawy uwiną się z zamontowaniem dachu i tylko wewnętrzne prace wykończeniowe zostaną ale gdzieś już chyba ktoś pisał że będą montować z tyłu.
Mam nadzieje że szybko się wyjaśni ta sprawa ze zleceniem prac nie ujętych w dotychczasowych umowach(murawa, IT, północna) i jeśli to możliwe to tak jak ktoś pisał najlepiej zlecić to obecnemu wykonawcy a nie robić kolejny przetarg, szybciej by wyszło i mniej zamieszania pewnie. No ale wpierw musi się znależć na to kasa. |
Hutnik rezygnuje z dzierżawy stadionu
SSA rezygnuje z dzierżawy stadionu!
Zarząd Hutnik Kraków SSA wysłał do zarządu miasta pismo, w którym rezygnuje z wynajmu stadionu przy ul. Ptaszyckiego. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest odbieranie pieniędzy z konta przez komornika. Za mecze Wisły i Cracovii na konto to wpłynęło już 200 000 pln. - Moim zdaniem komornik wkroczył za wcześnie. Gdyby to zrobił za trzy miesiące, kondycja Hutnika byłaby dużo lepsza. A teraz klub może się jedynie odwołać do sądu z wnioskiem o wycofanie kuratora, ale sprawa będzie trwała ze trzy miesiące. Do tego czasu będzie już po Hutniku. Nie rozumiem, dlaczego z wprowadzeniem komornika nie poczekano. Przecież na tym wszyscy wyszliby lepiej - mówi dla interia.pl jeden z działaczy Hutnika. http://www.hutnik.org/php-files/news.php |
Myślę że zarząd Hutnika ma najwięcej do gadania. Przecież chyba stadion jest już własnością miasta ?
|
Czy odbije się to jakoś na umowie Wisły dot. rozgrywania meczów na Suchych Stawach ?
|
Chcą zerwać podpisane umowy z Wisłą, Cracovią i Miastem? Chyba kary za zerwanie tych umów powinny być ogromne. Widać są zdania, że i tak i tak pójdą na dno to przynajmniej zaszkodzą po drodze innym?
|
Nie wiadomo, czy Hutnik ma jeszcze jakąś władzę i moc decyzyjną. Sytuacja jest patowa, bo musieli by ostro nagiąć prawo, by jednak dać im kasę, za którą mogliby przeżyć.
|
Mimo wszystko w naszym kraju niemożliwe nie istnieje ;)
|
To tylko Hutnik rezygnuje za wynajem stadionu. Umowy z Wisła i Cracovią nie zmieniają się. Tyle, że kasa nie będzie już szła na Hutnik tylko od razu do miasta.
|
Za dwa tygodnie w piatek o 18 tej na Krakowie. W programie pt, Krakowskie stadiony .Bedzie reportaz z budowy naszego stadionu.
|
na cracovi dało sie z grupką kibiców wejść na plac budowy chodzić po trybunach a u Nas sie nie da wejść chociaż na trybunę E lub nawet do pawilonu medialnego chore
|
Do pawilonu medialnego bez problemu byś wszedł bo to nie jest plac budowy.
A co do wchodzenia to na wszystkich stadionach dało się wejść tylko nie u nas. Tak naprawde na wschodnią mogliby wpuszczać bo tam już nie ma ciężkiego sprzetu, a nam by to wystarczyło. Mnie to wygląda na spisek prezydenta który dogadał się Polimexem że niby jest budowa i nie można wchodzić |
To teraz takie pytanie, a kto by odpowiadał jak byś jeden z drugim wpadł w jakaś nie zaślepiona dziurę i połamał nogi? To jest plac budowy i osobom nie uprawnionym jest wstęp wzbroniony, jest to naturalna postać rzeczy. Aha i szczerze mało mnie obchodzi co było na innych stadionach, standardem przy takiej inwestycji jest zakaz wchodzenia ludzi postronnych.
|
Co za glupie pytanie, to tak samo moge skrecic czy zlamac kostke idac przez ulice, czy wysiadajac z tramawaju czy autbosu, co nie jednemu sie zdarzylo przy naszych dziurawych chodnikach. Idzie sie za osoba oprowadzajaca i wszystko jest ok. No to Ciebie nie obchodzi co jest na innych stadionach, ale illnych tak, wiec skoro tam moga wchodzic ludzie i nie lamia sobie nog, to i moga na R22
|
Według mnie najlepszym terminem Dnia Otwartego na stadionie byłby czas na tydzień lub 2 tyg. przed jego otwarciem. Z zamontowanymi krzesełkami, czynnymi toaletami, nową murawą. Każdy wtedy spokojnie mógłby sobie usiąść w dowolnym miejscu i posprawdzać widoczność, zdecydować się na który sektor chciałby sobie kupić karnet. Zobaczyć rozkład pomieszczeń, zajżeć do skyboxów itp. To byłoby chyba lepsze niż pałętanie się po placu budowy.
|
Chodzi o to by wejść, zobaczyć, popytać koordynatora budowy o różne kwestie (wkońcu w szeregach kibiców jest wielu ludzi z branży budowlanej), porobić zdjęcia -wkońcu budowa jest sztuką samą w sobie.
Już nie rób z ludzi paralityków.Przechodząc na drugą stronę ulicy równiez masz niebezpieczeństwo a trasa na budowie będzie ścisle określona i zabezpieczona. Majchrowski, co z tym dniem otwartym!! |
Cytat:
|
podałem przyklad Cracovi bo jest z tego samego miasta i praktycznie w tym samym miescie wiec logiczne powinno byc przepisy i pozwolenia wladz miasta nie wierze w to że Polimex nie zgodził sie zrobić dnia otwartego
|
crazykaro jak to? mozna sobie ot tak wejsc do pawilonu multimedialnego? co Ty gadasz?:D jakby sie dało to juz bym tam byl :P
|
Dzień otwarty był na stadionie legii w poznaniu w gdańsku też o ile dobrze pamiętam.A na Cracovi już kolejny raz do tego z gościem który wszystko szczegółowo wyjaśniał i odpowiadał na wszystkie pytania. a u nas ??
|
Na budowie SN co tydzień organizowane są wizyty grupy dziennikarzy, od czasu do czasu innych osób - mieszkańców Warszawy, grup zawodowych, raz była wizyta forumowiczów SSC, a wiadomo jak wygląda plac budowy SN. Zorganizowanie dnia otwartego na stadionie Wisły nie powinno być żadnym problemem, grupa 20-30 osób na zapisy, osoby oprowadzające od wykonawcy i tyle, zwiedzenie trybuny wschodniej, oglądanie zachodniej z murawy, trybun N/S nie powinno być problemem.
Ja bym się doszukiwał innych powodów nie robienia dni otwartych niż bezpieczeństwa... |
dzień otwarty można by było zorganizować np w niedzielę.wtedy i tak na stadionie sie nic nie dzieje."dla chcącego nic trudnego",ale widać komuś się nie chce.
|
Cytat:
|
Wracajac do tematu wyceny stadionu.
Rozmawialem z rzeczoznawca, w gre wchodza dwie metody: dochodowa lub odtworzeniowa. Z tym ze metoda odtworzeniowa to nie sa koszty budowy stadionu ale koszty samego wykonawstwa na dzien dzisiejszy. Innymi slowy ceny materialow za trybuny D i E na pewno bylyby nizsze, podobnie jak odpadalyby koszty organizacji placu budowy przez wykonawce itp. Tak na szybko strzelajac z palca wartosc stadionu ta metoda bylaby ok. 20-30% nizsza niz koszty budowy czyli owe 500mln zl, co ma przelozenie na ok. 1 milion zlotych rocznie za wynajem stadionu, czyli calkiem sporo. Jedyne co gmatwa jeszcze sprawe dodatkowo to kwestia gruntu, ktory to rowniez wchodzi w wartosc nieruchomosci... |
ktoś na forum SkyscraperCity słusznie zauważył skutki dzisiejszego deszczu:
http://img715.imageshack.us/img715/5885/e270310.jpg |
Myślę, że to tak nie zostanie. Może te pleksy będą jeszcze uszczelniać jakiś silikonem albo czyms. Natomiast pierwsze rzędy to dramat...
|
Czemu dramat? a co w tym dziwnego? Deszcz nie pada pionowo i tak dach jest calkiem daleko jak na tego typu dach, patrzac na naroznik PN-WSCH ktory jest suchy na dole, musialo wiac mocno na wschod, wiec w tym przypadku trybuna zach bylaby calkowicie sucha. Wszedzie na stdionach tak jest, chyba ze dach przykrywa wiekszosc murawy, ze pada na pierwsze rzedy, a ktore to kwestia wiatru i tyle... Ale zapewne chcialo by sie napisac ze Obtulowicz zje*** znow cos..
|
Kij tam z dolnym... popatrzcie na górny poziom :rotfl:
|
Nie chcialem napisac nic o Obtułowiczu, tylko ze to nie jest normalne ze przy deszczu prawie cale dolne pietro jest mokre - to jest nienormalne wg mnie. A co do gornego, to będą to chyba jeszcze uszczelniać
|
Zwłaszcza że 90% wiatrów to wiatry zachodnie (tzn. idą od zachodu) w naszym regionie, więc nic dziwnego że kilka pierwszych rzędów trybuny wschodniej niejako "z urzędu" będzie najbardziej narażone na opady...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:40. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl