Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

luke1906 26.03.2010 18:19

Tempo na A rzeczywiście zadziwiające.
Szkoda, że całość nie szła tak od początku, już byśmy grali u siebie.

Valdaer 26.03.2010 18:36

No niezłe niezłe to tempo, ale miałem nadzieje że do układania murawy uwiną się z zamontowaniem dachu i tylko wewnętrzne prace wykończeniowe zostaną ale gdzieś już chyba ktoś pisał że będą montować z tyłu.

Mam nadzieje że szybko się wyjaśni ta sprawa ze zleceniem prac nie ujętych w dotychczasowych umowach(murawa, IT, północna) i jeśli to możliwe to tak jak ktoś pisał najlepiej zlecić to obecnemu wykonawcy a nie robić kolejny przetarg, szybciej by wyszło i mniej zamieszania pewnie. No ale wpierw musi się znależć na to kasa.

massoud 26.03.2010 18:57

Hutnik rezygnuje z dzierżawy stadionu
 
SSA rezygnuje z dzierżawy stadionu!
Zarząd Hutnik Kraków SSA wysłał do zarządu miasta pismo, w którym rezygnuje z wynajmu stadionu przy ul. Ptaszyckiego. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest odbieranie pieniędzy z konta przez komornika. Za mecze Wisły i Cracovii na konto to wpłynęło już 200 000 pln.
- Moim zdaniem komornik wkroczył za wcześnie. Gdyby to zrobił za trzy miesiące, kondycja Hutnika byłaby dużo lepsza. A teraz klub może się jedynie odwołać do sądu z wnioskiem o wycofanie kuratora, ale sprawa będzie trwała ze trzy miesiące. Do tego czasu będzie już po Hutniku. Nie rozumiem, dlaczego z wprowadzeniem komornika nie poczekano. Przecież na tym wszyscy wyszliby lepiej - mówi dla interia.pl jeden z działaczy Hutnika.

http://www.hutnik.org/php-files/news.php

arth_ur 26.03.2010 19:09

Myślę że zarząd Hutnika ma najwięcej do gadania. Przecież chyba stadion jest już własnością miasta ?

DeadOrAlive 26.03.2010 19:23

Czy odbije się to jakoś na umowie Wisły dot. rozgrywania meczów na Suchych Stawach ?

Tenzen 26.03.2010 19:40

Chcą zerwać podpisane umowy z Wisłą, Cracovią i Miastem? Chyba kary za zerwanie tych umów powinny być ogromne. Widać są zdania, że i tak i tak pójdą na dno to przynajmniej zaszkodzą po drodze innym?

massoud 26.03.2010 20:23

Nie wiadomo, czy Hutnik ma jeszcze jakąś władzę i moc decyzyjną. Sytuacja jest patowa, bo musieli by ostro nagiąć prawo, by jednak dać im kasę, za którą mogliby przeżyć.

DeadOrAlive 26.03.2010 20:38

Mimo wszystko w naszym kraju niemożliwe nie istnieje ;)

PhantomRanger 26.03.2010 21:21

To tylko Hutnik rezygnuje za wynajem stadionu. Umowy z Wisła i Cracovią nie zmieniają się. Tyle, że kasa nie będzie już szła na Hutnik tylko od razu do miasta.

Staszek 26.03.2010 23:02

Za dwa tygodnie w piatek o 18 tej na Krakowie. W programie pt, Krakowskie stadiony .Bedzie reportaz z budowy naszego stadionu.

peterwislak 27.03.2010 00:35

na cracovi dało sie z grupką kibiców wejść na plac budowy chodzić po trybunach a u Nas sie nie da wejść chociaż na trybunę E lub nawet do pawilonu medialnego chore

crazykaro 27.03.2010 10:24

Do pawilonu medialnego bez problemu byś wszedł bo to nie jest plac budowy.
A co do wchodzenia to na wszystkich stadionach dało się wejść tylko nie u nas. Tak naprawde na wschodnią mogliby wpuszczać bo tam już nie ma ciężkiego sprzetu, a nam by to wystarczyło. Mnie to wygląda na spisek prezydenta który dogadał się Polimexem że niby jest budowa i nie można wchodzić

blackluk 27.03.2010 12:34

To teraz takie pytanie, a kto by odpowiadał jak byś jeden z drugim wpadł w jakaś nie zaślepiona dziurę i połamał nogi? To jest plac budowy i osobom nie uprawnionym jest wstęp wzbroniony, jest to naturalna postać rzeczy. Aha i szczerze mało mnie obchodzi co było na innych stadionach, standardem przy takiej inwestycji jest zakaz wchodzenia ludzi postronnych.

WislaFan123 27.03.2010 12:48

Co za glupie pytanie, to tak samo moge skrecic czy zlamac kostke idac przez ulice, czy wysiadajac z tramawaju czy autbosu, co nie jednemu sie zdarzylo przy naszych dziurawych chodnikach. Idzie sie za osoba oprowadzajaca i wszystko jest ok. No to Ciebie nie obchodzi co jest na innych stadionach, ale illnych tak, wiec skoro tam moga wchodzic ludzie i nie lamia sobie nog, to i moga na R22

Gwiaździsty 27.03.2010 12:58

Według mnie najlepszym terminem Dnia Otwartego na stadionie byłby czas na tydzień lub 2 tyg. przed jego otwarciem. Z zamontowanymi krzesełkami, czynnymi toaletami, nową murawą. Każdy wtedy spokojnie mógłby sobie usiąść w dowolnym miejscu i posprawdzać widoczność, zdecydować się na który sektor chciałby sobie kupić karnet. Zobaczyć rozkład pomieszczeń, zajżeć do skyboxów itp. To byłoby chyba lepsze niż pałętanie się po placu budowy.

Pablo84 27.03.2010 13:21

Chodzi o to by wejść, zobaczyć, popytać koordynatora budowy o różne kwestie (wkońcu w szeregach kibiców jest wielu ludzi z branży budowlanej), porobić zdjęcia -wkońcu budowa jest sztuką samą w sobie.
Już nie rób z ludzi paralityków.Przechodząc na drugą stronę ulicy równiez masz niebezpieczeństwo a trasa na budowie będzie ścisle określona i zabezpieczona.

Majchrowski, co z tym dniem otwartym!!

Fuks 27.03.2010 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 877081)
Według mnie najlepszym terminem Dnia Otwartego na stadionie byłby czas na tydzień lub 2 tyg. przed jego otwarciem. Z zamontowanymi krzesełkami, czynnymi toaletami, nową murawą. Każdy wtedy spokojnie mógłby sobie usiąść w dowolnym miejscu i posprawdzać widoczność, zdecydować się na który sektor chciałby sobie kupić karnet. Zobaczyć rozkład pomieszczeń, zajżeć do skyboxów itp. To byłoby chyba lepsze niż pałętanie się po placu budowy.

Wlasnie o to chodzi zeby chodzic po budowie. Co mi po dniu otwartym tydzien przed otwarciem, jak za kilka dnia sam bede mogl wejsc i wszystko poogladac. Tutaj to ma cie oprowadzic gosc ktory wie co sie teraz robi, jak to sie robi, kiedy bedzie zrobione co innego itd. A nie na gotowym stadionie..

peterwislak 27.03.2010 14:17

podałem przyklad Cracovi bo jest z tego samego miasta i praktycznie w tym samym miescie wiec logiczne powinno byc przepisy i pozwolenia wladz miasta nie wierze w to że Polimex nie zgodził sie zrobić dnia otwartego

MarciN90 27.03.2010 15:19

crazykaro jak to? mozna sobie ot tak wejsc do pawilonu multimedialnego? co Ty gadasz?:D jakby sie dało to juz bym tam byl :P

wooojo 27.03.2010 16:08

Dzień otwarty był na stadionie legii w poznaniu w gdańsku też o ile dobrze pamiętam.A na Cracovi już kolejny raz do tego z gościem który wszystko szczegółowo wyjaśniał i odpowiadał na wszystkie pytania. a u nas ??

PiotrG 27.03.2010 17:59

Na budowie SN co tydzień organizowane są wizyty grupy dziennikarzy, od czasu do czasu innych osób - mieszkańców Warszawy, grup zawodowych, raz była wizyta forumowiczów SSC, a wiadomo jak wygląda plac budowy SN. Zorganizowanie dnia otwartego na stadionie Wisły nie powinno być żadnym problemem, grupa 20-30 osób na zapisy, osoby oprowadzające od wykonawcy i tyle, zwiedzenie trybuny wschodniej, oglądanie zachodniej z murawy, trybun N/S nie powinno być problemem.
Ja bym się doszukiwał innych powodów nie robienia dni otwartych niż bezpieczeństwa...

picasso 27.03.2010 18:07

dzień otwarty można by było zorganizować np w niedzielę.wtedy i tak na stadionie sie nic nie dzieje."dla chcącego nic trudnego",ale widać komuś się nie chce.

crazykaro 27.03.2010 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MarciN90 (Post 877132)
crazykaro jak to? mozna sobie ot tak wejsc do pawilonu multimedialnego? co Ty gadasz?:D jakby sie dało to juz bym tam byl :P

Miałem na myśli to że można BY wejść bo to nie jest plac budowy a stamtąd dużo widać:p A swoją drogą to okrąglak na piętrze też ciekawie wygląda w środku, bo na parterze widać dziurę po słupie oświetleniowym:D

orzeu 28.03.2010 18:07

Wracajac do tematu wyceny stadionu.
Rozmawialem z rzeczoznawca, w gre wchodza dwie metody: dochodowa lub odtworzeniowa.
Z tym ze metoda odtworzeniowa to nie sa koszty budowy stadionu ale koszty samego wykonawstwa na dzien dzisiejszy. Innymi slowy ceny materialow za trybuny D i E na pewno bylyby nizsze, podobnie jak odpadalyby koszty organizacji placu budowy przez wykonawce itp. Tak na szybko strzelajac z palca wartosc stadionu ta metoda bylaby ok. 20-30% nizsza niz koszty budowy czyli owe 500mln zl, co ma przelozenie na ok. 1 milion zlotych rocznie za wynajem stadionu, czyli calkiem sporo.
Jedyne co gmatwa jeszcze sprawe dodatkowo to kwestia gruntu, ktory to rowniez wchodzi w wartosc nieruchomosci...

KoPer 28.03.2010 21:45

ktoś na forum SkyscraperCity słusznie zauważył skutki dzisiejszego deszczu:

http://img715.imageshack.us/img715/5885/e270310.jpg

rafalek 28.03.2010 22:13

Myślę, że to tak nie zostanie. Może te pleksy będą jeszcze uszczelniać jakiś silikonem albo czyms. Natomiast pierwsze rzędy to dramat...

WislaFan123 28.03.2010 22:25

Czemu dramat? a co w tym dziwnego? Deszcz nie pada pionowo i tak dach jest calkiem daleko jak na tego typu dach, patrzac na naroznik PN-WSCH ktory jest suchy na dole, musialo wiac mocno na wschod, wiec w tym przypadku trybuna zach bylaby calkowicie sucha. Wszedzie na stdionach tak jest, chyba ze dach przykrywa wiekszosc murawy, ze pada na pierwsze rzedy, a ktore to kwestia wiatru i tyle... Ale zapewne chcialo by sie napisac ze Obtulowicz zje*** znow cos..

dj_ibutti 28.03.2010 22:33

Kij tam z dolnym... popatrzcie na górny poziom :rotfl:

rafalek 28.03.2010 22:35

Nie chcialem napisac nic o Obtułowiczu, tylko ze to nie jest normalne ze przy deszczu prawie cale dolne pietro jest mokre - to jest nienormalne wg mnie. A co do gornego, to będą to chyba jeszcze uszczelniać

Skipper 28.03.2010 22:39

Zwłaszcza że 90% wiatrów to wiatry zachodnie (tzn. idą od zachodu) w naszym regionie, więc nic dziwnego że kilka pierwszych rzędów trybuny wschodniej niejako "z urzędu" będzie najbardziej narażone na opady...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl