Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

rw88 16.12.2013 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1342250)
Kolejny kamyk do ogródka polskiej myśli szkoleniowej. Co prawda inna piłka: ręczna i dziewczyny.
To, co Kim Rassmussen zrobił z kobieca polską reprezentacja piłki ręcznej to żaden trener nie jest w stanie zrobić z naszymi reprezentacynymi kopaczami.

Rassmussen okazał się dobrym trenerem, ale tutaj narodowość nie ma znaczenia. Równie dobrze mógłbym podać jako kontrargument przykład Kruczka, w przeszłości wyszydzanego, regularnie zwalnianego przez media i kibiców, który na przekór wszystkim sprawia, że nasze skoki rok po roku robią duży krok do przodu. Albo się jest dobrym szkoleniowcem, albo średnim, albo słabym, ale decydujące są umiejętności, wiedza i doświadczenie, a nie narodowość.

Arked 18.12.2013 14:40

Nie razi was, że w kadrze znalazł się Mączyński (21 meczów - 1 gol - 1 asysta), a nie ma w niej miejsca dla Chrapka (19-3-2)? Garguła jest stary więc niejako rozumiem jego brak. Mąka jest potwornie nieefektywnym zawodnikiem. Przez 3 lata w Górniku strzelił w lidze 2 bramki i zaliczył 3 asysty. To porażająca statystyka. Kompletnie nie rozumiem co on robi w kadrze i w czym jest lepszy od naszych środkowych pomocników.

Porównanie Chrapka i Mączyńskiego na transfermarkt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/ba...683_51337.html

syryls 18.12.2013 18:17

W Fakcie był wywiad, i pytanie odnośnie czemu Linetty a nie Chrapek, Nawałka odpowiedział bo jest młody....
On sobie jaja robi, ale życie zweryfikuje

ABGwislakABG 18.12.2013 19:01

Siwy z kadry xD


Tak poważnie to nie mam ochoty pisać na poważnie o trenerze wybranym dla beki, tym bardziej o jego wyborach ;)

Jedyne co Ciepły powinien wybieraćć to danie z menu. Ew. pozycje. Też z menu.

Gram sobie w B-klasie. Czekam. W końcu wszyscy jesteśmy drużyną narodową. Sponsor kłamać nie może.
Cytat:

Chyba wszystkie momenty kiedy Polak może się poczuć dumny z bycia Polakiem
Ty takie momenty przeżywasz podczas meczy naszej Es-kadry piłkarskiej? *.*

"She dance's for me" czy "My Słowianie" w BBC też napawają Cię dumą? U mnie to raczej wstyd- motyw przewodni polskiej piłki nożnej.

gypsy 20.12.2013 14:39

Chrapek zasłużył na powołanie, to fakt. Mam nadzieję, że przy następnej okazji nie zostanie pominięty przez selekcjonera. Nie mniej cieszę się, że powołany został Miśkiewicz. Życzę mu z całego serca, żeby zadebiutował, bo to co zrobił dla nas w tej rundzie jest po prostu NIEOCENIONE.

SharksiK 22.12.2013 07:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1342510)
W Fakcie był wywiad, i pytanie odnośnie czemu Linetty a nie Chrapek, Nawałka odpowiedział bo jest młody....
On sobie jaja robi, ale życie zweryfikuje

Na Boga. Czy nie ma choc jednego z olejem w głowie który by wytłumaczył że kadra to nie zespół ligowy? To jest kabaret jeśli wiek piłkarza jest argumentem powołania. W reprezentacji mają grać najlepsi a nie ktoś rokujący na przyszłość. Kadra ma być najmocniejsza tu i teraz a nie za ileś tam.
Ten młody piłkarz jeszcze zdąży 56 razy usiąść na trybunach, 21 razy zgubić formę, 3 razy zawiesić buty na kołku i 4 razy wrócić do kraju po nieudanych wojażach, zaliczyć odwyk i być po nieudanej próbie samobójczej.

Drozd 22.12.2013 09:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gypsy (Post 1342673)
Chrapek zasłużył na powołanie, to fakt. Mam nadzieję, że przy następnej okazji nie zostanie pominięty przez selekcjonera. Nie mniej cieszę się, że powołany został Miśkiewicz. Życzę mu z całego serca, żeby zadebiutował, bo to co zrobił dla nas w tej rundzie jest po prostu NIEOCENIONE.

Miśkiewicz zasłużył i powołanie dostał, natomiast moim zdaniem Chrapek niech ugra coś w młodzieżówce, a do kadry niech idzie z jakąś pozycją i pewnością siebie. Środek to nie obrona czy atak.

w0lno. 08.01.2014 13:20

Co sądzicie o naszych nowych strojach wyjazdowych: http://www.footyheadlines.com/2014/0...rt-leaked.html ? Powiem szczerze, że moim zdaniem są dość ładne, ale jakoś średnio pasują mi na stroje reprezentacji.

Kocur 31.01.2014 09:01

Cytat:

W czwartek za pośrednictwem swojej strony internetowej Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o pozyskaniu przez reprezentację nowego, oficjalnego sponsora. Został nim serwis wymiany walut online "Cinkciarz.pl".

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać kolejnego partnera, który uzyskał tytuł Oficjalnego Sponsora Reprezentacji Polski. Jest to potwierdzeniem trendu, że coraz większa liczba firm jest zainteresowanych realizacją swoich strategii marketingowych poprzez sponsorowanie drużyny narodowej - powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

"Na mocy zawartej umowy Cinkciarz.pl uzyskał prawo do obecności reklamowej podczas oficjalnych meczów rozgrywanych przez Reprezentację Polski. Logo marki Cinkciarz.pl pojawi się na materiałach promocyjnych Reprezentacji, a także na stronie internetowej PZPN" - czytamy na oficjalnej stronie związku.

Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej "Cinkciarz.pl" będzie wspierał Reprezentację Polski do lipca 2018 roku m.in. w okresie eliminacji Euro 2016 i Mistrzostw Świata 2018.

Już sama nazwa sponsora mówi sama za siebie :D

ABGwislakABG 31.01.2014 09:48

Zj*bali te stroje. Już lepsze byly z Monako. Patrząc po grze powinni znaleźć te czarne komplety.

Paweł 23.02.2014 11:42

Dzisiaj w Nicei odbędzie się losowanie grup eliminacyjnych do Euro 2016.

Podział na koszyki:

1. koszyk: Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Anglia, Portugalia, Grecja, Rosja, Bośnia i Hercegowina;
2. koszyk: Ukraina, Chorwacja, Szwecja, Dania, Szwajcaria, Belgia, Czechy, Węgry, Irlandia;
3. koszyk: Serbia, Turcja, Słowenia, Izrael, Norwegia, Słowacja, Rumunia, Austria, Polska;
4. koszyk: Czarnogóra, Armenia, Szkocja, Finlandia, Łotwa, Walia, Bułgaria, Estonia, Białoruś;
5. koszyk: Islandia, Irlandia Północna, Albania, Litwa, Mołdawia, Macedonia, Azerbejdżan, Gruzja, Cypr;
6. koszyk: Luksemburg, Kazachstan, Liechtenstein, Wyspy Owcze, Malta, Andora, San Marino, Gibraltar.

Patrząc całkiem realnie, to z 1. koszyka Grecja oraz Bośnia i Hercegowina, a z 2. Czechy, Węgry i Irlandia są w naszym zasięgu.

Paweł 23.02.2014 13:01

Grupy eliminacyjne do Euro 2016:

Grupa A: Holandia, Czechy, Turcja, Łotwa, Islandia, Kazachstan;
Grupa B: Bośnia i Hercegowina, Belgia, Izrael, Walia, Cypr, Andora;
Grupa C: Hiszpania, Ukraina, Słowacja, Białoruś, Macedonia, Luksemburg;
Grupa D: Niemcy, Irlandia, Polska, Szkocja, Gruzja, Gibraltar;
Grupa E: Anglia, Szwajcaria, Słowenia, Estonia, Litwa, San Marino;
Grupa F: Grecja, Węgry, Rumunia, Finlandia, Irlandia Północna, Wyspy Owcze;
Grupa G: Rosja, Szwecja, Austria, Czarnogóra, Mołdawia, Liechtenstein;
Grupa H: Włochy, Chorwacja, Norwegia, Bułgaria, Azerbejdżan, Malta;
Grupa I: Portugalia, Dania, Serbia, Armenia, Albania;

Z Niemcami raczej bez szans, ale drugie miejsce jak najbardziej w zasięgu.

saklak1906 23.02.2014 13:26

Toz to grupa smierc dla nas

For_FuN_ 23.02.2014 19:15

W Cafe Futbol ładne bzdury opowiadali. Borek chyba odpłynął, a zawsze rzeczowo się wypowiadał o naszych występach na arenie miedzynarodowej. A tutaj wypowiedzi, jak byśmy trafili na wymarzoną grupę. Już nie mówie o deprecjonowaniu Szkocji i Irlandii(okej, rzadko grają na wielkich imprezach...ale my na ostatnią awansowaliśmy w 2008r., a kiedy wygraliśmy jakiś mecz o punkty z poważnym przeciwnikiem?). Panowie, ilu polskich piłkarzy(z pola) gra regularnie w Premier League? Ilu gra w Championship? Tak przejrzałem kadre obu wyspiarskich narodów i na papierze, to jest przepaść. Przecież my praktycznie nie mamy piłkarzy grających w poważnych ligach...o Premier League już pisałem. Ilu regularnie gra w Serie A? Ilu w Primera Division? Ilu w Lique 1? Mamy kilku świetnych piłkarzy, ale na boisko wychodzi 11. Ktoś się przestraszy reprezentantów z podrzednych klubow rosyjskich? Cała ekipa z Cafe Futbol rozśmieszyła mnie, kiedy mówili o tym, że nie możemy wciągnąć sie w ich gre...tzn. siłową grę, a powinniśmy grac technicznie. Przepraszam, że jak? Kto tak będzie grał? Skoro polski piłkarz ma problem z dokładnym przyjęciem piłki, nie wspominając o braku szybkiego myślenia na boisku. Nie ma kim grać, chyba że wystawimy kopaczy, którzy nie potrafią sie przebic w przecietnych klubach europejskich(takich mamy od groma). Albo wystawimy takich, ktorzy kompromitowali sie wielokrotnie...Obraniak, Mierzejewski, itd. Naprawdę, jeśli o czymś myślimy, to my musimy przede wszystkim przeciwstawić walkę i liczyc na stałe fragmenty gry, a nie liczyc na koronkowe akcje w ataku pozycyjnym. Kompromitacja panowie z Polsatu. Tak robić wodę z mózgu, zamiast rozlozyc kazda reprezentacje na czynniki pierwsze i pokazac, gdzie kto GRA(a nie jest w kadrze danego zespołu ligowego). Nieprzypadkowo żaden polski piłkarz nie łapie sie do Premier League(niektorzy to nawet maja problemy z wystepami w Championship).

felipe 23.02.2014 20:28

Zaraz rw88 zrobi Ci rozpiskę naszego składu, z której wyniknie, że mamy potencjał na I koszyk ! :D

Paweł 04.03.2014 19:22

Jakby ktoś jeszcze nie widział, nowe stroje kadry:

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32897/polska...zec14_650.jpeg

Słabo ...

ABGwislakABG 04.03.2014 19:24

Rozgryzłem nowe stroje kadry- linia ciągła oznacza, iż nie wolno naszych wyprzedzać, bo inaczej mandat będzie.

dynek.pl 05.03.2014 22:49

Waldek wróć!

Stelio 05.03.2014 22:52

Duża część Polski robiła nagonkę na Franza po Euro, a wychodzi na to, że wyciągał wyniki ponad stan z tej repry :D

LucjuszWielki 05.03.2014 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1351832)
Waldek wróć!

Chyba Franek wróć!

Mario Nh 05.03.2014 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1351832)
Waldek wróć!

No właśnie, decyzja o zwolnieniu Fornalika była gorszą od zatrudnienia Nawalki.

Za mało czasu dostał Fornalik. Na koniec trudne wyjazdy do Anglii i do Ukrainy, gdzie mimo porażek zagraliśmy przyzwoicie jak na tych słabych piłkarzy jakich posiadamy.

Za Nawalki póki co to wygląda strasznie blado.
Bez pomysłu i bez życia.

Chociaż sam Nawalka macha rękami i gestykuluje to na nic się to zdaje.

I jeszcze ten stadion w Warszawie z ta wspaniała publika która spiker co 15 minut prosi o wsparcie.
"Kocioł czarownic" miał swój niepowtarzalny klimat.
Brawa dla Szkocji za wywazona i konsekwentna grę.

rw88 05.03.2014 23:25

Moim zdaniem Nawałka na razie przeprowadza bardzo słabą selekcję. Już od spotkań ze Słowakami i Irlandczykami powinien grać najlepszymi, teraz dodatkowo zagraliśmy ofensywnym kwartetem Sobota, Obraniak, Peszko, Milik przeciwko Szkotom - z czym do ludzi i czego innego mogliśmy się spodziewać? Moim zdaniem za mało gra młodzieżówką, szczególnie na skrzydłach. Mówi się, że młodzi nie grają, a potem przechodzi się do porządku dziennego nad powołaniem m.in. dla rezerwowego z 2.Bundesligi, czyli Peszki. Generalnie nie zanosi się, że z tej mąki będzie chleb jeszcze w tych eliminacjach. Jedyna nadzieja w tym, że dobre pokolenie z aktualnej U-21 będzie się prawidłowo rozwijać w przyszłości i na bazie tego pokolenia zbuduje się zgrany trzon pierwszej kadry.

dynek.pl 06.03.2014 07:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1351834)
Chyba Franek wróć!

Smuda robi dobrą robotę w Wisle i niech tak zostanie ale oczywiscie za niego kadra wyglądała najlepiej co wczoraj przyznał w studio Polsatu ... Iwanow. No proszę jak to się zmienia punkt widzenia. Czekam jeszcze na Stanowskiego z weszło.

Napisałem Fornalik bo jednak po roku jego pracy kiedy zaczynało to jakoś przyzwoicie wyglądać to został zwolniony.

Smudzie i końcowemu Fornalikowi brakowało tylko skuteczności.
Nawałce brakuje wszystkiego - nie da się na to patrzeć.

AYALA 06.03.2014 08:31

Czas szukac nowego Beenhakkera ale ze 20 lat młodszego.Za czasów Leo uważam że mieliśmy zblizony poziomem materiał ludzki ale byliśmy w rankingu na 16 miejscu a dziś na 70 tym i dostajemy oklep praktycznie od każdego co prosto potrafi gałe kopnąć

Drozd 06.03.2014 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1351858)
Smuda robi dobrą robotę w Wisle i niech tak zostanie ale oczywiscie za niego kadra wyglądała najlepiej co wczoraj przyznał w studio Polsatu ... Iwanow. No proszę jak to się zmienia punkt widzenia. Czekam jeszcze na Stanowskiego z weszło.

Napisałem Fornalik bo jednak po roku jego pracy kiedy zaczynało to jakoś przyzwoicie wyglądać to został zwolniony.

Smudzie i końcowemu Fornalikowi brakowało tylko skuteczności.
Nawałce brakuje wszystkiego - nie da się na to patrzeć.

Na co się nie da patrzeć?

Nawałka jest trenerem pół roku, zagrał trzy mecze, ile czasu miał Smuda? Więc wszyscy ci którzy czekają na potknięcie i biadolą, niech sobie biadolą.

Po stracie bramki widać było, że wiedzą o co chodzi tylko nie ma odważnych ...

emj10 06.03.2014 13:16

Ostrzegałem przed "Ciepłym" Nawałką, któremu zawsze w szaliczku było do twarzy jeszcze w momencie, gdy padały pierwsze typy na selekcjonera. Fornalik przy nim miał chociaż doświadczenie w europejskich pucharach (marne, ale zawsze), jednak oczywiście Boniek musiał postawić na swoim i obsadzić kumpla na tym stanowisku.

Pisanie o tym, że materiał ludzki jaki posiadał Leo był na podobnym to zwyczajna bzdura. Tam filarami byli Matusiak, Łobodziński i Bronowicki co mówi samo za siebie.

Kolejne 2 zmarnowane lata nam uciekną. Zlecą eliminacje i od 2015 roku zacznie się budowanie "nowej" kadry na MŚ 2018.

filemon 06.03.2014 14:45

Może łaskawie poczekajcie choć troche, bo gość miał trzy oficjalne mecze. Byście tylko zmieniali trenera za trenerem.

AYALA 06.03.2014 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1351904)

Pisanie o tym, że materiał ludzki jaki posiadał Leo był na podobnym to zwyczajna bzdura. Tam filarami byli Matusiak, Łobodziński i Bronowicki co mówi samo za siebie.
.

Jak zwykle pozwole sie z Tobą nie zgodzić.Poza obecnym Lewandowskim który jest czołowym snajperem w Niemczech mieliśmy graczy na tym samym przeciętnym europejskim poziomie.Napewno za Leo byli o 2 klasy lepsi obrońcy (Wasyl,Bąk,Żewłakow, młody Dudka) - dziś o takich defensorach możemy pomarzyć no i Smolarek troche więcej bramek w kadrze strzelał niż Lewy dziś

emj10 06.03.2014 15:18

Lewandowski - gość warty 50 mln euro (wg. wyceny) stawiony tuż za podium najlepszym napastników świata
Piszczek - jeden z najlepszych bocznych obrońców w Bundeslidze, za moment najlepszy asystent w historii BvB
Błaszczykowski (wchodził już do kadry za Leo) - skrzydłowy klasy światowej, której tak bardzo Leo brakowało, gdyż wciąż wspominał o piłkarzach international level
Krychowiak - bardzo solidny pomocnik Ligue 1, który za krok, albo dwa może przejść do topowego europejskiego klubu
Obraniak - wyróżniający się w Ligue 1, czy Bundeslidze ofensywny pomocnik
Glik - podstawowy stoper średniaka Seria A
Szczęsny/Boruc - bramkarze klasy światowej

Co tu więcej można dodać? Jak przy nich wyglądają Matusiak, Żurawski, Smolarek, czy inny Golański?

Drozd 06.03.2014 16:05

Wszyscy oni grali na Euro i co? Leo potrafił sprawić, że tamci w siebie uwierzyli, to jest klucz.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1351916)
Może łaskawie poczekajcie choć troche, bo gość miał trzy oficjalne mecze. Byście tylko zmieniali trenera za trenerem.

Nie każdego, tylko takich którzy nie chcą być figurantami. Jakie wyniki miał Smuda w pierwszych meczach, a biadolenia nie słyszałem. Bońka po dwóch meczach wywalili. Szpakowski prawie się sfajdał za złośliwości...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl