![]() |
Cytat:
|
Nie razi was, że w kadrze znalazł się Mączyński (21 meczów - 1 gol - 1 asysta), a nie ma w niej miejsca dla Chrapka (19-3-2)? Garguła jest stary więc niejako rozumiem jego brak. Mąka jest potwornie nieefektywnym zawodnikiem. Przez 3 lata w Górniku strzelił w lidze 2 bramki i zaliczył 3 asysty. To porażająca statystyka. Kompletnie nie rozumiem co on robi w kadrze i w czym jest lepszy od naszych środkowych pomocników.
Porównanie Chrapka i Mączyńskiego na transfermarkt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/ba...683_51337.html |
W Fakcie był wywiad, i pytanie odnośnie czemu Linetty a nie Chrapek, Nawałka odpowiedział bo jest młody....
On sobie jaja robi, ale życie zweryfikuje |
Siwy z kadry xD
Tak poważnie to nie mam ochoty pisać na poważnie o trenerze wybranym dla beki, tym bardziej o jego wyborach ;) Jedyne co Ciepły powinien wybieraćć to danie z menu. Ew. pozycje. Też z menu. Gram sobie w B-klasie. Czekam. W końcu wszyscy jesteśmy drużyną narodową. Sponsor kłamać nie może. Cytat:
"She dance's for me" czy "My Słowianie" w BBC też napawają Cię dumą? U mnie to raczej wstyd- motyw przewodni polskiej piłki nożnej. |
Chrapek zasłużył na powołanie, to fakt. Mam nadzieję, że przy następnej okazji nie zostanie pominięty przez selekcjonera. Nie mniej cieszę się, że powołany został Miśkiewicz. Życzę mu z całego serca, żeby zadebiutował, bo to co zrobił dla nas w tej rundzie jest po prostu NIEOCENIONE.
|
Cytat:
Ten młody piłkarz jeszcze zdąży 56 razy usiąść na trybunach, 21 razy zgubić formę, 3 razy zawiesić buty na kołku i 4 razy wrócić do kraju po nieudanych wojażach, zaliczyć odwyk i być po nieudanej próbie samobójczej. |
Cytat:
|
Co sądzicie o naszych nowych strojach wyjazdowych: http://www.footyheadlines.com/2014/0...rt-leaked.html ? Powiem szczerze, że moim zdaniem są dość ładne, ale jakoś średnio pasują mi na stroje reprezentacji.
|
Cytat:
Już sama nazwa sponsora mówi sama za siebie :D |
Zj*bali te stroje. Już lepsze byly z Monako. Patrząc po grze powinni znaleźć te czarne komplety.
|
Dzisiaj w Nicei odbędzie się losowanie grup eliminacyjnych do Euro 2016.
Podział na koszyki: 1. koszyk: Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Anglia, Portugalia, Grecja, Rosja, Bośnia i Hercegowina; 2. koszyk: Ukraina, Chorwacja, Szwecja, Dania, Szwajcaria, Belgia, Czechy, Węgry, Irlandia; 3. koszyk: Serbia, Turcja, Słowenia, Izrael, Norwegia, Słowacja, Rumunia, Austria, Polska; 4. koszyk: Czarnogóra, Armenia, Szkocja, Finlandia, Łotwa, Walia, Bułgaria, Estonia, Białoruś; 5. koszyk: Islandia, Irlandia Północna, Albania, Litwa, Mołdawia, Macedonia, Azerbejdżan, Gruzja, Cypr; 6. koszyk: Luksemburg, Kazachstan, Liechtenstein, Wyspy Owcze, Malta, Andora, San Marino, Gibraltar. Patrząc całkiem realnie, to z 1. koszyka Grecja oraz Bośnia i Hercegowina, a z 2. Czechy, Węgry i Irlandia są w naszym zasięgu. |
Grupy eliminacyjne do Euro 2016:
Grupa A: Holandia, Czechy, Turcja, Łotwa, Islandia, Kazachstan; Grupa B: Bośnia i Hercegowina, Belgia, Izrael, Walia, Cypr, Andora; Grupa C: Hiszpania, Ukraina, Słowacja, Białoruś, Macedonia, Luksemburg; Grupa D: Niemcy, Irlandia, Polska, Szkocja, Gruzja, Gibraltar; Grupa E: Anglia, Szwajcaria, Słowenia, Estonia, Litwa, San Marino; Grupa F: Grecja, Węgry, Rumunia, Finlandia, Irlandia Północna, Wyspy Owcze; Grupa G: Rosja, Szwecja, Austria, Czarnogóra, Mołdawia, Liechtenstein; Grupa H: Włochy, Chorwacja, Norwegia, Bułgaria, Azerbejdżan, Malta; Grupa I: Portugalia, Dania, Serbia, Armenia, Albania; Z Niemcami raczej bez szans, ale drugie miejsce jak najbardziej w zasięgu. |
Toz to grupa smierc dla nas
|
W Cafe Futbol ładne bzdury opowiadali. Borek chyba odpłynął, a zawsze rzeczowo się wypowiadał o naszych występach na arenie miedzynarodowej. A tutaj wypowiedzi, jak byśmy trafili na wymarzoną grupę. Już nie mówie o deprecjonowaniu Szkocji i Irlandii(okej, rzadko grają na wielkich imprezach...ale my na ostatnią awansowaliśmy w 2008r., a kiedy wygraliśmy jakiś mecz o punkty z poważnym przeciwnikiem?). Panowie, ilu polskich piłkarzy(z pola) gra regularnie w Premier League? Ilu gra w Championship? Tak przejrzałem kadre obu wyspiarskich narodów i na papierze, to jest przepaść. Przecież my praktycznie nie mamy piłkarzy grających w poważnych ligach...o Premier League już pisałem. Ilu regularnie gra w Serie A? Ilu w Primera Division? Ilu w Lique 1? Mamy kilku świetnych piłkarzy, ale na boisko wychodzi 11. Ktoś się przestraszy reprezentantów z podrzednych klubow rosyjskich? Cała ekipa z Cafe Futbol rozśmieszyła mnie, kiedy mówili o tym, że nie możemy wciągnąć sie w ich gre...tzn. siłową grę, a powinniśmy grac technicznie. Przepraszam, że jak? Kto tak będzie grał? Skoro polski piłkarz ma problem z dokładnym przyjęciem piłki, nie wspominając o braku szybkiego myślenia na boisku. Nie ma kim grać, chyba że wystawimy kopaczy, którzy nie potrafią sie przebic w przecietnych klubach europejskich(takich mamy od groma). Albo wystawimy takich, ktorzy kompromitowali sie wielokrotnie...Obraniak, Mierzejewski, itd. Naprawdę, jeśli o czymś myślimy, to my musimy przede wszystkim przeciwstawić walkę i liczyc na stałe fragmenty gry, a nie liczyc na koronkowe akcje w ataku pozycyjnym. Kompromitacja panowie z Polsatu. Tak robić wodę z mózgu, zamiast rozlozyc kazda reprezentacje na czynniki pierwsze i pokazac, gdzie kto GRA(a nie jest w kadrze danego zespołu ligowego). Nieprzypadkowo żaden polski piłkarz nie łapie sie do Premier League(niektorzy to nawet maja problemy z wystepami w Championship).
|
Zaraz rw88 zrobi Ci rozpiskę naszego składu, z której wyniknie, że mamy potencjał na I koszyk ! :D
|
Jakby ktoś jeszcze nie widział, nowe stroje kadry:
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32897/polska...zec14_650.jpeg Słabo ... |
Rozgryzłem nowe stroje kadry- linia ciągła oznacza, iż nie wolno naszych wyprzedzać, bo inaczej mandat będzie.
|
Waldek wróć!
|
Duża część Polski robiła nagonkę na Franza po Euro, a wychodzi na to, że wyciągał wyniki ponad stan z tej repry :D
|
Cytat:
|
Cytat:
Za mało czasu dostał Fornalik. Na koniec trudne wyjazdy do Anglii i do Ukrainy, gdzie mimo porażek zagraliśmy przyzwoicie jak na tych słabych piłkarzy jakich posiadamy. Za Nawalki póki co to wygląda strasznie blado. Bez pomysłu i bez życia. Chociaż sam Nawalka macha rękami i gestykuluje to na nic się to zdaje. I jeszcze ten stadion w Warszawie z ta wspaniała publika która spiker co 15 minut prosi o wsparcie. "Kocioł czarownic" miał swój niepowtarzalny klimat. Brawa dla Szkocji za wywazona i konsekwentna grę. |
Moim zdaniem Nawałka na razie przeprowadza bardzo słabą selekcję. Już od spotkań ze Słowakami i Irlandczykami powinien grać najlepszymi, teraz dodatkowo zagraliśmy ofensywnym kwartetem Sobota, Obraniak, Peszko, Milik przeciwko Szkotom - z czym do ludzi i czego innego mogliśmy się spodziewać? Moim zdaniem za mało gra młodzieżówką, szczególnie na skrzydłach. Mówi się, że młodzi nie grają, a potem przechodzi się do porządku dziennego nad powołaniem m.in. dla rezerwowego z 2.Bundesligi, czyli Peszki. Generalnie nie zanosi się, że z tej mąki będzie chleb jeszcze w tych eliminacjach. Jedyna nadzieja w tym, że dobre pokolenie z aktualnej U-21 będzie się prawidłowo rozwijać w przyszłości i na bazie tego pokolenia zbuduje się zgrany trzon pierwszej kadry.
|
Cytat:
Napisałem Fornalik bo jednak po roku jego pracy kiedy zaczynało to jakoś przyzwoicie wyglądać to został zwolniony. Smudzie i końcowemu Fornalikowi brakowało tylko skuteczności. Nawałce brakuje wszystkiego - nie da się na to patrzeć. |
Czas szukac nowego Beenhakkera ale ze 20 lat młodszego.Za czasów Leo uważam że mieliśmy zblizony poziomem materiał ludzki ale byliśmy w rankingu na 16 miejscu a dziś na 70 tym i dostajemy oklep praktycznie od każdego co prosto potrafi gałe kopnąć
|
Cytat:
Nawałka jest trenerem pół roku, zagrał trzy mecze, ile czasu miał Smuda? Więc wszyscy ci którzy czekają na potknięcie i biadolą, niech sobie biadolą. Po stracie bramki widać było, że wiedzą o co chodzi tylko nie ma odważnych ... |
Ostrzegałem przed "Ciepłym" Nawałką, któremu zawsze w szaliczku było do twarzy jeszcze w momencie, gdy padały pierwsze typy na selekcjonera. Fornalik przy nim miał chociaż doświadczenie w europejskich pucharach (marne, ale zawsze), jednak oczywiście Boniek musiał postawić na swoim i obsadzić kumpla na tym stanowisku.
Pisanie o tym, że materiał ludzki jaki posiadał Leo był na podobnym to zwyczajna bzdura. Tam filarami byli Matusiak, Łobodziński i Bronowicki co mówi samo za siebie. Kolejne 2 zmarnowane lata nam uciekną. Zlecą eliminacje i od 2015 roku zacznie się budowanie "nowej" kadry na MŚ 2018. |
Może łaskawie poczekajcie choć troche, bo gość miał trzy oficjalne mecze. Byście tylko zmieniali trenera za trenerem.
|
Cytat:
|
Lewandowski - gość warty 50 mln euro (wg. wyceny) stawiony tuż za podium najlepszym napastników świata
Piszczek - jeden z najlepszych bocznych obrońców w Bundeslidze, za moment najlepszy asystent w historii BvB Błaszczykowski (wchodził już do kadry za Leo) - skrzydłowy klasy światowej, której tak bardzo Leo brakowało, gdyż wciąż wspominał o piłkarzach international level Krychowiak - bardzo solidny pomocnik Ligue 1, który za krok, albo dwa może przejść do topowego europejskiego klubu Obraniak - wyróżniający się w Ligue 1, czy Bundeslidze ofensywny pomocnik Glik - podstawowy stoper średniaka Seria A Szczęsny/Boruc - bramkarze klasy światowej Co tu więcej można dodać? Jak przy nich wyglądają Matusiak, Żurawski, Smolarek, czy inny Golański? |
Wszyscy oni grali na Euro i co? Leo potrafił sprawić, że tamci w siebie uwierzyli, to jest klucz.
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl