![]() |
Cytat:
|
Kiedy glosowalismy nad pomoca w placeniu kontraktu Wasyla bylem na NIE. Uwazalem ze te pieniadze lepiej dac dwóm mlodym i na dorobku. Ale tez myslalem ze to caly kontrakt dla dziadka i teraz czuje sie oszukany. Za taka kase mielibysmy tu 2 Serbów, Chorwatów lub Bosniaków dobrze wyszkolonych technicznie i z perspektywa na przyszlosc ze jeszcze bysmy cos na nich zarobili.Dlatego przestalem brac udzial w glosowaniach bo czuje ze sa krecone a glosowanie nad pólprawda mnie nie interesuje. Bede dalej placil skladki bo to dla Wisly...ale niesmak juz pozostanie.
|
Nie no kolego jakie kręcone głosowania, o czym Ty piszesz? Wyniki głosowań masz podawane czarno na białym, każdy może sprawdzić jak zaliczyliśmy jego głos... W sprawie Wasyla od początku informowaliśmy, że głosowana kwota pozwoli pokryć część kontraktu (sprawdź sobie choćby info w mailu).
|
Drodzy Socios!
Dostaliśmy dzisiaj wiadomość od przewodniczącego Rady Nadzorczej Wisła Kraków SA Tomasza Jażdżyńskiego z prośbą o przekazanie wsparcia finansowego dla klubu na pokrycie części nowego kontraktu Marcina Wasilewskiego. Uruchamiamy więc procedurę nadzwyczajnego głosowania, którego treść znajdziecie poniżej. Wysyłając wiadomość proszę wybrać tylko JEDNĄ z poniższych propozycji: Tak, jestem za wsparciem finansowym Wisły w wysokości ok. 300 tysięcy złotych w celu pokrycia części kontraktu Marcina Wasilewskiego [przekazane w dwóch równych ratach â na początku rundy jesiennej i wiosennej sezonu 2019/2020] Nie, jestem przeciwko przekazaniu środków Socios na ten cel. część 1. jeden z elementów, na które dzieli się jakaś całość, pewna ilość z całości |
Pisałem to w momencie głosowania : w takich sytuacjach albo klub udostępnia nam wszystkie możliwe informacje (długość kontraktu, kwota za podpisanie, zarobki miesięczne, premie za wejście, oraz zestawienie tego z resztą drużyny), a jeżeli nie może, bądź nie chce to głosowanie nie ma sensu.
Tutaj każdy rozumiał "część" jako większą część jego kontraktu. Gdyby padło konkretne "czy chcesz aby socios sfinansowalo 1/3 kontraktu Wasilewskiego, który wynosi 900 tys rocznie" wyniki byłyby zupełnie inne. Cytat:
A z czego mamy rozliczać klub, zarząd, sztab szkoleniowy jeśli nie z rzeczy które wydarzyły się w przeszłości? Podaj mi kogo sprowadzimy w styczniu 2020, i za ile to wyrażę swoją opinię... :lol: Inteligentny człowiek zajmuje się analizą przeszłości, szczególnie jeśli aktualnie nie jest dobrze. Stara się znaleźć błędy, i wyciągnąć z nich wnioski aby nie popełnić ich w przyszłości. Z tej sytuacji na przyszłość: - socios powinno unikać płacenia konkretnych kontraktów, chyba że klub udostępni kibiców wszelkie istotne informacje (a na to pewnie nie ma szans) - klub powinien wziąć przykład z imienniczki z Płocka i nie tworzyć kominów płacowych, które mogą powodować kwasy w szatni. |
Tutaj wychodzi główny problem, że nasz zarząd kompletnie nie ogarnia aspektów sportowych prowadzenia klubu. Komu ile dać, wyszukanie i ocenianie zawodników, budowa zespołu - po prostu dramat. Najważniejszym transferem na już powinien być prawdziwy dyrektor sportowy. Mielcarski? Powrót Kuźby w tej roli? Bez dyrektora sportowego możemy się już pakować do IV ligi, bo za odłożony hajs naściągamy graczy nie przygotowanych do walki o utrzymanie.
|
niesamowite , jak pewne rzeczy przechodzą bez echa , i tak jak niedawno kilka lat czegos nie widzieliscie lub nie chcieliscie cie widziec az pojawil sie jadczak, tak teraz moga leciec posty czarno na bialym a tutaj ,cisza, zero skandalu
|
Toś porównał...
|
Cytat:
Ty chyba serio jesteś kolejnym wcieleniem pysia, tylko wtedy prowokacje były lepsze |
Mi się już pali czerwona lampka a mocno broniłem obecny zarząd.Chyba pora powiedziec sprawdzam.Ciekaw jestem ile zarabia Obidziński
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Kontuzje Brożka, Błaszczykowkiego i Bashy nie powinny chyba dziwić. Pozostali mają problemy zdrowotne od czasu do czasu. Nic niezwykłego. |
Cytat:
W dalszym ciągu nie wiem jaki jest sens płacenia Wasylowi aż takich kwot, no chyba, że jest coś o czym nie wiemy: na przykład Wasyl jest jednocześnie wysłannikiem klubu na rozmowy o zainwestowanie w klub jakichś słynnych menedżerów z Anglii (:fantasta). Wysuwałem podobne argumenty, że za taką kasę można było podpisać młodych z perspektywą zarobienia na nich. Tym bardziej, że wpływy w Socios, choć i tak wysokie nie wystarczają na wiele. |
FraMat - my też mieliśmy podobne rozterki, ale to nie my prowadzimy politykę kadrową klubu... Trener nie wyobrażał sobie kadry bez Wasyla, poproszono nas o pomoc, więc głosowaliśmy.
Wnioski na przyszłość w każdym razie wyciągnięte. |
Cytat:
Ja część rozumiałem jako część, zakładałem że klub dołoży 2x tyle, wiele się nie pomyliłem. Moim zdaniem o wyniku głosowania nie zdecydowała kwota, tylko chęć zagrania w FMa live, wpływu na wydarzenia. Tak naprawdę to takie szczątkowe dane są trochę nie fair - inni tez na pewno zarabiają dużo: Chuca, Janicki, Basha, Mak. Dodatkowo postrzegamy to przez pryzmat obecnych wyników. Nadzieja w matematyce: czy naprawdę możemy spaść skoro przegrzewając 6 meczów z rzędu nie zostaliśmy minięci punktowo przez aż 3 drużyny? Z całym szacunkiem ale nie przegramy jeszcze 20 :D |
Cytat:
Obidzinski nigdy nie mówił że będzie tu robił wolontariat. Zdecydowanie jeśli ktokolwiek ma tu ogarnąć trabsfery to bez wsparcia nowymi ludźmi będziemy skazani na pomysły Stolarczyka + kompilacje odpadów od menagerow. Patrząc przez pryzmat ostatniego okna widać jaki może mieć to skutek. Dopiero teraz widać tez jak dobrą robotę wykonywał Kuzba. A i kto wie czy nie będziemy za chwilę Łapki wspominać z łezka w oku (o zgrozo). |
Cytat:
|
Nie no jasne że musi zarobić ale powinna to być kwota adekwatna do naszej sytuacji finansowej tym bardziej że o kilka spraw już można mieć pretensję .Żeby się nie okazało że zaciskanie pasa najlepiej wychodzi jak się ten pas zaciska komuś a nie sobie
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Idż do lekarza i niech cię wyleczy tylko trochę,częściowo...
|
Do mnie piszesz? Jeśli do mnie, to zorientuj się chociaż ile zarabiał Wasilewski w poprzednim sezonie.
|
Przeoczyłem gdzieś informacje o kontrakcie Wasilewskiego, było to podawane w mediach?
Cytat:
Socios dało 300k zł. (w dwóch ratach po 150), czyli jak rozumiem skoro klub dołożył 2x tyle to on teraz zarabia 900k zł./sezon ? No chyba, że chodziło o ,,drugie tyle". |
Ale to chyba nie polega na tym żeby wszystkim ująć jakiś procent tylko wydawać racjonalnie a kontraktu Wasyla nijak pod racjonalne wydawanie podciągnąć się nie da
|
Oczywiście, że nie na tym polega...
W klubie środki są wydawane racjonalnie (przynajmniej tak to jest przedstawiane - 100% pewności będziemy mieli jak zobaczymy sprawozdania finansowe), a ja tylko wskazuję, że nie można ocenić całości przez pryzmat jednego czy dwóch kontraktów. W sporcie, w piłce, nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Za Wasyla moglibyśmy mieć pewnie ze dwóch niezłych środkowych obrońców - w drużynie jest jednak coś takiego jak team spirit, który to tworzą zawodnicy o określonych cechach. Wasyl wg trenera jest jednym z nich. W sytuacji, gdy zespół tracił ludzi (np. Ondrasek), którzy tworzyli atmosferę (na której to "jechaliśmy" dość długo) widocznie sztab uznał, że dla zespołu odejście kolejnego takiego zawodnika będzie zgubne, stąd wszystkimi siłami postanowiono powalczyć o zatrzymanie Wasilewskiego. Sam się zastanawiałem, czy to ma sens, czy sportowo Marcin sprosta (pod koniec poprzedniego sezonu było pod tym względem słabo), ale powiedziałem sobie, że przecież nie wiem co dzieje się w szatni, na treningu. Od tego jest trener, sztab, by ocenić. Czy ocenili dobrze? Na ten moment wydaje się, że nie. Łatwo nam ocenić po czasie, trudniej było podjąć decyzję przed sezonem. |
W końcu głos rozsądku. Łatwo być ekspertem oceniając to co się widzi. Trudniej podjąć decyzję wcześniej nie mając pewności jakie skutki przyniesie.
Dlaczego przed sezonem internetowi spece od piłki nie krzyczały Stolar out?! Wasyl out?! |
Otóż to kto to miał wiedzieć przed sezonem jak nie Stolarczyk.Poza tym umówmy się są pewne granice jeśli chodzi o to ile można wydać na zawodnika który ma głównie dbać o atmosferę w szatni.Chyba zgodzicie się że grubo przesadzono
|
Wystarczyło go włączyć do sztabu trenerskiego :). Miał niezbyt dobry poprzedni sezon i sportowo ta decyzja się nie broniła(gdyby to jeszcze były jakieś drobne...). Na Atmosfericia pozwolić sobie może Legia, Lech, Lechia, a nie bankrut.
|
Cytat:
O ile miał jakieś oferty. Zrobiono błąd, Stolarczyk się pomylił, miejmy nadzieję że wnioski zostaną wyciągnięte. |
Zrobiono błąd.
Podejrzewam, że gdyby zespołowi szło choć trochę lepiej, nikt by dzisiaj nie miał o ten kontrakt pretensji. A tak, zrobiło się przykro. Socios wyciągną wnioski na przyszłość, choć podejrzewam, że gdyby te pieniądze wydane na Wasyla Socios przeznaczyli na inną formą pomocy klubowi, to automatycznie w klubie zwolniłyby się środki w takiej wysokości i też mógłby je przesunąć na kontrakt Wasyla. Niestety nie zapowiada się, żeby Socios mogli mieć wpływ na politykę klubu. Przynajmniej tak długo jak będzie nas tylko ok. 2000 zamiast przynajmniej 20 000. Większa pozycja w budżecie klubu przekładałaby się na większy głos. |
Panowie... ....a... jak można było Wasylowi dać kontrakt 75 tyś. zł miesięcznie. Ja byłem pewny, że płacimy mu tylko to co daję socios.
Kogoś tam w klubie mocno pogrzało, że socios w to weszło jestem w szoku. |
Taki furman dostaje 100tys MSC w Płocku. To co zrobili z kontraktem Wasyla to jest wałek na miarę delfinów
|
Furman zarabia 40 tys złotych obecnie, vice-prezes Płocka powiedział, że złożyli mu nową ofertę, ale kwota 100 tys złotych podana przez media jest przesadzona...
|
Cytat:
Pytanie do tych co głosowali w socios, wiedzieliście o tym? Jeżeli tak no to luz Wasza decyzja, ale jeżeli nie to nie czujecie, że ktoś Was wydymał? |
nero, no przykro mi ale to jest czytanie ze zrozumieniem. Wszędzie było napisane że to część.
Wg mnie widać że ciągle nie jesteśmy gotowi by dyskutować o zarobkach. Wydymali, wałek.. Panowie ważcie słowa, to ze wy tyle nie zarabiacie nie znaczy że np w piłce nie można tyle zarobić. Ciekawe że nikt nie był oburzony kilka miesięcy temu, +/-90% Socios głosowało za. Widać zarządzanie drużyna nie jest tak prost jak się wydaje, co? |
Prawda jest taka że teraz każdy madry
A jak byśmy byli w analogicznej sytuacji ale bez przedłużania Wasyla tylko z wziętym za niego kolejnym Janickim to byłby płacz, że nie ma "nikogo z charakterem", "nie ma kto za mordę złapać" itd itp |
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Jak zawsze. Nikt nie bierze pod uwage tego, ze wartosc obecnego kontraktu Wasyla jest po calkiem sporej obnizce w porownaniu do sezonu poprzedniego;)
Teraz to mozna sobie gdybac, ze za duzo, ze za stary, ze nie gra, ze bez formy. Z drugiej strony mogl byc w formie i grac bardzo dobrze. Wtedy pewnie nawet nikt by nic nie powiedzial. To jest pilka nozna - gra bledow, zarowno na boisku jak i przy decyzjach sztabu czy w gabinetach. Za kase z jego kontraktu mozna bylo podpisac trzech innych zawodnikow, ale tak samo moglaby to byc bledna decyzja i zostalibysmy z trzema kontraktami. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:36. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl