Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 22.02.2019 10:06

Interesujące nas mecze w tej kolejce (pożądany wynik) - typy LVBet:
Arka Gdynia - Piast Gliwice (zwycięstwo Arki) - 2,75:2,6
Cracovia - Jagiellonia Białystok (zwycięstwo Jagi) - 2,5:2,75
Korona Kielce - Pogoń Szczecin (zwycięstwo Korony lub remis) - 2,55:2,75
Lech Poznań - Legia Warszawa (zwycięstwo L) - 2,85:2,45
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin (zwycięstwo Śląska) - 2,25:3,1
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków :TS:

Czyli LVBet obstawia 2 z 6 potrzebnych nam wyników

pepe72 23.02.2019 22:49

Jak na razie 1 interesujący nas remis i same złe wiadomości.
Zostały jeszcze 2 mecze.

Karherop 23.02.2019 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1534326)
Jak na razie 1 interesujący nas remis i same złe wiadomości.
Zostały jeszcze 2 mecze.

Porażka była wpisana w naszym terminarz, choć nikt się raczej nie spodziewał że Lechia będzie tak potwornie słaba.

Zostało 7 spotkań. Wygrać 4 z nich i będzie 8....

pepe72 23.02.2019 23:46

Nasza porażka owszem.
Ale, że L zagra padakę z grającą absolutnie nic Amicą to już nie koniecznie.
Poza tym Arka nie strzeliła karnego w końcówce meczu (i przegrała).

I jeszcze Jaga.

Karherop 25.02.2019 08:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1534336)
Nasza porażka owszem.
Ale, że L zagra padakę z grającą absolutnie nic Amicą to już nie koniecznie.
Poza tym Arka nie strzeliła karnego w końcówce meczu (i przegrała).

I jeszcze Jaga.

Uważam że na tym etapie nie ma co się przejmować innymi meczami. Punktować musimy sami.

Pogoń Korona Derby - mecze prawdy dla nas.

pepe72 28.02.2019 18:15

No to przed piąteczkiem interesujące nas mecze: (interesujący nas rezultat) - typy LVBet
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław (zwycięstwo Śląska) - 2.2:3.25
Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce (remis) - 2.95:2.3
Wisła Płock - Cracovia (zwycięstwo Płocka) - 2.65:2.65
Lech Poznań - Arka Gdynia (zwycięstwo Arki) - 1.75:4.85
Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk (zwycięstwo Lechii) - 2.45:2.95

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin :TS:

Arkadiusz.Czerepach 01.03.2019 16:29

to ja troszke od innej strony teraz temat ugryzę

ponieważ zakładam mimo wszystko szanse nie wejścia do 8-mki

ja wyglądają nasze szanse na utrzymanie?

gra toczy się o to , aby po 37 kolejce mieć więcej pkt niż minimum 2 drużyny

oczywiste typy to Płock i Sosnowiec

przy utrzymaniu aktualnej średniej punktacji

Sosnowiec skończy z 24 pkt , wiec tutaj raczej mamy pewniaka do ostatniego miejsca , my już dzisiaj mamy więcej
Płock zaś z 32 , czyli teoretycznie 1pkt w 14 meczach powinien nam dac utrzymanie

nasza średnia którą licze inaczej , mianowicie w oparciu o mecze po zawirowaniach właścicielskich , powinna dac nam 46pkt

wygląda to dość bezpiecznie , jednak jest lekko skrzywione optymistycznie, należy oczekiwać że 2 w/w drużyny z nożem na gardle zaczną troszkę lepiej punktować , w naszym przypadku z obecną grą , nie wiem czy możemy liczyć na 1pkt/mecz

tak czy siak to ekstraklasa, do wzięcia jeszcze 42pkt więc wszystko się może zdarzyć

pepe72 01.03.2019 18:24

Tak wyglądają statystyki ESA37 w temacie 14 miejsca.
Oczywiście w sezonach z podziałem punktów większą wagę miały punkty zdobyte od 31 kolejki.
Kod:

14        Craxa  25(39)        Górnik Ł27(34)        Górnik Ł        24(31)        Craxa        24(31)        Piast                37
15        Widzew        22(22)        Zawisza        24(29)        Górnik Z        23(25)        Górnik Ł22(30)        Bruk-Bet        36
16        Zagłębie16(29)        GKS B        21(31)        Podbeskidzie        20(38)        Ruch        19(30)        Sandecja        33

Sumując - 2-3 zwycięstwa i spokój. Teoretycznie może się zdarzyć, że nie awansujemy do top8, a się utrzymamy już w 2 rundzie.

pepe72 02.03.2019 01:51

Piast dobił do 40 więc można się już nim nie przejmować w temacie walki o top8.

Zagłębie S. mile zaskoczyło.
Imienniczka z Płocka :haha: :haha: :haha:

pepe72 09.03.2019 20:26

Po dzisiejszym meczu szansa na 8 miejsce jest bardziej realna. Jutro gra Pogoń z Zagłębiem i to jest bardzo interesujący mecz.

Tabela "poniżej 40":
6. Craxa - 39
7. Pogoń - 38 (jutro grają)
8. Korona - 36
9. Wisła - 35
10. Zagłębie - 33 (jutro grają).

Mecze w/w zespołów:
Kod:

    Craxa    Pogoń    Korona      Wisła        Zagłębie
26  Wisła(w)  Płock(w)  Jaga(w)    Craxa(d)    Arka(d)
27  Górnik(w) Jaga(d)  Lech(d)    Legia(d)    Płock(w)
28  Korona(d) Lech(w)  Craxa(w)    Sosnowiec(w) Górnik(d)
29  Miedź(w)  Arka(d)  Zagłębie(d) Piast(d)    Korona(w)
30  Lechia(d) Legia(w)  Piast(w)    Zagłębie(w)  Wisła(d)

cd. po meczu Pogoń-Zagłębie ale scyzoryki dostały zadyszki i trzeba to wykorzystać :)

piotrex007 09.03.2019 20:35

Patrząc już nie na grę, ale przede wszystkim terminarz Korony, to moim zdaniem oni się nie załapią. Inna sprawa, że gra Cracovii, czy Pogoni pozwala stwierdzić, że nie powinni wypaść, przynajmniej w teorii. Sprawa może rozstrzygnąć się - po raz trzeci - w ostatniej kolejce w bezpośrednim meczu między Zagłębiem, a Wisłą ;) Chociaż akurat ze wszystkich drużyn, to Lubinianie mają teoretycznie najłatwiejszy terminarz (uśredniając miejsce w tabeli najbliższych rywali, to ich rywale mają najniższe miejsce).

pepe72 09.03.2019 20:50

@piotrex007 jakbyśmy rozmawiali o jakiejś normalnej lidze to pewnie miałbyś rację.
Z drugiej strony Arka i Płock "walczą o spadek" więc może być różnie. Zwłaszcza, że już były "mecze przyjaźni" Zagłębie-Arka.
W tej kolejce cały dół gra z kandydatami do pucharów więc raczej bez taryfy ulgowej.

Arkadiusz.Czerepach 10.03.2019 08:36

ciężko prowadzić jakies statystyki jak gramy taką sinusoide , po poprzednim meczu paniczne sprawdzania czy wogle jakiś punkcik wpadnie w tej rundzie , po wczorajszym - gotowi na puchary xD

Karherop 10.03.2019 08:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1535502)
Po dzisiejszym meczu szansa na 8 miejsce jest bardziej realna. Jutro gra Pogoń z Zagłębiem i to jest bardzo interesujący mecz.

Tabela "poniżej 40":
6. Craxa - 39
7. Pogoń - 38 (jutro grają)
8. Korona - 36
9. Wisła - 35
10. Zagłębie - 33 (jutro grają).

Cd. po meczu Pogoń-Zagłębie ale scyzoryki dostały zadyszki i trzeba to wykorzystać :)

Pepe, wstrzymaj się do jutra, bo jak Pogoń wygra to przekroczy 40 pkt i wpadnie z analizy ;)

Zreszta w kontekście ostrej walki z Zagłębiem o 8 to właśnie tego wyniku (czyli wygranej Pogoni) trzeba sobie życzyć.
O 2 miejsca będą walczyć 4 zespoły, ale w moim przekonaniu Korona szybko odpadnie z wyścigu, a parchy nawet pomimo przegranej w derbach nie mają z niej szans wypaść.

swiety37 10.03.2019 12:43

Jaga póki co gra bardzo słabo, a do końca rundy ma wyjazdy do szczecina, warszawy i poznania.
Jak u siebie nie zapunktują z koroną i sosnowcem to jeszcze z 8 mogą wypaść.

pepe72 10.03.2019 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1535531)
ciężko prowadzić jakies statystyki jak gramy taką sinusoide , po poprzednim meczu paniczne sprawdzania czy wogle jakiś punkcik wpadnie w tej rundzie , po wczorajszym - gotowi na puchary xD

Jak graliśmy bez napastników to ciężko było myśleć o czymś innym. Ale po 6 bramkach to jednak jest co świętować :rotfl:


Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1535555)
Jaga póki co gra bardzo słabo, a do końca rundy ma wyjazdy do szczecina, warszawy i poznania.
Jak u siebie nie zapunktują z koroną i sosnowcem to jeszcze z 8 mogą wypaść.

Na dziś to Korona i Sosnowiec są w głębszym kryzysie niż Jaga. A kiedyś Imaz się rozegra po kontuzji.
A całkiem teoretycznie to Amica może nie wygrać dziś z Miedzią i trzeba będzie ich wziąć pod uwagę :>



I jeszcze tabela po mieczu w Szczecinie:

6. Craxa - 39
7. Pogoń - 38
8. Zagłębie - 36
9. Korona - 36
10. Wisła - 35

FraMat 10.03.2019 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1535581)
tabela po mieczu w Szczecinie:

6. Craxa - 39
7. Pogoń - 38
8. Zagłębie - 36
9. Korona - 36
10. Wisła - 35

Wychodzi pomału na to, że w tym sezonie 40 pkt może być mało

pepe72 10.03.2019 19:58

Do klubu "poniżej 40" dołączyła Amica, która dostała w d...ę od Miedzi w Legnicy. Weszło dziś nabijało się z Forsella i gość strzelił dwa razy - klątwa Weszło :D :D :D
Może niech pochwalą sąsiadkę przed derbami :)

5. Amica - 39
6. Craxa - 39
7. Pogoń - 38
8. Zagłębie - 36
9. Korona - 36
10. Wisła - 35

"Chłopcy Nawałki" mają kalendarz:
Górnik (d)
Korona (w)
Pogoń (d)
Lechia (w)
Jaga (d)

Jak znajdę chwilę to powrzucam to w komputer bo po takiej kolejce to obstawianie jakie kto ma szanse jest bez sensu. Co prawda deszcz zrobił swoje ale wszystkiego deszczem nie da się wytłumaczyć.

s1mone 10.03.2019 23:20

Należy też dopisać Jagę - dzieli nas od niej 5 punktów. Zostało 5 kolejek i kto wpadnie teraz w dołek wylatuje. Ciasno się zrobiło.

funkykoval 10.03.2019 23:54

Korona w tej formie jakiej jest raczej wypisuje się z wyścigu o 8-ke. Jeżeli chodzi o nas to najbliższe 2 mecze są decydujące - zdobycie minimum 4 pkt obowiązkowe ale najlepiej byłoby oba mecze wygrać i wówczas szanse wzrastają zdecydowanie

Blixa 11.03.2019 01:14

Trzeba wygrac trzy mecze.

zygi125 11.03.2019 08:28

Witam, dopisałem Lecha oraz optymistycznie Jage do drużyn które włącza o pierwszą 8:

Kod:

    Craxa    Pogoń    Korona      Wisła        Zagłębie    Lech          Jagielonia
26  Wisła(w)  Płock(w)  Jaga(w)    Craxa(d)    Arka(d)      Górnik(d)      Korona(d)
27  Górnik(w) Jaga(d)  Lech(d)    Legia(d)    Płock(w)    Korona(w)      Pogoń(w)
28  Korona(d) Lech(w)  Craxa(w)    Sosnowiec(w) Górnik(d)    Pogoń(d)      Legia(w)
29  Miedź(w)  Arka(d)  Zagłębie(d) Piast(d)    Korona(w)    Lechia(w)      Sosonowiec(d)
30  Lechia(d) Legia(w)  Piast(w)    Zagłębie(w)  Wisła(d)    Jagiellonia(d) Lech(w)

Lech i Jaga mają również trudny terminarz.
Pozdrawiam

pan_premier 11.03.2019 10:50

Korona wypada z gry z takim terminarzem. o Ostatnie miejsca powalczymy my Zagłębie, Pogoń i oni.

ArturBarlinek 11.03.2019 11:01

Lech wg mnie ma najtrudniejszy terminarz :)
jeszcze te ciołki wypadną z 8 :D
ale tu się może okazać, że i pogoń i lech nie wejdą do 8 :D

funkykoval 11.03.2019 11:57

To jest polska ekstraklasa - nie ma co się oglądać na innych, jeżeli wygramy z Legią i derby, to będziemy z przodu. Nie chciałbym aby ostatni mecz z Lubinem był meczem o wszystko, bo mam złe wspomnienia z meczu w Krakowie kilka lat temu....

!!IRIVER!! 11.03.2019 12:28

Jedno jest pewne - 40 pkt to będzie mało. Chyba po raz pierwszy w historii. Na dziś pewne ósemki są 3 drużyny. Jagiellonia za chwilę może być pewna swego, ale jak wyrżnie się na Koronie co nie jest niemożliwe, to może zrobić się wesoło. Tak samo my- przegrywając Derby możemy być w dupie, ale wygrywając je - postawimy pod ścianą wszystkich innych. Niewiadomo czy po kolejnej kolejce wszystko nie będzie w dwóch punktach...

brylant17 11.03.2019 14:11

Wcale się nie zdziwię jak mecz z Lubinem będzie decydującym o ósemce

rasel1906 11.03.2019 14:25

Najtrudniejszy terminarz mamy my i my startujemy ze zdecydowanie najgorszej pozycji

tas de fleia 11.03.2019 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1535635)
Wcale się nie zdziwię jak mecz z Lubinem będzie decydującym o ósemce

Zresztą jak co sezon. Raz oni, raz my... Zobaczymy co dalej.

jerry1990 11.03.2019 15:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rasel1906 (Post 1535637)
Najtrudniejszy terminarz mamy my i my startujemy ze zdecydowanie najgorszej pozycji

Dokładnie tak! Mamy na ten moment najtrudniejszą sytuację i najcięższe gatunkowo mecze. Debry, Legia i sorry, ale wyjazd do Sosnowca nie będzie łatwy, o ile nie najtrudniejszy ze wszystkich tych meczów.

Karherop 11.03.2019 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rasel1906 (Post 1535637)
Najtrudniejszy terminarz mamy my i my startujemy ze zdecydowanie najgorszej pozycji

Warto to zauważyć, choć wielu myśli mocno życzeniowo.

Drużyny wg mnie z największymi szansami na awans
Jagiellonia ma najwiekszą przewagę i przynajmniej w dwóch spotkaniach wywalczy komplet - pewny awans.
Lech nawet w tak beznadziejnej formie... ma u siebie i Pogoń i Górnika.
Zagłębie ma teoretycznie najłatwiejszy terminarz i gdyby utrzymało formę to może wygrać kolejne 4 mecze z rzędu.
Pogoń - mecz z Zagłębiem zaburzył całkowicie obraz tej drużyny z "pewnie" idącej po awans muszą sporo drżeć
Cracovia - nawet jak przegrają z nami derby będą ten jeden punkt przed.
My - najgorszy terminarz ale może przyszła i forma strzelecka? derby meczem prawdy i wyszarpać później choć punkt z Legią.
Korona - w tej formie bye bye

Reasumując wydaje mi się że między Pogonią/cracovią i nami rozegra się decydująca walka o ostatnie 2 miejsca. Korona odpadnie z wyścigu przed ostatnią kolejką. Po cichu liczę że Zagłębie zapewni sobie awans wcześniej (najlepszy terminarz) i mecz z nami nie będzie meczem o życie dla obu drużyn.

Na dziś wg mnie 43 punkty to będzie za mało na awans. Choć pewnie pepe to wyśmieje.

piotrex007 11.03.2019 15:34

https://i.ibb.co/SdW6y6f/Screenshot-...s-pl2-plus.jpg

Generalnie patrząc na tabelę i terminarz, to ostatnia kolejka może być bardzo interesująca, bo pomijając samą walkę o ósemkę grać będą między sobą też drużyny pewne górnej połowy, więc układ tabeli przed rundą finałową nie będzie jasny praktycznie do końca rundy zasadniczej.

FraMat 11.03.2019 16:56

No tak.
I znowu w 30 kolejce będzie ta nieszczęsna multiliga i oczywiście Wisła w żadnej transmisji się nie zmieści.

piotrex007 11.03.2019 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1535646)
No tak.
I znowu w 30 kolejce będzie ta nieszczęsna multiliga i oczywiście Wisła w żadnej transmisji się nie zmieści.


Zazwyczaj pokazują bodajże 4 mecze na żywo, a tym wypadku wydaje mi się, że jeśli Wisła i Zagłębie będą miały szansę na ósemkę, to po prostu musieć będą uruchomić 5 kanałów, bo ciężko by było wybrać mecz, z którego by mieli zrezygnować. Chociaż wszystkie mecze będą pewnie na canalplussport.pl ;)

MaLk 11.03.2019 17:34

Przy pewnym, wcale nie tak nierealnym, układzie wyników, po najbliższej kolejce w grze o tron może pozostać 7 zespołów i wszystkie znajdą się w przedziale 38-40 punktów. Miazga ;)

obikenobi 11.03.2019 21:00

Tymczasem na Twitterze Mogielnicki odpalił swoją maszynkę do liczenia.



Szanse na awans do ósemki ESA:

Lechia 100%

Legia ~100%

Piast 99,96%

Jagiellonia 96,4%

Cracovia 91,9%

Lech 91,0%

Zagłębie Lubin 72,8%

Pogoń 71,5%

Wisła 47,3%

Korona 28,9%

Śląsk 0,2%

Miedź ~0%

Arka ~0%

Górnik ~0%

Wisła Płock ~0%
Zagłębie Sosnowiec 0%

funkykoval 11.03.2019 23:50

Na dzień dzisiejszy tak to wyglada ale statystki i przewidywania w ekstraklasie to można sobie wsadzić

szorstki 12.03.2019 12:54

Wg Mogielnickiego te magiczne 40 pkt na pewno w tym sezonie nie wystarczy
https://twitter.com/mogiel90/status/1105199518226833409

pepe72 17.03.2019 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1535644)
(...)
Na dziś wg mnie 43 punkty to będzie za mało na awans. Choć pewnie pepe to wyśmieje.

Z tym 43 to raczej jesteś czarnowidzem ale faktycznie 40 może tym razem być mało.
10 Zagłębie ma 37 (czyżby "mecz przyjaźni" z Arką?), a 4 Pogoń ma 41, do końca 4 kolejki

Szewa 17.03.2019 21:18

C'mon, nie mówmy o 40 punktach, tyle to przy odpowiednim układzie wyników może nie wystarczyć, żeby za kolejkę być w pierwszej ósemce. Myślę, że 44-45 to realna liczba.


Grunt że już nie spadniemy (no nie wiem, jakie cuda musiałyby się zdarzyć, może komuś chce się liczyć, jakie warunki musiałyby być spełnione).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl