Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Eustachy 23.07.2009 00:52

Skandalicznych wrecz wypowiedzi Janasa, nie ma juz sensu przypominac, chociaz one dobrze oddaja nastawienie calego sztabu szkoleniowego przed Levadia.

Wypowiedzi Skorzy postrzegalem jednak jako rownie niepokojace. Powolywal sie gosc na rewanz z Beitarem, probujac w ten sposob przekonac wszystkich i chyba samego siebie, ze skoro udalo sie dowalic "silnemu" Beitarowi, to ze slaba Levadia po prostu nie moze byc gorzej. Ot takie abstrakcyjne rozumowanie, ktore kojarzy mi sie z trenerami dawnej daty, w stylu Boba Kaczmarka, ktory wierzyl w amulety i to ze wygrywa mecze dzieki swojej szczesliwej czapce z daszkiem.
Szkoda, ze najwidoczniej przez caly ten czas, Skorza zupelnie nie zdawal sobie sprawy z tego, ze Beitar w Krakowie zagral beznadziejnie i ten mecz nie powinien stanowic zadnego miarodajnego odniesienia do czegokolwiek. Defensywa Levadii byla po prostu znacznie lepsza, ale w Wisle nie zdawano sobie z tego sprawy.

Ze slow Skorzy po meczu mozna wywnioskowac, ze rozwazal on swoja dymisje. Pytanie dlaczego ostatecznie sie na nia nie zdecydowal ? Na mysl przychodza dwie odpowiedzi :

1. Tak naprawde wcale nie zamierzal podawac sie do dymisji, a jedynie robil "dobra mine do zlej gry", jako ze slowa nic nie kosztuja
2. Dymsje rozwazal na powaznie, ale decyzja klubu zostal od niej odwiedziony

W przypadku punktu nr.2 pojawiaja sie nastepne pytania. Czy jest tak, ze jakims cudem zwolnienie w ogole mu nie grozilo, czy byc moze klub potrzebuje wiecej czasu (moze nawet cala runde) na wynegocjowanie warunkow z nastepca ?

AgresywnyChomik 23.07.2009 00:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozan (Post 766323)
Ja jestem za trenerem, jest mi wstyd że przegraliśmy ale widzę w Wiśle wiele pozytywów które są zasługą naszego trenera!

moglbys wymienic te pozytywy?

!!IRIVER!! 23.07.2009 01:08

Miałem, że się w tej żałobie tutaj nie udzielę, ale jednak nie wytrzymałem tej presji.
Dziś, a w zasadzie wczoraj skończył się pewien dział w karcie WISŁY KRAKÓW.
Zwolnienie Skorży wydaje się być przesądzone z różnych powodów, wymienianych tu już wyżej. Generalnie zrozumiem tę decyzję, bo ma ona pewne uzasadnienie. Nawet jeśli klub gra piach, a ratują go choćby przypadkowe zwycięstwa, to do trenera żalu mieć nie można. Jeśli jednak jest i piach i brak wyników, no to niestety chyba trzeba się rozstać.
Jako takim zwolennikiem wywalenia Skorży jednak nie jestem. Zacząłbym nie od 'wodza' tego stada, a od tych, którzy pracują wokół niego. Już nawet nie mówię o Bednarzu, bo jednak trzech kopaczy w tym okienku już sprowadził i wydaje się, że Kirm czy Alvarez to lekarstwa na całe zło. Jop na doczepkę też się sprzyda. Powinniśmy niestety pozbyć się Janasa jr. i Kazimierskiego. Do tego winna nastąpić mimo wszystko rewolucja wśród piłkarzy. Trzeba całkowicie rozmontować niektóre 'filary' , których czas w Wiśle z roku na rok zmierza ku końcowi. Należy podziękować m.in. Pawłowi Brożkowi. Niestety ale zawodzi on na całej linii od jakiegoś czasu. Mniej więcej od kontuzji której doznał w Bełchatowie. Nie usprawiedliwiają go cenne trafienia w Łodzi (2), z Górnikiem (2) i z Lechijką (1), bo patrząc na jego boiskowe zachowanie, mnie, kibica, najzwyczajniej mdli. Nie ma co mówić. Cupiał winien zrobić lekki roz......., ale Skorża jako ten główny sternik powinien dostać jeszcze jedną szansę.
Nie podoba mi się też mówienie, że rok temu się skompromitowaliśmy w pucharach, bo trafialiśmy za każdym razem najgorzej - Beitar, Barca, Tottenham. A mimo wszystko zagraliśmy 5/6 wyrównanych meczów , z których dwa wygraliśmy - m.in. ze zwycięzcą LM.

Generalnie - z tego tematu mógłby napisać książkę. I to o samym Skorży, o tej kompromitacji jaką jest odpadnięcie z Levadią, o tym, że potrafiliśmy sprostać Barcelonie, o tym , że kopacze mają wyjebane, o zarządzie, o kompromitacji miasta jaką jest fakt braku gry i Wisły i Cracovii na rodzimej ziemi, o tym, co dzieje się w ogóle w polskiej piłce. Reformy trzeba zacząć tak naprawdę od góry i nie patrzeć tylko przez pryzmat - Wisła się zbłaźniła. Wisła tylko udowodniła w jak czarnej dupie jest polska piłka. Udowadnia to też sukcesywnie Polonia Warszawa i o ile jeszcze dzisiaj uda jej się CHYBA wygrać, o tyle niejaka Breda pokaże wszelkie braki. To samo najpewniej spotka też Legię. Lech - wielka niewiadoma. Nowy trener, nowi zawodnicy, brak lidera Murawskiego, też średnio to widzę. Wydawało się, że będzie to najlepszy sezon w pucharach od dłuższego czasu, a może okazać się, iż będzie najgorszym, mimo, że reprezentanci wydają się być najbardziej oczywistymi z możliwych.

royalmichael 23.07.2009 01:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 766322)
gazeta.pl (krakow)

Budowanie nowej drużyny - OK. Pod warunkiem, że ta drużyna będzie lepsza.
Część zawodników zostanie wystawiona na listę transferową? Wg mnie Diaz, Jirsak, Cantoro, Varga, Pawełek, Paweł Brożek, Ćwielong, Łobodziński
Część z nich nie łapie się do składu, a ci co się łapią grają słabo. Brożek poczuł się gwiazdą, do wszystkich ma pretensje a sam gram piach. O Pawełku, Ćwielongu i Vardze wiele się rozpisywać nie trzeba. Cantoro to już spokojnie czeka na emeryturę, Diaz ostatnio gra piach chociaż jest to wartościowy zawodnik i tutaj mam dylemat, chociaż Eto'o to też wartościowy, nawet bardzo wartościowy piłkarz a Guardiola płakać za nim nie zamierza, wręcz przeciwnie. Właśnie w ten sposób trzeba jakoś odświeżyć skład. Jirsak w aktualnej taktyce się nie sprawdza ale tu też mam dylemat bo nie wiadomo z jaką filozofią przyjdzie nowy trener, o ile przyjdzie.
Natomiast błędem byłoby sprzedanie piłkarzy takich jak: Boguski, Małecki, Kirm, Garguła, Sobolewski, Marcelo, Głowacki, Pi. Brożek. Tymi piłkarzami przez kilka sezonów wiele można by osiągnąć ale w drużynie potrzeba świeżości.

PS pewnie zaraz polecą posty "dobrze, że nie jesteś BC" itd więc od razu mówię że to tylko moja wizja zrobiona na szybko i nikt się z nią nie musi zgadzać ;)

!!IRIVER!! 23.07.2009 01:35

royalmichael - szkoda, że nie jesteś BC. Oczywiście sprzedaż Kirma chyba nawet nie wchodziłaby w grę, bo przecież dopiero go kupiliśmy? :P
Jestem za pozostawieniem tych ogniw co podałeś, odrzuciłbym jeszcze Pietię, bo też się wg mnie wypalił.
Naprawdę trzeba tu rewolucji wśród piłkarzy. Powiew świeżości jest wskazany, a niekoniecznie powinno wiązać się to ze zmianą trenera. Choć tak jest i najprościej i najtaniej.

WHITE*STAR 23.07.2009 01:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 766330)
moglbys wymienic te pozytywy?

Dwa mistrzostwa po sezonie w którym Wisła zajęła 8 miejsce.

Z grubsza jestem zwolennikiem Skorży jednak trzeba zauważyć, że drużyna cały czas stoi w miejscu, a kto stoi w miejscu ten się cofa. Teoretycznie z gówna bata nie ukręcisz, ale np Petrescu się udało.

Trzeba też wziąć poprawkę na to w jakim etapie jest drużyna. Odeszli weterani tacy jak Żurawski, Frankowski, Kosowski, Baszczyński, Zieńczuk, Stolarczyk i Cleber, właściwie zakończyła się kariera w Wiśle dla Mauro. Na ich miejscach są Brożkowie, Marcelo, Boguski, Diaz, Kirm lub Małecki. To Maciej świetnie wprowadził tych piłkarzy do drużyny. Podstawowa "11" wygląda już zupełnie inaczej niż 3 lata temu. Zmierzam do tego, że rewolucje pokoleniową mamy już za sobą, teraz czas na ewolucję.

Myślę, że teraz trener Skorża zasłużył sobie na żółtą kartkę, jeszcze jedna i wypada aby klub dalej mógł się rozwijać.

spinnaker 23.07.2009 02:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 766295)
Z Brożka, który był zachęcany, by jeszcze powalczyć w Europie?

Tego samego Brożka który na meczu w Sosnowcu który po tym jak mu piłka odskoczyła na 2 metry pod bramką miał pretensje do wszystkich na boisku ?

Pysio weź sobie zmień ten podpis bo nie mówisz w imieniu wszystkich tylko swoim własnym!

Lysy 23.07.2009 03:34

O proszę jaki nagle wysp przeciwników naszego trenera, ciekawe gdzie byli jak dwukrotnie z rzędu zdobywaliśmy mistrzostwo? czy musieli zaciskać zęby ze złości gdy stadion skandował "Maciej Skorża" ?
No dalej pojeździjcie sobie po naszym trenerze , który warunki do pracy w klubie ma (miał) rewelacyjne, któremu nikt nie rzucał kłód pod nogi w postaci zastępowania piłkarzy dobrych ich dużo słabszymi odpowiednikami (Kosa->Łobo) Który mógł do woli przebierać w piłkarzach z naszej ligi, a gdy jakiś pasował mu do koncepcji to dobry wujek Cupiał mu go kupował. Do działa forumowi znawcy :-)

Lechista69 23.07.2009 04:56

Tyle razy ile ja bronilem Macka to chyba tylko on sam wie, jednak teraz po takiej KOMPROMITACJI jesli nie poda sie do dymisji traci moj caly szacunek, co z tego ze wine bierze na siebie, co z tego ze niema transferow, ci pilkarze mieli potencjal by indywidualnie strzelic bramke... nie zrobili tego, odpadli tera znowu Polska bedzie plakac..

Pan Jotka 23.07.2009 05:06

Nawet najlepszy trener nie jest w stanie wejsc i kopnąć pilki z 6 metrów do bramki skoro piłkarze nie potrafią. Mozna zwolnic wszytskich tylko pytanie kogo zatrudnic. Chyba ze znowu bedziemy miec łapanke pt. "3ech trenerow w sezonie".

bartek89TS 23.07.2009 05:26

Jestem całkowicie przeciwny temu żeby Skorża miał podać się do dymisji lub żeby miał zostac zwolniony!Stało się coś katastroficznego i nie zrozumiałego, długo każdy z nas nie będzie się z tym mógł pogodzić tak samo i piłkarze i trener im też nie jest łatwo, a nawet bardzo bardzo ciężko.MOGE TYLKO POWIEDZIEĆ TYLE: JESTEŚMY Z TOBĄ TRENERRZE JESTEŚMY Z TOBĄ!!!Nikt mnie nie przekona do tego że Skorża powinieen odejść!TYLKO WISŁA ! NA DOBRE I NA ZŁE...!

pawelo84 23.07.2009 06:47

Podsumowując działania Skorży:

+ dwa mistrzostwa Polski, finał Pucharu Polski
+ rozwinięcie talentów Brożka, Diaza, Małeckiego

- największy blamaż w historii polskiej piłki - odpadnięcie z drużyną z Estonii

Skorża zrobił dla Wisły dużo, dwa mistrzostwa Polski z przeciętnymi zawodnikami to naprawdę jest coś. Moim zdaniem miał najsłabszy zespół z tych co zdobywali majstra. Nie sztuką było zdobyć mistrza z taką drużyną jak miał Kasper czy Smuda.Sztuką było zdobyć mistrza z takimi grajkami jakich miał Skorża.

Ale Skorża też skompromitował cholernie naszą całą ligę, skompromitował Wisłę Kraków. Zawiódł na całej lini w pucharach. Dał dupy z Estończykami jak nikt inny w historii.

Mimo wszystko dałbym mu szanse na podniesienie się. Maciek na to zasługuje jak nikt inny. Zrobił więcej dla Wisły niż Kasper i Smuda, bo miał od nich znacznie trudniej. Nie ma sensu gościa zniszczyć, bo to mimo wszystko dobry trener.

AYALA 23.07.2009 07:26

ale Skorża nie nauczy Cwielonga czy Brożka wykorzystywac sytuacji 100 %, z tym trzeba sie urodzic.Ktoś to ma albo nie.Z pustego to nawet Skorża nie naleje.
Uważam że powinien zostac, mam jedynie do niego żal że zdecydował sie na transfer Jirsaka za 700 tyś Euro,mógł te pieniądze na kogo innego przeznaczyc.Nikt inny wiecej by z tych graczy więcej nie wycisnął.
Pozatym Smuda nie chce do Wisły a na powaznego trenera z zagranicy to Wisły nie stac no chyba że na takiego Liczke albo Okuke.http://sport.wp.pl/kat,32282,title,S...l?ticaid=186f0

Arapaho 23.07.2009 07:30

Ocknijcie sie niektórzy...Odpadali Ferguson, Mourinho i Trapatoni i wielu innych .W ich krajach także trąbili o klęskach i kompromitacjach więc bez przesady , to tylko piłka. Zlevadią - którą zlekceważyli- walczyli przynajmniej z zębem 3/4 dwumeczu, a nie na stojąco jak z Tibilisi i Vaalerengę...więc spokojnie , wziąść na wstrzymanie i gramy dalej.swiat się nie skończył...

iiYama 23.07.2009 07:53

Co do Skorży mam mieszane uczucia.

Część winy za tę klapę bez dyskusji spada na jego barki. Ale z drugiej strony facet przyznał się do błędu co też trzeba docenić. Levadię powinniśmy byli przejść bez gadania ale to nie trener biega po boisku, pudłuje, niecelnie podaje etc. Cupiał powinien spojrzeć szerzej i ocenić czy zły był plan, czy wykonanie.

Ten rezultat jest wypadkową sytuacji jaka panuje w naszym klubie. Wielkie nadzieje, cele, ale kroków aby je zrealizować niewiele.

Od najmniej pół roku wiadomo że mamy problemy ze zdobywaniem bramek ale ruchów z przodu zero. Przez te pół roku jedynie testowano dwóch darmowych brazylijskich grajków.Podobnie z Pawełkiem, tykająca bomba, wczoraj znów eksplodował.

Wystarczy przypomnieć sobie wywiad ze Skorżą przed pierwszym meczem w Sosnowcu i uzmysłowić jak gość był zestresowany i zdenerwowany. Co ja mówię, zobaczcie jak gość wyglądał jak do nas przychodził a jak jest teraz.

Podobnie z Bednarzem. Niby łatwo wieszać na nim psy, ale czy ktoś wie w jakich realiach pracuje? Efektów nie widać ale co jest tego przyczyną? Dopiero jak wychodzą szczegóły rozmów z Kirmem, Brazem czy kwiatki z Nurkovicem okazuje się jak drobne detale decydują o podpisaniu umów bądź nie. Podejrzewam że były przygotowane kolejne ruchy mające dojść do skutku w momencie awansu do III bądź IV rundy, teraz zapewne zostaną zaniechane. Ciekawym co czuje teraz Kirm i Alvarez? Podejrzewam że są mocno wkurzeni.

Osobiście Skorżę bym zostawił, ale wymienił jego otoczenie.

mar07 23.07.2009 07:57

Witam! Kibicem Wisły jestem od 9 lat, nigdy nie uczestniczyłem w dyskusjach na forum, jednak to co się wczoraj stało doprowadziło do tego,że tutaj jestem.

Śmieszą mnie porównania Skorży do Ser Alexa Fergusona,że Szkot tez nic długo nie wygrywał.Ludzie opamiętajcie się! Skorża to nie jest Ferguson i nigdy nim nie będzie! Nasz trener jest odpowiedzialny za tą porażkę! Musi pożegnać się z Wisłą innej opcji nie widzę! Jakoś nikt nie bronił KASPERCZAKA jak odpadli. Dalej dlaczego nie żal mi Skorży? Bo on po prostu nie ma jaj, jak dostał obietnice na transfery rok temu i nie było trzeba było się postawić coś powiedzieć,a nie siedzieć jak mysz pod miotłą i mówić ''Ok Panie Bogusławie,bez transferów też sobie dam rady'' teraz ma tego skutki. Kolejna rzecz jego taktyka przypomina mi kopanie za czasów Petrescu, jak można grać długimi piłkami na Brożka,który nie walczy,ciągle macha rękami...Przepraszam to ten Brożek chciał grać w Fulham? On by tam 10 minut pograł i więcej by nie pograł,prawda taka,że Brożek to Brożek ,a nie Żurawski czy Frankowski, on niestety nigdy nie osiągnie takie poziomu.Przykre,ale prawdziwe.Wątpicie w piłkarzy w zagazowanie..? Od tego do cholery jest trener on za to bierze pieniądze by ich zmotywować odpowiednio,prawda taka,że Skorża jest dypolomatą i mówi to co chcemy uslyszeć, a nie to co jest prawdą. Porażka 100-lecia za to musi zapłacić Skorża.Dziękuje mu za 2 mistrzostwa, pierwsze zasłużone,drugie tylko dzięki słabszej grze Lecha i Legii,jeśli Maciek ma honor poda się do dymisji. Odnośnie kibiców mam nadzieje,że nikt nie wpadnie na głupi pomysł zaśpiewania piosenki Czy wygrywasz czy nie.... Każdy z nas kocha ten Klub tak samo,niektórzy więcej, inni mniej,ale stało się i to dużo, nasze pseudogwiazdy muszą zrozumieć,że tu chodzi o honor klubu! Mam również,nadzieje,że nikt z Skwk nie wywiesi transperentu o tym,aby Skorża został ! Bo większość kibiców jest za tym aby,odszedł jak wywieszą to wypowiedzą się w imieniu paru osób w swoim kręgu a to będzie chore! A pózniej jest zdziwinie dlaczego nikt nie chce do Skwk....

Papapa trenerze

Wisła V 23.07.2009 07:59

historia nas nauczyła że winę za porażkę bierze trener i tym razem myslę że też tak będzie..jednak nie będzie to dobry pomysł bo okres przygotowawczy prowadził skorża a teraz przyjdzie nowy trener z nowym pomysłem na grę i piłkarzom będzie ciężko się przestawić...

JEDREK76 23.07.2009 08:01

Skorża z pewnością popełnił kilka błędów i być może powinien oddać się do dyspozycji, ale to tylko tak pro forma. W moim przekonaniu musi zostać na swoim stanowisku, bo nie mamy w tej chwili w zasięgu lepszego trenera. Kogo byście chcieli na tym stanowisku?? Smudę który choćby w zeszłym sezonie pokazał w bezpośrednim starciu ze Skorżą, że jest od niego trenerem o klasę gorszym??
Błędy popełniamy wszyscy najważniejsze, abyśmy z nich wyciągali odpowiednie wnioski i jestem przekonany, że Skorżę na to stać.
A co do odpowiedzialności za tą porażkę jako pierwszy polecieć ze stołka powinien tzw. "trener bramkarzy" niejaki Kazimierski, bo jeżeli on od paru lat ponoć trenuje Pawełka, a ten tylko się cofa w rozwoju, to coś jest nie teges. Nie wspominając o kompromitujących "testach" blisko 20 piłkarzy.
Kolejnym w kolejce jest Rafał Janas, który ponoć rozpoznawał piłkarzy Levadii, ciekaw jestem cholernie gdzie to czynił czy rzeczywiście widział ich jakikolwiek mecz, czy też rozpoznawał ich raczej w jakimś tallińskim kasynie bądź klubie gogo.

A teraz dla oczekujących krwi i dymisji tudzież rwących resztki włosów z głowy, przypominam, że prawdziwą sztuką nie jest wejść na szczyt, ale spaść z niego i wejść nań ponownie. Gorsze już były chwile w historii Naszego Klubu, że choćby wspomnę z tej bliższej handel kilku piłkarzy w 1993 roku. Więc skończcie jojczyć, przegraliśmy mecz, owszem ważny mecz, ale będą jeszcze następne.

saklak1906 23.07.2009 08:06

Z tym skladem i tak Skorza dokonal cudu zdobywajac mistrzostwo. Wiadomym bylo ze potrzebne nam sa wzmocnienia przed startem ligi jak i eliminacjami i takowych przed pierwszym meczem bylo tylko dwa Krima i Jopa z musu bo wypadl Singlar.

Wisla wczoraj miala kilkanascie okazji bramkowych ale tego nie wykozystala, co mial Maciek wejsc na boisko i strzic jak z 5 metrow nasi napastnicy nie potrafia pokonac bramkarza.


Jak dla mnie to za zaistniala sytucje odpowiedzialna jest rada nadzorcza i na miejscu Cupiala wypier...ym w kosmos wszystkich swoich pseudo doradcow bo to jest ewidentnie ich wina.

Pozbycie sie Skorzy bedzie podwojna strata bo lepszego trenera nie znajdziemy a i taki Lech czy Legia z mila checia dadza mu prace i smiem twierdzic ze wteedy to oni beda swietowac mistrza dwa razy z rzedu.

mar07 23.07.2009 08:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 766365)
ale Skorża nie nauczy Cwielonga czy Brożka wykorzystywac sytuacji 100 %, z tym trzeba sie urodzic.Ktoś to ma albo nie.Z pustego to nawet Skorża nie naleje.
Uważam że powinien zostac, mam jedynie do niego żal że zdecydował sie na transfer Jirsaka za 700 tyś Euro,mógł te pieniądze na kogo innego przeznaczyc.Nikt inny wiecej by z tych graczy więcej nie wycisnął.
Pozatym Smuda nie chce do Wisły a na powaznego trenera z zagranicy to Wisły nie stac no chyba że na takiego Liczke albo Okuke.http://sport.wp.pl/kat,32282,title,S...l?ticaid=186f0

Zgadzam się,700 tysięcy Euro ogromnie pieniądze ,a jakoś nikt z forum nie narzeka nie mówi,że tyle kosztował,a jak gra.Facet za taką kasę powinien być gotowy do gry od razu jak przychodzi! Smuda tylko tak teraz mówi to jest jego zagranie,aby dziennikarze dali mi spokój. Jakiś tydzień-dwa mówił,że nie może wytrzymać bez trenerki...

Luk4s 23.07.2009 08:09

Jeśli Skorża zostanie zwolniony to na polskim rynku nie znajdziemy trenera który udźwignie ciężar pracy z Wisłą, Smuda powiedział, że nie pali się do powrotu na ławkę trenerską a jak nie on to kto? Kasperczak? może i było by fajnie bo to doświadczony trener ale tak jak go potraktowali w naszym klubie to na 100% nie chciałby tu wrócić. A Skorża to młody trener, ma wizje zespołu jakąś.
Wina za porażke w 2-meczu z Levadią spoczywa zarówno na nim, na zawodnikach jak i na zarządzie.
Trenera mamy naprawdę dobrego i powinien dostać jeszcze jedną szansę. Czytając to co piszą te pismaki w mediach to wywnioskować można, że na bankiecie po meczu Cupiał zjebał Skorże ale wzniósł toast za nową Wisłę. Nie wiem co to miało znaczyć, ale może czas wreszcie przejrzeć na oczy, że klub nie odnosi upragnionych sukcesów przez wyższe ograny niż trener i dyrektor sportowy...rada nadzorcza i cała spółka...
Może zmiany zacząć właśnie od tamtych organów? Należy zmienić otoczenie trenera to na pewno, ale skoro daliśmy taka plamę w Europie to budowanie nowej Wisły należało by zacząć od stworzenia nowej rady nadzorczej i całej spółki, rozbudowanie bazy scoutingowej, która leży u nas całkowicie, przykładów jest wiele, a teraz za to pokutujemy. Przydał by się dyrektor sportowy z prawdziwego zdarzenia i kilku scoutów do wyszukiwania perełek i tym trybem można budować nowy zespół, a nie jak teraz metodą prób i błędów, sprowadzanie zawodników z polecenia tego czy tamtego menadżera. To nas zgubiło...

KOMINEK 23.07.2009 08:17

Argumenty, że Ferguson, że Mourinho, że Trapatoni też odpadli potem odnosili sukcesy naprawdę nie są trafione.
Ci wszyscy trenerzy po porażkach dostawali wzmocnienia na pozycję, która według nich spowodowała blamaż.
U nas niestety wzmocnień nie będzie wręcz przeciwnie już Wilczek mówi o ratowaniu budżetu i sprzedażach zawodników.
Zespół musi wierzyć, że jak nie teraz to za rok na pewno się uda a jakie niby u nas mają być podstawy takiej wiary.

Zespół osłabi się
Trener ten sam, który już trzy razy (o blamażu w Amice nie zapominajcie) nie potrafił nic w Europie zwojować.
Skąd Ci gracze mają brać nadzieję i motywację nawet do grania w lidze. Powiedzmy kolejny MP i co i znowu maksymalnie dwa mecze w pucharach.
Żeby się podźwignąć to albo:
1) Zespól nie może się osłabić a wręcz przeciwnie – zupełnie nie wierzę w taką możliwość
2) Potrzeba nowego dobrego i charyzmatycznego trenera, który zapewni nam, miejsce w lidze dające udział w pucharach i to jest chyba bardziej wykonalne
To, co powiem może zabrzmi obrazoburczo, ale Wiśle w tej chwili nie jest potrzebne kolejne MP, ale potrzebny jest wymierny sukces w pucharach.

WiślakMyślenice 23.07.2009 08:28

Pamiętam jak byłem na meczu Wisełki i skandowałem: SKORŻA! MACIEJ! . Niestety, Skorża nie ma pola do popisu. Znając dotychczasowe poczynania BC, możemy szukać nowego trenera. Najlepiej kogoś pokroju Petrescu, żeby wziął się za przygotowanie fizyczne, siłowe i kondycyjne, bo za taką kasę powinni z*********ć jak pershingi. Zmienić ich mentalność, ponieważ obroną MP utwierdzili się w przekonaniu, że są gwiazdami. Skorża to trener z klasą, pewnie poda się do dymisji...

grogoriogreg 23.07.2009 08:33

Jak dla mnie Skorża powinien zostać w Wiśle.

Dlaczego?
Dlatego bo ostatnie lata wyglądają tak:
- 1 runda 1 sezonu - swietny sklad - jak sobie trener poradzi - wynik swietny
- 2 runda 1 sezonu - zabierzemy mu 2 dobrych (1 nawet bardzo dobry) pilkarzy, jaka bedzie przewaga na koniec sezonu - nie kupujemy nikogo za kase, staramy sie uszczuplic kadre, jezeli transfery to glownie dzieki menagerom
- 2 sezon - na początku sezonu powiedziałem, że jeśli Skorża zdobędzie majstra z takim składem, to trzeba wybudować mi pomnik. Po tylu wzmocnieniach Lecha, żaden inny Polski trener nie zdobyłby majstra, tego zdania nie zmieniam do dzisiaj

A co do obecnej sytuacji: Skorża nie popełnił błędu. Czy wy chcecie dryżynę przygotowaną na eliminacje LM, czy na 5 miesięcy walki w lidze? Chcecie grać jak Lech z Udinne, ktory nie mial sil by dokonczyc sezon? Zatrudnienie najbardziej przereklamowanego trenera w Polsce - Smudy to byłby największy błąd.

Gdybym był na miejscu Skorzy to odszedłbym już dawno, z powodu braku komfortu pracy na Reymonta, z braku transferów na potrzebne pozycje

Liczę na wsparcie trenera w meczu o superpuchar, jesli do niego dotrwa

arti 23.07.2009 08:38

Ja jestem nadal za Skorżą.
Oczywiście błąd w przygotowaniach - kto nie robi błędów.
Od dwóch lat trwają nawoływania o napastnika i bramkarza. Olewano to-mamy rezulat.
Zdecydowano się nie przedłużać z Baszczem, Singlar się rozsypał - następcę załatwiono przedwczoraj..
Miał być rezerwowy stoper - Głowa się rozsypał, sprowadzono Jopa 3 dni przed meczem...
Bo kto zamiast? Smuda-eeee, Kasperczak-eeee, Janas - czy zostawiłby Widzewa czy zdecydowałby się na taki stres i napięcie? Ulatowski-może coś z niego będzie, ale dziś dobrze mu w Bełchatowie.

IncognitoTSW 23.07.2009 08:43

Jak dla mnie jeśli nie Skorża, choć wolałbym żeby został - za to piłkarzy bym wszystkich wyrzucił, to widzę tylko jedną osobę, która mogła by objąć stery klubu. Dan Petrescu.

mar07 23.07.2009 08:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mar07 (Post 766411)
Janas :rotfl: , chłopie opamiętaj się! Może Urban z Legii? Bo czemu nie :rotfl:

Zobacz sobie CV Skorży,a Smudy,który miał sukcesy tak samo Kasperczak,już widze wszyscy zapomnieli jak graliśmy za Kasperczaka,jakie sukcesy mieliśmy skład również dobry,ale też trzeba umieć taki zespół wytrenować,śmieszą mnie wypowiedzi eee Skorża z takim składem jak miał Kasperczak zdobył by Ligę Mistrzów,bo niewiadomo jak by było,ale nie przecież Wy wiecie lepiej bo mieliście wizje jak by było jak by Skorża był w 2003 roku.


P.S: Ale po co zmiany? Przecież na pewno nasi piłkarze powiedzą,że to kolejny wypadek przy pracy,że starali się,ale nie wyszło...

Adenalix 23.07.2009 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 766407)
Ja jestem nadal za Skorżą.
Oczywiście błąd w przygotowaniach - kto nie robi błędów.
Od dwóch lat trwają nawoływania o napastnika i bramkarza. Olewano to-mamy rezulat.
Zdecydowano się nie przedłużać z Baszczem, Singlar się rozsypał - następcę załatwiono przedwczoraj..
Miał być rezerwowy stoper - Głowa się rozsypał, sprowadzono Jopa 3 dni przed meczem...

To stwierdzenie to sedno sprawy. Jeżeli przy niekorzystnym wyniku w 80 minucie przy przygniatającej przewadze Wisły, Skorża może wpuścić tylko jednego Łobodzińskiego, który wiadomo, że formy wielkiej nie ma, to zobaczycie obraz nieudolności ludzi zarządzającymi finansami i transferami w Wiśle. Maciek Skorża popełnił błędy, ale wielbłądem jest polityka transferowa Wisły, która doprowadziła do tego, że nie mieliśmy składu: bramkarza, dwóch obrońców i kumatego napastnika, któryby odciążył Brożka.

TSNH 23.07.2009 08:46

Do Skorzy mam szacunek, ale jego czas minął jak dla mnie i to nie podlega dyskusji....

westersyl 23.07.2009 08:47

Panowie nie zapomnijcie do cholery jasnej, że jego praca oceniana jest przez pryzmat tego czy ktoś trafi w słupek czy poprzeczkę.

arth_ur 23.07.2009 08:49

Też jestem za Maćkiem i chciałbym żeby został no ale to jest mało prawdopodobne. Znając trenera sam poda się do dymisji, mam nadzieję jednak że nie zostanie przyjęta.

Pamiętacie jak 3 albo 4 lata temu Celtic też odpadł szybko z LM i nadal świetnie prosperuje. Rangersi rok temu odpadli szybko z pucharów Europejskich a zostali mistrzami. Wszystko teraz zależy od "góry".

mar07 23.07.2009 08:55

Dziwi mnie jedno,wszyscy jadą Bednarzowi ciekawe za co ? Jop,Garguła,Alvarez- to piłkarze za darmo,jedynie Kirm coś kosztował, to co Bednarz ma z własnej kieszeni wykładać pieniędzy bo nie rozumiem?

Kondipr 23.07.2009 08:55

[quote=arth_ur;766425] Pamiętacie jak 3 albo 4 lata temu Celtic też odpadł szybko z LM i nadal świetnie prosperuje. [quote]

Ale Celtic odpadając z Petrzalką w II rundzie grał w UEFA. A po drugie nawet jak się wygrywa to czasem nie bywa wszystko OK ... Przeczytaj sobie http://www.sport.pl/pilka/1,65085,3346330.html

ciacho 23.07.2009 08:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 766276)
Flamengista, czlowieku o czym ty wogole pierdzielisz? Fizjolog ktory w 3 dni ma przygotowac druzyne do meczu zaraz po okresie przygotowawczym? Gratuluje wiedzy o biomechanice organizmu...

Buahahahaha.. ale się człowieku ośmieszasz.To trzeba było inaczej przeprowadzić okres przygotowawczy, rozpocząć go tydzień wcześniej, żeby było 10 dni, a nie 3. Albo inaczej jakoś, inne obciążenia czy coś, nie wiem, nie znam się. Co to w klubie nie wiedzieli, że gramy w 2 rundzie eliminacji już teraz? Otóż wiedzieli, tylko powiem ci co myśleli.. że rozjedziemy Levadię z palcem w d...e nawet bez okresu przygotowawczego, a oni rozjechali nas po 15 godzinnej podróży autokarem.

tomasz_19 23.07.2009 08:57

ok rozumiem jestescie wszyscy rozemojonowani... ale popatrzcie tak na chłodno... kto jak nie Skorża? zwłaszcza, że klub odpadajac z pucharow popadł w powazne tarapaty... chodzi oczywiscie o kase... powtarzam, kto jak nie Skorża? moze trener z zagranicy? ok wyłożycie 500 tys euro na jego kontrakt w momencie kiedy za sama porazke z levadia stracilismy jakies 3 mln euro? czy do was nie dociera dzieciaki ze nie ma kasy!? rewolucja tu nic nie da... moze mnie teraz pojedziecie, prosze bardzo, ale ja uwazam ze nie zagralismy wczoraj slabego meczu! zabraklo szczescia, no i napastnika... w ogole szkoda gadac, sam jestem w****... ale czy tak sie zachowują prawdziwi kibice? takk wprowadzmy chaos... rewolucje... tylko po co i za co? powtarzam tu potrzeba spokoju i chłodnego podejscia do sprawy, a nie darcia ryja... ;/

mar07 23.07.2009 09:00

Dziwi mnie jedno,wszyscy jadą Bednarzowi ciekawe za co ? Jop,Garguła,Alvarez- to piłkarze za darmo,jedynie Kirm coś kosztował, to co Bednarz ma z własnej kieszeni wykładać pieniędzy bo nie rozumiem?

KOMINEK 23.07.2009 09:04

Tu niestey nie chodzi czy Skorża jest dobrym trenerem czy nie ale czy potrafi po tym blamażu tchnąc w drużyne nowego ducha na nową ją zmobilizować pokazać cel do którego zmierzamy. Bardzo lubię i cenię Skorże ale moja odpowiedź na chwilę obecną brzmi nie .

saklak1906 23.07.2009 09:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mar07 (Post 766415)
Zobacz sobie CV Skorży,a Smudy,który miał sukcesy tak samo Kasperczak,już widze wszyscy zapomnieli jak graliśmy za Kasperczaka,jakie sukcesy mieliśmy skład również dobry,ale też trzeba umieć taki zespół wytrenować,śmieszą mnie wypowiedzi eee Skorża z takim składem jak miał Kasperczak zdobył by Ligę Mistrzów,bo niewiadomo jak by było,ale nie przecież Wy wiecie lepiej bo mieliście wizje jak by było jak by Skorża był w 2003 roku.


P.S: Ale po co zmiany? Przecież na pewno nasi piłkarze powiedzą,że to kolejny wypadek przy pracy,że starali się,ale nie wyszło...

Czlowieku zobaczile lat ma Skorza a ile Smuda czy Kasperczk.
Skorza to jest trener mlodego pokolenia z inna myla trenerska i jeszcze wszystko przed nim, sukcesy bedzie mial tego jestem pewien jak nie z Wisla to z innym klubami.

Zreszta juz ma dwa mistrzostwa z rzedu a tym za wielu w naszej slabej bo slabej lidze wielu pochwalic sie nie moze

Smuda i Kaspreczak pokazali klase w poprzednim sezonie ten pierwszy przegral wygrany sezon a ten drugi wyslal Gornik do I ligi.

Owszem ja bym widzial Smude w Wisle ale jako dyrektora sportoweo bo fakt faktem o tym ma pojecie. Mieszka w Krakowie dac dobre wynagrodzenie i mysle ze by sie zgodzil

tomasz_19 23.07.2009 09:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 766439)
Tu niestey nie chodzi czy Skorża jest dobrym trenerem czy nie ale czy potrafi po tym blamażu tchnąc w drużyne nowego ducha na nową ją zmobilizować pokazać cel do którego zmierzamy. Bardzo lubię i cenię Skorże ale moja odpowiedź na chwilę obecną brzmi nie .

ok stary, ale czy nas stac w tym momencie na zatrudnienie kogos lepszego? wg mnie nie... Skorża potrafi podnieść druzyne po wtopie, vide Śląsk i ruch... i potem zdobył mistrza... nie wiem mozecie sie nie zgodzic, ale dla mnie Wisła w tym dwumeczu byla zespolem lepszym, ale zabraklo jakze waznego w poprzednim sezonie szczescia... no za hulia pilka nie chciala wpasc do bramki... strasznie mi zal teog wszystkiego...

Kondipr 23.07.2009 09:09

Do Skorży nic nie mam i według mnie powinien zostać.

Ale tak już w pełni odnosząc się do pozycji Trenera w Wiśle, to największym błędem w historii 'transferów' na tej pozycji, było pozbycie się Dana Petrescu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl