Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

TYLKO___WISŁA 19.11.2008 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 631461)
" Nieprawdopodobny gol nowego polskiego supersnajpera! Europa stoi przed nim otworem?"

:lol::lol:


dajcie spokój chłopakowi, to media z niego robią super mega ekstra łowcę pola karnego


:-p

eye63 19.11.2008 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 631461)
No po takiej bramce Lewandowskiego na Onecie nas supersnajper będzie miał ofery z Barcy i Ajaksu na pewno ;) już widzę te nagłówki " Nieprawdopodobny gol nowego polskiego supersnajpera! Europa stoi przed nim otworem?"

Najlepiej, jakby go po przestrzelonej sytuacji na początku drugiej połowy skreślili z protokołu nie?
Oskarżasz innych o subiektywność, a sam na siłę próbujesz pokazać, jaki to Lewandowski słaby.

kreseq 19.11.2008 23:03

Napastnikow rozlicza sie z bramek a nie z tego jak rozgrywaja.Mozna rozgrywac super pilke a nie strzelac bramek, mozna tez nie grac nic ale znajdowac sie w odpowiednim miejscu i strzelac.
Mozna strzelac bramki LKSowi,po cztery Polonii Bytom czy Legii ale w reprezentacji nie miec az tak duzej formy. Mozna tez malo strzelac w lidze ale byc skutecznym w meczach reprezentacyjnych z nieporownywalnie lepszym przeciwnikiem niz sredniak czy nawet solidny zespol ligowy, ale w reprezentacji zdobywac bramki.

Nie wiem czemu kila osob uwzielo sie na tego Lewandowskiego. Koles przychodzi z 2 ligi ( teraz pierwszej ) i radzi sobie dosc dobrze, dodatkowo w reprezentacji strzela bramki czyli robi to od czego jest na boisku. Nigdy nie byl w wielkim klubie jak na poziom polskiej pilki, nigdy nie byl dobrze zapowiadajacym sie zawodnikiem przez dobrych kilka lat, nie dochodzil do wielkiej formy przez lata....to jego wady? Brozek to inny styl i inny rodzaj napastnika. Bramki sie licza mysie pysie a nie skad kto jest i jak ladnie potrafi rozgrywac.

HEDu 19.11.2008 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 631461)
No po takiej bramce Lewandowskiego na Onecie nas supersnajper będzie miał ofery z Barcy i Ajaksu na pewno ;) już widzę te nagłówki " Nieprawdopodobny gol nowego polskiego supersnajpera! Europa stoi przed nim otworem?"

wkurzasz mnie gosciu, co tak jezdzisz po nim ? nie podoba sie cos ?

Brozek - Lewandowski to moglby byc atak marzen, jak Frankowski - Zurawski kiedys.

gackos 19.11.2008 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 631461)
No po takiej bramce Lewandowskiego na Onecie nas supersnajper będzie miał ofery z Barcy i Ajaksu na pewno ;) już widzę te nagłówki " Nieprawdopodobny gol nowego polskiego supersnajpera! Europa stoi przed nim otworem?"

Wiem, ze na onecie jest straszna "podnieta" na temat Lecha, ale trzeba przyznać, że gościu wie co zrobić z piłką, bo to już nie pierwsza taka bramka. Według mnie wart podkreślenia bardzo dobry (od dawna) występ Darka Dudki, może szybkościowo troszkę słabo, ale umiał się ustawić i walczył.

Ps. A tematu Szpakowskiego nie warto poruszać, taki już jego urok:D Chociaż już mógłby dać sobie spokój:)

mr_kwolf 19.11.2008 23:06

Aż tak zazdrościcie Lechowi tego Lewandowskiego że musiecie się cieszyć z każdego nieudanego zagrania? A jak mu coś wyjdzie to wtedy ironizowanie że jest super mega snajperem? Troche obiektywności. Gość jest dobry, co najmniej dobry. Ma świetny strzał, ale tak jak powiedział TTJ, jest innym typem napastnika niż Brożek. Nasz Brożek ma dużo większy udział w rozegraniu piłki.

bbbnba 19.11.2008 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 631461)
No po takiej bramce Lewandowskiego na Onecie nas supersnajper będzie miał ofery z Barcy i Ajaksu na pewno ;) już widzę te nagłówki " Nieprawdopodobny gol nowego polskiego supersnajpera! Europa stoi przed nim otworem?"

Haha, widzę, że czego by nie zrobił, zawsze znajdziesz miejsce, gdzie można mu wbić szpileczkę : )
To chyba jedna z Twoich największych kos ; )
W sytuacji sam na sam podjął dobrą decyzję i strzelał technicznie. Zabrakło niewiele, ale fakt, powinien to trafić. Inna sprawa, że gdyby w tej sytuacji przestrzelił Brożek czytalibyśmy, jak to "wspaniale znalazł się w polu karnym i świetnie strzelił, zabrakło tylko szczęścia". Naprawdę nie wiem po co te licytacje który jest lepszy, skoro (jak wspomniał legionista) to dwa różne typy napastników. Ciężko ich porównać.
Co do meczu. Piłkarsko bardzo fajne spotkanie. Na trybunach też nieźle, mam tylko nadzieję, że trąbki to nie sprawka naszych rodaków.

ToTylkoJa 19.11.2008 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fst (Post 631460)
Ale mimo wszystko, uważam Brożka za lepszego, przynajmniej na chwile obecną.


Obaj są dobrymi napastnikami, ale też sądzę, że jednak Brożek jest lepszy na tą chwilę. Paweł jest kilka 'kroków' przed Lewym. Na korzyść Roberta przemawia fakt, że jest młodszy i, że jego talent wybuchł szybciej.


i taka mała ciekawostka. Niedawno dowiedziałem się od kolegi (dawno niewidzianego), że Lewandowski, gdy grał jeszcze w rezerwach Legii, to często grywał sobie z kolegami z podwórka. I Ci koledzy mieli z niego niezłą polewę (tzn nie z jego osoby, tylko jego gry). Podobno każdy się dziwił, jak taki drewniak może grać w takim zespole, jak rezerwy Legii. Piłka mu odskakiwała, strzelać nie umiał itp. I teraz wszyscy zachodzą w głowę, co się stało z Lewandowskim w Pruszkowie, że 'wyrósł' na takiego napastnika

luke1906 19.11.2008 23:09

Powiem wam, że jak nie znoszę meczów towarzyskich naszej kadry - na większości przysypiam - to dzisiejszy był całkiem przyjemny.
Dużo fajnej gry kombinacyjnej, nie było bezsensownych dzid do przodu. Dużo biegania, nasi nie zdechli po 60 minutach.

Denerwujące głupie straty w środku boiska, zwłaszcza tuż po wcześniejszym przechwycie. Sporo też błędów w defensywie i niepewny nieco Fabiański. Mimo wszystko bardzo pożyteczny sprawdzian w kontekście meczu w Belfaście. Nawiasem mówiąc Ajrisze z Północy polegli dziś z Madziarami 0-2.

Akcja, w której minimalnie spudłował Lewandowski - palce lizać. Świetna klepa Boguskiego z bodajże Krzynówkiem i jeszcze lepsze podanie. Szkoda, że nie było bramki.
Fajny meczyk :)

gackos 19.11.2008 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 631476)
Na korzyść Roberta przemawia fakt, że jest młodszy i, że jego talent wybuchł szybciej.

Ale czasami bywało tak, że Ci co nagle błysnęli talentem jeszcze szybciej gaśli.

wolfy 19.11.2008 23:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 631476)
Obaj są dobrymi napastnikami, ale też sądzę, że jednak Brożek jest lepszy na tą chwilę. Paweł jest kilka 'kroków' przed Lewym. Na korzyść Roberta przemawia fakt, że jest młodszy i, że jego talent wybuchł szybciej.

Ja bym jeszcze poczekał z kanonizacją. Niech zagra dwa sezony na przyzwoitym poziomie, to pogadamy.
Jedno wiem na pewno - jeżeli po tej rundzie/sezonie odejdzie do innej ligi, to będzie to koniec jego kariery(kolegów - kibiców Lecha proszę o nie wklejanie mi tu wywiadów z Rutkowskim o nieosłabianiu składu, uwierzę jak zobaczę odrzucenie jakiejś konkretnej oferty przez wasz klub).

ToTylkoJa 19.11.2008 23:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 631484)
Ja bym jeszcze poczekał z kanonizacją. Niech zagra dwa sezony na przyzwoitym poziomie, to pogadamy.
Jedno wiem na pewno - jeżeli po tej rundzie/sezonie odejdzie do innej ligi, to będzie to koniec jego kariery

Ale ja go nie kanonizuję. Lewandowski swoją grą póki co sam się broni. I można pisać, że niech pokaże taki poziom przez 2 czy 3 lata. To samo słyszałem(i nawet sam tak twierdziłem), że zagubi się w Lechu (bo jednak 2 liga to 2 liga, tam się gra łatwiej). A tu proszę, bramka za bramką (liga, puchary, repra). Potem czytałem, że kadra to dla niego za wysokie progi. I co? Jak widać, znów sobie radzi. Można powiedzieć, że on już gra 2 sezon na wysokim poziomie. Bo w Zniczu grał naprawdę dobrze. A to jest sztuka, by w słabym klubie aż tak bardzo się wybijać. Ja już sobie dałem spokój z ciągłym przyczepianiem się do Lewego. Dlatego nie będę już teraz oceniał, czy jak odejdzie to sobie nie poradzi. Czas pokaże. Ale jeśli będzie grał tak jak gra, to po tym sezonie stracimy nie tylko Brożka z naszej ligi, ale również i Roberta.

podszywacz 19.11.2008 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gackos (Post 631482)
Ale czasami bywało tak, że Ci co nagle błysnęli talentem jeszcze szybciej gaśli.

Na przykład Citko.

ToTylkoJa 19.11.2008 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez podszywacz (Post 631502)
Na przykład Citko.

To akurat zły przykład. Bo jego z prawdziwego grania wyeliminowała poważna kontuzja

Tomek_TS 19.11.2008 23:42

Szpaku znowu pare razy sie popisal ale i tak najbardziej podobal mi sie "Don":D - (Richard Dunne)

Amfre 20.11.2008 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 631461)
No po takiej bramce Lewandowskiego na Onecie nas supersnajper będzie miał ofery z Barcy i Ajaksu na pewno ;) już widzę te nagłówki " Nieprawdopodobny gol nowego polskiego supersnajpera! Europa stoi przed nim otworem?"


wez sie czlowieku lepiej juz nie odzywaj

Lewandowski - dobry chlop
na Onet nie wchodz jak Ci wadzi

prober 20.11.2008 00:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 631503)
To akurat zły przykład. Bo jego z prawdziwego grania wyeliminowała poważna kontuzja

I błędy młodości. Bo po kilku rewelacyjnych meczach będąc na fali wznoszącej chłopak miał oferty z zagranicy (Anglia), ale nie skorzystał. Nie chciał, pewne przekonania nie pozwoliły - w tej chwili nieistotne: popełnił błąd. Miał szansę być najbardziej rozpoznawalnym polskim napastnikiem końca XX wieku, a tak powojażował po Polsce (Legia, Groclin, Cracovia, Polonia) z epizodami izraelsko-szwajcarskimi i skończył karierę. Szkoda potencjału, bo papiery na granie miał, przeszedł do historii (mistrzostwa Polski, gol w LM, gol na Wembley).

A nawiązując do tematu wątku to podzieliłbym wszelkie dalej idące wnioski przez 4. Obrońcy pozwalali sobie na dużo więcej niż zwykle (dopiero powalenie przeciwnika na ziemię skutkowało faulem), napastnicy grali nonszalancko ("zrobię parę tricków, bo w TV fajnie będzie wyglądać" :-D), sędzia nie przeszkadzał, dużo swobody i radosnej gry - stąd też świetne tempo meczu. Fabiański słabo na przedpolu. Krzynówek znów błyszczy, kiedy nie ma presji. Dudka wyczynia cuda w obronie i wybija piłkę z linii bramkowej (tak jest, nie wpakował jej do siatki!!! radość była nieziemska, myślałem, że zdejmie koszulkę i podbiegnie do polskiego sektora przybijać piątki). Błaszczykowski wciąż jedynym Polakiem zdolnym dryblować i utrzymać się dłużej niż 10 sekund przy piłce na połowie przeciwnika. Szpakowski pierniczy o krańcowym zdenerwowaniu obu ekip na 5 minut przed końcem. Czyli w sumie mamy miłe wspomnienia na czas zimy :D
Chcę doczekać na wiosnę choćby 1:0 w oficjalnym meczu z północnymi sąsiadami tych dzisiejszych zielonych gwiazd ;) I skuteczności na jesień 2009 - wtedy bardzo się przyda, bo Czechom dorasta nowe pokolenie futbolistów z górnej półki.

For_FuN_ 20.11.2008 01:32

Prober - za bardzo sie nie orientujesz w temacie, bo transfer Citki za kwote 3-4 mln funtow(juz dokladnie nie pamietam) zablokowal wlasciciel Widzewa(chcial 5 mln funtow).

Jak to powiedzial Leo, mecz bardzo dobry w naszym wykonaniu do 85 minuty...Irlandczycy sobie widocznie nie radzili, ich gra to czysty chaos. Moga byc zadowoleni z wyniku, bo powinno sie skonczyc na 5:2 dla nas(liczac te klarowne sytuacje)...nam zabraklo zimnej krwi w kilku sytuacjach. Szkoda, ze Peszko troche sie spalil, bo spodziewalem sie znacznie wiecej po jego wystepie. Potrzeba nam na gwalt stoperow, albo poprostu nalezy powolywac tych, ktorzy graja, tj. Radomskiego, Glowackiego, Baszczynskiego i przyznac to obywatelstwo Arboledzie ;). Z Zewlakowem bylaby to bardzo ciekawa para.

Maciuś 20.11.2008 08:23

Jedno trzeba przyznac, Lech ma swietny skauting i glowe na karku jesli chodzi o sprawy transferowe, Lewandowskiego i Stilicia sprzedadza kiedys za grube miliony ktore w czesci przeznacza na rozrost siatki skautow. Oj rozowo widze ich przyszlosc.

Baala 20.11.2008 08:39

Dużó o tym meczu było powiedziane, ale ja chciałbym zwrócić uwagę na dwóch piłkarzy, którzy zagrali b. dobrze:
Boguski - ależ on biega dużo, ciągle w ruchu, przy takich autach każdy stoi w miejscu podczas gdy on biega jak szalony by mu podać, to najlepiej poruszający sie piłkarz bez piłki w kadrze, i te jego podanie do Lewandowskiego stadiony świata.

Garguła - bardzo umiejętnie rozgrywał, kiedy trzeba schodził do boku innym razem umiejętnie wymusił faul, kilka ładnych podań na dobieg które sprawiały że inni od razu musieli włączać sie do ofensywy. Mam nadaieje że w końcu uda sie go sprowadzic do nas.

flamengista 20.11.2008 08:56

Ja bym się tak po tym meczu nie cieszył. Owszem, strzeliliśmy 3 gole solidnej drużynie jaką jest Irlandia.

Ale straciliśmy 2 bramki - obie głupie, do tego sam Damien Duff powinien był ustrzelić hattricka. Miał 3 setki.

Z jednej strony Bosacki miał piękne, efektowne interwencje, podobnie Dudka - z drugiej nasza para stoperów podawała przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy futbolówkę przeciwnikom. Co zawsze kończyło się ich groźną akcją.

Irlandczycy grali znacznie dojrzalej, ich akcje były płynne, formacje się sprawnie przesuwały. My graliśmy zrywami, które w tym meczu były nadspodziewanie udane.

Na plus zasługuje na pewno strzelenie dwóch goli z 20 metra - to norma europejska, że z tej pozycji przygotowany strzał to sytuacja 100-procentowa. Nieźle grali obaj Lewandowscy, Błaszczykowski (choć za bardzo się stara o transfer do Liverpoolu i w tym meczu zmarnował kilka okazji by dobrze podać), świetnie Garguła.

Brożek zagrał słabszy mecz, widać zmęczenie. Boguski nieco lepiej. Ale mnie akurat dobra gra Wiślaków w reprze martwi, bo od razu media ich chcą sprzedawać. Więc z naszej perspektywy nie jest to takie złe.

Mnie martwi: niepewna gra stoperów, niepewne wyjścia Fabiańskiego (ładnie wychodzi do długich piłek, ale często źle je piąstkuje - prosto pod nogi przeciwników), głupota Jodłowca (pierwszy zmiennik na pozycji stopera), ciągle słabi boczni obrońcy.

Najbardziej martwi mnie jednak brak koncentracji w końcówkach meczu. Widać, że mecz ze Słowacją nie był przypadkiem. Podobnie było wcześniej z Czechami, podobnie było teraz.

No i szkoda, że Lewandowski zmarnował pierwszą setkę, po takim meczu z 2 golami na koncie byłaby szansa na jego szybki transfer na Zachód, a tym samym na osłabienie konkurencji.

prober 20.11.2008 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 631521)
Prober - za bardzo sie nie orientujesz w temacie, bo transfer Citki za kwote 3-4 mln funtow(juz dokladnie nie pamietam) zablokowal wlasciciel Widzewa(chcial 5 mln funtow).

Widzisz, powtarzasz medialne informacje z trzeciej ręki. Gdyby Citko postawił na swoim miałby realną szansę wyjazdu za granicę.

Kortys 20.11.2008 13:27

M. Lewandowski - mnóstwo strat, piłka go parzy. Absolutnie nie bierze na siebie ciężaru gry. To właśnie przez niego w pierwszej połowie nie kontrolowaliśmy meczu (zupełnie nie rozumiem zachwytów nad pierwszą częścią gry, mieliśmy może ze 3 dobre akcje).

Perejro - może nie wygląda zbyt efektownie, ale każde podanie do niego, to przeciwnik na plecy, przyjęcie i celne podanie lub odejście ze zwodem. Regulował w ten sposób tempo gry, sprawiał, że potrafiliśmy się dłużej utrzymywać przy piłce. Zaliczył tylko jedną bezsensowną stratę.

Boguski - zajebiście ruchliwy i wlaczeny, lepiej wypadł na prawej pomocy, bo nie potrafi tego co Roger w środku.

Błaszczykowski - bawił się z Irlandczykami zamist grać dla zespołu, widać wielką klasę.

Wawrzyniak - zdecydowanie najgorszy na boisku, niepewny w obronie, beznadziejny w ataku. Nawet nasz wspaniały kapitano, mimo swojej średniej postawy, przez pół meczu musiał go opierdalać..

szprotson 20.11.2008 14:29

Biorąc pod uwage to co ostatnio grali, ten mecz wyszedł im dosc niezle. No prócz ostatnich kilku minut, gdzie rozprężeni myśleli ze bedzie lajtowo, a tutaj zaskoczyli ich AMBITNI Irlandczyki.
Boguski dobry mecz, dobrze pracował na całym boisku.

Dudka to raz strata, raz bardzo dobry odbiór.

Denerwuje mnie to,ze Brożka tylko na półówke wsadza. Niby rotacja, tak, ale dlaczego nie spróbujemy gry 2 napastnikami, przeciez i Brozek i Lewandowski to dwaj inaczej grajacy zawodnicy. Taki atak byłby ciekawy, no ale cóz,Leo Pawła nie kocha, i wystawia bo jest w formie.

arti 20.11.2008 16:50

Lewandowski - fajny gość, zwróćcie uwagę na jego zdolności ruchowe, jak nabierze jeszcze trochę siły nie trafiąc tej zwinności i ktoś mądrze pokieruje jego karierą i uda mu się uniknąć poważniejszych kontuzji - to moim zdaniem wysoko znajdzie. Wielka przyjemność patrzeć na jego grę, szkoda że nie przy Reymonta.

Fabian - nonszalancja i odprężenie w końcówce. Te piłki mu tak nieładnie latały nad głową...

Jeszcze słowo o Dudce. Moim zdaniem sytuacja podobna jak była w Wiśle - przy starszym, bardziej doświadczonym stoperze jest w stanie zagrać dobrze. Jak na nim spoczywa większość odpowiedzialności - to są niezłe jaja w obronie. Żewłak musi zagrać we wiosennych meczach eliminacyjnych choćby siedząc na wózku inwalidzkich bo będzie cienko.

HEDu 20.11.2008 17:13

no Dudka grał z Bosackim (i starszy i bardziej doswiadczony), to nie reguła, Dudka po prostu na obronie jest słaby, noo moze na boku bym go wystawił (nie moge patrzec na Wawrzyniaka)

arti 20.11.2008 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 631669)
no Dudka grał z Bosackim (i starszy i bardziej doswiadczony), to nie reguła, Dudka po prostu na obronie jest słaby, noo moze na boku bym go wystawił (nie moge patrzec na Wawrzyniaka)

Że starszy to się zgadza, ale doświadczenie (miedzynarodowe) to chyba nie. kilkanascie meczów w nuernberg (1,5 czy 2 sezony) plus kilkanascie w pucharach i tym bardziej w reprze to sporo mniej niż DD.Żewłak+Dudka czy dawniej Bąk( w dobrej formie)+Dudka to jakoś wygląda(-ło). W innym przypadku będą jajka.

wolfy 20.11.2008 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 631503)
To akurat zły przykład. Bo jego z prawdziwego grania wyeliminowała poważna kontuzja

Dam Ci dobry przykład - Radosław Matusiak. Karierę miał bardzo podobną do Lewandowskiego, wcześnie wyjechał i już nie gra.

szczebrzeszcz 21.11.2008 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 631809)
Dam Ci dobry przykład - Radosław Matusiak. Karierę miał bardzo podobną do Lewandowskiego, wcześnie wyjechał i już nie gra.

wcześnie, rozumiem że chodzi Ci o staż w Ekstraklasie a nie o wiek (Matusiak miał 25 lat jak przechodził do Palermo) Lewnadowski ma niewiele ponad 20 lat ;)
to jednak są zupełnie inni zawodnicy

wolfy 21.11.2008 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 632032)
wcześnie, rozumiem że chodzi Ci o staż w Ekstraklasie a nie o wiek (Matusiak miał 25 lat jak przechodził do Palermo) Lewnadowski ma niewiele ponad 20 lat ;)
to jednak są zupełnie inni zawodnicy

Chodzi mi o staż właśnie. A młody wiek niekoniecznie byłby atutem do walki o skład.

7 kotów 24.11.2008 17:17

Czytalem zachwyty nad POLSKIM KIBICEM W DUBLINIE i sie zastanwaiam na jakim meczu ci zachwycajacy sie byli.

<Crasch> 25.11.2008 00:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 632275)
Chodzi mi o staż właśnie. A młody wiek niekoniecznie byłby atutem do walki o skład.

Właśnie miałby większe niż Matusiak, 20 lat za granicą to już wiek na pierwszy skład. tylko u nas jest za młody...

szczebrzeszcz 27.11.2008 09:40

Cytat:

Selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker zapewne po raz kolejny znajdzie się pod ostrzałem przedstawicieli "polskiej myśli szkoleniowej". Powód jak zwykle ten sam - Holender nie szanuje naszych trenerów, bo znów nie pojawi się na konferencji dla polskich szkoleniowców, którą organizuje Jerzy Engel - czytamy w "Dzienniku".
Beenhakker nawet gdyby bardzo chciał, nie mógłby się pojawić na tej konferencji. 8 grudnia, wtedy, gdy 250 licencjonowanych trenerów będzie słuchać wykładów (gwoździem programu może być wystąpienie Antoniego Piechniczka pod tytułem "Polska piłka nożna przed wielką szansą"), Beenhakker wraz z 24 zawodnikami rozpocznie zgrupowanie reprezentacji Polski w Turcji.
Można powiedzieć, że to szukanie dziury w całym - po prostu nie zgrały się terminy tylko, że taka sytuacja ma miejsce już drugi rok z rzędu. Zaproszenia na konferencję trenerów wysyła Engel, który jako przewodniczący Wydziału Szkolenia swoim podpisem akceptuje daty zgrupowań reprezentacji. Nie jest tajemnicą, że Engel nie przepada za Holendrem, chociaż oczywiście w każdej oficjalnej wypowiedzi temu zaprzecza. O tym, że Beenhakker - ale nie tylko on, bo zaproszenia dostali także jego asystenci - będzie w tym czasie w Turcji, Engel wiedział już od kilku miesięcy.

http://sport.onet.pl/0,1248770,1870056,wiadomosc.html

ale menda z tego Engela:-/

Uran235 27.11.2008 22:38

Nikt nie napisał, to tak informacyjnie zamieszczam. Od przyszłego roku repra gra w Nike'u, umowa obowiązuje przez sześć lat, ale znając PZPN to wszystko jest możliwe.
Źródło: http://www.futbol.pl/index_2501.php?...308692a&tr=yes

Nehiar 01.12.2008 13:46

Cytat:

Następcą Leo Beenhakkera będzie na pewno polski trener. Los holenderskiego szkoleniowca "Biało-czerwonych" jest już przesądzony - informuje "Polska - The Times".
Reprezentację Polski w Euro 2012 musi poprowadzić polski trener, a Beenhakker pracę z naszą kadrą zakończy najpóźniej po finałach MŚ w RPA w 2010 - takie ma być nieformalne, ale przesądzone postanowienie nowego prezesa PZPN Grzegorza Laty.

Typowani na następców Beenhakkera Maciej Skorża, Jan Urban i Ryszard Tarasiewicz będą musieli jeszcze poczekać. Teraz najpoważniejszymi kandydatami mają być Franciszek Smuda, Swtefan Majeski, Henryk Kasperczak i Jerzy Engel.
Więcej w "Polska - The Times"
http://sport.onet.pl/0,1248770,1872073,wiadomosc.html

Aż wyplułem jedzenie czytając to :lol:

fst 01.12.2008 18:02

Jeśli Majewski zostałby tym selekcjonerem to po raz pierwszy w historii Polska reprezentacja byłaby prowadzona w iście doktorskim stylu.

pan_premier 14.12.2008 16:38

czy Szpakowskiemu płacą, za ten meczy czy to charytatywnie, czy moze jaoo jakies roboty publiczne przyznane przez sąd
?
Oglądam mecz tak mniej niż wiecej i widze, że Rafał się wyróżnia
Czyli J. Engel nie miał tylko samych minusów:)

Illargui 14.12.2008 16:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 642575)
Oglądam mecz tak mniej niż wiecej i widze, że Rafał się wyróżnia

"Numerem 1 był bez wątpienia w dzisiejszym meczu - Rafał Boguski"- to najlepsze podsumowanie tego spotkania dokonane przez Szpaka.

Boguski naprawdę dobrze sie zaprezentował i zaliczył pierwsze trafienie w reprezentacji - tylko pogratulować:)

donPedro23 14.12.2008 17:14

Swoją drogą bardzo ładne trafienie, widać że chłopak myśli na boisku i dużo widzi, mam nadzieję, że na dobre zaaklimatyzuje się w kadrze.
Wie ktoś co to był za stadion, ew. jaką ma pojemność??

Bronowianin 14.12.2008 17:43

Niezły mecz Polaków i bardzo dobry występ Boguskiego, który zaliczył ładne trafienie. Widać że jest ostatnio w formie, oby równie dobrze grał wiosną w Wiśle jak przyjdzie nam walczyć o mistrzostwo. Co do gry naszej reprezentacji w tym meczu to trzeba pochwalić za nawet dobry występ Przyrowskiego.

P.S. Obiekt na który odbył się ten mecz to stadion w Belek koło Antalya, ma około 8 tys. miejsc.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl