![]() |
To lecimy dalej z tematem:
Wczoraj oglądałem United z Zorią Ługańsk.W Zorii gra nasz były piłkarz Mikhail Sivakov co ciekawe nie gra w pomocy, a jako środkowy obrońca i muszę wam przyznać daje radę nawet na tle United grał twardo i pewnie w obronie, nawet Ibra miał z nim kłopoty. |
U nas jak zwykle "sie nie sprawdził"...
|
Cytat:
|
Zapamiętałem go chyba tylko dzięki bramce z połówki z Lechią. O ile to ten gość był :D
|
Cytat:
https://www.youtube.com/watch?v=-FHAyNqQOCI |
To jakaś kaczka dziennikarska ? :D
Cytat:
|
Zdzisław Kapka jest jak bumerang...
|
|
Mnie osobiście najbardziej rozbawiło to zadanie Janusza Basałaja o Zdzisławie Kapce :
"Transfery traktował jak misję, przygotowywał je bardzo starannie." Wiem że nikt nie ma 100% skuteczności na rynku transferowym ale niektóre hity (a zwłaszcza jeden) świadczą doskonale o tym "profesjonalnym" podejściu... |
Odkładając na bok moje zdanie o Kapce jako człowieku pod względem moralnym;
Akurat transfery potrafił robić niezłe. Miał parę słabych strzałów, ale i trochę świetnych pociągnięć. Na pewno mnie ta informacja nie zasmuciła, ale z drugiej strony też nie ucieszyła. Ot jest szansa na kogoś lepszego, ale równie dobrze może zastąpić go ktoś kto będzie dużo gorszy. Czas pokaże, bo transfery to trochę tak jak i piłka. Nie do przewidzenia. Potrzeba też troszkę szczęścia. |
Cytat:
|
Cytat:
Szczerze nie mam też pojęcia czy Mandziarze się te pieniądze prawnie należały, jeśli tak to nie ma o co mieć pretensji. Człowiek czyta co podpisuje. Zważywszy na to, że przegraliśmy sprawę, to chyba jednak coś było na rzeczy. Odkładając na bok transfery w dobie dobrobytu to : 2013/2014 - Ostoja Stjepanović (FK Vardar), Wilde-Donald Guerrier (America de Cayes), Paweł Brożek (Recreativo de Huelva), Semir Stilić (Gaziantepspor). 2014/2015 - Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Richard Guzmics (Szombathelyi), Boban Jović (Olimpija Lublana). 2015/2016 - Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe). Były to całkiem udane pociągnięcia praktycznie bez wkładu finansowego lub z wkładem minimalnym. Znam wiele klubów, które robiły gorsze trasfery za większą kasę w naszej lidze. |
Najwięcej maja do powiedzenia Ci ,którzy prawdę znają "ze słyszenia".....
|
Ostatnie transfery - biorąc pod uwagę co się działo w klubie i ogólny brak pieniędzy - nie były złe.
|
Cytat:
Natomiast przypisywanie wszystkich transferów na konto Zdzicha to delikatnie mówiąc lekka przesada. Mimo wszystko wydaje mi się, że Stilć trafił do nas ze względu na Smudę, a nie niesamowite zdolności transferowe Zdzicha. Zresztą kilka transferów powiązanych z Kapką zostało pominiętych na czele ze sławnym Decim.... |
Największym hitem transferowym był rumuński student, który przyjechał na testy dzięki filmikom zmontowanym na you tube. I nie na darmo ktoś wymyślił powiedzenie: "od Haiti po Wodzisław królem skautów Kapka Zdzisław"
|
juz nie wiem czy było, ale Zieniu trenerem w Lechii a nie w Wiśle jak planowano
jak dla mnie najwiekszym hitem był Ouadja (pozdrawiam kolege który ma jego koszulke :)) którego to Zdzisław złapał jak śmigał po Afryce. Lantame to był prawdziwy kocur. Razem z Sergem Branco mogliby stworzyć mega duet. Ouadja-Branco-Belotte |
Cytat:
"... A myślisz, że to taka prosta sprawa wysiąść na plaży w Afryce, złapać w siatkę zwinnego, silnego Murzyna i wywieźć go za ocean?..." :lol: |
A jego to czasem Kasperczak nie polecał?
|
Cytat:
|
Kapce zawdzięczamy za to Bałkańskie legendy Wisły - Jovanica i Bunozę (nie był całkiem zły, ale transfer za 400t euro i ileś tam kontraktu na rok to bez jaj).
|
Widzę że merytoryki w temacie ZK wiele :D
^^ Bunoza to Valcx kolego. Ja znam tylko opinie ludzi którzy w klubie pracują lub pracowali. Żaden nigdy złego słowa na Zdziska nie powiedział. Mało tego, od każdego słyszałem że gdyby był właścicelem to Zdzisek byłby u niego Dyrektorem. Ponoć żyłkę do negocjacji miał jak mało kto. Kontaktów wiele. I co najważniejsze cieszył się ogromnym respektem u zawodników. Z urlopu TS sprowadził go tylko po to żeby powiedział pięciu zwolnionym osobą o zakończeniu współpracy bo nikt z nowego zarządu nie miał do tego odwagi. Ponoć lekko nie miał bo za Antkowiaka sam stawiał się u Cupiała. I co? po miesiącu sami go kopnęli. To tak dla tych którzy znają całą prawdę. Widać więc wielką zmianę stylu zarządzania i przekazywania informacji. |
Jeśli się okaże, że na jego miejsce przyjdzie ktoś konkretny, z pomysłem i umiejętnościami, to nie mam z takim przebiegiem wydarzeń problemów. To nie czas i miejsce na sentymenty. Jeśli Z. Kapka nie pasuje do wizji klubu - trudno.
Za jakieś 2-3 okienka transferowe będzie można komentować. Nie wcześniej, bo nowy dyr sportowy teoretycznie zacznie pracę 1. stycznia, czyli razem ze startem najbliższego okienka. Trudno wymagać od niego, żeby już wtedy mógł się wykazać. Jeśli jednak się okaże, że na jego miejsce nie ma kandydata, to to posunięcie będzie można ocenić tylko negatywnie. |
Cytat:
|
Cytat:
Rozwiń proszę tego Antkowiaka bo nie rozumiem. Co ma Cupiał do Wisły po Jej sprzedaży? |
W takim razie pachnie mi że w okresie kiedy przychodził Bunoza za transfery odpowiadał Jakub Jarosz.
Chodzi o to, że za czasów Cupiała było sporo nagonki na Antkowiaka ze strony kibiców. Kapka stawiał się za nim i go bronił. Byli pewnie dobrymi znajomymi (może nawet przyjaciółmi). Tak samo z Panem Jasiem i innymi. Gdy klub przejął Meresiński Kapka poszedł na urlop (ponoć miał w cholere zaległego). Po przejęciu przez TS został sciągnięty z urlopu i jako pierwsze zadanie (chyba nawet jedynie w okresie rządów TS) jakie dostał to przekazanie pięciu pracownikom że są niepotrzebni. Ponoć stawiał się i ich bronił ale sprawa była postawiona jasno. Muszą odejść. Chodzi mi zatem o to ze nikt z nowego zarządu nie miał odwagi stanąć face to face i to powiedzieć. |
Kto by nie przyszedł na dyrektora sportowego, to:
a). nie będzie mieć pieniędzy na sensowne transfery gotówkowe b). nie będzie mieć praktycznie żadnej siły przebicia jeśli chodzi o wolnych zawodników, jest w tym momencie wiele klubów w Ekstraklasie bardziej atrakcyjnych pod względem finansowym i sportowym Tak więc na dobrą sprawę na dyrektora sportowego mogą zatrudnić np. Kamila Kosowskiego, żeby sobie podyrektorował w wolnym czasie :) |
Poki co nasza Pani Prezes za bardzo nie widzi potrzeby zatrudniania dyrektora sportowego, więc dyskusja wydaje się mocno jałowa.
|
Cytat:
Bunoza - 2 lipca 2010 testy w Wiśle Valckx pojawia się w Wiśle 23 sierpnia 2010 wraz z Maaskantem. Jak już tak przypominasz to lato 2010r. było dosyć gorące transferowo - odeszli Marcelo, Głowacki i Junior Diaz, a wypożyczenie skończyło się Alvarezowi. Czyli cała linia obrony poszła w p... a Kasperczak w eliminacjach LE miał do dyspozycji 12-13 zawodników. Kapka wówczas sprowadził Jovanicia, Bunozę, wypożyczył Cikosa - kto działał w sprawie Chaveza - nie wiem, ale może też Zdzichu. Łączenie Bunozy z Valckxem trochę z dupy..... |
Cytat:
Potem było już oficjalnie że Valcx dyrektorem, Jarosz zastępcom a Kapka szefem skautingu. Chyba że znowu mnie pamięć zawodzi :mysli: |
Cytat:
|
Cytat:
Dopiero on sam znalazł potem jakiegoś odważnego który się zgodził. Kwestia, czy Wisła miała prawo zerwać tę umowę w takim przypadku i czy to nie o to chodzi w procesie. |
A tu nie chodzi o to, że aby grać w Ekstraklapie to trzeba mieć pozwolenie od lekarza z Polski? - tak to wystarczyłoby pojechać do gdziekolwiek i zdobyć świstek papieru.
|
Co jak co ale w wygranie tej ewentualnej sprawy przez Wisłe zawsze byłem pewien.
Piłkarz przez rok nie był zdolny do gry, pobierając pensję, wpierw z ubezpieczenia, później z klubu, kiedy ubezpieczenie już nie obejmowało wypłat. W tym czasie badany był przez naszych lekarzy, mało tego, gdy nasi nie chcieli wydać zgody, Wisła wysłała gościa bodajże na badania do Szwajcarii, tam lekarze również nie chcieli podpisać się pod ewentualną zgodą, argumentując że istnieje zagrożenie dla zdrowia piłkarza lub nawet życia. Powinniśmy powołać się na kompletne wyniki badań, a także opinie lekarzy którzy nie chcieli wyrazić zgody na grę Marko Jovanovica w klubie. To musi być główny nasz argument. Owszem gdyby opinia wydawana była przez 1 lekarza to można ją podważyć, ale z tego co pamiętam Wisła powoływała się na kilku i nie tylko tych z naszego kraju. Cytat:
|
Pytanie dlaczego, jak twierdzi jego menadżer, Wisła chciała iść na ugodę i zapłacić 150 tysięcy. ?
|
Przecież na ugodę chcieli iść z Jovanicem, nie Jovanovicem.
Milan Jovanic-bramkarz Marko Jovanovic-stoper/prawy obrońca. |
Przecież to od początku był wałek z naszej strony. Zawodnik z własnej kieszeni zapłacił za badania w renomowanej w Europie(w odróżnieniu od naszych łapiduchów) klinice. Potem jego zdolność do uprawiania zawodowego sportu potwierdzili lekarze w Serbii, a teraz w Izraelu. Rozumiem, że lekarze/sztaby medyczne z 3 państw świadczą swoją reputacją i dopuszczają inwalidę do wykonywania zawodu. Trzeba płacić, jak w tak chamski sposób chciano pozbyć się piłkarza. A na miejscu Jovanovica podałbym jeszcze do sądu lekarzy z Polski. Jak to jest możliwe, że wydają opinie, które nie są zgodne ze stanem faktycznym.
|
Źle przeczytałem, masz rację :)
|
Cytat:
|
Przecież nawet chyba ja wklejałem linka,że Sztab Wisły jest pewny co robią i mają 100% rację....
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl