Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

brylant17 30.09.2016 14:19

To lecimy dalej z tematem:


Wczoraj oglądałem United z Zorią Ługańsk.W Zorii gra nasz były piłkarz Mikhail Sivakov co ciekawe nie gra w pomocy, a jako środkowy obrońca i muszę wam przyznać daje radę nawet na tle United grał twardo i pewnie w obronie, nawet Ibra miał z nim kłopoty.

Wojtas 30.09.2016 18:58

U nas jak zwykle "sie nie sprawdził"...

Ogryzek 30.09.2016 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1454595)
U nas jak zwykle "sie nie sprawdził"...

A nie był po prostu za drogi? Jak dobrze pamiętam on był tylko wypożyczony. Nawet nie wiem czy była opcja wykupu.

szamik 30.09.2016 19:49

Zapamiętałem go chyba tylko dzięki bramce z połówki z Lechią. O ile to ten gość był :D

rafaello56 30.09.2016 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szamik (Post 1454600)
Zapamiętałem go chyba tylko dzięki bramce z połówki z Lechią. O ile to ten gość był :D

Ten właśnie ten
https://www.youtube.com/watch?v=-FHAyNqQOCI

Kocur 01.10.2016 08:03

To jakaś kaczka dziennikarska ? :D


Cytat:

Zdzisław Kapka, dyrektor sportowy Wisły Kraków w piątek otrzymał wypowiedzenie - poinformowała strona internetowa wislaportal.pl, co w rozmowie z nami już oficjalnie potwierdził rzecznik prasowy klubu Damian Juszczyk.

W sobotę, czyli od 1 października, ma rozpocząć się okres wypowiedzenia umowy z klubem z ul. Reymonta. - Zwolnienie będzie biegło z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Na razie nie wiadomo, czy klub zatrudni kogoś w miejsce Kapki - dodał Juszczyk.


felipe 01.10.2016 08:25

Zdzisław Kapka jest jak bumerang...

szczepans21 04.10.2016 09:02

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...iala,10701000/

Barti 04.10.2016 10:03

Mnie osobiście najbardziej rozbawiło to zadanie Janusza Basałaja o Zdzisławie Kapce :
"Transfery traktował jak misję, przygotowywał je bardzo starannie." Wiem że nikt nie ma 100% skuteczności na rynku transferowym ale niektóre hity (a zwłaszcza jeden) świadczą doskonale o tym "profesjonalnym" podejściu...

s1mone 04.10.2016 10:36

Odkładając na bok moje zdanie o Kapce jako człowieku pod względem moralnym;

Akurat transfery potrafił robić niezłe. Miał parę słabych strzałów, ale i trochę świetnych pociągnięć.

Na pewno mnie ta informacja nie zasmuciła, ale z drugiej strony też nie ucieszyła.

Ot jest szansa na kogoś lepszego, ale równie dobrze może zastąpić go ktoś kto będzie dużo gorszy.

Czas pokaże, bo transfery to trochę tak jak i piłka. Nie do przewidzenia. Potrzeba też troszkę szczęścia.

funkykoval 04.10.2016 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1454755)
Mnie osobiście najbardziej rozbawiło to zadanie Janusza Basałaja o Zdzisławie Kapce :
"Transfery traktował jak misję, przygotowywał je bardzo starannie." Wiem że nikt nie ma 100% skuteczności na rynku transferowym ale niektóre hity (a zwłaszcza jeden) świadczą doskonale o tym "profesjonalnym" podejściu...

Może Basałaj myślał o Marcelo, ale wtedy kapki w Wiśle nie było. Natomiast współpraca z Mandziarą i słynne 1mln euro za usługi, gdzie Zdzisek stał za Adasiem a nie za Wisłą to zupełnie inna sprawa....

s1mone 04.10.2016 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1454758)
gdzie Zdzisek stał za Adasiem a nie za Wisłą to zupełnie inna sprawa....

A to nie taka trochę Urban Legend?

Szczerze nie mam też pojęcia czy Mandziarze się te pieniądze prawnie należały, jeśli tak to nie ma o co mieć pretensji. Człowiek czyta co podpisuje. Zważywszy na to, że przegraliśmy sprawę, to chyba jednak coś było na rzeczy.

Odkładając na bok transfery w dobie dobrobytu to :

2013/2014 - Ostoja Stjepanović (FK Vardar), Wilde-Donald Guerrier (America de Cayes), Paweł Brożek (Recreativo de Huelva), Semir Stilić (Gaziantepspor).
2014/2015 - Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Richard Guzmics (Szombathelyi), Boban Jović (Olimpija Lublana).
2015/2016 - Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe).

Były to całkiem udane pociągnięcia praktycznie bez wkładu finansowego lub z wkładem minimalnym. Znam wiele klubów, które robiły gorsze trasfery za większą kasę w naszej lidze.

Griszka30KR 04.10.2016 11:07

Najwięcej maja do powiedzenia Ci ,którzy prawdę znają "ze słyszenia".....

wolfy 04.10.2016 11:57

Ostatnie transfery - biorąc pod uwagę co się działo w klubie i ogólny brak pieniędzy - nie były złe.

funkykoval 04.10.2016 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1454759)
A to nie taka trochę Urban Legend?

Szczerze nie mam też pojęcia czy Mandziarze się te pieniądze prawnie należały, jeśli tak to nie ma o co mieć pretensji. Człowiek czyta co podpisuje. Zważywszy na to, że przegraliśmy sprawę, to chyba jednak coś było na rzeczy.

Odkładając na bok transfery w dobie dobrobytu to :

2013/2014 - Ostoja Stjepanović (FK Vardar), Wilde-Donald Guerrier (America de Cayes), Paweł Brożek (Recreativo de Huelva), Semir Stilić (Gaziantepspor).
2014/2015 - Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Richard Guzmics (Szombathelyi), Boban Jović (Olimpija Lublana).
2015/2016 - Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe).

Były to całkiem udane pociągnięcia praktycznie bez wkładu finansowego lub z wkładem minimalnym. Znam wiele klubów, które robiły gorsze trasfery za większą kasę w naszej lidze.

Przecież z powodu konfliktu z Mandziarą Zdzisek wylądował w KSZO właśnie....
Natomiast przypisywanie wszystkich transferów na konto Zdzicha to delikatnie mówiąc lekka przesada. Mimo wszystko wydaje mi się, że Stilć trafił do nas ze względu na Smudę, a nie niesamowite zdolności transferowe Zdzicha.
Zresztą kilka transferów powiązanych z Kapką zostało pominiętych na czele ze sławnym Decim....

Barti 04.10.2016 15:04

Największym hitem transferowym był rumuński student, który przyjechał na testy dzięki filmikom zmontowanym na you tube. I nie na darmo ktoś wymyślił powiedzenie: "od Haiti po Wodzisław królem skautów Kapka Zdzisław"

szprotson 05.10.2016 08:20

juz nie wiem czy było, ale Zieniu trenerem w Lechii a nie w Wiśle jak planowano

jak dla mnie najwiekszym hitem był Ouadja (pozdrawiam kolege który ma jego koszulke :)) którego to Zdzisław złapał jak śmigał po Afryce. Lantame to był prawdziwy kocur. Razem z Sergem Branco mogliby stworzyć mega duet. Ouadja-Branco-Belotte

Kocur 05.10.2016 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1454780)

jak dla mnie najwiekszym hitem był Ouadja (pozdrawiam kolege który ma jego koszulke :)) którego to Zdzisław złapał jak śmigał po Afryce.


"... A myślisz, że to taka prosta sprawa wysiąść na plaży w Afryce, złapać w siatkę zwinnego, silnego Murzyna i wywieźć go za ocean?..." :lol:

serek.c2 05.10.2016 13:33

A jego to czasem Kasperczak nie polecał?

funkykoval 05.10.2016 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1454808)
A jego to czasem Kasperczak nie polecał?

Dokładnie z tego co kojarzę to Władzia i Belotte to pomysły Kasperczaka

arti 05.10.2016 18:03

Kapce zawdzięczamy za to Bałkańskie legendy Wisły - Jovanica i Bunozę (nie był całkiem zły, ale transfer za 400t euro i ileś tam kontraktu na rok to bez jaj).

Pero 05.10.2016 18:27

Widzę że merytoryki w temacie ZK wiele :D

^^
Bunoza to Valcx kolego.
Ja znam tylko opinie ludzi którzy w klubie pracują lub pracowali. Żaden nigdy złego słowa na Zdziska nie powiedział. Mało tego, od każdego słyszałem że gdyby był właścicelem to Zdzisek byłby u niego Dyrektorem.

Ponoć żyłkę do negocjacji miał jak mało kto. Kontaktów wiele. I co najważniejsze cieszył się ogromnym respektem u zawodników.

Z urlopu TS sprowadził go tylko po to żeby powiedział pięciu zwolnionym osobą o zakończeniu współpracy bo nikt z nowego zarządu nie miał do tego odwagi. Ponoć lekko nie miał bo za Antkowiaka sam stawiał się u Cupiała. I co? po miesiącu sami go kopnęli. To tak dla tych którzy znają całą prawdę. Widać więc wielką zmianę stylu zarządzania i przekazywania informacji.

wściekłe pięści węża 05.10.2016 18:39

Jeśli się okaże, że na jego miejsce przyjdzie ktoś konkretny, z pomysłem i umiejętnościami, to nie mam z takim przebiegiem wydarzeń problemów. To nie czas i miejsce na sentymenty. Jeśli Z. Kapka nie pasuje do wizji klubu - trudno.

Za jakieś 2-3 okienka transferowe będzie można komentować. Nie wcześniej, bo nowy dyr sportowy teoretycznie zacznie pracę 1. stycznia, czyli razem ze startem najbliższego okienka. Trudno wymagać od niego, żeby już wtedy mógł się wykazać.

Jeśli jednak się okaże, że na jego miejsce nie ma kandydata, to to posunięcie będzie można ocenić tylko negatywnie.

R33 05.10.2016 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1454815)
Bunoza to Valcx kolego.

Nie. Bunoza przyszedł przed Valcxk'iem. Transfery Holendra w lecie 2010 to Boukhari i Branco.

arti 05.10.2016 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1454815)
Widzę że merytoryki w temacie ZK wiele :D

^^
Bunoza to Valcx kolego.
Ja znam tylko opinie ludzi którzy w klubie pracują lub pracowali. Żaden nigdy złego słowa na Zdziska nie powiedział. Mało tego, od każdego słyszałem że gdyby był właścicelem to Zdzisek byłby u niego Dyrektorem.

Ponoć żyłkę do negocjacji miał jak mało kto. Kontaktów wiele. I co najważniejsze cieszył się ogromnym respektem u zawodników.

Z urlopu TS sprowadził go tylko po to żeby powiedział pięciu zwolnionym osobą o zakończeniu współpracy bo nikt z nowego zarządu nie miał do tego odwagi. Ponoć lekko nie miał bo za Antkowiaka sam stawiał się u Cupiała. I co? po miesiącu sami go kopnęli. To tak dla tych którzy znają całą prawdę. Widać więc wielką zmianę stylu zarządzania i przekazywania informacji.

Co do czasu zakupu Bunozy ja mam rację.
Rozwiń proszę tego Antkowiaka bo nie rozumiem. Co ma Cupiał do Wisły po Jej sprzedaży?

Pero 05.10.2016 19:47

W takim razie pachnie mi że w okresie kiedy przychodził Bunoza za transfery odpowiadał Jakub Jarosz.

Chodzi o to, że za czasów Cupiała było sporo nagonki na Antkowiaka ze strony kibiców. Kapka stawiał się za nim i go bronił. Byli pewnie dobrymi znajomymi (może nawet przyjaciółmi). Tak samo z Panem Jasiem i innymi.

Gdy klub przejął Meresiński Kapka poszedł na urlop (ponoć miał w cholere zaległego). Po przejęciu przez TS został sciągnięty z urlopu i jako pierwsze zadanie (chyba nawet jedynie w okresie rządów TS) jakie dostał to przekazanie pięciu pracownikom że są niepotrzebni. Ponoć stawiał się i ich bronił ale sprawa była postawiona jasno. Muszą odejść.
Chodzi mi zatem o to ze nikt z nowego zarządu nie miał odwagi stanąć face to face i to powiedzieć.

Patryko 05.10.2016 20:00

Kto by nie przyszedł na dyrektora sportowego, to:

a). nie będzie mieć pieniędzy na sensowne transfery gotówkowe
b). nie będzie mieć praktycznie żadnej siły przebicia jeśli chodzi o wolnych zawodników, jest w tym momencie wiele klubów w Ekstraklasie bardziej atrakcyjnych pod względem finansowym i sportowym

Tak więc na dobrą sprawę na dyrektora sportowego mogą zatrudnić np. Kamila Kosowskiego, żeby sobie podyrektorował w wolnym czasie :)

Karherop 05.10.2016 21:40

Poki co nasza Pani Prezes za bardzo nie widzi potrzeby zatrudniania dyrektora sportowego, więc dyskusja wydaje się mocno jałowa.

funkykoval 06.10.2016 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1454815)
Widzę że merytoryki w temacie ZK wiele :D

^^
Bunoza to Valcx kolego.

Widzę, że u Ciebie z merytoryką też kiepsko.
Bunoza - 2 lipca 2010 testy w Wiśle
Valckx pojawia się w Wiśle 23 sierpnia 2010 wraz z Maaskantem.

Jak już tak przypominasz to lato 2010r. było dosyć gorące transferowo - odeszli Marcelo, Głowacki i Junior Diaz, a wypożyczenie skończyło się Alvarezowi. Czyli cała linia obrony poszła w p... a Kasperczak w eliminacjach LE miał do dyspozycji 12-13 zawodników. Kapka wówczas sprowadził Jovanicia, Bunozę, wypożyczył Cikosa - kto działał w sprawie Chaveza - nie wiem, ale może też Zdzichu. Łączenie Bunozy z Valckxem trochę z dupy.....

Pero 06.10.2016 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1454823)
Widzę, że u Ciebie z merytoryką też kiepsko.
Bunoza - 2 lipca 2010 testy w Wiśle
Valckx pojawia się w Wiśle 23 sierpnia 2010 wraz z Maaskantem.

Jak już tak przypominasz to lato 2010r. było dosyć gorące transferowo - odeszli Marcelo, Głowacki i Junior Diaz, a wypożyczenie skończyło się Alvarezowi. Czyli cała linia obrony poszła w p... a Kasperczak w eliminacjach LE miał do dyspozycji 12-13 zawodników. Kapka wówczas sprowadził Jovanicia, Bunozę, wypożyczył Cikosa - kto działał w sprawie Chaveza - nie wiem, ale może też Zdzichu. Łączenie Bunozy z Valckxem trochę z dupy.....

OK. Przyznałem już wyżej że faktycznie się pomyliłem. Ale jednak wydaje mi się że kiedy w czerwcu 2010 do klubu wrócił B.Basałaj to "zrzucił" Pana Kapke na skauta (lub szefa skautów) a za transfery odpowiedzialność dał na Jakuba Jarosza. Jak to wyglądało w rzeczywistości to nie wiem. Nie byłem blisko klubu wtedy.
Potem było już oficjalnie że Valcx dyrektorem, Jarosz zastępcom a Kapka szefem skautingu. Chyba że znowu mnie pamięć zawodzi :mysli:

brylant17 07.10.2016 09:37

Cytat:

Marko Jovanović – pamiętacie jeszcze gościa? Doskonale pamiętają na pewno w Krakowie. Wisła ma zapłacić mu 300 tys. euro odszkodowania.
Jovanović był piłkarzem Wisły w latach 2011-2015, gdy zdiagnozowano u niego sarkoidozę. W klubie uznano, że Serb nie jest w stanie kontynuować kariery i rozwiązano z nim kontrakt. – Napisaliśmy do Wisły, że nie zgadzamy się z tą decyzją i domagamy się przywrócenia go do zespołu, Wisła jednak nie zmieniła postanowienia, więc poszliśmy do FIFA – mówi Faktowi przedstawiciel piłkarza, Zoran Rasić. Jovanović gra w piłkę do dzisiaj. FIFA właśnie rozstrzygnęła sprawę i zdecydowała, że Wisła musi zapłacić Jovanoviciowi blisko 300 tysięcy euro.
A nasi lekarze byli tacy pewni...

gdsmk 07.10.2016 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1454833)
A nasi lekarze byli tacy pewni...

Właśnie wcale nie jestem taki pewien, z tego co mówiono to sprawdzano go u wielu lekarzy i żaden nie chciał wydać pozwolenia na grę.

Dopiero on sam znalazł potem jakiegoś odważnego który się zgodził.

Kwestia, czy Wisła miała prawo zerwać tę umowę w takim przypadku i czy to nie o to chodzi w procesie.

TSWthedues 07.10.2016 12:31

A tu nie chodzi o to, że aby grać w Ekstraklapie to trzeba mieć pozwolenie od lekarza z Polski? - tak to wystarczyłoby pojechać do gdziekolwiek i zdobyć świstek papieru.

krzaq12 07.10.2016 12:50

Co jak co ale w wygranie tej ewentualnej sprawy przez Wisłe zawsze byłem pewien.
Piłkarz przez rok nie był zdolny do gry, pobierając pensję, wpierw z ubezpieczenia, później z klubu, kiedy ubezpieczenie już nie obejmowało wypłat.
W tym czasie badany był przez naszych lekarzy, mało tego, gdy nasi nie chcieli wydać zgody, Wisła wysłała gościa bodajże na badania do Szwajcarii, tam lekarze również nie chcieli podpisać się pod ewentualną zgodą, argumentując że istnieje zagrożenie dla zdrowia piłkarza lub nawet życia.

Powinniśmy powołać się na kompletne wyniki badań, a także opinie lekarzy którzy nie chcieli wyrazić zgody na grę Marko Jovanovica w klubie. To musi być główny nasz argument.
Owszem gdyby opinia wydawana była przez 1 lekarza to można ją podważyć, ale z tego co pamiętam Wisła powoływała się na kilku i nie tylko tych z naszego kraju.

Cytat:

Kwestia, czy Wisła miała prawo zerwać tę umowę w takim przypadku i czy to nie o to chodzi w procesie.
Zawodnik nie był w stanie świadczyć usług jakie powinien, czyli grać w piłkę więc rozwiązanie kontraktu jest chyba naturalne.

maciekkk 07.10.2016 13:04

Pytanie dlaczego, jak twierdzi jego menadżer, Wisła chciała iść na ugodę i zapłacić 150 tysięcy. ?

krzaq12 07.10.2016 13:09

Przecież na ugodę chcieli iść z Jovanicem, nie Jovanovicem.
Milan Jovanic-bramkarz
Marko Jovanovic-stoper/prawy obrońca.

For_FuN_ 07.10.2016 13:19

Przecież to od początku był wałek z naszej strony. Zawodnik z własnej kieszeni zapłacił za badania w renomowanej w Europie(w odróżnieniu od naszych łapiduchów) klinice. Potem jego zdolność do uprawiania zawodowego sportu potwierdzili lekarze w Serbii, a teraz w Izraelu. Rozumiem, że lekarze/sztaby medyczne z 3 państw świadczą swoją reputacją i dopuszczają inwalidę do wykonywania zawodu. Trzeba płacić, jak w tak chamski sposób chciano pozbyć się piłkarza. A na miejscu Jovanovica podałbym jeszcze do sądu lekarzy z Polski. Jak to jest możliwe, że wydają opinie, które nie są zgodne ze stanem faktycznym.

maciekkk 07.10.2016 13:46

Źle przeczytałem, masz rację :)

serek.c2 07.10.2016 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1454846)
Przecież to od początku był wałek z naszej strony. Zawodnik z własnej kieszeni zapłacił za badania w renomowanej w Europie(w odróżnieniu od naszych łapiduchów) klinice. Potem jego zdolność do uprawiania zawodowego sportu potwierdzili lekarze w Serbii, a teraz w Izraelu. Rozumiem, że lekarze/sztaby medyczne z 3 państw świadczą swoją reputacją i dopuszczają inwalidę do wykonywania zawodu. Trzeba płacić, jak w tak chamski sposób chciano pozbyć się piłkarza. A na miejscu Jovanovica podałbym jeszcze do sądu lekarzy z Polski. Jak to jest możliwe, że wydają opinie, które nie są zgodne ze stanem faktycznym.

Weź skończ .......ić, bo gdybyśmy chcieli zrobić wałek nie trzymalibyśmy Jovanovica przez rok, tylko kontrakt zerwalibyśmy wcześniej...

brylant17 07.10.2016 14:43

Przecież nawet chyba ja wklejałem linka,że Sztab Wisły jest pewny co robią i mają 100% rację....


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl