![]() |
Cytat:
|
Cytat:
czy ktoś to zrobi być może pozostanie tylko pytaniem retorycznym |
Cytat:
|
> Gerson w Łęcznej,
> Gergel w Termalice, > Brzyski w Cracovii Nie wierzę, że żaden z nich nie byłby w naszym zasięgu. A każdy z powyższych transferów, jak na nasze peryferia, co najmniej dobry.. |
To jest kpina XD Nikt do nas nie chce przyjść :D
|
Do nas to tylko ktoś niespełna rozumu chciałby przyjść.
|
|
Maciej Jankowski strzelił gola przeciwko Górnikowi Łęczna :shock::shock: grał 73 minut....
|
Cytat:
U nas też czasem potrafił dobrze dostawić łeb, ale zazwyczaj lubił s.......ić wszystko, jak leci :) |
ten to ma pecha...
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...-sezonu/0c6rmc |
"Daniel Dubicki: Selekcjoner na hulajnodze" - http://ofensywni.przegladsportowy.pl...na-hulajnodze/
|
|
Jak ktoś chce sobie powspominać i podnieść ciśnienie ;)
http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/s...al-moja/vqwprd |
|
|
A jednak nie:
http://www.echodnia.eu/swietokrzyski...tala,10660705/ |
Cytat:
Cytat:
Dobrze że te czasy w wiekszości 'za nami'. |
3 gol w 5 meczu Guerriera w lidze tureckiej.
|
No nie,nie wierzę :shock::shock:
Franciszek Smuda: Piłkarze Wisły Kraków prosili, żebym wrócił http://sportowefakty.wp.pl/pilka-noz...i-zebym-wrocil Cytat:
Ciekawe kto RB9 ? |
Cytat:
A kity mające przedstawić S zawsze w pozytywnym świetle to jego specjalność co mogliśmy zaobserwować już z 1000 razy. Niech inny łoś mu płaci jeśli chce te dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie, w sytuacji gdy rządzi TS rozdział pt. Smuda w Wiśle wydaje się być zamknięty. |
Cytat:
|
Może piłkarze Wisły przewidywali rozwój wydarzeń i prosili go żeby wrócił do Amici?
|
Smuda zyje w innym świecie,watpie czy tam mają telefony.
|
Po serii zwyciestw Broniszewskiego nie mozna wykluczyc, ze byli i tacy, ktorym Smuda wydawal sie byc jedna z osób, mogacych wyprowadzic druzyne z spirali porazek.
Wbrew oklapanej opinii o Smudzie, jest wielu pilkarzy ktorzy cenia sobie jego warsztat i zlego slowa o nim nie powiedza. Czy sytuacja z telefonem mogla miec miejsce? Oczywicie...jednak Smuda nie powinien o tym nawet wspominac. On jednak musi karmic trolii. PS: A najsmieszniejsze w tej calej Smudowej gownoburzy jest to, ze motorem napedowym tej nagonki byli oraz dalej sa ci sami ludzie , ktorzy kilka lat temu podjeli sie krucjaty w obsadzeniu na fotelu selekcjonera F. Smudy. Ludzie, ktorzy bojkotowali i nawolywali do braku dopingu na ostatnie el. mecze kadry oraz ktorzy walczyli na argumenty z PZPN w telewizyjnych studiach, gdzie ich nadrzednym postulatem bylo namaszczenie na selekcjonera najlepszego polskiego trenera,.... jako pierwsi krecili spirale gowna z pomyjami wylewanymi na Smude. Smiesza dlatego obecne opinie i wrzaski krytykantow Smudy, ktorzy swoje zdanie wyrobili sobie po niczym innym jak medialnej i weszlackiej nagonce, za przegrany turniej Euro. Dla Wiekszosci tych ludzi Smuda stal sie jedynym winowajca porazki w finalach. Dla wiekszosci tych ludzi w trzy mecze, Smuda z jednego z najlepszych polskich trenerow stal sie natychmiastowym debilem, idiota oraz parodia zawodu profesjonalnego trenera. Oczywiscie w racjonalny sposob trudno wytlumaczyc taki zjazd opinii na temat warsztatu Smudy, Wina za to nie ponosi sam trener a naganiacze , powielacze i aferzysci razem wzieci, ktorzy zapomnieli jak sami gnoili Benhakera a pozniej Majewskiego w celu obsadznia "swojego" Smudy na stanowisku selekcjonera. Jednak Smuda zaczal pokazywac swoje ego i pan Kolakowski stracil miliony gdy S. reprezentacje budowal pilkarzami z polskimi korzeniami. Zaczela sie misja zniszczenia wszystkiego co jest wspolnego z kadra. Zaczeto uzywac sloganow - kadra PZPN , wysmiewano na kazdym kroku Smude i tzw farbowanych lisow. Otoczka jaka pismaki zbudowaly wokól kadry byla zenujaca i sami tym jawnie wyrzadzili wiele szkody polakom jak i samym pilkarzom. W takiej atmosferze nie moglo byc sukcesu. Po tem juz tylko ruszyla lawina na Smude. Wysmiewano go wszedzie i przy kazdej okazji. Nie bylo to trudne wiedzac, ze problemy z j.Polskim Smudy to gafa gotowa - obsmarowac bylo latwo i topowo. Smutne i niskich lotow. Kazdy jego krok, decyzja czy blednia analiza byly bombardowane dziesiatkami artykulów i setkami komentarzy inwalidow futbolowych, ktorzy nieswiadomie klepali gowno dalej. Jednak pozniej bylo to, co tygryski lubia najbardziej...czyli Smuda i Wisla Krakow. Dzien bez kpin w naszym kierunku byl dniem dla futbolu straconym. Wysmiewano wszystko co tylko sie dalo na lamiach artykulow, rzadko kiedy pokrywajac sie z faktami i realiami w jakich przyszlo Wisle dzialac. Reasumujc, wiekszosc opini o Smudzie, ludzie maja wyuczona i nie opieraja sie one na wiedzy o zawodzie trenera. Opinie w wiekszosci zbudowano tylko i wylacznie na powielanych bredniach. Wiekszosc polskich trenerow albo juz dawno nie ma albo zaliczyli wiecej koncertowych w.......ow oraz kopniakow w dupe z stanowiska ...niz sam Smuda. Czy ktos o nich wspominal dluzej niz 2 dni po zajebanym fakcie? Smuda napewno nie wstrzegal sie bledow. Ma tam swoje zle nawyki, jednak napewno nie jest tym nieudacznikiem , za ktorego wiekszosc omylnie go uwarza. |
|
Cytat:
Myslisz Wolfsburg Albo Wolverhampton ZONK |
Cytat:
To były farbowane lisy! To oni zjebali atmosferę na kadrze... Naprawdę, nigdy nie sądziłem, że ktoś z kibiców Wisły będzie bronił tej całej Smudowej ferajny gadającej po francusku/niemiecku... |
Tak. Jesli ktos pochodzi z rodziny o polskich korzeniach to ma do tego prawo by byc Polakiem.
Jesli moj kuzyn wyjechal z Polski 12 lat temu i jego dzieciak mieszka tam od urodzenia to ono nie jest Polakiem? Nazwiesz dzieciaka farbowanym lisem za 5 lat? A brudasow, co mieszkaja od kilku pokolen w taborach i mimo ze znaja jezyk i moze zwrotke nawet naszego hymnu...to juz nazwiesz Polakami? Czy to tylko jeszcze Cygany? Reasumujac, przestan .......ic kocopoly bo takie farmazony .......isz ze huj. Ja nie bronie Smudy bo nie mam za co i po co. Ale tez go nie obwiniam o to, kogo bral do kadry. Wlasnie o tym pisalem wczesniej.... Dla ciebie Smuda sam jezdzil do nich i sam im paszporty wydawal. Sam skladal podania i przedstawial dowody na posiadane polskie korzenie, Nawet sam fatygowal sie do prezydenta...tak jasne wszystko robil Smuda....czlowiek ktorego rzekomo nazywacie tumanem? Gdzie tu jakas logika? Ale jak bambus z afryki nas wprowadzal do MS to wszyscy morde na klodke trzymali i tylko spiewali Emi Emi Oliosadebowski! Roger Gerejro tez mogl grac i huj... Poprostu lykasz kazda nagonke ktora ktos puszcza w jakims celu. Na takich jak ty oni zeruja! |
Cytat:
|
Cytat:
Jesli ci napisze, ze .......isz glupoty i placzesz jak baba...to ponownie uznasz ze jestem agresywny? Bo ja nie jestem i wcale do Ciebie nie czuje agresjii. Nawet sie z tego smieje :) I prosze cie,, nie pouczaj mnie co i jak mam pisac. |
W kwestii bycia Polakiem, farbowanym lisem a grą w kadrze trzeba rozróżnić jeszcze jedną rzecz. Za bycie Polakiem nikt pieniędzy nie dostaje. Raczej żyjąc na obczyźnie, rodząc się tam po czym ucząc się języka, historii Polski itp po to żeby tym Polakiem być (nazwijmy to pełnoprawnym) nikogo jakaś chwała we Francji czy Anglii nie czeka. Po prostu taki ktoś "będzie Polakiem" aż tyle i tylko tyle.
Ale gdy dochodzi do tego gra w piłkę to mamy już inne realia, tu dochodzi kasa, przyszłość piłkarza (lepiej się wypromować grając w jakiejś kadrze), fejm. Także trzeba rozróżnić bycie Polakiem z idei a bycie Polakiem, piłkarzem dla kasy. Pierwszy przypadek jest ok, to idea, coś co ma się w sercu, drugi przypadek to wyjebane jaja na jakąś Polskę a tylko wykorzystanie swojego pochodzenia dla materialnych korzyści. I to sa właśnie farbowane lisy, .... nie Polacy. Oczywiście ciężko jest powiedzieć, że taki Pan X, który chce grac w kadrze to jest śmieciem, który nie zasługuje na bycie Polakiem i grę w kadrze. Nikt w jego głowie nie siedzi i nie wie jakie ma zamiary względem "bycia Polakiem" ale trzeba przyznać, że z tych farbowanych lisów, czy neutralizowanych lisów to nie pamiętam przypadku aby, któryś z tych piłkarzy na prawdę miał w sercu Polskę. Wszyscy szybciej przeminęli niż się pojawili. Wielu robiło problemy podczas swojej przygody z kadrą Polski. I to są Polacy? To są ..... a nie Polacy. I własnie taką pierwszą wytyczną do orzeczenia czy ktoś jest Polakiem z krwi i kości to jest jego wiedza na tematy związane z Polską, to czy zna język, czy zna hymn. Jeśli ktoś tych trzech rzeczy nie ogarnia to co to za Polak? PS A najśmieszniejsze jest to, że z tych wszystkich wielkich Polaków piłkarzy to tylko jednego kojarzę, który gra dla Niemców - Poldi hehe. To jest Polak, reszta to tacy Polacy co to się wczoraj dowiedzieli, że mieli babkę lub dziadka z Polski a pierwsze słowo, którego się po polsku nauczyli to "kur.wa" |
Cytat:
Cytat:
Jeżeli twój kuzyn nie uczy dziecka języka polskiego to jest zdrajca narodu. Dawniej patrioci umierali za m.in. język. Sam mieszkam w Anglii i nie wyobrażam sobie by mój syn nie mówił po polsku. Jeżeli dziecko twojego kuzyna przez całe swoje życie nie nauczy się naszego języka (ja nie miałem problemów z nauką angielskiego) to znaczy że na Polskę ma wyjebane, tak jak mieli wyjebane farbowane lisy. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Oczywiste że oni również w kadrze znaleźć się nie powinni. Cytat:
Swoją drogą miałeś jakieś widzenia parę tygodniu temu czy coś? Bo w każdym swoim poście zachowujesz się jakbyś był nie wiem, przywódca forum czy wręcz kibiców. Ten .......i, tamten chuja wie itp. Wrzuć na luz. Nikogo te przekleństwa nie ruszają. |
Jesli pisze Ci, ze .......isz kocopoly to tylko dlatego, ze po prostu tak uwazam. Nie doszukiwal bym sie kolego w tym podwójnego dna bo takiego nie ma.
Wyrazam swoja opinie i raczej malo mnie to obchodzi czy ona Ci sie podoba czy nie. A to, ze uwazam twoj poglad na sytuacje jako wypaczony przez pisamkow wcale nie oznacza, ze ja kogos bronie. I nie praw mi tu kazan, kto jest polakiem a kto nie. Nie znasz tych ludzi i dlatego nie jestes w stanie mi tu czegos udowodnic. Wszystko co piszesz nalykales sie z internetu i powielasz czyjes prywatne wojenki. No powiedz chlopie na czym opierasz swoje poglady ? Cos uslyszales, cos przeczytales i .......isz farmazony...takie sa fakty, sorki. Dostali obywatelstwo wiec Smuda ich powolal i tyle. Jako selekcjoner mial do tego pelne prawo, tak samo jak Nawalka ma prawo powolac Cionka. A jesli cala nagonke o farbowanych lisach i patriotycznych pobudkach nakrecaja pismaki z wiadomego portalu, to ....a nie mam pytan. Smiech na sali jak takie progejowskie i lewacki towarzystwo wypowiada sie w tym temacie. Blazenada! Ps: Tak mialem widzenie. Ukazala mi sie Matka Boska z Guadelupy i powiedziala : Za morde i do spodu! Cokolwiek to mialo znaczyc. Pozdro. |
Cytat:
Jeżeli uważasz, że ktoś .......i kocopoły to trzeba to ładnie uzasadnić. Jeżeli nie potrafisz to idź kozaczyć na mieście, a nie forum... Cytat:
Cytat:
:lol: Cytat:
Cytat:
Zresztą dla pana Dariooka ten gościu to prawdziwy Polak i skończcie .......ić kocopoły. To, że ma w chuju język polski i Polskę, a komu będzie kibicował w meczu Polski nazywa "trudnym pytaniem", to tylko pierdoły.... :haha: Co będzie dalej? Wiślakiem nazwiesz gościa który w derbach będzie trzymał kciuki za obie drużyny? :lol: Cytat:
Powiedz mi jaki ty fakt wskazałeś w tym zdaniu, bo chyba matura z polskiego była dla ciebie sporym wyzwaniem. Poczytaj sobie: http://zapytaj.onet.pl/Category/006,...od_opinii.html Cytat:
Są ważniejsze rzeczy jak wyniki. Cytat:
Jedyną osobą w tym temacie która jest nowoczesna i lewicowa jesteś ty kolego. To właśnie dla lewaków takie pierdoły jak język mówiony, czy pochodzenie nie mają znaczenia. Dla nich, podobnie jak dla ciebie, liczy się tylko paszport. Cytat:
Cytat:
|
Ja chciałem tylko powiedzieć, że są różne definicje narodu: biologiczne, rasowe, etniczne, językowe, a w Stanach Zjednoczonych narodowość jest synonimiczna z obywatelstwem. Nie można rozstrzygnąć tej dyskusji, chyba że w odniesieniu do faktów społecznych, albo poszczególnych teorii. I jeszcze chciałbym dodać, że na pewnym poziomie nie ma sensu prowadzić dyskusji, pozdrawiam ludzi rozsądnych i myślących.
|
Cytat:
A, że jesteśmy kibicami to tym bardziej ten czynnik uważam jest ważny bo tak jak się szanuje piłkarza, który oddaje serce dla klubu i tworzy jego część tak samo kibic Polakiem nazwie osobę, której chociaż połowa serca bije dla kraju a nie takiego odpowiednika najemnika klubowego, czyli Polaka bo babka czy dziadek byli z Polski. Cytat:
Polakiem to się jest a nie bywa. Masa ludzi, która tu mieszkała wyparła się polskości wchodząc w konszachty z obcymi interesami. Te wszystkie kumusze ....y, które zdradziły Polskę dla Lenina i Stalina, którzy mordowali Wyklętych to dla Ciebie też Polacy? Bo co? Bo się tu urodzili i mieli rodziców z Polski? Tu jest Polska, tu żeby być Polakiem to trzeba ten kraj miłować a nie sobie papierkiem mordę wycierać. Jak ktoś się sprzedaje to jest ....a a nie Polak i tak samo z tymi zza granicy. Jeśli dla Polski pamiętają tylko dla kasy i fejmu (jak farbowane lisy) albo nie znają języka i nic o Polsce nie wiedzą to są .... a nie Polacy. |
Cytat:
Cytat:
Stwierdzilem, ze powielasz uslyszane czy przeczytane brednie, ktore nawet nie wiesz czy sa prawdziwe. Ktos ma gdzies prywatny interes w takiej wojence, ma jakis zal i sie poprstu odgrywa a ty to wszystko lykasz. Wykorzystują Ciebie do wlasnych interesow i sie smieja ze wszystkich do okola. I taka jest moja opinia o tobie. Uwazam, ze .......isz kocopoly i tyle. Jak czytam twoje niby uzasadnienia to jeszcze bardziej mnie w tym uswiadamiasz, niestety. Ok, jesli nawet postaram sie zrozumiec ten twoj argument o wladaniu jezykiem polskim to nijak sie kolezko to ma do np Boenischa czy Polanskiego, ktorzy z polska mowa raczej nie maja problemow. Rowniez podwojne obywatelstwo mieli duzo wczesniej niz ty o nich uslyszales, ba nawet urodzili sie w Polsce i wyjechali z Slaska z rodzicami. No tak chyba robia zazwyczaj dzieci ? Wiec nie ....... mi tu o tym kto moze byc polakiem a kto nie. Nie znasz tych ludzi i nie wiesz jakie koleje losu maja za soba. Powiedz, kim ty jestes, ze o tym decydujesz ? A najciekawsze i najśmieszniejsze jest to , ze z tego co wczesniej napisales, wydaje sie wielce prawdopodobne, ze twoje dzieci chyba czeka podobny los jaki spotkal malego Sebastiana czy Bogdana Eugeniusza :D Jesli zapytasz za nascie lat tam mieszkania swoje dziecko, ktore sie tam wychowywalo, ma przyjaciol, pewnie meza/zone, caly swoj swiat...czy czuje sie tez brytyjczykiem? To sie kurva zdziwisz! Paradoks ....a, no nie ? :-) Dlatego juz ostatni raz cie uswiadamiam Dla mnie nie licza sie checi zostania Polakiem, Juz napisalem to wczesniej i chetnie specjalnie dla ciebie powtórze. Jesli ktos ma korzenie polskie, to nie odmawiam mu zostania Polakiem i tyle. I prosze cie, nie cytuj slow JP2 o patriotyzmie w rozkmince wystepu kolesi w spodenkach, uganiajacych sie za pilka. Ile ty masz lat ? Niby taki wykształcony, delikatnie sie matura(sic) chwali... a nie potrafi rozróżniać podstawowych rzeczy? Chyba jednak trzeba byc idiota aby odnosic sie z wyzszymi haslami do wyzelowanych cipek, biegajacych za pilka po boisku. Problemu to ty patriotyzmem nie wycieraj. Nie mieszaj go w to, bo nie o to w tym chodzi. Zaczniesz mieszac to wyjdzie Ci po prostu smiesznie. Piepszysz , ze ktos nie jest i nie bedzie polakiem , ze ktos jest zwyklym zdrajca narodu czy nawijasz o bardzo glebokim patriotyzmie...a sam wyjezdzasz z tak ukochanego przez ciebie kraju? Takie jaja z tego wyjda . Represjonowany prezydent na uchodztwie? :rotfl: Dlatego wez sie ogarnij, bo jak dla mnie to rzucasz jakimis gazetowymi tekstami, ktore sa podawane tylko u wylacznie dla stada baranow. Smieszne zdziwiony, ze pan Damien bedzie kibicowal Polsce i Francji? A ja zdziwil bym sie, gdyby jeden z krajow pominął. Interpretacja, kolezko. To nas rożni! Ok. Mimo wszystko z Wislackimi pozdrowieniami i bez odbioru. |
Chłopaki, a co sądzicie o prymordialistycznej koncepcji narodu w ujęciu Michała Łuczewskiego i jak zapatrujecie się na jej krytykę przeprowadzoną przez Andrzeja Walickiego?
Innymi słowy: gdzie się podziali moderatorzy? I temat o meczu z Legią i ten poszły w krzaki :) |
Cytat:
Pozdrawiam |
Koniec . Dla przypomnienia tutejszy temat to: Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły. Jak chcecie kontynuować zapraszam do Hyde parku tam załóżcie temat patriotyzm/ obywatelstwo i dyskutujcie do woli
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl