Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

VanBasten 01.07.2010 18:54

300 miejsc z ograniczoną widocznościa na 30 tys stadionie to naprawdę nie tak wiele . Na każdym obiekcie sportowym takie miejsca się znajduja i nic na to nie poradzicic .Przeciez nikt tych barierek nie montuje tak sobie dla jaj ale dlatego ze tego wymagaja przepisy .Alw po co ja to piszę :) Przecież jak się wejdzie na to forum to widac od razu że cokolwiek zrobią na stadionie z miejsca to skrytykujecie .Bo przecież wy wiecie lepiej :) W sumie już się przyzwyczaiłem .Jednak jak czytam posty z krytką kolejności montowanych krzesełek to naprawdę zaczynam się zastanawiać czy nie jestem w matriksie :) Czy to naprawdę robi komuś różnice ?
Ale mam tez swoje pytanie : czy na stadionie mają być dwa telebimy ??? Bo z tego co słysze to nie ma kto kupić nawet jednego .

andrzej 01.07.2010 19:11

^^
Będą miejsca na dwa telebimy ale jeśli chodzi o to kto je zakupi to nie wiadomo.

crazykaro 01.07.2010 19:16

Skoro ma być stadion klasy Elite to sfinansowac powinno miasto ale lepiej żeby kupiła Wisła a rozliczenie byłoby w ramach kosztów dzierżawy stadionu. Nie wiem jaka jest potrzebna powierzchnia ale przy takich telebimach 2x100m2 koszt takiego czegoś wynosi gdzieś koło 1 mln zł (na postawie cen w internecie)

picasso 01.07.2010 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 925152)
Skoro ma być stadion klasy Elite to sfinansowac powinno miasto ale lepiej żeby kupiła Wisła a rozliczenie byłoby w ramach kosztów dzierżawy stadionu. Nie wiem jaka jest potrzebna powierzchnia ale przy takich telebimach 2x100m2 koszt takiego czegoś wynosi gdzieś koło 1 mln zł (na postawie cen w internecie)

100m2?to jest 10x10,albo np 20x5 albo mniej więcej 13x 8.te telebimy chyba nie będą tak duże.

rabi86 01.07.2010 19:34

Według informacji na oficjalnej wszystkie niebieskie krzesełka zostały już zamontowane:lol:

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...eski_barierki/

filip74 01.07.2010 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 925152)
Skoro ma być stadion klasy Elite to sfinansowac powinno miasto ale lepiej żeby kupiła Wisła a rozliczenie byłoby w ramach kosztów dzierżawy stadionu. Nie wiem jaka jest potrzebna powierzchnia ale przy takich telebimach 2x100m2 koszt takiego czegoś wynosi gdzieś koło 1 mln zł (na postawie cen w internecie)

I tu się zgadzam że lepiej by było jak by klub kupił telebimy bo wtedy jest szansa na jakąś jakość , a rozliczył z miastem w czynszu . Jak zajmie się tym miasto patrząc na podejście do naszego stadionu , to będzie jeszcze gorzej jak w Poznaniu . Cóż z tego że będą mieli największe w Polsce przekraczające 115m2 jak to Chińska tandeta jest.

63.5 Kg 01.07.2010 20:28

Troche sie pospieszyli z ta gadka o zamontowanych wszystkich niebiesich krzeselkach..
Moze chodzilo o barierki..:foch:

serek.c2 01.07.2010 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 925212)
I tu się zgadzam że lepiej by było jak by klub kupił telebimy bo wtedy jest szansa na jakąś jakość , a rozliczył z miastem w czynszu . Jak zajmie się tym miasto patrząc na podejście do naszego stadionu , to będzie jeszcze gorzej jak w Poznaniu . Cóż z tego że będą mieli największe w Polsce przekraczające 115m2 jak to Chińska tandeta jest.

Tak, Wisła kupi telebimy i rozliczymy je w czynszu. Policzymy im jak za część sportową czy komercyjną :> ?

VanBasten 01.07.2010 21:19

Szczerze mówiąc mnie akurat totalnie nie podoba się ten projekt graficzny krzesełek . Wydaje mi się że będzie za bardzo pstrokato .Tak trochę nasrane wszystkiego .Ładniej by wyglądało jednolicie w niebieskiem kolorze ewentualnie jakis taki wzór podobny do tego na Cracovii tylko w naszych barwach .

South 01.07.2010 21:44

fajnie ,ale co z tego że tobie się nie podoba ?

wzór wybrany klepnięty prawie skończony na trybunie,dla mnie temat zamknięty

filip74 01.07.2010 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 925232)
Tak, Wisła kupi telebimy i rozliczymy je w czynszu. Policzymy im jak za część sportową czy komercyjną :> ?


A co w tym dziwnego , już podobne rzeczy się zdarzały .
W sumie jak się nie mylę to nawet teraz miasto jest winne Wiśle jakąś kasę która właśnie ma być w czynszu rozliczona.

VanBasten 01.07.2010 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 925318)
fajnie ,ale co z tego że tobie się nie podoba ?

wzór wybrany klepnięty prawie skończony na trybunie,dla mnie temat zamknięty

Nic z tego ! Ja w przeciwieństwie do was nie próbuje przebudowywać stadionu po swojemu tylko wyrażam swoją opinie ....i tyle . Nie obrażam się , nie szukam winnych , nie złorzeczę wszystkim na około . Wolałbym inny wzór ale z tai też się pogodzę bo ciszę się że w koncu po tylu latach będziemy mieć stadion z prawdziwego zdarzenia .

WislaFan123 01.07.2010 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dymcol (Post 925393)
jesteśmy z Ciebie dumni:-p
SPOKOJNIE:)

wiadomo coś już na temat tego całego asfaltu? na 100 będzie pokryty sztuczną?


Martwisz sie? Niech i bedzie beton czy asfalt, to zamiast konfeti na mecz niech kazdy wezmie kepke trawy z błoń i sie zasypie... mysle ze pare meczow i sie zazieleni ladnie :)

Wojtas 01.07.2010 23:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 925013)
na AiB tak nie było.

Wujek który karnet na A ma od początków telefoniki, przez 10 lat miał praktycznie tych samych sąsiadów obok, czy przed sobą...

Założe się, że bardzo podobnie będzie to wyglądać na nowy stadionie...



Na starym C ,jeszcze jak bylem maly i nie chodzilem na X tez np na C3 wszedzie dookoła ludzie znali sie juz z widzenia....bo kazdy reguralnie wykupował karnet.

na D to co bylo to juz raczej samowolka hehe

Sinoos 02.07.2010 00:14

Oczywiście że tak! Większość znajomości stadionowych zawarło się właśnie w ten sposób, że stawało się na dyszce raz, drugi, trzeci i już większość się znało, albo przynajmniej kojarzyło :) Tak samo będzie teraz - po pół roku wszystko się ustabilizuje, będzie wiadomo gdzie największe pikniki, gdzie można pośpiewać ( oprócz młynu ) i tam ludzie zaczną się oswajać.

Ja się tylko obawiam, że jak ludzie pójdą na wschód, to zacznie się biesiada i nikt nie będzie miał kto odśpiewywać. Albo przyniesie taki jeden z drugim wuwuzuele i będzie siara. A teraz młodzi pyskaci, jak kiedyś zwróciłem takiemu jednemu uwagę, żeby nie trąbił, to zaczął odszczekiwać i pyskówka na pół godziny. Przydałyby się jakieś zasady. W końcu nowy stadion, to przydały i by się nowe standardy wśród kibiców.

serek.c2 02.07.2010 06:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 925356)
A co w tym dziwnego , już podobne rzeczy się zdarzały .
W sumie jak się nie mylę to nawet teraz miasto jest winne Wiśle jakąś kasę która właśnie ma być w czynszu rozliczona.

To nic dziwnego, raczej dobry pomysł - kiepsko to jednak widzę z uwagi na pewnego nie schodzącego na psy jegomościa. Ta parówa gotowa nie zgodzić się na taki pomysł.

edit. teraz spoglądam sobie na fotki z SKWK i nie wiem czy coś przegapiłem ale murawa miała być wyśrodkowana. To raczej miejsca nie będzie miało, gdyż rurki z glikolem kończą się zdecydowanie dalej byłej trybuny C niż byłej trybuny AiB.

Dozamet1 02.07.2010 07:09

Nie to nie rurki się kończą bliżej A i B tylko to złudzenie przez tą białą ziemie która jest bliżej AiB bo pod same ławki rezerwowych będzie murawa.A ruki są wyśrodkowane.

serek.c2 02.07.2010 07:23

Biała ziemia jak to nazwałeś zapewne służy jako podłoże pod rurki z glikolem, a te jak wiadomo będą tylko pod powierzchnią murawy boiska. Coś mi to wyśrodkowanie nie gra - może wypowie się ktoś kompetentny?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dozamet1 (Post 925458)
Ale tam nie ma rurek dalej.Jest tylko biała ziemia.Widać to na fotkach SKWK lub ruki są już przysypane kolejną warstwą .Przecież ławka rezerwowych też musi mieć podgrzewaną murawę do rozgrzewki ,a murawa musi być wyśroskowana

Było już tutaj napisane o tym, że podgrzewane będzie tylko boisko i nic więcej. Do rozgrzewki to ma być asflat i sztuczna trawa - stąd też moje obawy.

Dozamet1 02.07.2010 07:37

Ale tam nie ma rurek dalej.Jest tylko biała ziemia.Widać to na fotkach SKWK lub ruki są już przysypane kolejną warstwą .Przecież ławka rezerwowych też musi mieć podgrzewaną murawę do rozgrzewki ,a murawa musi być wyśroskowana

wiślak1906forever 02.07.2010 07:53

Mam pytanie kiedy zostanie położona murawa?
Co oni osbie jaja robią?

Wrona 02.07.2010 08:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 925445)
teraz spoglądam sobie na fotki z SKWK i nie wiem czy coś przegapiłem ale murawa miała być wyśrodkowana. To raczej miejsca nie będzie miało, gdyż rurki z glikolem kończą się zdecydowanie dalej byłej trybuny C niż byłej trybuny AiB.

Też mi się tak zdawało, ale przyjrzałem się jeszcze raz i wydaje mi się, że krawędź murawy (z grubsza zakładając główna rura boczna) jest w tej samej odległości od trybuny AB i C (np. względem ostatnich, skrajnych schodów na D).
No jeszcze by tego brakowało, gdyby się okazało, że "zapomnieli" wyśrodkować boisko...

Mako 02.07.2010 08:25

Mam takie pytanie do osób bardziej zorientowanych w temacie. Jak bedzie wyglądało wejście na trybune na poszczególne piętra? Bedą osobne kołowroty na dolne sektory i sobne na górne a co sie z tym wiąże osobne ciągi komunikacyjne? Czy wszyscy przez te same będą wchodzić a obsługa w środku będzie kierowac na poszczególne sektory? Bo jeśli miałoby by być jak w drugi przypadku to nie zdziwie sie jak wszyscy będa wbijac na góre...

ewcia 02.07.2010 08:39

Wejścia są oddzielne, plus dodatkowe dla Vipów.

PiotrG 02.07.2010 08:43

Są oddzielne wejścia i oddzielne kołowroty.
Na I poziom (kondygnację 00) wchodzić się będzie przez oddzielne drzwi i kołowroty, na kondygnację 02 (II poziom trybun) wchodzić się będzie przez wejścia i kołowroty bezpośrednio przed klatkami schodowymi tam prowadzącymi.

serek.c2 02.07.2010 08:48

ewcia, PiotrG - możecie rozwiać moje obawy odnośnie murawy a właściwie jej wyśrodkowania?

Wrona 02.07.2010 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 925497)
ewcia, PiotrG - możecie rozwiać moje obawy odnośnie murawy a właściwie jej wyśrodkowania?

Prośba do forumowych i nie tylko fotografów o zdjęcie z E3 na murawę.

PiotrG 02.07.2010 09:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 925497)
ewcia, PiotrG - możecie rozwiać moje obawy odnośnie murawy a właściwie jej wyśrodkowania?

W projekcie na pewno było jej wyśrodkowanie - odległość od trybun wschodniej i zachodniej ma wynosić około 17,5m do linii bocznej boiska.
Czy tak w rzeczywistości będzie? Sądzę że tak, ale w 100% dowiemy się dopiero po rozłożeniu murawy i namalowaniu linii. W chwili obecnej trudno to ocenić.

rav 02.07.2010 09:22

http://img20.imageshack.us/img20/154...0630007.th.jpg

Jak dla mnie:
- podgrzewanie ma szerokość ok. 68-70m; czyli w zimie można się ładnie pozdzierać na lodzie wślizgiem poza linię boczną.
- wszystko jest o dobre 5 metrów przesunięte do trybuny zachodniej.

Gdyby murawa miała być na środku to wyglądałoby to mniej więcej tak:
http://img812.imageshack.us/img812/2...nmurawa.th.jpg

WRzŚ 02.07.2010 09:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ewcia (Post 925490)
Wejścia są oddzielne, plus dodatkowe dla Vipów.

czesc klatek schodowych łączy i góre i doł, chyba ze pozamykaja wejscia z klatki na dany poziom.

Kołacz 02.07.2010 09:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 925519)
http://img20.imageshack.us/img20/154...0630007.th.jpg

Jak dla mnie:
- podgrzewanie ma szerokość ok. 68-70m; czyli w zimie można się ładnie pozdzierać na lodzie wślizgiem poza linię boczną.
- wszystko jest o dobre 5 metrów przesunięte do trybuny zachodniej.

Gdyby murawa miała być na środku to wyglądałoby to mniej więcej tak:
http://img812.imageshack.us/img812/2...nmurawa.th.jpg

Zaczynają mnie irytować wszystkie niedoróbki na Naszym stadionie. Nie wiem o co chodzi z tą murawą, ale wydaje mi się, że to iż murawa jest bliżej dawnego A i B, może być spowodowane tym, że są tam ławki rezerwowych, nie wiem czy to dla szanownego p. Obtułowicza miało jakieś znaczenie czy nie. W ogóle pomysł z asfaltem wokół boiska zajeżdża mi totalną groteską ;/

zbymak 02.07.2010 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kołacz (Post 925534)
Zaczynają mnie irytować wszystkie niedoróbki na Naszym stadionie. Nie wiem o co chodzi z tą murawą, ale wydaje mi się, że to iż murawa jest bliżej dawnego A i B, może być spowodowane tym, że są tam ławki rezerwowych, nie wiem czy to dla szanownego p. Obtułowicza miało jakieś znaczenie czy nie. W ogóle pomysł z asfaltem wokół boiska zajeżdża mi totalną groteską ;/

Zrobia zobaczy sie jak jest.Najwyżej sie potem przesunie:lol:

Maciuś 02.07.2010 09:57

Asfalt wokol murawy to nie jest takie zle rozwiazanie, bedzie mozna organizowac np. wyscigi samochodow na stadionie.

serek.c2 02.07.2010 09:57

Czyli nie ma ch..a - murawa nie jest wyśrodkowana...

Donki 02.07.2010 10:00

I zapewne już nie bedzie :/
naprade zajebiscie.

Dozamet1 02.07.2010 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 925539)
Czyli nie ma ch..a - murawa nie jest wyśrodkowana...

Skąd wiesz jak jeszcze jej nie połozyli?!A ławka rezerwowych to co ma na asfalcie rozgdzewkę robić?

joshi 02.07.2010 10:12

znowu panikujecie, wytyczną jest dla Was obrazek zrobiony w paincie....
poczekajmy na info od osób zorientowanych w temacie, z tym asfaltem było podobnie, najpierw panika 10 stron żali, a potem koleś wyjaśnił że będzie to podkład pod sztuczną trawę, ale do Was to widzę nie dociera i dalej jedziecie o wyścigach grotesce itp.

serek.c2 02.07.2010 10:19

Panikuję bo już tyle spierdzielono przy budowie tego stadionu. Obawiam się po prostu kolejnej wtopy. Swoje obawy uzasadniam tym, że już dawno wiadomo iż system podgrzewający murawę (rurki) będą tylko i wyłącznie pod powierzchnią boiska! System zaczyna się i kończy bardzo blisko linii końcowych boiska (pewnie pociągną to jakieś pół metra dalej). Nie oceniam opierając się na rysunku w paincie tylko po zdjęciach - dokładnie widać gdzie zaczyna się i gdzie kończy system podgrzewania.

Dozamet1 - rozgrzewać będą się na pasie sztucznej murawy, która przykryje asfalt wokół boiska...

MatMario 02.07.2010 10:20

Jak dla mnie to ostatnia rurka przy C idzie po planowanej lini bocznej boiska, więc grzeje jeszcze dalej w stronę c niż sama przebiega. A to że jest bardziej w stronę a,b to raczej oczywiste. Tutaj masz ławki rezerwowych i "żywą" murawę będzie pod samą trybunę.

Oczywiście są to moje dywagacje i tak to sobie tłumaczę. Ale nie musi to być do końca niestety rzeczywistość.

rabi86 02.07.2010 10:24

Cała trybuna według stadionwisly.info ma 99.9 m długości czyli prawie 100 m. Składa się z 5 sektorów tej samej długości czyli każdy po 20 m. Murawa ma mieć szerokość 68 m czyli zawiera w sobie 3 środkowe sektory o długości w sumie 60 m. Tak więc licząc od pleksji bocznych sektorów boisko z obu stron trybuny powinno się kończyć 4m od tych bocznych pleksji, co daje w sumie 68 m. Na tych zdjęciach od rava widać,że od strony C to chyba jest zachowane, a od strony a i b pociągnęli więcej tych rurek. W sumie ta biała ziemia jest szerzej położona niż szerokość boiska, więc chyba nasze obawy są bezzasadne.

barthok 02.07.2010 10:26

również jestem zdania że jest wyśrodkowana, po prostu przedłużyli ogrzewanie do zachodniej - plac na rozgrzewkę..


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl