Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

filip74 30.06.2010 23:18

Poznaniacy chwalą się montażem telebimów największych w Polsce coś po 6 ton wagi i 115m2 powierzchni każdy , nawet jakiś tajemniczy sponsor wymienia im 17tysięcy tych starych nie rozkładanych fotelików tak że miasto nie daje nawet złotówki .
A u nas nie ma chętnego na zakup telebimów , to jeszcze ktoś mądry wymyśla jakieś asfaltowanie wkoło murawy.

alkoholik 01.07.2010 09:21

Oj panowie coś się dzieje na mórawie wysypują chyba coś nowego

medyk 01.07.2010 09:22

zaczynaja jechac z białymi krzesełkami

Faitmen 01.07.2010 09:34

http://kamery.2012.org.pl/images/kra...ualny_1024.jpg

Simao1 01.07.2010 09:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alkoholik (Post 924625)
Oj panowie coś się dzieje na mórawie wysypują chyba coś nowego

Wstydź się :lol:

Praca na stadionie wre - jedynka z białych krzesełek już jest :)

sayek89 01.07.2010 09:51

Co do tego asfaltu żebyście już nie panikowali, to gdy go wyleją, dopiero wtedy na niego wyłożą sztuczną trawę.
Przecież musi być równe podłoże a nie sama ziemia.

wislak906 01.07.2010 11:02

Czemu nie kończą chronologicznie układania krzesełek? Tylko na II piętrze zaczęli i ułożyli trzy litery. Na I piętrze to samo... Wszędzie zaczęli nigdzie nie ukończyli... Wygląda na to, że jeszcze nie dostali czerwonych krzesełek.

pawelwislak 01.07.2010 11:03

Ale mimo wszystko tego nie powinno się robić na jakiejś innej nawierzchni ? Nie wydaje mi się żeby asfalt do tego służył chyba że to jakiś specjalny domieszkowany?

ps. nie znam się do końca dlatego pytam może jest ktoś bardziej obeznany, bo np na jednym orliku dawali coś na kształt betonu nie asfaltu...

Wicked 01.07.2010 11:07

u mnie na osiedlu jak robili boisko ze sztuczna nawierzchnia, to najpierw kładli asfalt, a na to dopiero nawierzchnie.

Mario Nh 01.07.2010 11:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Simao1 (Post 924644)
Wstydź się :lol:

Praca na stadionie wre

http://img94.imageshack.us/img94/7420/beztytuutor.png

że mucha nie siada :p

Razi po oczach ten biały. Ładnie się będzie prezentował ten wzór.

Sinoos 01.07.2010 11:46

@wisla906; Było omawiane - najpierw krzesełka niebieskie, potem czerwone a na końcu białe. Dlatego, że fabryka robi krzesełka kompleksowo w każdym z kolorów po kolei. Wydaje mi się to zresztą logiczne ...

Pablo84 01.07.2010 11:54

No a gdzie reszta niebieskich?

filip74 01.07.2010 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sinoos (Post 924756)
@wisla906; Było omawiane - najpierw krzesełka niebieskie, potem czerwone a na końcu białe. Dlatego, że fabryka robi krzesełka kompleksowo w każdym z kolorów po kolei. Wydaje mi się to zresztą logiczne ...

Pewnie że logiczne , tylko na dzień dzisiejszy to fabryka raczej nie robi tylko robiła .
Chyba że miałeś na myśli produkcję na trybunę zachodnią , bo jak się nie mylę to wschodnia powinna być już cała w fotelikach.

Ze strony Magiczny Kraków dziś działa mi tylko jedna kamerka , i tak się zastanawiam czy ktoś na złość za ostatnie posty na forum wyłączył czy u mnie coś się zrypało ?

wislak906 01.07.2010 12:31

Sinoos jak napisałeś na końcu białe... A teraz przecież montują właśnie białe.. :D Czerwone pewnie będą na samym końcu... Na kolejności w montowaniu mi nie zależy chcę tylko, żeby zdążyli i przy jednej trybunie zagrali mecz z Szawle(czy jak to się zwie).

SpoXsteR 01.07.2010 12:33

A niech montuja jak chca.. skoro im tak wygodniej.., kolejnosc nie ma znaczenia , te krzeselka to najmniejszy problem

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mav23 (Post 924022)
Dowiedziałem się przed chwilą że asfalt owszem będzie ale przykryty sztuczną murawą. Wzdłuż trybun musi być utwardzona droga która według przepisów p.poż ma unieść nacisk na oś pojazdu 100KN. No ale to nie jest ważne grunt że będzie to zakryte.
Jutro powinienem mieć dokładne informacje - oczywiście dam znać na forum

czekamy..

Sinoos 01.07.2010 12:44

o faktycznie, mój błąd. Jak widać, najpierw białe, potem czerwone :) Nawet jeżeli te krzesełka są przywiezione, to może tak im lepiej ?? ahoj z tym w jakiej kolejności. ważne by zrobili...

Na dzień dzisiejszy cała trybuna powinna być w krzesełkach - fakt
Jak jest wszyscy wiemy - fakt
Nie zdziwię się, jeżeli na trybunie zachodniej zaczną montować krzesła w połowie października wmawiając nam, że mają jeszcze duży margines czasu.

mav23 01.07.2010 12:48

Potwierdzam wczorajszą informacje. Zwykła trawa na boisku - wiadomo, następnie pas sztucznej i dalej asfalt jedynie pod drogą przy samym rowie (szer.ok 4m ) przykryty później równiez sztuczną nawierzchnią.

Tak BTW Haga - ADO Den Haag Stadion - nawet to całkiem ok wygląda - ale trawka powinna być lepsza.

wierny 01.07.2010 13:01

W galerii na stronie stowarzyszenia widać że gotowa jest już konstrukcja pod drugi telebim

Pablo84 01.07.2010 13:03

Mav a możesz napisać, dlaczego układanie krzesełek idzie tak topornie?Ja rozumimem, że i tak sporo czasu do pierwszego mecze, ale według Twojego posta kiedyś, mieliście skończyć do końca czerwca

Donki 01.07.2010 13:05

A mozna wiedziec jaka bedzie ta sztuczna murawa?? Bo są rózne rodzaje.

MatMario 01.07.2010 13:06

mav nie układa krzesełek tylko furia. :)

mav23 01.07.2010 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 924811)
Mav a możesz napisać, dlaczego układanie krzesełek idzie tak topornie?Ja rozumimem, że i tak sporo czasu do pierwszego mecze, ale według Twojego posta kiedyś, mieliście skończyć do końca czerwca


Oj to nie do mnie pytanie.

Cytat:

A mozna wiedziec jaka bedzie ta sztuczna murawa?? Bo są rózne rodzaje.
Nie mam dostępu do specyfikacji - ale i tak ostateczne zdanie ma inwestor i budowa więc nawet gdyby to ciężko by było powiedzieć w 100% jak ona będzie wyglądać.

SpoXsteR 01.07.2010 13:25

A czy z tych miejsc jest dobry widok (patrzac na boisko w kierunku trybuny D), czy trzeba stac zeby widziec cale boisko i bedzie to wygladac jak na D i E (ze siedzac przy takiej pleksi nic nie widac)
http://i45.tinypic.com/105e0xz.jpg

tu sa ramy (dosc wysokie) i w nich maja byc zamieszczone pleksi? (tak jak zamazalem)
to samo sie tyczy gornego pietra

i czy ten murek czy aby nie jest z deka za wysoki
http://i47.tinypic.com/10eeq15.jpg
:>
a dopiero bedzie problem gdy poloza na niego barierki takie jak na dole

foto: SKWK

Bronowianin 01.07.2010 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sinoos (Post 924794)

Na dzień dzisiejszy cała trybuna powinna być w krzesełkach

Na dzień dzisiejszy cały stadion miał być gotowy...

Pamiętam jak podawali już jakiś czas temu że cały stadion będzie skończony do końca czerwca tego roku. Ja śmiałem się wtedy z takich zapewnień i mówiłem że nie ma na to szans oczywiście. Pół forum na mnie wtedy najeżdżało że gadam głupoty; )

Mam wrażenie że to były osoby które sytuacji w Krakowie i na Wiśle w życiu nie widziały na oczy, a co najwyżej o stadionie czytały w propagandowych newsach na 'Magicznym Krakowie'...

Osobiście już dawno przestałem poważnie podchodzić do spraw budowy naszego stadionu, bo takiego partactwa po prostu jeszcze nie widziałem. Jak ktoś sztukuje tak przy budzie na działce u babki to jest obciach, ale jak się tak robi ze stadionem za ponad pół miliarda zł to można paść...

Ale nie jest znowu tak źle. Wreszcie będziemy mogli oglądać mecze na super stadionach - pojedziemy przecież do Gdańska, Poznania, do Warszawy na Legię, do Wrocławia. No a jakby tego było komuś mało to wcześniej niż u nas skończy się montaż pisuaru przy loży VIP gotowy będzie bardzo fajny obiekt w Białymstoku; )

PiotrG 01.07.2010 13:40

Cytat:

Ale nie jest znowu tak źle. Wreszcie będziemy mogli oglądać mecze na super stadionach - pojedziemy przecież do Gdańska, Poznania, do Warszawy na Legię, do Wrocławia. No a jakby tego było komuś mało to wcześniej niż u nas skończy się montaż pisuaru przy loży VIP gotowy będzie bardzo fajny obiekt w Białymstoku; )
Bez przesady. Stadion w Białymstoku będzie gotowy za 2 lata, nie wcześniej.
U nas pewnie skończą stadion w maju/czerwcu 2011, o ile zlecą wykonanie zaplecza północnej.

_Vodka 01.07.2010 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 924822)
A czy z tych miejsc jest dobry widok (patrzac na boisko w kierunku trybuny D), czy trzeba stac zeby widziec cale boisko i bedzie to wygladac jak na D i E (ze siedzac przy takiej pleksi nic nie widac)
http://i45.tinypic.com/105e0xz.jpg

tu sa ramy (dosc wysokie) i w nich maja byc zamieszczone pleksi? (tak jak zamazalem)
to samo sie tyczy gornego pietra

i czy ten murek czy aby nie jest z deka za wysoki
http://i47.tinypic.com/10eeq15.jpg
:>
a dopiero bedzie problem gdy poloza na niego barierki takie jak na dole

foto: SKWK

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...3762812604.jpg
Tutaj nawet lepiej to widać, chyba, że nie wstawią tam pleksi. Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu nie siadanie w tym miejscu

SpoXsteR 01.07.2010 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _Vodka (Post 924837)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...3762812604.jpg
Tutaj nawet lepiej to widać, chyba, że nie wstawią tam pleksi. Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu nie siadanie w tym miejscu

:shock:
i to jest przerazajace.. zrobili cos, wiedzac ze i tak nie bedzie sensu tam zasiadac, oczywiscie jesli potwierdza sie moje przypuszczenia

mav23 01.07.2010 13:54

Cytat:

Tutaj nawet lepiej to widać, chyba, że nie wstawią tam pleksi. Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu nie siadanie w tym miejscu
I to są właśnie te wspominane wcześniej miejsca z ograniczoną widocznością - 269 takowych na całym stadionie.
I od razu podkreślam że nie jest to błąd projektowy - takie miajsca są na dużych halach sportowych i stadionach. Sprzedaje się je jako tańsze.

Cytat:

i czy ten murek czy aby nie jest z deka za wysoki
http://i47.tinypic.com/10eeq15.jpg
:>
a dopiero bedzie problem gdy poloza na niego barierki takie jak na dole
Widoczność z pierwszego rzędu przy murku jest bardzo ok barierek więcej nie będzie - tylko w miejscach gdzie są schody.

Cytat:

i to jest przerazajace.. zrobili cos, wiedzac ze i tak nie bedzie sensu tam zasiadac, oczywiscie jesli potwierdza sie moje przypuszczenia
Nikt nie każe Ci kupować akurat takiego miejsca - lepiej żeby było takie niż puste pole - znajdzie się napewno tych 269 na stadion którzy będą mniej zainteresowani meczem lub braknie im kasy na droższe.

krakus76 01.07.2010 14:28

W temacie "kibice listy piszą ...".

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357..._asfalcie.html

I to może jest sposób żeby wykazać niekompetencję i ignorancję Majchrowskiego. Napewno dużo osób ma przełożenie na dziennikarzy więc takie artykuły/listy "sponsowane" może coś pomogą chociaż o wiele za późno się ukazują ....

crazykaro 01.07.2010 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 924840)
:shock:
i to jest przerazajace.. zrobili cos, wiedzac ze i tak nie bedzie sensu tam zasiadac, oczywiscie jesli potwierdza sie moje przypuszczenia

Piszesz jakby tylko na WIśle były takie barierki przy wejściu na trybunę. Pomyśl że na Cracovi takie barierki są betonowa tak jak i na innych stadionach. Przepisy wyraźnie mówią żę przy takich miejscach barierka musi mieć 110cm i nijak tego nie obejdziesz wiec bez narzekania na byle co.

dostuffca 01.07.2010 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 924840)
:shock:
i to jest przerazajace.. zrobili cos, wiedzac ze i tak nie bedzie sensu tam zasiadac, oczywiscie jesli potwierdza sie moje przypuszczenia

mam nadzieję, że jak oddadzą/ dopuszczą do użytku ze dwie trybuny to na C nie będzie kwestią czy tam usiąść czy nie, tylko czy kupić na to miejsce karnet czy nie.

Nie chodzi m tu u łapanie za słówka, ale o zasadę. Chcesz chodzić na Młyn? Chodź na Młyn - stawaj gdzie chcesz, dopinguj skąd chcesz, skacz gdzie chcesz.

Ja już chcę się stać dopingującym piknikiem. Chcę wiedzieć, że jak skończę pracę później i przyjadę na mecz po 20min, to będę miał swoje wykupione pół metra kwadratowego, gdzie po lewej i prawej będą siedzieli kumple, z którymi karnet na dany sektor kupię z premedytacją (albo i nie, bo w pracy zostali lub im coś wypadło) a nie radosny gimnazjalista, czy półgłuchy emeryt, którego nie dam rady eksmitować i przez następne 20 min będę szukał miejsca dla siebie.

Vinci 01.07.2010 15:20

Cytat:

Ja już chcę się stać dopingującym piknikiem. Chcę wiedzieć, że jak skończę pracę później i przyjadę na mecz po 20min, to będę miał swoje wykupione pół metra kwadratowego, gdzie po lewej i prawej będą siedzieli kumple, z którymi karnet na dany sektor kupię z premedytacją (albo i nie, bo w pracy zostali lub im coś wypadło) a nie radosny gimnazjalista, czy półgłuchy emeryt, którego nie dam rady eksmitować i przez następne 20 min będę szukał miejsca dla siebie.
Obawiam się, że możesz się rozczarować. Będzie pewnie tak jak obecnie na E. Czyli, jak się uda i samo wyjdzie w praniu :D

Wątpię, by ktoś z klubu bawił się w pilonowanie tego typu kwestii, skoro nawet nie można upilnować podstawowych aspektów budowy.

Sam widzisz co się dzieje. Asfalt już czeka na wylanie przy murawie :D:D:D

Konrad. 01.07.2010 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 924951)
Obawiam się, że możesz się rozczarować. Będzie pewnie tak jak obecnie na E. Czyli, jak się uda i samo wyjdzie w praniu :D

Wątpię, by ktoś z klubu bawił się w pilonowanie tego typu kwestii, skoro nawet nie można upilnować podstawowych aspektów budowy.

Sam widzisz co się dzieje. Asfalt już czeka na wylanie przy murawie :D:D:D

Dla mnie na sektorach wzdłuż lini bocznej, będzie tak jak na starej AB, czyli każdy ma swoje miejsce. Pamiętam jak raz byłem na A i chciałem stać na schodach - nie dało rady gdy pół sektora krzyczy, że im zasłaniasz...

Vinci 01.07.2010 16:08

Zależy, jak oni to cenowo na sektorach rozplanują. Pewnie tam, gdzie trzeba będzie zapłacić najwięcej (czyli dawne AiB), to nie trzeba się będzie o miejsca martwić. W sumie, jak na każdym stadionie...

crazykaro 01.07.2010 16:16

Tyle że do tej pory gdy kupowało się bilet na którykolwiek sektor nie można sobie było wybrać tylko dostawałeś pierwszy lepszy a poźniej się siadało gdzie popadnie. Teraz jeśli ktoś będzie chciał to sobie oglądnie rozklad siedzeń wolnych i zajętych w internecie i wybierze gdzie mu pasuje i wówczas powinien zająć miejsce które sobie kupił (miejmy nadzieje) oczywiście nie licząc sektora D

Vinci 01.07.2010 16:18

Cytat:

. Teraz jeśli ktoś będzie chciał to sobie oglądnie rozklad siedzeń wolnych i zajętych w internecie i wybierze gdzie mu pasuje i wówczas powinien zająć miejsce które sobie kupił (miejmy nadzieje)
Ale jesteś pewny, że tak będzie? czy tylko chcesz, żeby tak było?
Bo ja o, aż takim ukłonie w stronę poprawy komfortu nie słyszałem wiarygodnej/potwierdzonej informacji?

Konrad. 01.07.2010 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 924998)
Tyle że do tej pory gdy kupowało się bilet na którykolwiek sektor nie można sobie było wybrać tylko dostawałeś pierwszy lepszy a poźniej się siadało gdzie popadnie

na AiB tak nie było.

Wujek który karnet na A ma od początków telefoniki, przez 10 lat miał praktycznie tych samych sąsiadów obok, czy przed sobą...

Założe się, że bardzo podobnie będzie to wyglądać na nowy stadionie...

crazykaro 01.07.2010 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 925004)
Ale jesteś pewny, że tak będzie? czy tylko chcesz, żeby tak było?
Bo ja o, aż takim ukłonie w stronę poprawy komfortu nie słyszałem wiarygodnej/potwierdzonej informacji?

Oczywiście że to nadzieja ale innej sytuacji sobie nie wyobrażam przy takiej liczbie miejsc na trybunach poprawna dystrybucja miejsc może być tylko przez internet.

P.S. Czy na głownej stronie Wisły tylko mnie się tak wolno ładują te zdjęcia z nowej galerii?

Vinci 01.07.2010 16:32

Cytat:

Oczywiście że to nadzieja ale innej sytuacji sobie nie wyobrażam
A słup oświetleniowy w samym środku "okrąglaka" sobie kilka lat temu wyobrażałeś? :D:D:D

MarciN90 01.07.2010 18:33

crazykaro mi tez tak wolno. ja daje na miniatury, otwieram z 10 naraz i sobie ogladam a reszta sie laduje ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl