![]() |
Kto jest menadżerem tego Izraelity?
|
Marko? Ok. Ale nie w formie z Górnika. Tam mu zupełnie nic i wychodziło. Zero dryblingu, dośrodkowania w tamtym meczu..
|
ŁKS ma grubo prze***ane pod względem finansowym. Może by tak spróbować wyciągnąć do MESY rodzeństwo Papikyanów?
|
Cytat:
Ty jako pierwszy napisałeś coś o jakimś absurdzie chociaż normalnie rozmawialiśmy. Nie wiem za bardzo o co chodzi Ci z jakąś teorią wiarygodnością, nierealną sytuacją. Nie wiem co jest mgliste, czego nie rozumiesz ?? Ja dobrze wiem o co mi chodzi. czy chce zaciągu ?? (cóż to zaciąg czyżby jakaś armia zbrojna ??) jeśli ma być realnym wzmocnieniem to chce i to jak najbardziej nie ważne czy jest Polakiem, Chińczykiem, czy Muzułmaninem, jeśli jest słabszy a istnieje szansa na jego rozwój i późniejsze korzyści dla Klubu, to zatrudnić Go ale dopiero po wzmocnieniu obecnego składu. Jesli natomiast jest słaby i nie ma szans na rozwój, to nie ma dla niego miejsca w Wiśle. To są argumenty a nie to że jest "Żydem" a ten akurat argument wydaje mi się że według Ciebie jest najważniejszy. W jednym się zgadzamy "ryba psuje się od głowy" a największą odpowiedzialność za stan obecny, z całym szacunkiem za to co zrobił ponosi Pan Cupiał. |
Po pierwsze to piłkarze mają być dobrzy - nieważne czy to Polacy czy też zagraniczni.
Rynek krajowy jest dość ubogi(kwestia marnego szkolenia w Polsce) a klubów ,które mają pieniądze coraz więcej i tego powodu Polacy są z reguły drodzy i w utrzymaniu i w sprowadzeniu bo kolejka chętnych na niezłego piłkarza jest duża.Czasem trafiają się na rynku takie okazje jak Wilk ,który miał niską klauzulę wykupu albo Jovanovic ,który był stosunkowo tani w wykupie (normalnie skasowaliby za niego jakieś 1,5mln euro) i warto z nich korzystać . Warto szukać zawodników wszędzie i na rynku krajowym i na zagranicznym i nie radziłbym siać tu jakiejkolwiek demagogii. A to czy ktoś jest Żydem , Polakiem , Niemcem , Bułgarem nieistotne A ksenofobom i antysemitom radzę 3 razy walnąć z dyńki w ścianę ;) |
Moje propozycje są następujace:
1. natychmiast odstawić od 1 drużyny Lameya i Jaliensa 2. zakonczyć w grudniu wypożyczenia Nuneza i Diaza 3. poszukać chętnych na usługi Paljicia, Jirsaka i Jovanicia i Garguły. 4. ściagnąć z wypożyczeń Burlige, Nalepe i Chrapka wtedy skład na wiosne bez transferów prezentował by sie następująco: Pareiko (Kurto)-Jovanović (Burliga), Chavez (Nalepa), Czekaj, Bunoza-Małecki (Boguski), Sobolewski (Brud), Wilk (Chrapek), Melikson, Iliev (Kirm)-Genkov(Biton) 5. Obecność w klubie Burligi i Bruda uzależnić od ewentalnych transferów. |
Cytat:
Bunoza na LO? :O Genkow zamiast Bitona? :O Jak już Genkow to razem z Bitonem. |
Cytat:
edit: jeśli tak to można na lewej ustawić Burlige grał tam bodajże w Ruchu |
ja bym wolał nie patrzeć na Bunoze grającego na lewej obronie...
|
Cytat:
Cytat:
Bunoza na boku,heh, kazdy Nasz przeciwnik by opierał swoją taktykę na graniu na Bunoze wtedy. |
szprotson,
bardzo chciałbym żeby w marcu nie widniały na Wiślackiej liście płac nazwiska wymienionych kilka postów wyżej zawodników i to nawet zakładjąc że nie kupimy żadnego zawodnika w zimie, dlatego lewą obrone łatalibyśmy kim sie da Bunoza, Burliga czynawet Kirmem |
Moze warto poszukac w renomowanych AP w Afryce?
- Liberty Professionals Dansoman (Michael Essien, Asamoah Gyan, Sulley Ali Muntari,...) - ASEC Abidjan (Yaya Toure, Kolo Toure, Didier Zokora, Emmanuel Eboue,...) ... |
|
Jakub Świerczok: Wisła Kraków czy może FC Nantes?
Wisła Kraków jest poważnie zainteresowana transferem Jakuba Świerczoka z Polonii Bytom, jednak licytacja dopiero się zaczyna. za weszlo.com http://www.weszlo.com/news/8622-Jaku...moze_FC_Nantes |
Świerczok to materiał na klasowego napastnika, wystarczy popatrzeć jak gra bez kompleksów... i niech nikt nie wmawia że to wychowanek Sraxy, bo opowiada głupoty! Chłopak urodził się i wychował na śląsku i co prawda rok był w juniorach parchów, ale podejrzewam że w czterech literach ma obecnie Cracovie... właśnie z takiego powodu że nie dali mu szansy... Obyśmy się nie obudzili z tym transferem jak już będzie za późno!
|
Cytat:
|
http://iv.pl/images/45729630128494444712.png
http://www.transfermarkt.de/en/piotr...ler_29509.html 30.06.2012 http://www.transfermarkt.de/en/dudu-...ler_58446.html 30.06.2012 http://www.transfermarkt.de/en/abdou...ler_42941.html 31.12.2012 http://www.transfermarkt.de/en/rafal...er_153638.html 30.06.2013 http://www.transfermarkt.de/en/filip...ler_79190.html 30.06.2012 http://www.transfermarkt.de/en/ricar...er_106041.html 30.06.2012 http://www.transfermarkt.de/en/lukas...er_157849.html 30.06.2012 http://www.transfermarkt.de/en/chris...ler_72700.html 30.06.2012 |
Twój skład w FM ?
|
Cytat:
|
noo i na ławce R. Carlos, Eto`o, i może jeszcze Messi by się załapał? Zejdźcie na ziemię ja was prosze
|
Chcecie powrotu Burligi, ok, tylko, że Ruch ma prawo pierwokupu, więc pewnie go wykupi. Jeżeli jednak go nie wykupi to czy chcemy piłkarza, którego ligowy średniak nie chciał? Bez sensu jest wypożyczanie piłkarza z opcją pierwokupu dla klubu, który wypożycza.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
http://www.transfermarkt.de/de/bit-g...er_163990.html wiem że to totalne sf ( w sumie od tego ten temat :D ) ale facet spokojnie u nas by zastąpił Maora, a i na pewno z zyskiem byśmy go sprzedali i to sporym zyskiem... swego czasu po Pucharze Azji w kręgu zainteresowań wielu europejskich klubów w tym niemieckich...
|
Często gadamy o wysokich cenach za polskich piłkarzy, więc postanowiłem sprawdzić na TM komu się kończy kontrakt wraz z końcem sezonu. Niestety niewiele tu piłkarzy, którzy mogliby zasilić Wisłę lub chociaż być rezerwowymi u nas...
Małkowski (Sławik) - Fonfara (Kikut), Celeban (Komorowski, Kiercz), Wojtkowiak (Bieniuk, Pietrasiak), Pawelec - Szałachowski (Madej, J. Bąk*), Dąbrowski, Marciniak, Kosowski (R.Grzelak) - Grzelczak (Cieśliński, Patejuk), Teodorczyk (Zahorski, Sikora) Ciekawsze jednak jest to, że Stiliciowi, Ljuboji, czy Dudu kończą się kontrakty... *31.12.2011 |
Kiercz, Bieniuk, Pietrasiak, R. Grzelak, Cieśliński, Sikora - tych w Wiśle nie chciałbym nigdy zobaczyć.
Reszta jest ok, a niektórzy bardzo ciekawi i trafnie dobrani. |
Co do podanych wyżej 11 to raczej nie jest dział FM tylko o przypuszczalnych i ewentualnych transferach.Ludzie ogarnijcie sie jeszcze może ktoś w tym dziale zapoda jeszcze 11Wisły na rundę wiosenną następnego sezonu albo na 2 ostatnie mecze Wisły w LE??
|
Cytat:
|
Ja zapodam
Pareiko-Jovanovic,Czekaj,Adamiak,Adamika-Wilk,Adamiak,Iliev, Adamiakowa, Błaszczykowski z numerem 456,Biton |
Jak czytam plotki że rzekomo interesujemy się Świerczokiem i chcemy dać za niego 2 mln PLN to mnie skręca ze śmiechu. Odkąd jest Basałaj i Stan nie kupiliśmy żadnego Polaka do pierwszej kadry, a tu mielibyśmy kupować od razu za 2 mln PLN? Pomijam czy jest wart tej ceny czy nie. Pomijam też czy ja chciałbym Polaków w kadrze czy nie. Ale przecież prędzej kupimy pół kadry Izraela niż jakiegoś Polaka do pierwszego składu:)
Skąd dziennikarze wymyślają takie bezczelne bździny? Przecież my gardzimy polskimi piłkarzami. A na rynku na pewno jest sporo piłkarzy zagranicznych z kartą na ręku w wieku Lameya za darmo. Albo jacyś wybijający się jak Biton na rok bez szans wykupu. Żal czytać takie ewidentne bzdury że niby chcemy Świerczoka. Wisła i polski piłkarz! No większej bzdury dawno nie czytałem... http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...910,1,727.html |
Ogryzek - 100% zgody z Tobą, za żadne skarby nie uwierzę, że za polskiego napastnika z I-ligi Wisła mogłaby wyłożyć 2 mln złotych. To są jedynie fakty prasowe. Jest to ok. 450 tyś euro i za te pieniążki można nabyć naprawdę sprawdzonego gracza np. na Bałkanach lub wypożyczyć kogoś na poziomie Bitona nie na jeden, a na 2-3 sezony (słyszałam że za jego wypożyczenie zapłacimy 120 tys. euro)l. Taki transfer Świerczoka to niegospodarność
|
za 450 tyś € bramkostrzelnego pomocnika czy snajpera nie kupi sie na Bałkanach.3-4 razy tyle trzeba zapłacic.Za 450 tyś € to co najwyżej solidnego obrońce.
Chciałbym aby podobnie jak Legia która odnosi teraz sukcesy zainwestowano w młodych Polaków (Żyro,Wolski,Borysiuk,Rybus,Jędrzejczyk ) którzy dla Białej Gwiazdy zostawią zdrowie na boisku.Na sprowadzenie tak klasowych obcokrajowców jakich ma np Apoel większych szans nie mamy raczej |
Już koleżanka z Wronek kupiła bałkańskiego "szczelca", który jak na razie gole chyba tylko w domu strzela.
|
tylko z brzegu przykłady: Rudnev (z Węgier co prawda) do Lecha za 400 tys euro, Genkov do nas za ok. 450 tyś - czyli da się.
Ten Ubiparib kosztował 250 tys. czyli dwa razy mniej. |
Nie popadajmy w skrajności. ja słyszałem że Rudniev kosztował 650 tysięcy euro, a Ubiparip 500 tysięcy.
Genkov też ponad 500 tysięcy kosztował jak pamiętam. |
Czy ktoś oglądał Świerczoka, by powiedzieć że 2 mln zł za niego to za dużo?
Zgadzam się, że kwota 2 mln to wymysł prasy. Ale z drugiej strony: Wisła na pewno obserwowała zawodnika, a menedżer twierdzi że klub wysłał oficjalną ofertę. Więc temat z pewnością jest. Pamiętajcie, że przy obecnym, słabym kursie złotówki 2 mln to niecałe 450 tys., a przecież przy pogrążających się Węgrach nasza waluta pewnie zostanie bardziej osłabiona. Więc w okienku zimowym bardziej może się opłacać szukać piłkarzy na naszym rynku. Niestety, takiej Polonii opłaca się bardziej transfer zagraniczny. Dla takiego Hoffenheim 500-600 tys. € za utalentowanego piłkarza to nie jest dużo. Pytanie tylko, czy kluby z Niemiec oglądają naszą drugą ligę? Moim zdaniem to też plotka wymyślona przez dziennikarzy. |
Cytat:
Przyklad Ruska z Wronek jest tu marginalnych bo teraz wychodzi na to, ze albo Wegrzy go nie docenili albo po prostu on sie w Amice zwyczajnie rozwinal. Co do wypozyczenia zawodnika typu Biton to ja mam nadzieje, ze skonczymy z takimi wypozyczeniami z paru wzgledow: 1. jak gosc sie sprawdzi to pozniej jest problem z wykupieniem bo kwota ustalona wczesniej nagle okazala sie za duza 2. wypozyczony zawodnik promuje sie u nas a klub nic na tym nie zarobi jesli sam wczesniej go nie kupi 3. opieranie skladu na wypozyczeniach to polityka bardzo krotkoterminowa, ktora najwyrazniej ludzi "z gory" zadowala:-/ 4. ciagle wypozyczanie nie sprzyja stabilnosci w zespole bo co okienko ktos przychodzi, ktos odchodzi. Ciezko budowac zespol w oparciu o zawodnika, ktory za pare miesiecy odfrunie z klubu. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Przecież to polski piłkarz. A polski piłkarz to przepłacone, leniwe, surowe technicznie polskie drewno. To jest aksjomat na tym forum:) flamengista, takie pytania zadajesz że aż mnie rzomieszyłeś. Polski piłkarz wart 2 mnl PLN.... niezłą masz wyobraźnie. To przecież byt niemożliwy. Takie coś nie istnieje, jak jednorożce:D |
Obejrzałem sobie mecz Chorzowskiego Ruchu z Cracovią i powiem kolegom dwie rzeczy:
1) Burliga - na prawej obronie wcale nie jest gorszy od Lameya czy Jovanovicia (z meczu z Górnikiem), a przecież to nasz wychowanek !!! Uważam, że powinniśmy zarząać jego powrotu zimą. Chłopak ma sznase, aby grać coraz lepiej i widać, że wypożyczenie mu naprawdę służy. wszystko co działo się pod bramką parchów to ataki z prawej strony gdzie rządziła para Wiślaków Burliga-Zieńczuk; 2) nigdy nie sądziłem, że coś takiego napiszę, ale dośrodkowania Zieńczuka - tutaj WIślackie chłiopaki nie dorastają mu do pięt. NIgdy nie byłem fanem Zienia - nawet w jego fartownym sezonie (16 goli). Natomiast od czasu jego odejścia żaden skrzydłowy nie ma takiego dośrodkowania jak on. Zieniu w meczu z parchami dośrodkowywał bodajże kilkanaście razy i nie były to bynajmniej centry w stylu Kirma. Świat się wali jeżeli ja zaczynam tęsknić za Zieńczukiem !!!!!!!! |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:37. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl