Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

1986 28.09.2009 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Michal_b3 (Post 798140)
Jak kanar sprawdza KKM to mu się wyświetla tylko do kiedy jest ważna, czy też inne dane jak imię i nazwisko?


TYLKO do kiedy jest ważnośc biletu

StelmiOriginal 28.09.2009 17:01

A wyswietla mu na jaką linię jest ważne?

Czy tylko to co na pomaranczowym kasowniku?

Tom'ash 28.09.2009 17:24

Kupiłem przedmiot na allegro, pieniądze wpłaciłem 2 tyg temu(14 IX). Do teraz przedmiot nie dotarł, koleś cały czas pisze, że już go wyśle. Chce do typa zadzwonić i trochę go postraszyć, zastanawiam się jakich argumentów mogę w tej rozmowie użyć? Żeby było śmieszniej koleś ma ponad 5000 pozytywnych komentarzy, ale z ostatnich 2 tyg same negatywy...

mcovalski 28.09.2009 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 798132)
Ibutti - DZIĘKI! Myślę, że będę musiała się do niegoudać i pogadać ...

Mam teraz pytanie dot. laptopa, bo coś szwankuje ... ekran. Tzn miga, jakby takie paski przez niego lecą, zacina się obraz w kawałkach lub robi się poprostu biały ...
Ale dzieje się tak tylko jak odchylę ekran do tyłu. Jak mam pod kątem prostym to jest wszystko ok ...

WTF ?! Jak dam do serwisu to coś naprawią ? Czy to niestety już oznaka umierania ... ? (najmłodszy lap nie jest). Bo domyślam się, że to usterka mechaniczna a nie systemowa.

Przypuszczam, że to problem z taśmą łączącą monitor z "podstawą". Daj do serwisu i sprawdzą dokładnie. W nowych laptopach zdarzy się, także więc niekoniecznie świadczy to o jego dogorywaniu.

Piotrek 28.09.2009 17:42

gdzie w okolicch galeri krakowskiej najlepiej zrobic zdjecie do dokumentow? zeby bylo szybko tanio i przyjemnie

Nitrox 28.09.2009 18:05

Znacie może adres strony www, gdzie jest podane jaka piosenka leciala o danej godzinie i w jakim radiu ??!!

Wiem, że taka stronka istnieje, tylko teraz nie moge jej znaleźć. ;/

barthok 28.09.2009 18:13

Kod:

Resovia Rzeszów 3-1 Stal Rzeszów (1000).
Derby Rzeszowa, już drugie w tym sezonie, wzbudzały zainteresowanie już kilka dni przed meczem.
Klub gospodarzy chciał, by na stadionie była obecna policja, a goście domagali się większej liczby
biletów. Na samym spotkaniu gospodarze wystawili liczny młyn, w którym wspierał ich ŁKS (60) i Stalówka (15)
oraz gościnnie Wisła Kraków (10). "Sovia" przygotowała sektorówkę, którą chciała zaprezentować
na jednym z bloków, ale uniemożliwiła to policja. Ostatecznie płótno z hasłem "Jedno w życiu mam marzenie,
by wytępić to garbate plemię" wywieszono na bloku po meczu. Na stadionie wywieszono zaś transparent "4-0
to potwierdza, Rzeszów to biało-czerwona twierdza: 22.04.09 Tesco ,12.06.09 Podwisłocze, 25.07.09 W.Pola,
20.08.09 Hetmańska". W drugiej połowie gospodarze wywiesili transparent będący odpowiedzią na oprawę Stali -
"Czwóreczka bez wstydu" oraz zdobyte "fanty" rywali zza miedzy. Następnie Resovia zaprezentowała flagowisko i
spore ilości pirotechniki.P

Może ktoś coś napisać z jakiej okazji ta wizyta?

impreza 28.09.2009 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Nitrox (Post 798173)
Znacie może adres strony www, gdzie jest podane jaka piosenka leciala o danej godzinie i w jakim radiu ??!!

Wiem, że taka stronka istnieje, tylko teraz nie moge jej znaleźć. ;/

http://www.odsluchane.eu/news.php

dj_ibutti 28.09.2009 19:32

Ile utrzymuje się opuchlizna po stłuczeniu? Zakładając stosowanie Altacetów, Ketonali itp.?

"Stłukłem" sobie dłoń/śródręcze/nadgarstek wczoraj kolo 12. I pomimo w/w środków przeciwdziałania opuchlizna nie schodzi, ręka boli itp.

Zastanawiam się czy nie jest to coś poważniejszego, typu pęknięcie/złamanie. Jakie wtedy byłyby objawy?

Na wizytę u lekarza póki co nie mam czasu ;)

dj_ibutti 28.09.2009 19:46

Dzięki wielkie za pomoc.

Dokładnie tę powierzchnię o której piszesz. Altacet w żelu jest ok?

Ile może się utrzymać ta opuchlizna? Albo inaczej, po jakim czasie jej utrzymywania zacząć się martwić ? :)

Kamson 28.09.2009 19:52

Nagrywałem plik (gre na xboxa360, w formacie .dvd) na płyte DVD+R Double Layer i...
http://img82.imageshack.us/img82/176/aaaks.jpg
O co tu chodzi?

Genio 28.09.2009 20:30

czasami na youtube mozna spotkac material filmowy o bardzo dobrej jakosci, wrecz zdjeciowej
ktos wie jak kompresowac aby uzyskiwac taką jakosc?

mi udaje sie jedynie tyle uzyskac, co zaczyna przyprawiac mnie o frustracje
http://www.youtube.com/watch?v=RiXzTkb_V0U [przed uploadem material mial lepszą jakosc]
bitrate 4mb, rozdzielczosc 768x480, format mp4, audio 44hz 96kbp, kompresja programem Vegas Movie Studio 9, wgrane najnowsze K-Lite ale i tak nie moge kompresowac kodekiem H.264 wiec kompresuje na mp4 [co wedlug YT jest najlepszym formatem]
8min filmu wazylo przed wrzuceniem 230mb, o co tu chodzi?

WislakWiDoK 28.09.2009 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 798234)
Nagrywałem plik (gre na xboxa360, w formacie .dvd) na płyte DVD+R Double Layer i...
O co tu chodzi?

Używaj CLONECD, nie bedzie problemów.

dj_ibutti 28.09.2009 23:13

Wie ktoś na kiedy jest przewidziana premiera DVD "Bękartów Wojny"? :>

globoos 29.09.2009 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 798355)
Wie ktoś na kiedy jest przewidziana premiera DVD "Bękartów Wojny"? :>

a co, kinóweczka fuj? pewnie za jakiś miesiąc się pojawi ten film w lepszej jakości :)

dj_ibutti 29.09.2009 00:53

A wyobraź sobie, że chcę nabyć...

tranceaddict 29.09.2009 01:17

Butti premiera w Stanach jest planowana z tego co wiem na Swieta wiec w Polsce ten sam sie czas moze ukaze a moze ciut pozniej.

TSW Fanatyk 29.09.2009 08:45

W który dzień i o której godzinie jest się najlepiej zapisać na egzamin na prawko?Są jakieś dni szczególnie "luźne"?

Bieluu 29.09.2009 08:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 798145)
A wyswietla mu na jaką linię jest ważne?

Czy tylko to co na pomaranczowym kasowniku?

Wyświetla mu się czy jest ważny w tym autobusie/tramwaju

mcovalski 29.09.2009 08:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mcovalski (Post 798122)
Darmowy program do fakturowania potrzebuję. Możecie coś polecić ?


podbijam bo nie widzę odpowiedzi

Kaan 29.09.2009 09:28

Gdzie w Nowej Hucie sciągne sim-locka z telefonu? Potrzebuje pilnie dzisiaj stąd giełda nie wchodzi w grę ani inna częśc Krakowa.

Zola 29.09.2009 10:34

Jak mozna spr w Erze (abonament) ile sie minut juz wykorzystalo?

Kobieta_Wislak 29.09.2009 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zola (Post 798422)
Jak mozna spr w Erze (abonament) ile sie minut juz wykorzystalo?

dzwonisz na darmowy numer: 602963000 (powinieneś mieć w standardzie ustawione to jako numer: Saldo Konta)

<wislak88> 29.09.2009 11:18

Dzwonisz pod 602963 tylko za to sie płaci chyba 29 groszy

felipe 29.09.2009 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 798408)
Gdzie w Nowej Hucie sciągne sim-locka z telefonu? Potrzebuje pilnie dzisiaj stąd giełda nie wchodzi w grę ani inna częśc Krakowa.

Można na pewno w M1 (punkt po stronie Praktikera), w Carrefourze chyba także.

someone_TSW 29.09.2009 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez someone_TSW (Post 798118)
Pytanie do komputerowców. Kupiłem niedawno laptopa Acer emachines e725. System Vista home basic, więc obawialem sie problemow. I pojawił sie pierwszy... Pomimo odinstalowania programow, gier i innych paści miejsce na dysku dalej jest zajete. z 250 GB zostalo 160 a nie ma praktycznie nic zainstalowanego.
Czy może to być wina awarii dysku, czy to jednak cos z vista ? Co z tym zrobić, ew. podlega to gwarancji ?

Na nową stronę...

pirat.z.karaibow 29.09.2009 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez someone_TSW (Post 798449)
Na nową stronę...

Format. Najlepszy na wszelkie dolegliwości.

T-driver 29.09.2009 13:04

someone_TSW, na dzień dobry opróżnij kosz, a jak nie pomoże to po prostu sprawdz po kolei katalogi, który zajmuje najwięcej.

ja_ka_ 29.09.2009 14:14

Jakie linie (tramwaj, autobus) jeżdżą między Łagiewnikami a Czyżynami?

piracie jakiś ty k**** dowcipny

pirat.z.karaibow 29.09.2009 14:18

www.mpk.krakow.pl

Nie dowcipny co życiowy. Nieumiejętność samodzielnego działania nie jest dobrą oznaką :lol: W wieku 28 lat...

L U Z N Y 29.09.2009 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ja_ka_ (Post 798474)
Jakie linie (tramwaj, autobus) jeżdżą między Łagiewnikami a Czyżynami?

10 przez mateczny i 22 przez grunwaldzki

MatMario 29.09.2009 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez someone_TSW (Post 798449)
Na nową stronę...

Masz tam nortona i on sobie zachowuje te pliki jako kopie zapasowa. Znajdz sobie o nortonei i oproznianiu kosza.

FajQ 29.09.2009 15:08

Pytanie dotyczące siatkówki a raczej serwowania w siatkówce.
Spotkałem się z opiniami, że jeżeli uderzysz piłkę w wentyl to dostanie bardzo specyficznej rotacji prawda to czy jest to raczej bajka ? Tak z ciekawości pytam:P

AOT 29.09.2009 15:15

co grozi za jazde bez ważnego OC ?

brzydki.brzydal 29.09.2009 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AOT (Post 798506)
co grozi za jazde bez ważnego OC ?

Jak złapią:
Holowanie na parking policyjny - jakieś 300zł
Każdy dzień na parkingu - nie wiem ile
Mandat - jakieś 200zł
Opłata za ubezpieczenie/fundusz gwarancyjny - ok 3000zł (zależy podobno od okresu, kiedy się nie ma ubezpieczenia)
W ramach bonusu możliwe, ze jakaś sprawa w sądzie.

węgorz2 29.09.2009 15:23

Co grozi za brak OC?
Za brak polisy OC grozi kara, którą nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
W wypadku aut osobowych wynosi ona 1910 zł, gdy przerwa w ubezpieczeniu trwa ponad 14 dni. Gdy zmieścimy się w przedziale od 3 do 14 dni, zapłacimy połowę tej stawki, a więc 960 zł, zaś brak OC do 3 dni kosztuje 380 zł. To jednak nie koniec wydatków. - Jeżeli policjant stwierdzi brak OC, to musi wyeliminować pojazd z ruchu drogowego - informuje komisarz Marcin Szyndler, rzecznik prasowy KS Policji. - Kierowca ponosi koszty holowania oraz przechowywania auta na parkingu do chwili uregulowania wszystkich należności.

Koszty holowania oscylują w granicach 200-300 zł, zaś parking kosztuje do kilkudziesięciu złotych dziennie. - Lepsze auta nie stoją zwykle więcej niż 2, 3 dni, ale stare Maluchy zostają zazwyczaj na zawsze - mówi Adam Kruszyna, właściciel pomocy drogowej Adim z Biskupic koło Wieliczki, który współpracuje z policją i holuje pojazdy bez OC. W razie wypadku lub kolizji z autem bez OC trzeba koniecznie wezwać policję, która sporządzi dokumentację zdarzenia i wypełni wniosek do UFG o ukaranie kierowcy bez ubezpieczenia. Potem można wystąpić o odszkodowanie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez AOT (Post 798506)
co grozi za jazde bez ważnego OC ?

za portalem DZIENNIK.PL

T-driver 29.09.2009 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AOT (Post 798506)
co grozi za jazde bez ważnego OC ?

Mandat w wysokości paru stówek (widzimi się policjanta, są jakieś widełki), odholowanie na parking policyjny (kolejna stówka lub więcej - w zależności kiedy odbierzesz auto), a potem kara dla Funduszu Gwarancyjnego - w okolicach 2001 roku było to 3000 PLN (z możliwością rozłożenia na raty), teraz nie wiem.
Nie warto.

ja_ka_ 29.09.2009 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AOT (Post 798506)
co grozi za jazde bez ważnego OC ?

Do wyczerpujących odpowiedzi poprzedników dodam, że w przypadku chociażby stłuczki i tak duże koszty wzrastają konkretnie. Nie polecam.

Piotrek1991 29.09.2009 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez someone_TSW (Post 798449)
Na nową stronę...

Zainstaluj sobie program typu TuneUp, wykonaj "oczyszczanie" i gotowe ;)
Ewentualne zamienniki to CCleaner, reszty nie pamiętam.

Sensej 29.09.2009 17:36

Gdzie obejrze LM w Krakowie (procz sportpubu bo tam tylko Barcelona bedzie chyba tak wynika ze strony, a ten mecz mnie nie intersuje)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:37.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl