Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Viper 01.08.2016 16:25

^^ Ale jakich kruczków, procent z następnego transferu to dość normalna opcja przy zakupie piłkarzy, zwłaszcza młodych. Pytanie czy faktycznie taka została zawarta bo wiadomo o tym, tylko z plotek. Jeśli tak, to część kasy się nam po prostu należy i każdy sąd to przyzna. Wątpię też by Borussia robiła to jakieś problemy. Pytanie czy taka klauzula została dodana czy nie.

Blaszczu16 01.08.2016 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1445287)
^^ Ale jakich kruczków, procent z następnego transferu to dość normalna opcja przy zakupie piłkarzy, zwłaszcza młodych. Pytanie czy faktycznie taka została zawarta bo wiadomo o tym, tylko z plotek. Jeśli tak, to część kasy się nam po prostu należy i każdy sąd to przyzna. Wątpię też by Borussia robiła to jakieś problemy. Pytanie czy taka klauzula została dodana czy nie.

Nie była, a jeśli była, to Wisła by się na pewno upomniała. Jeśli by coś takiego było, to wiadomo, że taka kasa nam się należy, ale tu już niektórzy w paranoję popadają. Co okienko lub dwa ten temat wraca, tylko w przypadku różnych zawodników, co u nas grali lata temu (Marcelo, Kuba, Uche i pewnie jeszcze kilku by się znalazło).

Viper 01.08.2016 16:32

^^ Tylko oficjalne info o transferze pojawiło się kilka godzin temu. Jak było naprawdę dowiemy się w ciągu kilku dni. Jeśli nowi włodarze zrobią konferencję prasową na pewno pytanie padnie.

xanti1906 01.08.2016 18:17

Przecież nie tak dawno Rozwój Katowice domagał się chyba 1,5% za transfer Arka Milika i nikt nie był oburzony, że szukają kruczków w umowie, a my prawdopodobnie mamy 15-20% i głosy, żebyśmy nie robili z siebie zdesperowanych?

Blaszczu16 01.08.2016 19:48

Jak nie zrozumiales tego co wczesniej napisalem to nie zamierzam Ci dalej tego tlumaczyc. Jak cos dostaniemy za Kube to bedzie super, ale takiej nie przypominam sobie takiego zapisu w umowie. A Rozwoj dostal kase za Milika bo to jego pierwszy klub.

Viper 01.08.2016 20:24

^^ Ale widziałeś w ogóle umowę? O procencie z następnego transferu mówiło się od początku w mediach.

funkykoval 02.08.2016 08:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1445339)
^^ Ale widziałeś w ogóle umowę? O procencie z następnego transferu mówiło się od początku w mediach.

Jak nie widział - widział spójrz na jego nick :rotfl:

JrQ- 02.08.2016 11:11

Procent był na pewno, sam Mielcarski to potwierdzał, który to negocjował - jedyna wątpliwość, czy nie wygasł

JacobCFC 02.08.2016 13:44

A czy ten zapis nie jest aktywny tylko w moencie transferu do innej ligi? Kiedys taka informacja byla chyba podawana w mediach.

Viper 02.08.2016 13:46

^^ To dotyczy opłaty za wyszkolenie zawodnika, a nie klauzuli procenta z następnego transferu.

brylant17 04.08.2016 13:23

Cytat:

Pawłowski w „Wyborczej” mówi tak: – Udało nam się doprowadzić zespół do używalności. Zabrakło cierpliwości wobec mnie. Byłem w stanie dobrze poprowadzić zespół. Spóźniliśmy się około tygodnia z formą. Z Górnikiem Łęczna straciliśmy kuriozalną bramkę, gdy nie za wysoki Danielewicz strzelił gola głową, choć obok niego było dwóch wysokich obrońców. Z Podbeskidziem prowadziliśmy, ale po rzucie karnym rywale wyrównali i zespół stracił pewność siebie.
:lol: :lol: Gościu ku...a nie kompromituj się

bódyń 05.08.2016 08:44

Romell Quioto zdobyl bramke na IO
http://eurosport.onet.pl/rio-2016/pi...zyskach/wntt47

Pulpet 07.08.2016 09:26

W galerii Bonarka widziałem na zakupach Sarkiego. Oczywiście nie chodzi mi o sensację, że widziałem Sarkiego :) tylko taka w sumie ciekawostka, chłop bez kontraktu już ponad miesiąc i siedzi tutaj zamiast podbijać świat?
Chyba kiepskiego menago ma.

fialo 07.08.2016 11:03

TO wybierz się do Forum, albo do Frantica wieczorem, to zobaczysz czym się zajmuje.

Ten idiota raczej już porzucił karierę piłkarza, teraz chyba tylko pozostaną problemy z providentem :D

Patryko 07.08.2016 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pulpet (Post 1446398)
W galerii Bonarka widziałem na zakupach Sarkiego. Oczywiście nie chodzi mi o sensację, że widziałem Sarkiego :) tylko taka w sumie ciekawostka, chłop bez kontraktu już ponad miesiąc i siedzi tutaj zamiast podbijać świat?
Chyba kiepskiego menago ma.

Kto poważny zatrudni gościa, który leczy kolano już ponad rok i zaraz mu stuknie 29 lat?

_ukoL 07.08.2016 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1446425)
Kto poważny zatrudni gościa, który leczy kolano już ponad rok i zaraz mu stuknie 29 lat?

Są szanse, że ktoś z LOTTO Ekstraklasy.

Patryko 07.08.2016 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _ukoL (Post 1446426)
Są szanse, że ktoś z LOTTO Ekstraklasy.

Myślę, że jednak akurat u nas ma wyrobioną "markę" i raczej nikt się nie nabierze :D

Lysy 07.08.2016 14:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1446425)
Kto poważny zatrudni gościa, który leczy kolano już ponad rok i zaraz mu stuknie 29 lat?

Masz na myśli Mączyńskiego?

brylant17 07.08.2016 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1446447)
Masz na myśli Mączyńskiego?


http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142...Md4HaLDPS8.jpg

Sarkiego

Kac 07.08.2016 22:09

Sark to dobry amancina, miałem trochę wolnego i w lipcu zdarzyło mi się być w jednym tygodniu na mieście środa, czwartek, piątek, sobota i za każdym razem spotkałem Sarkiego albo w Coco albo we Franie z bandą jakiś murzynów którym stawia :)

Pero 08.08.2016 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pulpet (Post 1446398)
W galerii Bonarka widziałem na zakupach Sarkiego. Oczywiście nie chodzi mi o sensację, że widziałem Sarkiego :) tylko taka w sumie ciekawostka, chłop bez kontraktu już ponad miesiąc i siedzi tutaj zamiast podbijać świat?
Chyba kiepskiego menago ma.

Sarki już kilka tygodni temu znalazł nowy klub. W zasadzie negocjacje z nim trwały za plecami Wisły od momentu jak tylko pojawił się w Krakowie. Prawdopodobnie czekali tylko aż będzie wolny. Ten nowy klub to Coco Music Club :rotfl:

Krav 08.08.2016 09:10

Może coś w tym jest, zmieni pozycje na "bramkarza" i kontrakt zapewniony :lol:

Sardyn 08.08.2016 10:09

Raczej zostanie szklankowym

KrajanTSW 08.08.2016 10:16

Sarkiego widziałem z półtora miesiąca temu na miasteczku (!) z grupą swoich czarnych braci.

brylant17 08.08.2016 12:36

Wiadomo jaki hajs u nas zarabiał ? zarobił trochę grosza a teraz siedzi i zbija bąki a później przygarnie go taka Nieciecza

mitmichael 08.08.2016 15:20

Marek Penksa został zarejestrowany w słowackim związku jako zawodnik OŠK Sása (7. liga).

Viper 08.08.2016 17:25

http://www.wislaportal.pl/31304,Emma...na_Cyprze.html

Sarki w lidze Cypryjskiej....

Patryko 08.08.2016 19:12

Czy on nie ma przypadkiem tego samego managera co MJ7? :D :D :D
Transferowanie tego typu zawodników to jest po prostu majstersztyk.

Herbi1303 11.08.2016 21:57

w Niemczech już nawet piosenki śpiewają o Kubie. https://www.youtube.com/watch?v=tEazFHACFmA
już nie mogę się doczekać meczu między BVB a WFL :)

wolfu 13.08.2016 14:49

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...91&oe=58113988

oni jeszcze nie wiedzą

Pero 13.08.2016 17:49

^^ Music Club Coco nie ujawnił jeszcze kwoty transferowej otrzymanej za Sarkiego. Wiadomo natomiast, że w uznaniu za zasługi zawsze czeka na niego krzesło i drink przy barze.
Wiadomo również, że należne 10% za wyszkolenie otrzyma klub w którym zdobywał niezbędne doświadczenie - Music Club Frantic.

mitmichael 13.08.2016 22:53

Definitywny koniec duetu, który wstrząsnął Ekstraklasą
http://weszlo.com/2016/08/13/definit...l-ekstraklasa/

crazykaro 16.08.2016 12:51

Z dedykacją dla tych co narzekali na Stępińskiego i nie widzieielii jego potencjału 2 lata temu czy kiedy to już tam było:

http://www.gazetakrakowska.pl/aktual...ciej,10520363/

FraMat 16.08.2016 14:57

No cóż... Kita też może się mylić.
Nadal nie widzę w Stępińskim więcej potencjału niż w Boninie.
Ale kto bogatemu zabroni?

Ogryzek 16.08.2016 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1448834)
No cóż... Kita też może się mylić.
Nadal nie widzę w Stępińskim więcej potencjału niż w Boninie.
Ale kto bogatemu zabroni?

Tu raczej chodzi o inny aspekt - o pieniądze które mogła zarobić Wisła a zarobi Ruch. A to czy Stępiński jest dobrym piłkarzem na ligę francuską jest bez znaczenia.

szprotson 16.08.2016 18:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1448840)
Tu raczej chodzi o inny aspekt - o pieniądze które mogła zarobić Wisła a zarobi Ruch. A to czy Stępiński jest dobrym piłkarzem na ligę francuską jest bez znaczenia.

ale jakie pieniadze?
Wisła mogła na Stępińskim zarobić równe zero złotych ponieważ do Wisły był wypożyczony. Owszem, mogła go potem kupić i dalej byl wart zero złotych bo był nikim. Dopiero potem w innej, słabszej drużynie, przy innym trenerze który stawiał na niego bo nie miał tak naprawde alternatywy, chłopak się rozegrał. Czy w Wiśle było by to samo?
A czy Matusiak który nagle zaczął strzelać dla Bełchatowa, po powrocie z Włoch bił dla Wisły aż miło?
Czy Piech który ładował dla Ruchu i ładuje dla jakiegoś Cypru, ładował w Legii ?
Czy Wolski rozdaje karty na boisku w Gdańsku?
Czy Maor Melikson stał sie tym mega kozakiem na którego go kreowano?
Czy Semir Stilic lewą nogą wiąże krawaty na Cyprze?
Czy Masłowski który był liderem Zawiszy sprawdził się w Legii?
Czy gdyby Łukasz Garguła nie zerwał więzadłem mając podpisany kontrakt z Wisła miał szanse pójść za granicę i Wisła mogła na nim zarobic?
i tak można bez końca.
Jest zbyt wiele zmiennych by można stwierdzić ze piłkarz który w klubie A gra super w klubie tez bedzie grał super?

Najlepszy przykład.
Ten Brlek niby był dobry gdzieś tam....
to czemu u nas nie jest?

A jak Stępiński by przyszedł do Wisły i zerwał więzadła to by było dopiero....

Ogryzek 16.08.2016 19:03

Stepiński w Wiśle grał na wszystkich pozycjach a jako napastnik niewiele. W jego wypadku trzeba brać pod uwagę młody wiek. Potrzebował czasu. Widać więcej niż jeden sezon. Ale potem wystrzelił, kiedy Fornalik ustawiał go jako napastnika.

To że go uważasz za zero to żaden argument. Natomiast to że Nawałka go widział w kadrze a sam Stępiński był jednym z lepszych napastników ligi to fakty. I to że w Nantes też są "ślepi" to fakt. Chcą za niego dać konkretna kasę. Możesz zakłamywać fakty, ale ja zawsze żałowałem że nie wykupiliśmy go z Niemiec. Myślę ze z nim w składzie doczołgalibyśmy się do pierwszej 8 w zeszłym sezonie.

czaro 16.08.2016 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1448834)
No cóż... Kita też może się mylić.
Nadal nie widzę w Stępińskim więcej potencjału niż w Boninie.
Ale kto bogatemu zabroni?

Ja też nie. Uważam, że strzelił parę bramek, bo ktoś musiał je strzelić. Oczywiście, gdyby miał dwie lewe nogi i potykał się o własny cień, to pewnie nic by z tego nie było, no ale zakładamy, że mówimy o jakimś przeciętnym ekstraklasowym poziomie.

Herbi1303 16.08.2016 22:25

nie zapomnijmy, że grał u Franka Smudy, których młodych grajków ma generalnie w tyłku

Patryko 16.08.2016 22:34

Dajcie spokój, Wisła i Stępiński nie byli sobie pisani od samego początku. U nas grał na skrzydle, gdzie z jego dryblingiem a raczej jego brakiem kopał się po czole. W ataku grał wiadomo kto, bez względu na formę, bo "legenda".

Też nie uważam go za jakiegoś super grajka, pewnie przepadnie w tym Nantes bo po prostu nie ma techniki na lepsze ligi. W Ruchu wybił się, bo dostał szansę na więcej niż jedno spotkanie na swojej nominalnej pozycji - coś, czego w Wiśle by nie uświadczył.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl