![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Sytuacje, gdy taki młodziak dostaje szanse dwie trzy minuty w ramach zmian taktycznych to nic. |
Cytat:
Mógłbyś mi zaktualizować informacje i wyliczyć jacy się wychowankowie wybili z tej Legii w ostanim czasie? w formie ciekawostki ... [...]W czerwcu we francuskim klubie na testach przebywało trzech młodych Polaków - 16-letni Bartłomiej Kukułowicz z Akademii Legii, oraz dwóch 17-latków z Akademii Piłkarskiej 21 - Michał Feliks i Olaf Niepokój[...] |
Cytat:
Paweł Stolarski - 7 pełnych meczów (11 z ławki), łącznie: 1161 min dla porównania u nas podobni wiekowo: Jakub Bartosz - 4 pełne (2 z ławki), Ł: 453 min Krystian Kujawa - 0 (1), Ł: 104 min Szymon Witek - 0 (1), Ł: 8 min Alan Uryga - 17 (3), Ł: 1906 min (symboliczna liczba w sumie mu wyszła :D) tych którzy odeszli już nie wypisywałem. źródło: 90minut.pl |
Cytat:
|
Dokładnie, pod czyimi skrzydłami się mają rozwijać (pisze o SA nie o akademii), kto jest trenerem rezerw na dzień dzisiejszy?
|
Cytat:
|
Cytat:
Marcelo i Kuba. Jakby miał inną mentalność, to pewnie byłby i Małecki. A Legia już nieraz liczyła w myślach miliony za Żyrę, Koseckiego i Dudę. Oczywiście bilans mają od nas lepszy, nie przeczę, ale nie jest to tak kosmiczna dysproporcja jak się wydaje. Ktoś wklejał fajny raport na ten temat ostatnio, bardziej bym zauważył że to Jagiellonia potrafi robić sporą kasę na transferach i funkcjonować na znośnym poziomie. My sporo kasy z transferów przetraciliśmy pechowo. Np. za Wilka. |
Cytat:
Cywka ma faktycznie podobne statystyki. Ale ma 28 lat. Wrócę do genezy pisania o Stolarskim. Prezentowanie go jako przykładu na to, że nie warto odchodzić z Wisły jest raczej słabe, skoro rozgrywa ponad 1000 min w sezonie w klubie, który nie ma wąskiej ławki i gra do ostatniej kolejki o europejskie puchary. My wpuściliśmy młodych jak graliśmy o czapke gruszek. |
Cytat:
Kuba 2006/07 Chrapek 2013/14 Faktycznie "ostatnio" :) |
Cytat:
|
Cytat:
Tutaj na serio nie ma co porównywać, ze Zdzisiem Kapką nigdy takich efektów mieć nie będziemy. Tu potrzebny jest ktoś taki jak Żewłakow, eks piłkarz z kontaktami na zachodzie. Jedyna szansa dla nas, to że Kuba po zakończeniu kariery zechce przyjąć u nas podobne stanowisko. |
Tylko Wisla praktycznie nikogo nie kupuje a szczegolnie od czasow holendrow wiec kogo tu promowac i sprzedawac.
|
Cytat:
|
^^ gdzie Rzym a gdzie Krym? porównaj sobie kariery tych dwóch ludzi. :|
|
Wszyscy dobrze wiedzą, że głównym problemem jest jeden człowiek, który załatwia kosztem dobra klubu swoje prywatne interesy. Dopóki się go nie pozbędziemy, to nie ma właściwie o czym nawet marzyć a co dopiero realnie zakładać.
Legia miażdży nas marketingowo, do ich PR mamy lata świetlne. Nawet, jeśli wymienieni przez was kopacze nie odstają wyraźnie od naszych "gwiazd", to niestety my nie potrafimy sprzedawać tego co mamy. |
^^ W sumie Borysiuk to świetny przykład, sprzedany z Legii na zachód, pograł jeden sezon w 2. Budeslidze, po czym grzanie ławy, wraca do Polski, w Lechii nic wielkiego nie gra, wraca do Legii i po pół roku jedzie do Anglii za prawie 2 mln euro.
|
Cytat:
https://www.youtube.com/watch?v=OmJYfL5u0W4 |
^^ W sumie coś mi mignęło w umyśle, że to może być nawiązanie do tego cyrku, ale w internetach różne rzeczy ludzie piszą całkiem na serio. ;)
|
Można zamawiac już autobiografie Radka:
http://www.empik.com/radoslaw-kaluzn...iazka-p?rank=5 ktoś się skusi? |
Cytat:
a co do transferów (pominę transfre Bielika bo on był dzieki TP tylko i wyłacznie co zostało potwierdzone) to wieksza role odgrywa pewien menago niż magia eLki. |
Cytat:
To oczywiste, ze gosc siedzi kolo koryta i but na morde mu za to. Zyje z Wisly to oczywiste, jednak zastanawiam sie o jakich prywatnych interesach mowa? Bo kontekst, jak by mowa byla o jakis ....a bajonskich sumach wedrujacych po kajmanskich kontach. Przeciez od lat grzebiemy w smietniku i pozyskujemy darmowych zawodnikow, to nie kumam o jakich biznesach mowa. Mam rozumiec, ze ktos inny...(jak ktos tam .......nal, Zewlakow) ma dojscia do innego smietnika, lub wtyczke w afrykanskim buszu, ktora wysle kontener pelen darmowych i malo wymagajacych socceros? Przeciez kopacz z karta na reku nie jest czyms normalnym. On nie jest wolnym zawodnikiem, dlatego ze jest zbyt zajebisty dla poprzedniego klubu i postanowil zarobic hajs na nowym podpisie . On nie przebiera w ofertach czy negocjuje dla siebie jak najlepsze warunki z innymi klubami. On jest po prostu hujowym grajkiem, hujowym do tego stopnia, ze nikt nawet go nie chce za free...Zazwyczaj pochodzi z jakiegos wy....owa gdzie loda sie robi za cukierki a pierwsza pilke zrobil mu ojczym z moszny upolowanego Swierzopa. Jesli taki zawodnik do nas przychodzi to musza poleciec fanty. Z racji tego, ze liga polska jest nastym wyborem to pewnie zachechmeca go Iphone 4s na karte lub zaurocza legenda o Wawelskim Smoku...Niezdecydowanym zafunduja pokaz slajdow rodzinnych DG77...poruchasz! Reasumujac. Nie sprzedajemy bo nie mamy czego sprzedawac. Nie kupujemy bo nie mamy kasy zeby kupowac. Mamy kiepski PR bo jestesmy kiepskim zespolem, grajacym w kiepskiej lidze i nie potrafimy od lat powalczyc o pudlo. Nasze "gwiazdy" nie odstaja jak im sie uda. Zazwyczaj prezentuja poziom polskiej ligi, pograc z rozpuszczona legla i przejebac z tuzami kieleckimi nastepnie dac serducho z PBB by nastepnie zamulic na szczycie z wielkim vice Piast Gliwice. Ty sie zastanawiasz, jak wiele milionow nam przechodzi kolo nosa z Make i Ryszarda...a ja sie zastanawiam czy ktos naprawde ich chce i w ogole po co? |
^^ Tak, tak, dlatego taka Jagiellonia zarobiła od 2011 roku, 11 mln euro na transferach?
|
Cytat:
Bez przesady, że nie mamy czego sprzedawać. Myślę, że gdyby Legia lub nawet wspomniana Jagiellonia miały takiego Jovicia czy nawet Guzmicsa, to już dawno zostaliby sprzedani za parę milionów. Nie sprzedajemy i mamy kiepski PR bo nikt w tym klubie nie panuje nad podstawami, a o ważnych sprawach decydują ludzie delikatnie określając niekompetentni. Także nie przesadzajmy, że nasi kopacze są aż tak żałośni. Są słabi, ale inne kluby sprzedają słabszych zawodników. Nie wnikam, czy za miliony czy tysiące. U nas każdy grosz mógłby się przydać. Nie będę się rozpisywał o Wolskim i żałosnej propozycji kolejnego wypożyczenia. Szkoda mi czasu. Każdy może mieć swoją opinię, ja mam taką, jaką przedstawiłem. |
Cytat:
Jeszcze raz pytam, o czym swiadczy przyklad Jagiellonii wedlug Ciebie? |
Wywiad z Moskalem
http://weszlo.com/2016/07/18/w-wisle...ulem-wsparcia/ Cytat:
|
Spoko wywiad. Praca w Pogoni na pewno będzie dla niego jakimś testem. Powodzenia :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
^^ raczej miszcz chciałoby się rzec.
|
kolejny raport o Wiślakach. Jest co czytać http://www.wislaportal.pl/31229,Byli...___raport.html
|
Kazimierz Moskal w "Pomidorze" (są pytania o Wisłę) - https://www.youtube.com/watch?v=UgsLxyqUE3c
+ niepowiązane z tematem, ale wrzucę w bonusie: Arka - Wisła, od kuchni - https://www.youtube.com/watch?v=yBIhSCmPKmE |
Rafa Crivellaro pojawił się w 88 minucie meczu ligi europejskiej pomiędzy Heraclesem a Aroucą (1:1). Co ciekawe, dwie minuty później Arouca strzeliła bramkę wyrównującą.
|
Pojawiają się informacje, że Kuba ma przejść do Wolfsburga za 5mln euro. Gdy przechodził do BVB głośno było o tym, że Wisła będzie miała jakiś % od kolejnego transferu (chyba 20%) - orientuje się ktoś czy ten zapis kontraktowy jest dalej w mocy?
|
Cytat:
|
A tego typi zapisy nie obowiązują w okresie trwania jednego kontraktu? nie jestem pewien jak to jest sformułowane.
A Kubie wszystkiego dobrego, w BVB by się nie nagrał, a w Wolfsburgu powinien grać pierwsze skrzypce. Bomba! |
Co ma kontrakt piłkarza do umowy miedzy klubami podczas jego zakupu/sprzedazy? Nic. Jesli byl taki zapis o procencie z nastepnego transferu/zysku ciagle obowiazuje.
|
Cytat:
|
^^ No i dociera o co mi chodziło, o czym napisałem. Ważniejsze jest kto sprzedaje a nie kogo. Zdzisiu Kapka nikogo nam za dobre pieniądze nie sprzeda, potrzebny jest nowy dyrektor sportowy, znany i szanowany w świecie piłkarskim. Citko takim też nie jest, choć i tak lepszy jak Kapka.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:40. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl