![]() |
|
co to za dziwny element lezy na tych betonowych prefabrykantach na A/B? w kamerce po lewej stronie widac, wyglada jak te betonowe bloki ktore kladli na pierwszym poziomie, ale ten tutaj wyglada jakby miał
2 stopnie? |
Cytat:
Chłopie kibicem Wisły nie jesteś , do tego pokazujesz jaki masz do niej szacunek i to na jej forum. Nie ma to jak pouczać innych. Pilnuj lepiej swojego klubu żeby był dobrze zarządzany. |
1 % w skali roku to bardzo dużo, szczególnie biorąc pod uwagę to że przez prawie pół roku nie ma gry.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Natomiast co do Legii, to z tego co pamiętam, klub ten zakładał roczny koszt posiadania całego ich stadionu do dyspozycji (czyli dzierżawa + utrzymanie) na poziomie ok 9-10 mln zł. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
To już nie tylko chodzi o jego wiedzę, ale to dowodzi, że gość kompletnie nie myśli |
Cytat:
Wychodzi dokładnie 5mln 50tys PLN 5 050 000 PLN 1% = 1/100, matematyka z podstawówki się kłania. |
Na jednej stronie 2 moderatorów i coś takiego bez reakcji:
Cytat:
|
Cytat:
Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem a później poprawnie pisać po polsku!!! Dyskusja merytoryczna to jeszcze nie osiągalny poziom wtajemniczenia. Bez odbioru! |
Cytat:
|
Cytat:
Nawet jeśli by wycenili tylko część sportową (czyli 80-90% powierzchni stadionu) to i tak trzeba byłoby płacić grubo ponad 4mln PLN, zwłaszcza że komercyjne pomieszczenia liczyliby jako stan surowy. |
Cytat:
Pamiętaj też, że ze słów buduje się... zdania. Ja natomiast uważam Piotra G za znawcę tematu, dlatego też do niego adresuję pytanie - ile będzie wejść na trybunę główną (zachodnią) z dolnego i górnego poziomu ? http://stadionwisly.info/dane_techni...ionu_szczegoly Wg tego planu będzie ich, moim zdaniem, sześć, czy tak ? Dlaczego pytam ? Bo jeśli jest ich sześć to i sektorów na trybunie będzie sześć. A jeśli tak, to biorąc pod uwagę narożnik jako jeden sektor, dotychczasowe D3 ma numer... 10 :-) |
No nie PiotrG, raczej się mylisz.
1% od części sportowej (pod którą podchodzą także biura klubu, pomieszczenia dla mediów) i komercyjnej związanej ze sportem (sklep klubowy, muzeum, catering - przy czym cateringu Wisła nie chce) 3% od części komercyjnej, niezwiązanej z działalnością sportową, czyli de-facto biura. Kwestią do rozstrzygnięcia jest, czym są sky-boksy. Gdyby wynajmować je na cały miesiąc to pewnie komercyjną, a jeśli tylko na mecze - to raczej 1%. |
Cytat:
Zastanawia mnie też czy Wisła w ogólewynajmie stadion, jeśli ten nie zostanie dokończony? Przecież brakuje masy rzeczy które zrobić trzeba, aby można było go wykorzystywać jako arena sportowa, nawet szatni dla piłkarzy. Te 75mln PLN są potrzebne aby obiekt zaczął funkcjonować. Nie wiem czemu Wisła miałaby nie chcieć cateringu, jeśli ten zostałby wyposażony przez inwestora. Cytat:
I poziom to 7 wejść, drugi tak samo - łącznie 14 wejść dla kibiców. Po 6 na piętro części "głównej" i po 1 na piętra narożnika. |
PiotrG jesli przy stadionie do wyceny zastosuje sie metode oddtworzeniowa (czyli ksozty budowy) to faktycznie wyjdzie 500mln zl. Tyle ze w ten sposob to tork kajakowy w Tyncu jest wart tyle ile kosztowal a w rzeczywistosci nikt by za niego nie zaplacil wiecej niz piecset zlotych.
Majchrowski dostal zreszta pytanie jaka metoda bedzie wyceniany stadion. Nie przychodzi mi do glowy zadna inna metoda niz iwnestycyjna lub zyskow. I od takiej mozemy placic 1%, byloby to zreszta najuczciwsze. 500mln to koszt budowy a nie wartosc stadionu. Zazwyczaj wartosc jest wyzsza niz koszty budowy(najlepszy przyklad to mieszkaniowka), ale w wypadku tego gniota tak raczej nie bedzie... |
Cytat:
Chodzi mi o to, że młyn znajduje się na sektorze, który moim zdaniem, jest sektorem nr 10. Jeśli zaczynać numerację to chyba tylko od trybuny głównej i wg ruchu wskazówek zegara. Z resztą, "okrąglak" jest naturalną barierą, miejscem przerywającym ciągłość trybun i chyba jasne, że od niego można zacząć numerację. Piszę o tym, bo najdalej dwa-trzy dni temu toczyła się tutaj dyskusja nt. nazwy "młyna". Uważam, że nadawanie na siłę historycznej nazwy, która była przecież związana z ówczesną numeracją, na siłę, byłoby bez sensu. Lepiej byłoby już rozpoczynać historię drugiego młyna, nową historię, Tak się jednak składa, że jeśli sektory będą numerowane wg kolejności opisanej powyżej, młyn wciąż będzie się znajdował na sektorze 10. To chyba rozwiązałoby problemy nazewnictwa, "dycha" by przetrwała... Wszystko oczywiście pod warunkiem, że właściciel/ użytkownik/ klub wprowadzi taką numerację. Trybuny mogłyby się nazywać niezależnie od numeracji sektorów (chociażby tak, jak dizsiaj - nie wg projektu, a stron świata - sektor X byłby na środku trybuny północnej). |
Inne miasta się martwią żeby nie dopłacać do stadionu a u nas tylko myślą jak na stadionie zarobić... chore:!:
Ale póki mamy taką władze jaką mamy to nic na to się nie poradzi. Przykład Tychów: Cytat:
|
Dziś dostałem info ze mamy ciekawego kandydata na operatora... Miasto o nim wie... Kwestia dogadania się z Wisłą, które ona chce pomieszczenia, a które będą we władaniu operatora i umowa będzie podpisana...
Najlepsze jest to, że ten wybór wróży nam ze budowlańcy będą jechać ze stadionem jak szaleni, żeby był gotowy jak najwcześniej... A wszystko dlatego, że chęć bycia operatorem stadionu zgłosił... POLIMEX !!!! Podobno dają brakujące 65 mln z własnej kieszeni... A Chęć tego by jak najszybciej zacząć zarabiać na stadionie spowoduje, że będą chcieli go od razu ukończyć... ;) |
Cytat:
|
Cytat:
Żartujesz prawda?? Oficjalnie będzie jak podpiszą... Tylko sie nie napinajcie... Na razie są rozmowy... |
to by było chyba wymarzone rozwiazanie..
|
Jeśli to jest prawda to będzie się można cieszyć, bo kasa spadnie z nieba. Nieszczególnie widzę jaki interes ma w tym Polimex (może otworzy na stadionie własną siedzibę?), ale skoro toczą rozmowy to musi im się jakoś to opłacać. Są tak wielką firmą (i ostatnio wchłonęli kolejne), że wyłożenie 75mln PLN jest w ich zasięgu. Well, najpóźniej za tydzień od jutra powinniśmy coś wiedzieć. Nawet jeśli stadion miałby nazywać się Polmex Mostostal Arena to i tak lepsze wyjście niż niedokończony obiekt, bo szczerze wątpię, że miasto wyłożyłoby taką kasę.
|
pewnie zrezygnuja z zysku z budowy, w zamian zapewnia zysk dlugoterminowy, jesli to oczywiscie prawda :)
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
:shock: wprawiłeś mnie w świetny nastrój :lol: ps. pewnie prezesem będzie prezes POLIMEXU :> |
Cytat:
|
Cytat:
Ale poza tym jest to również okazja na pokaźną sumkę od sponsora, którzy np nazwą dwie z czterech trybun i już mamy kasę na dzierżawę. West Ham http://www.whufc.com/staticFiles/4e/...~108366,00.pdf Chelsea http://theblues.chelseafc.com/iframe...adiumplan3.gif Fulham http://www.fulhamfc.com/Tickets/Imag...nEntrances.gif Kasy nigdy za wiele, a napewo znajdzie się sponsor chętny nazwania jednej ze stron R22. Pólnocna - Reymana Południowa - Kościuszki / Błonia Wschodnia - Jordana Zachodnia - (sponsor) Nie mam żadnych sensownych propozycji. Jedna mogłaby zostać Reymana, dwie dla sponsorów, Założyciele: dr p Tadeusz Konczyński - Jesienią 1906 zorganizował na Błoniach pierwszy turniej piłki nożnej Pierwszym jej kapitanem, a także pomysłodawcą zmiany nazwy na "WISŁA" był bramkarz Józef Szkolnikowski Inicjatorem założenia drużyny - prof. Tadeusz Łopuszański - uważany zresztą za pierwszego prezesa klubu Jenkner - kapitan drużyny CZERWONYCH, którzy połączyli się z WISŁĄ i stworzyli TS. Właściciel - Bogusław Cupiał (twórca potęgi Wisły w ostanich 15 latach) Najlepszy strzelec w lidze:- Kazimierz Kmiecik-153 gole (304 mecze) Najlepszy strzelec:- Kazimierz Kmiecik-175 goli Najwięcej spotkań: 383 – Zdzisław Kapka Najwięcej spotkań w lidze: 329 – Władysław Kawula Najmłodszy gracz: 16 lat, 36 dni – Mieczysław Gracz (8 września 1935) – Cracovia 5:0 Wisła Najmłodszy strzelec: 17 lat, 76 dni – Mieczysław Gracz (18 października 1936) – Wisła 5:2 Dąb Najstarszy strzelec: 35 lat, 255 dni – Henryk Reyman (9 kwietnia 1933) – Wisła 2:0 Ruch Najwięcej meczów w reprezentacji: 34 – Kazimierz Kmiecik Najlepszy strzelec w jednym sezonie: Henryk Reyman (37 goli) Królowie strzelców w barwach Wisły Kraków: Henryk Reyman 1927 (37 goli) Walerian Kisieliński 1931 (24 gole) Artur Woźniak 1933 (19 goli), 1937 (12 goli) Józef Kohut 1948 (31 goli) Zdzisław Kapka 1974 (15 goli) Kazimierz Kmiecik 1976 (20 goli), 1978 (15 goli), 1979 (17 goli), 1980 (24 gole) Tomasz Dziubiński 1991 (21 goli) Tomasz Frankowski 1999 (21 goli), 2001 (18 goli), 2005 (25 goli) Maciej Żurawski 2002 (21 goli), 2004 (20 goli) Paweł Brożek 2008 (23 gole), 2009 (19 goli) Sami widzicie, z drugiej strony ciężko dac kogoś z żyjących zawodników z przeróżnych względów. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl