Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Bóg Trybun (objawion) 11.06.2013 12:51

tymczasem Probeiro u braci z Gdańska zaczyna swoje:

"PS": Jak będzie grać Lechia Michała Probierza?
MICHAŁ PROBIERZ: Chcę przyspieszyć grę, aby była ona szybsza, następowała płynniejsze przechodzenie do ofensywy. Ponadto mam koncepcje, aby cztery zespoły Lechii, od juniora młodszego, trenowały tak jak pierwsza drużyna, aby obowiązywały wszędzie te same schematy gry, czy rozegrania stałych fragmentów. Dzięki temu piłkarzy, który będzie dołączany do pierwszej drużyn, od razu będzie przygotowany, aby w niej dobrze funkcjonować
.

W skrocie dzida i jedziemy na dupie (od juniora po seniora).

kkzzxx 12.06.2013 10:59

Mam świetny pomysł dla asystenta dla Smudy
Kazimierz Moskal odchodzi z Termaliki Bruk-Betu
Info z forum na nafalisportu(http://...................../viewforum.php?f=45)

Wiec może zrobimy go asystentem Smudy a potem on po 3 latach przejmie pałeczke by był to super krok do ustabilizowania klubu by było coraz lepiej.

Tylko czuje że Moskal już chyba nie zgodzi się być asystentem. Bo będzie chaił pracować samodzielnie.

Ale życze mu powodzenia i powrotu do Wisły za pare lat

domin_czyzyny 12.06.2013 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kkzzxx (Post 1317368)
Mam świetny pomysł dla asystenta dla Smudy
Kazimierz Moskal odchodzi z Termaliki Bruk-Betu

Tylko czuje że Moskal już chyba nie zgodzi się być asystentem. Bo będzie chaił pracować samodzielnie.

to masz świetny pomysł czy "czucie" ?

bo ja bym jednak powiedział, że masz głupi pomysł i w miarę dobre czucie.
Kazimierz Moskal już jest samodzielnym trenerem o w miarę wyrobionym nazwisku i marce - głównie dzięki Termalice.

Lukasz 12.06.2013 15:47

Maaskant prowadzi negocjacje z Dinamo Mińsk http://www.fcupdate.nl/voetbalnieuws...-dinamo-minsk/

rozarian 12.06.2013 18:00

Na jednej z białoruskich stron:

- Czy zdajesz sobie sprawę, że w ciągu ostatnich 14 lat w Dinamo zmieniono 26 trenerów?
R.Maaskant: -Ha, wiem o tym, ale moim zdanie w Europie Wschodniej wszędzie jest tak samo. Czy to w Polsce, czy w Rosji.Wiąże się z tym pewne niebezpieczeństwo. :)

KrzychooR 12.06.2013 19:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1317457)
Na jednej z białoruskich stron:

- Czy zdajesz sobie sprawę, że w ciągu ostatnich 14 lat w Dinamo zmieniono 26 trenerów?
R.Maaskant: -Ha, wiem o tym, ale moim zdanie w Europie Wschodniej wszędzie jest tak samo. Czy to w Polsce, czy w Rosji.Wiąże się z tym pewne niebezpieczeństwo. :)

My nie mieliśmy 26 trenerów... chyba... ;)

!!IRIVER!! 12.06.2013 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KrzychooR (Post 1317468)
My nie mieliśmy 26 trenerów... chyba... ;)

Nazwisk od 2000 roku się tyle nie przewinęło, ale zmian na stołku było 22...

szprotson 12.06.2013 19:34

czyli ze Maszkant będzie pracował w Mińsku lub Brześciu ?

Galonek 12.06.2013 19:37

Trochę się "Piękny Robert" zdziwi jak zobaczy życie na Białorusi. Póki co, wydaje mu się, że na Białorusi jest tak samo jak w Polsce.

Dariook 12.06.2013 19:55

W sumie jestem w lekkim szoku. Ostatnio coś wspominał o Anglii , że minimum Chelsea...

WiślakMyślenice 12.06.2013 19:59

Nie nie nie, on do Realu miał iść.

dulli78 12.06.2013 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Galonek (Post 1317474)
Trochę się "Piękny Robert" zdziwi jak zobaczy życie na Białorusi. Póki co, wydaje mu się, że na Białorusi jest tak samo jak w Polsce.

Zdziwii się jak zobaczy bazę treningową Dynama Mińsk i porówna do tego, jak to wyglądało w Krakowie:

wis.la/cx5r9

Na Białorusi nie jest tak źle, jak to jest przedstawiane w polskich mediach

Dariook 12.06.2013 23:03

18 boisk treningowych...:-/
a w europejskiej piłce gówno tak naprawdę znaczą. Nie wspominając o braku milionowych transferów z klubu. Gdzie w tym jakikolwiek sens oraz rentowność takiego przedsięwzięcia?

Podsumowując.
Piękne boiska są, tylko piłkarzy ....a brak !

dulli78 12.06.2013 23:45

"Za główną sportową areną kraju długo uważano miński stadion „Dynamo” (34 tys. miejsc). Na nim przeprowadza swoje mecze narodowa reprezentacja w piłce nożnej, grają pojedynki Pucharu Europy mińskie drużyny piłkarskie, jak również borysowski „BATE”. Stadion nie jest wyłącznie piłkarskim: jest to wielofunkcyjny kompleks, na którym mogą odbywać się zawody w innych dyscyplinach sportowych." http://belarusfacts.mfa.gov.by/pl/be...nfrastructure/

BATE kilka sezonów już gra w europejskich pucharach w fazach grupowych LM czy LE także na coś ta baza jednak się przydaje. Co do rentowności - jak tam trenuje powiedzmy kilka drużyn z Mińska czy okolic to chyba też nie jest najgorzej

Dariook 12.06.2013 23:49

Nierozumiem.

Chcesz powiedzieć że z tego kompleksu korzystają wszystkie Białoruskie drużyny?

Przykład BATE rozważał bym w sferach innych niżeli umiejętnościach sportowych.

dulli78 12.06.2013 23:56

Mińskie a nie białoruskie + BATE przygotowujące się do potyczek w europejskich pucharach.

Dlaczego BATE rozważałbyś w innych sferach niż umiejętności sportowe? W ostatnich 5 latach grali 3 razy w fazie grupowej LM i 2 razy w fazie grupowej LE.

Dariook 13.06.2013 00:18

Postawmy sprawę jasno zeby się nie rozpisywac.
To ze Bate istnieje w rozgrywkach grupowych nie jest zasługa tych kompleksow treningowych. Po pierwsze ze nie naleza do nich a po drugie, nie przeklada sie to na Minskie druzyny.

I jeszcze jedno. To co dla Ciebie jest sukcesem dla innych jest norma.
Jezeli polskie kluby nie istnieja w LM od nastu lat a w Uefa/LE przechodzą eliminacje raz na ruski rok, wcale nie oznacza, ze obecność innych równieź graniczy z cudem.

dulli78 13.06.2013 00:47

No nie wiem, można się zastanawiać czy im ta baza jednak nie pomaga. Nie ma znaczenia, czy baza formalnie do nich należy - ważne, że właśnie tam się przygotowują. Drużynę mają mocną (opartą na piłkarzach tylko z Białorusi) i choć ogólnie białoruski futbol dupy nie urywa to jednak sukcesy mają (rąbnąć Bayern czy Lille to nie jest takie proste). Sportowe i co za tym idzie finansowe.

Dla białoruskiej piłki poziom fazy grupowej LM czy LE to jest sukces - nie mają wsparcia finansowego takiego jak Ukraińcy czy Rosjanie, poziom ligi taki sobie, reprezentacja podobnie. Nie ma co oczekiwać, że od razu wygrają np. LE ale nazwa "BATE" w Europie już coś znaczy. A nie jest to norma dla drużyn z tej części Europy czy Skandynawii. Rzeczywiście jest zastanawiające, dlaczego ostatnio nie wytransferowali kogoś za poważne pieniądze.

krasny 13.06.2013 07:25

Przydałby się chłop ponownie w Wiśle.

http://www.90minut.pl/news/213/news2...l-Ittifaq.html

mitmichael 13.06.2013 18:31

Jakub Błaszczykowski został sklasyfikowany na piątym miejscu w gronie najlepszych skrzydłowych w prestiżowym zestawieniu niemieckiego magazynu "Kicker". Polak znalazł się na pierwszym miejscu w kategorii "klasa międzynarodowa".

kkzzxx 13.06.2013 18:42

Dla Jakuba gratulacje za super emocje jakie nam dał w Finale LM nie sądziłem, że Wiślak zagra w finale LM za mojego życia. Może kiedyś Wisły doczekam się w LM

panowie 13.06.2013 21:04

Pawełek wraca do SuperLigi (ponoć do beniaminka)
https://imageshack.us/a/img23/2338/s...30613at958.png

borys 14.06.2013 10:05

Bardzo ciekawy, bardzo dlugi wywiad z Kosą.

http://wisla-krakow.przegladsportowy...930,4,727.html

xanti1906 14.06.2013 10:27

Chciałbym przeczytać jego książkę.

Mario Nh 14.06.2013 13:21

Z tego wywiadu wynika, ze Kosowski zarabial 1,5 tysiaca miesiecznie? Az nie chce mi sie wierzyc. Watpie ze to prawda ale jesli tak to z perspektywy pilkarza rzeczywiscie moglo brakowac mu na pampersy.

KOMINEK 14.06.2013 14:13

Panowie przecież on miał kontrakt motywacyjny i na taki się zgodził tzn to co powiedział to była podstawa reszta zależała od ilości minut na boisku.

KrzychooR 14.06.2013 19:08

Panowie, wywalili Kazka Moskala z Termalicy i nikt go już do nas na asystenta nie przymierza???

WiślakMyślenice 14.06.2013 19:27

A po co na asystenta, jak facet już teraz jest jednym z najlepszych trenerów na polskim rynku?

Reserve 14.06.2013 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1317830)
A po co na asystenta, jak facet już teraz jest jednym z najlepszych trenerów na polskim rynku?

Hola hola, z całym szacunkiem do Kazika. On na razie jeszcze nic nie osiągnął, a nawet przegrał prawie pewny awans do E-klasy (chociaż w mocno podejrzanych okolicznościach).

KrzychooR 14.06.2013 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1317830)
A po co na asystenta, jak facet już teraz jest jednym z najlepszych trenerów na polskim rynku?

Chyba w Niecieczy myśleli inaczej...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl