Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

lopez71 31.05.2013 16:06

Adenalix, zrozumiałem że w przyszłym sezonie mamy grać ME + to co zostanie. gratuluje.. Jeśli myślisz że Cupiał zacznie sypać kasą na wielkie transfery to po raz drugi.

fanfan 31.05.2013 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TymonPRO (Post 1315253)
Ja również bym ich widział w nowym sezonie, to są Wiślacy, zawsze waleczni

Co do Piotrka, udowodnił w Lechii że daje rade, warty przemyślenia

Co do Pawła, nie poradził sobie za granicą ale też niestety źle wybierał bo Recreativo gra samymi Hiszpanami a obcokrajowcy podzielili los Brożka.

Paweł w barwach Wisły Kraków zdobył ponad 100 goli, dwa sezony temu po kontuzji miał 10 goli(6 goli w lidze) w połowie sezonu, dziś lider Demjan po 29 kolejkach ma tylko 2 więcej.
Paweł nie mógł tak poprostu zapomnieć jak się gra, jestem pewien że 5-10 goli w sezonie jeszcze by strzelił

Finansowo napewno by się dogadali

PS: Wszystko zależy jaka jest wizja klubu, wszystko od nowa czy raczej wymiana poszczególnych piłkarzy

Oczywiście są inne możliwość ale jak ponoć nie ma $$$ to taki wariant może być ok, choć napewno nie przyszłościowy

Nie mogę się z Tobą zgodzić . Brożki byli kiedyś porównywalnymi talentami do Błaszczykowskiego a dlaczego Im nie wyszło ? Ponieważ zabrakło charakteru i chęci do ciężkiej pracy co wielokrotnie pokazywali podczas meczów czy na treningach . Mówisz ,że Piotrek co udowodnił w Lechii? Że daje radę? Wg mnie udowodnił że nie chce mu się wypruwać żył na boisku , robił tylko to co musiał - nic więcej , pozorował grę , niby był tam gdzie powinien ale ile razy On w meczów podłączał się do akcji ofensywnych ? Jak na byłego skrzydłowego śmiesznie mało bo dlaczego ma się męczyć biegnąc przez całe boisko a później jeszcze trzeba będzie wracać skoro może tylko podejść parę metrów i poprosić o podanie do tyłu . Grał w Lechii dosyć często to fakt ale kto inny miał grać , ten solidny Ormianin doznał ciężkiej kontuzji , Litwin okazał się kompletną klapą to Pietia grał i wykonywał swoje minimum ale widocznie pod koniec sezonu już mieli dość tej gry i Lechia bez żalu pozbyła się Brożka a przecież tam też są ambitne plany budowy dobrej drużyny i mając dobrego lewego obrońcę na ważnym kontrakcie z pewnością by się tak lekką ręką go nie pozbywali . Odnośnie Pawła mówisz że w drugoligowcu Hiszpańskim nie grał bo w tym klubie grają samymi Hiszpanami ? Dobre to wytłumacz mi dlaczego Brożkowi dali jeden z najwyższych kontraktów w drużynie i wiązali z nim tak duże nadzieję w chwili prezentacji zawodnika? Z pewnością nie dla tego by grać tymi tańszymi Hiszpanami . Brożek przegrał rywalizację , okazał się kompletnym niewypałem transferowym w tamtym klubie ( porównywalnym z Branco u nas ) , zawodził na każdej linii w dodatku On nie ma w zwyczaju pracować na boisku to trener postanowił dawać szanse tym młodym Hiszpanom . Zresztą w poprzednich klubach Celticu i Trabzonsporze było podobnie , nawet trener Celticu w jednym wywiadzie miał zastrzeżenia do zaangażowania Brożka na treningach . I niech nikt nie mówi że bracia Piotr i Paweł to takie walczaki bo w Wiśle też nieraz zdarzały się mecze które grali na pół gwizdka , oczywiście na derby czy inne ważne mecze ,np. z Legią wychodzili bardziej zmotywowani ( choć nie zawsze) ale było też sporo takich meczów w których robili niezbędne minimum . Teraz w dodatku stuknęła im 30-stka i wg mnie potrzeba poszukać kogoś młodszego ,ambitniejszego kto myśli jeszcze o rozwoju piłkarskim i zrobieniu poważnej kariery .

TymonPRO 31.05.2013 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fanfan (Post 1315340)
Nie mogę się z Tobą zgodzić . Brożki byli kiedyś porównywalnymi talentami do Błaszczykowskiego a dlaczego Im nie wyszło ? Ponieważ zabrakło charakteru i chęci do ciężkiej pracy co wielokrotnie pokazywali podczas meczów czy na treningach . Mówisz ,że Piotrek co udowodnił w Lechii? Że daje radę? Wg mnie udowodnił że nie chce mu się wypruwać żył na boisku , robił tylko to co musiał - nic więcej , pozorował grę , niby był tam gdzie powinien ale ile razy On w meczów podłączał się do akcji ofensywnych ? Jak na byłego skrzydłowego śmiesznie mało bo dlaczego ma się męczyć biegnąc przez całe boisko a później jeszcze trzeba będzie wracać skoro może tylko podejść parę metrów i poprosić o podanie do tyłu . Grał w Lechii dosyć często to fakt ale kto inny miał grać , ten solidny Ormianin doznał ciężkiej kontuzji , Litwin okazał się kompletną klapą to Pietia grał i wykonywał swoje minimum ale widocznie pod koniec sezonu już mieli dość tej gry i Lechia bez żalu pozbyła się Brożka a przecież tam też są ambitne plany budowy dobrej drużyny i mając dobrego lewego obrońcę na ważnym kontrakcie z pewnością by się tak lekką ręką go nie pozbywali . Odnośnie Pawła mówisz że w drugoligowcu Hiszpańskim nie grał bo w tym klubie grają samymi Hiszpanami ? Dobre to wytłumacz mi dlaczego Brożkowi dali jeden z najwyższych kontraktów w drużynie i wiązali z nim tak duże nadzieję w chwili prezentacji zawodnika? Z pewnością nie dla tego by grać tymi tańszymi Hiszpanami . Brożek przegrał rywalizację , okazał się kompletnym niewypałem transferowym w tamtym klubie ( porównywalnym z Branco u nas ) , zawodził na każdej linii w dodatku On nie ma w zwyczaju pracować na boisku to trener postanowił dawać szanse tym młodym Hiszpanom . Zresztą w poprzednich klubach Celticu i Trabzonsporze było podobnie , nawet trener Celticu w jednym wywiadzie miał zastrzeżenia do zaangażowania Brożka na treningach . I niech nikt nie mówi że bracia Piotr i Paweł to takie walczaki bo w Wiśle też nieraz zdarzały się mecze które grali na pół gwizdka , oczywiście na derby czy inne ważne mecze ,np. z Legią wychodzili bardziej zmotywowani ( choć nie zawsze) ale było też sporo takich meczów w których robili niezbędne minimum . Teraz w dodatku stuknęła im 30-stka i wg mnie potrzeba poszukać kogoś młodszego ,ambitniejszego kto myśli jeszcze o rozwoju piłkarskim i zrobieniu poważnej kariery .

Jak najbardziej masz sporo racji, ja trochę z innej stronny na nich patrzę bo darze ich wielkim szacunkiem i nadal wierze że przynajmniej Paweł by sobie jeszcze poradził, napewno lepiej niż Daniel Sikorski

Paweł w mediach zapewnił że kwestia finansowa w przypadku Wisły jest dla niego na ostatnim miejscu, jestem przekonany że doszli by do porozumienia


2 Liga Hiszpańska jest napewno lepsza niż nasza liga, a jego doświadczenie z gry czy nawet z treningów napewno jest spore

PS: Transfer napewno nie przyszłościowy bo ma 30 lat ale na ten moment nie mamy nikogo dobrego

wiertar 31.05.2013 22:56

paweł Brozek za 100 tyś to tutaj grać nie przyjdzie, to jest pewne w hiszpanie zarabia pewnie 600-700 tyś. no chyba ze ze tonący chwyci się brzytwy i nikt inny go nie bedzie chciał.

jak dla mnie jeden i drugi Brozek nie są juz wcale potrzebni, obydwoje zblazowani i wygrani, do tego wiecznie im coś nie pasowało

wolfy 31.05.2013 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1315379)
jak dla mnie jeden i drugi Brozek nie są juz wcale potrzebni, obydwoje zblazowani i wygrani, do tego wiecznie im coś nie pasowało

Tak, tak. Burliga lepszy, tańszy i nie zblazowany!

Litości...

arti 01.06.2013 06:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fanfan (Post 1315340)
Nie mogę się z Tobą zgodzić . Brożki byli kiedyś porównywalnymi talentami do Błaszczykowskiego a dlaczego Im nie wyszło ? Ponieważ zabrakło charakteru i chęci do ciężkiej pracy co wielokrotnie pokazywali podczas meczów czy na treningach . Mówisz ,że Piotrek co udowodnił w Lechii? Że daje radę? Wg mnie udowodnił że nie chce mu się wypruwać żył na boisku , robił tylko to co musiał - nic więcej , pozorował grę , niby był tam gdzie powinien ale ile razy On w meczów podłączał się do akcji ofensywnych ? Jak na byłego skrzydłowego śmiesznie mało bo dlaczego ma się męczyć biegnąc przez całe boisko a później jeszcze trzeba będzie wracać skoro może tylko podejść parę metrów i poprosić o podanie do tyłu . Grał w Lechii dosyć często to fakt ale kto inny miał grać , ten solidny Ormianin doznał ciężkiej kontuzji , Litwin okazał się kompletną klapą to Pietia grał i wykonywał swoje minimum ale widocznie pod koniec sezonu już mieli dość tej gry i Lechia bez żalu pozbyła się Brożka a przecież tam też są ambitne plany budowy dobrej drużyny i mając dobrego lewego obrońcę na ważnym kontrakcie z pewnością by się tak lekką ręką go nie pozbywali . Odnośnie Pawła mówisz że w drugoligowcu Hiszpańskim nie grał bo w tym klubie grają samymi Hiszpanami ? Dobre to wytłumacz mi dlaczego Brożkowi dali jeden z najwyższych kontraktów w drużynie i wiązali z nim tak duże nadzieję w chwili prezentacji zawodnika? Z pewnością nie dla tego by grać tymi tańszymi Hiszpanami . Brożek przegrał rywalizację , okazał się kompletnym niewypałem transferowym w tamtym klubie ( porównywalnym z Branco u nas ) , zawodził na każdej linii w dodatku On nie ma w zwyczaju pracować na boisku to trener postanowił dawać szanse tym młodym Hiszpanom . Zresztą w poprzednich klubach Celticu i Trabzonsporze było podobnie , nawet trener Celticu w jednym wywiadzie miał zastrzeżenia do zaangażowania Brożka na treningach . I niech nikt nie mówi że bracia Piotr i Paweł to takie walczaki bo w Wiśle też nieraz zdarzały się mecze które grali na pół gwizdka , oczywiście na derby czy inne ważne mecze ,np. z Legią wychodzili bardziej zmotywowani ( choć nie zawsze) ale było też sporo takich meczów w których robili niezbędne minimum . Teraz w dodatku stuknęła im 30-stka i wg mnie potrzeba poszukać kogoś młodszego ,ambitniejszego kto myśli jeszcze o rozwoju piłkarskim i zrobieniu poważnej kariery .

Powinni byli wyjechać w wieku 21 albo wcześniej i wtedy może zrobiliby jakąś karierę. Dla Pawła ostatni moment to był po dwumeczu z PAO. Ale dla Wisły dobrze że zostali, kilka MP wpadło m.in. dzięki Nim.

mitmichael 01.06.2013 07:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1315379)
paweł Brozek za 100 tyś to tutaj grać nie przyjdzie, to jest pewne w hiszpanie zarabia pewnie 600-700 tyś. no chyba ze ze tonący chwyci się brzytwy i nikt inny go nie bedzie chciał.

jak dla mnie jeden i drugi Brozek nie są juz wcale potrzebni, obydwoje zblazowani i wygrani, do tego wiecznie im coś nie pasowało

Tyle to połowa pilkarzy Primera Division nie zarabia a co dopiero Brozek grajacy w 2 lidze no chyba, ze rocznie to sie zgodze

piter116 01.06.2013 10:08

Pietia miał katastrofalną końcówkę sezonu w wyniku czego został zesłany do ME. Jeżeli na lewej obronie dalej ma nas męczyć swoją grą Burliga, to oczywiście jestem za sprowadzeniem Piotrka na R22.

wiertar 01.06.2013 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1315390)
Tak, tak. Burliga lepszy, tańszy i nie zblazowany!

Litości...

Tanszy napewno,a co do reszty to Brozek jakoś specjalnie się nie wyrożniał w Lechi.

gdzie napisalem że jest burliga jest lepszy?? poprostu chodzi o to że Brozki za frytki nie przyjdą, myśle że za to co trzeba by zapłacić Brożkom to można jakiegoś młodego ZDOLNEGO grajka, już bym wolał kogoś pokroju Zbozienia.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1315407)
Tyle to połowa pilkarzy Primera Division nie zarabia a co dopiero Brozek grajacy w 2 lidze no chyba, ze rocznie to sie zgodze


ja caly czas mówie o rocznych zarobkach

arti 01.06.2013 11:00

Znając Smudę to pewnie każe sobie ściągnąć Pawła co jeśli Paweł jest zdrowy i może jeszcze dość szybko biegać wydaje mi się niezłym pomysłem. Z kolei Pietia dla mnie bez sensu - wiek, po ciężkiej kontuzji (w Turcji) i przeciętny poziom bez nadziei na jakikolwiek progres.

Dariook 01.06.2013 11:30

Nawet po 40-ce, trzech zawałach i chemioterapii , Brożek będzie głównym pretendentem do korony króla strzelców.

wolfy 01.06.2013 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1315449)
Znając Smudę to pewnie każe sobie ściągnąć Pawła co jeśli Paweł jest zdrowy i może jeszcze dość szybko biegać wydaje mi się niezłym pomysłem. Z kolei Pietia dla mnie bez sensu - wiek, po ciężkiej kontuzji (w Turcji) i przeciętny poziom bez nadziei na jakikolwiek progres.

Jest tylko jeden problem - za darmo lepszego LO raczej nie ściągniemy. Ja to widzę tak:
- albo na lewej stronie będzie grał Piotrek Brożek, albo Łukasz Burliga. Wybór wydaje mi się oczywisty.

W wynalazki Bednarza nie wierzę...

IncognitoTSW 01.06.2013 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1315449)
Znając Smudę to pewnie każe sobie ściągnąć Pawła co jeśli Paweł jest zdrowy i może jeszcze dość szybko biegać wydaje mi się niezłym pomysłem. Z kolei Pietia dla mnie bez sensu - wiek, po ciężkiej kontuzji (w Turcji) i przeciętny poziom bez nadziei na jakikolwiek progres.

Co do wieku, faktycznie masz chłopie rację. Paweł to jeszcze przejdzie, ale Pietia to za stary zdecydowanie, szkoda, że nie ma kilka lat mniej tak jak Paweł.

fanfan 01.06.2013 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1315512)
Jest tylko jeden problem - za darmo lepszego LO raczej nie ściągniemy. Ja to widzę tak:
- albo na lewej stronie będzie grał Piotrek Brożek, albo Łukasz Burliga. Wybór wydaje mi się oczywisty.

W wynalazki Bednarza nie wierzę...

Myślę ,że w takim przypadku wybór jest oczywisty ale jednak każdy liczy na coś więcej jednak gdyby rzeczywiście transfer jakiegoś młodego ambitnego lewego obrońcy był niemożliwy to wolę już ściągnięcia Pietii niż pozostawania na kolejny sezon bez nominalnego lewego obrońcy . Zawsze jest szansa ,że Smuda przekona go do większego wysiłku na boisku jednak od razu tworzy się kolejne pytanie : przecież Smuda nigdy nie był przekonany do Piotrka na lewej obronie i wielokrotnie mówił że to nie jest pozycja dla Niego więc czy Franek zechce Brożka na lewą obronę ? Szczerze wątpię .

d 02.06.2013 14:05

Warto odnotować, że Michał Wróbel, notoryczny rezerwowy dream teamu Kasperczaka, mało, że zepsuł nam wszystkim humor wczoraj to strzelił drugiego (!) gola w sezonie.

szprotson 02.06.2013 14:13

ten Michał Wróbel a`ka "mam białą renówke a skrzeku nie ma nogi" ?

nie dziwi nikogo ze w meczu O NIC dla Olimpii Grudziądz bramkarz idzie na rożnego? Dla mnie to dośc niespotykana sytuacja....

silver03 02.06.2013 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1315709)
ten Michał Wróbel a`ka "mam białą renówke a skrzeku nie ma nogi" ?

nie dziwi nikogo ze w meczu O NIC dla Olimpii Grudziądz bramkarz idzie na rożnego? Dla mnie to dośc niespotykana sytuacja....

Nie dziwi, tak powinien wyglądać profesjonalizm piłkarzy.

Dariook 02.06.2013 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1315709)
ten Michał Wróbel a`ka "mam białą renówke a skrzeku nie ma nogi" ?

nie dziwi nikogo ze w meczu O NIC dla Olimpii Grudziądz bramkarz idzie na rożnego? Dla mnie to dośc niespotykana sytuacja....

Popatrz jak obcowanie z Polska piłka odbija sie na kibicach. Normalnosc jest nienormalnoscia i na odwrót.

arti 02.06.2013 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 1315513)
Co do wieku, faktycznie masz chłopie rację. Paweł to jeszcze przejdzie, ale Pietia to za stary zdecydowanie, szkoda, że nie ma kilka lat mniej tak jak Paweł.

Wiem wiem, że to bliźniacy.
30-letni napastnik strzelający 10 goli+kilka asyst (zakładam, że zdrowy Paweł spokojnie to zrobi), a 30-letni przeciętny nawet na nasze warunki LO to dla mnie różnica i stąd moja opinia.

szprotson 02.06.2013 16:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1315713)
Nie dziwi, tak powinien wyglądać profesjonalizm piłkarzy.

serio ?

czyli jak mniemam, właczajac kazdy mecz czołowej ligi europejskiej w ktorym bedzie roznica jednej bramki, ja zobacze w końcówce meczu bramkarza który wchodzi na stały fragment gry.

wiertar 02.06.2013 17:27

wielkie mi mecyje, poszedł chłop bo mu sie zachciało strzelił bramke bo mu sie udało a wy już spisek weszycie...., jak juz to predzej gks by dał dupy cracovi..

Blaszczu16 02.06.2013 19:36

Kosa - klasa. Mimo w....ienia na Kulawika, to potrafił się z klasą pożegnać. Brawa. Podarował koszulkę Kulawikowi na zgodę.

wolfy 02.06.2013 19:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fanfan (Post 1315529)
Myślę ,że w takim przypadku wybór jest oczywisty ale jednak każdy liczy na coś więcej (...)

Uwierz mi - nie każdy. Niektórzy wyciągają wnioski z tego co się dzieje w i wokół klubu.

Patryko 02.06.2013 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1315721)
Wypalony, grający ogony w II lidze hiszpańskiej 30-letni napastnik...

Tak bym to ujął ;)
Z całym szacunkiem dla Pawła/Piotra, na pożegnalny sezon w Wiśle mają jeszcze czas. Jeśli słowa Smudy o budowie nowej, młodej Wisły miałyby się ziścić, to budowa drużyny nie może być opierana na zawodnikach branych na zasadzie sentymentów (patrz Żurawski).

grosz 04.06.2013 20:48

Kilka dni temu pisaliście na stronie że Mariusz Jop jest w stanie ciężkim:
wis.la/s7qqc

Ale to gówno prawda:
wis.la/xm9tg

mitmichael 05.06.2013 21:40

Probierz chce stworzyc w Lechii gdańskie piekło:
http://lechia.przegladsportowy.pl/Pi...150,1,787.html

KoPer 08.06.2013 15:51

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...28361113_n.jpg

KrzychooR 08.06.2013 16:26

Śląsk się wzmacnia przed pucharami ;]

Dariook 10.06.2013 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KoPer (Post 1316724)

Ale frajer :lol:

mitmichael 11.06.2013 12:39

Jak informują angielskie media, były trener Wisły Kraków - Dan Petrescu zostanie nowym trenerem dubajskiego zespołu Al Nasr.

Petrescu poprowadził Wisłę Kraków w 23 oficjalnych meczach. W Krakowie spekuluje się, że do dziś właściciel klubu Bogusław Cupiał żałuje zwolnienia charyzmatycznego trenera


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl