Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

Konwiskator 23.09.2009 17:53

Jakie polecacie szkoły w Krakowie do nauki jazdy na motocyklu(kat.A)?

mcovalski 23.09.2009 17:54

Jaki program do robienia pdf darmowy najlepiej ściągnąć ?

MatMario 23.09.2009 17:57

Ja używam PDFCreator i jest ok.

maciek777 23.09.2009 18:07

Dostałem dzis mandat na strefie C,nieduzy bo 50zl,ale mam zaplacic w ciagu tyg,a jutro z rana wyjezdzam na 3 tyg :) Pytanie,dostal ktos z Was cos takiego i nie zaplacil ?:D Ewentualnie jakie odsetki te ciule doliczaja ?

wisl@k_TS 23.09.2009 18:08

Czy wbudowany w Vistę Windows Defender godnie zastąpi program antywirusowy, czy należy jeszcze zainstalować np. Avasta?

Drugie pytanie: złącze eSATA działa także jako zwykłe USB?

StelmiOriginal 23.09.2009 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 796175)
Kupiłem laptop z zainstalowaną Vistą Home Basic ponad rok temu i pisze w gwarancji, że jeżeli zmienie system operacyjny (nawet na oryginala XP) to trace gwarancje... i tu mam pytanie, chcialem zainstalować viste ultimate.... i jak to zainstalować zeby nie skasować Visty Basic wgranej od nowości i żeby nie stracić gwarancji?

Piszcie bo Basic mnie w****ia...

Podbijam, bardzo ważne...

pirat.z.karaibow 23.09.2009 18:17

Niestety, w przypadku Visty nowy system instalujemy na stary.

Jedyne co możesz zrobić to sformatować dysk. Wpierw instalujesz XPka, potem instalujesz Vistę. Jak coś się zepsuje to formatujesz sobie XPka i idziesz do serwisu :-) Ja zastąpiłem Vistę XPkiem i szczerze nie obawiałem się o żadne problemy z tym związane.

Dodatkowo- domyślnie na dysku jest tzw. partycja "RECOVERY". Zrób tak jak mówię, jak coś Ci się zepsuje to usuniesz sobie XPka i normalnie wgrasz Vistę :)

DominoForza 23.09.2009 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 796339)
mozecie mi polecic jakieś niedrogie cb radio ,takie dla amatora ,oczywiscie nie jakies dziadostwo totalne ale jakies sredniej klasy ,może jakis link z allegro?

Onwa np taka
http://www.allegro.pl/item747317005_..._onwa_mk1.html

StelmiOriginal 23.09.2009 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 796343)
Niestety, w przypadku Visty nowy system instalujemy na stary.

Jedyne co możesz zrobić to sformatować dysk. Wpierw instalujesz XPka, potem instalujesz Vistę. Jak coś się zepsuje to formatujesz sobie XPka i idziesz do serwisu :-) Ja zastąpiłem Vistę XPkiem i szczerze nie obawiałem się o żadne problemy z tym związane.

Dodatkowo- domyślnie na dysku jest tzw. partycja "RECOVERY". Zrób tak jak mówię, jak coś Ci się zepsuje to usuniesz sobie XPka i normalnie wgrasz Vistę :)

A jakiś inny sposób bez formata?

brzydki.brzydal 23.09.2009 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciek777 (Post 796338)
Dostałem dzis mandat na strefie C,nieduzy bo 50zl,ale mam zaplacic w ciagu tyg,a jutro z rana wyjezdzam na 3 tyg :) Pytanie,dostal ktos z Was cos takiego i nie zaplacil ?:D Ewentualnie jakie odsetki te ciule doliczaja ?

Jak nie zapłacisz, to wyślą ponaglenie po jakimś miesiącu, może trzech (biurokracja się ciągnie), a jak nie zapłacisz w ogóle to naślą komornika, ewentualnie potrącą Ci ze zwrotu podatku. Może z 5zł odsetek naliczą do przyszłego roku. Acz po powrocie z tego wyjazdu bym zapłacił.

Jak ostatnio policja wlepiła mi mandat za szybką jazdę to funkcjonariusz sam mówił: Mandat trzeba zapłacić do 7 dni, a jak pan nie ma pieniędzy teraz... to nic się nie stanie, jak pan zapłaci za miesiąc."

sandbender 23.09.2009 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 796175)
Kupiłem laptop z zainstalowaną Vistą Home Basic ponad rok temu i pisze w gwarancji, że jeżeli zmienie system operacyjny (nawet na oryginala XP) to trace gwarancje...

Z ciekawości - co to za firma ma takie wymagania dotyczace gwarancji?

leyzer87 23.09.2009 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 796306)
wie ktos może jak rodzaj mikrofonu jest najlepszy do wokalu? Jakby ktoś mógł polecić jakiś dobry mikrofon to bedę wdzięczny...

Zależy ile możesz wydać i jak śpiewasz. Ważniejsze jest dobre nagłośnienie(ale to odrębny temat i zabawa ustawieniami dźwięku High/Med/Low). Różnicę robi też to, czy potrzebujesz mikrofonu na koncerty, czy do nagrywania.

Anyway, uważam, że więcej informacji udzielą Ci bezpośrednio w sklepie muzycznym. Warto czasami zaufać sprzedawcą. Tam dopasują Ci mikrofon pod twoje upodobania i możliwości finansowe. Ja zawsze korzystałem ze sprzętu firmy Shure. Śpiewam dużo nisko z bardzo mocną chrypą, ale też często wyję a'la AC/DC. Przy odpowiednim zbalansowaniu ustawień na wzmacniaczu i mikserze jestem więcej niż zadowolony z efektów.

Mam nadzieję, że Ci pomogłem.

Rock on!:-p

EDIT:
A konkretny model z jakiego teraz aktualnie korzystam, to Shure SM 58. Jak mówiłem jestem zadowolony.

Bartosz 23.09.2009 23:43

W jakich miejscach w Krakowie wybudowane zostały orliki?

LuKaS TSW 24.09.2009 07:49

Znacie jakiś skuteczny sposób żeby usunąć naprasowane litery z koszulki?

a wracając do pytania o drogę do Leżajska, Panowie a taką trasę przez Mielec,Kolbuszową i Sokołów Młp. polecalibyście?

TSW Fanatyk 24.09.2009 10:26

Poda ktoś adres strony/forum na którym są przewidywalne ukazania się filmów w jakościach R5 i DVDRip?Wiem że taka strona istnieje bo kiedyś patrzyłem i nie mogę jej znaleźć.

węgorz2 24.09.2009 10:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartosz (Post 796476)
W jakich miejscach w Krakowie wybudowane zostały orliki?

Orlik 2012 wylądował w Prokocimiu

W parku Lilii Wenedy przy ul. Jerzmanowskiego działa pierwsze w Krakowie boisko zbudowane w ramach programu rządowego "Moje boisko - Orlik 2012".
Kompleks stanowią dwa boiska - do piłki nożnej oraz do siatkówki i koszykówki. Program zakładał budowę boisk w każdej gminie, po milion złotych każde. Krakowski orlik, który kosztował dwa razy więcej, jest jednak lepiej wyposażony i większy. Sfinansowały go w równych częściach urząd wojewódzki, urząd marszałkowski i miasto.

- Jeszcze niedawno były tu nieużytki, a teraz z boisk będą mogli korzystać uczniowie pobliskich szkół oraz młodzi piłkarze klubów Kolejarz-Prokocim i Bieżanowianka - mówił podczas otwarcia kompleksu prezydent Jacek Majchrowski.

Wkrótce w Krakowie mają powstać dwa kolejne orliki - na Kurdwanowie i w Nowej Hucie. http://orlik2012.pl/
post kolegi ZIENIU.NAZAWSZE

luk02 24.09.2009 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW Fanatyk (Post 796528)
Poda ktoś adres strony/forum na którym są przewidywalne ukazania się filmów w jakościach R5 i DVDRip?Wiem że taka strona istnieje bo kiedyś patrzyłem i nie mogę jej znaleźć.

nforce.nl ? jesli nie o to chodzi a zdobedziesz adres to podrzuc na prv ;)

puchaty1906 24.09.2009 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 796340)
Drugie pytanie: złącze eSATA działa także jako zwykłe USB?

Nie, to dwa różne kable, eSATA to po prostu External SATA przesył danych na tym kablu jest dużo szybszy niż na zwykłym USB. SATA głównie jest używane do podłączania dysków twardych, USB ma dużo więcej zastosowań.

saklak1906 24.09.2009 12:10

Zna ktos program, albo wie jak zabezpieczyc przed dostepem osob postronnych partycje na dysku badz plik dokumetow.
Nie potrzebuje jakiegos super zabezpieczenia tylko takiego zeby mi ktos przypadkiem np dziecko nie zagladnelo tam gdzie nie powinno.

jaitylkoja 24.09.2009 12:17

Kiedyś miałem Steganos Safe. Tworzy wirtualną partycję, a by w nią wejść trzeba wpisać hasło.

West 24.09.2009 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luk02 (Post 796537)
nforce.nl ? jesli nie o to chodzi a zdobedziesz adres to podrzuc na prv ;)

http://showsdb.org/

puchaty1906 24.09.2009 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 796557)
Zna ktos program, albo wie jak zabezpieczyc przed dostepem osob postronnych partycje na dysku badz plik dokumetow.
Nie potrzebuje jakiegos super zabezpieczenia tylko takiego zeby mi ktos przypadkiem np dziecko nie zagladnelo tam gdzie nie powinno.

Są takie programy, które po prostu hasłują foldery, jedne płatne i inne darmowe. Osobiście nie polecam, zawsze to jest upierdliwe jak trzeba otworzyć program, wpisać hasło i dopiero z jego poziomu przeglądać folder. A wypróbowałem z 4-5 różnych.
Tutaj link.

http://www.google.pl/#hl=pl&source=h...90f6a879fe49b0

Inne rozwiązanie to TrueCrypt, bardzo dobry program, który nie tylko szyfruje dysk, partycje, folder, ale też jest montuje (dysk, partycja itp) są niewidoczne dla systemu Windows, ani dla żadnego systemu operacyjnego. Drugie rozwiązanie polecam .

saklak1906 24.09.2009 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez puchaty1906 (Post 796572)
Są takie programy, które po prostu hasłują foldery, jedne płatne i inne darmowe. Osobiście nie polecam, zawsze to jest upierdliwe jak trzeba otworzyć program, wpisać hasło i dopiero z jego poziomu przeglądać folder. A wypróbowałem z 4-5 różnych.
Tutaj link.

http://www.google.pl/#hl=pl&source=h...90f6a879fe49b0

Inne rozwiązanie to TrueCrypt, bardzo dobry program, który nie tylko szyfruje dysk, partycje, folder, ale też jest montuje (dysk, partycja itp) są niewidoczne dla systemu Windows, ani dla żadnego systemu operacyjnego. Drugie rozwiązanie polecam .

Wielkie dzieki

Wojtas 24.09.2009 13:35

Mam taki problem....prosze o jakaś pomoc...



Mam Kasperskiego 7.0 i ja wlacze kontrole rodzicielska(przed bratem,zeby mi kompa nie zasmiecal) to blokuje mi ta Kontrola dostep DO CALEGO INTERNETU,nawet jak dam najnizsze ustawienie tej Blokady.. i dupa ,a chce poblokowac pewne tresci..

kiedys to dzialalo a dzis jak wlacze to blokuje mi wszytko..


co robic w takiej sytuacji,bo to niemozlliwe zeby nagle przestalo dzialac..



prosze o jaks pomoc..

StelmiOriginal 24.09.2009 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 796443)
Z ciekawości - co to za firma ma takie wymagania dotyczace gwarancji?

FUJITSU-Siemens :)

janko04 24.09.2009 13:35

szukam firmy/sklepu/hurtowni, w której można zakupić sprzęt piłkarski do klubu tj. Piłki, czy stroje piłkarskie, podajcie jakies namiary ..

Wisła V 24.09.2009 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez janko04 (Post 796595)
szukam firmy/sklepu/hurtowni, w której można zakupić sprzęt piłkarski do klubu tj. Piłki, czy stroje piłkarskie, podajcie jakies namiary ..


SportTiff na przeciwko rotundy przy błoniach, CrakSport przy Plazie, Decathlon przy plazie i przy carefourze na zakopiance..tanio i na temat:D

TSman 24.09.2009 15:33

Czy mając radio samochodowe bez wejść na wzmacniacz (czincze?) podepne tube z wbudowanym wzmacholem?

saklak1906 24.09.2009 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSman (Post 796633)
Czy mając radio samochodowe bez wejść na wzmacniacz (czincze?) podebne tube z wbudowanym wzmacholem?

Mozesz uzyc przewodow glosnikowych ale nie jest to najlepsze rozwiazanie.

TSman 24.09.2009 15:42

tzn - z kanału do tuby?

Jakuza 24.09.2009 15:47

Lockerz.com
 
Chciałem was zaprosić do serwisu Lockerz.com. Co w nim jest szczególnego? to że za odwiedzanie strony, granie w gry na stronce, wypełnianie pytań i ankiet zbieramy punkty - np. za samo codzienne wchodzenie na stronę dostajemy 2pkt. W puli nagród mamy ubrania, elektronikę i inne rzeczy np. najtańszy iPod jest do zgarnięcia za 150 Pkt + 20pkt wysyłka do PL - po 15 października wysyłka będzie darmowa ( oczywiście rzeczy na które możemy wymieniać pkt - jest dużo i będzie ich przybywać )

Na stronce nie można się zarejestrować, wchodząc przez nią - wymaga zaproszenia od kogoś z wewnątrz. Dlatego każdego zainteresowanego proszę o podanie e-maila tutaj w temacie lub na PW a stosowne zaproszenie wyśle z mojego konta. Od razu odpowiem co z tego mam? 2pkt za zaproszenie kogoś z zewnątrz i tylko tyle + po 20 zaproszonych gościach T-shirt ;) ( Przy okazji odpowiem T-shirt do naszego pięknego kraju nad Wisłą, doszedł do mojego znajomego po 2 tygodniach oczekiwań :) także z nagrodami powinno być podobnie :) )

Oczywiście na wszelkie pytania związane z tą stroną chętnie odpowiem. Myślę, że to ciekawa rzecz wymagająca zainteresowania, myślę, że dziennie nie zajmie wam więcej czasu niż minutę ( bo tyle wymaga włączenie przeglądarki, wpisanie adresu, zalogowaniu i zainkasowaniu pkt-ów ).

Także jeśli ktoś z was jest zainteresowany podajcie maile ( w temacie lub na PW ) a ja wyśle wam zaproszenie.

atbb 24.09.2009 16:24

Szukam parkingu dla busa blisko Małego Rynku, zna ktoś coś? jakie ceny?

pirat.z.karaibow 24.09.2009 16:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 796356)
A jakiś inny sposób bez formata?

Niestety :-/ Ale obiecuję pomyśleć. Daj czas do niedzieli.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 796655)
http://i36.tinypic.com/2132b4.jpg , kaput czy da się coś zrobić?

Niestety :-/

puchaty1906 24.09.2009 17:00

Czy ktoś zna knajpę, zajazd (?), klub, do wynajęcia na urodziny? Część bądź całość. No i co ważne, żeby można było np. zaśpiewać Wisła czyli prokocimie i inne takie odpadają! No i nie ceny w stylu 100 tys za wynajem, a w środku browar po 12 zl. Odpowiedzi na priv poproszę, żeby tematu nie zaśmiecać. Z góry dzięki.

Yakuza, U wislakow odpada!

LuKaS TSW 24.09.2009 18:48

Podbijam pytanie: Jak usunąć naprasowane litery z koszulki?

Zola 24.09.2009 20:23

Zawsze po kopiowaniu np obrazka/zdjecia z jakiejs stronki z neta przy zapisaniu na pulpin w nazwie pojawiala sie nazwa tego obrazka nadana "z gory", a od jakiegos czasu za kazdym razem mam "bez nazwy" i musze swoja wpisywac... wie Ktos jak ustawic, aby byla ta nazwa "oryginalna" zawsze przy zapisie? z gory dzieki :)

Bartosz 24.09.2009 20:31

Czy studenci KSW prowadzą jakieś forum związane z ich uczelnią?

palczi 24.09.2009 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartosz (Post 796759)
Czy studenci KSW prowadzą jakieś forum związane z ich uczelnią?


z tego co moja dziewczyna mowi to kazdy wydzial ma inne forum-np turystyki:
http://bartz.webd.pl/index.php?sid=5...cf824baf983816

pozdrawiam

moje pytanie:

czy macie moze pojecie gdzie na terenie krk lub w poblizu uzyskam nocleg na jeden gora dwa trzy dni z psem?ma ktos jakies namiary ceny itp?z gory dzieki za odp:)

Serwatkus 24.09.2009 21:23

Dzisiaj placilem za zakupy karta w sklepie. Sprzedawca powiedział ze nie mozna zrealizowac transakcji, bo jest odmowa dostepu. Poszedlem wiec do pobliskiego bankomatu, wyplacilem kase i zaplacilem w sklepie gotowka. Teraz okazuje sie, ze na koncie internetowym w "sumie blokad" mam wpisana kwote zarowno za transakcje przez terminal jak i wyplate z bankomatu. I teraz pytanie, czy bank mi poprostu zablokowal te srodki za platnosc terminalem na tydzien, po czym przeleje je z powortem na moje konto, czy poprostu kutacz ze sklepu mnie orznal i zaplacilem 2 razy za to samo?

Bartosz 25.09.2009 00:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palczi (Post 796770)
z tego co moja dziewczyna mowi to kazdy wydzial ma inne forum-np turystyki:
http://bartz.webd.pl/index.php?sid=5...cf824baf983816

pozdrawiam

Ale czy funkcjonuje jakieś forum, nazwijmy je główne, skupiające wszystkie wydziały?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl