Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

tofik 19.03.2010 21:09

Mogą być aligatory tylko takie 'four fiter szwagier'. Kibice beda im rzucac kurczaki.

Hudy 19.03.2010 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sqallpl (Post 872967)
Pokusiłby sie ktos o nalozenie murawy, lub chociaz narysowanie linii bocznej na tym zdjeciu? Ciezko sie odniesc bo kadr nie jest zbyt szeroki.

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...0074986004.jpg

nie ma co ludzi w****iać
zerknij na http://stadionwisly.info/dane_techniczne/konstrukcja#
tam masz rysunek w skali i tylko porównaj do bocznych trybun i masz dobry powód do napicia się w piątek:))

zloty1906 19.03.2010 21:16

Krotka informacja z GK
W sumie wszystko co jest w artykule zostało ostatnio tutaj napisane.

Znalazła się kasa na halę Wisły

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=664

blanco 19.03.2010 21:28

http://img189.imageshack.us/img189/5...0074986004.jpg

Tak chyba mniej więcej będą linie boczne przechodzić.

LukL 19.03.2010 21:34

daruj sobie takie rysowanie na oko...
Proporcje są GRUBO przesadzone. Linia boczna zacznie się mniej więcej w połowie koparko-ładowarki.

blanco 19.03.2010 21:37

Ehh...nawet nie strasz;/
Już nawet na tamtym zdjęciu linie wydają się dość daleko..

Arapaho 19.03.2010 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 872985)
Rekiny bardziej by pasowaly :D

Kuba jesli "X" powstalby pomiedzy 19 i 06 to bylby wtedy problem ze zmiana nazwy D na X ktora wg mnie jest zajebistym pomyslem.

Dokładnie tak jak pisze Orzeu - Kuba rzuć hasło właściwym osobom zmiany nazwy D na X - jeśli możesz oczywiście.Kontynujmy naszą tradycję, a nie kończmy ją - znaczkiem na starej X.
Jak dla mnie pole pomiędzy 19 a 06 może zostać puste .Tragedii nie będzie

sqallpl 19.03.2010 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 873016)
daruj sobie takie rysowanie na oko...
Proporcje są GRUBO przesadzone. Linia boczna zacznie się mniej więcej w połowie koparko-ładowarki.

Masz na mysli ten mniejszy pojazd z bialym daszkiem i lyzka z przodu?

Arapaho 19.03.2010 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 872969)
Myśle, że jeśli się poszczęści to załawimy to w najbliższym czasie tj przed oddaniem stadionu do użytku.

Nie wiem jakiej farby się do czegoś takiego używa, ale nie sądze żeby kosztowało to więcej niż 1000 zł i pare godzin pracy dla kilku osób.

Farba zwykła elewacyjna pewnie załatwiła by sprawę.Trochę chyba gorzej że pasuje dobrać kolor jakiś szary- bo biały byłby zbyt "oczojebny" i nie pasowałby do schodów na E

Kordel_Walker 19.03.2010 21:51

Pobawiałem się trochę w paincie...pierwsze zdjęcie to propozycja
SKWK, reszta przeróbki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3896d2448.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...ee2fca148.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8a18599c8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...96ca0a395.html

SpoXsteR 19.03.2010 21:53

ta gwiazdka między 1906 jednak nijako wygląda.. co za dużo to nie zdrowo..

ze zmianą D na X super pomysł.. w ogóle się nie moge przyzwyczaic do mowienia ze idziemy na D .. na D młyn.. na D siedza najbardziej zagorzali kibice... i chyba nigdy nie przyzwyczaje..

Coglin 19.03.2010 22:19

przeciez wszystkie wymiary fosy sa podane na rysunku:
- szerokosc 2m
- wysokosc od strony murawy 1,34m
- wysokosc od strony trybuny 1,94m + 0,7m "balustrado-stolik"
nie wiem czemu ta "balustrada ma 0,7m, jak ustawowe minimum jest 1,1m.

co do fosy - to mozna puscic wode z jednego konca na drugi - taka jakby rzeke zrobic - i moze jakies pirannie wrzucic ;)

iiYama 19.03.2010 22:28

A może by tak między 19 i 06 wrzucić krzyż celtycki? Pewnie nie przejdzie ale warto spróbować heh.

WILU TS 19.03.2010 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 873018)
Ehh...nawet nie strasz;/
Już nawet na tamtym zdjęciu linie wydają się dość daleko..

Wiesz co to koparko-ładowarka ? :shock: To to małe coś z łyżką,nie ten dźwig ;)

4fan_player 19.03.2010 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 873041)
A może by tak między 19 i 06 wrzucić krzyż celtycki? Pewnie nie przejdzie ale warto spróbować heh.

A może przekreśloną gwiazdę Dawida?

Fifiorek 19.03.2010 22:38

Ehhh po co wy kombinujecie z tymi wzorami, jak ten "oficjalny" został już wybrany ? Nikt wszystkim nie dogodzi.

LukL 19.03.2010 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sqallpl (Post 873023)
Masz na mysli ten mniejszy pojazd z bialym daszkiem i lyzka z przodu?

a widzisz tam inny pojazd tego typu ?

Co do linii bocznej, to trochę się zagalopowałem. Powinno być tak:

http://libuszewski.pl/img/boisko.jpg

źle nie jest. ale spokojnie mogło być 5m bliżej

kolarz90 19.03.2010 22:47

Wydaje mi się te wszystkie niedociągnięcia wynikają głównie z braku doświadczenia w projektowaniu i budowaniu stadionów w Polsce. Dopiero teraz jest wielki bum na stadiony a do tej pory były tylko tak naprawdę dwa nowoczesne stadiony (Kielce i Lubin) gdzie też pewnie mieli jakieś problemy. Pewnie w miarę budowania stadionu a póżniej jego użytkowania będą pewne błędy eliminowane.
Co do tej fosy to na głównej pisze że po obniżeniu murawy będzie miała tylko metr.
Wzór krzesełek jest fajny ale na tym powinny się skończyć napisy, wzorki, itp na trybunach. Jak na każdej będzie napis to niebędzie to wyglądało zbyt estetycznie a poza tym chyba już wyczerpały się pomysły :)

blanco 19.03.2010 22:48

W takim razie jest dobrze ! Spodziewałem się,że będzie większa ta odległość.

filip74 19.03.2010 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho;
Na A/B wystarczy teraz że zrobią taką samą "szachownice" nawet bez napisu ładnie się skomponuje.Oczywiście ważne żeby na południowej zlikwidowali żółte przejścia- bez tego coby nie zrobić będzie masakra

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 872969)
Myśle, że jeśli się poszczęści to załawimy to w najbliższym czasie tj przed oddaniem stadionu do użytku.

Nie wiem jakiej farby się do czegoś takiego używa, ale nie sądze żeby kosztowało to więcej niż 1000 zł i pare godzin pracy dla kilku osób.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho;
Farba zwykła elewacyjna pewnie załatwiła by sprawę.Trochę chyba gorzej że pasuje dobrać kolor jakiś szary- bo biały byłby zbyt "oczojebny" i nie pasowałby do schodów na E

Raczej zwykła elewacyjna to się nie nada farba taka musi mieć jakąś odporność na ścieranie .
Myślę że kierunek to rodzaj farb wykorzystywanych do malowania pasów czy linii na drogach.

1q2 19.03.2010 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kolarz90 (Post 873051)
Wydaje mi się te wszystkie niedociągnięcia wynikają głównie z braku doświadczenia w projektowaniu i budowaniu stadionów w Polsce

To akurat nie ma nic do rzeczy.Robi się przetarg , wygrywa firma mająca doświadczenie i nie ma problemu.Tak zrobiono wszędzie indziej tylko nie u nas, gdzie starszemu panu od kościoła i muzeum, pozwolono pyknąć sobie jeszcze stadion i na 4 miesiące przed terminem jego ukończenia, który wiemy już że nie będzie dotrzymany - nie ma jeszcze gotowego projektu:D

Tak jak już przed zimą przewidzieliśmy że na lipiec - jeśli w ogóle, to będzie jedna wielka prowizorka, tak jasnym jest że czeka nas najpewniej gigantyczna liczba niedoróbek, które będą wychodziły im bliżej będzie końca.
Ja będę już szczęśliwy jak ten stadion się nie zawali przy golu albo dach nie odleci przy wietrze:)

Czarny 20.03.2010 09:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 873068)
To akurat nie ma nic do rzeczy.Robi się przetarg , wygrywa firma mająca doświadczenie i nie ma problemu.Tak zrobiono wszędzie indziej tylko nie u nas, gdzie starszemu panu od kościoła i muzeum, pozwolono pyknąć sobie jeszcze stadion i na 4 miesiące przed terminem jego ukończenia, który wiemy już że nie będzie dotrzymany - nie ma jeszcze gotowego projektu:D

Tu akurat nie masz racji, bo projekt w całości jest już u wykonawcy, dlatego tez mamy oszacowane te 75 baniek.

runner 20.03.2010 10:22

nie narzekam, bo już nie ma co narzekać, ale nie mogę się powstrzymać, aby nie napisać
czemu nie ujawnią osoby odpowiedzialnej za nieskładane krzesełka. Na Legii się dało, u nas nagle już było za późno... ktoś o tym zadecydował...poszło o pieniądze i koszt krzesełek...zapewne
ale to jest paranoja, ZIKIT jako inwestor powinien zaprotestować, każdy materiał musi być uzgadniany przez inspektora nadzoru inwestorskiego

Wicked 20.03.2010 10:49

chyba nie myślisz że krzesełka zostały zmienione bez zgody inwestora? Ewidentnie miasto tnie koszty

Jurand 20.03.2010 13:24

Przeglądając stare lotnicze zdjęcia Krakow ( http://planowanie.um.krakow.pl/bppzoom/?ID=99 ) naszła mnie taka smutna refleksja.
Tak wyglądały tereny wokół stadionu w 1965 roku:

http://i41.tinypic.com/16hq1z5.jpg

3 boiska treningowe + stadion lekkoatletyczny, korty tenisowe, dwa baseny

A tak wyglądają teraz:

http://i40.tinypic.com/2evf05k.jpg

Wiadomo, że zdjęcia trochę przekłamują i czasy inne, ale poza stadionem baza i obiekty wyglądały o niebo lepiej 45 lat temu...

spartan 20.03.2010 13:34

Nie zapędzaj się tak z wnioskami bo stadion lekkoatletyczny, korty tenisowe i jeden z basenów (ten bliżej Cichego Kącika) nie należały do nas....Podobnie jak amfiteatr.

Jurand 20.03.2010 13:51

Zdaję sobie z tego sprawę, więc nie chodziło mi konkretnie o naszą bazę tylko generalnie o zagospodarowanie wokół stadionu. Czyja jest wina takiego stanu rzeczy to już osobna kwestia.

PiotrG 20.03.2010 22:02

http://stadionwisly.info/files/gallery/240/22.jpg
http://img260.imageshack.us/img260/8165/gastronomia.gif
Witajcie kiełbaso z namiotu i kolejki z PRLu, kiosków gastronomicznych nie wybudowano.
Tak dla przypomnienia, koszt trybuny wschodniej to 144mln PLN brutto.
Na zachodniej będzie tak samo. Nowe trybuny, stary catering z namiotu, podobnie jak z trybuną południową. Tych gości z ZIKITu należy zaprosić na mecz w deszczowy dzień, postawić w długiej kolejce do namiotu, może zrozumieją że wyłączanie punktów gastronomii z przetargu to idiotyzm.

..::PABLO::.. 20.03.2010 22:51

Witam, Piotrze, skoro wywnioskowałeś iż nie będzie kiosków zamieszczonych na planach, czym w takim razie są te rurki (?) wystające z podłogi przy ścianach, są one w miejscach gdzie wg planu mają być jak mniemam kuchenki i zmywaki (nie znam się na tego typu oznaczeniach, ale na to mi wygląda), może po prostu na kioski będą się składały później dobudowane blaty? Chyba że jest już oficjalna informacja na ten temat, a ja to przeoczyłem mimo iż śledzę ten wątek.

dj_ibutti 20.03.2010 23:15

Albo zrobią ścianki z regipsu, które można zrobić w godzine?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl