Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Tasio1906 16.10.2013 13:02

Ja mam nadzieję, że przejdą pomysły Bońka z ograniczeniem piłkarzy spoza UE oraz z możliwością podpisywania kontraktów z młodymi piłkarzami. Co do selekcjonera to musi dostać kontrakt jeszcze w tym tygodniu a najpóźniej 1 listopada.

rw88 16.10.2013 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1335681)
Glik musi coś w sobie mieć, skoro jest kapitanem drużyny z Serie A. Myślę, że problem tkwi nie w jego umiejętnościach, a w braku zgrania z resztą obrony.

Może być tak jak mówisz, mi się wydaje, że to kwestia tego, iż Glik w każdym meczu kadry gra środkowego bardziej z lewej strony, kiedy w klubie albo gra w środku w trójce, albo grał w poprzednim sezonie tego bardziej z prawej strony . Wbrew pozorom ma to znaczenie, bo łatwiej takiemu Glikowi grającemu "bardziej z prawej" przecinać / wybijać piłki prawą nogą, szczególnie że nie grzeszy zwrotnością. Zwróćcie uwagę, że przy błędzie przy bramce Gerrarda był taki moment kiedy próbował wybijać piłkę lewą nogą i zrobił to bardzo nieporadnie, Steven po tym trącił piłkę, zastawił się i minął Kamila. Niuanse, a decydowały o golu.

Glik moim zdaniem byłby idealny wprost do grania trójką środkowych obrońców w ustawieniu - Jędrzejczyk, Glik, Kamiński. Takie 3-4-3 przechodzące w 5-4-1 w defensywie. Wtedy nasi skrzydłowi Błaszczykowski i Sobota byliby w końcu nieco zwolnieni z obowiązku gry defensywnej, ustawieni "pod kontrę". A Glik grałby "lepa" na rywala grającego jednym napastnikiem.

rw88 16.10.2013 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1335677)
Nie przeszkadzałoby wam, że Wdowczyk ma przeszłość korupcyjną?

Szczerze? Nie. W mojej opinii wszystkie osoby związane z piłką w naszym kraju są w mniejszym, bądź większym stopniu umoczone w tym procederze i dzielą się na złapanych i niezłapanych. Jeśli mielibyśmy postawić na kogoś "czystego" z naszej piłki, to trzeba by było wybrać chyba Dornę. A i tu nie byłbym w stu procentach pewien. A czy widzę Wdowczyka w tej roli? Również nie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1335690)
Jestem zdania, że żaden polski trener nic nie da kadrze na dzień dzisiejszy.

Tego nie wiadomo. Był okres trwonienia niezłego potencjału od 1992 do gdzieś 2000 roku przez polskich trenerów, przyszedł totalny anonim Engel i pozamiatał, właściwie od Engela zaczął się ośmioletni pomysł na drużynę narodową, Janas i Beenhakker w jakiejś tam mierze korzystali z wypracowanego przez Engela stylu gry. Teraz mamy innych piłkarzy, zawodników słabszych fizycznie, a lepszych technicznie, niezłych w grze kombinacyjnej i potrzebujemy trenera, który to pojmie, który zrobi taktyczną rewolucję na miarę Engela i dobierze do swojej koncepcji odpowiednich wykonawców.

dynek.pl 16.10.2013 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tasio1906 (Post 1335699)
Ja mam nadzieję, że przejdą pomysły Bońka z ograniczeniem piłkarzy spoza UE oraz z możliwością podpisywania kontraktów z młodymi piłkarzami. Co do selekcjonera to musi dostać kontrakt jeszcze w tym tygodniu a najpóźniej 1 listopada.

No to jest dobry pomysl. Dzisiaj na silce jakis koles mowil, ze jego syn mial isc do Wisly zamiast Jovanica (podobno ten sam wiek i te same parametry) tylko, ze mial przyjsc za darmo wiec znalezli Jovanica za 400 tys. euro. Cupial zalacil, a wszyscy wokol zarobili wlacznie z obecnym szefem scoutingu.

Baala 16.10.2013 13:40

Jak Wdowczyk będzie trenerem przestaje oglądać tą kadrę.

Kocur 16.10.2013 13:40

To może Fryzjera na selekcjonera?
Jak nie będzie mógł wygrać to przynajmniej kupi :help:

wolfy 16.10.2013 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1335708)
Jak Wdowczyk będzie trenerem przestaje oglądać tą kadrę.

Ja już dawno przestałem.

Ale spokojnie: Dario jeszcze poczeka. "Weszło" wczoraj i dziś robi laurkę Nawałce, a to znaczy, że sprawa jest raczej przesądzona.
Kolejny po Fornaliku geniusz PMS.

!!IRIVER!! 16.10.2013 14:20

Na razie nikt. Trza poczekać. ;)

Lukasz 16.10.2013 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1335710)
(..)Kolejny po Fornaliku geniusz PMS.

Fornalik był dobrym selekcjonerem - końcu koszty funkcjonowania reprezentacji ściął znacznie. Zobaczysz, na dobre nam kibicom to wyjdzie.

Dive Pirate 16.10.2013 15:16

Kilka razy już padł argument że nie stać nas na selekcjonera z zagranicy. Panowie to nie płka klubowa PZPN ma w ch... kasy, myślę że stać nas na średnią opcję międzynarodową spokojnie.
Ale trener będzie z naszego bagienka po to żeby promował określonych grajków, zupełnie jak robił Waldek on nie ma zrobić porządnej selekcji, ma być po prostu grzeczny.

rw88 16.10.2013 15:20

Powtarzam, to, że Fornalik i Smuda się nie nadawali nie oznacza, że tak samo będzie z Nawałką. Równie dobrze może z Nawałką być tak jak z Janasem i Engelem, czyli awans i 3 miejsce w grupie, a więc wyniki na miarę aktualnego stanu polskiego futbolu. Albo raczej to na co nas maksymalnie w tym momencie stać. Czas pokaże, czy Boniek dobrze wybierze, ale wysłuchawszy dzisiejszej konferencji i wypowiedzi Zibiego na temat pożądanych cech kandydata jestem pełen optymizmu co do kryteriów wyboru.

Ciastek1 16.10.2013 16:08

cytuję :

Kto mógłby być w przyszłości następcą Fornalika? - Zapytałem Bońka - dodał Godlewski. - Powiedział, że w tej chwili PZPN stać nawet na zatrudnienie Mourinho. Tylko pytanie, czy Mourinho też nie będzie potrzebował co najmniej pół roku, żeby wgryźć się w nasze realia. Dosłownie za 9 miesięcy zaczynają się kwalifikacje do kolejnej imprezy. Odnoszę wrażenie, a dosć często rozmawiam z prezesem, że nie jest wcale przekonany do opcji zagranicznej.

Griszka30KR 16.10.2013 16:11

Wiem,ze nie w tym temacie ,ale poniekąd związane:
Reprezentanci Polski są jak jaja....uczestniczą ,ale nie wchodzą :P

Ciastek1 16.10.2013 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1335740)
Wiem,ze nie w tym temacie ,ale poniekąd związane:
Reprezentanci Polski są jak jaja....uczestniczą ,ale nie wchodzą :P

raczej jak piz.... każdemu dają się wyruchać

wolfy 16.10.2013 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rw88 (Post 1335729)
Powtarzam, to, że Fornalik i Smuda się nie nadawali nie oznacza, że tak samo będzie z Nawałką. Równie dobrze może z Nawałką być tak jak z Janasem i Engelem, czyli awans i 3 miejsce w grupie, a więc wyniki na miarę aktualnego stanu polskiego futbolu. Albo raczej to na co nas maksymalnie w tym momencie stać. Czas pokaże, czy Boniek dobrze wybierze, ale wysłuchawszy dzisiejszej konferencji i wypowiedzi Zibiego na temat pożądanych cech kandydata jestem pełen optymizmu co do kryteriów wyboru.

Chłopcze, Ty jesteś pełen optymizmu od Euro 2012. Wszystkie Twoje przewidywania niestety okazały się bardzo mocno rozbieżne z rzeczywistością.

Kolejny geniusz PMS oznacza znów neolit taktyczny i kompromitujące wyniki. I zdziwionego rw88, ale to akurat niezmiennik.

Zadam Ci bardzo proste pytanie: jakie kompetencje aby prowadzić reprezentację w eliminacjach Euro 2016 ma Nawałka?
Retoryczne.
Faktem jest, że ma takie sam jak Fornalik, a o wiele mniejsze niż Smuda. W skrócie: żadne.

Twój argument brzmi "może ich zmotywuje i się uda". Rodem z "weszło". Jest jeden problem - futbol poszedł do przodu, również reprezentacyjny. Trzeba być kompletnym ignorantem żeby nie rozumieć, jak ważne jest taktyczne ustawienie zespołu, schemat gry. Inaczej na ostatnim Euro grali Niemcy, inaczej Włosi, inaczej Grecy czy Rosjanie. Wszyscy jednak mieli schematy dostosowane pod możliwości kadrowe. Wszyscy, poza Polską.

Nie będę ukrywał, że mam dość chłopków roztropków takich jak Ty.

Kompleksy wobec zachodu? Trzeba być skończonym idiotą, żeby nie zauważać przepaści taktycznej miedzy drużynami krajowymi, a tymi z zachodniej czy wschodniej europy.
Kompleksy? Nie. Po prostu na pewnym etapie trzeba zauważyć, że mamy problem i zacząć uczyć się od lepszych. To żaden wstyd. W naszym wypadku to i tak będzie jakieś 20 lat za późno.


Ale szczerze - od dawna mam na to wywalone. Ich cyrk, ich małpy, niech tylko wreszcie usuną orzełka z koszulek i zastąpią hymn jakimś utworem wschodzącej gwiazdy z "Jak oni śpiewają?".
Odrobina szacunku dla kraju, nawet nie dla obecnie zamieszkującą go hołoty robiącej za murzynów Europy, ale poprzez wzgląd na dawne czasy. Na ludzi, którzy faktycznie w nią wierzyli i za to umierali.

Chociaż może właśnie to jest reprezentacja na jaką zasługujemy? Ogólny burdel organizacyjny (urocze sceny wczoraj na spotkaniu reprezentantów w dziećmi), wiara w cuda połączona z kompletną nieudolnością oraz brakiem elementarnej wiedzy stojących na czele tego cyrku.

Mimo że olałem sprawę przed Euro 2012 toprzyznaję, że akcja z Nawałką obudziła stare demony. Jest taka definicja szaleństwa: "robić ciągle to samo oczekując innych rezultatów".

- No to może teraz się uda?
- Ale co, ma doświadczenie, wiedzę, sukcesy?
- Nie, ale może teraz się uda?

Albo to ja pomijam coś kluczowego, co wszyscy wokół mnie rozumieją instynktownie, albo otaczają mnie kompletni debile.

Ciastek1 16.10.2013 16:35

Wystarczy popatrzeć na przykłady reprezentacji Rosji, Irlandii czy chociażby Korei Południowej , które za sprawą trenerów zagranicznych zaczęły coś znaczyć w futbolu . Dziwię się Bońkowi jeżeli forsował kandydaturę Nawałki. Natomiast mówienie ,że polski trener jest najlepszy bo się orientuje w sytuacji w polskiej piłki kopanej to żaden argument. Trener spoza środowiska nie będzie przywiązany do nazwisk i może wreszcie wprowadzi normalność - nie grasz w klubie - nie masz prawa liczyć na powołanie, bo niby jakim cudem trener zza granicy ma powoływać Salomonów czy innych Zielińskich skoro nigdy ich nie widział ani prędko nie zobaczy w akcji .

spartan 16.10.2013 19:21

Kandydat na trenera jest tylko JEDEN

http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET

;-)))

Marks 16.10.2013 19:29

Czyzby niemiecka (tym razem prawdziwa) mysl szkoleniowa nadchodzila wielkimi krokami ...? :)

Maciuś 16.10.2013 20:24

Z polskich pożal się Boże trenerów przebolałbym jedynie Engela.

emj10 16.10.2013 20:28

Wolfy, czy naprawdę sądzisz, że trener z zagranicy zmieni coś w naszym bagienku? Pamiętam, że byłeś kiedyś zwolennikiem Petrescu, czy Maaskant, którzy delikatnie mówiąc szału w naszej (słabej) lidze nie zrobili. Wiemy też co stało się z Leo kiedy media oraz beton zrobił taką nagonkę, że jakiś młodzieniaszek z Niemiec, czy Holandii zawinąłby się po 24 godzinach, a on jeszcze dzielnie wytrzymał kilka miesięcy.

Moim zdaniem wariant zagraniczny będzie błędem i nie mam na myśli tego, że nasza myśl szkoleniowa jest jakaś genialna, ale my nie mamy podstaw (organizacyjnych i szkoleniowych), aby wpuścić tutaj takiego magika. Potrzebna praca u podstaw i wejście Holendrów, albo innej zdolnej piłkarsko nacji na parę lat. Od U-12 do reprezentacji seniorskiej.

BiałaGwiazda 16.10.2013 21:55

Jak dla mnie nie ulega wątpliwości że trener będzie Polakiem. Boniek wyraźnie na dzisejszej konferencji zasugerował że opcja zagraniczna mu się nie widzi.

Cytat:

Prezes PZPN scharakteryzował szkoleniowca, który powinien prowadzić kadrę. - Nieważne, czy będzie miał paszport polski, czy zagraniczny. Najważniejsze są jego cechy. Musi to być człowiek z charyzmą. Ważne, jakie ma podejście, jak zarządza szatnią, grupą, jak się komunikuje z piłkarzami, ale także z mediami. Patrząc na byłych selekcjonerów, to wiem, że w tym ostatnim obszarze były problemy - tłumaczył Boniek.

Prezes PZPN nie zdradził żadnego nazwiska, ale w kilku wypowiedziach można było wyczuć, że skłania się w stronę kandydatury krajowej. - Jeżeli o mnie chodzi, mógłbym wybrać trenera obcokrajowca, który ma dobre CV, to byłoby dla mnie najwygodniejsze. Jednak nie o to chodzi. To ma być selekcjoner, który będzie w stanie wywalczyć awans do mistrzostw Europy - powiedział. - Ostatnio rozmawiałem z jednym dobrym trenerem zagranicznym, który pracuje z reprezentacją narodową. Zapytałem go, ilu zna polskich piłkarzy. Wymienił mi trzech: Lewandowskiego, Szczęsnego i Piszczka. On żyje futbolem, jest w to zaangażowany poważnie. Pozostałych zawodników naszej kadry nie znał. To dowodzi, ile czasu potrzebowałby, aby poznać drużynę - tłumaczył.

Zbigniew Boniek odniósł się także do mediów i zamieszania z kandydatami na selekcjonera. - Gracie zgranymi kartami. 90 procent tych, których proponujecie w różnych plebiscytach, nie nadają się na ławkę reprezentacji Polski. Ja ich nie widzę - mówił Boniek.
Selekcjonera poznawy w ciągu dwóch tygodni. Jedno jest pewne,na pewno nie będzie to Urban,który wykluczył obecnie możliwośc prowadzenia reprezentacji. Mam dziwne przeczucie że będzie to Skorża lub w drugiej kolejności Nawałka. Poza tym jest jeszcze Wdowczyk. Ale z tych co mieli już do czynienia z reprezentacją jest tylku dwóch: Engel i Kasperczak. Jest jeszcze Lenczyk,ale to wątpliwa kandydatura. Może Nowak? Ale on siedzi w USA i wielkiego rozeznania w naszej piłce nie ma. Byc może Boniek wyciągnie jakiegoś królika z kapelusza,bo sam powiedział że większośc proponowanych się nie nadaje. Poczekamy,zobaczymy..

gooro33 16.10.2013 22:03

Dla mnie to jest nieporozumienie że w PZPN boją się zagranicznych trenerów. Mamy kasę ale polski trener lepiej zna polskie realia....:rotfl: Przecież mamy jakieś 250 potencjalnych reprezentantów do ogarnięcia, kto temu podoła jeśli nie Polak ??...:haha:

silver03 16.10.2013 22:12

Oglądałem konferencje Bońka, moim zdaniem trenerem będzie Skorża, dobrze się wpisuje w ton wypowiedzi prezesa.

FraMat 16.10.2013 22:52

Polski trener, bo zna już piłkarzy?
To bzdura a nie argument.
Jak Adwokkat szedł do Korei to znał wszystkich piłkarzy koreańskich?
Jak Hiddink szedł do Rosji to znał wszystkich rosyjskich piłkarzy?
Jak Kasperczak szedł do Tunezji to znal wszystkich potencjalnych reprezentantów Tunezji?

O...
Kasper to niezły kandydat...
:alleluja:

For_FuN_ 17.10.2013 01:09

Przeciez te 2 tygodnie jasno sugeruja, ze jest to trener zwiazany kontraktem klubowym(daja sobie czas na dogadanie pewnych kwestii). Trener niezatrudniony moglby objac reprezentacje chocby jutro. Odpadaja Skorża, Engel i Kasperczak. Zostaje tak naprawde Nawałka i pewnie umowa jest taka, ze poprowadzi jeszcze przez 3 kolejki Górnika. Dla mnie dziwna sprawa, bo już wszyscy wiedzą co i jak, a bedzie to trzymane w pseudotajemnicy. A najwazniejsze...tracimy czas, bo zaraz mamy spotkania towarzyskie. Chyba, ze Boniek tak wierzy w wiedze Nawałki, ze przez tydzien czy dwa pouklada juz te klocki. Nie chce sie powtarzac, ale czekaja nas znowu kompromitujace eliminacje. Nie dosc, ze mamy slaba druzyne, to dostajemy tez slabego trenera/selekcjonera(bo kim sa trenerzy polscy na arenie miedzynarodowej? co znacza?), wiec potem nie dziwota, ze taktycznie odstajemy.

Jose 17.10.2013 06:07

Mnie ciekawi czy Białoński, który hejtował Fornalika i Piechniczka za Polską myśl szkoleniową też będzie hejtował Bońka za wybór polskiej myśli a się kolegują i biegają ze sobą. Ciekawe jak ziomale Bońka zareagują na polską myśl ci co hejtowali Piechniczka i Fornalika.

Jeżeli ci co krytykowali Latę i Piechniczka za Polską myśl szkoleniową a nie będa krytykowac Bońka to będzie znaczyło, że to lizodupy a nie obiektywni dziennikarze.

A Weszlo to też żaden obiektywny portal tylko niektórych ZAWSZE chwalą a po niektórych zawsze jeżdżą.

Griszka30KR 17.10.2013 06:56

Ja jestem skłonny obstawić,że chyba zostanie Kasprerczak.

Gwiaździsty 17.10.2013 07:19

Opowieści Bońka o wyższości polskich trenerów w kwestii jakoby lepszego znawstwa polskich kopaczy są zwykłą bzdura. czasami własnie ktos z zewnątrz ma lepsze spojrzenie od tego co od lat patrzy na to samo i nie widzi. Na tej podstawie Hiddink przed objęciem posady w Korei Płd. znał niby ligę i kopaczy koreańskich lepiej niż miejscowi ?
To zwykłe pie.....e, które ma uzasadnić objęcie kadry przez PMS, a raczej konserwacje układzików menadżersko-pzpnwskich przy handlu żywym kopanym towarem.
Na całe szczęście od dłuższego czasu nie emocjonuję się tym cyrkiem ale przykro się robi jak się widzi ciagłe robienie z ludzi błaznów, poprzez podgrzewanie nastrojów, żeby po raz n-ty powiedzieć "nic się nie stało ...." i "gramy dalej".

mr_kwolf 17.10.2013 07:38

Zawsze mnie zastanawiało skąd bierze się wiara w to, że gdyby to nie Fornalik, a jakiś inny, najlepiej zagraniczny, selekcjoner stał przy linii to Lewandowski wykorzystałby na Wembley jedną z tych dwóch patelni, które miał. Albo Klich trafił przy słupku, a nie w obrońcę.

Mamy słabych piłkarzy to i wyniki są słabe. Moim skromnym zdaniem Fornalik zrobił wynik na miarę materiału, który mu został dostarczony i nie potrafię zrozumieć tej całej nagonki na niego. Przynajmniej "udało" (cudzysłów bo więcej tutaj przypadku niż chęci) stworzyć znowu reprezentacje Polski, a nie sztuczny twór zwany reprezentacją PZPN.

ypeeh 17.10.2013 08:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1335811)

Mamy słabych piłkarzy to i wyniki są słabe. Moim skromnym zdaniem Fornalik zrobił wynik na miarę materiału, który mu został dostarczony i nie potrafię zrozumieć tej całej nagonki na niego.

Czarnogóra ma zdecydowanie słabszy materiał ludzki, a w tabeli nad nami. Ukraina też nie ma na tyle lepszych zawodników, żeby ograć nas dwa razy. Fornalik popełnił mnóstwo błędów, nie stworzył drużyny. Cały czas grało inne zestawienie obrony albo pomocy (głównie z wyboru Fornalika, jedynymi sprawami losowymi była operacja Piszczka i kartki Polańskiego). Jedyny plus to debiut Zielińskiego i sprawdzenie Klicha.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl