![]() |
Ja mam nadzieję, że przejdą pomysły Bońka z ograniczeniem piłkarzy spoza UE oraz z możliwością podpisywania kontraktów z młodymi piłkarzami. Co do selekcjonera to musi dostać kontrakt jeszcze w tym tygodniu a najpóźniej 1 listopada.
|
Cytat:
Glik moim zdaniem byłby idealny wprost do grania trójką środkowych obrońców w ustawieniu - Jędrzejczyk, Glik, Kamiński. Takie 3-4-3 przechodzące w 5-4-1 w defensywie. Wtedy nasi skrzydłowi Błaszczykowski i Sobota byliby w końcu nieco zwolnieni z obowiązku gry defensywnej, ustawieni "pod kontrę". A Glik grałby "lepa" na rywala grającego jednym napastnikiem. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak Wdowczyk będzie trenerem przestaje oglądać tą kadrę.
|
To może Fryzjera na selekcjonera?
Jak nie będzie mógł wygrać to przynajmniej kupi :help: |
Cytat:
Ale spokojnie: Dario jeszcze poczeka. "Weszło" wczoraj i dziś robi laurkę Nawałce, a to znaczy, że sprawa jest raczej przesądzona. Kolejny po Fornaliku geniusz PMS. |
Na razie nikt. Trza poczekać. ;)
|
Cytat:
|
Kilka razy już padł argument że nie stać nas na selekcjonera z zagranicy. Panowie to nie płka klubowa PZPN ma w ch... kasy, myślę że stać nas na średnią opcję międzynarodową spokojnie.
Ale trener będzie z naszego bagienka po to żeby promował określonych grajków, zupełnie jak robił Waldek on nie ma zrobić porządnej selekcji, ma być po prostu grzeczny. |
Powtarzam, to, że Fornalik i Smuda się nie nadawali nie oznacza, że tak samo będzie z Nawałką. Równie dobrze może z Nawałką być tak jak z Janasem i Engelem, czyli awans i 3 miejsce w grupie, a więc wyniki na miarę aktualnego stanu polskiego futbolu. Albo raczej to na co nas maksymalnie w tym momencie stać. Czas pokaże, czy Boniek dobrze wybierze, ale wysłuchawszy dzisiejszej konferencji i wypowiedzi Zibiego na temat pożądanych cech kandydata jestem pełen optymizmu co do kryteriów wyboru.
|
cytuję :
Kto mógłby być w przyszłości następcą Fornalika? - Zapytałem Bońka - dodał Godlewski. - Powiedział, że w tej chwili PZPN stać nawet na zatrudnienie Mourinho. Tylko pytanie, czy Mourinho też nie będzie potrzebował co najmniej pół roku, żeby wgryźć się w nasze realia. Dosłownie za 9 miesięcy zaczynają się kwalifikacje do kolejnej imprezy. Odnoszę wrażenie, a dosć często rozmawiam z prezesem, że nie jest wcale przekonany do opcji zagranicznej. |
Wiem,ze nie w tym temacie ,ale poniekąd związane:
Reprezentanci Polski są jak jaja....uczestniczą ,ale nie wchodzą :P |
Cytat:
|
Cytat:
Kolejny geniusz PMS oznacza znów neolit taktyczny i kompromitujące wyniki. I zdziwionego rw88, ale to akurat niezmiennik. Zadam Ci bardzo proste pytanie: jakie kompetencje aby prowadzić reprezentację w eliminacjach Euro 2016 ma Nawałka? Retoryczne. Faktem jest, że ma takie sam jak Fornalik, a o wiele mniejsze niż Smuda. W skrócie: żadne. Twój argument brzmi "może ich zmotywuje i się uda". Rodem z "weszło". Jest jeden problem - futbol poszedł do przodu, również reprezentacyjny. Trzeba być kompletnym ignorantem żeby nie rozumieć, jak ważne jest taktyczne ustawienie zespołu, schemat gry. Inaczej na ostatnim Euro grali Niemcy, inaczej Włosi, inaczej Grecy czy Rosjanie. Wszyscy jednak mieli schematy dostosowane pod możliwości kadrowe. Wszyscy, poza Polską. Nie będę ukrywał, że mam dość chłopków roztropków takich jak Ty. Kompleksy wobec zachodu? Trzeba być skończonym idiotą, żeby nie zauważać przepaści taktycznej miedzy drużynami krajowymi, a tymi z zachodniej czy wschodniej europy. Kompleksy? Nie. Po prostu na pewnym etapie trzeba zauważyć, że mamy problem i zacząć uczyć się od lepszych. To żaden wstyd. W naszym wypadku to i tak będzie jakieś 20 lat za późno. Ale szczerze - od dawna mam na to wywalone. Ich cyrk, ich małpy, niech tylko wreszcie usuną orzełka z koszulek i zastąpią hymn jakimś utworem wschodzącej gwiazdy z "Jak oni śpiewają?". Odrobina szacunku dla kraju, nawet nie dla obecnie zamieszkującą go hołoty robiącej za murzynów Europy, ale poprzez wzgląd na dawne czasy. Na ludzi, którzy faktycznie w nią wierzyli i za to umierali. Chociaż może właśnie to jest reprezentacja na jaką zasługujemy? Ogólny burdel organizacyjny (urocze sceny wczoraj na spotkaniu reprezentantów w dziećmi), wiara w cuda połączona z kompletną nieudolnością oraz brakiem elementarnej wiedzy stojących na czele tego cyrku. Mimo że olałem sprawę przed Euro 2012 toprzyznaję, że akcja z Nawałką obudziła stare demony. Jest taka definicja szaleństwa: "robić ciągle to samo oczekując innych rezultatów". - No to może teraz się uda? - Ale co, ma doświadczenie, wiedzę, sukcesy? - Nie, ale może teraz się uda? Albo to ja pomijam coś kluczowego, co wszyscy wokół mnie rozumieją instynktownie, albo otaczają mnie kompletni debile. |
Wystarczy popatrzeć na przykłady reprezentacji Rosji, Irlandii czy chociażby Korei Południowej , które za sprawą trenerów zagranicznych zaczęły coś znaczyć w futbolu . Dziwię się Bońkowi jeżeli forsował kandydaturę Nawałki. Natomiast mówienie ,że polski trener jest najlepszy bo się orientuje w sytuacji w polskiej piłki kopanej to żaden argument. Trener spoza środowiska nie będzie przywiązany do nazwisk i może wreszcie wprowadzi normalność - nie grasz w klubie - nie masz prawa liczyć na powołanie, bo niby jakim cudem trener zza granicy ma powoływać Salomonów czy innych Zielińskich skoro nigdy ich nie widział ani prędko nie zobaczy w akcji .
|
|
Czyzby niemiecka (tym razem prawdziwa) mysl szkoleniowa nadchodzila wielkimi krokami ...? :)
|
Z polskich pożal się Boże trenerów przebolałbym jedynie Engela.
|
Wolfy, czy naprawdę sądzisz, że trener z zagranicy zmieni coś w naszym bagienku? Pamiętam, że byłeś kiedyś zwolennikiem Petrescu, czy Maaskant, którzy delikatnie mówiąc szału w naszej (słabej) lidze nie zrobili. Wiemy też co stało się z Leo kiedy media oraz beton zrobił taką nagonkę, że jakiś młodzieniaszek z Niemiec, czy Holandii zawinąłby się po 24 godzinach, a on jeszcze dzielnie wytrzymał kilka miesięcy.
Moim zdaniem wariant zagraniczny będzie błędem i nie mam na myśli tego, że nasza myśl szkoleniowa jest jakaś genialna, ale my nie mamy podstaw (organizacyjnych i szkoleniowych), aby wpuścić tutaj takiego magika. Potrzebna praca u podstaw i wejście Holendrów, albo innej zdolnej piłkarsko nacji na parę lat. Od U-12 do reprezentacji seniorskiej. |
Jak dla mnie nie ulega wątpliwości że trener będzie Polakiem. Boniek wyraźnie na dzisejszej konferencji zasugerował że opcja zagraniczna mu się nie widzi.
Cytat:
|
Dla mnie to jest nieporozumienie że w PZPN boją się zagranicznych trenerów. Mamy kasę ale polski trener lepiej zna polskie realia....:rotfl: Przecież mamy jakieś 250 potencjalnych reprezentantów do ogarnięcia, kto temu podoła jeśli nie Polak ??...:haha:
|
Oglądałem konferencje Bońka, moim zdaniem trenerem będzie Skorża, dobrze się wpisuje w ton wypowiedzi prezesa.
|
Polski trener, bo zna już piłkarzy?
To bzdura a nie argument. Jak Adwokkat szedł do Korei to znał wszystkich piłkarzy koreańskich? Jak Hiddink szedł do Rosji to znał wszystkich rosyjskich piłkarzy? Jak Kasperczak szedł do Tunezji to znal wszystkich potencjalnych reprezentantów Tunezji? O... Kasper to niezły kandydat... :alleluja: |
Przeciez te 2 tygodnie jasno sugeruja, ze jest to trener zwiazany kontraktem klubowym(daja sobie czas na dogadanie pewnych kwestii). Trener niezatrudniony moglby objac reprezentacje chocby jutro. Odpadaja Skorża, Engel i Kasperczak. Zostaje tak naprawde Nawałka i pewnie umowa jest taka, ze poprowadzi jeszcze przez 3 kolejki Górnika. Dla mnie dziwna sprawa, bo już wszyscy wiedzą co i jak, a bedzie to trzymane w pseudotajemnicy. A najwazniejsze...tracimy czas, bo zaraz mamy spotkania towarzyskie. Chyba, ze Boniek tak wierzy w wiedze Nawałki, ze przez tydzien czy dwa pouklada juz te klocki. Nie chce sie powtarzac, ale czekaja nas znowu kompromitujace eliminacje. Nie dosc, ze mamy slaba druzyne, to dostajemy tez slabego trenera/selekcjonera(bo kim sa trenerzy polscy na arenie miedzynarodowej? co znacza?), wiec potem nie dziwota, ze taktycznie odstajemy.
|
Mnie ciekawi czy Białoński, który hejtował Fornalika i Piechniczka za Polską myśl szkoleniową też będzie hejtował Bońka za wybór polskiej myśli a się kolegują i biegają ze sobą. Ciekawe jak ziomale Bońka zareagują na polską myśl ci co hejtowali Piechniczka i Fornalika.
Jeżeli ci co krytykowali Latę i Piechniczka za Polską myśl szkoleniową a nie będa krytykowac Bońka to będzie znaczyło, że to lizodupy a nie obiektywni dziennikarze. A Weszlo to też żaden obiektywny portal tylko niektórych ZAWSZE chwalą a po niektórych zawsze jeżdżą. |
Ja jestem skłonny obstawić,że chyba zostanie Kasprerczak.
|
Opowieści Bońka o wyższości polskich trenerów w kwestii jakoby lepszego znawstwa polskich kopaczy są zwykłą bzdura. czasami własnie ktos z zewnątrz ma lepsze spojrzenie od tego co od lat patrzy na to samo i nie widzi. Na tej podstawie Hiddink przed objęciem posady w Korei Płd. znał niby ligę i kopaczy koreańskich lepiej niż miejscowi ?
To zwykłe pie.....e, które ma uzasadnić objęcie kadry przez PMS, a raczej konserwacje układzików menadżersko-pzpnwskich przy handlu żywym kopanym towarem. Na całe szczęście od dłuższego czasu nie emocjonuję się tym cyrkiem ale przykro się robi jak się widzi ciagłe robienie z ludzi błaznów, poprzez podgrzewanie nastrojów, żeby po raz n-ty powiedzieć "nic się nie stało ...." i "gramy dalej". |
Zawsze mnie zastanawiało skąd bierze się wiara w to, że gdyby to nie Fornalik, a jakiś inny, najlepiej zagraniczny, selekcjoner stał przy linii to Lewandowski wykorzystałby na Wembley jedną z tych dwóch patelni, które miał. Albo Klich trafił przy słupku, a nie w obrońcę.
Mamy słabych piłkarzy to i wyniki są słabe. Moim skromnym zdaniem Fornalik zrobił wynik na miarę materiału, który mu został dostarczony i nie potrafię zrozumieć tej całej nagonki na niego. Przynajmniej "udało" (cudzysłów bo więcej tutaj przypadku niż chęci) stworzyć znowu reprezentacje Polski, a nie sztuczny twór zwany reprezentacją PZPN. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl