Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Fuks 25.06.2010 00:58

to moze ja ci odpowiem odrazu, bo zes wystrzelil z tymi pytaniami...

1. nie
2. w planach bylo przed euro, teraz te plany odsuneli na pozniej
3. mozliwosc istnieje ZAWSZE. ale nie, nie zburzą go.
4. nie

Martinho 25.06.2010 01:51

1)
Cytat:

Pierwotnie napisane przez stadionynet
„Najprawdopodobniej do końca października mecze będą rozgrywane przy dwóch trybunach, tj. trybunie wschodniej oraz trybunie południowej” – napisali na ********. Z kolei rzecznik ZIKiT Jacek Bartlewicz, poinformował nas, że w związku ze zmianą przepisów p.poż. niezbędne były dodatkowe prace projektowe. Niezbędne prace budowlane będą trwały około 7 tygodni. Całość adaptacji trybuny 4 miesiące. Teoretycznie po siedmiu tygodniach można by więc na trybunę wchodzić, ale te prace jeszcze się nie zaczęły.

Jeden z forumowiczów mający jakieś głębsze kontakty w klubie(~Z) mówił o przełożeniu meczu z Arką / zmianie gospodarza / . Pierwszy mecz gralibyśmy w końcówce sierpnia, ma to sens zwłaszcza ze Arka czy teraz, czy w grudniu zagra i tak na Stadionie rugby bo swój stadion odbierze w lutym 2011. Jeśli jest szansa juz wtedy na wejscie i publikę 25 tysieczną jest wciąż(?) taki temat?

2) Sektor gości
Jeśli umieszczamy sektor gości na E, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie zejść z 2 tys do ustawowych 5 % czyli ~1600(co przeciez i tak na polskie warunki będzie liczbą jedną z największych) i z buforem zamknąć sie w dwóch podsektorach.
??

Mishuh 25.06.2010 02:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 920410)
to moze ja ci odpowiem odrazu, bo zes wystrzelil z tymi pytaniami...

1. nie

Kilka tygodni wstecz było potwierdzone, że będą. Więc?

PiotrG 25.06.2010 03:10

Maszty będą wyłącznie na trybunach wschodniej i zachodniej.
Poza tym nie ma się już co bulwersować - interpelacjami nic już nie ugramy, miasto odpowiada jak i kiedy chce.
Jedyni, którzy mają w chwili obecnej jakiś wpływ na budowę to SKWK i Wisła Kraków SA.
Do ugrania jest demontaż "pleks" na trybunach N/S, zasłonięcie wentylacji, kasy biletowe, lokalizacja sektora gości i tyle.
Ważne, aby jak najszybciej skończono trybunę wschodnią, zachodnią i przestrzeń przed tymi trybunami.
Nie bardzo rozumiem jak wygląda kwestia wykończenia betonu elewacji trybuny wschodniej - zrezygnowano z betonu architektonicznego, więc zwykły beton powinien zostać wykończony, a teraz jakieś smuty o wcześniejszej ocenie wyglądu i zdecydowaniu czy będą go wykańczać. Ciekaw jestem czy dotrzymają słowa i beton na trybunach N/S zostanie pomalowany.
Trybuna północna to wielka niewiadoma - miasto ciągle nie ma ochoty budować jej wnętrza, a bez tego będzie ona wyłączona z użytku. Przynajmniej wiemy, że będą kołowroty.

Kaan 25.06.2010 07:33

PiotrG do listy życzeń dołaczyłbym zabudowe szkłem najwyzszego piętra, pod dachem na trybunie wschodniej, tak jak to jest na trybunach Pn i Pd.

kohprzem'68 25.06.2010 07:50

Taka refleksja po porannym ogladaniu budowy z kamery nr 3 , piec do sześciu dolnych rzędów jest zalanych przez deszcz co oznacza że zadaszenie jest wersją oszczednosciową lub mamy silny wiatr piatkowego poranka ?

rafal777 25.06.2010 08:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kohprzem'68 (Post 920437)
Taka refleksja po porannym ogladaniu budowy z kamery nr 3 , piec do sześciu dolnych rzędów jest zalanych przez deszcz co oznacza że zadaszenie jest wersją oszczednosciową lub mamy silny wiatr piatkowego poranka ?

Oglądasz ligę angielską chociażby? Jak pada deszcz to pierwsze żędy zawsze siedzą z kapturami na głowach. To jest nieuniknione. Dach musiałby być całkowicie zamknięty żeby nic nie padało. Więc to nie jest żadna wersja oszczędnościowa. Moim zdaniem dach mamy bardzo dobry (porównując do Lecha i Legii chociażby)

Zwierze 25.06.2010 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 920405)
1)
4) Czy istnieje możliwość budowy parkingów na Błoniach?

Tak, ale dopiero po tym jak zbudują parking na miejscu Wawelu

pawelwislak 25.06.2010 09:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 920405)
3) Czy istnieje możliwość zburzenia w najbliższym czasie okrąglaka?
4) Czy istnieje możliwość budowy parkingów na Błoniach?

Proszę powiedzcie mi skąd się tacy biorą?
Jak 3 pytanie jest głupie tak 4 to jest po prostu jakaś masakra!!

Pablo84 25.06.2010 09:43

Dobra, już nie wyżywajcie się na chłopaku ze Śląska.Pewnie nie zna niektórych realiów panujących w Krakowie.

alkoholik 25.06.2010 11:00

Ludzie głosujący na Majchrowskiego pamiętajcie że to jest postkomunistyczny aparatczyk SLD=Kupa.
Ten stadion przez tego gościa będzie całkowicie skończony pewnie dopiero na rundę wiosenną 2011. I to się stanie przez was tych którzy na niego głosowali!!!

FevPL 25.06.2010 11:39

Czy ustalono już wzór krzesełek na zachodnią na zebraniu SKWK?

Arapaho 25.06.2010 12:28

Następny któremu nie chce się czytać.
Decyzja bedzie po zakończeniu montażu na wschodniej

kuken 25.06.2010 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alkoholik (Post 920510)
Ludzie głosujący na Majchrowskiego pamiętajcie że to jest postkomunistyczny aparatczyk SLD=Kupa.

Podobno w słowniku języka polskiego to słowo już nie funkcjonuje...:D

wislak906 25.06.2010 14:33

Ma ktoś informację o postępach prac na murawie? Wiadomo, które rzeczy zostały już wykonane?

rafalek 25.06.2010 14:56

To tylko moje wrażenie, czy jednak jest inaczej ustawiona jedynka na krzesełkach na dolnym piętrze? Czy teraz będzie 1x9x0x6? x to pusty sektor. Jeżeli tak będzie, to 6 wypadnie sektor dalej i nie trafi na wjazd dla sprzętu..

Markus 25.06.2010 15:02

To może i ja dorzucę kilka pytań do propozycji nowej interpelacji:

1)Stadion w dniu oddania - zgodnie z umową z Wykonawcą- ma spełniać warunki kategorii Elite. Bez telebimu nie będzie spełniac tego warunku. Prosze o uzasadnienienie i potwierdzenie ze umowa nie jest w stanie zagwarantować tego czego dotyczy? Dlaczego Pan Prezydent kłamał mówiąc o oddaniu stadionu spełniającego warunki klasy Elite?
2) Prosze o informacje czy na równolegle budowanym stadionie MKS Cracovia - operator także będzie pokrywał koszty telebimów?
3)Czy miejsca w ilości 269 uznane za miejsca o gorszej widoczności są wynikiem błędu projektowego?
4) Jak się maja miejsca o gorszej widoczności do opini ekspertów którzy nie maja zastrzeżeń do widocznosci na stadionie ( zgodnie z Państwa odpoweidzia na poprzednia interpelację
5) Proszę podać datę rozpoczęcia i zakończenia budowy zaplecza trybuny północnej. Dlaczego do tej pory (czerwiec 2010r) nie rozpoczęto jeszcze żadnych prac związanych z dostosowaniem trybuny północnej do standardów umożliwiających wpuszczenie kibiców? Dlaczego nie zostały przeprowadzone kilka miesięcy wcześniej – czyżby osoby odpowiedzialne za inwestycję były na tyle niekompetentne, że nie wiedziały wówczas o problemie? Skąd to opóźnienie? Kto z imienia i nazwiska ponosi za to odpowiedzialność?
6) Proszę napisać, kto kilka lat temu przygotowywał i zaaprobował zamówienie na wykonania i budowę trybuny północnej bez dróg dojścia, zabezpieczeń przeciwpożarowych i klatek schodowych? Czy Pan Prezydent planuje zgłoszenie tej osoby do rozrywkowego programu „inteligentni inaczej?”
6) Proszę podać w złotówkach wysokość kar umownych, które na chwilę obecną będzie musiał zapłacić Architekt w związku z opóźnieniami w dostarczaniu projektów
7) Ile wyniosą karny umowne, które zapłaci wykonawca budowy stadionu wskutek przekroczenia terminów oddania do użytku trybun wschodniej i zachodniej?
8) Proszę podać konkretną datę otwarcia trybuny południowej dla kibiców i wyjaśnić, jakie to nieprzekraczalne przeszkody uniemożliwiały dostosowanie jej do oglądania meczów wcześniej?
9) Skoro Pan Prezydent nie zna konkretnej sumy w złotówkach, jaką będzie musiał płacić operator stadionu za jego użytkowanie, na jakiej podstawie negocjuje uzyskanie konkretnego, płaconego w złotówkach czynszu? Czy Kraków planuje wprowadzenie w związku z tym do obiegu jakiejś nowej waluty, np.: „procentowej”?
9) O ile niższy będzie czynsz Wisły Kraków lub innego operatora obiektu w związku z oddaniem w lipcu do użytkowania niekompletnego stadionu?
10) Jaką Pan Prezydent ma wizję wspierania Wisły Kraków i innych krakowskich klubów, promujących nasze miasto w kraju i zagranicą za sprawą swojej działalności, oraz spełniających ogromną rolę w szeroko rozumianym dbaniu o kulturę fizyczną w naszym mieście? Na jakie profity ze strony miasta te kluby będą mogły liczyć?

spinnaker 25.06.2010 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak906 (Post 920645)
Ma ktoś informację o postępach prac na murawie? Wiadomo, które rzeczy zostały już wykonane?

Kończą drenaż i wysypują pierwszą warstwę filtracyjną, potem jeszcze ogrzewanie, nawadnianie, 2 warstwa, i murawa. Chyba tak to będzie.

kasperr 25.06.2010 15:22

odnośnie telebimu proponuję tymczasowe rozwiązanie: http://i47.tinypic.com/i6ce1u.jpg
oczywiście pół żartem.. ;)

crazykaro 25.06.2010 15:42

Ja też dodaje:

1)Stadion w dniu oddania - zgodnie z umową z Wykonawcą- ma spełniać warunki kategorii Elite. Bez telebimu nie będzie spełniac tego warunku. Prosze o uzasadnienienie i potwierdzenie ze umowa nie jest w stanie zagwarantować tego czego dotyczy? Dlaczego Pan Prezydent kłamał mówiąc o oddaniu stadionu spełniającego warunki klasy Elite?
2) Prosze o informacje czy na równolegle budowanym stadionie MKS Cracovia - operator także będzie pokrywał koszty telebimów?
3)Czy miejsca w ilości 269 uznane za miejsca o gorszej widoczności są wynikiem błędu projektowego?
4) Jak się maja miejsca o gorszej widoczności do opini ekspertów którzy nie maja zastrzeżeń do widocznosci na stadionie ( zgodnie z Państwa odpoweidzia na poprzednia interpelację
5) Proszę podać datę rozpoczęcia i zakończenia budowy zaplecza trybuny północnej. Dlaczego do tej pory (czerwiec 2010r) nie rozpoczęto jeszcze żadnych prac związanych z dostosowaniem trybuny północnej do standardów umożliwiających wpuszczenie kibiców? Dlaczego nie zostały przeprowadzone kilka miesięcy wcześniej – czyżby osoby odpowiedzialne za inwestycję były na tyle niekompetentne, że nie wiedziały wówczas o problemie? Skąd to opóźnienie? Kto z imienia i nazwiska ponosi za to odpowiedzialność?
6) Proszę napisać, kto kilka lat temu przygotowywał i zaaprobował zamówienie na wykonania i budowę trybuny północnej bez dróg dojścia, zabezpieczeń przeciwpożarowych i klatek schodowych? Czy Pan Prezydent planuje zgłoszenie tej osoby do rozrywkowego programu „inteligentni inaczej?”
6) Proszę podać w złotówkach wysokość kar umownych, które na chwilę obecną będzie musiał zapłacić Architekt w związku z opóźnieniami w dostarczaniu projektów
7) Ile wyniosą karny umowne, które zapłaci wykonawca budowy stadionu wskutek przekroczenia terminów oddania do użytku trybun wschodniej i zachodniej?
8) Proszę podać konkretną datę otwarcia trybuny południowej dla kibiców i wyjaśnić, jakie to nieprzekraczalne przeszkody uniemożliwiały dostosowanie jej do oglądania meczów wcześniej?
9) Skoro Pan Prezydent nie zna konkretnej sumy w złotówkach, jaką będzie musiał płacić operator stadionu za jego uzyskanie, na jakiej podstawie negocjuje uzyskanie konkretnego, płaconego w złotówkach czynszu? Czy Kraków planuje wprowadzenie w związku z tym do obiegu jakiejś nowej waluty, np.: „procentowej”?
9) O ile niższy będzie czynsz Wisły Kraków lub innego operatora obiektu w związku z oddaniem w lipcu do użytkowania niekompletnego stadionu?
10) Jaką Pan Prezydent ma wizję wspierania Wisły Kraków i innych krakowskich klubów, promujących nasze miasto w kraju i zagranicą za sprawą swojej działalności, oraz spełniających ogromną rolę w szeroko rozumianym dbaniu o kulturę fizyczną w naszym mieście? Na jakie profity ze strony miasta te kluby będą mogły liczyć?
11) Czy Cracovia też płaci 1% za część sportową i 3% za część komercyjną , czy za całość stadionu płacą 1%. A jeśli placą za całośc 1% to dlaczego Wisła jest "wyróżniona" innym sposobem płacenia??

Co do 9 pytania to trochę nie na miejscu bo Basałaj już sobie poradzi z negocjacją niższego czynszu ze względów na budowę i pytanie do interpelacji się nie nadaje tak samo jak pytanie o punkty gastronomiczne z poprzedniej interpelacji

tomo 25.06.2010 15:44

Takie pytanie: Czy do okrąglaka to ja normalnie wejdę, chcąc obejrzeć postęp prac, przypuszczam że nie ale wolę spytać... .

Arapaho 25.06.2010 16:08

Od razu mówię że personalne wycieczki w pytaniach, ironia oraz teksty typu:Czy Pan Prezydent planuje zgłoszenie tej osoby do rozrywkowego programu „inteligentni inaczej?” lub " Czy Kraków planuje wprowadzenie w związku z tym do obiegu jakiejś nowej waluty, np.: „procentowej”??- wylecą z interpelacji. To nie pismo do kolegi z klasy tylko do Prezydenta Miasta Krakowa- jaki by nie był- więc forma ma być odpowiednia.
Piszemy tylko i wyłącznie PYTANIA a nie sugestie i hipotezy

orzeu 25.06.2010 16:13

Oznakowanie trybun: uda sie zrobic ten "x" zamiast jakiegos fatalnego "h"?

Pytanie do Majchrowskiego:
Dlaczego mamy placic za projekt dostosowania ogrodzenia nie spelniajacego wymogow klasy Elite skoro jest to ewidentny blad projektowy? Projektant powinien to zrobic natychmiast bez zadnej dyskusji. Zwlaszcza ze ma kary umorzone...

sqbi 25.06.2010 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez www.pzpn.pl;
Zarząd podjął decyzję o miejscu rozgrywania najbliższych meczów reprezentacji Polski. (...) Kolejny mecz, 7 września, zostanie rozegrany w Krakowie. Informacje o rywalach Polaków zostaną wkrótce podane do wiadomości.

Czyli jednak mimo wszystko reprezentacja zagra na placu budowy.

To-Masz 25.06.2010 16:44

Kraków: stara hala Wisły będzie we wrześniu jak nowa?


Nowa hala Wisły pozostaje, niestety, w sferze planów i jednocześnie marzeń. Owszem, czyni się starania, żeby inwestycja mogła ruszyć, jednakże jest to kwestia przyszłości. Choć nie wiadomo - bliższej czy dalszej...
Konkretem są natomiast prace modernizacyjno-remontowe, prowadzone w starym obiekcie przy ul. Reymonta. Niezbędne, żeby przystosować halę do nowych wymogów FIBA. Dzięki czemu będzie można dalej rozgrywać w wiślackiej hali mecze tak ekstraklasowe, jak też euroligowe.

Inwestycja prowadzona jest w kilku segmentach. Kompleksowo przebudowane zostaną szatnie oraz specjalny pokój do kontroli antydopingowych. Wyremontowany będzie dach hali, w tym jednak przypadku tylko w formie prac bieżących, gdyż te bardziej specjalistyczne planowane są w przyszłym roku.

Sportowcy i kibice zastaną nowe sanitariaty, jak również odnowione hole i korytarze. Do wymiany przeznaczono także większość drzwi i okien oraz instalacji wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, wentylacyjnych, elektrycznych, przeciwpożarowych oraz związanych z monitoringiem obiektu przy ul. Reymonta.

Według harmonogramu wymienione prace mają się kończyć sukcesywnie, najpóźniej do 30 sierpnia. Natomiast parkiet w głównej hali musi być gotowy do 15 września.

Dotychczasowe boisko miało szerokość 14,5 metra. Nowe będzie miało 15 metrów. Długość zwiększy się z 27,2 do 28 metrów. Wreszcie szerokość tzw. pól autowych (od linii bocznych do ściany trybun) będzie liczyła 2,23 metra, a nie jak do tej pory 1,72 metra.

Wyburzone więc zostaną dolne rzędy trybun - na prawo od wejścia jeden, na lewo dwa, gdyż tam będą stolik sędziowski i ławki rezerwowych.

Zdemontowany zostanie parkiet. I w tym przypadku też czeka nas zmiana, gdyż nowy będzie położony o 10 centymetrów niżej niż dotychczasowy. A zostanie sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych. Oczywiście będzie najwyższej jakości, ze wszystkimi niezbędnymi atestami FIBA.



Inwestycja przy ul. Reymonta pochłonie dużo środków. Na razie jeszcze nie do końca znanych, gdyż całość będzie pochodziła ze środków własnych Towarzystwa oraz od sponsorów. Jednocześnie szefostwo "Białej Gwiazdy" zwróciło się z prośbą o wsparcie do Urzędu Marszałkowskiego i czeka na odpowiedź.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Markus 25.06.2010 16:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 920693)
Od razu mówię że personalne wycieczki w pytaniach, ironia oraz teksty typu:Czy Pan Prezydent planuje zgłoszenie tej osoby do rozrywkowego programu „inteligentni inaczej?” lub " Czy Kraków planuje wprowadzenie w związku z tym do obiegu jakiejś nowej waluty, np.: „procentowej”??- wylecą z interpelacji. To nie pismo do kolegi z klasy tylko do Prezydenta Miasta Krakowa- jaki by nie był- więc forma ma być odpowiednia.
Piszemy tylko i wyłącznie PYTANIA a nie sugestie i hipotezy

Zdaję sobie z tego sprawę. Niemniej, ironia w pytaniach nie musi być zakazana, szczególnie w sytuacji, gdy miasto bynajmniej nie traktuje kibiców i podatników poważniej w odpowiedziach na interpretacje.

Bartii 25.06.2010 16:46

1)Stadion w dniu oddania - zgodnie z umową z Wykonawcą- ma spełniać warunki kategorii Elite. Bez telebimu nie będzie spełniac tego warunku. Prosze o uzasadnienienie i potwierdzenie ze umowa nie jest w stanie zagwarantować tego czego dotyczy? Dlaczego Pan Prezydent kłamał mówiąc o oddaniu stadionu spełniającego warunki klasy Elite?
2) Prosze o informacje czy na równolegle budowanym stadionie MKS Cracovia - operator także będzie pokrywał koszty telebimów?
3)Czy miejsca w ilości 269 uznane za miejsca o gorszej widoczności są wynikiem błędu projektowego?
4) Jak się maja miejsca o gorszej widoczności do opini ekspertów którzy nie maja zastrzeżeń do widocznosci na stadionie ( zgodnie z Państwa odpoweidzia na poprzednia interpelację
5) Proszę podać datę rozpoczęcia i zakończenia budowy zaplecza trybuny północnej. Dlaczego do tej pory (czerwiec 2010r) nie rozpoczęto jeszcze żadnych prac związanych z dostosowaniem trybuny północnej do standardów umożliwiających wpuszczenie kibiców? Dlaczego nie zostały przeprowadzone kilka miesięcy wcześniej – czyżby osoby odpowiedzialne za inwestycję były na tyle niekompetentne, że nie wiedziały wówczas o problemie? Skąd to opóźnienie? Kto z imienia i nazwiska ponosi za to odpowiedzialność?
6) Proszę napisać, kto kilka lat temu przygotowywał i zaaprobował zamówienie na wykonania i budowę trybuny północnej bez dróg dojścia, zabezpieczeń przeciwpożarowych i klatek schodowych? Czy Pan Prezydent planuje zgłoszenie tej osoby do rozrywkowego programu „inteligentni inaczej?”
6) Proszę podać w złotówkach wysokość kar umownych, które na chwilę obecną będzie musiał zapłacić Architekt w związku z opóźnieniami w dostarczaniu projektów
7) Ile wyniosą karny umowne, które zapłaci wykonawca budowy stadionu wskutek przekroczenia terminów oddania do użytku trybun wschodniej i zachodniej?
8) Proszę podać konkretną datę otwarcia trybuny południowej dla kibiców i wyjaśnić, jakie to nieprzekraczalne przeszkody uniemożliwiały dostosowanie jej do oglądania meczów wcześniej?
9) Skoro Pan Prezydent nie zna konkretnej sumy w złotówkach, jaką będzie musiał płacić operator stadionu za jego uzyskanie, na jakiej podstawie negocjuje uzyskanie konkretnego, płaconego w złotówkach czynszu? Czy Kraków planuje wprowadzenie w związku z tym do obiegu jakiejś nowej waluty, np.: „procentowej”?
9) O ile niższy będzie czynsz Wisły Kraków lub innego operatora obiektu w związku z oddaniem w lipcu do użytkowania niekompletnego stadionu?
10) Jaką Pan Prezydent ma wizję wspierania Wisły Kraków i innych krakowskich klubów, promujących nasze miasto w kraju i zagranicą za sprawą swojej działalności, oraz spełniających ogromną rolę w szeroko rozumianym dbaniu o kulturę fizyczną w naszym mieście? Na jakie profity ze strony miasta te kluby będą mogły liczyć?
11) Czy Cracovia też płaci 1% za część sportową i 3% za część komercyjną , czy za całość stadionu płacą 1%. A jeśli placą za całośc 1% to dlaczego Wisła jest "wyróżniona" innym sposobem płacenia

i ja rowniez dodam, choc nie wiem czy przejdzie :)

12)Jakie konsekwencje pan (Prezydent) podniesie oraz odpowiedzialni ludzie za budowe stadionu za niedotrzymanie obietnicy oddania gotowego stadionu z CZTEREMA trybunami w pierwotnie obiecanym terminie LIPIEC 2010??? Czy bedize jakas kara oprocz dla pracownii architektonicznej Obtulowicza za opoznienie w dostarczeniu projektu?

picasso 25.06.2010 17:20

pierwotnie nasz stadion miał byc oddany do użytku jak mnie pamięc nie myli na 10 06 tego roku.ten drugi miał być ikończony we wrześniu.nie chcę uprawiać teorii spiskowej,ale byłem pewien,że jednak synagoga musi byc pierwsza.teraz słuchałem tzw pana prezydenta,który [poweiedział,że stadion chasydów,bedzie ukończony najpierw,we wrześniu a później w październiku Wisła.ciekawe dlaczego u nich nie ma obsuwy,nie mówię,że półrocznej jak u nas,ale nawet miesięcznej.

M89 25.06.2010 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 920695)
Oznakowanie trybun: uda sie zrobic ten "x" zamiast jakiegos fatalnego "h"?

Pytanie do Majchrowskiego:
Dlaczego mamy placic za projekt dostosowania ogrodzenia nie spelniajacego wymogow klasy Elite skoro jest to ewidentny blad projektowy? Projektant powinien to zrobic natychmiast bez zadnej dyskusji. Zwlaszcza ze ma kary umorzone...

Sądzę że właśnie niezłym pomysłem było by nazwanie dawnego D sektorem Dziesiątym. Wspaniałe nawiązanie do tradycji. Bez względu na to czy pasuje to do oznaczeń pozostałych sektorów.

crazykaro 25.06.2010 17:53

Chyba jeszce nie było info o tym że we wrześniu w Krakowie będzie rozegrany mecz reprezentacji

http://goool.pl/aktualnoci/reprezent...-poznaniu.html

picasso 25.06.2010 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 920758)
Chyba jeszce nie było info o tym że we wrześniu w Krakowie będzie rozegrany mecz reprezentacji

http://goool.pl/aktualnoci/reprezent...-poznaniu.html

tylko nie napisali na którym stadionie....a nasz ma być gotowy w październiku.na wrzesień szykują ten drugi.

crazykaro 25.06.2010 18:05

Przy 3 trybunach i tak u nas będzie więcej miejsca niż na kurniku. A PZPN liczy na kasę a więcej zarobią na naszym stadionie. Dobrze że to nie prezydent o tym decyduje gdzie będzie rozgrywany mecz. Pytanie tylko jaki będzie rywal. Ale jest kolejny bodziec do szybszej pracy

1q2 25.06.2010 18:47

1)Stadion w dniu oddania - zgodnie z umową z Wykonawcą- ma spełniać warunki kategorii Elite. Bez telebimu nie będzie spełniac tego warunku. Prosze o uzasadnienienie i potwierdzenie ze umowa nie jest w stanie zagwarantować tego czego dotyczy? Dlaczego Pan Prezydent kłamał mówiąc o oddaniu stadionu spełniającego warunki klasy Elite?
2) Prosze o informacje czy na równolegle budowanym stadionie MKS Cracovia - operator także będzie pokrywał koszty telebimów?
3)Czy miejsca w ilości 269 uznane za miejsca o gorszej widoczności są wynikiem błędu projektowego?
4) Jak się maja miejsca o gorszej widoczności do opini ekspertów którzy nie maja zastrzeżeń do widocznosci na stadionie ( zgodnie z Państwa odpoweidzia na poprzednia interpelację
5) Proszę podać datę rozpoczęcia i zakończenia budowy zaplecza trybuny północnej. Dlaczego do tej pory (czerwiec 2010r) nie rozpoczęto jeszcze żadnych prac związanych z dostosowaniem trybuny północnej do standardów umożliwiających wpuszczenie kibiców? Dlaczego nie zostały przeprowadzone kilka miesięcy wcześniej – czyżby osoby odpowiedzialne za inwestycję były na tyle niekompetentne, że nie wiedziały wówczas o problemie? Skąd to opóźnienie? Kto z imienia i nazwiska ponosi za to odpowiedzialność?
6) Proszę napisać, kto kilka lat temu przygotowywał i zaaprobował zamówienie na wykonania i budowę trybuny północnej bez dróg dojścia, zabezpieczeń przeciwpożarowych i klatek schodowych? Czy Pan Prezydent planuje zgłoszenie tej osoby do rozrywkowego programu „inteligentni inaczej?”
6) Proszę podać w złotówkach wysokość kar umownych, które na chwilę obecną będzie musiał zapłacić Architekt w związku z opóźnieniami w dostarczaniu projektów
7) Ile wyniosą karny umowne, które zapłaci wykonawca budowy stadionu wskutek przekroczenia terminów oddania do użytku trybun wschodniej i zachodniej?
8) Proszę podać konkretną datę otwarcia trybuny południowej dla kibiców i wyjaśnić, jakie to nieprzekraczalne przeszkody uniemożliwiały dostosowanie jej do oglądania meczów wcześniej?
9) Skoro Pan Prezydent nie zna konkretnej sumy w złotówkach, jaką będzie musiał płacić operator stadionu za jego uzyskanie, na jakiej podstawie negocjuje uzyskanie konkretnego, płaconego w złotówkach czynszu? Czy Kraków planuje wprowadzenie w związku z tym do obiegu jakiejś nowej waluty, np.: „procentowej”?
9) O ile niższy będzie czynsz Wisły Kraków lub innego operatora obiektu w związku z oddaniem w lipcu do użytkowania niekompletnego stadionu?
10) Jaką Pan Prezydent ma wizję wspierania Wisły Kraków i innych krakowskich klubów, promujących nasze miasto w kraju i zagranicą za sprawą swojej działalności, oraz spełniających ogromną rolę w szeroko rozumianym dbaniu o kulturę fizyczną w naszym mieście? Na jakie profity ze strony miasta te kluby będą mogły liczyć?
11) Czy Cracovia też płaci 1% za część sportową i 3% za część komercyjną , czy za całość stadionu płacą 1%. A jeśli placą za całośc 1% to dlaczego Wisła jest "wyróżniona" innym sposobem płacenia
12)Jakie konsekwencje pan (Prezydent) podniesie oraz odpowiedzialni ludzie za budowe stadionu za niedotrzymanie obietnicy oddania gotowego stadionu z CZTEREMA trybunami w pierwotnie obiecanym terminie LIPIEC 2010??? Czy bedize jakas kara oprocz dla pracownii architektonicznej Obtulowicza za opoznienie w dostarczeniu projektu?
13)Zgodnie z regulacjami UEFY stadion klasy Elite musi posiadać wielki ekran umożliwiający wyświetlanie komunikatów dla publiczności(art 21 pkt 3) oraz miejsca parkingowe w okolicy stadionu na przynajmniej 400 autobusów(art 15 pkt 2) - proszę podać termin w którym telebim zostanie zamontowany na stadionie oraz lokalizacje parkingu na 400 autobusów.


Moim zdaniem sprawa telebimów jest nie do przegrania bo mamy na papierze klasę Elite a telebimy są tak samo niezbędne jak min 30tyś krzesełek, murawa o takim i takim wymiarze itp więc jeśli jest umowa na Elite to nie ma bata by się z niej wykręcił.Jest to część czysto sportowa i też nie może się wykręcić np jednym bo takie rozmieszczenie jak w projekcie, nakazuje 2 - by wszyscy widzowie mieli widoczność na ekran.

filip74 25.06.2010 21:45

Krakowskie Stadiony25 VI 2010
http://www.tvp.pl/krakow/sport/krako...i-2010/2033455

Kogoś interesowały kolejne warstwy układane pod murawę , trochę o nich mówią w programie.

rav 25.06.2010 22:19

1q2 - zobacz na pytanie nr 1.

Uważajmy z tym telebimem i regulacjami UEFA, bo w nich jest mowa o "wielkim ekranie wyświetlającym komunikaty". Jeszcze pan prezydent gotów nam coś takiego zafundować:

http://www.wislakrakow.com/www/pictu...lica-lubin.jpg

1q2 26.06.2010 00:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 920929)
1q2 - zobacz na pytanie nr 1.

Uważajmy z tym telebimem i regulacjami UEFA, bo w nich jest mowa o "wielkim ekranie wyświetlającym komunikaty". Jeszcze pan prezydent gotów nam coś takiego zafundować:

http://www.wislakrakow.com/www/pictu...lica-lubin.jpg

hehe słuszna uwaga - oczywiście pierwsze pytanie znam, to 'moje' jest trochę inaczej postawione i w sumie to pewnie mogą oba zostać, natomiast to wszystko już w gestii tego co będzie interpelacje składał.Kasowanie,przeróbki itp.
Generalnie to chodzi chyba żeby było mało jadu a dużo konkretów.

Ofsajd 26.06.2010 16:44

zmodyfikowany został chyba wzór krzesełek na dolnej części trybuny wschodniej miało być tak(?):
http://stadionwisly.info/files/chair...eselek_min.jpg
a robią coś innego gdyż "1" jest na pierwszym sektorze od lewej strony na niebieskim tle.
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/b...ualny_1024.jpg

w takim razie "6" będzie na ostatnim sektorze i nie będzie przeszkadzał wtedy ten wyjazd dla kosiarek.

KamiK 26.06.2010 16:50

Jak dla mnie tam nie ma 1, tylko po prostu są... schody.

As 26.06.2010 16:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ofsajd (Post 921286)
zmodyfikowany został chyba wzór krzesełek na dolnej części trybuny wschodniej miało być tak(?):
http://stadionwisly.info/files/chair...eselek_min.jpg
a robią coś innego gdyż "1" jest na pierwszym sektorze od lewej strony na niebieskim tle.
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/b...ualny_1024.jpg

w takim razie "6" będzie na ostatnim sektorze i nie będzie przeszkadzał wtedy ten wyjazd dla kosiarek.

Tam sa schody a nie '1'. Opanuj sie i nie panikuj :)

Donki 26.06.2010 16:51

eeee...
Wszystko jest tak samo jak w projekcie :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl