Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

arti 12.10.2013 05:52

Dziurawa obrona, a z przodu przeciwnikowi wystarczy wyłączyć Lewego i Kubę i w zasadzie ma spokój. Reszta ofensywnych może coś strzelić przez przypadek raz na 10 spotkań. Cóż... mam niewielką nadzieję, że kilku młodych jak Pawłowski, Zieliński czy Milik zrobią progres, że Sobota, Sobiech czy Klich nabiorą doświadczenia i będziemy mieć więcej grajków do straszenia rywali.
No i odpowiedni selekcjoner.

Maciuś 12.10.2013 08:03

Czytam z rana gazetę, patrzę w internet a tam nic o wy.......eniu Fornalika, o co chodzi?!

4FunNow 12.10.2013 08:13

Fornalik musi zostać do końca jego kontraktu, inaczej płacili by mu jakieś ogromne odszkodowania.
Taką umwę podpisali jeszcze za rządów Grzegorza Laty.

FraMat 12.10.2013 08:55

a Garguła nadal się rozgrzewa....

SĘDZIA ZGRED 12.10.2013 09:28

Dla mnie od początku kiedy W.F. objął kadrę było pewne , że z tej mąki chleba nie będzie. Jak wiadomo PMS jest na tragicznym poziomie i to pokazuje praktycznie każdy mecz drużyn klubowych w pucharach, mecze repry z polskimi szkoleniowcami. Nie da się wygrywać meczów z jednym nominalnym napastnikiem, dwoma def. pomocnikami i ciągłą rotacją w składzie. Ja w ogóle nie kumam jak można nawet nie było wysłać powołania dla Arka Głowackiego a wysyłać powołanie do Peszki, M. Lewandowskiego itd. Żeby w Polsce poziom się podniósł potrzeba dobrych trenerów wykształconych na zachodzie z zachodnią myślą szkoleniową a nie taktyką z lat 70 ...

Blaszczu16 12.10.2013 10:48

Patrząc wczoraj na grę Lewandowskiego, Klicha i Wojtkowiaka odnoszę wrażenie, że więcej dla kadry by dali Brożek, Garguła i Głowacki.

Rozegranie rzutów wolnych - tragedia.

buczo1985 12.10.2013 13:18

To może teraz Janek Urban do kadry :D

BiałaGwiazda 12.10.2013 15:44

Jestem na 90% pewien że po Fornaliku kadre obejmie Skorża.

bonawentura 12.10.2013 16:10

Co nam dadzą roszady trenerów? Niezrozumiałym dla mnie jest wymienianie trenerów co dwa lata, kiedy wiemy w jak tragicznym stanie jest nasza piłka. Nie mamy dobrych trenerów, ani też dobrych piłkarzy. Dlatego, moim zdaniem, warto byłoby dać Fornalikowi wolną rękę jeszcze przez najbliższe eliminacje, pozwolić innym piłkarzom wypromować się, wspierać Akademie Piłkarskie, rozwijać młodzież, finansować szkolenia zagraniczne dla trenerów, przekształcać wojewódzkie związki piłkarskie. Wszystko obecnie trzeba robić, tylko nie wyrzucać trenera, bo moim zdaniem taka zmiana obecnie nic nie da. Co - awansujemy do Mistrzostw Europy i będzie sukces? Jaki sukces daje nam awans, czy to do MŚ czy też do ME? Dopiero wyjście z grupy na samych mistrzostwach mogłoby stanowić pewien sukces. Nie ma trenera, który cokolwiek na chwilę obecną zmieni. Dla mnie Fornalik mógłby pracować z tą kadrą i z 10 lat. W końcu coś z nią osiągnie. I pewna stabilizacja winna być dla nas priorytetem, a nie co dwa lata chaos.

Jaroo1 12.10.2013 16:24

Jak Wam się fundamenty w domu psują to zmieniacie dach? Trener i obecni grajkowie to tylko szczyt tego domu. Ich już można przekreślić na straty, ci grajkowie nie mają podstaw, nie mają mentalności do wygrywania, zmiana trenera też nic nie da. Trzeba zacząć szkolić młodzież, zrobić modę na piłkę i za kilkanaście lat można się martwić o zmianę trenera albo o wybór między Wawrzyniakiem albo innym Beniszem.
Teraz rotacja w składzie nic nie daje bo w tej kadrze wszyscy to patałachy (może oprócz kilku nazwisk) i tak samo rotacja na stanowisku trenera nic nie da.
A gadanie o zagranicznym szkoleniowcu, łudzenie się kolejne 2 czy 4 lata, że owy trener okaże się cudotwórcą to strata czasu, to działanie na niekorzyść polskiej piłki. Jak bez podstaw (szkolenie) możemy wymagać efektu końcowego?! - przecież takie myślenie się kupy nie trzyma. Zaprzepaściliśmy ostatnie kilkadziesiąt lat a Wy chcecie wyników?

emj10 12.10.2013 16:34

Pytanie jednak do fanów Fornalika. Co ten szkoleniowiec ma w sobie, że chcecie, aby został na stanowisku? On nie ma szans zrobić w przyszłości niczego konstruktywnego z reprezentacją skoro już po roku jest spalony wśród piłkarzy i kibiców.

For_FuN_ 12.10.2013 16:44

Matko, oby kolejny trener nie sluchal porad podobnych do tych tutaj, tzn. zeby powolywal emerytow z polskiej ligi, ktorzy nie potrafili zablysnac w slabych klubach europejskich(i to nie w topowych ligach, bo co to jest liga turecka, szkocka?). Nasza liga stroi na DRAMATYCZNYM poziomie i nie ma wiele wspolnego z profesjonalna pilka nozna na zachodzie. Tutaj wielokrotnie sie wysmiewano z wystepow polskich klubow w pucharach(gdzie odpadalismy z ogorkami), a kiedy przychodzi temat Kadry, to Ci sami ludzie wpychaja tam skompromitowanych kopaczy. Bez dobrej ligi - nie bedzie dobrej reprezentacji(czyli najblizsze kilkadziesiat lat mamy z glowy). Uratowac nas moze szkolenie w klubach, ale ono istnieje praktycznie tylko w 3 na poziomie ekstraklasy(tzn. Amika, Legia i Zaglebie). Wiadomo, pilkarze beda dalej wyjezdzac(bo Polacy sa tani) i wiekszosc sie nie przebije, ale 20 znajdzie sie do reprezentowania nas na szczeblu miedzynarodowym. Jak nisko upadla nasza pilka, niech swiadczy fakt, ze niektorzy podniecaja sie Sobota, ktory zaliczyl asyste w lidze belgijskiej :D(to jest liga wloska, francuska, niemiecka, hiszpanska, angielska?), kiedy taki Zewlakow jeszcze nie tak dawno temu strzelil tam blisko 100 goli(a mial problem, zeby zaistniec w kadrze).

bonawentura 12.10.2013 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1335341)
Pytanie jednak do fanów Fornalika. Co ten szkoleniowiec ma w sobie, że chcecie, aby został na stanowisku? On nie ma szans zrobić w przyszłości niczego konstruktywnego z reprezentacją skoro już po roku jest spalony wśród piłkarzy i kibiców.

Jest w miarę przyzwoity. Wprowadził do reprezentacji kilka nowych twarzy, młodych, które za kilka lat mogą coś reprezentacji dać. Wprowadzenie nowego trenera nie da nic, bo nowy trener nie zmieni faktu, że polscy piłkarze są gorsi niż ukraińscy, czy angielscy, czy też podobni umiejętnościami do Czarnogórców. Da nam dopiero jakaś długofalowa praca nad nowymi lepiej przygotowanymi technicznie piłkarzami oraz szkolenie - profesjonalne - trenerów.

wolfy 12.10.2013 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1335341)
Pytanie jednak do fanów Fornalika. Co ten szkoleniowiec ma w sobie, że chcecie, aby został na stanowisku? On nie ma szans zrobić w przyszłości niczego konstruktywnego z reprezentacją skoro już po roku jest spalony wśród piłkarzy i kibiców.

Są ludzie odporni na wiedzę. Nie ma sensu drążyć tematu.

Brak spójnej koncepcji w powołaniach, taktyczny neolit, gra obronna na poziomie Ruchu Chorzów. Fornalik pokazał, że Smuda wcale nie był takim złym selekcjonerem (a był tragicznym). Wspomniany wyżej Ruch to jego poziom.

Fugiel 13.10.2013 00:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1335347)
Jest w miarę przyzwoity. Wprowadził do reprezentacji kilka nowych twarzy, młodych, które za kilka lat mogą coś reprezentacji dać. Wprowadzenie nowego trenera nie da nic, bo nowy trener nie zmieni faktu, że polscy piłkarze są gorsi niż ukraińscy, czy angielscy, czy też podobni umiejętnościami do Czarnogórców. Da nam dopiero jakaś długofalowa praca nad nowymi lepiej przygotowanymi technicznie piłkarzami oraz szkolenie - profesjonalne - trenerów.

Zgoda nic sie nie zmieni. Ale fakt, ze koles nie zbudowal nic od przeszlo roku jest poprostu jego totalna kompromitacja. Nie zostawia po sobie nic , trzeba budowac od zera, ale moze to I lepiej. A Fornalik sie skompromitowal powolaniami z d***y (chocby wojtowiakiem czy peszko) Szkoda czasu na takiego goscia ... tyle kasy poszlo w w bloto :)

Arked 13.10.2013 11:40

Fornalik powinien odejść. Nie dlatego, że przegrał eliminacje ale dlatego, że nigdy tym selekcjonerem nie powinien zostać. Decyzja o jego zatrudnieniu to było kuriozum. Potrzebujemy kompetentnego trenera, któremu damy popracować przynajmniej przez 4 lata, niezależnie od wyniku kolejnych eliminacji, które przez częste zmiany selekcjonera mogą znów być nieudane. Nie można wymagać od nikogo cudów jeśli został zatrudniony kilka miesięcy przed przed pierwszym meczem o punkty. Praca w reprezentacji jest mozolna i na realne efekty pracy trenera/selekcjonera trzeba często czekać o wiele dłużej niż w klubie (bardzo mało czasu na zgrywanie, taktyke itd.).

BiałaGwiazda 13.10.2013 11:47

Zastanawiam się jakiego trenera z zagranicy obecnie można wyciągnąc aby prowadził naszą kadre. Sam Boniek mówił że PZPN stac nawet na Mourinho,więc jeżeli bierzemy pod uwagę trenera zagranicznego to tylko z najwyższej pólki.Obecnie jest kilka opcji na rynku:

Marcelo Bielsa - ostatnio trenował Athletic Bilbao,wcześniej reprezentacje Argentyny i Chile,na pewno ma doświadczenie w pracy z kadrą,więc byłby odpowiednim kandydatem.

Zdenek Zeman - preferuje bardzo ofensywny styl gry (taktyka 4-3-3),tzw. futbol totalny,sporo sukcesów w latach 90 we soskiej piłce,oraz pare sezonów temu z Pescarą z którą awansował do Serie A w wielkim stylu. Niestety,w Romie już mu się tak nie powodziło,strasznie słabo grała defensywa i to jest jego główny minus. Ogromne doświadczenie w pracach z wieloma klubami,natomiast z reprezentacją gorzej.

Guus Hiddink - ogromne doświadczenie w pracy z reprezentacjami. Odnosił spore sukcesu,chociaż w ostatnich 5 latach raczej równia pochyła (Turcja,Anzhi Machaczkała).

Dick Advocaat - duże doświadczenie,holenderska szkoła,ostatnio trenował PSV. Minusem jest to że pomimo pracy z kadrą Rosji nie osiągnął sukcesu na EURO 2012.

Frank Rijkaard - najbardziej znany z prowadzenia Barcelony,aczkolwiek później w Galatasaray i reprezentacji Arabii Saudyjskiej już mu się tak nie wiodło.

murray 13.10.2013 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1335383)
Zastanawiam się jakiego trenera z zagranicy obecnie można wyciągnąc aby prowadził naszą kadre. Sam Boniek mówił że PZPN stac nawet na Mourinho,więc jeżeli bierzemy pod uwagę trenera zagranicznego to tylko z najwyższej pólki.Obecnie jest kilka opcji na rynku:

Marcelo Bielsa - ostatnio trenował Athletic Bilbao,wcześniej reprezentacje Argentyny i Chile,na pewno ma doświadczenie w pracy z kadrą,więc byłby odpowiednim kandydatem.

Zdenek Zeman - preferuje bardzo ofensywny styl gry (taktyka 4-3-3),tzw. futbol totalny,sporo sukcesów w latach 90 we soskiej piłce,oraz pare sezonów temu z Pescarą z którą awansował do Serie A w wielkim stylu. Niestety,w Romie już mu się tak nie powodziło,strasznie słabo grała defensywa i to jest jego główny minus. Ogromne doświadczenie w pracach z wieloma klubami,natomiast z reprezentacją gorzej.

Guus Hiddink - ogromne doświadczenie w pracy z reprezentacjami. Odnosił spore sukcesu,chociaż w ostatnich 5 latach raczej równia pochyła (Turcja,Anzhi Machaczkała).

Dick Advocaat - duże doświadczenie,holenderska szkoła,ostatnio trenował PSV. Minusem jest to że pomimo pracy z kadrą Rosji nie osiągnął sukcesu na EURO 2012.

Frank Rijkaard - najbardziej znany z prowadzenia Barcelony,aczkolwiek później w Galatasaray i reprezentacji Arabii Saudyjskiej już mu się tak nie wiodło.

Nieee, Zeman nie preferuje futbolu totalnego. Główna kwestia w futbolu totalnym to wymienność pozycji, u Zemana tego nie było. Poza tym on trening opiera w dużej mierze na kwestiach siłowo-motorycznych, zupełnie co innego niż wymagane jest w kadrze.
Tutaj w sumie wyczerpujące zestawienie:
http://krotkapilka.pl/artykul,aaaaaa...ekcjonera,1346

Zobaczymy jak to będzie wyglądać, ale moim zdaniem selekcjoner to tylko listek figowy. Problem jest w szkoleniu trenerów, w układach, koteriach i innych tego typu sprawach. Ci, którzy trenują młodzież po prostu odstają od tego, co jest za granicą, w Hiszpanii trenerów z UEFA Pro jest koło 7 tysięcy, jak w Polsce jest tysiąc to chyba maks. Zmiana selekcjonera to tylko fasada, kwestia krótkoterminowa.

AS82 13.10.2013 17:57

Ja myśle ,że selekcjonerem naszej kadry powinien zostać Wojtek Stawowy, przynajmniej gralibyśmy jak Hiszpania tiki-take. :rotfl:

Baala 15.10.2013 12:16

Dałbym w sumie tą kadrę dla Skorży. Jedyny Polski trener jakiego cenie. Ma doświadczenie już z reprezentacją bo każdy piłkarz mówi że to on odpowiadał za taktykę w kadrze Janasa i za niego wykonywał całą pracę. w Europie też z klubami zebrał doświadczenie lepsze (zwycięstwo z Barcą, eliminacja Spartaka czy Beitra) lub gorsze (wiadomo co) jednak wie co to mecze o stawkę. W dodatku jako jedyny z Polaków ma trenerskie doświadczenie z zagranicy. LM Azjatycka.

Fornalik przed kadrą miał dwa poważne mecze z Austrią Wiedeń w całej karierze trenerskiej. W dodatku pracował tylko w jednym miejscu bez presji.

Maciuś 15.10.2013 14:43

Absolutnie nie dawać kadry żadnemu Polakowi!

FraMat 15.10.2013 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1335582)
Dałbym w sumie tą kadrę dla Skorży.

Tak.
Wtedy eliminacje będą dużo ciekawsze.
:-P

emj10 15.10.2013 18:03

Dać Ruskowi! Wtedy będzie dopiero ciekawie :)

BiałaGwiazda 15.10.2013 18:22

Dac kadre Mourinho lub Guardioli! Przecież mamy ich na własnym podwórku:

Czesław Michniewicz - "Polski Mourinho"

Michał Probierz - "Polski Guardiola"

:D

A tak serio,to nie ma czasu na eksperymenty. Musi to byc ktoś,kto miał już stycznośc z selekcjonerką i wie "z czym to się je". Dlatego jeżeli ma to byc Polak to ktoś z dwójki Engel - Skorża. Innych,lepszych opcji nie widzę.

emj10 15.10.2013 19:08

Krzysztof Ibisz - "Polski James Dean"

Co do Skorży to zgoda, ale Engel od 10 lat nie miał styczności z trenerką, więc nie wiem czy to rozsądny wybór. Raz mu się udało, ale teraz Emsiego już nie ma, który zrobi mu całe eliminacje, a i kadra wydaje się personalnie słabsza (brak obrony, brak środka pomocy).

BiałaGwiazda 15.10.2013 19:30

Emsiego nie ma ale jest Lewandowski :D

Prawda,że Engel ostatnim klubem,który prowadził był APOEL 7 lat temu,ale jego druzyny co by nie mówic zawsze miały jakiś styl i coś grały. Obok niego i Skorży nie widze nikogo z Polski,kto ma dosyc doświadczenia i ogarnięcia w prowadzeniu kadry.

bebeto 15.10.2013 19:42

Po tym co odjebał... Wojtkowiak jest w pierwszym składzie... To są jakieś jaja !!!!!!!!!!

Kocur 15.10.2013 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bebeto (Post 1335625)
Po tym co odjebał... Wojtkowiak jest w pierwszym składzie... To są jakieś jaja !!!!!!!!!!

Tak jest od ponad 10 lat. --> jaja

Nie wiem czemu kogokolwiek to dziwi.

El'kabat 15.10.2013 19:49

Czarno to widze...Angole trzema napastnikami,a u nas znowu miks w obronie.
Skończy sie jakieś 3,4-0.

Handicap azjan -2 w bet365 kurs 3.0 :D

emj10 15.10.2013 19:49

Będzie 4-1. Prorocze słowa :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl