Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Joan Carrillo były trener Wisły Kraków. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9898)

Hives4 23.04.2018 10:38

Cytat:

W zespole jest dwóch, trzech zawodników, którzy mają spory potencjał (choćby Plewka czy Śliwa). Ciężko błyszczeć, gdy masz wokół przeciętniaków...
Tak jak Purcha i Porębski, którzy przepadli w niższych ligach na wypożyczeniu? Jakby któryś młody się do czegokolwiek nadawał to by dostawał szanse tak jak w ostatnich latach Bartosz, Zając czy Kuczak. Nawet z tej trójki tylko Bartosz się utrzymuje na powierzchni. Przed Bartoszem kto był? Stolarski był i się zmył. Kto z wychowanków pograł trochę w drużynie ostatnio i nie odstawał? Chrapek? Kiedy to było? Z tych juniorów nic nie będzie, podkreśla to nawet Junco oraz trenerzy i wszyscy czekają na młodsze roczniki licząc, że ktoś się wreszcie znajdzie.

serek.c2 23.04.2018 11:11

Za takim Śliwą ten przywołany tu przez Ciebie Junco jeździł po Polsce, rozmawiał z rodzicami chłopaka, żeby przekonać go do przenosin pod Wawel. O Plewce też słychać dużo dobrego, miewał już ciekawe mecze w sparingach pierwszej drużyny. Czasami trzeba zrobić porządny krok do przodu, żeby wejść na wyższy poziom. Tylko trzeba ten krok chłopakom umożliwić. Nie sprawdzą się? Trudno - co stracimy? Pięć meczów bez Mitrovica czy Cywki w składzie?

PhantomRanger 23.04.2018 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1499334)
Za takim Śliwą ten przywołany tu przez Ciebie Junco jeździł po Polsce, rozmawiał z rodzicami chłopaka, żeby przekonać go do przenosin pod Wawel. O Plewce też słychać dużo dobrego, miewał już ciekawe mecze w sparingach pierwszej drużyny. Czasami trzeba zrobić porządny krok do przodu, żeby wejść na wyższy poziom. Tylko trzeba ten krok chłopakom umożliwić. Nie sprawdzą się? Trudno - co stracimy? Pięć meczów bez Mitrovica czy Cywki w składzie?

Zarząd i niektórzy kibice, chyba nadal sądzą, że gramy o puchary. Tyle tylko, że teraz jest najlepszy moment na sprawdzenie młodych, bo spadek ani puchary nam już nie grożą. Może Carillo w końcu to także zrozumie. Przecież nikt mu nie każe wpuszczać 5 czy 6 juniorów na kolejny mecz.

POtey 23.04.2018 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1499334)
Za takim Śliwą ten przywołany tu przez Ciebie Junco jeździł po Polsce, rozmawiał z rodzicami chłopaka, żeby przekonać go do przenosin pod Wawel. O Plewce też słychać dużo dobrego, miewał już ciekawe mecze w sparingach pierwszej drużyny. Czasami trzeba zrobić porządny krok do przodu, żeby wejść na wyższy poziom. Tylko trzeba ten krok chłopakom umożliwić. Nie sprawdzą się? Trudno - co stracimy? Pięć meczów bez Mitrovica czy Cywki w składzie?

Ja rozumiem wiarę w młodzież, ale mecz z Legią w CLJ, pokazał ewidentnie ich poziom. Plewka i Laskoś całkowicie nie istenili w środku pola, jeżeli na tym etapie nie biorą odpowiedzialności za grę, to jak mają to niby pokazać w seniorach? Może i był to jeden mecz, który większość widzała, ale jak się nie wytrzymuje takiej presji teraz, to raczej nic dobrego to nie wróży o ich poziomie.

Co do samej taktyki trenera, nie mam nic przeciwko, po prostu brak wykonawców i tyle.

Hives4 23.04.2018 11:32

Teraz jak już nie gramy o puchary to jak najbardziej trzeba próbować. Tylko czy Carillo da komuś szansę skoro twierdzi w wywiadzie, że młodzi nie wykazują determinacji? I czy takiego młokosa jest sens wstawiać do składu jeśli jest podejrzenie, że mocno odstaje? Przypominam, że Kiko dał trochę minut Laskosiowi i chłopak wyglądał jak wyjęty prosto z orlika. No ale osobiście jestem za ogrywaniem. Tylko, że ostatni trener, który się tego nie bał to Probierz. Wpuścił od pierwszej minuty Kamińskiego do ataku.

szprotson 23.04.2018 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hives4 (Post 1499338)
Teraz jak już nie gramy o puchary to jak najbardziej trzeba próbować. Tylko czy Carillo da komuś szansę skoro twierdzi w wywiadzie, że młodzi nie wykazują determinacji? I czy takiego młokosa jest sens wstawiać do składu jeśli jest podejrzenie, że mocno odstaje? Przypominam, że Kiko dał trochę minut Laskosiowi i chłopak wyglądał jak wyjęty prosto z orlika. No ale osobiście jestem za ogrywaniem. Tylko, że ostatni trener, który się tego nie bał to Probierz. Wpuścił od pierwszej minuty Kamińskiego do ataku.

Patrząc z fotela, też jestem za ogrywaniem młodych, i to nawet ....a 11... ale czy bierze ktoś pod uwagę takie sytuacje jak :
a) trener ma wiekszą pensję za wyższe miejsce (w związku z czym nie bedzie ryzykował grania jakimiś nołnejmami)
b) sa piłkarze którzy muszą grać - naciski zarzrządu by grali aby ich sprzedać/ zapisy kontraktów, umów miedzy menadzerami a dyr.sportowym?
c) młodzi sie nie nadają i odstają
d) trener nie lubi grać młodymi
e) młodzi nie kumają po angielsku niczego co mówi trener
f) fizcznie młodzi nie nadają sie na polską jatkę

itd...

i teraz pytanie do Tych którzy wsadzają Naszą młodzież do pierwszej jednenastki:
-Który z młodych powienien grać, za kogo powinien grać no i dlaczego taką szansę powinien dostać.

serek.c2 23.04.2018 12:42

Biorę to wszystko pod uwagę Szprotson.

Nie uwierzę, że trener ma płacone więcej za to, czy zajmie miejsce szóste czy ósme (a na nic innego się nie zanosi).

Taki Carlitos powinien grać, ze względu na bardzo prawdopodobną sprzedaż tego zawodnika w lecie, więc niech gra i walczy o jak najlepszy angaż dla siebie i kasę dla Wisły.

Młodzi się na nadają i odstają - większość tak, niektórzy jednak mają przebłyski, także podczas meczów sparingowych pierwszej drużyny. Trener nie lubi grać młodymi? No comment ;) Młodzi nie kumają? Nie wierzę, nie w tych czasach. Fizycznie się nie nadają? To kogo to wina? Ich, czy może sztabów szkoleniowych?

Który ma grać? Już wspominałem - Plewka (jeśli plotki o przejściu Cywki do Lecha po sezonie są prawdziwe, nawet bym się nie zastanawiał), być może Laskoś (choć ja do niego przekonania żadnego nie mam, może się jednak mylę w jego ocenie). Na pewno Chorążka.

Ogryzek 23.04.2018 12:44

U nas jakoś tak dziwnie jest że żaden trener od czasów Kulawika nie lubi grać młodymi. Nawet w meczach o pietruszkę. O tak już mamy.

szprotson 23.04.2018 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1499348)
). Na pewno Chorążka.

Ja też nie wiem czemu młodzi nie grają, ale chce dac do zrozumienia ze czasem nie tylko postawa sportowa decyduje o tym czy grasz czy nie :)

Chorązka na pewno - tez bym był za tym by go ktoś sprawdził, ale czy on w ogóle jest dobry?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1499350)
U nas jakoś tak dziwnie jest że żaden trener od czasów Kulawika nie lubi grać młodymi. Nawet w meczach o pietruszkę. O tak już mamy.

Moze dlatego ze Ci młodzi są chujowi? Tak ja to odbieram.

serek.c2 23.04.2018 12:47

Takie pytanie można będzie zadawać względem każdego juniora - dopóki nie zagra taki łebek przynajmniej kilku spotkań, gówno będziemy wiedzieć. Powtórzę się, mamy teraz idealny okres, by ich przetestować pod kątem przyszłości.

Hives4 23.04.2018 12:53

Cytat:

Który ma grać? Już wspominałem - Plewka (jeśli plotki o przejściu Cywki do Lecha po sezonie są prawdziwe, nawet bym się nie zastanawiał), być może Laskoś (choć ja do niego przekonania żadnego nie mam, może się jednak mylę w jego ocenie). Na pewno Chorążka.
Chorążka? Ekhm, a Kurto i Zając? Wisła nigdy nie postawiła na młodego bramkarza i już teoria płaskiej Ziemi prędzej się sprawdzi niż wychowanek otrzyma szansę na bramce. Laskoś to wyglądał i nadal wygląda jak supertalent Brud - wyrośnięty, ale kompletnie bez umiejętności. Plewka jest tak często wspominany, że fajnie byłoby go zobaczyć w ostatnich meczach. Chociaż jeden wychowanek w każdym meczu skoro nie gramy już o nic.

silver03 23.04.2018 12:56

Zgadzam się, na miejscu trenera popróbowałbym teraz inne ustawienie/zawodników skoro nie gramy już o nic. Przykładowo skoro daje teraz łapać minuty Ondraskowi to wystawiłbym go na szpicy od pierwszych minut, na skrzydłach Carlitos i Imaz. Halilović na środku pomocy jako kreatywny zawodnik obok dwóch DP. Na drugą połowę wpuszczać najlepszego z młodych i tyle.

wiesniak842 23.04.2018 13:05

Wlasnie, wlasnie, mlodzi mlodymi ale jakies nowe rozwiazania moglby popróbować tak jak pisze silver. Inne ustawienie, poprzesuwac zawodnikow. Z drugiej strony takie rzeczy powinny byc przygotowywane na treningach. Wczoraj bylismy bezradni grajac w przewadze. Nie wiedzieli co robic zupełnie jakby ich taka sytuacja zaskoczyla. Znowu biorac pod uwage ewentualne odejscia/przyjscia to cholera wie co trener powinien robic:D Tak naprawde patrzac na to co sie dzieje w klubie, ilu zawodnikow przychodzi, odchodzi etc. to ciezko mieć jakiekolwiek pretensje do trenerów, obojetnie czy Kiko Carrillo Wdowczyk czy ktos inny.

pepe72 23.04.2018 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1499352)
Takie pytanie można będzie zadawać względem każdego juniora - dopóki nie zagra taki łebek przynajmniej kilku spotkań, gówno będziemy wiedzieć. Powtórzę się, mamy teraz idealny okres, by ich przetestować pod kątem przyszłości.

Kostal zagrał. 22 lata czyli młody. Okazało się, że nie przykłada się do treningów kondycyjnych.

ciacho 23.04.2018 17:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1499354)
Zgadzam się, na miejscu trenera popróbowałbym teraz inne ustawienie/zawodników skoro nie gramy już o nic. Przykładowo skoro daje teraz łapać minuty Ondraskowi to wystawiłbym go na szpicy od pierwszych minut, na skrzydłach Carlitos i Imaz. Halilović na środku pomocy jako kreatywny zawodnik obok dwóch DP. Na drugą połowę wpuszczać najlepszego z młodych i tyle.

Pełna zgoda oprócz jednego. Na cholerę nam dwóch DP?

serek.c2 23.04.2018 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1499402)
Kostal zagrał. 22 lata czyli młody. Okazało się, że nie przykłada się do treningów kondycyjnych.

Ty wiesz na pewno do czego chłopak się przykłada, a do czego nie :)

silver03 23.04.2018 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1499404)
Pełna zgoda oprócz jednego. Na cholerę nam dwóch DP?

Nie wiem, taka moja fantazja. Halilović słabo gra w obronie, więc dwóch DP. Najlepiej Mitro i Cywka ;)

Wojtas 23.04.2018 20:38

Mitro i Cywka to combo juz jest sławne , sprawdzone i znane.:lol:

Polecamy w pakiecie , Gwaracja dominacji srodka pola :lol:

czaro 23.04.2018 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1499419)
Nie wiem, taka moja fantazja (...) Mitro i Cywka

To ma nazwę. Sadomasochizm.

brylant17 23.04.2018 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1499420)
Mitro i Cywka to combo juz jest sławne , sprawdzone i znane.:lol:

Polecamy w pakiecie , Gwaracja dominacji srodka pola :lol:

W pakiecie taniej ;) szkoda,że odchodzą za dramo zawsze jakiś grosz

FraMat 23.04.2018 21:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1499422)
To ma nazwę. Sadomasochizm.

Który z nich to sado, a który maso?

czaro 23.04.2018 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1499425)
Który z nich to sado, a który maso?

Charakterologicznie Mitrovic jest bardziej sado, a Cywka maso. Nie mam wątpliwości.

pepe72 24.04.2018 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1499405)
Ty wiesz na pewno do czego chłopak się przykłada, a do czego nie :)

22 latek pada ze skurczami po 80 minutach grania?
Noż ku... bez przesady!

funkykoval 24.04.2018 08:15

ja miałem wrażenie, że to nie był żaden skurcz czy zmęczenie tylko lekka kontuzja mięśniowa, Kostal padł po tym jak źle stanął próbując ruszyć do biegu. Chyba nikt tutaj nie połączył tego z tym, że w zespole jest nade wyraz dużo właśnie różnego rodzaju kontuzji mięśniowych - może coś jest nie tak w tym zakresie przygotowań, bo ja nie pamiętam jeszcze takiej plagi drobnych urazów mięsniowych w zespole....

heoij 24.04.2018 10:44

Stare dobre małżeństwo... tylko jak długo jeszcze gra Wisły ma na tym cierpieć? Kiedy on w końcu przejrzy na oczy?

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/co...XyIEdGnCxs.jpg

silver03 24.04.2018 11:25

Jak go puści z torbami :D:D:D:D

WioReXXX 24.04.2018 13:23

Joan Carillo - 11 meczow ligowych - srednia punktow 1,27
Kiko Ramirez - ostatnie 11 meczow ligowych - srednia punktow 1,36

Juz nie ma zadnych watpliwosci - decyzja o zmianie trenera sie nie broni.

A jak dorzucimy do tego, ze Dariusz Wdowczyk nie jest splacony, a my musimy teraz jeszcze placic dwom trenerom do czerwca 2019, to ta decyzja jest wrecz finansowym strzalem juz w mocno pokiereszowany leb.

funkykoval 24.04.2018 13:42

Powiem tak pierwsze mecze pod wodzą Carrillo wniosły zdecydowany powiew optymizmu. Maksa osiągnął po wygranej z 7 w Warszawie, ale po tym meczu były 2 najgorsze spotkania w wykonaniu Wisły w ostatnich czasach jakie oglądałem Sandecja i ostatni mecz z Legią. Nie chodzi o wynik tylko o grę. W meczu z Sandecją nawet gdyby miał trwać 200 minut i tak nie strzelilibyśmy bramki, w meczu z 7 jedyną szansą na zwycięstwo byłoby wykartkowanie czerwonymi kolejnych 3 zawodników Legii, i walkower, bo nawet pewnie grając przeciwko 8 Legionistów nie wcisnęliby bramki......

FraMat 24.04.2018 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WioReXXX (Post 1499463)
Joan Carillo - 11 meczow ligowych - srednia punktow 1,27
Kiko Ramirez - ostatnie 11 meczow ligowych - srednia punktow 1,36

Juz nie ma zadnych watpliwosci - decyzja o zmianie trenera sie nie broni.

Obawiam się, ze Carillo miał w tym czasie więcej kontuzjowanych graczy niż Kiko i musiał grać wynalazkami oraz prowizorką.

bridgeburner 24.04.2018 13:59

Ja absolutnie nie jestem za zwalnianiem Carrillo ale badzmy powazni
Kto byl kontuzjowany?
Basha i ostatnie dwa mecze Sadlok, od biedy Gonzalez, reszta by murawy nie powachala ewentualnie robiliby za zmiennikow ( z ktorych nasz hiszpanski Moskal korzysta najwczesniej od 70 minuty)

dynek.pl 24.04.2018 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1499467)
Obawiam się, ze Carillo miał w tym czasie więcej kontuzjowanych graczy niż Kiko i musiał grać wynalazkami oraz prowizorką.

Może są źle przygotowani i nie wytrzymują trudów sezonu. Z Legią opadli z sił około 30 minuty i to samo w drugiej połowie pod koniec słaniali się na nogach i to mimo, że graliśmy w przewadze i w ogóle w tym meczu to za dużo przecież nie biegali.

WioReXXX 24.04.2018 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1499467)
Obawiam się, ze Carillo miał w tym czasie więcej kontuzjowanych graczy niż Kiko i musiał grać wynalazkami oraz prowizorką.

Dyskusyjne, bardzo.

Kiko nie mial przez wiekszosc rundy Bashy, Gonzaleza czy Veleza, ale tez Lloncha. Rozbito mu srodek pomocy w trakcie rundy (Maczynski, Brlek). Awaryjnie sprowadzono chocby Wasilewskiego, bo byly problemy ze srodkiem obrony. Carillo dostal do kadry Kiko jeszcze Mitrovica i nominalnego prawego obronce - u Kiko gral tam glownie Arsenic albo Cywka.

To tak tylko z glowy.

tofik 24.04.2018 14:33

SŁabiutko wygląda Wisła Carillo. Mecz z Legią jedynie rozmył obraz sytuacji, załapaliśmy się na serię fatalnych występów Legii u siebie, kiedy ogrywał ich praktycznie każdy kto tam pojechał i był w stanie wymienić kilka podań do przodu.

Jak dla mnie w tym momencie gra Wisły nie zmieniła się na tyle by zasadna była zmiana trenera z Ramireza na Carillo. Zresztą, zajmiemy najprawdopodobniej 8 miejsce czyli gorzej niż Kiko.

czaro 24.04.2018 15:41

Przy wszystkich wadach, grzechach i antypatiach spowodowanych obcą przynależnością klubową, lepiej niż Ramirezowi i Carillo wychodziło to Wdowczykowi. Może to trudne dobrego początki, może musimy zabić grę, aby odrodzić się na nowo silniejsi i z 11 Mitrovicami w składzie, nie wiem, wiem, że na dziś nie jest lepiej niż za Ramireza, a za Ramireza nie było lepiej niż za Wdowczyka.

Marcinnno 24.04.2018 15:43

Może zastanówmy się nad lekarzami w Wiśle. W ostatnim czasie u nas jest bardzo dużo kontuzji. Zarówno za Kiko jak i teraz.

funkykoval 24.04.2018 18:18

Oglądałeś mecz z Sandecją ? Takiego kopania się po czole nie widziałem w wykonaniu Wisły od bardzoooo dawna.

wiesniak842 24.04.2018 18:22

Ja wiem czy pol roku (mecze z Korona) to tak dawno?:D

arti 24.04.2018 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1499491)
Oglądałeś mecz z Sandecją ? Takiego kopania się po czole nie widziałem w wykonaniu Wisły od bardzoooo dawna.

taki "mecz" się nie liczy.
ten z legią też nie...:)
czuję, że będziemy mieć w tym sezonie jeszcze dwa takie...

Blaszczu16 24.04.2018 19:45

Oni mają problem z kreowaniem akcji. Jak Niezgoda dostał czerwo to wiedziałem, że i to nam nie pomoże. Gra tragedia. Skrzydeł nie ma. Od pierwszego meczu za Carrillo nie było ich. Jak można stosować tak durną taktykę. Na dodatek to zatrważające przywiązywanie się do nazwisk. Za grosz rotacji. Ktoś powie, że nie ma kim grać? To niech od następnego meczu postawi na Balaniuka, Kolara, Kostala, Wojtkowskiego, nie wiem, jeszcze na kogo. Może nawet wystawić sprzątaczkę, bylebym nie widział w składzie Mitrovicia. Nad Cywką, Arseniciem, Wasilewskim i Cuestą też bym się grubo zastanowił.

Delgado 25.04.2018 00:43

Mówiłem, trzeba było zostawić Sobola. Gorzej niż jest teraz z pewnością by nie było, dam sobie rękę uciąć.

Zarząd wymyślił Kiko. Ok, można przeżyć, powiedzmy, że chociaż tani, no i skierowany na kierunek skąd sprowadzamy zawodników.

Kiko się nie sprawdził? Ok, zdarza się, nie krytykuję zarządu, bo to mogło wypalić, ryzyko nie było duże. Ale jak już nie wypaliło, to należało znów zostawić Sobola!!! Derby wyjazdowe pokazały, że nawet jeśli ma braki w warsztacie, to na tę ligę wystarczy to co nadrobi w sferze motywacji, Wiślackości!

Ale nie, zarząd postanowił zastawić się a postawić i zatrudnił hamerykańskiego trenera z ambicjami, szkoda tylko, że k.... jego ambicje przerastają kadrę którą ma.

Wszyscy się boją napisac tego wprost, ale ten Carillo to jest całkowita porażka. Ja nie wiem, może on jest i jakimś tam dobrym trenrem, ale nie na nasze warunki i nie na tych piłkarzy. W dodatku facet jest zafiksowany na swoich wizjach. Najlepiej tu i teraz, dziś się śmiejecie z Małego, że mają grac lepsi itd, ale zapominacie kto będzie chciał grać jak wszystkie sfochowane Carlitosy pójda do konkurencji.

Jasne, zatrudnimy kolejnych Hiszpanów, Carillo wyleci, będzie nas trenował jakiś kolejny Fernandez, ciekawe czy tylko starczy na to wszystko kasy to raz i dwa na kim będziemy odbudowywać zgliszcza, bo Małego już nie będzie, a Brozio i Głowa już zawieszą buty na kołku...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl