![]() |
Cytat:
Na grupie STK na FB są sami profesjonaliści mający więcej doświadczenia w tłumaczeniu na żywo niż Juszczyk miał kolorowych koszul. A kobieta, która najprawdopodobniej klepnęła zlecenie jest znana zleceniodawcy firmie Behlert & Behlert z Krakowa https://zapodaj.net/images/08d3280a738bc.jpgl |
Obawiam że styl pana Kiko Ramireza to będzie miał największy sens z mocnymi rywalami i w pucharach gdzie liczy się jeden mecz i wygrana awans do następnej rundy.W lidze za często mogą się zdarzać bezbramkowe remisy, bo nie oszukujmy się- nie zawsze można liczyć na fartowne końcówki jak w meczach z Bruk Betem i Płockiem.Dlatego cieszę się iż nasz trener widzi braki w ofensywie i mam nadzieję że razem z dyrektorem Junco sprowadzą pod Wawel bardziej technicznych,przebojowych zawodników do przodu, aby w fazie ofensywnej mieć większą pewność na strzelenie bramki i większe pole manewru aby zaskoczyć rywali kreatywnością i na spokojnie bronić wyniku.
|
Był fergie time teraz jest Kiko time!! bosko
|
80 minuta i odpalamy KikoTajma :D
Brawo drużyna, brawo Carlitos!!!! |
genialna taktyka, niestety mało kto zrozumiał a już napewno nie komentatorzy C+ , że pierwsze 60 miut MIAŁO tak wyglądać (no poza daniem sie sklepać na 0:1)
|
Carlitos >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Brożek
|
No i super,jest material do analizy do momentu czerwonej kartki Żydka,jak sie NIE POWINNO grac w pilkę
Panie Kiko,wnioski ,wnioski. |
Cytat:
|
Cytat:
Carlitos >>> Melikson |
6 spotkań w tym sezonie za nami, czyli +- 1/4 rundy, więc można się o jakieś (oczywiście prawdopodobnie przedwczesne) wnioski pokusić.
1. Wyniki : rzecz jasna ja również wolałbym piękną grę i wysokie zwycięstwa, ale wyniki>gra, jeśli mam wybierać. 5 zwycięstw w 6 spotkaniach to rewelacyjny wynik. 2. ,,Szczęśliwe" zwycięstwa w końcówkach - zasługa Kiko? Wiele spotkań rozstrzyga Wisła pod wodzą Ramireza w ostatnich minutach meczu. Może to jednak nie przypadek? W oczy rzucają się 3 rzeczy: 2.1 : Udane zmiany - Kiko niewątpliwie ma świetne wyczucie pod tym względem i ławka niemal zawsze pomaga. 2.2 : Przygotowanie fizyczne - Wiślacy motorycznie naprawdę dają radę, co widać po sprintach w ostatnich minutach meczu (vide błyskawiczna kontra z Niecieczą) i końcówki grają na wysokiej intensywności. 2.3 : Taktyka - celowe zachowywanie sił na cały mecz, a nie pressing na hurra i potem oddychanie bokami. 3. Potencjał kadry - niedawno pisałem, że Wisła ma tylko 2 (Brlek i Sadlok oraz Małecki, ale jedynie w formie) piłkarzy wyraźnie powyżej średniej ligowej. Można tu dopisać Lloncha z najlepszych gier, ale to inny Hiszpan już powoli ugruntował swą pozycję - rzecz jasna Carlitos. Liczę na Ze Manuela, Arsenicia i Halilovicia. Poczekam na to co pokażą, podobnie jak Albańczyk oraz w dłuższej znacznie perspektywie Wojtkowski. Niemniej wciąż personalnie to nie jest wybitny zespół nawet jak na warunki E-klasy, o czym warto w ocenie Kiko pamiętać. 4. Problem ,,8ki" Może się tu niektórym narażę, ale dla Ramireza odejście Mączyńskiego musiało być prawdziwym ciosem, najgorszym z możliwych (tak, uważam iż mniej by się martwił odejściem Brleka). Bez dyktującej tempo gry 8ki Kiko musiał szukać nowych rozwiązań. Brlek gra w kratkę, widać iż w nowej roli trochę się męczy, a poza Haliloviciem nie za bardzo ma z kim grać. Velez czy Llonch to typowe zawadiaki-przecinaki, na skrzydłach kreatywnością nie porażają Wiślacy, a i w ataku prócz Carlitosa grę pozostałych chce się pominąć milczeniem. Albańczyk, Petar lub Halilovic - ktoś z nich musi grać na 8ce. Nie wiem jak będzie wyglądał nowy nabytek, ale trio DP (Llonch/Velez)-Halilovic-Brlek uważam za chyba optymalne. Bardzo podoba mi się gra drugiego z Chorwatów, Petar wolno się adaptował, oby powtórka z rozrywki. 5. Problem skrzydeł Małecki i Boguski/Bartosz/Wojtkowski. Tak dotychczas wyglądały skrzydła Wisły. Małecki nie jest w najwyższej formie, ale zazwyczaj i tak solidnie radzi sobie na skrzydle. Jednak pozostali boczni... Boguski kompletnie bez formy, Wojtkowski więcej efektowności niż efektywności (długa droga przed nim), natomiast Bartosz, hmm świetnymi zmianami i kosztem fatalnego obecnie Bogusia wywalczył miejsce w jedenastce, ale rozegrał dwa bardzo słabe spotkania. Lepiej mieć go jako jokera. Chciałbym ujrzeć Kostala jeszcze z 2-3 razy z ławki w ciągu najbliższych tygodni, bo w sparingach i przez krótki okres gry w PP prezentował się świetnie. Zobaczymy. Nowe wzmocnienie to Ze Manuel. Jeśli grać miałby na skrzydle to rzecz jasna powinien być pierwszym wyborem trenera, gdyż brak Wiśle przebojowości na bokach boiska. 6. Problem napastnika/10ki/ustawienia. Wciąż nie wiem jak wyglądać powinna optymalna jedenastka Wisły. Carlitos zyskuje na współpracy z drugim napastnikiem, ale Ondrasek i Brożek grają fatalnie, a Ze Manuel to raczej skrzydło. Może jeszcze 1 transfer (ten Ukrainiec?), bo obecnie najbliżej mi do gry z przodu : Llonch, Halilovic - Małecki, Brlek, Ze Manuel - Carlitos i więcej gry piłką niż dotychczas. |
Cytat:
|
kiko jest ślep,y dopiero jak wchodzi ławka to zaczyna sie coś dziać wygrywamy bo mamy kilku dobrych piłkarzy a nie dobrego trenera ...
|
widze że już opijasz zwycięstywo, słusznie bo i jest co , ale jak wytrzeźwiejesz to usuń tego kretyńskiego posta kolego ;)
:tsw_zdrajca::tsw_zdrajca::tsw_zdrajca::tsw_zdrajc a: |
Kuriozalnie, przegrany mecz w Zabrzu lepszy w naszym wykonaniu, od trzech ostatnio wygranych ( oczywiście w mojej opinii). Wiadomo, że zwycięzców się nie sądzi ale...dobry materiał do przemyślenia na przyszłość, żeby tyłek nie zabolał.
|
Złe przyjęcie piłki przez Małeckiego uratowało ten mecz....taki paradoks. Daleko tak nie zajedziemy z panem Kiko, bo limit szczęścia się wreszcie wyczerpie a sami piłkarze widać że się męczą.
|
Szczęście???
Szczęście można mieć 1,2...3 ale "szczęśliwie" wygrywać mecze 8,9 razy strzelając po 80 minucie... To już musiałby mieć jaki pakt z diabłem. Prawda jest taka że to poprostu plan gry. Jak w tej buraczanej lidze większość już myśli o zejściu do szatni Wisła poluje. Styl jest taki że oczy bolą ale 5/6 męczy wygranych, no ludzie. Szczęście? |
Dobra robota brakuje nam ewidetnie napadziora a bez niego ciezko ustawic ekipe. Wielkiebbrawa dla Kiko ! Wisla Pany
|
Cytat:
|
Co niektórzy zapomnieli chyba, że mecz trwa co najmniej 90 minut, a nie 70 czy 80. Bramka w 89 minucie jest tak samo ważna jak w 1 czy 25. Skoro szczęściem nazywacie strzelanie bramek po 80 minucie, więc analogicznie rzecz biorąc przed 80 minutą to są umiejętności piłkarzy? Po tej magicznej minucie "zapominają" jak się gra w piłkę i liczą na łut szczęścia? Prawda, że zęby bolą od patrzenia na grę Wisły jednak widać, że stać nas na chwile obecną, albo na grę efektowną - co pokazali w przegranym spotkaniu w Zabrzu lub efektywną - gdzie zbieraliśmy pkt, ale gra była jaka była.
|
Cytat:
Jakiego idiotę sam Kiko mówi ze od około 70 minuty zaczynają sie kluczowe momenty w meczu. Mamy sporo szczęścia i do dobrej gry jeszcze nam bardzo daleko ale to nie przypadek ze tak często ciśniemy rywala w koncowych fragmentach. |
Ja uważam, że szczęście nie przejawia się w tym, w której fazie meczu strzelamy gole, bo ewidentnie jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie do sezonu i walczymy cały mecz (nota bene - zwraca uwagę dyspozycja Cywki wczoraj i z Płockiem w Krakowie grał lepiej z każdą minutą, ale należy to rozumieć jako super przygotowanie kondycyjne, to rywale siadali), ale to, że te bramki w ogóle padają. Ta taktyka jest rozmyślna i na razie się sprawdza, ale bramki padają po pojedynczych akcjach rozegranych inaczej niż tą długą piłką na pojedynczego napastnika. Kiedyś limit szczęścia pewnie się wyczerpie.
Co mnie zdziwiło - na boisko wszedł ze Manuel a nie Wojtkowski, chociaż ten pierwszy jest w Krakowie od paru dni i zaliczył pewnie jeden-dwa treningi z drużyną. Brak Kostala na ławce też jest trudny do zrozumienia, ale rozumiem, że trener widzi go na treningu i wie, co robi. |
Za Maaskanta też graliśmy pytę,ale mistrzem zostaliśmy
|
Po czym mało brakło abyśmy zniknęli z piłkarskiej mapy świata, choć to oczywiście nie wina Maaskanta. Dopóki są wyniki będą istnieć zwolennicy trenera. Ciężko jednak oprzeć się wrażeniu, że zawodnicy męczą się taktyką przez niego narzuconą.
I nie bardzo widzę zasług Kiko w dwóch bramkach pod koniec meczu, bo gdyby nie czerwona kartka, zabrakłoby bodźca do gry w ostatnich minutach. Zmiany na pewno dobre, ale kolejny mecz gdzie oddajemy środek pola nie jest przypadkiem. Szczęściem nikt nie nazywa strzelania bramek w ostatnich minutach, tylko sam fakt zwycięstwa mim beznadziejnej gry i oddania pola rywalom, gdzie ewidentnie widać że mamy teraz paru ciekawych i kreatywnych zawodników, którzy są w stanie tę grę pociągnąć a na razie się męczą. |
Cytat:
Przeciez moglo byc 0-3 chlopie do 60 minuty... |
Od około 2007 roku przeplatamy dobre mecze słabymi, więc nie wiem skąd te zaskoczenie.
Nie mamy składu by dominować non stop edit: proszę moderatora o scalenie postów, gdyż nie wiem czemu nie mogę go usunąć... |
Cytat:
"Gra toczyła się w trzech płaszczyznach - zaczęła się, dojrzewała i kończyła. Gdy przyszła 70 minuta i fizyczne zmęczenie, kiedy przychodzą zmiany taktyczne, to był właśnie ten klucz - zakończył zadowolony ze zwycięstwa Kiko Ramírez." Tak jak napisalem w tej lidze gra na takiej intensywnosci i z takim zaangarzowaniem w koncowkach to nowowsc. I tym wygrywamy i to wystarcza, a wczesniej mlocka. |
Nie wierzę w to co czytam. Taka taktyka, żeby grać przysłowiową pytę to może na mecz z Realem czy inną Barceloną. Schowanie za podwójną gardą. Tutaj graliśmy u siebie z przeciętną Wisłą Płock czy mizernymi pejsami.Grając u siebie, z takimi przeciwnikami, powinniśmy od początku narzucić swój styl gry, zdominować. Przecież wczorajszy mecz, mógł skończyć się tragicznie. Dorabiacie jakąś chorą ideologię do czegoś, czego nie ma. Te pierwsze 70 minut to brak pomysłu na grę taką, żeby narzucić swój styl przeciwnikowi. Tak nie można grać z takimi słabeuszami przed własną publicznością.
|
Cytat:
|
Powtórzę - dajcie czas. Kiko stracił najważniejszego piłkarza (Mączyńskiego) do rozgrywania akcji chwilę przed startem rozgrywek.
|
Jeśli wyjście u siebie na mecz z czternastą drużyną jednym napastnikiem i dwoma DP, którzy potrafią tylko odebrać piłkę skutkiem czego drużyna nie jest w stanie niczego skonstruować, przegrywa i do 80 minuty oddaje jeden celny jest genialną taktyką to ja nie wiem.
Mam nadzieję, że Basha ma podobny styl gry i parametry jak KM bo jak dla mnie brakuje nam na boisku tego (takiego) piłkarza. |
Cytat:
|
@MB1906
Ślizgamy się na farcie ze słabymi rywalami, a Ty piszesz bzdury, że taka jest taktyka Kiko. Ryzykować przegranie meczu, oddając pole przeciwnikowi przez 3/4 czasu i w ostatniej minucie strzelać bramkę. Nie wydaje Ci się chore co piszesz? Czy tego właśnie chce Kiko? Liczę na to, że przy tych piłkarzach których mamy w składzie, mniej będzie przypadku i zagramy ładny mecz w Lubinie. Oczywiście jeżeli wygramy w ostatniej minusie z Zagłębiem, to też będę skakał z radości. |
Tragicznie gra wczoraj wygladala ale na chwile obecna Kiko bronia wyniki, potrafimy w koncowkach powalczyc o 1 lub 3 punkty. Wczoraj podawali statystyki Probierz vs Kiko i ten drugi wygrywa rywalizacje w stosuku 1.65 do 1.61. Kiedys ladnie gralismy a nie potrafiliasmy wygrywac, jak na razie jest odwrotnie.
|
No to niech będzie Kiko Time czyli Wisla strzela bramki po 85'. Zostawienie bramek strzelonych/straconych przez Wisłe w tym roku, które miały wpływ na podzial punktów. Idzie nieźle:)
https://image.ibb.co/jUyuwa/Screensh...3_15_18_00.png |
Cytat:
Teraz Kiko zainstalował.na procesorach chec gry i wygrywania dopoki sedzia nie zagwizdze po raz ostatni! |
Cytat:
Edit: Jeszcze raz powtórzmy, bo niektórzy nie rozumieją i postami w stylu "trenuj swój klub lepiej!" albo "karawana jedzie dalej!" przerywają tok dyskusji. Wyniki są super, ale gra niekoniecznie (a już na pewno nie jest przyjemna dla oka - chociaż to ma znaczenie drugorzędne). Dyskutujemy na temat stylu gry i ew. przypadkowości bramek nie dlatego, że deprecjonujemy zdobycze punktowe, zaangażowanie piłkarzy i przygotowanie kondycyjne, ale dlatego, że chcemy ustalić, czy pomiędzy wyborami taktycznymi Kiko a zdobyczą punktową jest związek przyczynowy i czy w ogóle można mówić o pełnej realizacji założeń taktycznych. Tylko tyle. |
Cytat:
|
Cytat:
Oczywiście widać też, że łatwiej będzie się nam grało z kimś kto też będzie próbował grać do przodu. Na pewno mamy problem z konstruowaniem akcji. I ten problem będzie się utrzymywał gdy będziemy grać 2DP, cofajacym się pod obrońców do piłek Brlkiem i osamotnionym Carlitosem. Mam szczerą nadzieję, że więcej w takim ustawieniu już nie zagramy. |
Cytat:
|
Cytat:
Patrząc na mecze ligowe, jedynie bramka w Płocku była po wielbłądzie obrońcy, i wczorajsze solo Carlitosa. Nieciecza? Piękna kontra od bramki i super wykończenie. Zabrze? Akcja oskrzydlająca, wrzutka i wykończenie Bartosza. Derby? Odebranie piłki na prawym skrzydle, przegranie przez środek na lewo, wrzutka i gol. Kolejnym dowodem na to, ze to jest wypracowany schemat jest to, ze wszystkie te akcje były zrobione lewą stroną. 2x asysta Sadloka (Nieciecza, wczoraj), raz Małeckiego. To nie jest przypadek, otwierają nam się po 75 minucie możliwości bo jest więcej miejsca na boisku, i jak pokazuje historia, mamy pomysł jak to wykorzystać. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:36. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl