Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

sandomingo 14.11.2018 09:27

Zebrać kasę na wypłatę ich zaległych wynagrodzeń - tak, żeby nie mieli podstaw do rozwiązania kontraktu z winy klubu:)

szprotson 14.11.2018 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1518062)
Zebrać kasę na wypłatę ich zaległych wynagrodzeń - tak, żeby nie mieli podstaw do rozwiązania kontraktu z winy klubu:)

ale oni już mają.
Nie przeszkadza to w tym by ich sprzedać :)

sandomingo 14.11.2018 09:47

Ok, ale póki co chłopaki są zwodzenia jakimiś obietnicami zarządu a i tak w ich interesie lepiej jest dograć do końca roku, bo okienko transferowe otwiera się od stycznia.
Jeżeli przed końcem grudnia Arsenic i Kostal zostaną spłaceni na tyle, żeby nie mieli podstaw do rozwiązania kontraktu to można ich spokojnie sprzedać:)

szprotson 14.11.2018 09:59

nie wiem skąd te informacje o zwodzeniu obietnicami, sytuacja została przedstawiona jasno i klarownie.
Raczej nikt umowy nie powinien rozwiązać, ale każdy ma zielone światło jeśli będzie chciał odejść, nawet za przysłowiowy psi .....

szym_ek 14.11.2018 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ronaldo (Post 1518054)
Przecież napisałem,że może okażać się,że uda zatrzymać się obecną kadrę+dojście Kuby,na tej podstawie napisałem o optymistycznym scenariuszu i walce o 4 miejsce przed podziałem.Skoro teraz jesteśmy na 4 miejsu mimo ogromnych odejść czołowych zawodników w poprzednim sezonie,to chyba mam prawo mieć optymistyczne spojrzenie.
Każdy zdaje sobie sprawę,że w klubie nie ma pieniędzy,ale wystarczy,że przyjdą Ziętek i Kwiecień i powinniśmy utrzymać obecną kadrę.

Głosy o pucharach są dla Wisły szkodliwe. Tak poprostu.

Rok temu włodarze Wisły też uwierzyli w puchary i mieliśmy 3 trenerów na kontrakcie a faktyczną pracę wykonywał jeden. Przez takie decyzje i wyolbrzymione nadzieje mamy teraz taką sytuację a nie inną.

Nie gramy o puchary. Gramy o przetrwanie. Priorytetem nie jest zatrzymanie obecnej kadry. Priorytetem jest (optymistycznie) uzyskanie jakichkolwiek pięniędzy ze sprzedaży zawodników w zimie.

sandomingo 14.11.2018 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szym_ek (Post 1518070)
Głosy o pucharach są dla Wisły szkodliwe. Tak poprostu.

Rok temu włodarze Wisły też uwierzyli w puchary i mieliśmy 3 trenerów na kontrakcie a faktyczną pracę wykonywał jeden. Przez takie decyzje i wyolbrzymione nadzieje mamy teraz taką sytuację a nie inną.

Nie gramy o puchary. Gramy o przetrwanie. Priorytetem nie jest zatrzymanie obecnej kadry. Priorytetem jest (optymistycznie) uzyskanie jakichkolwiek pięniędzy ze sprzedaży zawodników w zimie.

Zgadzam się z Tobą. Póki chłopakom "żre", niech robią jak najwięcej punktów się da, każdy jest cenny. W zimie optymistyczny wariant to wyprzedaż, pesymistyczny to rozwiązanie kontraktów.
Przy wariancie optymistycznym za kasę ze sprzedaży spłacamy zaległości wobec tych, którzy pozostaną, uzupełniamy kadrę młodzieżą i walczymy o utrzymanie i dalsze przetrwanie.

pepe72 14.11.2018 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1518050)
Coz to za głupoty? Z winy Wisly to moze sobie zawodnik rozwiązać kontrakt jesli nie ma placone, a nie przechodzic gdzie chce bo nie ma placone.

W innych tematach już było cytowane z wielu źródeł.
W zależności od źródła zaległości płacowe są między 3.5, a 4.5 miesiąca. Przepisy chyba dopuszczają max 2.

Adasss 14.11.2018 14:29

Przepis zacytowałem w temacie do tego odpowiedniejszym (swoją drogą znalezienie go zajęło mi ok. 2 minut, aktualnego przepisu oczywiście).

Tutaj dyskutujemy o Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ...

MaLk 15.11.2018 10:39

Wnioski ze statystyki są oczywiste: komplet zwycięstw do końca rundy daje nam utrzymanie z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, można będzie więc bez obaw sprzedać w zimowym okienku Arsenicia i Kostala za pieniądze umożliwiające domknięcie budżetu.

No i problemy rozwiązane! ;)

szprotson 15.11.2018 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1518121)
Wnioski ze statystyki są oczywiste: komplet zwycięstw do końca rundy daje nam utrzymanie z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, można będzie więc bez obaw sprzedać w zimowym okienku Arsenicia i Kostala za pieniądze umożliwiające domknięcie budżetu.

No i problemy rozwiązane! ;)

No i pięknie.
A jakie to pieniądze (te które umożliwią dopiąć budżet?)

szym_ek 15.11.2018 11:06

Jak to jakie. 5 mln Euro od głowy
nie wierzysz, że są tyle warci?!?

szprotson 15.11.2018 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szym_ek (Post 1518126)
Jak to jakie. 5 mln Euro od głowy
nie wierzysz, że są tyle warci?!?

jak są wariatami to na bank są tyle warci.

pepe72 08.12.2018 22:38

Ciężko coś pisać o wynikach. Tak na prawdę liczy się tylko temat właścicielski.

Ale odnotujmy punkt z Jagą i oby w poniedziałek były dobre informacje zza "zielonego stolika".

Do 40(39) magicznych punktów:
- 14 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach
- 14/13 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach

Minęło 48,65% meczów w sezonie, 60% w rundach zasadniczych.

Średnia poszła się "kochać" ale o to nie należy mieć do nikogo pretensji.
1,44 - dotychczasowa średnia punktów na mecz
1,78 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu
1,11 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe

wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz:
0,74(0,68) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach
1,17 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach
7,0 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli nie ma żadnych szans.

Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów:
wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz:
1,95 - 3(37)
2,47 - 1(37)

pepe72 06.02.2019 15:01

Zbliża się druga część drugiej rundy. Stan po 20 kolejkach nie jest taki zły, nadal mamy 8 miejsce.

Statystycznym pewniakiem do top8 jest już Lechia, która ma 42 punkty. 39 eLki też daje jej duże nadzieje.
Miejsce 3 i 8 dzielą 4 punkty, 8 i 9 dwa, 9 i 11 trzy. Czyli między 3 i 11 jest 9 punktów różnicy, co przy 10 meczach do końca rundy może dać każdy skład top8 i złapanie "zadyszki" będzie bardzo kosztowne.

Za dwie kolejki będzie można przedstawić lepsze prognozy, dziś jeszcze tylko średnie:

Do magicznych 40 punktów brakuje nam 11.

Minęło 54,05% meczów w sezonie i 66,67% w rundach zasadniczych.

Średnia nadal na top8:
1,45 - dotychczasowa średnia punktów na mecz
1,60 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu
1,30 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe

wymagane średnie w kolejnych meczach
0,65 - 14 miejsce po 37 kolejkach
1,10 - 8 miejsce po 30 kolejkach

do top3 po 37 kolejkach potrzeba:
2,0 - 3(37)
2,59 - 1(37)

====
Średnie ligi:
14 m - 1,08
top 8 - 1,33 - po 30 kolejkach
top 3 - 1,70
mistrz - 1,97

pepe72 11.02.2019 21:16

Średnia nam spadła.
1,38 - średnia na mecz
1,60 - dom
1,18 - wyjazd

pepe72 18.02.2019 22:10

ostatnie zestawienie średnich w tej rundzie.

Do utrzymania się brakuje 8 punków. Do top8 to chwilowo załóżmy, że też.
1,45 - średnia na mecz
1,73 - dom
1,18 - wyjazd

Minęło 59,46% meczów w sezonie i 73,33% w rundach zasadniczych.

wymagane średnie w kolejnych meczach
0,53 - 14 miejsce po 37 kolejkach
1,00 - 8 miejsce po 30 kolejkach

Na dziś o top8 walczy 6-7 drużyn. 3 Jaga potrzebuje z 1 punktu. Ale od 4.Korony (35 punktów) do 10.Zagłębia (30 punktów) wszystko się może zdarzyć.

Karherop 19.02.2019 11:58

Niestety wiele wskazuje na to że w tym sezonie będzie potrzebna rekordowa ilość punktów by zagrać w 8.
40 punktów to na pewno będzie za mało
44, może nawet 45 będą konieczne do awansu.

Pozostało nam 8 ciężkich spotkań i pokusze się o mała symulacje:

Lechia (w) 0 pkt
Pogoń (d) 1 pkt
Korona (w) 0 pkt
Derby (d) 3 pkt
Legia (d) 1 pkt
Zagłębie Sosnowiec (w) 3 pkt
Piast (d) 3 pkt
Zagłębie Lubin (w) 1 pkt i kolejny raz decydujący mecz o awans z Zagłębiem....

Na koniec rundy 44 pkt i awans? Kluczowych spotkań będzie wiele

it 19.02.2019 13:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1534013)
Niestety wiele wskazuje na to że w tym sezonie będzie potrzebna rekordowa ilość punktów by zagrać w 8.
40 punktów to na pewno będzie za mało
44, może nawet 45 będą konieczne do awansu.

Pozostało nam 8 ciężkich spotkań i pokusze się o mała symulacje:

Lechia (w) 0 pkt
Pogoń (d) 1 pkt
Korona (w) 0 pkt
Derby (d) 3 pkt
Legia (d) 1 pkt
Zagłębie Sosnowiec (w) 3 pkt
Piast (d) 3 pkt
Zagłębie Lubin (w) 1 pkt i kolejny raz decydujący mecz o awans z Zagłębiem....

Na koniec rundy 44 pkt i awans? Kluczowych spotkań będzie wiele

Myślenie życzeniowe.
12 pkt w 8 mieczach (czyli średnia 1,5 pkt na mecz) z taką grą jak obecnie i z drużynami z czuba tabeli jest nierealne.

!!IRIVER!! 19.02.2019 13:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1534013)
Niestety wiele wskazuje na to że w tym sezonie będzie potrzebna rekordowa ilość punktów by zagrać w 8.
40 punktów to na pewno będzie za mało
44, może nawet 45 będą konieczne do awansu.

Pozostało nam 8 ciężkich spotkań i pokusze się o mała symulacje:

Lechia (w) 0 pkt
Pogoń (d) 1 pkt
Korona (w) 0 pkt
Derby (d) 3 pkt
Legia (d) 1 pkt
Zagłębie Sosnowiec (w) 3 pkt
Piast (d) 3 pkt
Zagłębie Lubin (w) 1 pkt i kolejny raz decydujący mecz o awans z Zagłębiem....

Na koniec rundy 44 pkt i awans? Kluczowych spotkań będzie wiele

Na to wiele wskazywało już wcześniej. Pytanie, czy 45 będzie wystarczające... ;) w tej chwili gwarantuje to średnia 1,5 pkt na mecz, a my jesteśmy ciut poniżej tej średniej. W 8 meczach 14 pkt brzmi jako duże wyzwanie.

Najbliższa kolejka mega istotna - chciałoby się:
- wygranej Jagi i Legii
- remisów w Gdyni, Wrocławiu i Kielcach
- jakichkolwiek punktów Wisły

Poprawka - o Legię mi chodziło :)

sandomingo 19.02.2019 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1534021)
Najbliższa kolejka mega istotna - chciałoby się:
- wygranej Jagi i Lechii
- remisów w Gdyni, Wrocławiu i Kielcach
- jakichkolwiek punktów Wisły

Wygrana Lechii i jakiekolwiek punkty Wisły? :) Będzie ciężko...

!!IRIVER!! 19.02.2019 13:50

O Legię mi chodziło :)

Boracik86 19.02.2019 14:06

Cytat:

Niestety wiele wskazuje na to że w tym sezonie będzie potrzebna rekordowa ilość punktów by zagrać w 8.
40 punktów to na pewno będzie za mało
44, może nawet 45 będą konieczne do awansu.

Pozostało nam 8 ciężkich spotkań i pokusze się o mała symulacje:

Lechia (w) 0 pkt
Pogoń (d) 1 pkt
Korona (w) 0 pkt
Derby (d) 3 pkt
Legia (d) 1 pkt
Zagłębie Sosnowiec (w) 3 pkt
Piast (d) 3 pkt
Zagłębie Lubin (w) 1 pkt i kolejny raz decydujący mecz o awans z Zagłębiem....

Na koniec rundy 44 pkt i awans? Kluczowych spotkań będzie wiele

Cracovia w formie. Derby będą ciężkie, a nie mamy żadnego bramkostrzelnego zawodnika, który by nam dupę uratował przy słabej grze. Ja bym raczej remis stawiał. Zagłębie również wygląda dobrze, a że mecz będzie na wyjeździe to może być ciężko. Do tego meczu zostało przynajmniej jeszcze trochę czasu. Będzie ciężko, przy takiej grze jak obecnie. Miejmy nadzieję, że do meczu z Pogonią zyskamy trochę w zgraniu, dokładności i "świeżości".

Blixa 19.02.2019 14:24

Wydaje mi sie ze top 8 bedzie takim samym cudem jak to ze dalej bierzemy udzial w rozgrywkach. W ataku wygladamy za slabo zeby cos zdzialac.

funkykoval 19.02.2019 15:00

Na dziś cały czas jesteśmy w walce o ósemkę - myślę, że wszystko poniżej 10 miejsca już swoje szanse pogrzebało...
Przy wszelkich próbach przewidywania wyników musimy wziąć pod uwagę najważniejszy czynnik TO JEST TYLKO EKSTRAKLAPA !!!
Jesteście w stanie uwierzyć, że Cyrankiewiczovia dalej kontynuować będzie passę zwycięstw ??? Czy Wisła musi przegrać w Gdańsku albo z Legią ???? Piast w piątek rozgromił kuchenkorza 4:0 czo nie znaczy, że nie może w gdyni dostać 3 na gołe dupsko....

Gunner1906 19.02.2019 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boracik86 (Post 1534024)
Cracovia w formie. Derby będą ciężkie, a nie mamy żadnego bramkostrzelnego zawodnika, który by nam dupę uratował przy słabej grze. Ja bym raczej remis stawiał. Zagłębie również wygląda dobrze, a że mecz będzie na wyjeździe to może być ciężko. Do tego meczu zostało przynajmniej jeszcze trochę czasu. Będzie ciężko, przy takiej grze jak obecnie. Miejmy nadzieję, że do meczu z Pogonią zyskamy trochę w zgraniu, dokładności i "świeżości".

Cracovia TERAZ w formie, ale za miesiąc to może być w formie jak z początku sezonu więc nie ma co jeszcze rokować meczu w marcu.

Natomiast ja również uważam, że o 8 będzie mega ciężko. Tak jak pisałem w wątku meczowym. Jest już niemal pewne, że w 8 zagra Lechia Legia Jaga. Miejsca 4-10 bardzo blisko siebie i walczą o pozostałe 5 miejsc. Czyli mamy 7 drużyn i tak patrzę przed kim mielibyśmy być. I niestety wychodzi mi na to, że jednak jesteśmy najsłabszą personalnie ekipą z całego towarzystwa i jeśli nic się nie zmieni kadrowo, to raczej obejdziemy się smakiem. Mamy bardzo wąską kadrę, dojdą kartki, kontuzje...

No nic z każdym tygodniem będziemy mądrzejsi i na ten weekend najlepsze wyniki dla Wisełki moim zdaniem to:

Arka - Piast - 1 (koledzy piszą że remis, ja uważam, że lepiej wygrana świni gdyż dla mnie ona się już nie liczy, a trzeba kogoś wyprzedzić przed nami)

Korona - Pogoń - X (drużyny z którymi walczymy o top 8 więc idealnie by była strata punktów przez obie ekipy. Jeśli miałbym wybrać kogo wolę żeby wygrał to chyba lepiej Pogoń gdyż uważam, że Pogoń ma tak mocną pakę, że i tak będzie w 8 a Korona chyba wyniki lekko ponad stan i niedługo mogą się zaciąć na dobre więc szansa dla nas :>)

Górnik - Sosnowiec - 2 (w sumie to w kontekście walki o 8 mało istotny mecz dla nas, ale gdyby nadszedł czarny scenariusz walki o byt w ekstraklasie, to dlatego lepiej żeby wygrał Sosnowiec)

Lech - Legia - 2 (Niby dwójka, chociaż nie wyobrażam sobie, że Lech nie zagra w 8 a przegrana Legii oddaliła by ją od mistrzostwa co było by dla mnie super rzeczą. Także tutaj to według mnie każdy wynik będzie miał swoje plusy).

Miedź-Wisła Płock - X (to samo co w meczu Górnik - Sosnowiec)

Cracovia - Jaga - 2 (1. Jaga już prawie pewna gry w top 8 2. Żydki bezpośredni rywale do górnej ósemki 3. Żydki)

Śląsk - Zagłębie - 1 (Śląsk już out, Zagłębie jak najbardziej in)

Każdy mecz jest teraz istotny. Jedziemy do Gdańska w roli wyraźnego underdoga. Jednakże w tej lidze nie ma co skreślać żadnej drużyny przed meczem. Punkt będzie cenny, jeśli udało by się wygrać to super i nasze szanse do awansu do top 8 co jest oczywiste poważnie by wzrosły.

pepe72 19.02.2019 15:46

Co roku jest dyskusja ile wystarczy do top8. Do tej pory najwyższy numer 9 miał 40 punktów - w zeszłym sezonie. To jest E-klapa, 40 punktów jest magiczne :)
Jest jeszcze 5 miejsc i 7 kandydatów.
Patrząc na grę konkurentów do top8 to teraz najgorzej gra Amica. Trzeba będzie to rozpisać i będziemy obserwować. Liczę, że im dłużej będziemy grać tym będzie lepiej. Niestety zima wychodzi nam bokiem.

pepe72 19.02.2019 15:47

Jeszcze pytanie, ktoś znalazł listę meczów w csv czy innym excelu?
- już sobie ściągnąłem. Niestety przetworzyłem stronę 90 minut.

Karherop 19.02.2019 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1534038)
Co roku jest dyskusja ile wystarczy do top8. Do tej pory najwyższy numer 9 miał 40 punktów - w zeszłym sezonie. To jest E-klapa, 40 punktów jest magiczne :)
Jest jeszcze 5 miejsc i 7 kandydatów.
Patrząc na grę konkurentów do top8 to teraz najgorzej gra Amica. Trzeba będzie to rozpisać i będziemy obserwować. Liczę, że im dłużej będziemy grać tym będzie lepiej. Niestety zima wychodzi nam bokiem.

A liczysz się z tym, że im dłużej będzie trwała liga tym nasza krótka ławka się będzie odbijała czkawka?

szym_ek 19.02.2019 17:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1534041)
A liczysz się z tym, że im dłużej będzie trwała liga tym nasza krótka ławka się będzie odbijała czkawka?

ej no spokojnie
przez najbliższe 3 miesiące gramy 3 (słownie trzy) kolejki w środku tygodnia. Nie zamęczą się nam chłopaki. A "dramat" w przypadku kontuzji jest w obsadzie dwóch miejsc - napastnik i środek pola.

skarabeus 19.02.2019 18:11

Nie widze dramatu w srodka pola. Mamy na tylach Bashe, Klemenza i ewentualnie Plewke, ktory takze potrafi bronic. No i Savicevic, ktory i jako 6 i jako 8 moze grac. Za napastnikiem moze grac tez Wojkowski, a i Drzazga pokazal, ze potrafi sie troszke cofnac i rozrzucic na bok pilke (i to dokladnie!).

Wiec nie dramatyzowalbym z tym srodkiem pola.
Napastnik faktycznie by sie przydal. Kolar pomijajac pechowe starcie nie radzil sobie ani tydzien temu, ani wczoraj i tak na prawde jestesmy bez klasycznego snajpera na poziomie Eklapy.


Tez mnie jakos temat zmeczenia nie przeraza.
Mamy do rozegrania 8 spotkan po przerwie zimowej i dwoch meczach ligowych za nami. Jesli my juz sie trzesiemy ze beda zmeczeni to pora zmienic dyscypline na jakies szachy albo inny malo meczacy fizycznie.

Buchalik/Lis

Obrona: Palcic/Burliga, Sadlok/Wasilewski/Hoyo, Pietrzak/Grabowski . Bartosz chyba tez jest w kadrze?

def pomoc: Basha/Klemenz/Plewka/Savicevic

skrzydla: Blaszczykowski/Wojtkowski/Burliga/Bartosz , Peszko/Sliwa/Wojtkowski/Slomka?


of pom: Plewka/Savicevic/Wojtkowski/Drzazga


Napastnik:Kolar/Drzazga/Buksa

Jak widac po powyzszym najpilniej potrzeba srodkowego obronce i napastnika a nie kogos do srodka pola.

pepe72 19.02.2019 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1534041)
A liczysz się z tym, że im dłużej będzie trwała liga tym nasza krótka ławka się będzie odbijała czkawka?

Jeszcze się okienko nie zamknęło wiec wszystko może się zdarzyć. Niestety musimy liczyć na "przyjaciół". Amica jest tym pierwszym, pytanie kto jest tym drugim.

A tak technicznie to niestety wyszło mi, że do końca 30 kolejki jest 47 interesujących nas meczów więc obawiam się, że mój komputer 2,7*10^22 wyników nie przetworzy.

skarabeus 19.02.2019 18:25

Zapomnialem o Bogusiu :D BTW wiadomo kiedy wraca?

Karherop 19.02.2019 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1534059)
Zapomnialem o Bogusiu :D BTW wiadomo kiedy wraca?

Pewnie za jakiś miesiac.
Bartosza nie potrafią zdiagnozować.
Nie można liczyć 15- letniego Hoyo bo po prostu jest za wcześnie na debiut.

Już za tydzień prawdopodobnie zacznie się latanie dziur, bo na ten moment nie możemy skorzystać w Gdańsku z : Peszki, Burligi, Bartosza, Boguskiego, Savicevicia, Brożka i Buksy. W składzie będziemy mieć 2 juniorów (najwięcej w esa) oraz 5 juniorów na ławce + Buchalik i Klemenza. Problemy się zaczną i mam cichą nadzieję że w najgorszym wypadku powtórzymy casus Pogoni Szczecin sprzed 2 lat, gdy fartem z Moskalem awansowali do 8 żeby z juniorami w składzie przegrać bodajże wszystkie spotkania.

skarabeus 19.02.2019 20:27

Savicevic to juz pewne ze pauza? Bo tam ponoc cos delikatnie naciagnal.

Adasss 19.02.2019 23:06

Sądzę, że, po zdarzeniach w zimie, prognozowanie czegokolwiek na podstawie naszej dotychczasowej średniej straciło zupełnie sens.
Natomiast w związku z czyimś pomysłem, że w tym roku do awansu do górnej "8" potrzebne może być nawet 44 punkty, możemy popróbować analizy porównawczej z poprzednimi sezonami.
Porównamy sobie mianowicie lość punkótw 9-tej drużyny po 22 i 30 kolejkach we wszystkich sezonach ESA37:

Kod:

2013/14  29  39
2014/15  29  39
2015/16  26  38
2016/17  28  39
2017/18  32  40
2018/19  32  ?

Z jednej strony niby jest to 3 punkty więcej niż średnio, z drugiej w zeszłym sezonie było też 32, a skończyło się i tak jak zwykle. Sądzę, że nie ma co na razie prorokować, że ten sezon będzie jakiś niezwykły i 9 zespół zdobędzie tym razem zdecydowanie więcej punktów.

pepe72 20.02.2019 00:49

@Adasss tu jeszcze obrazek

http://i.imgur.com/y28PR8j.jpg

Karherop 20.02.2019 16:07

A ta tabela ma coś potwierdzić czy zaprzeczyć?

Na razie każdy zespół czołowej 8 ma średnio 1.5 pkt więcej niż w analogicznym okresie sezonu 17/18, a licząc w sumie to obecnie zespoły 8 zdobyły 296 punktów a rok temu 284.

Dalej stoję przy swoim, patrząc także na dyspozycję czołowych 10 drużyn ekstraklasy że ten sezon może wymagać najwięcej punktów do awansu do 8.

MaLk 20.02.2019 17:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1534127)
A ta tabela ma coś potwierdzić czy zaprzeczyć?

Na tę chwilę potwierdza, że dla miejsca dającego pierwszą ósemkę różnica wynosi 1 punkt więcej w stosunku do roku poprzedniego, więc teza o 4-5 punktach więcej na koniec roku jest mniej prawdopodobna od tezy, że będzie porównywalnie.

Cytat:

Na razie każdy zespół czołowej 8 ma średnio 1.5 pkt więcej niż w analogicznym okresie sezonu 17/18, a licząc w sumie to obecnie zespoły 8 zdobyły 296 punktów a rok temu 284.
Tyle że różnica powstała na wartościach skrajnych (pierwsza trójka ma łącznie +10 punktów, ostatnia drużyna -5 punktów), podczas gdy nas interesuje sytuacja w zupełnie innym miejscu, a tam wyniki są bardzo zbliżone. Tak naprawdę jedyną istotną różnicą w tym zakresie jest liczba klubów, które na tym etapie zostały w realnym zasięgu top-8.

pepe72 20.02.2019 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1534127)
A ta tabela ma coś potwierdzić czy zaprzeczyć?

Na razie każdy zespół czołowej 8 ma średnio 1.5 pkt więcej niż w analogicznym okresie sezonu 17/18, a licząc w sumie to obecnie zespoły 8 zdobyły 296 punktów a rok temu 284.

Dalej stoję przy swoim, patrząc także na dyspozycję czołowych 10 drużyn ekstraklasy że ten sezon może wymagać najwięcej punktów do awansu do 8.

W ramach tego, że statystyka jest jak bikini, wiele rzeczy pokaże ale ...

Rok temu po 22 kolejkach 4 zespół miał 36 punktów, dziś Korona ma 35.
Więc nadal zakładam, że 40 punktów jest magiczne w E-klapie.

Owszem, z naszego punkt widzenia mamy dużo słabszy zespół i dużo trudniejszy terminarz niż rok temu.

Karherop 21.02.2019 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1534078)
Savicevic to juz pewne ze pauza? Bo tam ponoc cos delikatnie naciagnal.

Pewne.....


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl