![]() |
Gwaiździsty, nie zgadzam się. Ani Napieralski, ani Palikot nie byli znani - not en drugi był znany z pajacowania w PO i też swoje zebrali w wyborach. Tu chodzi po prostu o zrobienie mody "glosujemy na ....". Uważam, że jakby zamiast Kukiza lansowali Brauna lub Kowalskiego to mogłoby być też nieźle. Wyłączam z tego Korwina bo jednak ten człowiek ma już stworzony taki czarny pijar (podobnie jak Kaczyński i Macierewicz), że akurat ich trójka mogłaby nie podpasować pod te moje założenia.
W tym wszystkim się w ogóle nie liczą poglądy, jakieś programy wyborcze, ba, im bardziej rozbudowany program to myślę, że tym gorzej bo zawsze się komuś nie spodoba jakies założenie programowe i nie zagłosuje na np. Brauna bo to katofaszysta, antysemita, wróg pedałów itd. Liczy się jakies jedno populistyczne hasełko i pijar, pijar, pijar, a to jabłko rozdać, a to postraszyć Kaczyńskim, a to postraszyć wojną z Rosją. Żenada, ale taka jest właśnie demokracja. Ja na 90% pójdę na II turę i zagłosuję na Dudę - oby mnie przez te 2 tygodnie nie w....ił. Choć tak jak pisałem to "małe gówno" ale skłania mnie ku temu jedna rzecz. Inny prezydent niż POwski śmieć to opozycja dla POjebów. Gdyby przez te 5 lat prezydentem był ktoś z PiSu to chociaż by może kilku ustaw nie podpisał, może by inaczej wyglądała debata odnośnie wieku emerytalnego, 6 latków w szkołach itd. A co do tego jak będa głosowali wyborcy antysystemowi. Podzieliłbym ich na 3 grupy: - świadomi wyborcy, którzy chcą realnych zmian i walą zarówno PO jak i PiS ale wiedzą, że z Bulem na pokładzie ten kraj może już daleko nie zajechać. Oni na pewno zagłosują na Dudę lub wcale nie pójda na wybory bo nie przełkną głosowania na Judę. Ale obawiam się, że to jest jakieś 5-8% z tego 26% elektoratu - takie lemingi, które nic nie kumaja ale dostali Kukiza w tv więc na niego głosowali. To myślę, że będzie jakieś 15% elektoratu. Oni sa nieobliczalni, więc chlera ich wie co zrobią, może ich zmanipuluje Duda, może Bul - i takie lemingi, które lubią Broneczka ale tak sobie zagłosowały na Kukiza. Bo w sumie jest fajnie w Polsce ale może zmiana radykalna by się przydała to wezmę Kukiza skreślę, no i na pewno nie PiS bo Duda to Kaczyński. Tych myślę jest koło 5% i sa to ludzie z większych miast. Pewnie w większości pójdą na wybory i zaznaczą Komora. Co by nie mówić to nie wyobrażam sobie aby Duda nie wygrał. Pewnie będzie mobilizacja elektoratu antypisowskiego i przyjdzie na II turę sporo nowych wyborców ale jak sie słyszy po ludziach i widzi w internetach to nie ma, ....a NIE MA zwolenników Komorowskiego. Wszyscy głosują przeciw niemu. Albo na Dudę w I turze, albo antysystemowców i teraz też głównie będa chcieli zaglosować przeciw Bulowi. |
Ja p... dzielne kobiałki maltretują starego faceta o kulach
:-/ przykry widok |
Cytat:
Aczkolwiek jeśli chodzi o Komorowskiego, to trochę go nie doceniłeś. Nie dość, że człowiek mętnego umysłu to jeszcze prawdopodobnie zdrajca Polski... A tu książka. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/25147...-komorowskiego Dlatego tak śmiać mi się chciało, gdy ktoś robił znak równości między Dudą a Komorowskim. |
Cytat:
|
Jaroo1 ale Napieralski był działaczem partii, która cały czas jest w Sejmie, bogatej, z układami finansowymi, możnymi baronami. On nie musiał ciągnąć na swoim grzbiecie partii żeby jakoś zaistniała. To dzięki partii stał się rozpoznawalny. Wygrał wewnętrzne gierki i stał się w niej number one. Inna sytuacja jest z tymi co walczą aby wejść do Sejmu po raz pierwszy.
Co do tego czym się kierują ludzie podczas wyborów to pełna zgoda, wystarczy celne hasełko, łatka i na tym się jedzie. Przecież tak naprawdę, wyborcy Kukiza nie wiedzą kompletnie jaki program gospodarczy może on ewentualnie wspierać. Jego elektorat to kompletny groch z kapustą jesli chodzi o rozpiętość poglądów. To składanka kompletnie sie różniących opcji. Dlatego Kukiz będzie duzo mówił o walce z systemem, nie mówiąc o szczegółach, jakie emerytury, jaki system podatkowy, jaka służba zdrowia itp. itd. |
Cytat:
W sam raz dla "wyborców Kukiza" :haha: |
Do Kamikadze
Człowieku. Przeczytaj to, co ja tam wkleiłem a nie obrażaj mnie swoimi demagogicznymi hasłami. Ile masz lat? Dla mnie liczą się fakty. Gdyby nie PIS to już byśmy nie mieli lasów. Więc o czym ty człowieku pisesz? Oglądać . Tak chciano ograbić Polaków. Same głosowanie nad zmianą konstytucji w drugim filmie na 6:20 |
Jeszcze się cieszy, jak na "antysystemowca" przystało, ze jakiemuś inwalidzie straż miejska wykręca ręce.
|
Panowie a co dalej z Korwinem ?
Według mnie obok Komorowskiego największy przegrany pierwszej tury. W Internecie najlepsza kampania spośród wszystkich kandydatów, cała armia Korwinowców zalewała Internet swoimi komentarzami, największe wiece wyborcze w Polsce po kilka tysięcy osób na każdym spotkaniu a w wyborach dostaje ledwie 3,5 procent ... Jak nie wczoraj to kiedy miało się udać ? Chyba lepszej okazji już nie będzie ? Jak myślicie ? |
Cytat:
jeszcze raz dla ułatwienia: A tu książka. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/25147...-komorowskiego A tu lasy 6 min 25 sek Przypominam godzine 0:45 w NOCY!!!! Zobaczcie sobie na wyniki głosowania http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/age...Glosowania=167 A tu wikileaks http://niewygodne.info.pl/gify4/wikileaks466.jpg Skończcie więc .......ić że PIS=PO bo ....a obraża to nie dlatego, bo ktoś tam jest za PiS czy PO. To po prostu obraża ludzką inteligencję. |
Cytat:
|
Po raz kolejny wyborcy JKM przekonali się, że chociaż w internecie ich pełno, to w realu są tylko niewielką, krzykliwą grupką. Pamiętam łomot ich kandydata Berkowicza w wyborach na prezia Krakowa, jakie zdziwienie było, gdy ukazały się wyniki. JKM robił za gwiazdę w wielu programach TV i co ? I nic. Jest małe zapotrzebowanie społeczne na utopijne hasła głoszone przez niego.
Teraz będzie próbował podczepiać sie pod Kukiza, którego w trakcie kampanii już raz wyrolował. Kukizowi JKM do szczęścia nie jest już potrzebny przy obecnym wyniku. W wyborach do Sejmu Korwin będzie próbował przekroczyć magiczne 5 % ale chyba mu sie to nie uda bo skonsumuje jego elektorat Kukiz. |
Oficjalne cząstkowe wyniki:
http://prezydent2015.pkw.gov.pl/319_...yniki_w_Polsce 39 do 29 dla Dudy, czyli tak jak w nocy pisałem na podstawie nieoficjalnych, że w mazowieckich komisjach było ok. 10 pp. różnicy. Tutaj wyniki nieoficjalne :) https://pbs.twimg.com/media/CEt4y1JWgAA3Htj.png |
Cytat:
|
Mnie rozwaliło wczoraj kilku "dziennikarzy" z różnych stacji TV gdzie pytali Kukiza kogo poprze w drugiej turze. Przecież wiadome było od początku, że nikogo bo jakby się opowiedział za Komorowskim to straciłby bardzo dużo i w dodatku wyszedł na debila a jakby poparł Dude to też byłby idiotą.
W dodatku Duda po ogłoszeniu wyników mówił, że jest otwarty na rozmowy w sprawie JOWów, ciekawe czy to takie samo zagranie jak ze strony Komorowskiego. |
|
Cytat:
To samo z Korwinami, im też zabrał i to najwięcej. najwięcej dlatego, że gdyby nie Kukiz to wielka część głosów przerzuciłaby się na Korwina z powodu "chcemy zmian a nie PO-PiS więc głosujemy na antysystemowych, a w antystsemowych największe szanse ma Korwin". Tyle, wielkiej filozofii tu nie ma. Myślę, że spokojnie Korwin by z 8% miał gdyby nie Kukiz. Albo i więcej by miał. Frekwencja była na normalnym, polskim poziomie. Gdyby nie Kukiz to by gdzieś się musiało te 20% głosów rozejść. Najwięcej by pewnie poszło na Bronka i Dudę, 1% na RN, 1% na Brauna i na Wilka itd itd. |
Cytat:
nie takie same, bo Duda powiedział o tym pierwszy i za raz po, a nie na drugi dzień. jak Bronek. Zresztą Duda mówił że ze wzgl na tak wielkie poparcie jakie ma Kukiz powinno się spytać polaków o jowy. A to jest różnica. W kwestii do tej co mówił Bronek. Bo on nic nie mówił o referendum. PS: Polska jest za biednym krajem aby robić tak referenda jak np w Szwajcarii choc tam juz glosuja elektronicznie.. to na taki temat powinno się odbyć. I powinna być kampania informacyjna bo dużo ludzi niewie nawet wśród wyborców kukiza co to są jowy... Kukiz jest przeciw systemowi.... ale jakiś system musi zawsze musi być. Co on ma na myśli monarchie, dyktaturę, aby wprowadzić ? |
Cytat:
Problemem Korwina jest to że jego elektorat w większości nie ma czynnych praw wyborczych. Bawiło mnie wczoraj jak młode gniewne kuce skamlały wczoraj w studiu TVN24 o koalicję z Kukizem. Na lekceważeniu rockamana przejechał się zarównno Bronek i JKM. |
|
Uważam ,że Korwin bardzo źle zrobił atakując Kukiza w trakcie debaty w TVP . Wydaje mi się ,że próbował zagrać pokerowo - „allin” , prezentując JOW-y jako nie do końca taki złoty środek i obnażając wszelkie słabości takiego sposobu głosowania na przykładzie Wielkiej Brytanii uda mu się przechwycić znaczącą część elektoratu. Poległ zdecydowanie i to pomimo iż system JOw-ów faktycznie zabetonował scenę polityczną w Anglii co pokazał JKM bardzo dobitnie. Wiele zależy od tego jak teraz Kukiz będzie patrzył na sojusz z Korwinem , a taki sojusz za bardzo potrzebny już mu nie jest bo zakładając ,że wyniki z wczoraj przełożą się na wyniki parlamentarne to mamy koalicję PIS – Kukiz , PO w opozycji a reszta za burtą. Ponad to w układzie PIS – Kukiz , partia Kukiza ma naprawdę sporo do powiedzenia i nie jest tylko przystawką w koalicji. Los Korwina jest w rękach Kukiza. Możliwości są dwie :
1) Jak stworzą wspólne listy do Sejmu ( z Korwinem, Kowalskim, Braunem czy Wilkiem) to naprawdę na jesień będzie demolka sceny politycznej w Polsce. Bo podejrzewam ,że od teraz aż do wyborów na jesieni poparcie dla partii Kukiza będzie szybowało w górę może nawet powyżej 25%. Ludzie uwierzyli ,że jednak można coś zmienić na scenie politycznej i głos na Kukiza dalej będzie głosem sprzeciwu. Warunek jest jeden: wspólne listy z innymi „antysystemowcami” ( połączenie sił monarchistów i katolików z pod flagi Brauna , narodowców od Kowalskiego + przesunięcie się Korwina w drugi szereg i szersza promocja kandydata nazwijmy go szkoły Friedmana np. Berkowicza czy Wilka ( aczkolwiek ten nie posiada odpowiedniej charyzmy). Jak do tych 25% dodamy 5% Korwina i 1% Brauna i 1% Kowalskiego i 1 %Wilka to nam wychodzi 33 % !!!. Wizja 2) Kukiz idzie sam – trafia do rządu – poparcie w granicach 20% może 25% - koalicja z PIS w zamian za kilka ustaw – rola w koalicji podobnie jak teraz przy PO ma PSL. Swoim skromnym zdaniem liczę na wersję pierwszą – ale będzie o nią trudno ze względu na wspomniane wcześniej wystąpienie w TVP Korwina i tym ,że on nie potrafi usunąć się w cień przynajmniej na czas kampanii i wyborów. |
No proszę! ahahahahahahahahahahahah |
Cytat:
Bylem ostatnio na spotkaniu z autorem tej ksiazki...szkoda slow |
Co do JKMa - moim zdaniem zadziałała zasada negatywnego elektoratu. Jeżeli zjebał Kukiza za JOWy - coś musi w tym być, nie lubię go, Kukiz ma moje poparcie. Podobnie jak Bul, pośrednio atakował Kukiza i wyszło to na dobre temu drugiemu.
|
Cytat:
|
I wlasnie dlatego o tym pisałem...
Nie minelo 24 godz o wyborow a Komor i Duda już całkowicie popierają Kukiza i szukają sobie ludzi.. Przykro mi Panowie ,skoro Wasz elektorat nie dal Wam zwycięstwa to się po prostu nie nadajecie... |
Cytat:
|
Cytat:
A w jakim sensie? |
Cytat:
http://fakty.interia.pl/raporty/rapo...go,nId,1731348 |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Koledzy ale w glosowaniu na Kukiza nie tylko o JOW-y chodzi....
Tutaj chodzi tez o calkowity przewrot systemu... a dobitniej to na wyjebanie tych wszystkich partyjniakow którzy przez 25 lat przewijają się w dziesiątkach partii ,zmieniając swoje poglay z tysiąc razy.... PS. A i jeszcze do kolegow którzy wysmiewaja a wręcz szydza z tych co głosowali na Kukiza... Koledzy jestem już człowiek starszym, mam zone i 6 letnie dziecko a dowodu nie odebrałem wcale wczoraj...a oprócz mnie zaglosowalo na niego jeszcze 3 mln innych ludzi... |
Najważniejsze żebyśmy 24 maja powiedzieli "no i po bulu".
|
Cytat:
|
Najlepiej zostawić jak jest i co wybory zmiana z PO na PIS i z PIS na PO...
|
Ale jaja. Może być jeszcze tak, że w II turze Duda i Kukiz :))
Wtedy trochę odetchnę i z czystym sercem zagłosuję na Kukiza. |
|
Cytat:
Watpie aby Kukiz chciał się otaczaczac ludzmi którzy w tej polityce kwtina cale lata i tylko zmieniają tam gdzie cos zawieje... Mi raczej chodzilo o partyjniakow którzy już byli wszędzie gdzie się dalo... Oczywscie ze jak Kukiz zalozy partie to i jego ludzie zostaną partyjniakami tylko licze ze będą to ludzie z nowa jakoscia a nie "starzy i obeznani"... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl