Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Pero 06.01.2009 22:20

Czyżby czekali czy Budimex złoży odwołanie??

dannato 06.01.2009 22:23

pewnie przesunęli bo zupa była za słona.

Szofer 07.01.2009 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 653276)
Czyżby czekali czy Budimex złoży odwołanie??

chlopie, to nie jest kto pierwszy ten lepszy, to sa terminy ktorych trzeba przestrzegac

dannato 07.01.2009 12:38

Dokładnie, panom pokroju PERO i innym wypowiadającym się w tym temacie sugeruję poczytać: 1. dokumentacje przetargowe, 2. prawo zamówień publicznych ...a potem wypowiadanie na głos swoich przypuszczeń.

runner 09.01.2009 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 653280)
pewnie przesunęli bo zupa była za słona.

a odpowiedzi tego pokroju prosimy zamieszczać na forach kulinarnych lub filozoficznych...

Arturo Qr2nów 09.01.2009 18:06

Cytat:

Przynajmniej miesiąc opóźnienia!

Przynajmniej z około miesięcznym opóźnieniem rozpocznie się budowa trybuny wschodniej stadionu Wisły, powstającego na Euro 2012 - informuje "Dziennik Polski".
Urząd Zamówień Publicznych nie zgodził się bowiem na podpisanie umowy z wybranym wykonawcą - firmą Polimex-Mostostal - bez względu na protest w sprawie rozstrzygnięcia przetargu zgłoszonego przez innego z jego uczestników, firmę Budimex-Dromex.


Przypomnijmy, że Polimex-Mostostal zaproponował najniższą cenę - 144,2 mln zł - za budowę nowej trybuny wschodniej oraz wyburzenie trybuny zachodniej wraz z budową jej ścianki szczelinowej i demontaż masztów oświetleniowych. Budimex-Dromex (zaproponował 151,1 mln zł), który wcześniej był wykonawcą dwóch trybun za bramkami i pawilonu dla mediów, oprotestował rozstrzygnięcie przetargu. Gdyby jego zarzuty zostały uwzględnione, byłby zwycięzcą przetargu. Inwestor zastępczy, którym jest Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu odrzucił protest. Budimex-Dromex może się odwołać od tej decyzji. Ma na to czas do 12 stycznia. ZIKiT zwrócił się jednak do Urzędu Zamówień Publicznych o to, aby bez względu na to, czy będzie odwołanie, czy nie, mógł już podpisać umowę z firmą Polimex-Mostostal. W przypadku zgody umowa miała być podpisana wczoraj. Urząd nie wydał na to zezwolenia.

- Jeżeli Budimex-Dromex się teraz odwoła, to spór rozstrzygnie trybunał arbitrażowy Urzędu Zamówień Publicznych. Decyzja powinna zapaść do 25 stycznia i po niej będzie można podpisać umowę z wykonawcą - informuje Jacek Bartlewicz, rzecznik ZIKiT.

Jeżeli Budimex-Dromex się nie odwoła, to umowę będzie można zawrzeć wcześniej. Miastu zależy na tym, aby inwestycja rozpoczęła się jak najszybciej. Kraków jest miastem rezerwowym Euro 2012 i nie może sobie pozwolić na opóźnienia, dlatego za wszelką cenę chce wybudować stadion zgodnie z harmonogramem, a więc do połowy 2010 r. Aby tak się stało, najpóźniej w kwietniu trzeba byłoby rozpocząć budowę trybuny zachodniej. Przetarg na nią ma się rozstrzygnąć w połowie tego miesiąca. Żeby jednak rozpocząć wznoszenie nowej trybuny zachodniej, trzeba wyburzyć obecną trybunę, a to zadanie - wraz z budową ścianki szczelinowej nowego obiektu - było objęte już rozstrzygniętym przetargiem, który został oprotestowany.

Piotr Tymczak

źródło: Dziennik Polski
A więc zgodnie z przewidywaniami.

dannato 09.01.2009 21:00

Przewiduje się, że prace ruszą z 2-3 tyg. opóźnieniem, co nie powinno wpłynąć negatywnie na końcowy termin realizacji.

darotsok73 09.01.2009 21:13

To może jeszcze niech znajdą przy kopaniu jakieś stare gliniane skorupy,monetę, hełm niemiecki albo koński gnat , wejdą archeologowie, ekolodzy ,obrońcy zwierząt i IPN , wtedy stadion oddamy w 2050.

ciacho 09.01.2009 23:26

Powiedzcie mi czy wy naprawdę wierzycie w to, że w 2 lata uda się wybudować 2 trybuny, parkingi, bazę treningową i co tam jeszcze chcą, kiedy do tej pory przez 5 lat buduje się 2 trybuny mniejsze 2 krotnie i dużo mniej skomplikowane i wybudować się ich nie może?. Ja chcę w to wierzyć, ale wg mniej w krakowskich warunkach jest to s-f.

Arturo Qr2nów 09.01.2009 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 654960)
Powiedzcie mi czy wy naprawdę wierzycie w to, że w 2 lata uda się wybudować 2 trybuny, parkingi, bazę treningową i co tam jeszcze chcą, kiedy do tej pory przez 5 lat buduje się 2 trybuny mniejsze 2 krotnie i dużo mniej skomplikowane i wybudować się ich nie może?. Ja chcę w to wierzyć, ale wg mniej w krakowskich warunkach jest to s-f.

O bazie treningowej i parkingach nie ma tam mowy. Połowa 2010, to stadion mający gotowe trybuny mogące przyjąć kibiców, ale pewnie bez w pełni wykończonego zaplecza. Poza tym i tak nalezy wziąć poprawkę na to, że najprawdopodobniej będzie to bliżej końca aniżeli środka 2010. A że trybuny do tej pory się tyle buduje... Jak nie patrzeć nie były one budowane równocześnie, co będzie miało miejsce w przypadku wschodniej i zachodniej, a i z zapleczem bawiono się jeszcze długo po wpuszczeniu kibiców i na D wciąż się bawi.

Charlie 09.01.2009 23:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 654960)
Powiedzcie mi czy wy naprawdę wierzycie w to, że w 2 lata uda się wybudować 2 trybuny, parkingi, bazę treningową i co tam jeszcze chcą, kiedy do tej pory przez 5 lat buduje się 2 trybuny mniejsze 2 krotnie i dużo mniej skomplikowane i wybudować się ich nie może?. Ja chcę w to wierzyć, ale wg mniej w krakowskich warunkach jest to s-f.

Ja też nie wierzę, dlatego modlę się, by nie doszło do sytuacji, ze będziemy grać na wyjeździe przez 1,5-2 sezony. Ścianka szczelinkowa została skończona bodajże pod koniec września i przez ponad 3 miesiące na stadionie nie dzieje się nic i ten stan utrzyma się jeszcze co najmniej pare tygodni :/

darotsok73 09.01.2009 23:47

Mimo wszystko wierzę , ale... w maju UEFA ma podjąc decyzje kto ,co, gdzie i z kim.

Jeśli by z jakichkolwiek powodów nas pominęli to.... sami wiecie.

Wiem że realia i czasy były troszke inne ale przypomniec muszę że jak B.Cupiał przejął Wisełkę stadion miał być gotowy w 2003 roku.....

WislaFan123 10.01.2009 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie_ (Post 654972)
Ja też nie wierzę, dlatego modlę się, by nie doszło do sytuacji, ze będziemy grać na wyjeździe przez 1,5-2 sezony. Ścianka szczelinkowa została skończona bodajże pod koniec września i przez ponad 3 miesiące na stadionie nie dzieje się nic i ten stan utrzyma się jeszcze co najmniej pare tygodni :/

Ścianke ukończyli jakoś koniec listopada/początek grudnia. I wy wogole mowicie o sytuacjach jak kasy nie bylo, a teraz jest kasa jest wszystko, jak juz budowy rusza to pojdzie pewnie sprawnie, zawsze paru roboli moga dorzucic...

dannato 10.01.2009 00:58

Panowie - maj 2010 to data zakończenie inwestycji - oddanie do użytku stadionu wraz z wyposażeniem, oczywiście pewne prace będą mogły być prowadzone później - np. wyposażanie przestrzeni biurowych, czy indywidualna aranżacja vip-boxów, czy części cateringowej - jak restauracja, etc.

Nasz harmonogram i tak jest realistyczny...np. Gdańsk planuje zacząć prace w kwietniu 2009 a skończyć w grudniu 2010...stadion na ponad 40.000 miejsc...podobnie Wrocław...bardzo optymistycznie.

Pero 13.01.2009 00:23

Ma ktoś jakieś info czy Budimex się odwołał?? Miał czas do wczoraj.

WILU TS 13.01.2009 00:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 655011)
Panowie - maj 2010 to data zakończenie inwestycji - oddanie do użytku stadionu wraz z wyposażeniem, oczywiście pewne prace będą mogły być prowadzone później - np. wyposażanie przestrzeni biurowych, czy indywidualna aranżacja vip-boxów, czy części cateringowej - jak restauracja, etc.

Nasz harmonogram i tak jest realistyczny...np. Gdańsk planuje zacząć prace w kwietniu 2009 a skończyć w grudniu 2010...stadion na ponad 40.000 miejsc...podobnie Wrocław...bardzo optymistycznie.

Ehhh już to widzę jak w nie całe 1,5 roku chcą rozebrać trybunę,i zbudować 2 nowe...jestem optymistą ale w aż takie cuda nie wierzę a chciałbym.
Przecież oni nawet nie byli w stanie przez te lata zagospodarować stojących trybun w jakiś choćby sklepik,o pubie Wiślackim nie wspominając,niestety 100 lat za murzynami ...

ja_ka_ 13.01.2009 00:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 656513)
Ehhh już to widzę jak w nie całe 1,5 roku chcą rozebrać trybunę,i zbudować 2 nowe...jestem optymistą ale w aż takie cuda nie wierzę a chciałbym.
Przecież oni nawet nie byli w stanie przez te lata zagospodarować stojących trybun w jakiś choćby sklepik,o pubie Wiślackim nie wspominając,niestety 100 lat za murzynami ...

... jak nie więcej. Byłem na takim Stade de France i zaplecze tego stadionu jest wspaniałe. Muzeum, historia powstania, wystawy związane z imprezami tam odbywającymi się i wiele innych rzeczy.
Pub, restauracja, muzeum Wisły, sklepik z pamiątkami to tylko niektóre punkty, które obowiązkowo powinny się znaleźć na naszym stadionie.

buczo1985 13.01.2009 02:14

Bo zawsze istnieje odpowiedz, że na to akurat nie ma kasy. Paranoja niestety, choc w niewielkim stopniu mozliwe jest ze zagospodarowanie trybun na wymienione przez was cele jest przewidziane na samym koncu, po zbudowaniu stadionu (podobnie jak wykancza sie mieszkaniówke)...ale z drugiej strony nie jest to wcale wytlumaczenie, bo mogli jakos srodki wydzielić na dopieszczenie trybuny D od srodka.
Wracając do podpisania umowy, mam nadzieje ze w tym miesiacu ona nastąpi, i ruszą ostro z robotą.Choc osobiscie zakładany termin wydaje mi sie trudny do osiągniecia.

rafal777 13.01.2009 07:54

No i jest info...Budimex znów się odwołał...Masakra, chociaż na zewnątrz taki mróz że i tak w styczniu nie zaczęliby już nic robić.

4fan_player 13.01.2009 08:06

Jak to by nic nie zrobili? Mogli by kopać. W Warszawie, Poznaniu mogą robić to w Krakowie też by robili. Ten stadion chyba powstanie 2020 jak tak dalej pójdzie :/

PhantomRanger 13.01.2009 09:05

To co później jak UZP też odrzuci to znowu się odwołają i będzie odwołanie od odrzuconego odwołania od wcześniejszego odrzuconego odwołania? To już są cyrki, a będą jeszcze większe jak UZP przyzna racje Budimexowi.

dannato 13.01.2009 09:12

Po decyzji KIO będzie wiadomo z kim umowę podpisywać. Dalsze odwołania do sądu nie wstrzymują podpisania umowy. Mam nadzieję, że do końca tygodnia będzie wiadomo co i jak.

Pero 13.01.2009 16:38

Arbitraż chyba ma czas żeby się zebrać do 25 stycznia. Jak tak czytam o tych odwołaniach to nasuwa mi się pytanie: Czy uproszczenie postępowań przetargowych nie było jednym ze sztandarowych haseł PO w kampanii??

Szofer 13.01.2009 16:42

co ma jedno z drugim wspolnego?
postepowanie przetargowe jest bardzo proste...
co innego srodki ochrony prawnej, ktore badz co badz musza przeslugiwac kazdemu

szorstki 13.01.2009 17:37

Tak związane z tematem
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,802...w_liderem.html
a zwłaszcza
Cytat:

...w dobie kryzysu można by zrezygnować z dwóch z nich i skupić się tylko na czterech lokalizacjach - powiedział Piechociński.
Miasta, z których by zrezygnowano, miałyby dostać 150 mln zł do miejskiej kasy w ramach zadośćuczynienia i 10 tys. biletów na rozgrywki w 2012 r. do rozdysponowania.

To jeśli jest to propozycja na serio to ja bym łyknął od ręki. Nie wiem czy wtedy obiecane 80 mln jest aktualne ? Moim zdaniem mit o marketingowej sile EURO dla konkretnego miasta nie ma pokrycia. Pamiętacie miasta w jakich grano w Portugalii ?
A tu w ramach zadośćuczynienia nowa trybuna ... ;)

harthausen 13.01.2009 18:42

panowie, olać takie gadanie Piechocińskiego, czy kogokolwiek z rządu. Politycy to banda, nie ma takich rzeczy, których by nie obiecali. Jak pamiętam, to śp. Dębski chciał (mówił,że chciał) na Reymonta Stadion Narodowy zrobić.

Zdaje się, że pan Piechociński jeszcze Obwodnicę Północną obiecał, abyśmy domknięty Ring mieli. Tak Kraków kocha :D

WislaFan123 13.01.2009 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szorstki (Post 656732)
Tak związane z tematem
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,802...w_liderem.html
a zwłaszcza

To jeśli jest to propozycja na serio to ja bym łyknął od ręki. Nie wiem czy wtedy obiecane 80 mln jest aktualne ? Moim zdaniem mit o marketingowej sile EURO dla konkretnego miasta nie ma pokrycia. Pamiętacie miasta w jakich grano w Portugalii ?
A tu w ramach zadośćuczynienia nowa trybuna ... ;)

Ty mówisz serio? Oczywiście, że ma. Sporo jest do tłumaczenia. Niestety nikt nie pokósił się o zrobienie takich badań w Polsce, ale w Angli dotyczącej olimpiady tak. Studiuje pod Londynem hotelarstwo i turystyke i na jednych z zajec w tamtym roku wykladowca pokazal nam jakieś wyniki badań, niestety nie pamietam jakiej firmy, przychody Londynu z turystyki w latach 2007-2015 wzrosna o ok 800 mln funtów, tylko i wyłącznie dzięki organizacji olimpiady. To jest oczywiscie wzrost, nie calkowity dochód. My tutaj wiemy jakie miasta były rezerwowe, inni nie. Więc jeśli Kraków by wypadł to odbiło by sie to bardzo na turystyce, a przy tak kretyńskim wzrości cen w okolicach rynku i kazimierza (okolice w których turyści zostawiają najwięcej pieniędzy) naprawde możemy mieć problem. 150mln zł to jest guzik, my potrzebujemy zdecydowanie więcej pieniedzy, samo wykończenie północnej obwodnicy może dużo więcej kosztować, a już są plany że to gdzieś wrzucić jako krajowy projekt i przyspieszyć. Wszelkie inne dofinansowania się skończą jeśli wypadniemy. Jednakże ja mówie co się dzieje jeśli nie będziemy mieć, tyle ze to nie będzie miało miejsca, bo i tak w 4 jesteśmy, a możliwe jest ze i tak sami będziemy robić EURO...

christof20 13.01.2009 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szorstki (Post 656732)
Tak związane z tematem
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,802...w_liderem.html
a zwłaszcza

To jeśli jest to propozycja na serio to ja bym łyknął od ręki. Nie wiem czy wtedy obiecane 80 mln jest aktualne ? Moim zdaniem mit o marketingowej sile EURO dla konkretnego miasta nie ma pokrycia. Pamiętacie miasta w jakich grano w Portugalii ?
A tu w ramach zadośćuczynienia nowa trybuna ... ;)

Panu Piechocińskiemu wypadałoby chyba przypomnieć, że ostatecznego wyboru miast-gospodarzy dokona UEFA. Samą propozycję traktuję w kategoriach niesmacznego żartu. 150 mln zł starczyłoby może na jedną trybunę u nas na stadionie, a przecież miasto planuje w związku z przygotowaniami do Euro dużo więcej inwestycji. Do tego zyski miasta podczas samej imprezy też byłyby pewnie spore.

szorstki 14.01.2009 11:51

Kasztan - Olimpiada to jest JEDNO miasto. Ja z głowy ci powiem, że w ' 72 IO były w Monachium a w '80 w Moskwie ;) Ale zabij mnie - nie pamiętam gdzie było EURO w 1984 (było w ogóle w tym roku ?)
Siła rażenia igrzysk jest o wiele większa niż regionalnej imprezy w jednej dyscyplinie - nawet w tej najpopularniejszej. Ja z ostatniego Euro pamietam Klagenfurt i Wiedeń, a śmiem twierdzić że to i tak co najmniej 100% niż przeciętny człowiek. To jaki efekt osiągnęły pozostali ?
I jeszcze ... ja dziękuję opatrzności i żydowskim machlojom, że euro takie drogie i że spadła ilość turystów w tym mieście. Albo po prostu wróciła do normalności. Ale gadanie o pazerności i nalocie geszefciarzy na Kraków to temat na inną dyskusje...

Inwestycje w lotnisko, A4 do Tarnowa sa w planach centralnych, wiele inwestycji miejskich ma dotację z UE i skarb państwa już tu niewiele dołoży. Oczywiście, może się okazać, że brak kasy na wszystko i w razie wylotki Krakowa z listy spadną też te inwestycję w autostradę i Balice...

Inna sprawa, że uważam już od dawna, że Gdańsk NIE DA RADY z wybudowaniem swojego cudu bo po prostu nie ma na to kasy. Poza tym dotarło już dawno do nich, że oprócz stadionu trzeba wybudować do niego komunikację (za cenę stadionu) a potem mieć gospodarza na tym obiekcie i na jego utrzymanie !
Dlatego dziękuję, że MY nie będziemy mieli tego kłopotu na 55 tysięcy ;)
Startując do Euro większość myślała, że państwo da na wszystko i stąd takie cuda na papierze. Nie tylko stadiony za setki milionów ale też podawana liczba hoteli 5* i innych miejskich cudów, na których wybudowanie miasto ma wpływ minimalny...
wg mnie w czwórce zostaną Warszawa ;/, Poznań, Kraków i Wrocław. Albo (c o również bardzo prawdopodobne) będziemy mieli sześć miast a Ukraina dwa.

dannato 14.01.2009 15:31

4 oferty na trybunę zachodnią (A,B):
1. Polimex - Mostostal SA - 163.714.634,37
2. Budimex - Dromex - 167.858.803,67
3. Chemobudowa - Kraków SA (w konsorcjum) - 178.935.685,24
4. POL - AQUA SA - 193.442.290,76

barthok 14.01.2009 16:40

co było do przewidzenia.. a teraz co, kolejne protesty?

4fan_player 14.01.2009 16:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barthok (Post 657085)
co było do przewidzenia.. a teraz co, kolejne protesty?

Znając życie to tak. Nie oszukujmy się Budimex złoży protest na 100 %

barthok 14.01.2009 16:54

Czyli nie wyszło znowu tak dużo, stadion zbudujemy za ok 400mln
E-35mln
D-30mln
Okrąglak-12mln
C-152mln
A/B-164mln

~393mln

Ostatni przetarg był chyba z parkingami?

Pero 14.01.2009 17:27

Trzeba doliczyć jeszcze wykonanie zaplecza pod D i wykonanie ścianki szczelinowej pod C oraz koszty obniżania płyty boiska.

dannato 14.01.2009 17:31

barthok w cenie C zawarł ściankę.
zaplecze D i jeszcze parę innych rzeczy;)

Gordian 14.01.2009 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barthok (Post 657096)
Czyli nie wyszło znowu tak dużo, stadion zbudujemy za ok 400mln
E-35mln
D-30mln
Okrąglak-12mln
C-152mln
A/B-164mln

~393mln

Ostatni przetarg był chyba z parkingami?


Mam takie pytanie jedno. Skąd masz dane, że trybuna E kosztowała 35 mln, a D 30 mln? Podaj jakieś źródło bo wierzyć mi się nie chce. Z tego co pamiętam to E kosztowało więc niż cały stadion w Kielcach czyli około 45 mln, natomiast E, jakiś 40.

barthok 14.01.2009 19:59

Kod:

Stadion według projektu architekta wojciecha Obtułowicza jest realizowany od 2004 roku.
Pierwszym etapem była budowa trybuny południowej (tzw. sektor E), która rozpoczęła się w listopadzie
2004 roku. Trybuna została otwarta dla kibiców na wpół gotowa w sierpniu 2005 roku, przy okazji meczu z
 Panathinaikosem. Dopiero od lipca 2007 otwarta jest w całości (nowe bramki z kołowrotami, wejście na
trybunę klatkami schodowymi, nie od tyłu). Wciąż jednak infrastruktura obejmuje tylko toalety.
Koszt trybuny dotychczas to ok. 34mln zł.

Prace nad drugim etapem- trybuną północną, rozpoczęły się w 2006 roku, kibice mogli wejść
na tę część stadionu pierwszy raz pierwszego września 2007. Wciąż jednak trwają prace nad
wnętrzem trybuny, bramki wejściowe i drogi dojścia są tymczasowe. Koszt trybuny ok. 35mln zł.

3 września 2007 roku rozpoczęły się prace nad pawilonem multimedialnym ulokowanym w
południowo-zachodnim narożniku stadionu (między sektorami A i E). Prace miały się zakończyć w
połowie grudnia 2007, ale potrwały do ostatnich dni lutego. Koszt budowy to ok. 11,96mln zł.

19.05.2008 - początek rozbiórki trybuny wschodniej. Do 31.07.2008 trybuna ma zniknąć.

stadiony.net

Ja dałem z głowy, z tego co pamiętam.

WislaFan123 15.01.2009 02:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szorstki (Post 656996)
Siła rażenia igrzysk jest o wiele większa niż regionalnej imprezy w jednej dyscyplinie - nawet w tej najpopularniejszej. Ja z ostatniego Euro pamietam Klagenfurt i Wiedeń, a śmiem twierdzić że to i tak co najmniej 100% niż przeciętny człowiek. To jaki efekt osiągnęły pozostali ?

Tylko wiesz, Austrii braklo w zasadzie miast, bo Klagenfurt to w zasadzie takie Myślenice, może troche większe. Zero turystki, oni w nic nie zainwestowali, zero komunikacji dojscie na stadion przez pole kukurydzy i wiele innych. Jednak my mamy ogromny potencjal turystyczny i sporo inwestujemy teraz, duzo ludzi uslyszalo co to Klagenfurt, tyle ze tam nie ma do czego przyjezdzac, a w Krakowie jednak jest.

Mishuh 15.01.2009 04:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szorstki (Post 656996)
Siła rażenia igrzysk jest o wiele większa niż regionalnej imprezy w jednej dyscyplinie - nawet w tej najpopularniejszej. Ja z ostatniego Euro pamietam Klagenfurt i Wiedeń, a śmiem twierdzić że to i tak co najmniej 100% niż przeciętny człowiek. To jaki efekt osiągnęły pozostali ?

A ile miast pamiętasz z Igrzysk w Atenach? Żadne miasto poza Atenami się nie wypromowało, igrzyska od zawsze przyjmują miażdżącą dominację jednego miasta-organizatora nadi nnymi ośrodkami, gdzie odbywa się impreza.
A wyniki oglądalności i frekwencji na trybunach przemawiają jednak za tą jedną dyscypliną, czyli piłką.
i już nie rozmywam...

jasnyGwint 15.01.2009 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 657184)
Mam takie pytanie jedno. Skąd masz dane, że trybuna E kosztowała 35 mln, a D 30 mln? Podaj jakieś źródło bo wierzyć mi się nie chce. Z tego co pamiętam to E kosztowało więc niż cały stadion w Kielcach czyli około 45 mln, natomiast E, jakiś 40.

http://wislakrakow.com/www/showartic...ighlight=koszt
i wiele innych artykułów na twsd


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl