![]() |
Cytat:
Nigdy bym nie zgodził się na przebudowę starej Nowej Huty. To jest coś. Gusta oczywiście nie podlegają dyskusji. Mam to (nie)szczęście, że pamiętam ten obiekt (hotel) jak był jeszcze nie zdewastowany. Dla mnie, nawet wówczas to był barak. Jak dla mnie mogliby wyburzyć, ale... Ale na to miejsce na bank powstanie coś architektonicznie gorszego. To już lepiej niech będzie ten zabytek:-D Szkaradztwo, ale dla nas ono zwyczajne. Cytat:
EI : Wiem Pan chcielibyśmy to przebudować. UrzędniK XYZ : Ale to zabytek, to się nie da. EI : No ale jakieś warunki. U: No wie Pan duzo roboty, za pół roku Pan otrzyma. Ale wie Pan, tu jest taka firma krakowska, ona rozumie ducha naszych zabytków, jakbyście im zlecili projekt (ekspertyzę/wytyczne itp...) to... I powstanie jakiś koszmarek, byle tanio, byle szybciej. Historia szkieletora jest tu symptomatyczna. Gdyby był plan zagospodarowania, jasne warunki które obiekty w tym miejscu mają spełaniać EI może zrobiło by przetarg na projekt, a tak...patrz powyżej. Cytat:
PS. Z przebudowy byłby taki pożytek, że byłoby o jeden wiadomy napis w Krakowie mniej. I może supermarket by zasłonili, coby tak nie raził. :-D |
Pomijając, że wpisanie hotelu do rejestru zabytków post factum jest zwyczajnym s....... i sygnałem dla potencjalnych inwestorów - uwaga omijać szerokim łukiem, to stojąc sobie na światłach w pięknym słonecznym dniu dzisiejszym usiłowałem dopatrzyć się tego piękna, które wielu w tym budynku dostrzega. Cóż, jestem może ignorantem ale oprócz kolorystyki nie widzę jakiejś zasadniczej różnicy pomiędzy hotelem Cracovia i budynkami typu Lipsk ( na 29 listopada, na Wadowickiej, koło Carrefour'a w Czyżynach). Równie zwarta ponadczasowa bryła, materiały wykończeniowe trochę pewnie kiedyś lepsze - aktualnie równie estetyczne.
Wiem, że ten hotel wpisał się w historię naszego miasta ale na prawdę nie dorabiajmy ideologii. Był i jest brzydki! Ok, kiedyś przez swój "wysoki połysk" ( w cudzysłowie i dosłownie) był synonimem nowoczesności ale aktualnie tylko i wyłącznie straszy. Jeżeli mówimy o architekturze modernistycznej - mamy tyle innych ładnych modernistycznych budynków że nie musimy bronić tego blaszaka w imię zasad. Jak ktoś wyżej napisał - każda epoka ma swoich proroków i swoje wielkie dzieła. Jeżeli coś jest wybitne albo przynajmniej dobre to nikt nie bierze pod uwagę wyburzenia. Czy znalazłby się chociaż jeden obrońca idei wyburzenia gmachu Muzeum Narodowego na konto postawienia nowszego? Nie, bo tamten budynek, sam w sobie jest wartością. Podczas dyskusji w Radiu Kraków padło stwierdzenie jakiegoś "mądrego", że ten budynek krytykują mieszkańcy ale przecież mieszkańcy się nie znają a wielu architektów uważa go za wartościowy. To ja się pytam dla kogo jest to miasto? Dla ludzi czy dla garstki zapatrzonych w siebie "specjalistów'? Nie traktujmy wszystkich jak debili. Podejrzewam, że gdyby to mieszkańcy decydowali o wyglądzie naszego miasta wyglądałoby ono lepiej. Czy myślicie, że mieszkańcy zgodziliby się na Sheratona, Centrum handlowe przy Pawiej ( sorry ale galerie dla mnie są ze sztuką a nie z majtkami i butami) i parę innych równie atrakcyjnych projektów? Sami sobie odpowiedzmy jako określona zbiorowość pt kibice Wisły, czy nasz stadion byłby ładniejszy gdybyśmy to my zadecydowali w jakimś referendum ( jak zwał tak zwał) o wyborze projektu. Ci sami którzy bronią dzisiaj Cracovii zdecydowali się na wydanie zgody na to co powstało. Nie twierdzę, że ten nasz stadion jest paskudny - o dziwo mnie się on nawet podoba w jakiś perwersyjny sposób ( pomijam kwestię wykończenia). Ale czy miejsce w którym stoi jest miejscem na tego typu architekturę? Gdzie indziej budziłby respekt swoją przytłaczającą bryłą, tu gdzie jest budzi co najwyżej politowanie. |
1 Załącznik(ów)
juz wiem czemu sie nie chce burzyc takich obiektów u nas sie takie jeszcze buduje to jest poprostu taki krakofski style
|
Cytat:
I to jest samo sedno - stadion po którym się jedzie jak po burej suce i brzydszy hotel którego się broni jak niepodległości. Witamy w Krakowie ! |
1 Załącznik(ów)
jak dla mnie podobne.....
|
1 Załącznik(ów)
Szlak już mnie trafia z tymi dziadami .............
A wystarczy fajny projekt i to miejsce zmienia sie nie do Gdańska . 21 wiek Boże zabij mnie teraz |
Ale co tam w nie do poznaniu nie chcą być gorsi od Nas
http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85...naniu,,ga.html Miałem im nie nabijać ale to niszowa sekcja . |
1)Hotel jest wpisany do ewidencji zabytków, nie do rejestru. (Mój błąd, w poprzednim poście) A to wiele zmienia.
2)Dzięki temu będzie można chociaż w jakiś sposób ograniczyć działalność Echo Inv. (przejrzyjcie ich "cuda architektury" na ich stronie int.) w takim ważnym dla Krakowa miejscu. 3)Echo Inv. zna się i współpracuje z Asymetrią, więc możecie sobie wyobrazić cóż by w tym miejscu powstało. I w końcu mieszacie pojęcia. Na stadion nikt nie musiał wydawać zgody... |
Cytat:
Piętro wyżej wklejone zdjęcia wejścia głównego - znajdź kilka szczegółów różniących te dwie fotki. |
Cytat:
Stadion ( jeśli chodzi o wygląd ) najbardziej traci na tym, że projektant nie był konsekwentny ( zlepek kilku stylów ) i na wykończeniu. Nie jest to dzieło przemyślane. I co to znaczy odniesienie do miejsca ? Czy stadion w formie Allianz Areny bardziej by pasował ? Natomiast podobieństwo wejścia - owszem jest. Ale co w związku z tym ? To charakterystyczny element dla modernizmu. Najwięksi architekci w swoich projektach umieszczali tego typu daszki : http://bi.gazeta.pl/im/0/7945/z79455...-Zorawski-.jpg http://farm4.static.flickr.com/3606/...4857ebf35e.jpg http://www.muratorplus.pl/s/image/th...tandardowy.jpg |
Cytat:
Nie wierz wszystkiemu co podają media ;) |
Cytat:
Tłumaczy mnie tylko niechęć do obecnego prezydenta:) |
Heh, udało im się :)
|
Hotel Cracovia trzeba zostawić. Albo przynajmniej jego dyrektora:
"(...)mówi dyrektor Tomasz Kowalski Kiedy otwierano hotel, miał 12 lat. Do głowy by mu nie przyszło, że będzie tu szefem. - Jako dzieciak patrzyłem na niego z zapartym tchem - przyznaje. - Ale, żeby wejść do tego luksusu, gdzie tam! Dopiero w liceum przyprowadzałem tu dziewczyny na kremówki, a z kolegami chodziłem na wódeczkę i tatara. Kiedy wiele lat później mógł wybrać, którym hotelem chce zarządzać, wybrał Cracovię. - Sentyment krakusa zdecydował - tłumaczy. - Jedyne, co mi się mniej podobało, to sąsiedztwo stadionu piłkarskiego. Trochę kłopotliwe, bo kibicuję Wiśle. Na wszystkich obiadach po noworocznym treningu musiałem robić dobrą minę do złej gry - śmieje się.(...) " gazetakrakowska.pl |
Zielone płuca Krakowa powinny służyć ludziom, a nie kretom
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html I zgadnijcie kto się sprzeciwia piłce nożnej na błoniach |
Cytat:
Powoli zbliżają się do rogatek ;) |
Nawet i te 250 złotych bym zapłacił. Tak samo 3 złote za godzinę. Tylko jakbym miał gwarancje,że jak przyjadę to mam gdzie postawić samochód. Bo dotychczas wygląda to żałośnie. Dlatego jestem przeciwny płaceniu za parkowanie w obecnym systemie. Co to ma być? Płacić w sytuacji gdzie trzeba jeździć 20 minut by coś znaleźć(optymistyczna wersja) i w rezultacie postawić samochód wciśnięty między płot, psią kupę i inny samochód. A wysiadanie z tak postawionego samochodu nie rzadko przypomina łapanie pionu po pijaku.
Z innej beczki. Ciekawy jestem czy budowa Centrum Kongresowego będzie miała taką samą obsuwę jak stadionu. Jedyne co wyszło przez te 20 lat w Krakowie to estakady do Huty. Usprawniło i przyspieszyło to ruch niewątpliwie, no może jeszcze ronda, mogilskie i kotlarskie. Reszta jest milczeniem i Kraków staje się skansenem infrastrukturalnym. |
Cytat:
|
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...la_Ruczaj.html
Stadion Wisły to pryszcz w porównaniu z drugą sztandarową inwestycją ZIKiTu. Nie wiem czy wypada się śmiać... czy płakać i współczuć mieszkańcom Ruczaju? http://bi.gazeta.pl/im/8/9702/z97025...ustycznych.jpg |
Panowie i Panie mozecie mi pomoc z jednym nurtjacym mnie problemem. Gdzie miala powstać druga po kladce Bernatce kładka ( tak bardzo designerska- zreszta chyba nagrodzona gdzies) i czemu nic o niej nie slychac. Pozdrawiam
|
jeśli się nie mylę to z Kazimierza do Ludwinowa, nie tak daleko od tej:)
|
Cytat:
|
coś podobnego jest w Parku Jordana, lecz poziom tego jest na pewno niższy niz na tej stronie ..
|
na azorach, na placu zabaw przy opolskiej jest taka niby siłownia. Jakiej jest jakosci i w jakim stanie niestety nie wiem
|
Cytat:
P4 - miejscowości w promieniu 20 km od miasta - oczywiście wszystkie płatne od 10 do 20 :rotfl: a poza tym: Cytat:
Czemu ta zaraz dotknęła też i nasze miasto :( |
Tak sobie oglądam siatkówkę w Gdańsku i na ekranie LED-owym przebija się reklama Krakowa jako gospodarza Mistrzostw Świata w siatkówce 2014. Moje pytanie jest takie - gdzie oni będą grać :D ? Na Ueku :D ?
|
Ostatnio w Spodku też była reklama tego. Jeśli budowa hali będzie szła w takim tempie jak nasz stadion to faktycznie chyba na UEKu, albo w Operze ;)
|
Mnie się wydaje że na stadionie Cracovii bo tam chyba jakaś scena miała być montowana. Taki mecz pod gwieździstym niebem to by było coś:D
A tak na serio to sobie przypomnijcie reklamy projektów we Wrocławiu i w Gdańsku jeszcze 3 lata temu. Taki sam kosmos jak ta nasza największa (po kiego gdzyba) hala w Polsce |
Cytat:
|
Cytat:
|
A miom zdaniem to nie jest złe rozwiązanie - przynajmniej patrzac na Kazimierz
to co tam się działo wcześniej to była jakaś masakra - auta poparkowane właściwie wszedzie od zieleńców przez przejścia dla pieszych , pozastawiame chodniki i poblokowane ulice po wprowadzeniu tych opłat zrobiło się duużo luźniej mimo zlikwidowanie parkingów wzdłóż dietla gdziekolwioek na świecie by sie człowiek nie ruszył to w dużych miastach są stosowane opłaty za parkowanie w centrum , a jak bardziej mobilni koledzy wiedzą to w wielkich miastach stosuje sie także opłaty za fakt wjechania do centrum taki jest "urok" mieszkania w większym mieście a tak pozatym idąc waszym tokiem myślenia możnaby zlikwidować także strefy wewnątrz plant bo przecież tyle miejsc parkingowych się marnuje na rynku:) a kilkoro moich znajomych którzy pracują w kilku biurowcach spory kawałek od rynku jest zmuszona do jazdy MPK bo po prostu jest tam tak znikoma ilość miejsc parkingowych że starcza ich dla najważniejszych menagerów i kierownictwa płączą i jeżdżą jelczami myślicie że skąd tam zawsze jest tyle rowerów poparkowanych jak jest pogoda znośna? |
Cytat:
Nie próbuj mi wmówić że gość z Wieliczki, Krzeszowic, Proszowic, Miechowa czy innej osady przyjeżdża na zakupy do centrym Krakowa i daje zarobić Krakusom, bo nie kupuje wędlin u Szubryta, pieczywa u Buczka, nabiału pod Halą Targową, warzyw i owoców w warzywniaku u Kryśki tylko leci z wózkiem napchanym po hipermarkecie :P Cytat:
|
Cytat:
panew może się źle wyraziłem.nie mam nic przeciwko temu by oplaty były,ale nie trafiają do mnie argumenty,że nie mam gdzie zaparkować bo "obcy" zajmuja miejsca więc trzeba im dowalic opłaty.w ten sposób.gość z Kazimierza nie bedzie mógl zaparkować na Kleparzu bo w końcu tam też bedzie "obcy".wyjezdżając ze znajomymi z drugiego końca Polski do Wieliczki jak zobaczą blachy KR to tez trzeba będzie dowalić,bo w końcu "obcy"?żeby wprowadzać poważne ograniczenia w centrum,trzeba NAPIERW zapewnić łatwy dostęp do niego,a późneij wprowadzać ograniczenia.i tak długo jak instytucje publiczne będą znajdowały sie w centrum nie będą posiadały swoich parkingow to musimy sie pogodzić z tym,że ludzie będą zmuszeni do tegoż centrum jeździć.sam to przerabiam z córką,która ma problemy z nogą i do szpitala jeździmy na strzelecka.mnie stac by placic 5 zł za godzinąę parkingu (wizyta trwa ok 3 godz)a innych? |
Orientuje się ktoś co to za ślepy zjazd w lewo (jadąc od strony AGH) na Armii Krajowej, tuż przed wjazdem do tunelu pod Rondem Ofiar Katynia?
|
Przyszły hipermarket, chyba Tesco.
A za Ikeą, przy nowowybudowanej Sosnowieckiej ma powstać Auchan, więc okolica się rozwinie |
Czyli, że na terenach Motelu Krak ma być supermarket? O ja p...ole, czyli szykuje nam się dzielnica handlowa na rogatkach Krakowa :P
|
Janki II ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Centrum Koncertowo - Kongresowe ICE, wizualizacje od środka:
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1127 http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1128 I wizualizacja zaadaptowania Browaru Lubicz: http://www.leachandlang.com/LeachLan...ilding-A-J.jpg http://www.leachandlang.com/LeachLan...building-H.jpg http://www.leachandlang.com/LeachLan...building-B.jpg Stronka tutaj - http://www.leachandlang.com/browar-lubicz :hura: |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl