![]() |
Mi się nie wydaje, żeby nasi piłkarze zostali zajechani itp. Po prostu wygrało u nich podejście "aaaa, coś tam wpadnie..." Okazało się, że wpadło, ale dla Podbeskidzia.
No i w sumie, to dobrze (co najmniej dla mnie), że Podbeskidzie udowodniło im, że nie są jeszcze zbyt zajebiści i powinni pracować (szczególnie obrona, w której po całkiem okazałej serii bez straty gola, coś się chyba pojękało...). Może to zaowocuje w meczu z Ruchem i na boisko wyjdzie inna drużyna niż "aaaaa, jakoś to będzie..." |
Cytat:
|
Cytat:
|
nie wiem co powiedzieć o tym meczu... było słabo, a nawet bardzo słabo... podobała mi się dziś gra Pareiki, Paljicia, Chaveza, Shivakowa, Meliksona... reszty nie skomentuję, bo musiałbym użyć niecenzuralnych słów... powiem jedynie tyle, że ktoś chyba powinien odsunąć od składu Żurawia bo to co on wyprawia w polu karnym przeciwnika to po prostu zgroza (sytuacja z główką). aha i rozumiem, że na Riosie już postawiono krzyżyk, bo jak inaczej można skomentować sytuację zawodnika który wchodzi na ostatnie minuty meczu... chodzi oczywiście o pieniądze, a nie o umiejętności...
|
Uważam, że dobrze się stało. Chłopaki zobaczyli że samą swoją zajebistością meczu nie wygrają. Całe szczęście był to PP i jest szansa rewanżu. Gorzej by było, gdyby to była liga i stracone ligowe punkty. Oby to była dobra lekcja pokory dla Chłopaków.
P.S Co nas nie zabije, to nas wzmocni! |
Najbardziej mi żal kibiców. Mroźny wieczór, długie oczekiwanie na pierwszy mecz u siebie i to co pokazali nasi w pierwszej połowie to był sabotaż. Ja po tym meczu jestem mądrzejszy o kilka spostrzeżeń. Ofensywny pomocnik jakim jest Łukasz Garguła albo miał założenia schować się i nie szukać gry albo zupełnie nie wie o co chodzi w piłce nożnej. Pierwsza połowa, nasi obrońcy mają piłke na swojej połowie, przed nimi 2 LINIE (ata i pomoc) Podbeskidzia a Pan Łukasz Garguła biega sobie pod ich polem karnym. Ja się pytam w jaki sposób my sie tam may dostać skoro obrońca nie ma do kogo podać?? Melikson choć zagrał dopiero w 2 meczach widać, że ma większe pojęcie o piłce niż nasz reprezentant. Radosław Sobolewski, hmm porównując Wilka z meczu z Arka do Sobola z dziś...bez porównania. Symboliczna była chwila w której na środku boiska piłkarz Podbeskidzia robił sobie kółeczka z piłką a Sobol zamiast to przerwać też robił sobie kółeczka za nim :D Maciej Żurawski, nie ma się co znęcać nad legendą. Niech juz da sobie spokój.
Jak oni tak zagrali przy Maaskancie, który mówił, że PP jest dla niego bardzo ważny to przecież jakby mu napluli w twarz. Ciekaw jestem jego reakcji. Aha a Ci co piszą, że Jaliens ma prawo popełniać takie błędy niech sie zastanowią. To nie jest 22 letni Marcelo co z europejską piłką nie miał nigdy styczności. To jest koleś co miał dyrygowac nasza obroną i mega wzmocnienie. Po tych meczach widac dlaczego nei gral już w swoim byłym klubie. Po tym co zrobił z nim napastnik I ligowego klubu w naszym polu karnym powinien się zapaść pod ziemię. |
I Jaliens prawie się pod ta ziemię zapadł bo po zrobieniu go w ciula był tak w....iony i załamany że chwilę stał w bezruchu skołowany. Poza tym to już drugi mecz w którym widać że ma problemy jakby ze zwrotnością i dynamiką.
Przeciwnie Pareiko - widać duże doświadczenie i to że myśli na boisku - sytuacja z początku drugiej połowy gdy zablokował strzał z metra PBB. Szybkość reakcji też niezła bo o mały włos a wyciągnął by Malinowskiemu piłkę spod nóg. No i Mąły niestetey po raz kolejny pokazał że na spowalnia grę, holuje piłkę. Że najgroźniejszy jest gdy gra jeden na jeden. Generalnie pierwszoligowiec nas ośmieszył nie dając nam wyjść z połowy przez pierwszy kwadrans. Goście widać było że są świetnie przygotowani szybkościowo i mają pomysł na grę który konsekwentnie realizowali. |
Kubeł zimnej wody na nasze głowy.
Mam nadzieję, że nasze orły zmażą tą plamę w rewanżu.. A pojutrze mam nadzieję ładna gra i wygrana z Ruchem... |
Podbeskidzie niczym Levadia<a nawet i gorsze bo tamci mistrze Estoni> Garzda wypowiedz wyżej ma trochę racji.
Po co Źuraw<sciana> Rios widocznie słaby jak nie gra wkońcu maskant by go napewno wcześniej wpóścił bo jemu lotto tkto gra ważne aby db grał.. Małecki corazz bardziej gwiazdorzy<niestety>za dużo sam. Poza Jaliensem nowi zawodnicy się nadają bo znów lepsi od reszty<jeszcze Chawez db grał> Miejmy nadzieje że to dlatego że zimno a jak przyjdzie wiosna i ciepło to będą<wymiatać><hihi> |
Cytat:
|
Podbeskidzie w 8 meczach w I lidze na własnym stadionie 7 razy wygralo i 1 raz zremisowało. Świetnie to wróży przed rewanżem
|
Cytat:
|
Cytat:
bo z drugiej połowy przypominam sytuację gdy jakiś napadzior Podbeskidzia, bedąc 1,5 m za Chavezem dogonił go wygarną mu piłkę, potem na polu karnym kiwnął zwodem przedszkolaka i tylko Pereiko (najlepszy w drużynie) uratował sytuację .... Chavez nadrabia dobrym ustawianiem się i siłą ... ale z Marcelo lepiej go nie porównujmy .... |
Cytat:
|
Z całym szacunkiem jeżeli Holender w obronie notorycznie popełnia podobne błędy to coś tu nie jest tak jak być powinno. W sparingach również prezentował się słabo - nie dziwię się, że bez żalu go oddano z Holandii. Na prawdę za pół roku będzie podobnie jak rok temu - trzeba zacząć od obrony, gdzie poza Chavezem nikt nie prezentuje przyzwoitego poziomu - przy wczorajszej grze Holendra i Bośniaka to Cikos (w moim przekonaniu również za słaby na Wisłę zawodnik) to profesor. Nie jestem przekonany czy ta przebudowa zmierza w dobrym kierunku Pereiko i Meleks na razie się sprawdzają.
|
Wynik bardzo słaby, gra to typowe bicie głową w mur. To wszystko jeszcze mogę przeboleć bo mamy w zapasie rewanż. Jednego nie mogę pojąć- doboru składu na to spotkanie. Skoro to puchar i mecz ze znacznie niżej notowanym przeciwnikiem wypadałoby dać szansę młodym i rezerwowym? No to widzę zamiast ich Żurawia, Sobola, Gargułę i Bunozę, którzy na boisku wypadają beznadziejnie. Ja nie wiem o co tu chodzi. Dlaczego nikt z juniorów nie dostał szansy. To mnie martwi. Do tego stary problem - brak napastników. Oby ten Genkow w lidze odpalił. Bo Riosa już skreślono jak widzę, na na Żurawskim nie można polegać.
|
Chavez , Sivakow , Palijc , Pareiko.Tych czterech zawodnikow gralo wczoraj dobrze.
Bunioza :D tez nie zle , ale te dzidy do przodu mnie w....iaja. Jeliens Lawa na dzisjejszy dzien. Kirm szuka szuka gry a i tak robi proste bledy. Brak zgrania czy zlekcewazenie rywala ? wedlug mnie jedno i drugie. Wczoraj widac bylo ze Maaskantowi zalezalo na zwyciestwie , ale co z tego jak zawodnicy polecieli w chuja po calej lini ?Mam nadzieje ze sie po nich przejechal , a skutki bedziemy widziec w piatek. |
Cytat:
|
Ogólnie przykro się robiło jak to się oglądało wczoraj. Wszyscy grali wczoraj tragicznie po prostu. Nie wiem kto się dał wczoraj tak ograć jak dziecko, ale to chyba ten super stoper Jaliens. Z całym szacunkiem dla Sobolewskiego, za jego oddanie Wiśle, ale moim zdaniem już nadszedł czas aby Czarek Wilk był podstawowym zawodnikiem. Prezentuje się o wiele, wiele lepiej. Musi nastąpić wymiana pokolenia. Co do Żurawskiego już to kiedyś pisałem, ale napisze jeszcze raz. Nie dostawał wczoraj podań. Po za tym ta pozycja nie jest i nigdy nie była dla niego. Żuraw zawsze był drugim napastnikiem ( cofniętym) !
P.S : Co to za czasy, że Wisła przegrywa z Podbeskidziem i to na własnym boisku. |
Swoją drogą ten mecz jako żywo przypominał mi spotkanie z Ruchem w sezonie bodaj 2006/2007. Puchar Polski, silny pierwszoligowiec i porażka.
|
Nie ma tego złego. Bardzo dobrze, że drużyna będzie musiała jechać na trudny teren odrobić straty. Wyjdzie najmocniejszy skład i zobaczymy, czy jest jakaś nadzieja dla nich. Jak wydrą awans, znaczy, że może coś z nich będzie. Jak nie, to nie ma co sobie głowy zawracać europejskimi eliminacjami. Zresztą to był dobry materiał poglądowy dla trenera i Stana Valckxa kto tej drużynie nie jest już potrzebny. I z tego dwaj Holendrzy muszą "wyciągnąć wnioski".
|
Cytat:
|
Zadecydowało zaangażowanie. Jakby piłkarze od początku narzucili swój styl gry, atakowali, walczyli, to w końcu coś by wpadło. Niestety ale niektórzy chyba poczuli się zbyt pewni swoich umiejętności albo niskich umiejętności przeciwnika. Może to i dobrze, bo teraz nasi wiedzą, że wybiegać trzeba każdy mecz.
Garguła i Żurawski otrzymali szansę i moim zdaniem ich nie wykorzystali. Już lepiej od nich zagrał Łobodziński. Bramka to fatalny błąd środkowych obrońców. Stali od siebie około 15 metrów i zostawili autostradę do bramki temu Malinowskiemu. |
Cytat:
Mam nadzieje ze Gargula i Zuraw juz nie pograja bo sie mecze jak na nich patrze. Stan juz wie ze z Zurawia nic nie bedzie a Gula nie wroci do formy , Potrzebny jest napastnik albo i dwoch jak sie Gienek nie sprawdzi , ojj bedzie Goraco. Na razie gramy tym co mamy , byle do lata i budowy druzyny ciag dalszy.... |
Gdyby puknęli Podbeskidzie na stojaka, to w piątek mielibyśmy zapierniczający Ruch i spacerowiczów. Tak na to spójrzcie co niektórzy.
|
Witam,
Nie bylo mi dane meczu zobaczyc (moze i lepiej sadzac po wpisach i nastrojach). Zimny kubel dobrze powinien zrobic pilkarzom ale i tez niektorym kibicom z tego forum. Z tego co tu czytam (wiem ze czesc jest przeszadzonym lamentem) to Wisla zagralo slabiutko a wrecz przeszli kolo meczu. W takim razie jedno pytanie mi sie nasuwa. Skoro tak bylo to gdzie ten niby porfesjonalizm zagranicznych graczy wzgledem Naszych rodzimych? Czy moze juz polscy pilkarze zdazyli "rozleniwic" stranierich? Bardzo mi sie to nie podoba jesli faktycznie odpuscili ten mecz. Gra Jaliensa poki co rozczarowywuje. Juz po meczu w Gdyni pisalem ze ma problemy z wyrpowadzaniem pilki a teraz wpisy tych co byli na meczu lub ogladali w TV wydaja sie to potwierdzac. Oby tylko szybko Holender sie poprawil i gral tak jak powinien. I znowu po tym meczy przed Ruchem wiecej niewiadomych niz pewniakow (poza bramkarzem :)) |
Niektórzy tu piszą, że Podbeskidzie nie miało prawa wyjść z własnej połowy, że I liga, że słabe itd. itp.
Tymczasem prawda jest taka, że czołowe ekipy I ligi nie ustępują wcale słabiakom i nawet średniakom naszej ekstraklasy. A do tej ekstraklasy Podbeskidzie wyraźnie chce się dostać. Podbeskidzie grało co najmniej na poziomie Arki z piątkowego meczu. Przy małym zaangażowaniu Wisły i kilku zmianach (na gorsze) w składzie, ten rezultat nie jest wcale ogromnym zaskoczeniem. Powiem więcej - wcale nie będę zaskoczony, jeśli Wisła nie awansuje w Bielsku, nawet grając w optymalnym składzie i z dużym zaangażowaniem. |
Hej Marszałku,
Mieliśmy ich puknąć na luzie (zasada jednak działa) :D To tak żartem. Masz rację że jeżeli nasze gwiazdory miały przegrać, to lepiej nie mogło się zdarzyć. Kubeł zimnej wody na gwiazdorskie głowy się przyda, i dla piłkarzy i dla niektórych kibiców którzy mysleli że juz mamy MP bo mamy Meliksona:) Moje spostrzeżenia na temat meczu. 1. Błąd strategiczny Maaskanta - w pucharach jest dwu mecz a nie jeden mecz. Zamiast dowieźć spokojnie 0-0 do końca i grać na luzie w Bielsku Robert dostał koziego rozumu i kazał grać do końca o zwycięstwo. Wszyscy poszli do przodu pod koniec meczu, brak asekuracji (Chavez i Jaliens z przodu) i Bunoza zgubiony podaniem i 1-0 dla Podbeskidzia. Tak się nie gra w pucharach gdzie jest żelazna zasada - nie stracić gola u siebie! Teraz musimy strzelić 2 gole w Bielsku żeby awansować.... wg mnie strategiczny błąd Maaskanta. To nie mecz ligowy ze 3 punkty to nie 1 punkt. Zwłaszcza ze widział że w meczu nic nam nie wychodziło. 2. Zaczeliśmy lepiej grać w ataku jak Podbeskidzie opadło z sił a nie wtedy kiedy Melikson wszedł na murawę. Wcześniej Bielszczanie zabiegali nasze gwiazdy. Czyli bez presingu rywala jakoś gramy z presingiem dalej nic nie wychodzi. 3. Jaliens - kompromitujący występ. Nawet tak ośmieszonego Kowalskiego nie widzialem w lidze. Pomijam że ponadto kilka razy ewidentnie zgubiony na boku. 4. Nasza obrona która była we wczesniejszych meczach naszym mocnym punktem grała słabiutko. Nawet Chavez który był najlepszy też nie ustrzegł się błędów. 5. Rios... w jakiej on jest formie skoro Maskant wpuszca go na kilka minut? Ale jest coś pozytywnego - jak pisał Marszałek - kubeł zimnej wody na nasze stranierosy i naszych krajowców się przyda. Teraz może wielu zrozumie wypowiedź Maora że w naszej lidze gra się siłowo... trzeba walczyć nawet z Podbeskidziem żeby wygrac. Sama technika nie wystarczy. No i Pareiko dobry mecz - zawsze mały plusik. PS "Cieszę" się że nie długo nie będzie Polaków w składzie - nie będę musiał czytać mądrości niektorych że tylko Polacy grali źle w wczorajszym meczu.... Wiekszosć Polaków i starnierosów poniżej przyzwoitości a Jaliens to już grał jakby był na ostrym kacu albo sprzedał mecz u buka (to do FraMata a propo insynuacji o sprzedany mecz wg mnie 1 podejrzany).... Oczywiście ja nie wierzę żeby ktokolwiek sprzedał ten mecz.... po prostu bez walki i biegania nie ma wygrywania:) |
Pareiko a nie Pereiko.
|
Cytat:
A co do tego kto bardziej dał dupy - to ogólnie do 'wszystkich'.Sami niepotrzebnie wpadacie w tą pułapkę dyskusji pt. 'nasi i nie nasi'. Na dziś wszyscy są nasi. To też nie jest tak że wszyscy grali słabo - koszmarnie zagrał Jaliens,Garguła i Żuraw,słabo Sobol i Kirm - reszta przyzwoicie bądź dobrze(Pareiko) ale niestety w 6 z Podbeskidziem się nie wygra. Zresztą ja się tego spodziewałem, może nie porażki ale drogi przez mękę.Będzie lepiej;) ps - jakiegoś choćby lekkiego sugerowania przekrętu u bukmacherów nie komentuje bo musiał bym kogoś poważnie obrazić |
Cytat:
Taktyka "My jesteśmy Wisła Kraków i już". Myślenie, że mecz sam się wygra trzeba u zawodników tępić a nie podsycać! |
Panowie dajcie spokój.
Naszym celem jest mistrzostwo i szturmowanie Ligi Mistrzów, a nie wygranie PP. Myśle, że nasi podeszli do meczu "wygramy to wygramy, nie to żalu nie będzie" Przykład Borussia Dortmund, odpadli z LE, Pucharu Niemiec z 3 ligowcem(!), dostali po pysku, wzięli się do pracy, skupili się na mistrzostwie i proszę zobaczyć gdzie teraz są. A tak na marginesie w Niemczech w półfinałach były dwie drużyny z 2 ligi z czego jedna zagra w finale. Dla Podbeskidzia była to wielka szansa na pokazanie się, którą bardzo dobrze wykorzystal i pewnie za pół roku będą w Ekstraklasie. |
doping kibiców na meczu:
http://kiks.tv/2011/03/bez-komentarz...bielsko-biala/ dwugłos trenerski po meczu: http://kiks.tv/2011/03/maaskant-grat...menda-dla-nas/ |
Cytat:
Nie powinno być żadnych pragmatycznych kalkulacji , że my mamy osiągnąć ,,tamto'' a ,,siamto'' sobie możemy odpuścić. Wisła Kraków nie może przegrywać na Reymonta z pierwszoligowym zespołem. |
Ktoś napisał , że RM popełnił błąd taktyczny ponieważ kazał swoim zawodnikom grać do końca o zwycięstwo w meczu z Podbeskidziem .
Moim zdaniem to nie jest błąd RM przecież my jesteśmy WISŁA KRAKÓW a nie jakiś "podwórkowy klubik" i w każdym meczu mamy grać o zwycięstwo ! Fatalnie wypadli Jaliens , Guła , Żurawski , troszkę lepiej od wymienionej trójki wypadł Sobol jednak w meczu ligowym z Ruchem wystawił bym Wilka . |
Cytat:
Poza tym: Nie znalazłem statystyk, ale cała druga polowa gdy Wisła praktycznie nie schodziła z połowy Podbeskidzia posiadając piłkę w przytłaczającej proporcji, pokazała, że z ta gotowościa to nie jest tak do końca dobrze. Na jeden mecz, gdy Podbeskidzie się spręży, może wystarczyc. Na całą kolejkę chyba juz nie bardzo. Ale zawsze jak w Ekstraklasie będzie grała druzyna z ambicjami przyniesie to duzo korzyści |
Cytat:
Nie jeden piłkarz w Wiśle zarabia na miesiąc więcej niż nie jeden z nas sobie może pomarzyć. Za taką kasę mają zapieprzać całe 90 minut w każdym meczu, a oni pierwszą połowę sobie potruchtali, gorzej niż w sparingu. |
Jeszcze wczoraj zauwazylem ciekawa sytuacje na rynku bukmacherskim w zwiazku z meczem Wisla-Podbeskidzie.Notowania u znanych europejskich bukow,gdzie Polacy graja najczesciej jak:b-a-h,betson,bwin,gamebookers,unibet czy pinnacle sport pokazywaly poczynajac od kursu poczatkowego az do ostatniego przed meczem,na lekki spadek kursow na Wisle i wzrost na Podbeskidzie.Natomiast u azjatyckich bukow,takich jak:188bet,5dimes,mansion88 czy 12bet zarysowala się sytuacja odwrotna,i to drastycznie!Przyklad z 12bet:kurs pocz.na Wisle to 1,34,a na Podbeskidzie 11,26.Ostatnie notowania przed meczem odpowiednio,to 1,43 i 6,81.Nie wyciagam zadnych wnioskow,bo byc moze taka jest dynamika kursow u azjatyckich bukow.
|
Poza wczorajszą ,,grą” naszego klubu najbardziej wkurzające jest to że teraz leśne dziadki mają dowód że międzynarodowa Wisła to wielka pomyłka a polska myśl szkoleniowa i polscy zawodnicy to jest to
|
http://www.malopolskatv.pl/sensacja-na-reymonta/ - wrzucam jeszcze raz bo bardzo mi się podoba to co Mały powiedział pod koniec tego filmiku, przynajmniej miał odwagę cywyliną by stanąć i się wytłumaczyć
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl