Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sprzęt komputerowy, programowanie itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=710)

Kaan 06.09.2016 12:08

Szukam najprostszego na świecie programiku gdzie ze zdjęć ułożę filmik.

Jaroo1 27.10.2016 21:03

Wypowie się ktoś kto zna się na laptopach czy opłaca się kupić używany laptop za około 800 zł - ewentualnie może polecacie jakiś model?
Laptop ma być do oglądania filmów, serfowania po internecie, po prostu do codziennego użytku. Nie do gier, nie jakiś wybajerzony w coś czego nawet nazwać nie potrafię, po prostu żeby miał możliwość odbioru wi-fi, jakiś dysk normalny (300GB minimum) itp ale to chyba teraz maja wszystkie laptopy. Pasowałoby żeby jakoś nie mulił. tylko własnie pytanie czy za te 800 zł można znaleźć coś normalnego?

PS Napisałem o używanym laptopie bo coś nowego i dobrego żeby za tę cenę kupić to chyba nie da rady? A tak to by był używany "lepsiejszy" a w cenie tych najtańszych nowych lapków.

GonzoNS 27.10.2016 21:07

Za 800zł nowego nie kupisz więc tylko używka. Popatrz sobie na laptopy poleasingowe w firmie AMSO (o ile sie nie pomyliłem w nazwie). Całkiem przystępne ceny tam mają.

takie coś wydaje się całkiem przystępne w cenie masz windowsa, co nie jest u nich standardem
http://amso.pl/product-pol-29857-Del...ws-7-Home.html

ewentualnie z wiekszym ekranem
http://amso.pl/product-pol-21751-Len...fessional.html


Przejdź sie do nich najlepiej, bo niektóre kompy mają w brzydkim stanie (strasznie wytarte, porysowane) pewnie coś doradzą

Jaroo1 27.10.2016 21:49

OK, dzięki, poczytam, popatrzę.

PS Nie jestem z Krk - tak apropo "przejdź się do nich"

brylant17 30.11.2016 17:16

Chciałbym się was zapytać chciałem zgrać sobie zdjęcia z karty pamięci na laptopa,ale jak wkładam do czytnika kart sd to wyskakuje mi,że muszę sformatować kartę a w aparacie wyskakuje błąd karty.Da się coś z tym zrobić wujek google podpowiada by je odzyskać,lecz na tym kompletnie się nie znam....

Kocur 18.12.2016 19:15

Jaką ładowarkę do akumulatorków polecacie?

AAA i AA, najlepiej z możliwością 2 albo 4 naraz.

MatMario 18.12.2016 19:50

Spoko ładowarki masz co jakiś czas w Lidlu. Minus jest taki że bardzo duże ale chyba na wszystkie odzaje baterii.

A jak taka zwykła to jest taka strona Ibood i tam co jakiś czas się ładowarki pojawiają, ja kupiłem np Toshibe i chyba 16 akumulatorków i jestem zadowolony, najważniejsze aby był procesorowa.

Kocur 19.12.2016 09:21

Edit:


Zastanawiam się po czym ze specyfikacji wywnioskowac ze procesorowa ... ?

http://www.komputronik.pl/product/29...p-bq-cc51.html

http://www.komputronik.pl/product/31...450-black.html

brylant17 19.12.2016 15:46

Słuchaj ja kupiłem sobie parę lat temu GP z 4 akumulatorkami za 59.99 w Carfurze i do tej pory działa i są ok! coś takiego:

http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id...Fc0W0wodEW8KSw

nero 20.12.2016 17:17

Router z modemem lte z zasilaczem do pradu, co polecacie?
Normalne domowe użytkowanie. Nie najtańszy, taka średnia półka.

MatMario 20.12.2016 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1459756)
Edit:


Zastanawiam się po czym ze specyfikacji wywnioskowac ze procesorowa ... ?

http://www.komputronik.pl/product/29...p-bq-cc51.html

http://www.komputronik.pl/product/31...450-black.html

Ten Panasonic biedny bardzo.

Ta druga z fajnymi funkcjami, procesorowa (masz w opisie że mikroprocesorowa), przywracanie do życia akumulatorków, 4 kanały (każda bateria jest ładowana indywidualnie, prądem jakim potrzebuje).

Kocur 20.12.2016 22:28

Thx - właśnie to w drugiej przeoczyłem , teraz widzę że mikroproc, chyba ją łyknę.

kornd 27.12.2016 19:42

Potrzebuję myszy komputerowej, bezprzewodowej, z dobrym profilowaniem tylko dla praworęcznego, laserowej. Do tej pory miałem znakomitą Logitech Marathon, ale przyciski już źle działają. Myślałem nad Logitech MX Master, a może są inne dobre modele z innych firm?

Kamson 12.02.2017 21:59

Po ostatniej aktualizacji windows 10 praktycznie wszystkie aplikacje nie uruchamiają się.
Problem w ten sam dzień pojawił się zarówno na moim laptopie, jak i na laptopie siostry.


"Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc00000e5).
Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację."

Zaczęła się też zawieszać Mozilla. Nie mogę uruchomić żadnego antywirusa, cleanera, czy ściągniętych programów, które miały rozwiązać ten problem.

Buffy 09.03.2017 08:28

No dokładnie, mi też wszystko zamula.

regan 13.04.2017 17:27

Panowie krotka pilka.
Windows 10,procesor I5 - 2.90 ghz, Ram 4 gb:
Kaspersky vs Norton ?
Za i przeciw
Dziekuje :)

Kocur 13.04.2017 21:48

Avast....:-p

brylant17 26.06.2017 15:15

Mam pytanie, da się naprawić gniazdo usb w dysku zewnętrznym ? Nie zawsze mi dysk działa trzeba poruszać kabelkiem wymiana pomoże ? czy raczej kaplica

Dariook 26.06.2017 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1473417)
Mam pytanie, da się naprawić gniazdo usb w dysku zewnętrznym ? Nie zawsze mi dysk działa trzeba poruszać kabelkiem wymiana pomoże ? czy raczej kaplica

Zazwyczaj dyski zewnetrzne są w puszce i same w sobie nie maja usb..chyba :D

brylant17 26.06.2017 17:56

Ja mam trochę stary WD i spokojnie można go rozebrać :D

Dariook 26.06.2017 18:22

No ale chyba wystarczy wymienic puszke? Bo dyski nie maja chyba gniazda usb?

brylant17 26.06.2017 18:53

Chodzi o to,że puszki nie wymienisz u mnie jest wbudowany usb

Dariook 26.06.2017 19:23

To pierwsze slysze. Ja wszystkie zewnetrzne dyski mialem zawsze opakowane puszką. A w srodku standardowe dyski.

brylant17 26.06.2017 20:06

Dariook Przyznaję się do błędu rozebrałem obudowę to zwykły dysk :D nie hejtuj :P

Dariook 26.06.2017 20:25

Nie bede bo sam znam sie na komputerach jak na pogodzie :)

Kocur 27.06.2017 08:35

Serwisy potrafią wymienić usb w nierozbieralnej komórce to w dysku pewnie po pijaku by dali radę :)

Padre1906 06.07.2017 05:41

Ktoś byłby zainteresowany zakupem na pół (3sloty ja, 3 druga osoba) usługi NordVPN?

wiesniak842 31.07.2017 06:22

Ktos moze uzywal HDD Caddy do laptopa? Umozliwia to zamiane DVD na HDD/SSD. Tak sie zastanawiam nad malym upgradem laptopa: wymianie kosci RAMu na wieksza, zakup SSD i tam zainstalowanie systemu i wlasnie wstawienie HDD, ktorego obecnie uzywam, za DVD, ktorego praktycznie nie uzywam wcale. Bedzie to smigalo razem? Mial ktos moze z taka "zamianka" jakies doswiadczenie?

TIR_DO_SŁUBIC 31.07.2017 08:02

Tak, ja. Wyrzuciłem z laptopa napęd, w jego miejsce przeniosłem dysk HDD, z kolei w jego miejsce wstawiłem SSD właśnie. Jest elegancko.

SSD 250GB - system, software
HDD 1TB - magazyn

wiesniak842 31.07.2017 08:05

W takim razie i ja tak zrobie. Podziekowal.

brylant17 31.07.2017 08:19

Samo wsadzenie dysku SSD ożywia laptopa :D Także instaluj śmiało

wiesniak842 02.08.2017 06:55

Spoko a jak to dziala ze starszymi plytami glownymi??? W sensie mam nowy dysk SSD na sata3 powiedzmy a plyte mam na standardzie sata2. Dysk SSD w takim wypadku bedzie osiagal maximum swoich mozliwosci czy poprzeczka bedzie zawieszona lekko nizej???

brylant17 02.08.2017 08:00

Spokojnie, zadziała jedynie może działać w 90% a te 10%,że nie wykorzysta swoich możliwości oczywiście mogę się mylić lecz na pewno będziesz miał szybszy start windowsa szybkie działanie aplikacji i gier oraz kopiowanie.

frank 07.08.2017 12:52

No nie do końca w 90%. Zależy od dysku. Przykładowo taki Samsung 850 EVO rozwini skrzydła dopiero przy SATA3. Na SATA2 też zadziała (SATA3 jest kompatybilny wstecz), też odczujesz dużą różnicę, ale to będzie - szacując - może z 60% jego możlwiości (przykładowo SATA2 ograniczy prędkość odczytu do 340MB/s z maksymalnych 540MB/s [wartości książkowe])? No to po co przepłacać? :)

Wrzuć model laptopa to coś dobierzemy.


edit: Dobra, teraz się zorientowałem, że to posty z przed 5 dni :D

Padre1906 07.09.2017 16:48

https://www.morele.net/dysk-ssd-good...ro-480-720758/
Świetna cena na dobry dysk SSD. Kto pierwszy ten lepszy

brylant17 07.09.2017 17:37

Po ile były ? bo poszło....

Padre1906 07.09.2017 19:36

379zł za iridium pro 480gb

wiesniak842 07.09.2017 21:15

Spece. W lapku mam ddr3 1,5V na taktowaniu 798.7 Mhz CL11 (wg speccy).
Pytanie: jak kupie ddr 3 1,5v CL11 ale z wyzszym taktowaniem -1600Mhz to to bedzie smigac czy nie bedzie?:D Glownie mi chodzi czy plyta glowna i reszta bedzie wspolpracowala.

Plyte glowna mam mniej taka http://allegro.pl/plyta-glowna-lenov...630725962.html ( nie sprzedaje i to nie moje ogloszenie:D).

TIR_DO_SŁUBIC 07.09.2017 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1481845)
Spece. W lapku mam ddr3 1,5V na taktowaniu 798.7 Mhz CL11 (wg speccy).
Pytanie: jak kupie ddr 3 1,5v CL11 ale z wyzszym taktowaniem -1600Mhz to to bedzie smigac czy nie bedzie?:D Glownie mi chodzi czy plyta glowna i reszta bedzie wspolpracowala.

Plyte glowna mam mniej taka http://allegro.pl/plyta-glowna-lenov...630725962.html ( nie sprzedaje i to nie moje ogloszenie:D).

Nie powinno się tak robić, a już na pewno nie w laptopach- gdzie masz okrojony BIOS i brak możliwości ustawienia taktowań i napięć ręcznie. Nie osiągniesz tym sposobem nic dobrego, będzie się dławić. Należy dokładać kości o takich samych parametrach, mogą być różnych producentów.

TIR_DO_SŁUBIC 07.09.2017 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Padre1906 (Post 1481824)
https://www.morele.net/dysk-ssd-good...ro-480-720758/
Świetna cena na dobry dysk SSD. Kto pierwszy ten lepszy

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1481825)
Po ile były ? bo poszło....

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Padre1906 (Post 1481841)
379zł za iridium pro 480gb

Na Morelach BARDZO CZĘSTO się mylą z asortymentem i cenami ;-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl