Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

Eustachy 15.08.2009 19:17

Pierwsza polowe na Legii mozna okreslic w jeden sposob - kompromitacja Slusarskiego. Gosc mogl strzelic 3 gole i przesadzic o wygranej. Na szczescie Legii, Bartus jest chaotycznym boiskowym oszolomem i czym klarowniejsza sytuacja, tym bardziej ja kaleczy :)
Nic dziwnego, ze nie zrobil kariery nawet w 3 lidze angielskiej i ze Cracovia spadla z ligi.

flamengista 15.08.2009 19:28

Dokładnie Eustachy - i to jest napastnik grający bądź co bądź w ekstraklasie. To świadczy o poziomie naszej ligi.

Jednak wyższość Ślusarskiego nad Kaszubami i innymi wynalazkami napastniko-podobnymi to fakt, że on przynajmniej ma sytuacje, co więcej - część z nich sam kreuje.

killzone 15.08.2009 20:13

Jaki wstyd...

harthausen 15.08.2009 20:31

eee, nie ma co za mocno nadawać na Craxę. Dobre chłopaki :D

wolfy 15.08.2009 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 779338)
eee, nie ma co za mocno nadawać na Craxę. Dobre chłopaki :D

Legia i tak straci jeszcze wiele punktów, jak wszyscy zresztą. A tak, to Cracovia ma pierwszy punkt i Jaga będzie ją musiała dwie kolejki ścigać:evil:

harthausen 15.08.2009 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 779342)
Legia i tak straci jeszcze wiele punktów, jak wszyscy zresztą. A tak, to Cracovia ma pierwszy punkt i Jaga będzie ją musiała dwie kolejki ścigać:evil:

to co , Legia miała wygrać i byłoby lepiej?
Jaga i tak sobie poradzi.

Mnie to nul zu nul w Wawce nie boli ani ani, mógł Ślusarski choć jedną wdupić i Craxa wygrać, też bym nie płakał :D

Jaroo1 15.08.2009 20:57

Kurde z tym Lechem/Amica sprawa jest taka, do klubu dobrali sie prezesiki, zrobili sobie fuzje bo oni to tradycje i historie maja w dupie. Kiice Lecha albo zaspali i nie zaprotestowali przed taka fuzja, albo oczywiscie majac kompleksy wzgledem Wisły i Legii w tej fuzji widzieli swoja szanse na dogonienie tych 2 klubow w kwestii sportowej. Zdaje mi sie ze tak wlasnie kibice musieli myslec jednak zaden z nich nie przypuszczał ze takw yjda na tej fuzji, ze Lecha zaczna inni nazywac Amica, ze prezesiki ktorych tradycja i honor to słowa nieistniejace zaczna robic takie cyrki (tradycja- sprzedali Lecha zeby tylko miec lepszy klub, honor- to co teraz robia ze Lechem nie sa i nie moga byc karani za czyny korpcyjne Lecha, ze Amica nie sa i tez ich karac nie woono (hehe ale jaja hehe) ).
Teraz mysle ze kazdy Poznaniak zaluje tego ze polaczyli sie z Amica. To samo mogłoby spotkac nas np i trzeba tez sie umiec w takiej sytacji postawic i troche zrozumiec Poznaniakow ze miało byc fajnie a sie tylko osmieszyli ta fuzja :)

flamengista 15.08.2009 20:59

No, pisałem jeszcze przed meczem że Pasy wcale nie są takie słabe. Po prostu do tej pory miały słabego trenera.

Teraz to się zmieniło i już jest pierwszy punkt. Remis na Łazienkowskiej spowoduje, że piłkarze będą robili wszystko, co Orest im powie. Bo punkt wywalczony z Legią po łomocie z Lechią zakrawał na cud.

Powtarzam to, co napisałem przed meczem. Dla mnie od momentu przyjścia Oresta Lenczyka Starozakonni nie są już kandydatem do spadku. Spokojnie powinni się utrzymać, bo mają piłkarzy na środek tabeli.

kpn 15.08.2009 21:07

Pasy nie są takie słabe? maja zawodników na I lige,a to co dzisiaj zagrała Legia to rozpacza, choc mnie to w sumie nie obchodzi. Nie ma to jak grac 4-5-1 z Craxą... a Orest, który prowadzi druzyne od kilku dni nic nie zdziała. Spokojnie stawiam, ze Cracovia spadnie SPRAWIEDLIWIE szczebel nizej

flamengista 15.08.2009 21:11

Przecież tacy zawodnicy jak Polczak, Pawlusiński, Sasin czy Baran to wyróżniający się kopacze jak na naszą ligę.

Do tego dochodzą Karwan, Wasiliuk, Kłus, Kulig czy Ślusarski którzy pod okiem Oresta mogą się rozwinąć.

Jasne, że na więcej niż środek tabeli to nie wystarczy. Ale na utrzymanie? Przecież jest co najmniej kilka ekip słabszych od Pasów - zarówno personalnie, jak i finansowo.

Krissu 15.08.2009 22:21

Remis z Legią i to na Łazienkowskiej.

To teraz pewnie na Kałuży na majstra idą. :D

harthausen 15.08.2009 22:35

nie muszą zaraz na majstra iść. Wystarczy, że swoim kumplom po szalu z Poznania taki sam wynik jak w Wawce wykręcą. :)

Jazon 15.08.2009 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez poznaniak1922 (Post 779264)
(...) Wladze kluby, ktorzy kiedys mieli swoje za uszami chca teraz uniknac kary. A co do licencji, to nie jest to ani licencja WKP ani Amici tylko KKS'u. A zamieszanie powstaje stad ze zarzad chce uniknac kary za korupcje w Amice. A jesli chodzi o to co to za twor..
W Lechu doszlo do zmiany na stanowisku wlasciciel klubu. Rutkowski z racji tego ze posiadal klub sportowy: Amica Wronki mial rzecz jasna licencje do grania w 1 lidze. Co wchodzi w sklad takiej licencji. Miedzy innymi dokument dotyczący prawa do korzystania z obiektów piłkarskich, potwierdzającego uiszczenie opłaty licencyjnej, wyciąg z właściwego rejestru sądowego, zawierający dane dotyczące formy prawnej klubu oraz aktualnego składu osobowego jego władz, itd.. nic nie ma slowa o nazwie klubu czy innych .......ach. licencja nie okresla klubu tylko ma pare podpunktow ktre musza byc spelnione zeby dostac licencje na gre w lidze. Klub bez licencji istnieje tylko nie moze grac w zadnej lidze. Ale licencja nie jest papierkiem w ktorym wypisuje sie sukcesy itd
Nudzi mnie poruszanie przez media sprawy genezy dzisiejszego Lecha. Sprawa jest prosta jak nie powiem co. Jak kupię sobie zorganizowaną część jakiegoś przedsiębiorstwa to mam prawo do kontynuowania działalności pod marką nabytą oraz do posługiwania się jej referencjami. Firma lub jej część nagle nie znika, tylko dlatego, że ktoś ją kupił. Tak jest w biznesie i ta zasada działa też w Lechu. Jak ktoś tego nie rozumie, to niech idzie do szkoły.
Lech kontynuje historie WKP. Zmienila sie tylko licencja w ktorej wszystko jest dobrze z dlugami. Jest to KKS Lech Poznań. A to ze w mediach pisza tak jak pisza, to ze miedzy innymi Wy nazywacie nas Amica, zawdzieczamy tylko naszym dzialaczom ktorzy boja sie kary za swoje czyny w czasach Amici. Nie jest to druzyna z 3 letnia historia bo licencja klubu nie "okresla". Jak nie zrozumiecie to coz... dalej spiewajcie sobie o Amice, wolny kraj :)

Rutkowski kupił Lecha, ale diabeł tkwi w szczegółach, to nie jest zwykła zmiana właściciela, ale właśnie owa fuzja. Fuzja, której istota tkwi w tym, że to Amica wchłonęła WKP Lecha Poznań. To nie właściciel Lecha kupił Amikę i skorzystał z jej potencjału, tylko na odwrót: Amica Wronki wchłonęła bankruta finansowego i sportowego Lecha i powstał nowy podmiot, ale podmiot będący de facto spadkobiercą Amiki. Żeby to zrozumieć, warto przypomnieć sobie, jak to 3 lata temu KKS Lech Poznań grał w Pucharze Intertoto i odpadł już na samym wstępie dostając baty od mołdawskiego Tiraspolu (to ad vocem napinek, jakoby tylko Lech potrafił godnie reprezentować Polskę, ale mniejsza o to). Prawo do gry w tych rozgrywkach wywalczyła Amica Wronki. Skoro KKS wskoczył do tych rozgrywek na miejsce starej dobrej Amiki Wronki, to albo tak jak napisałem wcześniej, 1) KKS jest przefarbowaną Amiką, albo 2) mamy tu do czynienia ze sztandarowym połączeniem obu klubów, gdzie aktywa jednego i drugiego wchodzą do wspólnego wora, ale wówczas i jedni i drudzy mają prawo do tego, by uważać tak powstały twór za swój. To tak jak z początkami Wisły, która powstała z połączenia szkolnych drużyn Niebieskich i Czerwonych. Innej możliwości nie ma, bo wówczas Lech nie grałby w tym Pucharze. Ta druga (2) opcja jest ciekawa: Podług niej kibice Amiki Wronki mają takie same prawa by kibicować KKS-owi, jak kibice starego WKP Lecha Poznań. To tak jak związek wspólników - przychodzi jeden i drugi, obaj wkładają pewne aktywa, powstaje nowy twór (dajmy na to firma) i obaj mogą twierdzić, że od każdego z nich z osobna ta firma się wzięła.
Że KKS nawiązuje do tradycji Lecha Poznań? Sprawa jest oczywista - gdzie by się Rutkowskiemu bardziej opłacało robić piłkarski biznes - w małych Wronkach, czy półmilionowym Poznaniu, w którym buduje się duży stadion? To, że KKS nawiązuje do tradycji Lecha nie ma jednak w tym świetle decydującego znaczenia, bo ważniejsze są kwestie prawne. Właśnie dlatego kibice Śląska tak bardzo protestowali przeciwko fuzji. Co z tego, że nowopowstały twór nazywałby się Śląsk Wrocław, skoro to nie byłby Śląsk Wrocław, tylko jakiś dziwny twór o znajomej nazwie tylko?
Kibice Lecha poszli jednak na łatwiznę. Z mozolnego budowania drużyny wybrali łatwą fuzję i od razu obwieścili się majstrami.

A co do obecnej kolejki: Remis Cracovii zaskakuje, byłem przekonany że dostana baty, ale murowanie bramki się powiodło. W sumie się cieszę, bo jeden z naszych głównych rywali w walce o MP właśnie stracił punkty:)

Ogryzek 15.08.2009 23:57

Mnie tam cieszy remis Cracovii z Legią, zawsze to zgubione 2 punkty przez naszych rywali do MP. I żadne jakieś że Jaga coś tam.. itd do mnie nie dociera. Pod wodzą Lenczyka Cracovia - czy się to komuś podoba czy nie, utrzyma się na luzie. Lepiej zatem żeby odbierała punkty naszym konkurentom (Legia) a może Lech za tydzień(?) niż spinała się tylko na Wisłę.

Tak czy owak 3 punkty z Bełchatowem cieszą:)

zidanemarcin 16.08.2009 01:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 779283)
Pierwsza polowe na Legii mozna okreslic w jeden sposob - kompromitacja Slusarskiego. Gosc mogl strzelic 3 gole i przesadzic o wygranej. Na szczescie Legii, Bartus jest chaotycznym boiskowym oszolomem i czym klarowniejsza sytuacja, tym bardziej ja kaleczy :)
Nic dziwnego, ze nie zrobil kariery nawet w 3 lidze angielskiej i ze Cracovia spadla z ligi.

Jedziesz tak po Ślusarskim, ale nie zapomnij, że mu tez takiego jednego mamy :P Piotrek ma na imie :lol:

Eustachy 16.08.2009 01:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zidanemarcin (Post 779454)
Jedziesz tak po Ślusarskim, ale nie zapomnij, że mu tez takiego jednego mamy :P Piotrek ma na imie :lol:

Trudno o tym zapomniec. Szczegolnie ze wczorajszego wieczoru, Pepe tuz po wejsciu pomylil sie o kilka metrow strzalem z bliskiej odleglosci :-/

Gwiaździsty 16.08.2009 09:14

To nie parchy są takie świetne, tylko Legia za bardzo uwierzyła w swoją formę z Broendby. Już mecz, a raczej kopanina z beznadziejną Arką pokazał, że coś jest z nimi nie tak. Wczorajszy mecz to potwierdził. Parchy zdobyły 1 punkt, ale zobaczymy ile ich będą miały np. po 6 kolejkach. Jak dla mnie w dalszym ciągu są kandydatem do zajęcia miejsca spadkowego (bo potem będą ..licencje). Zespół toporny, siermiężny. Leńczyk cudów tu z nimi nie zrobi. Naprawdę trzeba docenić pracę Doktora Majewskiego, ktory dobrał im takich a nie innych kopaczy. To będzie jeszcze długo procentować :). Bo łatwiej jest zmienić trenera niż wymienić połowę składu. Nie wiem jak można pisać, ze mają dobrych piłkarzy ? Chyba, że do tartaku na deski.

Pan Jotka 16.08.2009 09:34

Pewnie PS okrzyknie Lenczyka cudotworca ;-)... Ale to co pokazala Legia musialo sie tak skonczyc. Czekam na ruch ze stroby ITI. Ostatnimi czasy nerwowo u nich i czuje ze w koncu ktos zajarzy jakim trenerem jest Urban i go zluzuje.

Ogryzek 16.08.2009 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 779486)
Pewnie PS okrzyknie Lenczyka cudotworca ;-)... Ale to co pokazala Legia musialo sie tak skonczyc. Czekam na ruch ze stroby ITI. Ostatnimi czasy nerwowo u nich i czuje ze w koncu ktos zajarzy jakim trenerem jest Urban i go zluzuje.

Przemawia przez Ciebie troska o Legie czy Wisłe... bo sam nie wiem? :)

Niech Urban będzie jak najdłużej trenerem Legii:D

PS
Piast Gliwice
Ruch Chorzów
Odra Wodzisław
Arka Gdynia
Polonia Bytom

Od tych zespołów Cracovia ma lepszych piłkarzy... więc niby dlaczego mają być pierwszym kandydatem do spadku (Gwiaździsty)? Czy to nie jest aby życzeniowe myślenie? Widać że Lenczyk to dobry trener na przykładzie Zagłębia Lubin i to co robi tam teraz Lesiak.

Zresztą wg mnie lepiej żeby parchy były zawsze na dnie i broniły się prze spadkiem (marazm) niż walczyli o awans w I lidze. Często takie spadki paradoksalnie zwiększają frekwencje (Widzew)... bo chyba na trzeźwo nie masz nadziei że trafią do III ligi gdzie ich miejsce? Trzeba być realistą.... więc lepiej niech pokazują swoją żenadę kibicowską i sportową co roku 14 miejsce i przekręt z licencjami:D

Gwiaździsty 16.08.2009 10:41

Ogryzek napisał:
Cytat:

Od tych zespołów Cracovia ma lepszych piłkarzy... więc niby dlaczego mają być pierwszym kandydatem do spadku (Gwiaździsty)? Czy to nie jest aby życzeniowe myślenie?
Ma lepszych ? Poważnie ? Dziennikarze tak podali ? Czy inni znawcy ? Polonia Bytom gorsza ? ciekawe, Ruch też gorszy ? no, no. Uważam, ze co najwyżej są na jednym poziomie z obecną Arką i Odrą.

Ogryzek 16.08.2009 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 779518)
Ogryzek napisał:


Ma lepszych ? Poważnie ? Dziennikarze tak podali ? Czy inni znawcy ? Polonia Bytom gorsza ? ciekawe, Ruch też gorszy ? no, no. Uważam, ze co najwyżej są na jednym poziomie z obecną Arką i Odrą.

Wszystko zweryfikuje ten sezon, zobaczymy pod koniec rundy.

PS
Powinienem napisać że ma lepszych albo przynajmniej nie gorszych od tych 5 wymienionych zespołów:)
(Opinie na temat piłkarzy parchów wyrobiłem sobie sam po oglądnięciu kilku/kilkunastu meczów bez pomocy dziennikarzy - polecam C+, Orange TV)

__SaNd1__ 16.08.2009 11:43

Cracówia jest bardzo słaba drużyna. Sądzę, że tak te druzyny co podalesz som silnjesze z Cracovia, ktora jest ulubiony numer 1 na wypadanie, a w odniesieniu do naszego zespołu muszą wygrać mistrzostwa nie ma innom allternatywy :-) Pozdrawiam wszystkich kibicow Wisly :-) Przepraszam za bledy ortograficzne ale nie jestem w Polsce i nie mam Polskich liter prosze o wzrozumiene :-)

wolfy 16.08.2009 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 779486)
Pewnie PS okrzyknie Lenczyka cudotworca ;-)... Ale to co pokazala Legia musialo sie tak skonczyc. Czekam na ruch ze stroby ITI. Ostatnimi czasy nerwowo u nich i czuje ze w koncu ktos zajarzy jakim trenerem jest Urban i go zluzuje.

Oby nie. Moim zdaniem powinien dostać więcej czasu, żeby zbudować zespół:>

For_FuN_ 16.08.2009 11:51

Przypominam tylko, ze w tym samym skladzie Cracovia juz spadla, prezentujac najgorsza pilke w lidze. Patrzac wlasnie na kadre, to maja jedynie 2 sensownych pilkarzy: Slusarski i Pawlusinski, reszta to nie poziom ekstraklasy. Beda konkurowali o miejsce spadkowe z Zaglebiem i z Arka, reszta druzyn prezentuje sie jako tako.

Fuks 16.08.2009 15:08

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/12...straklasy.html

polecam bramki Piasta, zwlaszcza komentarz , hahaha ten drugi gość to chyba jakis Gliwiczanin :D Dawno czegoś takiego nie słyszałem , słowo daje .. :D

Dubi 16.08.2009 16:02

haha niezły komentarz, nie da sie ukryc ze chłopak kibicował Gliwiczanom ;)
co do spotkania Pasów z Legią, czy to ta sama Legia która w skladzie ma tylu bramkostrzelnych napastników ? jeszcze nie tak dawno zachwycano się jaki to problem bogactwa ma trener Urban ( po wygranej nad slabiutkim Zagłebiem )

felipe 16.08.2009 16:31

Przechodzi samego siebie przy bramce na 4:1 :D

"brawo, brawo, oj"

wolfy 16.08.2009 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dubi (Post 779702)
haha niezły komentarz, nie da sie ukryc ze chłopak kibicował Gliwiczanom ;)
co do spotkania Pasów z Legią, czy to ta sama Legia która w skladzie ma tylu bramkostrzelnych napastników ? jeszcze nie tak dawno zachwycano się jaki to problem bogactwa ma trener Urban ( po wygranej nad slabiutkim Zagłebiem )

Tyle, że wtedy jeszcze nikt nie wiedział, że cztery bramki z Zagłębiem można sobie dopisać jeszcze przed meczem. Zapowiadali się całkiem solidnie.

FredzIo 16.08.2009 17:03

Gdzie można sprawdzać na żywo wyniki młodej ekstraklasy? Wisła teraz gra i nie mogę tego sprawdzić.

Kamil 16.08.2009 17:33

2-0,,,,,,,,

tommiyacht 16.08.2009 18:09

czuje że Polonia wywiezie punkta.

ps - zaslyszane z c+ od komentatorów - to juz 7 stadion na ktorym Lech występuje w roli gospodarza

flamengista 16.08.2009 18:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 779518)
Ogryzek napisał:


Ma lepszych ? Poważnie ? Dziennikarze tak podali ? Czy inni znawcy ? Polonia Bytom gorsza ? ciekawe, Ruch też gorszy ? no, no. Uważam, ze co najwyżej są na jednym poziomie z obecną Arką i Odrą.

Gwiaździsty - ta dyskusja jest jałowa. Żeby ją zamknąć, proponuję taki układ: jak Pasy spadną - kupuję koledze 0,5 litra żołądkowej gorzkiej. Jeśli się utrzymają - kolega Gwiaździsty kupuje mi butelkę 0,5 Paulanera. Układ chyba uczciwy? W każdym razie - ryzyko niewielkie. No więc jak będzie?

Ja jestem niemal pewny, że Pasy się utrzymają, ale nie ukrywam że pomyłka wcale mnie nie zmartwi:-)

Do drużyn słabszych od naszych sąsiadów dodałbym jeszcze Zagłębie.

Dodam jeszcze, że podobna metamorfoza będzie udziałem Polonii, jak przejmie ją Smuda. Czarne Koszule mają bardzo solidny skład, a Franz solidnie wszystko poukłada. I mogą spokojnie walczyć o puchary.

Jaroo1 16.08.2009 18:51

Cytat:

czuje że Polonia wywiezie punkta.
A ja czuje ze jeszcze Lech dołozy ze 2 bramki i jutro sie dowiemy ze Polonia jest bez trenera :D

killzone 16.08.2009 18:54

Jaki by nie byl wynik meczu Lech - Polonia, to i tak sie szykuje zmiana coacha w Polonii.

FajQ 16.08.2009 18:54

Narazie 1:0 dla Lecha. Polonia nic nie gra grają cały mecz na stojąco, żadnego zagrożenia, zaangażowania a bramka Lecha z dupy.Zobaczymy może coś strzelą na co się nie zapowiada...

Jaroo1 16.08.2009 18:55

Ta szykuje sie tylko jakos nadal trener zachowuje stanowisko (co mnie dziwi), ale jak przegraja to mysle ze juz Wojciechowski sie tak wkurzy ze jutr sprawe zalatwi :P

podszywacz 16.08.2009 18:59

Już 1:1. I dobrze. Bramka Marcelo (zbieżność nazwisk zupełnie przypadkowa) cud miód malyna.

felipe 16.08.2009 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez podszywacz (Post 779764)
Już 1:1. I dobrze. Bramka Marcelo (zbieżność nazwisk zupełnie przypadkowa) cud miód malyna.

Cud, miód, malyna, ale przyznać trzeba, że Kasprzik sie nie popisał.

cpc88 16.08.2009 19:13

Nie ogladalem tego Sarvasa jeszcze w tym sezonie ale w tej pierwszej polowie mi zaimponowal szybkoscia i dryblingiem+bramka.. Jesli bedzie gral tak jeszcze przez kilka kolejek to powinnismy sie nim zainteresowac bo ciekawy grajek z niego

killzone 16.08.2009 19:31

Lech 1:2 Polonia :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl